ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Nejsilnější trofeje roku
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2012
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2013
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2014
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2015
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2016
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2017
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2018
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2019
Jelen lesní
bodová hodnota: 200 CIC
váha: 180 kg
věk: 10 let
jelen
jelen
vloženo: 21.1.2019 05:27
autor: mirojevo

Daněk evropský
bodová hodnota: 163 CIC
věk: 7 let
Ríje 2018
Ríje 2018
vloženo: 23.1.2019 19:36
autor: Jan Faul

Prase divoké
bodová hodnota: 113 CIC
Lovu zdar
Lovu zdar
vloženo: 14.2.2019 09:47
autor: Michal / admin /

Muflon
bodová hodnota: 248 CIC
váha: 41 kg
věk: 7 let
Beran 7 let,  248,5 CIC
Beran 7 let, 248,5 CIC
vloženo: 15.1.2019 17:56
autor: Jan Pavlík

Nejlepší naháňky roku
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2015
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2016
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2017
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2018
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2019
Lovu zdar
Lovu zdar
počet kusů: 36
vloženo: 10.2.2019 19:48

Dnešní obeznaná
Dnešní obeznaná
počet kusů: 11
vloženo: 5.1.2019 18:20

Statistika
  • 175008 fotek (47 dnes)
  • 6545 videí (2 dnes)
  • 324 odkazů (0 dnes)
  • 3890 inzerátů (6 dnes)
  • 334 diskuzí (0 dnes)
  • 560709 komentářů fotek (74 dnes)
  • 12413 komentářů videí (0 dnes)
  • 2485733 hlasování fotek (597 dnes)
  • 51043 hlasování videí (2 dnes)
  • 31763 registrovaných uživatelů
    4 dnes nových, 47 online

