ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Diviak
Diviak
vloženo: 10.2.2013 09:17
autor: mirojevo

úlovky (svět)

Magadan 2012
Magadan 2012
vloženo: 16.1.2013 17:58
autor: Sláva Dolníček

trofeje

Moji letošní srnci
Moji letošní srnci
vloženo: 28.8.2012 06:20
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 8.1.2013 08:29
autor: Marek Drha

zbraně

Rytina schránky CZ 557,moje práce.
Rytina schránky CZ 557,moje práce.
vloženo: 14.4.2020 20:21
autor: Stanislav Satoria

fotopast

Na újedi 2
Na újedi 2
vloženo: 26.10.2017 19:11
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

diviak
diviak
vloženo: 21.3.2018 21:04
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233257 fotek (14 dnes)
  • 7954 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8874 inzerátů (9 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748781 komentářů fotek (26 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3292352 hlasování fotek (152 dnes)
  • 56441 hlasování videí (0 dnes)
  • 37639 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Diskuze

BLASER R8

FRANTIŠEK SEDLÁŘ vložil 9.12.2012 20:53
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Peter Staňo reaguje 1.5.2014 23:37
Vladimir Krasula s čím ta tatko urobil tým si aj ostal!
Reinhold Raubling reaguje 16.4.2013 11:31
V loňském roce jsem zakoupil R8 professional success -ráže W308. Je to velice kvalitní zbraň se kterou jsem slovil několik desítek kusů různé zvěře a byl jsem se zbraní a jejím chováním při střelbě velice spokojen. Vše je u této zbraně co se týče kvality dotaženo tak, jak si to asi většina myslivců představuje nebo alespoň o tom sní. Jednoduchá a bezpečná ovladatelnost, precizní zpracování a desing je u této značky na prvním místě. Vím o čem píši, protože již mnoho let vlastním předchozí model 93. Bohužel jednu velikou chybu bych hledal pouze u ceny zbraně. Na druhé straně si špičkovou kvalitu nechají zaplatit všichni výrobci. Jestliže o koupi nějaké zbraně od této značky uvažujete, jistě neprohloupíte.
Leon Zumr reaguje 17.1.2013 23:06
a to pan Horst Blasser tvrdil ma IWA že je strasser lepší
Ondřej Procházka reaguje 17.1.2013 21:19
Teď byl ve zprávách Schwarzenberg Jr.. Sympaťák, jako jeho otec. Ukazovali, co mu Strasser-Vládce kontinentů "vymyslel" na ksichtě. Kolem 30 štychů, né moc hezký pohled. Nějaký buchty na to asi sbalí, ale spíš je asi rád, že žije.
H.J. reaguje 17.1.2013 07:23
Ale jo domluvíme se, podívám se na ni rád, ala stejně si ještě chci ošahat R8 a Sako 85. Říkal jsem si, že na Natuře v Lysé by mely být k vydění všechny.
Ondřej Procházka reaguje 16.1.2013 22:31
Dík;). No, upříme řečeno o jedný 308 v M03 vím. Nová a skladem. Holzklasse taky 5. Neberu si jí jen proto, že je to 308. Chci toho šprgála. Jestli tě to zajímá, napiš do SZ.
H.J. reaguje 16.1.2013 22:28
M03 je paráda, na dřevo třídy 5 si holt budeš muset počkat, ale zase sis ho vybral podle sebe :-), kdyby byla v 308w, verze Jagd Match, řek bych že je to flintu akorát pro mě :-)) Ať slouží.
Ondřej Procházka reaguje 16.1.2013 22:13
M03. U kamaráda na střelnici jsem si konečně zkusil vystřelit i z R8. Krásná, dobře udělaná zbraň. Musím říct, že in naturam je o 1-2 třídy jinde než na fotce. Ale když mně prostě nesedí ten přímotah, ikdyž věřím tomu, že je to o zvyku. Chci ale pořádný kyj, a tak objednávám M03 Basic, dřevo 5, .30-06 a lauf 56cm. Čekací doma 4 měsíce:/.
