ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelení řije na valašsku!!!
Jelení řije na valašsku!!!
vloženo: 3.10.2020 20:54
autor: josef stoklasa

úlovky (svět)

Zimbabwe díl 13.
Zimbabwe díl 13.
vloženo: 4.1.2018 12:09
autor: Radek

trofeje

Včerejší srnec
Včerejší srnec
vloženo: 12.7.2019 20:01
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

Skok
Skok
vloženo: 21.1.2015 19:37
autor: zdenek spacek

zbraně

Hirsch III.
Hirsch III.
vloženo: 19.4.2015 10:27
autor: Karel Obrtál

fotopast

srneček
srneček
vloženo: 8.6.2013 08:15
autor: micinka

myslivecké umění

Rytina
Rytina
vloženo: 5.1.2018 16:03
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 232886 fotek (9 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8869 inzerátů (2 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748208 komentářů fotek (24 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289195 hlasování fotek (98 dnes)
  • 56415 hlasování videí (0 dnes)
  • 37587 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Diskuze

7x64 NORMA Vulkan

Ivo Zahradníček vložil 1.4.2013 20:29
Prosím poznatky černá, srnčí popřípadě vysoká dík.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Aleš Pastorek reaguje 30.10.2015 18:28
Ano, mohu potvrdit totéž. Chodí naprosto stejně. Dříve jsem lovil VULKANem, ale na srnčí zvěř byl trošku více "devastující". Na divočáky a vysokou byl VULKAN perfektní. Hlavně na odrostlá selata, kde skutečně předal všechnu energii a málokdy sele odešlo z nástřelu. ORYX je z mojí zkušenosti maličko tvrdší střela a selata cca. 30kg odskočí po ráně za lopatku do 30-ti metrů. Zde se nemá střela možnost řádně otevřít a předat všechnu svoji energii. Větší prasata a vysoká naprosto bez problémů. Téměř vše na nástřelů, nebo v těsné blízkosti. Na srnčí zvěř je ORYX viditelně šetrnější. Když to ale chytí lopatku, tak i tam je značná devastace. Jó, až to budeme chytat na udici, tak tam bude pouze vpich od háčku. Dle mého názoru jsou oba náboje od NORMY zbytečně "nadupané" a rychlé. Až dostřílím ty svoje ORYXY, nechám si je přebít na 680-700m/sec. Nevím, jak to bude platit, ale zkusím to. Poznatek vám sdělím.
Josef Vyskočil reaguje 30.10.2015 13:09
Lítá to stejně.
Miroslav Polák reaguje 29.10.2015 13:11
Dobrý den, nezkoušeli jste náhodou jaký má nástřel oryx 11g a vulkan 11g jak deklaruje výroce? Jedná se o ráži 7x64. Díky za odpovědi
Staňa Hunter reaguje 4.1.2014 19:02
Zdravím kolegové. Jen abych reagoval na nejnovější příspěvky od Aleše Pastorka-určitě se dá souhlasit, že kdyby prase stálo vzorově na široko a kule trefila přesně to co má trefit, tak věřím že by vulkan fungoval vyborne...ALE přece jen není tak jednoduché vycvičit divočáka aby se pěkně postavil a chviličku vydržel, aby bylo vše ideální...:) a prostě si jen myslím, že náboj za 58 kč by si měl poradit i s horším umístěním zásahu a zvěr prostřelit, tak aby následně barvila...
Staňa Hunter reaguje 4.1.2014 18:59
Zdravím kolegové. Jen abych reagoval na nejnovější příspěvky od Aleše Pastorka-určitě se dá souhlasit, že kdyby prase stálo vzorově na široko a kule trefila přesně to co má trefit, tak věřím že by vulkan fungoval vyborne...ALE přece jen není tak jednoduché vycvičit divočáka aby se pěkně postavil a chviličku vydržel, aby bylo vše ideální...:) a prostě si jen myslím, že náboj za 58 kč by si měl poradit i s horším umístěním zásahu a zvěr prostřelit, tak aby následně barvila...
Jindřich reaguje 4.1.2014 12:39