Připomínky a názory
Diskuze

6,5x55 SE

Jaroslav Orság vložil 12.12.2018 16:38
Již zde sice existuje téma 6,5x57,jaký je však rozdíl mezi těmito rážemi? Nemyslím konstrukční.
Děkuji za postřehy.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Michal Svoboda reaguje 9.3.2019 21:47
Jaroslave ani ty (nejme) je taky supr:)
Jaroslav Orság reaguje 9.3.2019 20:48
Jak to tak sleduji nejme nikdo neomylní, před slovo diskuse patří "do" .
Jaroslav Orság reaguje 9.3.2019 20:47
Všem, kteří se doposud o diskuse zapojili moc děkuji. Jsou zde zajímavé postřehy a některé i k zamyšlení, na zkušenosti jsem se ptal protože bych rád výše uvedenou ráži používal v horské, převážně zalesněné honitbě.
Pavel Novotný reaguje 2.2.2019 14:24
Mam 6,5x55SE jiz dvacet let.Ulovil sem sni prez 800 kusů zvěře od kuny po jeleny.Moje zkusenost je čim větší vzdálenost a těžší kus tím méňe zvěř odchází z nástřelu.Je to poměrně rychlá střela a pro uplné předaní energie se prostě potřebuje zpomalit.Při lovu na kratké vzdálenosti ( do 50 m) zveř odchazí z nastřelu.Velice dobře značí i barví.S dosledem není problém.Vyzkoušel jsem různé střely od ploplastě z Vlašimi,přez Normu,Lapuu,Remingtom,Hornady,Federal,Hlavnim rozdílem který jsem pozoroval je především deformace střel a zničení zvěřiny,Měké střely se třiští a dochazí k velkému poškození zveřiny.Všechny používané střely bezproblemově prostřeluji zveř.Náchylná raže na travu a větvičky,Dle mého názoru idealní univerzálni ráže do českých podmínek...
Josef Voborník reaguje 10.1.2019 11:37
Jaroslave, samozřejmě, já jse ty údaje uváděl hlavně kvůli tomu, jaký obrovský rozdíl je mezi jednotlivými, zdánlivě podobnými malými rážemi.
Josef Vyskočil reaguje 9.1.2019 14:22
Josefe 243W je úplně něco jiného (neříkám lepší ani horší) než 6,5x55SE měl jsem možnost s ní poměrně dlouho lovit.
Josef Voborník reaguje 9.1.2019 11:01
Tuto zbraň sice nevlastním, nicméně bych se přiklonil k názoru Bernarda Babáka. Její výkon je na naše poměry zcela dostačující a když je "zvíře proti díře" není problém ji použít na jakkoliv silný kus - ovšem je to zbraň pro dobrého a zejména zodpovědného střelce, lovícího na rozumnou vzdálenost. Největší - a oprávněnou - reklamu udělal šestapůlce J. Komárek ve svých Lovech v Karpatech a myslím, že r. 6,5x55 SE je s jeho 6,5x54 M.Sch., /která předběhla svou dobu/ zcela srovnatelný, ne-li vyšší. Já jsem rovněž příznivcem malých ráží,když to zákon dovoloval, lovil jsem černou i vysokou ráží .222 Rem. a to zcela bez problémů. Dnes mám rovněž "malorážku" v r. .243 W a tam se spíš setkávám s opačným problémem - přebytek výkonu je takový, že lišky to porcuje, u srnčího musím dbát, aby kus stál opravdu na široko z důvodu devastace zvěřiny, stalo se mi, že při střelbě na krátkou vzdálenost při jasném zásahu komory praskl srnci trávník a jelena, kterého jsem zasáhl mírně našikmo zezadu, jsem musel vylít, játra i ostatní lovecké právo zcela na maděru. Tohle by asi jakákoliv šestapůlka, která je přece jen trochu pomalejší, neudělala. Z toho je jasné, že se ohledně použití a využití této ráže /6,5/ s Vojtou Lorkem i dalšími, kteří ji chválí, naprosto shoduji.
Bernard Babák reaguje 9.1.2019 07:24
Pokud bych si měl vybrat z těchto 2 velmi podobných ráží, přiklonil bych se k 6,5x55SE. Jak píší kolegové - o něco větší výkon, větší výběr střeliva i zbraní ve kterých je komorována. Je to univerzální ráže na pohodové střílení. Kolega ji má jako svoji jedinou kulovnici a loví s ní převážně srnčí, mladou zvěř černou a vysokou bez nejmenších problémů. Používá přebíjené střelivo se střelou Hornady InterLock 140 grs. Samozřejmě pokud lovíte převážně dospělé kusy černé a vysoké, tak bych šel výkonově o stupeň výše.
Jezikova Anna reaguje 8.1.2019 17:16
Pán Lorek iste máte pravdu. Ibaže Editátor sa tak trocha niekomu posmieva a sám robí také isté chyby. Tož tak.
Josef Voborník reaguje 8.1.2019 17:12
Proti chvbě není nikdo imunní, ani já nebo kdokoliv z nás, Editátorovi bych měl poděkovat, že se mě zastal, místo toho si rýpnu i do něj - taky si neuvědomuje rozdíl mezi slovy "hold" a "holt", von ten češtin někdy umí být pěkná sviňa Takže už konečně obraťme list /jak řekla Eva Adamovi/ a vraťme se k myslivosti, ta nám zpravidla jde líp než mluvnice a taky nás víc baví. Howg.
Vojta Lorek reaguje 8.1.2019 14:55
