ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

muflon
muflon
vloženo: 23.10.2015 22:15
autor: Jiří Kejkrt

úlovky (svět)

Karpatské jelene z maďarsko-ukrajinskej hranice
Karpatské jelene z maďarsko-ukrajinskej hranice
vloženo: 18.9.2015 07:34
autor: NH

trofeje

najlepší tejto sezony na preparáciu
najlepší tejto sezony na preparáciu
vloženo: 1.2.2014 12:43
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

V říji
V říji
vloženo: 4.10.2019 09:41
autor: Děda z lesa

zbraně

"Pažba pro Barona von Grünbach"
"Pažba pro Barona von Grünbach"
vloženo: 5.1.2018 08:04
autor: jirka krbeček

fotopast

okolo polnoci-to je jeho čas.....
okolo polnoci-to je jeho čas.....
vloženo: 10.12.2019 13:23
autor: pali1

myslivecké umění

na dreve
na dreve
vloženo: 19.5.2019 13:46
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233313 fotek (26 dnes)
  • 7956 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8883 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748926 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3293020 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56444 hlasování videí (0 dnes)
  • 37648 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Diskuze

Baschieri-pellargi long range

Radek Beneš vložil 14.12.2014 11:31
Má někdo zkušenosti s tímto střelivem? Je to opravdu na delší střelbu? Rád bych je použil do kulobroku na lišky.Jestli někdo používá nebo někoho zná, kdo s nimi loví, tak se s námi prosím podělte. Díky.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Erika Doležalová reaguje 22.12.2014 11:33
Před pár dny byl na F&H lov bažantů, právě zmiňovanými náboji. Občas stříleli na poměrně velkou vzdálenost, takové ty rány, kdy si "běžný" myslivec už řekne "Kašlu na to, je daleko" :-) A fungovalo to. Takže za vyzkoušení to určitě stojí :-)
Radek reaguje 20.12.2014 20:29
Podle předpovědi si budeme muset na sníh ještě počkat aspoň my co bydlíme kolem 450 m.n.m.
Radek Beneš reaguje 20.12.2014 14:33
Tak to je dobré.Nakonec tady zjistím, že jsem újedník, který netrefí lišku na 50m. Paráda! I tak si stojím za svým. Není nad to si lišku přivábit na brokový dostřel. Z takto ulovené lišky mám větší radost, než z kusu černé. Jasně, že když je dál lovím i kuličkou. Ale to už není ono. Už aby napadl sníh.Hned půjdu na ně.
Radek Vyhlídal reaguje 20.12.2014 07:49
Radek Beneš - podle toho co píšeš, tak nejsi liškař, ale obyčejný újedník. Co takhle liška ulovená na 5m ? A co třeba "podánípacky" na 1m s několikasekundovým pohledem z očí do očí?
František Mlčoch reaguje 19.12.2014 23:59
Výborně,myslím,že by jsme si hodně rozuměli!!!Ač není už dávno kožešina téměř ceněna,také je stahuji.Kulí je téměř nelovím.
Radek Beneš reaguje 19.12.2014 18:53
Přesně tak, pane Mlčoch. Strašně rád lovím lišky v zimě na újedi. Raději střelím brokem, jak kulí.Ono je rozdíl dojít k lišce rozervanou kulí a střelenou brokem. Navíc jsem jedním z mála,co lišku nehodí do prvního křoví, ale kožíšek zužitkuje. Količku používám 223r 40gr, V-MAX a i tak občas je liška rozbitá. Proto jsem založil toto téma. Ale to stejně pochopí jen tzv. liškaři.
František Mlčoch reaguje 19.12.2014 18:19
Možná už taky kolega Beneš zjistil,sílu loveckého zážitku,když vydrží a lišku nechá dojít na brokový dostřel...Ono ulovit kulí lišku je sice pěkné,ale..Už jen pro ten pocit,že jste přelstili takovou opatrnou šelmu ,vybavenou super instinkty.
Radek Vyhlídal reaguje 19.12.2014 15:34
Nechápu hlavně, proč bych měl na delší vzdálenost střílet brokama. I když vím, že spousta lidí netrefí lišku na 50m kulí. Patrně proto byl vznesen i tento dotaz.
Zdeněk Cedidla reaguje 19.12.2014 10:54
