ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Rok 2012
Rok 2012
vloženo: 31.7.2020 18:55
autor: juraj krnan

úlovky (svět)

Splněný sen.
Splněný sen.
vloženo: 14.9.2015 08:36
autor: Martin Vaculík

trofeje

Pán daněk II.
Pán daněk II.
vloženo: 4.10.2019 22:08
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Strom je můj.
Strom je můj.
vloženo: 6.3.2015 08:33
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 8.1.2016 11:48
autor: jirka krbeček

fotopast

ja som ani nazaľahol....
ja som ani nazaľahol....
vloženo: 5.2.2020 12:29
autor: pali1

myslivecké umění

srnček
srnček
vloženo: 28.3.2015 19:56
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233353 fotek (11 dnes)
  • 7958 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8886 inzerátů (1 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749009 komentářů fotek (24 dnes)
  • 12932 komentářů videí (1 dnes)
  • 3293440 hlasování fotek (195 dnes)
  • 56450 hlasování videí (0 dnes)
  • 37651 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Diskuze

! A co Vaše honitba a rok 2013 !

Jakub Steinocher vložil 4.12.2012 18:19
Blíží se rok 2013 a tím pádem i konec nájemních smluv některých (valné většiny) honiteb. Zajímá mne, jak se na tuto situaci Vy jako myslivci a členové MS připravujete, jestli už někde máte rozhodnuto o novém nájemci atd.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Radek reaguje 18.1.2023 07:19
https://lesycr.cz/tiskova-zprava/lesy-cr-zverejnily-pravidla-pro-vyberova-rizeni-na-pronajem-honiteb/
pepa reaguje 3.9.2015 21:59
My nemáme žádnou půdu těch vydřiduchů,tak že vše při starém.
Tom Čmoud reaguje 23.7.2014 14:10
Lovu zdar na rok 2014. Loni jsem by na lovu a spokojenost. Pořádala to tato společnost http://www.tezbadreva.cz/lov-zvere a bylo to opravdu dobré. Tento rok pojedu zase s něma.
Bohumír Novák reaguje 26.3.2014 08:59
No navzdory katastrofickým předpovědím "odborníků" kteří předpovídali, že bazary budou plné zbraní od myslivců kteří nebudou mít kde lovit nebo že dokonce kvůli círk. restitucím nevznikne snad honitba žádná :), proběhlo vše relativně v klidu (alespoň v mém okolí). Snad jen honitby LČR zkoupili ti co na to mají, jinak to většinou zůstalo při starém.
R V reaguje 25.3.2014 22:04
Tak u nás se to už taky formuje ke konci!!! Ale nelze upřít to, že si majitelé pozemků chtějí vzít zpět své hektary.
tomáš holíček reaguje 15.5.2013 19:02
...A nevím co máš proti flintě na rameni:-)Lov k myslivosti neodmyslitelně patří,lovíš-li co lovit máš a podle jasných pravidel a svého svědomí!!!Toť vše....A vlastně máš pravdu,úplně se klepu na to ,jak zítra ráno ve 4 vemu flintu a půjdu na srnca...A hned střelim prvního,kterýho uvidím,když už stejně končíme!!!To si fakt myslíš,že jsou všichni myslivci taková hovada?Myslím,že ne,viď?Měj se.Tomáš
tomáš holíček reaguje 15.5.2013 18:49
Takže Mirku,aby bylo jasno.Jsi úplně mimo mísu.Promiň.Asi si to špatně pochopil,a nezasloužím si od někoho,kdo mě nezná,takové rychlé soudy.Ono jde jaksi hlavně o to,kdo tu honitbu po nás převezme,jací to jsou lidi a co se tam bude dít.Já se tady narodil a vyrůstal.Mám ke zdejšímu lesu jinší vztah než páni podnikatelé z města,kteří si prostě "koupí a mydlí hlava nehlava.A tohle je věc,která chlapům,kteří se o les a zvěř starají,nemůže být jedno!!!!!Rázně se distancuju od "lovců-masařů" a výpitků z hospody.Sám jsem skoro abstinent.A takové odsuzování si vyprošuju.Jak víš,co já dělám,nebo nedělám pro přírodu?Co víš o našem sdružení,že ho nazýváš pofidérním spolkem?Nemám v úmyslu Tě nijak napadat,jen se mi nelíbí,když někdo reaguje rychlým soudem....Buď zdráv
