ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Ešte iný pohľad...
Ešte iný pohľad...
vloženo: 10.7.2020 11:27
autor: Miloš Bukoven

úlovky (svět)

Přímorožec šavlorohý - Oryx
Přímorožec šavlorohý - Oryx
vloženo: 11.3.2014 11:07
autor: Anežka Pučálková

trofeje

Dnešní oslava sv. Huberta.
Dnešní oslava sv. Huberta.
vloženo: 4.11.2017 17:44
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Malá potvůrka
Malá potvůrka
vloženo: 2.5.2020 08:36
autor: Děda z lesa

zbraně

PRO RADOST.
PRO RADOST.
vloženo: 20.9.2019 02:35
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

Modelka :)
Modelka :)
vloženo: 9.2.2014 10:59
autor: Vojtěch Bednařík

myslivecké umění

jeleň
jeleň
vloženo: 31.1.2015 14:47
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233426 fotek (9 dnes)
  • 7960 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8896 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749187 komentářů fotek (10 dnes)
  • 12933 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294301 hlasování fotek (44 dnes)
  • 56455 hlasování videí (0 dnes)
  • 37663 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Diskuze

Co říkáte na tohle a k tomu jsou vloženy fotky.

PSÁŘ vložil 1.3.2013 07:36
Roman je doma,sotva se vleče,ale je živ a u rodiny.Koukněte na následek neuvážené rány....
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Ing.Eduard Slad reaguje 7.10.2020 05:28
V dnešní době už nejde o myslivost, je to HLAD PO RÁNĚ a vystřelit za každou cenu dřív než ten druhý. Stává se to jak mladým myslivcům tak i starší generaci, kteří maj ve zvyku střílet na vše co se hýbe. Tyto fotky bych zveřejňoval všude, ať slouží k ponaučení jiných, hladovců. Přeji brzké uzdravení.
Milos Pokorny reaguje 26.12.2014 21:31
To snad ani neni mozne co se tady v tom state deje,jak je vubec mozne ze mu zustal zbrojak to nikdo neresi a co policie vzdyt to musi vedet ze strilel nekdo jiny.Ja bych to ani nepsal ale jelikos jsem prisel o zbrojak a to nemelo se zbrani nic spolecneho tak me to kur.. dost sere ze pro kazdeho je jiny metr
Milos Pokorny reaguje 26.12.2014 21:30
To snad ani neni mozne co se tady v tom state deje,jak je vubec mozne ze mu zustal zbrojak to nikdo neresi a co policie vzdyt to musi vedet ze strilel nekdo jiny.Ja bych to ani nepsal ale jelikos jsem prisel o zbrojak a to nemelo se zbrani nic spolecneho tak me to kur.. dost sere ze pro kazdeho je jiny metr
dakslkopov reaguje 22.5.2014 22:06
Pan Jiří Parč má pravdu.Státní zástupce zastavil stíhání.Přesně jak Jiří píše.....
Jiří Parč reaguje 21.5.2014 10:56
Myslím, že tam se jedná o úmyslný trestný čin. Finanční vyrovnání by mělo fungovat pouze u neúmyslných trestných činů.
Josef Voborník reaguje 21.5.2014 10:42
Díky za vysvětlení, domníval jsem se, že souhlas se zastavením tr. stíhání může fungovat jen mezi blízkými osobami. Ale stejně se mi to nějak nezdá - kdyby to šlo takhle jednoduše, jak to, že nebylo zastaveno tr. stíhání ve známé kauze Janoušek ?