Hm toš to jsem opravdu kokot, 2x stejná chyba v pravopise tak to se všem omlouvám, stane se. A myslím si ale že toto vlákno je opravdu o výše uvedených rážích. Tak si tady prosím pišme věcné připomínky k tématu což? Tou Laní jsem nechtěl nikoho pohoršit ;-) a myslím si, že ani kolega Editátor s tím měkkým i.....
Jezikova Anna reaguje 8.1.2019 14:03
Editátor ty nás oslovuješ "mi"??? Ako krásne spisovne!!! Alebo na klávesnici nemáš "y" ???
Josef Voborník reaguje 8.1.2019 09:03
Za prvé - nemám rád vykání s proto Ti, Vojto, budu tykat a Tebe žádám o totéž. Za druhé - z věcného hlediska je Tvůj příspěvek zajímavý a dobře napsaný, jen si myslím, že čeština je moc krásná řeč na to, aby se jí vcelku zbytečně ubližovalo a že odbornost, čtivost a správná mluvnice se vzájemně nevylučují. Takže Tě prosím, aby ses neurážel, jestli jsem se Tě dotkl, tak mi to promiň.
Jiří Hujo reaguje 8.1.2019 08:58
Dle mých zkušeností jsou účinky jednotlivých ráží v první řadě o výběru střely pro daný druh zvěře. S ráží 6,5x55SE jsem cca 8 let úspěšně lovil srnčí, dančí a černou do 60kg, Ze začátku Lapua Mega, později, když jsem začal přebíjet, tak se mi na krátko do cca 150 až 200m velice osvědčila střela SST 139gr. nalaborovaná na úsťovou rychlost 730m/s. Občas neprostřelila, ale zvěř skoro neodcházela z nástřelu a poškození zvěřiny minimální. Nyní jsem přešel na silnější kalibry a musím říct, že stejný typ střely v kalibru 8,5x63 REB mi odvádí horší práci než výše zmíněná střela v 6,5x55SE.
Vojta Lorek reaguje 8.1.2019 06:22
Myslím si, že tato diskuse je o výše uvedené ráži a ne o pravopisu. Každý člověk se uklepne, jelikož jsem svůj příspěvek psal na mobilu, kde je malá klávesnice. Pokud se Vám pane Voborník tyto zvěrstva špatně čtou, no tak je prostě nečtěte, ušetříte si nervy a v neposlední řadě i čas, protože nebudete muset napsat zbytečnou pětiřádkovou kritiku o tom, kdo jak co napsal nebo s jakým písmenem. Lidé, kteří čtou toto vlákno na to určitě nejsou zvědaví, jelikož výše položená otázka je o ráži 6,5x55 a 6,5x57 ne o pravopise.
Josef Voborník reaguje 7.1.2019 20:13
Zas budu malinko OT a vrétím se ne tak docela k myslivecké mluvě, ale k češtině jako takové. Vojta Lorek píše - kamarád střílel na Laň. Jinde se zase dočítám, že k dosledu byl použit Bavorský barvář. A těchto, z hlediska češtiny naprosto neomluvitelných zvěrstev, se v písemném mysliveckém vyjadřování vyskytuje stále víc. Pánové, copak je to takový problém nakouknout do Pravidel českého pravopisu a obnovit si znalosti, kdy se v češtině na začátku slova píše velké písmeno ?
Josef Vyskočil reaguje 7.1.2019 19:27
Ano i toto je samozřejmě možné, ono taky záleží na střele já s tím mám střelené dva jeleny jeden také neprostřelen rána ze šikma střela zůstala v páteři druhý prostřelen a to i přes jedno plecko vzdálenosti oba přes 100m. Divočáky jsem prostřelil snad všechny (cca15ks) avšak pouze do velikosti lončáka (70kg) střelivo lapua mega. Nutno podotknout, že na vysokou jsou určitě vhodnější ráže, ale i z touto ráží lze tuto zvěř úspěšně lovit, co se týče trávy nemyslím, že by byla nějak zvlášť náchylnější než ostatní podobné ráže.
Vojta Lorek reaguje 7.1.2019 18:33
Taky mám jeden postřeh ohledně 6,5x55 SE. Kamarád střílel na Laň, ránu umístil trošku dozadu. Zvěř neprostřelil, na nástřelu nebyla ani stříž. Po 2 hodinach jsem s barvářem zahájil dosled. Zvěř jsme dosledovali, pes musel Laň stavět, následovala dostřelná rána. Po vyvržení jsme zjistili, že byla zasažena játra. Při střelbě měl zvěř naširoko. V žádném případě nechci tímto komentářem hanit tuto ráži.Co se týče mě je to celkem sympatický kalibr. Jen je třeba dobře zvolit ráži na převážně lovenou zvěř a na lovecké vzdálenosti v honitbé. Zajímalo by mě jak této ráži vadí v přesnosti třeba tráva nebo drobné větvičky?
Josef Vyskočil reaguje 6.1.2019 17:52
Opravuji 6,5x55SE
Josef Vyskočil reaguje 6.1.2019 17:51
6,8x55SE je výkonnější než 6,5x57 a i na účincích na zvěř je to znát zajímavé že 55 téměř vždy prostřelí i vitální zvěř toť mé zkušenosti s těmito rážemi.
R.M. reaguje 6.1.2019 07:36
Podívejte se na množství výrobců ráže 6,5x55SE vs 6,5x57 a množství typu nabízených střel... Co se týče lovu, obě fungují velmi dobře, v rámci našich podmínek. Vlastním 6,5x55SE; 6,5x57 a 6,5x57R. Niméně na dosledy a naháňky si dovedu představit vhodnější ráže. A otřepané klišé 6,5x57 + ,,Ztka" fugnovalo a funguje to na vše, pokud je dobrý=zodpovědný střelec.
Miloš Nejezchleb reaguje 5.1.2019 13:50
6,5x55 asi nikdo nevlastní.