tomáš holíček reaguje 15.5.2013 07:25
Mám z toho už měsíce hrůzu...Asi jako spousta ostatních.M.S.které fungovala několik desítek let,spousta objetavejch chlapů,kteří dali myslivosti všechno....A teď možná příjdeme o vše.O les v kterým jsem vyrůstal,o ty krásný chvilky za svítání nebo v noci při měsíčku...Kam budu brát svoje syny,tak jak mě brával děda...zústanem všichni doma na prdelích a za chalupou se tu budou ukájet lovem paňáci z města,kteří holt mají ty statisíce,který nemáme my:-(Je smutné,že se myslivost a tradice vytrácí tímto způsobem,nepřetrvávájí hodnoty a ....Třeba ještě všechno dopadne jinak,ale nejhorší je to čekání a vědomí,že s tím člověk nic moc nenadělá.Připadám si jak zelená ovce na porážku.....Lovu,Lesu
Josef Voborník reaguje 11.5.2013 18:07
My jsme dopadli celkem dobře, jenom lesy ČR /přičleněné pozemky/ nám zvedly nájem o 10 Kč/ha a to není nic tak hrozného.
Ladik reaguje 11.5.2013 12:55
je to jednoduše konec normální myslivosti.
petr kopecky reaguje 23.4.2013 08:47
ano. chtel jsem vyvolat nejakou diskusi.ale svete div se,nikdo nepise.takze vsichni vime,jak to doopravdy je.
R V reaguje 22.4.2013 17:31
Zdeňku, jistě nás potěšíš výstižnějším příspěvkem.
Jan reaguje 22.4.2013 16:36
Pane Kopecky to je opravdu ubohy prispevek.
R V reaguje 21.4.2013 19:37
No Petře, nejsi daleko od pravdy...
petr kopecky reaguje 21.4.2013 00:03
preji vsem dobry vecer vazeni divocaci.procetl jsem to cele a pochopil ,ze to zacina fungovat jako v bordelu.chces devku,zaplat.nemas na to,jdi si ho vyhonit.ze by se z myslivosti staval bordel?
Pavel Beran reaguje 4.4.2013 00:26
Pánové, s tou směnkou si to prostudujte lépe - je na úhradu stávajících pohledávek nájemce a max. do výše ročního nájmu. Takže když nezaplatíte škody a budete chtít skončit, tak je z Vás díky té směnce dostanou. Žádný doplatek zbývajích roků do konce nájemního období.
Jiří Hubka reaguje 28.3.2013 04:46
Zdravím tak jak u Vás dopadli výběrová řízení kolik MS bude letos bez honitby ?!
Jiří Najbrt reaguje 8.3.2013 21:25
No tohle všechno bylo vždy, že mysl. záměr byl "nastaven na míru" a tvořil záchrannou brzdu, nicméně fenomén směnky už není žádná sranda, protože konkrétně směnka je nejlépe vymahatelný titul; velice důkladně musíme zvážit, zda opravdu stojí zato dorovnat případnou nejvyšší cenu, myslím, tentokrát to opravdu již nebude o myslivosti...
Děda z lesa reaguje 8.3.2013 20:42
Jistě, i když nabídnete nejvyšší sumu, honitbu nedostanete. Dostane ji osoba s nejvyšší zárukou mysliveckého hospodaření (švagr ředitele LZ, jiný příbuzný, dobrý kamarád ap.)... Jsme Češi.
Josef Kouba reaguje 8.3.2013 20:37
No já tady vidím: Hodnocení nabízené výše nájmu - celková váha tohoto kriteria činí 90%
Jan reaguje 8.3.2013 20:17
Těžko bych se vyjadřoval, kdybych to nedočetl celé. Dle pravidel se bude bodovat jak nabídnutá suma pronájmu, tak lesnický a myslivecký plán, přičemž za lesnickou a mysliveckou odbornost v předložené studii je možnsot získat až 40% bodů, zatímco za nabídnutý nájem až 60% bodů. čili zdaleko to nebude jen o penězích..