Jiří Parč reaguje 21.5.2014 08:42
Zdravím, myslím, že se rozčilujete úplně zbytečně. Nemáte dostatek informací. Modelová situace: řidič srazí mimo přechod chodce a těžce ho zraní. Policie zahajuje trestní stíhání. zjišťuje, že řidič má čistý trestní rejstřík a je konstatováno, že spoluvina je na obou stranách, samozřejmě větší na straně řidiče. Řidič zaplatí chodci xx peněz a ten podepíše, že souhlasí se zastavením trestního stíhání a nic dalšího po řidiči nechce. Státní zastupitelství zastavuje trestní stíhání s tím, že řidič má roční podmínku na to aby nic nevyvedl, jinak se předává věc na soud. Důsledek je jasný. Řidič nepřijde ani o řidičák, jedině má finanční újmu. Rozdíl mezi naším řidičem a střelcem je v použité zbrani auto-kulovnice. Toť vše.
Josef Voborník reaguje 20.5.2014 13:52
A to nemluvíme o tom, že Policie a vůbec orgány činné v tr. řízení by měly konat v takovém případě z vlastního popudu, bez ohledu na tom, zda bylo či nebylo podáno nějaké tr. oznámení - jinak by to ad absurdum nakonec vedlo k tomu, že vražda člověka bez známých a příbuzných by se nemusela vyšetřovat vůbec, když by nikdo tr. oznámení nepodal.
František reaguje 20.5.2014 11:24
Když střelili mě, tak první věc kterou udělal doktor na příjmu před operací - oznámení policii,každé střelné poranění se musí hlásit.Ti si okamžitě jeli pro střelce.Takže pokud se nic nestalo je to velice podivné.Kdo ví jak to tedy bylo a jestli nás všichni účastníci netahají za nos.Bez urážky pro Romana, ale svým postojem kryje toho který je nebezpečný a v dalším případě pokud se stane je spoluviník.
Omar Stodůlka reaguje 20.5.2014 09:35
Vítejme v Absurdistánu!!! A pokud bych byl na Romanově místě, musela by to být hodně TUČNÁ částka, abych to tak nechal "vyšumět" ! Ale asi k tomu měl nějaký ROZUMNÝ důvod. Aspoň doufám že měl, protože takovému HOVADU co ho postřelil, nepatří už NIKDY žádná zbraň do ruky... Romane ať se daří ! Lovu
Petr Janský reaguje 19.5.2014 12:11
No já nevím, ale střelná poranění snad lékaři vždy hlásí na PČR, v tomto případě zřejmě má střelec "dlouhé prsty", což mě v tomto státě vůbec nepřekvapuje.
Pavel Hudec reaguje 19.5.2014 09:41
Pokud si Roman vzal peníze jako odškodné a jak píše dakskopov / dál to neřešil/a na střelce nebylo podáno tr. oznámení,/ to může podat kdokoliv/ tak se skutečně nic neděje. Událost / postřelení/ měla být ihned nahlášena vedoucím akce policii, poněvadž došlo k tr. činu. Pokud tak nebylo učiněno, tak se zde také někdo dopustil tr. činu, za neohlášení. Jaký byl důvod neohlášení asi nejlépe ví vedoucí akce.
Josef Voborník reaguje 18.5.2014 19:14
To se mi protáčejí panenky - a tak se musím zeptat podobně jako Eurohorn, jen trochu jinak : Dostal se tento případ vůbec k soudu ? Pokud ne, proč - a pokud ano, jak je možné, že byl střelec osvobozen ? Nebylo by možné - už pro poučení nás všech - někde sehnat a zde na fóru zveřejnit, třeba bez uvedení jmen, veškerou judikaturu k tomuto případu ? Určitě nejsem sám, koho by to zajímalo. A ohánět se v tomto případě ochranou osobních údajů by nemělo obstát, neb řízení před soudy je veřejné.
dakslkopov reaguje 18.5.2014 16:23
Tak odpovím.Roman je v pořádku.Ten co ho postřelil mu dal nějaké peníze a tak to Roman dále neřešil.Střelec loví dál,nic ale vůbec nic se mu nestalo.Musím podotknout,že v jeho případě to nebyl první prohřešek.Prostřelené auto před rankou na Romana zaplatil a tak se oklepal a pálí dál.To je celé.Za alkohol Vám zbraně vezmou-postřelení,neposkytnutí pomoci se netrestá.To je vše.....