H.J. reaguje 16.1.2013 21:50
Jo docela zajímavé dva názory. Co si vybral?
Ondřej Procházka reaguje 16.1.2013 21:32
H.J.: Jo, taky se to učím nazpaměť, ikdyž už mám vybráno:).
H.J. reaguje 16.1.2013 21:01
Todle je docela zajímavá část diskuze z loveckého fóra: gawein píše: R8 a R93, fakta a kecy Kec. Nejdou dovírat náboje. Do blasera díky konstrukci kleštiny zavřete i ten náboj, který nezavřete do klikovky(válcový odsuvný), na to naco by jste u klikovky potřebovaly paličku tak u blasera stačí doklepnutí rukou. Samozřejmě běžné kvalitní sériové náboje fungují absolutně bez problému. Mam sice R8, ale toto by som si nedovolil tvrdit....akym zazrakom u Blasera nahradza doklepnutie rukou ten prenos sily, ktory je pri klasickom odsuvnom zavere navyse znasobeny otocnym pohybom kedy sa zuby uzamykaju a funguju ako kvazi lis ???? Kec Závěr spustí i při nedovření náboje. Při nedovření závěru, páka závěru není v přední poloze lze spustit úderník, ale tento je blokován proti kontaktu se zápalkou. Ozve se cvaknutí a to je všechno. Podobný systém jištění je i u jiných zbraní a nikoho to nepobuřuje. Nie. Udernik sa pri nedovretom zavere spusti-v kombinacii so strelivom napr. S&B ktore mava nestandardne plytky otvor pre zapalku, nasledkom coho moze tato presahovat o nejaku malu, ale kriticku hodnotu dno nabojnice....a nestastie moze byt na svete. Klestina je v tom momente nedovreta a potom auf wiedersehen celistvy ksicht....Problem sa moze este znasobit pri prebijanom strelive-nabojnica S&B, standardna zapalka, ktora moze este viac presahovat z dna nabojnice.... a je to. Takze osobne by som sa na to vobec nespoliehal, zaver treba vzdy pekne, poriadne dorazit. Samozrejme uvedene problemy su vysoko nepravdepodobne pri kvalitnom fabrickom strelive, taktiez pri prebijanom-vyzaduje vsak dostatocnu skusenost prebijaca a znalost specifik konkretnej zbrane, co inde nevadi, moze tu ublizit. Kec Skrz úderníkový otvor prošlehnou plyny a otevřou závěr. Těmto lidem doporučuji rozeberte si 93 závěr, je to hodně nepravděpodobná varianta. Mimo kontrukci závěru jsou v hlavni dva dost velké odfukové otvory. To, že Vám Blaser opálí fousy je určitě stejně malo pravděpodobné jako u jiné kvalitní zbraně. Pravdou je, že všichni výrobci zbraní mají své slabší chvilky, ale to by člověk nemohl ani létat létadlem natož chodit po ulici. Problem je, ak dojde bud k destrukcii nabojnice, prip. inym sposobom plyny obfuknu nabojnicu-potom u R93 nechcene odomknutie klestiny hrozi a preto som osobne do R93 nikdy nesiel. R93 mal tych nehod viac (okrem tych najznamejsich publikovanych). Ci uz to bolo vinou streliva alebo obsluhy, nie je az tak podstatne, ako to, ze zaver povolil v kritickej chvili ( a neboli to len magnumove kalibre, ale aj napr. prachobycajna 7x64 v Madarsku pred par rokmi)....napriek odfukovym otvorom. Pri R8 sa klestina takymto sposobom neodomkne, brani jej v tom ten "piest", ktory jej jednotlive segmenty drzi rozovrete.
H.J. reaguje 16.1.2013 19:39
Dobře, tak mi můžete předvést R8
H.J. reaguje 16.1.2013 17:24
Jo, jo, pěkný, až pojedu okolo, zastavím se určitě :-)
H.J. reaguje 15.1.2013 22:02
Dejte pokoj Eduarde.
H.J. reaguje 15.1.2013 19:30
Díky Ondro, mrknu na to.