Není pravda, že Orix 100% prostřeluje. Mám 7x65r a z 20 prasat jsem tak 4 neprostřelil. Nikdy jsem neměl vulkan a zajímalo by mě srovnání od někoho, kdo vyzkoušel obě tyto střely. Mám vyzkoušené jen Orix, Nosler Partition a Geco TM. Orix je z nich nejlepší. J.
Aleš Pastorek reaguje 3.1.2014 21:50
Možná bych ještě pane kolego, než úplně zanevřete na NORMU vyzkoušel Orixe. Je to stejná váhová kategorie, jako Vulkan, ale o něco tvrdší střela. Osobně s ní nemám zkušenosti, ale několik mých kolegů ji používá raději, než Vulkana právě z důvodu 100% prostřelení. Teď je nasnadě otázka, jak se to bude chovat k Vámi zmiňovaným selatům, kde Vulkan díky měkšímu olovu předá, co může. Oryx se možná při průchodu slabším tělem tolik "neotevře" a zase pro změnu budete hledat selata. Je to alchymie, která asi nikdy nevezme konec a toto téma bude věčné, co bude myslivost a lov existovat.....Aleš Pastorek
Aleš Pastorek reaguje 3.1.2014 09:04
Jestli mohu, i já bych se připojil....Zrovna včera jsem ulovil lončáka o hmotnosti 55kg s Vulkanem v ráži 7x64. Na nástřelu nebyla ani kapka barvy, ale po dvaceti metrech řádný "stříkanec" a po 40-ti metrech samotný kus. Po bližším ohledání jsem zjistil, že prase muselo v době výstřelu stát mírně zešikma, protože vstřel byl cca.10cm za levou lopatkou a výstřel cca.25cm za pravou lopatkou. Výstřel velikosti 50-ti koruny byl zatažen bělem a ten první stříkanec barvy po 20-ti metrech byl ze vstřelu. Jsem pevně přesvědčen a mám to i prakticky mnohokrát ověřeno, že kdyby tento lončák stál ideálně "naširoko" v době výstřelu, bude perfektně prostřelen s vynikajícím barvením již od nástřelu a buď bude ležet ihned na nástřelu, nebo do těch max.40-ti metrů, což není vůbec žádná tragédie. Při vyvrhování tohoto kusu bylo ustřeleno srdce v první třetině blíže k aortě. Jak známo, rána na srdce není sice nijak špatná, ale téměř vždy si kus udělá několik desítek metrů......Jinak más s Vulkanem od loňského podzimu, kdy jsem na něho přešel, uloveno 28 kusů černé zvěře různých velikostí, 5 kusů vysoké a 4 kusy srnčí zvěře, včetně 12-ti lišek, u kterých ale bohužel není kožešina k použití. Na lišky působí Vulkan dosti devastačně.... Za mě spokojenost s tímto střelivem v této ráži i co se týká poškození zvěřiny. Každá rána je jiná a stačí zásah posunout o několik málo milimetrů a zasáhnout jinak nervová centra, nebo třeba pod jiným úhlem a nebo zešikma a výsledek je takový, jaký je.....Aleš Pastorek
Staňa Hunter reaguje 2.1.2014 22:03
Kolegové taky se s vámi podělím o svoje poznatky s vulkanem 7x64. zatim jsem s timto strelivem ulovil 3 selata-zustala v ohni, zverina malo podlita=spkojenost. potom 3 tezsi kusy divocaku 75 az 100 kg po vyvrzeni, vsechno do 50 m a z toho 2 kusy na komoru pres zebra a v obou pripadech strela zustala pod skarou! = efekt dobry, prasata odbehly do 40m, zverina malo podlita ale ani jedno prase vubec nebarvilo a kdyby to bylo nekde v hustem, tak by uz by to nebylo tak prijemne...u 3 vetsiho kusu sla rana pres pazni kost a komoru, takze to beru ze neprostreli, ale pri komorove rane do 50 m vzdalenosti je to podle me pekna bida, kdyz to neprostreli...predtim jsem ulovil nekolik kusu cerne zvere se SaB spce 11.2 a se Sako hammerhead 11 g a dále s Gecem poloplastem a z toho co jsem zatim zkusil mi vychazi jednoznacne nejlip pri pomeru cena/ vykon Sako hammerhead- stoji to o 20 kč míň jak vulkan a vzdycky prostreli, nepodliva, nefragmentuje se a funguje :) takže můj zavěr s vulkanem je takový, že na menší, lehčí zvěř funguje dobře, opravdu je v rámci možností ráže šetrný ke zvěřině, málo se fragmentuje ale na větší zvěř to prostě není...