Jaroslav Nováček reaguje 6.10.2013 16:45
je to půl roku, jak to vypadá po zdravotní stránce? soudní se tady probírá dost, ale jak to chodí, co nohy
Josef Voborník reaguje 3.4.2013 14:45
Zkusím se na celý případ podívat z jiného úhlu. Že střelec střelil tam, kam neměl, to je fakt, že Roman při tom všem měl "štěstí v neštěstí" a že to mohlo dopadnout i hůř, to je taky fakt. Nešťastné náhody se stávají, zbrklý střelec bude potrestán, Romanovi se rána dobře hojí... Ale tento případ se vymyká normálu právě reakcí střelce a mysliveckého hospodáře po ráně. To vyvolalo tuhle polemiku a proto je střelec šmahem odsuzován ! Zjednodušeně řečeno : Kdo dá takovouhle ránu, bude všeobecně považován za nezodpovědného blbce a bude se zaň považovat i sám. Ale dá se to pochopit a dá se pochopit i to, že mu postižený odpustí. Ale kdo se bude snažit vyvléknout ze zodpovědnosti a místo pomoci zraněnému se bude v první chvíli snažit ochránit vlastní kůži před průšvihem, toho morálně odsoudí každý. Já na místě nebyl a nevím, jak to bylo - ale předpokládám, že dnes s odstupem času toho střelce mrzí jeho ne zrovna nejvhodnější jednání po výstřelu stejně, jako vlastní zranění kamaráda. Jen by mne zajímalo, jak a zda vůbec byl či bude potrestán myslivecký hospodář, který se snažil o okolnostech úrazu podat křivé svědectví.
Radek Vyhlídal reaguje 4.3.2013 08:14
Ondřej Šalát - policie celou věc prošetří, prověří i záznam telefonátu na záchranku, předpokládám, že bylo voláno na 112. V každém případě je NEPOCHOPITELNÉ, že střelec dle Vašeho tvrzení tahal Romana na cestu a Roman volal na záchranku a pak si na cestě střelec přebral telefon. :D:D:D To je pohádka ovčí babičky. Přece naprosto normální je postup, že nejdříve zjistím rozsah zranění, poskytnu první pomoc, volám záchranku. Transport je až na posledním místě, neboť nějaký ten metr již nerozhoduje. Ale jak jsem zmiňoval, ono to vyplyne ze záznamu toho telefonátu, který si policie vyžádá ( předpokládám, že tak již učinila ). Střelec je již nyní dostatečně potrestán, věřím, že již navždy dostřílel a nikdy nebude držet flintu v ruce. Nikdo z nás neprahne po tom, aby šel do těžkého žaláře na doživotí, zraněný přežil a snad bez trvalých následků a to je hlavní.
PSÁŘ reaguje 3.3.2013 22:48
Osoba z nemocnice udělala chybu.Snad bude poučena.Nemusí se bát-klid zbraním.Za mě - omluvu přijímám.Chápu Vás.