Ondřej Procházka reaguje 15.1.2013 19:21
H.J.: Pro relevantní informace nejen o R8 doporučuji příště navštívit: http://www.loveckeforum.info/viewtopic.php?f=2&t=3681&hilit=blaser+r8 http://www.loveckeforum.info/viewtopic.php?f=2&t=6261&p=69377&hilit=blaser+r8#p69377
H.J. reaguje 15.1.2013 19:08
Souhlas, o R8 jsem přemýšlel, ale Eduard je poměrně slušná anti reklama na tuhle flintu.
H.J. reaguje 15.1.2013 19:07
Souhlas, o R8 jsem přemýšlel, ale Eduard je poměrně slušná anti reklama na tuhle flintu.
Dinero reaguje 15.1.2013 19:02
Z počátku mě bylo divné,že Edu tento v pravdě renezanční člověk,nepřispívá třeba na lovecké forum,později se ve mě lecos vařilo a krev to nebyla a pak jsem pochopil,je to KOMIK.Když budete k jeho příspěvkům přistupovat jako ke komickému číslu bude život veselejší.Co se věku týče,vzhledem k tomu,že už jedu šestý gumy tak jsem to za dětství už moc nebral.
Ondřej Procházka reaguje 15.1.2013 18:12
Hlavně je zas pí..ovinama roz..ebaná celá diskuze!
karel zvářal reaguje 15.1.2013 17:40
To se píše blaser...DDT)))
H.J. reaguje 15.1.2013 17:23
Jak to tady tak čtu, tak si říkám,že ste Eduarde prostě blázen.
Dinero reaguje 15.1.2013 00:52
A to já se musím Eduarda zastat,rozsah jeho znalostí mě nepřestává ohromovat a každý jeho příspěvek doslova hltám.Tímto bych ho chtěl požádat jestli by nebyl tak laskav a nezaložil téma SUPER PŘESTNOST.Tento výraz použil 14.1.2013 16:45.Ačkoliv jsem byl loni na střelnici 32x,což je můj průměr už 22let,s tím jsem se ještě nesetkal a jistě chápete,že bych nerad začínal novou sezonu nepoučen.
Vladimír Krasula reaguje 14.1.2013 21:16
Nevím čím to je, ale když otevřu nějaké téma a je tam velký znalec všeho !!!! Hádejte kdo !! tak mám po chuti a vím, že se nic rozumného nedovím, prostě Slováci musí mít poslední slovo a to i kdyby měli všechny urazit, naštvat a přinutí je přestat číst téma. Prosím jak se dá někdo z diskuze vyloučit ???! mám na mysli někoho kdo jen všechny uráží a to ve 25 rádoby příspěvcích. HAMBA, HAMBA !!!
Dinero reaguje 14.1.2013 19:41
K R8 se vyjadřovat nemůžu protože jsem jí měl v ruce půl hodiny.Takže z mé strany k tématu vše a s pozdravem Bůh ochraňuj Horní Uhry se loučím.
petr k reaguje 14.1.2013 19:02
pánové nejlépe by bylo přestat na edu reagovat,žádným argumentem ho nepřesvědčíte a zbytečně se nervujete on se třeba odmlčí...kéžby
Dinero reaguje 14.1.2013 18:56
Ano,chápu šáhnul jsem ti na posvátnou krávu.V případě té 93 co mám 6 let doma je spoušť tak dokonale nastavená,že má víc jak milimetrovej propad.Doteď jsem si myslel,že by to šlo líp a netušil že je to tip top.Takže děkuji za poučení,hned jsem klidnější.