Pana Chalupník rád vyřídím váš pozdrav panu Málkovi sejdu se s ním na Štěpánském honu Věřím,že si vzpomene,má velmi dobrou paměť i v jeho pokročilém věku. Pane Novák není to o nenávisti,ale o dlouholetýchpoznatcích se zbraní tohoto typu.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 18.12.2014 21:36
..tak tohle jsem opravdu nevěděl, omlouvám se...
Petr Toman reaguje 18.12.2014 21:26
http://smg.photobucket.com/user/sinibomb/media/7000/ScanImage007085.jpg.html Jsem sice spokojeným vlastníkem více ZHček, ale bohužel OH v Montrealu vyhrála belgická konkurence. V tom má pane doktore kolega Velecký pravdu. PT
Radim Novák reaguje 18.12.2014 20:35
Pane Cedidla. Co ti Vaši kolegové, kteří mají ty Vámi uváděné problémy se zbraněmi ZH? Už si pořídili něco jiného, nebo s těmi strašnými zbraněmi loví dál? Není náhodou to co tady píšete jenom o vaši nenávisti k těmto zbraním, kterou jste si vytvořil pravděpodobně jinak než praktickými zkušenostmi?
Radek Beneš reaguje 18.12.2014 20:29
Vidím, že se nám to tu trochu zvrtlo. Prosím, už se nehádejte a držme se tématu. Já i p.Kugel uvítáme tipy, co v ráži 12/70 ládovat lištičkám, at na to slyší i na delší vzdálenosti. Ještě nějaké zkušenostis tímto střelivem? Děkuji.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 18.12.2014 20:19
....tohle by mě zajímalo...s ing. Málkem jsem v osmdesátých letech vypil nejedno kafe v Brně na Běhounské ul. v sídle Rudé hvězdy, ještě než se zabil na motorce Bednařík...pozdravujte ho kolego ode mě, jestli si vzpomene...byl to takový distingovaný prošedivělý pán už tenkrát...s Browningem mě to FAKT zajímá, já mám informace jiné...
michal velecký reaguje 18.12.2014 19:28
Vím,kdo to je,ale za mě tam už nebyl,takže osobně jsem ho nikdy neviděl.Ale J.Panáčka znám velmi dobře.
Zdeněk Cedidla reaguje 18.12.2014 19:25
Na to čím střílel Panáček na olimpiádě v kterém roce a kde se vážení pánové zeptám jeho bývalého trenéra pana Inženýra - plukovníka Vlastimila Málka,který se mimochodem v tomto měsíci dožil krásných 87 let a je stále aktivnim členem v našem sdružení.Předpokládám,že výte o koho jde.
michal velecký reaguje 18.12.2014 19:15
Pane doktore musím Vás trochu poopravit.Pan J.Panáček vystřílel zlato v Montrealu 1976 se zbraní Browning.Alespoń mě to teda říkal,když trénoval v Kometě Brno a já za toto středisko tehdy střílel.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 18.12.2014 17:02
:-) No...já ZHčko sice taky nemám (jsem ZPčkář), ale uvažuju že si ho snad koupím. Protože když vidím kolik jich je ve Francii a Německu za ta léta exportu ...tak bych chtěl vidět všelijaké ty Zoli, Sabatti a podobnou navoněnou bídu, jak budou střílet po padesáti letech provozu. Dokonce má na rozdíl od Bettinsolek jistění proti odpalu při neuzamčeném závěru, od řady 200 a levné Italky vykazují popsané závady zhusta i nové:-) Mimochodem Josef Panáček vystřílel se skeetovým ZH v roce 1976 olympijské zlato (...a jdu pročítat inzeráty...)
Zdeněk Cedidla reaguje 18.12.2014 16:52
Pane Mlčoch za prvé Vám jsem neodpovídal - znáte to přirovnání o té potrefené HUSE !!! No a Za druhé svůj názor na tuto zbraň neměním.V současnosti je to to nejhorší co mezi lidma je.
František Mlčoch reaguje 18.12.2014 13:25
Pane Cedidla,píšete tady pouze slyšené,zní to jako agentura JPP/jedna paní povídala/.Vlastním kb Zh roky,je starší než jsem já,ale je to dříč!Jistě, má jako každá flinta své mouchy,ale kdo ho má a stará se o něho,potvrdí,že je to flinta do nepohody.Vždyt vše je třeba udržovat a opravovat.Když se o flintu staráte nezklame Vás!
Zdeněk Cedidla reaguje 18.12.2014 08:33