Ondřej Šalát reaguje 3.3.2013 22:28
Dobře uvěďmě vše na pravou míru. Lékařskou zprávu jsem neviděl přímo, lékaské tajemství je samozřejmostí. Nicméně osoba o kterou jde, mi podala informace. Považoval sem za správné bránit otce, což mi doufám nikdo nemůže zazlívat. Znám verzi prostě jinak a doufal jsem, že se tady dozvím v klidu i tu druhou. Nikdy jsem neřekl, že to nic není. Byl bych rád, kdybyste veškeré komplikace řešil se mnou, se střelcem, osoba z nemocnice s tímto opravdu nemá co dočinění a rád bych ji z toho vynechal. Považuji to za projev slušnosti. Pojmem objektivní jsem myslel citaci ohledně tepen ve stehně. Chtěl bych popřát Romanovi hodně štěstí a brzké uzdravení a děkuji všem, kteří se vyjádřili a jednali se mnou slušně. Považuji tuto diskuzi za skončenou, rozhodně nemám v úmyslu ubližovat lidem, kterýc se to netýká
PSÁŘ reaguje 3.3.2013 21:47
Ondřeji,jste syn střelce.Nedivím se Vám že tátu hájíte.Ovšem,spíš si myslím že mu ubližujete.A nejen sobě,ale i své sestře která pracuje víme kde a na jakém oddělení.Z Vašich slov že lékařské informace jsou objektivní je cítit porušení lekářského tajemství,podání ifo lidem kteří na ně nemají nárok,ba dokonce Vaše zveřejnění může vést minimálně k výpovědi.Věřte mi ,že ani já a ani nikdo ostatní by to neřešil pokud by šlo jen o tu nešťastnou ránu.Ale ostatní okolnosti nejsou normální.Střelec celou dobu co se Roman snažil dostat na cestu kolem něj poskakoval a chtěl po něm aby řekl,že si to udělal sám.Až když se Roman vybelhal z houštiny tak ho milostivě podepřel.Záchranka podala první pomoc.Na to je svědek který tam přijel zároveň se záchrankou.A to že je rána bezpečná z medicínského hlediska jsem ani nevěděl.To jsem si oddychl.Tak že se vlastně nic nestalo.Neposkytnutí první pomoci,křivé svědectví které je v protokolu,no to vlastně nic není.Více jste toho podělal Ondro než vylepšil.A to že jste se veřejně přiznal k tomu ,že jste viděl lékařskou zprávu na dalším článku v druhé diskusi akorát uškodí tomu co Vám do ní umožnil nahlédnout.Oba víme o koho jde..Pana primaře dobře znám a rozhodně se to bude muset řešit.Snižujete se sám a ubližujete své rodině.
Konvalina L reaguje 3.3.2013 21:32
Pane Šaláte,člověk který Vás znechutil(PSÁŘ),pouze uvedl vše na pravou míru...Mně osobně volal Roman přímo ze záchranky a řekl mi,že ho postřelili a nutí ho vzít to na sebe...To je hnus...A neposkytnutí pomoci????Radši se nebudu vyjadřovat...A ta,podle Vás bezpečná rána???Kdyby odmáčkl kulovou hlaveň,tak by Roman v pasece zůstal,v lepším případě by levou nohu od kolene dolů neměl...
Roman Ščerba reaguje 3.3.2013 21:18
Ondro mojí verzi?Ta je jen jedna a tu na začátku této diskuse psal PSÁŘ.Odvyprávěl jsem mu ji hned druhý den.
Ondřej Šalát reaguje 3.3.2013 20:57
Leone, prosím Vás o vysvětlení toho, co Vy myslíte hovadinami. Prosím o vykání, přece jenom pochybuji, že se známe a dospělí jsme oba :-)
Leon Zumr reaguje 3.3.2013 20:56
podle toho jak píšeš řádně zblblej jseš kdyby jsi měl vlastní rozum který bys ve svém věku už mít měl tak tady nebudeš psát takový hovadiny
Ondřej Šalát reaguje 3.3.2013 20:47
Střelcem rozhodně zblbnut nejsem. Je to čistě můj názor a co se týče zbytku (lékařké informace) ty jsou objektivní. Mrzí mě Vaše snaha mě co nejvíce snížit
karel zvářal reaguje 3.3.2013 20:46
Když se ten příběh objevil, nebyl jsem schopen slov...teď nevím, jestli mám brečet, nebo zvracet... Romane, rychlé uzdravení a hodně štěstí!
Leon Zumr reaguje 3.3.2013 20:44
Romane nevzrušuj se je to mladej kluk kterej se nechal zblbnout střelcem
Ondřej Šalát reaguje 3.3.2013 20:43
Leone: opravdu? to mi prosím vysvětlete
Ondřej Šalát reaguje 3.3.2013 20:42
Romane, upřímně bych si rád poslech od tebe tvojí verzi. Pokud by to šlo. Pokud ne, pochopim to.