Dinero reaguje 14.1.2013 17:46
Že já blbec se s tebou pouštím do diskuze.Ta 557 není moje,narozdíl od R93,na tu jsem jenom dával optiku,seřizoval spoušť a nastřeloval.O mosinu jsem se nezmiňoval.Budeš se divit,ale o těch spouštích vím.Odpor spouště je pouze jeden parametr který mě zajímá,stějně důležitá a možná ještě důležitější je délka chodu a propad a tam jseš u Blasra odkázanej na to jak to nastavěj oni.Nikde jsem nepsal,že je špatná,ale v týhle cenové relaci bych očekával stavitelnou.Narozdíl od tebe se snažím být objektivní.Doporučuji návšťevu lékaře,bojím se však,že na tu tvoji hlavu je současná medicína krátká
Dinero reaguje 14.1.2013 15:55
Nevím kolik ran má vystřelenejch z Blasru Edu,já něco jo.K R8 se vyjadřovat nebudu,protože tu jsem jenom držel v ruce.K R93:přesná,celkem dobře vyrobená,ale žádný Ferlach nečekej.Některé řešení působí laciným dojmem.Třeba ta guma aby se nedeformovala špička střely,součásky uvnitř závěru jsou většinou neopracované odlitky.Spoušť není stavitelná,tím nechci říct že je špatná,bodová s malým propadem.Ačkoli Edu zas bude vyskakovat,tak se mě povedlo seřídit tu spouš na 557 o maličko líp,ale kdybych neměl možnost přímého srovnání tak si toho asi ani nevšimnu.Řekl bych že vetšina lidí tyhle drobnosti neřeší.Já se na to koukám jako strojař.Střílel jsem skoro ze všech značek co jsou na trhu a poměrně dost jich i měl,přesto se necítím povolán někomu radit co si má koupit.Kdyby tady Edu nemasturboval před fabrikou v Isny tak bych ani nereagoval.
Milan Vrána reaguje 14.1.2013 11:59
Informácie pre zatiaľ nikým neprekonaného, štvornásobného úradujúcého šampióna majstrovstva kokotov, mal som USB v robotě. To je taká vec, čo sa zastrkáva do počítača. Zadaj do vyhľadávača google USB a budeš vedieť, však s tým vieš profesionálny poľovníku, lebo nie?
Ondřej Procházka reaguje 14.1.2013 11:59
Ano, dobře, děkujeme. A teď zase k věci, prosím.
Leon Zumr reaguje 14.1.2013 10:44
konečně se ti rozsvítilo Edko napiš do USA dotaz proč tu gumu nepoužil udělal by tím radost mnoha lidem protože by jsi všude nevopruzoval se svýma odbornýma radama ty vševědko
Leon Zumr reaguje 13.1.2013 17:11
názorný důkaz že to edko vševědko ani nedržel v ruce natož aby si o tom něco přečetl :-)))))))))
Dinero reaguje 13.1.2013 17:03
Příspěvek z 13.1.201312:27 je můj.
Dinero reaguje 13.1.2013 17:01
Milý Eduarde,na R93 je z duralu ten kaslik s lučíkem co se do něj dává ten plastovej vehement kterýmu říkají zásobník a na přední straně má gumu aby se neomačkávali náboje.Je pravda,že se neomačkávají,ale pokud nestřídaš náboje tak u toho spodního se po několika výstřelech začne zasouvat střela do nábojnice.Takže tady se to Horstovi moc nepovedlo.
Leon Zumr reaguje 12.1.2013 22:40
Jirko mě to je jedno ty to máš doma ten odkaz je na problém díky kterému je stahovali a díky kvalitě českých prodejců se ta informace k majitelům ani nemusela dostat
jirka hanys reaguje 12.1.2013 22:38
Leon:Uzamykací ploch blaseru je 244mm,u sauer má 120mm.Nikdo nepíše kolik uletělo závěrů v mauseru.Když máš nečistoty v hlavni a výkoný náboj uletí vše.U blaseru je čím větší tlak,tím víc se roztáhne kleština.Kleština zajede a trn ji roztáhne.
Leon Zumr reaguje 12.1.2013 22:22
jenom informace pro majitele R93 nevím jak to je staré ale když si vezmu kvalitu našich obchodníků tak se ta informace o stahování ani nemusela dostat k majitelům zbraní http://www.djz.de/447,574/
jirka hanys reaguje 12.1.2013 21:47
Roman:Ty píšeš hrozné hovna.Lovím R93 6 let v ráži 8x68S a nikdy sem neměl žádný problém.Mininálně 30 lidí znám co ji má taky a nikdo si nestěžoval ze sebemenší poruchou nebo viditelným opotřebením.Náboje si přebíjím a pošlu střelu na 100 metrů jednou dírou.Hlaveň je přesnější jak u nějakých CZ 550.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 12.1.2013 19:45
Édo, prosím Tě, nejseš nějak příbuznej s Jozefem Begalou? To byl taky takovej exot...