Petr Kjusus reaguje 8.3.2013 20:06
Ano, nová pravidla už jsou. Zajímavé bude jistě to,že se nájemce zaváže směnkou.... V případě, že se rozhodně ukončit nájemní sml. např. po 2 letech, dalších 8 let doplatí.
Jiří Najbrt reaguje 8.3.2013 19:39
Zdeněk - ano, řekni nám podle čeho tak usuzuješ, myslím, že jsi ty podmínky nedočetl celé... Jasně dáno, pokud nesrovnáš nejvyšší nabídku = končíš, toť vše.
Josef Kouba reaguje 8.3.2013 19:24
Zdenek - z čeho konkretně tak usuzuješ?...:)
Jan reaguje 8.3.2013 16:29
Pánové tak tyhle pravidla dávají překvapivě méně šanci zbohatlíkům a nabízejí šanci na získání revíru slušným a lesnické a myslivecké problematiky znalým myslivcům.
Ondřej Klouček reaguje 8.3.2013 09:52
Oficiální pravidla Nové informace o průběhu výběrových řízení v rámci LČR http://www.lesycr.cz/myslivost/honitby-k-pronajmu/Documents/Pravidla_VR_2013_honitby_LCR.pdf
jan lev reaguje 2.3.2013 22:31
LČR není vlastník lesa, ale jeho správce ze zákona ..., les jako takový je majetkem zřizovatele, tedy ČR. A pokud jde o otázku pana Steinochera, tak většina kluků v mém okolí určitě bude dávat nabídky v připravovaných soutěžích a to i proti stávajícím nájemcům. prostě normální život ...
karel stary reaguje 18.2.2013 20:40
U LČR honideb je to asi jasné.Myslím,že dou asi pravem do výběrovky,ale jak na tom budou HS.LČR.Kde je pryorytní vlastník LČR.ty nikdo nenabýzí ani na stránkách.Myslím žě je to vuči druhým nefér.
Děda z lesa reaguje 11.2.2013 22:41
Na stránkách LČR v oddíle Myslivost - Honitby k pronájmu - Informace k honitbám - je vyvěšeno "Vyjádření LČR k realizaci opčního práva..." , ale u nás je vše možné, i podpásovky na myslivce.
Jiří Najbrt reaguje 11.2.2013 20:51
pro Děda z lesa - divné možná, ale je to prostě v zákoně 449, prostě 10 let a nic víc nelze. Pochopitelně je tam zakotvená opce, ale věřte mi, dělal natom tým právníků a všichni se bojí mnoha soudů, žalob, kdyby nebylo VŘ neboli opce ano, ale v možnosti dorovnání nejvyšší ceny; na konci února uvidíme.
petr vesely reaguje 11.2.2013 17:55
Dle mého mínění, ti kteří mnohonásobně přeplatí současné, mnohde již tak vysoké, nájemné moc na jiné výdaje do honitby koukat nebudou a budou se snažit jen co nejvíce z honitby vytřískat.
Děda z lesa reaguje 11.2.2013 17:47
Zdá se mi to divné. Podle informací LČR a jejich písemného vyjádření k realizaci opčního práva dosavadních nájemců - plně respektují opční právo. Pokud dosavadní nájemce neporušil stávající nájemní smlouvu a ani se ničím neprovinil, nemohou snad LČR vypisovat na danou honitbu žádné jiné výběrové řízení...
Jiří Najbrt reaguje 11.2.2013 15:40
Minulý týden prý padlo konečné rozhodnutí na GŘ LČR, kde se jasně rozhodlo o konání výběrovek na honitby (celkem jasně vyplývá ze zákona). Opce prý bude ve formě možnosti dorovnání nejvyšší ceny stávajícím nájemcem neboli kde je např. dnes 30 tis. a zvítězí 300 tis. = nesrovná = končí... Chápu to správně? Jaký je váš názor?