Leon Zumr reaguje 3.3.2013 20:42
jenom věk tě omlouvá nic víc
Ondřej Šalát reaguje 3.3.2013 20:41
Já se nemám za co stydět, právě proto, jsem tu adresu napsal. Střelec rozhodně nejsem, jsem příbuzný. Nicméně Vám upřímně řeknu, že pokud byste znal střelce stejně dobře jako já, rozhodně byste ho tu nelynčoval. Čistě teoreticky, Vy byste svého příbuzného nebránil?
Roman Ščerba reaguje 3.3.2013 20:41
Záznam nemám a nemínim se jim obhajovat.Mě jde hlavně o to jak se střelec zachoval ihned po výstřelu.Já na něj v bolestech křičel ať volá záchranku a jeho zajímalo jen ať to vezmu na sebe až jsem si jí musel zavolat sám.Se záchrankou jsem od začátku komunikoval sám a až když jsem začal upadat do šoku tak s nima mluvil střelec.Už to je dost veliké pochybení střelce.
Leon Zumr reaguje 3.3.2013 20:29
máte stejné bydliště a ty tady napíšeš takovýhle příspěvek který vypadá jako kdybyho napsal střelec
Ondřej Šalát reaguje 3.3.2013 20:21
Pane Leone, můžu se zeptat, čím jsem vám tak zvednul adrenalin?
Leon Zumr reaguje 3.3.2013 20:19
Ondřej Šalát ty dokážeš zvednout adrenalin a vůbec bych se nedivil kdyby s tebou někdo vyběhl za ten blábol co jsi napsal
Ondřej Šalát reaguje 3.3.2013 20:09
Romane, rozhodně netvrdím, že se tomu nic nestalo, jen bych rád podotknul a případně ukázal jiným komentujícím, že rána nebyla řekněmě život ohrožující, samozejmě, že každá rána, která zasáhne člověka je nebezpečná. Rozhodně souhlasím s tím, že rána něměla padnout. Nicméně bych byl rád, pokud by si mi třeba poslal záznam hovoru na RLP, abych to slyšel. Ono se tomu hodně těžko věří. Určitě mě chápeš
Roman Ščerba reaguje 3.3.2013 20:06
Milý Ondro, jsem rád že jsi nás seznamil s anatomii lidského těla.Žádná rána která zraní člověka nemůže být nazvaná BEZPEČNÁ.Střelec může být vůbec rád že to takhle dopadlo.Zas tak tu nejde o poranění,ale jde tu o bezpečnou střelbu.Ta rána do leče neměla vůbec padnout a to tu zatím nebudu mluvit o tom jak se zachoval střelec hned po ráně.Jsem totiž tím postřeleným a i když jsem byl dost otřesený tak si to pamatuju.