Milan Vrána reaguje 12.1.2013 17:48
Nejsem výrobce, akorát zbraně v rámci koníčku renovuju, a nastřeluju. Pár jsem jich už rozebral. Zastav se ke mě s tím taliánským guľobrokom a tureckou brokovnicí, zastřílíme i vleže, abys poznal jaké to má výhody. Možná ti i udělám nějakou laboraci, se kterou to bude alespoň trochu slušně střílet. Tvá praxe je jistě úctyhodná, ale výstřel na desetikilovým srnčím by si poznat tedy měl. Zítra ti dám do trofejí fotky vybělených srnčích lebek za letošní sezonu, abychom mohli dál podiskutovat.
Milan Vrána reaguje 11.1.2013 18:04
E - duarde Žákovici, asi nemá nadále smysl se vyjadřovat k tvým vygooglovaným blbostem. Není to dávno, co ses tu objevil a cpal lidem do hlavy vyčtené nesmysly o balistice a zbraních. Spoustu bych jich asi dohledal. Nemám ale důvod. Najednou ses stal během půl roku takovým českým Hanákem, který pochválí kde co, jelikož asi slyšel a četl kde co. Z textu je poznat, že praktické zkušenosti veškeré žádné, stále si protiřečíš a když tě někdo opraví a vyvede z omylu, nad Tatrů sa blýská. Na rozdíl od tebe žádné teorie nikomu necpu, nýbrž uvádím věci z praxe i z výstav, kterých ročně s kamarády absolvuji několik. A když jsme u té kritiky všeho Českého, na Slovensku ani Jánošíkovi bambitku neurobili, tak co?.
karel zvářal reaguje 11.1.2013 14:53
Ondro, 1*! Možná se ještě dozvíme, že "české pivo, sklo, auta a děvčata jsou nejhorší na světě"...roztočíme lázo a chytneme koníka, že ano, Ferdo. DDD!
Ondřej Procházka reaguje 11.1.2013 13:42
Edu: To nevím, jestli střílí nebo nestřílí do lidí, ale uznejte, že na to, že střílejí stařičkým Dragunovem, tak mají výsledky;). Jsou to borci.
Ondřej Procházka reaguje 11.1.2013 10:00
Edu: No, nevím, jak ti vaši, ale ti naši policejní hračkárský odstrelovači jsou loňští mistři světa, vojenský jsou vicemistři a další vojenský tým má bronz, takže v hodnocení českých odstřelovačů bych byl opatrný. Střílet ze 30% jako oni, jsem šťastný jako blecha v kožichu. http://www.novinky.cz/krimi/236546-cesti-policejni-odstrelovaci-vyhrali-mistrovstvi-sveta-trefovali-i-ostri-noze.html
Milan Vrána reaguje 9.1.2013 19:44
Argumentů mám ještě poměrně dost. Ohledně Kanady. Jeden dobrodruh v okolí je odtud dováží za lepší cenu, protože poměrně konzervativní trh o ně nejeví zájem. Zřejmě z důvodu patriotizmu. Dva naši kolegové je mají. Jednomu z nich se po roce používání ošoupala nitridovaná vrstva na hlavni a udělaly se tam rezavé fleky. To je ta super kvalita? Další kamarád, ke kterému jezdím lovit má R 93, to samé. Navíc se mu párkrát stalo při rychlém přebití, že mu při dovření závěru vyšla rána. Další kamarád má opět R93 a dle jeho slov vyhodil peníze, protože ta "zbraň bez vývoje" střílela prasata úplně stejně. Takže suma sumárum 50% ceny zbraně tvoří marketing, což má logiku. Za svou praxi jsem se nesetkal, že bych na střelnici potkal nějakého sportovního střelce s tímto typem zbraní, ani jsem si nevšiml, že by je používala nějaká taktická ozbrojená složka. Jen pro info, naši policejní odstřelovači mají Sako TRG 338LM a kupodivu používají Meopty ZD. A pro zajímavost závěrem, v Africe je velice oblíbená ZKK 602 a CZ 550, čím to bude, opravdu netuším.