Jiří Vanáč reaguje 19.1.2013 01:07
ŠVÍCARSKÝ feudál na Hradě jí určitě pomůže !
Jaroslav Částek reaguje 18.1.2013 21:49
Na tento odkaz jsem se díval již asi třikrát, avšak až dnešní zjištění mě donutilo napsat nějaký svůj názor resp. zjištění! Již od poloviny listopadu máme po valné hromadě, vše dopadlo jak jsme "chtěli" resp. tak jak jsme to 6 měsíců poctivě připravovali! Ovšem významným vlastníkem v naší honitbě je jedna "významná " paní, která nám nejdříve sdělila, že s podpisem nájemní smlouvy s MS vyčkáme až do konce ledna, jelikož bude nutné vyčkat do doby dalších jejích zjištění ohledně nového zákona o myslivosti. V pořádku, bylo před svátka a každy jsme měli své starosti, ovšem když jí byl navržen termín na další schůzku našeho honebního výboru, sdělila nám věci z kterých mi není příliš dobře! Další věc je ta, že se jedná o dámu, která se bude údajně podílet na tvorbě návrhu zákona, který půjde do připomínek a následně ke schálení obor komor parlamentu! Je si jistá, že tato vláda nakloněná "řešení myslivosti po feudálnu" tento zákon schválí. Jako hlavní bod ovšem zdůraznila, že honitby budou menší a že tudíž si dáme smlouvu na jeden až dva roky a ona se pak rozhodne jak s námi naloží. Nejsem konfliktní typ, rád řeším věci v klidu a rozmluvou, ovšem v tomto případě budem muset užízt litery zákona dosud platného a dokud na nás nevytáhnou jiný "panflet" striktně na něm trvat! Chci sdělit, že myslivost děláme na velmi dobré úrovni, při snaze dodržení mysliveckých tradic a pravidel, je to stále těžší, ovšem myslím, že se nám to daří! Ve svém okolí sleduji jak se právě tato tradiční myslivost vytrácí a proto právě toto své chování a reflexi beru jako boj s vlivy na přerod naší myslivosti na myslivost provozovanou jen pro trofeje, lova a bez zájmu o ostatní potřeby. Radši toho nechám, aby jste neřekli že tady fňukám:-)!!! Lovu zdar
Tomáš D. reaguje 11.1.2013 09:45
No tohle je moc, tady každý čeká nějaké novinky a rady k obnovování honiteb v roce 2013 a místo toho si tu čte Nekolovo vylévání srdéčka o úniku prasat z obor v době války.
Patrik Dvořák reaguje 14.12.2012 21:07
Tak Honzo , ti borci mají peníze a vlastní tu honitbu a žijeme v ČR , tak ti asi nemusím nic vysvětlovat.
Jan Novák reaguje 14.12.2012 20:18
pane Becher mi připadá, že si před každým příspěvkem přihnete.zvěř střílím,lovím a nikoli zabíjím...
Bohumír Nekola reaguje 14.12.2012 19:09
Omlouvám se, že jsem se nedržel tématu a děkuji Vilšerovi, že již neuráží. Já jsem spokojen v rámci daných možností. Jak jsem nastínil, nedávno vláda rozhodla a zařadila novelu zákona o myslivosti na projednání v příštím roce. Tzn. i kdyby někdo vlastníkům - myslivcům, hospodařícím zemědělcům někdo znemožnóval výkon práva myslivosti nebo se necítí na nájem honitby, tak těm svítá na lepší časy.
Jakub Sedlák reaguje 14.12.2012 17:58
Nezdá se Vám pane Nekola...že sem pletete něco jiného než myslivost...Já si říkal, že jste dostal rozum, a už sem psát nebudete...ale ono néé...
Bohumír Nekola reaguje 14.12.2012 16:16
Takže vaše názory, že přišla černá hlavně z Polska a z Podkarpatské Rusi, mají trhliny, když zejména z Polska jistě utíkala již od září 1939? A kam? Vždyt začala posléze zimní válka proti Finsku, pak v r. 1941 od června rozsáhlý útok na SSSR na třech frontách a právě přes Ukrajinu?