Kamil Plíšek reaguje 16.12.2013 16:03
Lukáši Gerberte klidně do Vulkanu v osmě jdi, výborná střela, přesná, nerozbíjí, ani slabé kusy, ani silnější. Mám s ní pár kusů uloveno a jsem max. spokojen. Lišky na 40 i 140 m v ohni, srnčí výstřel velikosti 50-ti koruny, bez podlitin, prasata přes obě lopatky, v ohni, taktéž bez podlitin. Vulkan je zkrátka povedená střela, která funguje tak v osmě, tak v sedmičce. Lovu zdar, KP
Walter reaguje 15.12.2013 16:31
Strela NORMA Vulcan v 7x64 je dobré riešenie, vynikajúca presnosť, šetrná k divine, žiadne rozsiahle hematomy, aj keď strela chytí kosť, sú to len medziblanové zrazeniny ľahko odstrániteľné oškrabaním nožom. Možno u originál fabrického streliva laborovaného na Vo 830m/s a 3791J môže dôjsť pri priestrele kosti k narušeniu celistvosti strely, samozrejme aj k väčšiemu poškodeniu diviny, ako tu bolo povedané. Ja osobne uprednostňujem vlastné prebíjané strelivo a laborujem na Vo 760m/s čo bohate postačuje na dostatočnú deformáciu strely, taktiež dostatočnú dopadovú energiu pre stop efekt. Lovím prevažne vysokú, strieľam max do 150-170m, vždy priestrel, po komorových ranách zver odchádza z nástrelu od 10 do 50m, s farbou "na vonok"je to ale poslabšie, poväčšine zver vyfarbí dovnútra.
Lukáš Gebert reaguje 13.4.2013 01:49
Přátelé. Chtěl bych tohle střelivo vyzkoušet v ráži 8*57 JS. Tak jestli vy nebo vaši kolegové a kamarádi mají zkušenosti v téhle ráži z NORMOU VULKAN tak budu rád když sem napíšete. ( srnčí,černá popř. sika) Děkuji Lukáš Gebert....
Martin Sokol reaguje 11.4.2013 17:27
asi jo, nevymyšlím si, kamarád tady ze stránek je svědkem..
Aleš Pastorek reaguje 11.4.2013 09:33
Tak to se divím i ušima Martine, že máš s Vulkanem takové špatné zkušenosti. Asi na tom něco bude, že každá flinta "žere" něco jiného. Aleš Pastorek
Martin Sokol reaguje 10.4.2013 16:28
Já v ráži 270Win s vulkanem hrůza a děs!!Je to sice skoro stejne jako 7x64, ale určitě mi to jak u ráže 7mm nefungovalo, samá podlitina a neprostřelené kusy.Pokud najdu nějakou fotku tak sem hodím.
Tomáš Březina reaguje 5.4.2013 16:44
Na vulkány nedám nikdy dopustit !!! nenadělaj paseku, jsou naprosto přesný ! jedna patrona jako druhá !!! už jsem našel ve zvěřině 6 kulek a bylito nadherny celistvý hříbky ! Myslim že je to hodne důležitý aby kulka držela pohromadě ne jako u GECO TM co jsem střilel před Normou ! Kde se mi oddělovalo jádro od pláště a nic jsem s tim neprostřelil !
Ivoš Pařil reaguje 4.4.2013 11:01
Mám vystříleno cca 60vulkanu z 308, černá dobrý, dančí taky, ale slabší srnčí jak když bouchne granát. V 308 dělají stejné poškožení jako 9,7 SPCE. Osobně jsem od této střely očekával víc. Zůstalo mi ještě 11 vulkanu tak kdyby někdo chtěl ať se ozve.
Miloš Nejezchleb reaguje 4.4.2013 09:58
Já taky střílel přebíjený Vulkán a naprostá spokojenost, co se týče přesnosti i ranivosti.Vystřílel jsem jich 120ks a dobrý.Momentálně mě vyschnul zdroj a tak jsem přešel na Geco 10,7TM a není to taky špatné, ale ten Vulkán se mě zdá šetrnější. Hlavně na srnčí.SB jsem nikdy nepoužil, jen jsem viděl několik ulovených kusů a to mě stačilo. Samozřejmě mám 7x64.
Aleš Pastorek reaguje 4.4.2013 08:51