Ondřej Procházka reaguje 9.1.2013 19:38
Edu: Já vím, že je to moje věc. Jen chci být informovanej. Zajímá mě to.
Ondřej Procházka reaguje 9.1.2013 19:35
Roman Konstanz: Rád bych se zeptal, proč stáhli dodávku R8 z Kanady?
Milan Vrána reaguje 9.1.2013 15:29
Možno by bolo lepšie viacej po sobe čitať a meněj hulit Eduard, bo viacej neviem, ako ti to napisať.
Milan Vrána reaguje 9.1.2013 13:53
Eduarde, víš vůbec jaký je rozdíl mezi unikátní zbraní a sériovou výrobou? Vychvaluješ tady jako unikátní kvéry od Savage Axis, přes Rem 770 až po Blaser R8. Podívej se na stránky Holland and Holland, Westley Richards, Kimberley nebo John Rigby Co. To jsou pro mě unikátní zbraně. Ještě můžeš Ondrovi osvětlit, proč stáhli celou dodávku R8 z Kanady a prodává se ten "unikát" u nás.
Ondřej Procházka reaguje 8.1.2013 13:41
Otázka pro praktiky: Je využití přímotažného závěru, resp. rychlost přebití opravdu ten zásadní argument firmy Blaser, který mě má přesvědčit o jeho koupi? Je to opravdu tak nepostradatelná a převratná záležitost?
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 8.1.2013 13:15
...asi se to teda tomu mladýmu Schwarzembergovi o tom rozbitém obličeji jenom zdálo...
Coufalík František reaguje 7.1.2013 22:05
Pánové, jestli můžu taky něco málo přihodím. Mám R93 od roku 1996 v provedení dřevo a později ještě Timber. Ráže mám 243W, 300Wby. Mag., 416Rem. Mag.(30-06 jsem prodal). Ze zbraní jsem vystřílel víc 1500 nábojů. 14x byla R93 v Africe (3x buvol, lev a spousta antilop) a nikdy jsem nezaznamenal žádný problém.A že tam prachu je(nejvíc v Burkina Faso). Mám několikrát vyzkoušeno, že při neúplném zavření závěru ta flinta nikdy nespustí. Jednou se mi stalo,že při návratu z Afriky mi debilové při transportu zdeformovali kliku (byla přimáčklá na baskuli) a já si toho všiml až doma. Po narovnání jsem to jel zkusit na střelnici. Nabiju, zavřu závěr a klika mi zůstala v ruce. Co teď? Vyletí závěr, nebo nevyletí? Opřel jsem flintu o stehno ať závěr letí do země a vystřelil Pánu Bohu do oken. Závěr zůstal na místě, ale nastal problém jak ho otevřít. Pánové ti "pitomci" německý to udělali tak, že to jde otevřít i bez té kliky. Klobouk dolů! Akorát jsem si musel novou objednat a zaplatit.
Leon Zumr reaguje 29.12.2012 19:40
a jéje Edu zase nedostal tabletky bež si je vyzvednout na Slovenských stránkách tě už posílaj do řiti i kamarádi :-))))))) ten kdo se podívá na závěr u R93 a tomu věřit nebude stačí minimum nečistot a může nastat problém a nebyl jeden strasser měl být bezpěšnejší a najednou po několika problémech je stahovali http://unsafeproducts.eu/2012/01/13/rifle-rs05/
Jan Novák reaguje 29.12.2012 19:24
Pan Inženýre vy jste na tom Orlíce taky nebyl ale já jo. Pravda je v mém příspěvku 28.12 čas 14.32.