Bohumír Nekola reaguje 14.12.2012 16:04
Vilšere, nemusíte opakovat. Jen si upřesněte, kudy šla fronta, jednotlivé směry útoků. A nezapomeńte, že přes Polsko šla fronta dvakrát, poprvé došlo k rozdělení Polska na základě Ribentropova-Molotovova paktu.
Bohumír Nekola reaguje 14.12.2012 13:19
Je zajímavé, že na našem území byla prasata divoká do 18. století ve volné přírodě prakticky vyhubena a chovala se pouze v oborách. Tento trend přetrval celé 19. a první polovinu 20. století. Teprve po druhé světové válce se v České republice objevila volně žijící divoká prasata, jednalo se o zvířata uprchlá ze zrušených obor i o migranty z území Bavorska a Polska. http://cs.wikipedia.org/wiki/Prase_divok%C3%A9 Zde je demarkační čára, Rusové Bavorsko neobsadili:)) http://www.hajany.com/clanky/z-regionu/demarkacni-cara.html
Honza Becher reaguje 14.12.2012 10:07
Počkej Patriku, jít dvakrát nebo třikrát do jedný lokality na zajíce, to je proti zákonu ne? Tam je ale selhání nekde jinde. Na OSSM...
Bohumír Nekola reaguje 14.12.2012 10:06
A že dodnes např. ve Skotsku nechtějí vypustit do kulturní krajiny divoká prasata. A to po negativních zkušenostech ve střední Evropě včetně SRN, kdy po 2. svět. válce z poničených obor se černá vrátila do kulturní krajiny.
Patrik Dvořák reaguje 13.12.2012 23:47
Honzo , já zase znám honitbu kde bylo mraky zajíců a ti blbci je vystříleli , nebylo žádnou zvláštností na honě mít 70-80 a víc střelců a jednu lokalitu projít za rok dvakrát třikrát a ted čumí že tam nic nëní, prostě demenri. Pokud bych měl mluvit za sebe , taky bych chtěl mít honitbu, jenže s tím je tolik práce , že se to nedá zvládnout sám, to prostě nejde a co se týká toho , že neznáš MS kde to funguje , tak se pleteš. Ano vždycky je nějakej problém,ale pokud jsou normální lidi tak se jednoduše vyřeší,není to jednoduchý,ale jde to.Jinak MS podle mě je o tom, že tam mají platit určitá pravidla na kterých se ti co fungujímusí rozumě domluvit a pak by neměl být zásadní problém.Myslivosti zdar
Honza Becher reaguje 13.12.2012 20:53
Jakube, dej kámošovi šanci. Do roka a do dne, pak vynášej soudy. Já věřím tomu, že to bude daleko lepší jak pro lidi, tak pro zvěř. Doba Mysliveckých spolků, kde to funguje, je dávno pryč. Neznám MS, kde by to klapalo. Naopak, znám mraky soukromých honiteb, kde to funguje a neslyšíš žádný nářky. Snad jen od sousedních MS, kde nemají co zabíjet a tak pomlouvají.
Radim Pátek reaguje 13.12.2012 14:10
Lesu a Lovu zdar ! Myslím si, že nakonec rozhodne to co je zvykem posledních 20 let nájmu honiteb LČR a to jsou peníze. Není zcela jasné, jak vše proběhne, ale bude to zmatek, protože není nic nastaveno.Řada honiteb je bez zvěře a ty se budou podle mého v inzerátech nějakou dobu vyskytovat, než se někdo najde, a ze zoufalství zaplatí i to co nechce. Kvalitní honitby, o kterých se všeobecně ví, půjdou na nájmy, které jsou pro běžné hříšníky zcela nedostupné.Poplatkové lovy a naháňky nefungují a myslivost se nedá dělat pro příjem ze zvěře.Krmení za posledních 10 let stouplo na ceny, které prakticky vylučují pro mnohé zajistit dostatek. Pokud se vrátím k samotnému nájmu, je zveřejněn na stránkách LČR dopis, který obsahem vylučuje jakoukoliv logiku.Doporučuji si ho důkladně přečíst. Slýchávám varianty o tom, že bude výběrové řízení a ten kdo je stávajícím nájemcem bude mít možnost dorovnat cenu ?? No to nevím jaké to je výběrové řízení. Text - bude se s Vámi jednat přednostně u výběrového řízení - nekomentuji ?? V každém případě není nic jasné a čas běží. Vzdal jsem veškeré pokusy něco zjistit, protože to je státní podnik a nakonec se to musí stejně zveřejnit. Přeji nám všem velkou trpělivost !!!!