Za sebe nevím Jaroslave. S Vulkanem lovím necelé dva měsíce. Musím počkat do podzimu a potom dám vědět i s detailními fotkami umístění zásahů a poškození zvěřiny, jak to funguje na vysokou a větší kusy černé. Myslím si, že to bude fungovat perfektně. Uvidíme....
Jaroslav Šeďo reaguje 3.4.2013 20:42
a co vulkan na jeleniu zver-tazsie kusy
Rainer reaguje 3.4.2013 19:11
7x64 byla moje bývalá kulovnice, celou dobu jsem střílel SB, ale když jsme jeli s otcem na prasata do Turecka, tak jsem si koupil Norma Vulkan. Střelil jsem s tím 2 kňoury, takže to rozhodně nelze považovat za dostatečnou zkušenost. Nicméně v Turecku se mi naprosto osvědčily, oba kňouři v ohni. Mimochodem výsledek s 7x64 Vulkan jsem měl lepší než otec s 30 06 Hornady (bohužel si nepamatuji druh střely), jemu obě prasata odešla navzdory poměrně slušnému zásahu (samozřejmě jsme je dohledali).
Ondřej Kratochvíl reaguje 3.4.2013 19:02
Tak o tom nepochybuji, škoda že jsem si to nevyfotil pro důkaz a stalo se to víckrát než jednou řek bych že tak u 40% ulovených kusů.Je možné že i Norma má páteční kusy, jinak si to nedovedu vysvětlit.Rozhodně si letos hodlám koupit opět toto střelivo tak uvidíme jaká bude zkušenost s další várkou.
Aleš Pastorek reaguje 3.4.2013 18:11
No tak Ondřeji.... To se může občas stát u sebelepšího střeliva. Nesmí to ale být pravidlo. Ono se občas i BMW pokazí a musí do servisu. Tady Ondro nejde o nějaké podezření, že si vymýšlíš......Stát se to může. Aleš Pastorek.
Lukáš Vašek reaguje 3.4.2013 18:04
Mám s vulkanem v 7x64 střeleno 5 prasat do 50 kg a 5 ks srnčí, poškození zvěřiny minimální, buď v ohni nebo max do 50 metru s dobrým barvením. Zatím velká spokojenost. Žádné fragmentace střely jsem nezaznamenal.
Ondřej Kratochvíl reaguje 3.4.2013 17:58
Já nemám důvod si vymýšlet, opravdu v okolí střelného kanálu byly malé částečky pláště a olova...Nevím čím to mohlo být možná vzdáleností střelby některé kusy byly loveny třeba na 10-15m na naháňce, takže nevidím důvod proč by nemohla střela fragmentovat.Výstřely byly různé, buď omálo větší než velikost kule nebo do velikosti padesátikoruny.Jak jsem vyzkoušel tak prezentuji, myslím že z toho počtu úlovků už se nechá udělat celkem slušný úsudek.
Miloš Richtrmoc reaguje 3.4.2013 17:19
Používal jsem je v 308win.Kousky pláště jsem také nacházel kolem střelného kanálu.Jinak lovecky velmi účíná.
Filip Pětivlas reaguje 3.4.2013 16:48
Mně se Vulkan taky jednou v 308 svlékl ale i tak zůstal plášť pod škárou a jádro vylítlo ven, bylo to na 90 kg lončákovi a vstřel byl na plecích. Jinak s Vulcanem mám uloveno 6 prasat od 50 do 90 kg. Vše ostatní prostřeleno. 4 z nich v ohni a 2 do dvaceti metrů s vynikajícím barvením. Průměrná vzdálenost střelby byla 139 m. Brácha má s Vulcanem prasat víc a od té doby, co nabíjíme do 308 Vulcan, tak nebyl potřeba pes. Účinky na zvěř zatím nejlepší, co jsme zkoušeli - jak ranivost, tak poškození zvěřiny (černá, srnčí). Účinky budou v 7*64 velmi podobné jako v naší 308, protože máme přebito na podobnou rychlost jako je 7*64 v originále. Kdyby kulky do Vulkanu nebyly tak drahé, tak je ve své zbrani (30-06) střílím také, ale zatím zkouším SST (poloviční cena, ranivost dobrá, přesnost, velmi dobrý balistický koeficient, ale srnčí zatím celkem rozbité). Ještě jsem dal SST šanci, ale jestli bude rozbíjet moc a až mě přestane bavit střílet do terče a po veškeré škodné (i vrány a straky), tak půjdu asi zpět do Vulcanu. Při počtu mnou vystřelených patron je každá koruna znát :).