Ing. Petr Novotný reaguje 29.12.2012 18:01
Obecně existují dva tábory lovců: jedni Blasery haní, jedni je chválí. Lovím se Zetkou a Brno Suprem, ale R93 model Profesional jsem několikrát používal a můžu říct, že je to velmi povedená zbraň. Ergonomický úchop, vyvážená, přesná. Stavebnicový systém - lze operativně měnit pažby a hlavně různých ráží beze změny nastřelení. Perfektní nízká sedlová montáž. Dělat z jedné nehody nějaké závěry je irelevantní. Pan Doktor to líčí, jako kdyby u té nehody na Orlíku byl a přitom je to pouze jedna pani povídala. Tady spousta lidí zasvěceně mluví o zbraních a optice, o kterých ví pouze z doslechu. Sami loví s Fomeiem, který koupili v hračkářství a zasvěceně polemizují o Zeissu nebo Swarovski, které nikdy neměli v ruce. Omlouvám se , ale tak to je na většině diskuzních fór nejen v ČR. Přesto jsou to diskuze zábavné, pakliže nesklouznou k osobním invektivám. Takže lovu zdar do roku 2013.
Ondřej Procházka reaguje 29.12.2012 17:13
Dr. Karel Chalupník: Díky. Mně by opravdu zajímalo, jak to s tou R93kou je. Nedělám si iluze, že se to někdy dozvím. Přece jen jde o palnou zbraň, stát se může lecos, s klasickým i přímotažným závěrem. Na obhajobu toho Blasera bych chtěl říct, že vzhledem k poměru: bezproblémové fungování/ nějaká nehoda za jakýchsi neznámých podmínek nebude jeho používání nic víc nebezpečného než používání Mauserova závěru. Navíc jsem četl tuším na loveckeforum.info, že hlavní nepřítel přímotažného závěru Lutz Möller kdysi usiloval o to, aby se jeho nápady a myšlenky projevily ve vývoji Blaserovo kulovnice. Když se tak nestalo, začal Blaseru škodit. Bůhví, kde je pravda.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 29.12.2012 12:07
Problém je v tom, že za souhry více okolností (nečistot v závěru, venkovní teploty, dynamiky rychlého přebití etc.) tato konstrukce bohužel úplně nevylučuje odpálení náboje při neuzamčeném závěru. S množstvím prachové náplně to nemá souvislost, to je jen notorická argumentace výrobce při nehodách, které se snaží strčit na střelce (opravdu mně pobavila poznámka při jednom reklamním článku na nového Strassera...že je mnohem bezpečnější...)... tím je řečeno vše. Ale jak říkám, zeptejte se těch, kteří to přežili, třeba toho Schwarzemberga nebo těch z vyhledávače...blaser-umfalle. Co jsem slyšel, tak třeba lovecký doprovod v Africe Blaser moc rád nevidí.
Ondřej Procházka reaguje 28.12.2012 21:08
Leon Zumr: A čím myslíte, že by to mohlo být? Neptám se nějak špatně, jen mě to zajímá. Z R93/8 jsem si dosud nikdy nevystřelil.
Vojtěch Anderle reaguje 28.12.2012 19:43
Pánové selhat může kde co, třeba i brzdy u špičkovího auta.Já osobně vlastním Merkla R10 HELIX.Je to opravdu špičková zbraň.Mám kamarády kteří vlastní R93, jeden R8 a nikdy jsem nezaslech nic o nějakých závadách.Když se používá munice pro konkrétní zbraň schválenou není žádný problém.Na lovu jistě nebude nikdo střílet s maximální navážkou jako ve skušebně.
Leon Zumr reaguje 28.12.2012 18:55
je zajímavé že při testech municí s maximální navážkou jim neulítnul závěr ale rozpůlila se jim hlaveň tak že to blbě udělanou municí asi nebude ale to majitel blasera nepochopí :D :D
Ondřej Procházka reaguje 28.12.2012 16:25
**diví....pardon
Ondřej Procházka reaguje 28.12.2012 16:24
**diví....pardon
Ondřej Procházka reaguje 28.12.2012 16:20
Radek Voruda: Díky za tip. Zkusím. Co se toho přímotažného závěru týče, nebál bych se nějákého "vylétávání". Jistě, problémy byly, jsou a budou, ale nevěřím tomu, že je to nějaká zásadní trága. Firma jako Blaser, ale i ostatní, si nemůže dovolit nějak programově mrzačit zákazníky. Brzy by totiž zkrachovala a na to to v minimálně blízké budoucnosti nevypadá. Prodávají X tisíc zbraní ročně. Spíš bych hledal problém ve střelivu. Ti experti si tam naládují přebitý ohňostroj a pak se divý, že končí na chirurgii (v lepším případě). Navíc bymě zajímalo, kolik těch "unfallů bylo skutečných. Víte jak to je-když klekne Ferrari, je oheň na střeše, když Dacie....hmmm, to se dalo čekat. Blaser je holt pod drobnohledem. Ale stejně....ten Mausík...:DD.