Ondřej Šalát reaguje 3.3.2013 19:08
Dobrý den, rád bych se k téhle kampani proti střelci vyjádřil a udal několik základních údajů, které tu nezazněli a zaznít měli. Zaprvé bych rád uvedl, že to co se stalo je skutečně katastrofa a odstrašující případ pro VŠECHNY, nicméně jsme lidé a chyby se dějí. Nikdy sem však neviděl kampaň podobnou téhle, když někdo neuváženou jízdou někoho přejel či podobně. Za druhé, komentáře o tom, jak celá situace probíhala, by měli psát výhradně střelec či Roman jako oběť a ně kdosi, kdo je evidentně ZAUJATÝ proti střelci, kterého zná. Zatřetí rána, která podle LÉKAŘSKÝCH DOKUMENTŮ A VYJÁDŘENÍ Markéty prošla dva centimetry od tepny, je velice bezpečná, co se týče medicínského hlediska. V chirurgii jsou dva centimetry poměrně velká vzdálenost, zkusme přemýšlet. Dovolím si dodatek k průměru cév ve stehně: "Anatomie a fyziologie tepenného systému aorta→ arterie→ arteriola→ kapilára Tepenný systém vede krev okysličenou, bohatou na živiny. Z levé srdeční komory odstupuje aorta= základní tepna, má průsvit 30mm, krev je v ní pod tlakem 27 kPa. Aorta se dále větví na arterie, které vstupují do orgánů a tkání. Průsvit arterie je 5.15 mm. Arterie se v orgánech větví na arterioly, které končí sítí kapilár, ty mají průsvit 0,3 mm." Vzhledem k tomu, bych rád viděl, tu cévu silnou jako prst, když můj malíček má po změření 25mm... Začtvrté rána prošla stehnem a kolene se ani nedotkla, PRÁVĚ díky tomu, Roman ležel v nemocnici pouze 11 dní a rána se velice dobře hojí! Zapáté zatímco střelec táhl Romana na cestu, volal Roman RZP, na cestě si střelec PŘEBRAL TELEFON A POSKYTOVAL PRVNÍ POMOC PODLE POKYNŮ DISPEČERA. Zašesté, pokud jste si nevšimli, článek je psán přesně tak, jak současné noviny fungují, tudíž co nejvíce očernit střelce myslivce v očích věřejnosti! Rád bych proto vyjádřil nechuť nad tím, co se zde hlavně z úst pana PSÁŘE podalo za zvěrstvo a rád bych prosil normální lidi, aby nejdříve slyšeli celou pravdu a až poté soudili!
punťacák reaguje 3.3.2013 18:53
Hlavně že máš dva psy, by mě zajímalo, na co jiného bys hledal výmluvy, až potáhneš vnoci k třešni...(teď se spíš necháš dovézt) :-))) Patroni myslivců, jako Myslivců, stáli Bohudík při Tobě... Smutných faktů je na tomto případu hodně, bohužel i to, že všechny snahy myslivců při osvětě, práci s dětmi a všechny ostatní akce vedené k propagaci pravé Myslivosti jsou jedním zmáčknutím v pr... a kousek pod ní pár děr v nohách... Odborník žasne, laik se nediví, ale přidává polínka pod kotel s myslivci... Tak se brzy zahoj ať za nima můžeš zase pěšky... Honza
Kamil Plíšek reaguje 2.3.2013 21:50
Romane rád čtu, že jsi v pořádku a že se Tvoje zranění dobře hojí. Drž se!
Roman Ščerba reaguje 2.3.2013 20:22
Děkuji všem za přání brzkého uzdravení.
Jaroslav Vlosovský reaguje 2.3.2013 17:27
Romane jste asi až moc hodný člověk a je dobře,že to nedopadlo hůř. Při pomyšlení,že by tá střela šla o nějaký ten kousek jinam,....??? Proto když konstatujete,že je potrestán sám dost, beru to jenom jako projev vaši dobrosrdečnosti. Když čtu, co popisuje pan PSÁŘ, tak mi je z toho nedobře a dá s ním jenom souhlasit. Jenže celé jednání střelce je bohužel pouze důsledkem jeho pochybení při porušení zásad bezpečnosti. No a to co pak předvedl,svědčí o jeho špatných vlastnostech. Snaha zachránit si kůži na úkor Romana je lidsky a morálně nepřijatelná. Ale jak jsem napsal. Ať vše spravedlivě posoudí ti,kteří jsou k tomu kompetentní.
Rudolf Husák reaguje 2.3.2013 15:56
Fotky jsou to tedy otřesné a při domyšlení nejhoršího, mohl zůstat v pasece usmrcen,co k tomu chybělo.Jedná se o těžké ublížení na zdraví mladého myslivce s následky,zřejmě na celý život.Hrůzu, tak těžkého poranění provází fakt,že mu nebyla okamžitě poskytnuta první pomoc,což je neuvěřitelné a na víc, snaha, přenést míru zavinění zcela jiným směrem.Stále více,rok od roku, se bojím účasti některých naprosto nepřipravených, nepromyšlených a diletantsky vedených naháňek,na které se sjíždí všelijací neznámí lovci z celé země.