Aleš Pastorek reaguje 3.4.2013 16:18
Pardon, omlouvám se. Ráže 7x65R se běžně osazuje Vulkanem 11g. Aleš Pastorek.
Aleš Pastorek reaguje 3.4.2013 15:54
V té 7X65R je ale originál střela Oryx, který je "tvrdší", nebo že by to už začali dělat s Vulkanem?? Nevím, možná se mýlím. Aleš Pastorek.
Ondřej Kratochvíl reaguje 3.4.2013 14:02
Přišel jsem na to tak že jsem ve střelném kanálu našel tyto kousky, pokud s tím máte problém, to je vaše věc :) Vy jste lovil také ráží 7x64? a na jaké vzdálenosti?
Ondřej Procházka reaguje 3.4.2013 13:47
Někdo tu už dával fotky svlíknutýho Vulkánu. Je to v galerii. Já je nepoužívám, takže nevím, ale proč by neměl? Vždyť je to obyčejný nespojený soft point.
Ivo Zahradníček reaguje 3.4.2013 13:35
Je videt ze kazdy ma jine zkusenosti takze to prubnu a uvidim.
Ondřej Kratochvíl reaguje 2.4.2013 22:13
Za tuto loveckou sezonu jsem vystřílel dvě krabičky, ulovil 14 prasat 2 kusy mufloní a jedeno srnče.U srnčete nevím čím to mohlo být chyběla jedna celá starna žeber,opravdu jako by střela explodovala ale zato na černé excelentní výsledky, ukázkové barvení veškeré kusy prostřeleny, největší lončák 85kg, dutá rána a přesto zůstal v ohni.Většinou to byla selata, která buď zůstala na nástřelu nebo do 5m od nástřelu když pominu jednu ránu na slabyny kde byl výstřel na kýtě a přesto leželo prase 100m od nástřelu.Poškození minimální, většinou jen v okolí střelného kanálu, občas trochu podlité ale nijak dramaticky.Jediné co bych vytkl tak že střela dost fragmentuje takže v okolí střelného kanálku jsou štěpinky pláště a jádra takže to chce dát při zpracování pozor.
Ivo Zahradníček reaguje 2.4.2013 17:26
Nikdo nema jine zkusenosti.
Ivo Zahradníček reaguje 2.4.2013 16:42
Ja mam moznost prave take prebijene cca 30 az 35 kc. A premyslel jsem jeste nad gecama.
Aleš Pastorek reaguje 2.4.2013 16:37
Ještě jsem zapomněl napsat, že náboje mám přebíjené a kus vyšel na 34,-Kč. Pokud je koupíš v obchodě, kus stojí od 55,-Kč výše.
Aleš Pastorek reaguje 2.4.2013 16:35
Já mám starou dobrou "Z" Brno z roku 1976 s německým štěchrem a délkou hlavně 610 mm. Nejsem zastáncem časté změny střeliva, ale doposud jsem lovil SaB 11,2g SPCE. Pravdou je, že tato střela také platila, to je bez diskusí, ale ten pohled potom na tu hrůzu......Byl to celkem masakr. VULKAN je v poškozování zvěřiny o 2/3 lepší a platí také.....Samozřejmě při umístění rány namněko budeš také hledat i s Vulkanem, ale pokud to chytí plecko, tak žádná tragédie narozdíl od SPCE 11,2g. Aleš Pastorek.
Ivo Zahradníček reaguje 2.4.2013 16:16
Takze spokojenost co mas za flintu ja mam CZ 537 v 7x64 do ted jsem strilel plastic pointem od normy ale chci zmenu.
Aleš Pastorek reaguje 2.4.2013 15:55
Na srnčí a vysokou zatím nevím, protože s tím lovím chvíli, ale na prasata to nemá chybu. Během posledního měsíce jsem jich střelil pět, čtyři v ohni a jedno sele cca.20 metrů. Po bližším zkoumání relativně poškozené zvěřiny jsem zjistil, že není co řešit. Výstřel byl vždy velikosti max. padesátikoruny i při ráně přes plecko. Z pěti kusů černé zvěře ale nejde dělat nějaké definitivní stanoviska. Uvidíme, jak to zabere na srnčí a vysokou......Pokud to bude fungovat jako na černou, tak už nic jiného nechci. Oni ti Švédi nejsou žádní pitomci a taková firma jako je NORMA si asi nemůže dovolit pustit do světa nějaký šmejd. Je ale pravdou, že každé flintě to nemusí "chutnat". Té mojí to ale "šmakuje" nejvíc......Aleš Pastorek