Pane Kugel naštěstí jsem ZH nikdy neměl a ani ho mít nebudu.Je to jedna z nejhorších zbraní které znám.Bez vyhazováků,lámání ůderníků,kulobroky zahrdlení žádné,dvě rány naráz,rezivění a tak bych mohl pokračovat.To vše jsou zkušenosti mých kolegů kteří bohužel tento typ zbraní vlastní.O jejich kladných stránkách nevím. LOVU ZDAR
Leon Zumr reaguje 17.12.2014 17:58
záleží na co trefil měřily jsem kdysi několik kulobroků ZH a každý měl jiné zahrdlení tak nevím kde soudruzi udělali chybu nebo jestli to bylo schválně :-)
Jaromír Kugel reaguje 17.12.2014 12:34
Dobrý den, po přečtení diskuze mi to nedá nereagovat. Zetháčko pana Cedidly musel zřejmě jeho předchozí majitel upravit vrážením trnu do ústí hlavně na takzvanou rumcajsovku... Nemám důvod ZH opěvovat jako kdovíjakou úžasnou zbraň, ale na druhou stranu na něj nemohu říct ani špatného slova. Zetháčkem mám za svých loveckých začátků uloveno několik desítek kusů a vše naprosto bez problémů. V kulobroku jsem měl brokovou 12/70. Používal jsem vlašimské papírové "Redbleky" s brokem 4,5mm a na 40 metrů to byla na lišku rána na jistotu. Dnes lovím trojákem Merkel Suhl, též brokové 12/70. Používal jsem vlašimské minimagnumy, 4mm brok a po určitých zkušenostech na 40 metrů na lišku mačkám jedině kuli. A to jsem střílel brokem vždy z levé (zahrdlenější) hlavně. Nyní zkouším Winchester super speed, brok 3,7 mm, ale zatím mám s tímto střelivem uloveny pouze 2 lišky a to do 3Oti metrů, tudíž na větší vzdálenost nejsem schopen posoudit. Do papíru jsem zatím nezkoušel. Pokud máte někdo zkušenosti se střelivem 12/70, které platí i na větší vzdálenosti, budu rád za informaci. Hezký den všem.
František Mlčoch reaguje 16.12.2014 22:59
Tvrzení,že kb ZH nemá zahrdlení je úsměvné.Na lišku ,navíc v zimě používám na radu podstatně zkušenějšího kolegy výhradně SB 12/70 Minimagnum 42,5 gramu,brok 4mm..Je to na škodnou opravdu dobrý náboj,osvědčil se a měnit ho nebudu!
Radek Beneš reaguje 16.12.2014 16:37
Každopádně krabičku koupím a vyzkouším do papíru. Když budu v Sudicích, tak zkusím i BP Vinter a uvidíme.Snad některé budou ty pravé. Díky všem.
Jan Slavětínský reaguje 16.12.2014 06:47
Není pravda ,že kulobrok ZH nemá zahrdlení. Nevím,jak si kolego na to přišel. Mám dva a u obouch je udané 3/4. Skutečnost je taková, že ten ocelový spirálový vytěrák hlavní neprotlačím a na konci se sekne. Kdybych použil sílu, tak ho prorazím ,to ano. Já v kulobroku střílel B+P Vinter 38g, brok 4 mm, 1050 Barů tlak. Supr patrona. Nebo používám SB 42,5g . S magnumama bych byl opatrný. Opravdu tou štosou trpí optika, ujíždí v montáži nebo to po pár ranách rozhodí nástřel. Využití těch "dalekonosných" brokových v praxi nebude zase tak hrozné. Já jsem "přes jistotu" a když je to rána na hranu brokové rány, střílím kulí a je to jasné.
Radek Beneš reaguje 15.12.2014 20:16
Mám baikal iž94 12/76. Používám plné zahrdlení. Do ted jsem střílel s náboji hull magnum 50 gr. Učinky super, ale trpí optika. Už jsem jednu odrovnal. Proto hledám náboj menší gramáže se stejným účinkem.
Zdeněk Cedidla reaguje 15.12.2014 19:41
Je důležité jaký máš kulobrok - respektive jeho zahrdlení.Pokud jseš majitelem zetháčka je to problém,protože nemá zazhrdelní a na lišku můžeš střílet tak na 20 metrů.I přes to vyskoušej náboje Selier Belot mini magnum 42,5 gramů brok 4 mm
Jan Palisa reaguje 15.12.2014 17:54
Zdravím, mám je doma, ale k vašemu učelu je nepoužívám, bral jsem je na vysoké kachny na tah, ovšem co do učinku byl spíš problém s trefením, protože předsadit autobus a trefit, asi víte o čem mluvím :) pravdou je, že jsem je zkoušel na papír na 40,50,60m s plným zahrdlením a měli oproti sb corona a hullum lepší a konstantnější krytí, víc nemůžu sloužit.. lovu
Radek Beneš reaguje 15.12.2014 17:29
Nikdo je nepoužívá?