Bohumír Nekola reaguje 13.12.2012 13:19
A na to soustavně upozorńuji, že v případě ukončení nájmu honitby nemá myslivec - vlastník zaručený aspoń poměrný výkon práva myslivosti vzhledem k rozloze svých pozemků v honitbě. Pro hnidopichy - k zákonu může být vypracována vyhláška, která určí min. výměru vlastnictví, byt´ roztroušenou po celé honitbě, nutnou k uplatnění výkonu práva myslivosti. Myslím, že návrhy byly od 5 ha.. Dochází totiž k situacím, že vlastník -myslivec je členem současných nájemců - MS a přijde konkurence myslivců bez vlastnictví ale s vyšší nabídkou a uspějí. Další věci jako nemožnost pronájmu jen části honitby, nižší min. výměra, možnost lovu divokých prasat i v cizích honitbách - viz. prvorepubliková ČR a současné legislativy spolkových zemí Rakouska a SRN. Každá spolková země to má jinak.
Jakub Steinocher reaguje 12.12.2012 21:29
Ano, u nás to dopadlo s honitbou tak, že jeden ze členů stávajícího MS si podal vlastní nabídku do výběrového řízení vyhlášeného HS. Tím se nám postavil jako konkurence, ale zároveň byl nadále členem MS, tudíž byl u tvorby nabídky MS, takže pro něho nebyl problém vytvořit a popřípadě poupravit svou vlastní nabídku co se týče finanční stránky. Při hlasování mu šli na ruku velcí sedláci, protože je pro ně údajně lepší, když se mohou hojit na jednotlivci než na celé MS. Býval to můj velice dobrý kamarád, ale to co napáchal jako člen MS ohledně pronájmu honitby, to mu nikdy nezapomenu. Kdyby nepodal on vlastní nabídku a nepostavil se nám tvrdě do konkurence, honitbu by jsme měli. Ohání se tím :,,Já vás všechny nechám střílet´´. Už jen ta část věty ...nechám střílet... je mi proti srsti. Jedna z věcí, které si on zatím asi ještě neuvědomil je, že se kvůli tomu rozhádala celá vesnice a taky jde o to, jestli ti lidé budou pod jeho patronátem, velením a diktaturou chtít vykonávat myslivost, protože vzhledem k výši nájmu, to už nebude laciná záležitost. Já to vnímám jako podraz od kluka ze vsi, kterého jsem i já přivedl svým dílem k myslivosti a on se zachoval takhle, myslí si a prezentuje své činy tak, jako že nás vlastně všechny zachránil. V některých lidech se prostě člověk nevyzná ani když je zná odmala.
k reaguje 11.12.2012 11:39
To sis Marku ještě nezvykl? V české myslivosti není problém se zvěří, ale vždycky s lidmi...Lovu
Lukáš Vápeník reaguje 10.12.2012 18:49
Co se týká honitby HS tak to snad dopadne dobře. U honitby LČR, to se uvidí....
Jakub Sedlák reaguje 10.12.2012 16:15
U nás je to vyřešíno, ještě si o 20 ha polepšíme.
Filip Pětivlas reaguje 10.12.2012 16:03
U nás to snad taky dopadne tak, jako to teď je. Zdá se, že hrozba odpadla, ale nerad bych to zakřiknul..
Ellhenický Petr reaguje 10.12.2012 15:03
Slyšel jsem, že u Vás to Kubo dopadlo blbě.
Petr Amcha reaguje 10.12.2012 14:41
Už máme pronajato na dalších 10 let