Jan Novák reaguje 28.12.2012 14:32
Mladý pán Schwarzenberg nestřílel Blaserem nýbrž STRASSEREM RS-05-konstruktérem kulovnice není nikdo jiný než Horst J. E. Blaser.A ještě ráže 300Win.Mag.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 28.12.2012 10:42
Pane kolego Žákoviči, ohledně toho, že jste neslyšel ještě nikoho kdy by si stěžoval na Blaser...zkuste se zeptat mladýho Schwarzemberga. Možná Vám odpoví, ale jen v případě, že je schopen po rekonstrukci obličeje mluvit. Eventuálně těch, co jsou uvedeni na adrese...blaser-umfalle. Než střílet s vědomím, že mně vletí závěr do ksichtu, tak to opravdu radši ten Mosin z minulého tisíciletí, se kterým dobývali Zimní palác, abych použil Vaše slova.. (vše v dobrém, zdravím.)
Fary reaguje 28.12.2012 08:40
Ještě než se rozhodneš, osahej si Merkel KR1, pozor, nevybírej dle obrázku, tam mě také moc nenadchla, ale po osobní prohlídce a zkoušce jsem volil tuto zbraň a neměnil bych.
Ondřej Procházka reaguje 27.12.2012 16:07
R93 a R8 jsou jistě super zbraně. Nepochybuju o tom. Zpracování materiály...vše 1*. Občas jsou od uživatelů slyšet výhrady k závěru například při používání v tlaku. U toho Blaseru mě láká zejména to hřbetní napínání. To je myslím TOP bezpečnostní prvek. Využití rychlosti přebití, nevím, praktickou dlouhodobou zkušenost nemám, ale selský rozum mi říká, že důležitější, než ušetřit 0.5 sekundy na přebití je dobře mířit. možná se pletu. Preferuju odsuvný válcový závěr, zásobník, super zpracování a hlavně to hřbetní napínání. No, zatím M03 vede. Uvidím.
Ondřej Procházka reaguje 26.12.2012 12:45
R.M.: Díky za info. Hřbetní napínání je super věc. R8 se mi taky nelíbí. O zásobník bych asi stál. Ve finále je R93 a Mauser M03 Stalker.
R.M. reaguje 26.12.2012 06:33
Ahoj, mám dvě R93. Jednu v Grandluxusu drouhou v Profesional provedení. Nemůžu říct, že bylo něco špatně. Obě dvě mám v 8x57JS, letos budu pořizovat novou hlaveň 6,5x55SE. Opakování je paráda, žádný problém jsem se závěrem nikdy neměl. S oběma mám střeleno cca 100 kusů. S profíkem na naháňkách ve sněhu, bahně, dešti nikdy žádný problém. Celkově jsou to pušky krátké a velmi ovladatelné -> pěkně mi sedne. Výměna puškohledů také bez jakéhokoliv problému. Výměna hlavní to samé. Velmi se mi líbí ruční napínání z hlediska bezpečnosti. Spoušť je také výborná je bez napínáčku, ale věř, že opravdu není třeba. R8 ??? nevím prostě se mi nějak nelíbí to zásobníkové řešení, myslím, že se dá objednat i verze, která tohle neřeší. Pokud potřebuješ zásobník pak bych opět neváhal ani vteřinu a byl by doma Sauer 202 (to je další skvělá záležitost)
Ondřej Procházka reaguje 25.12.2012 21:43
A když se nechytla R8, tak co R93?:)