Michael Brož reaguje 2.3.2013 09:41
Romane přeji brzké uzdravení!
PSÁŘ reaguje 2.3.2013 08:22
Já bych pane Vlasovský dodal ,že hrubé porušení zásad manipulace se zbraní není v tomto případě uplně nejhorší.Každý z nás a to ruku na srdce zmáčkl ránu nad kerou dodnes přemýšlí.To by se jistě v případě Romana dalo jistě odpustit a věřím že Roman tak jak jeho dobráckou povahu znám by to odpustit dokázal.Ale je tam horší aspekt celého případu.Neposkytnutí PRVNÍ POMOCI,a následné nucení vzít na sebe postřelení.To je dokonce v protokolu a tak jenom doufáme,že až bude PČR rozdělovat,sveze se i více účastníků.A to nejen za neposkytnutí první pomoci,ale i za KŘIVÉ svědectví.
Roman Ščerba reaguje 2.3.2013 07:55
Zdravím Vás Pane Vlosovský,myslím že střelec je potrestaný už sám dost.V nejlepším případě mu hrozý 10 let zákaz činnosti výkonu práva myslivosti a na 5 let odebrání zbrojáku,plus podmínka.V horším případě vězení.Zranění to není zas tak těžké a podle doktorů se to hojí dobře.S pozdravem Roman.
Jaroslav Vlosovský reaguje 2.3.2013 05:52
Celý život jsem dělal se zbraněmi, takže na vlastní oči jsem měl možnost vidět řadu zranění, ba i smrtelných. I když to u Romana vypadá ošklivě,řekneme,že to dopadlo poměrně dobře. Já nechci posuzovat míru porušení zákona. To ať posoudí orgány činné v trestním řízení. Co však chci jednoznačně vyjádřit je hrubé porušení zásad bezpečné manipulace se zbraní a střelivem. Touha střelce po úlovku,či snad jenom hloupost, ho dovedla k výstřelu,bez toho aby viděl ,kam jeho výstřel směřuje. A to je přesně ta situace,kdy vystřelím a nezvažuji, co mohu způsobit. Dělal jsem patnáct let komisaře. A při každých zkouškám jsem nejvíce požadoval znalosti z bezpečné manipulace se zbraní a střelivem.. A také se i v současnosti neustále přesvědčuji,že při naháňkách,honech či jiných akcích je často tuha po úlovku upřednostněna před bezpečností. Řada myslivců se pohybuje po honitbách,či leze na kazatelny s nabitou zbraní, kolikrát nezajištěnou, jenom aby mohla rychle vystřelit. Často se porušují zásady bezpečného nabíjení brokovnic,nebo výstřel do prostoru,kde se něco pohnulo,aniž bych viděl co se tam pohybuje.A řekněme si,že ani zajištěná zbraň není stoprocentní záruka toho,aby nedošlo k nechtěnému výstřelu. Držím Romanovi pěsti,aby celé léčení dopadlo co nejlépe,bez závažnějších následků a mohl se co nejdříve vrátit ke své oblíbené myslivosti. Naopak střelci bych doporučil,aby se dal na rybaření. Tam nezpůsobí takové škody,jako se zbraní.
Petr Pořádek ml. reaguje 1.3.2013 19:37
Rozumím. Tak minimálně, ti budou dělat křížek na čelíčko pokaždý než půjdeš ze dveří :) Brzké uzdravení
Roman Ščerba reaguje 1.3.2013 18:04
Petře,rodina mě do lesa určitě pustí.Mám dva psi kteří by mojí absencí v lese trpěli nejvíc.Oni lovit prostě musejí.Moc DÍky Všem.
Petr Pořádek ml. reaguje 1.3.2013 17:16
Hrozný, toho už rodina do lesa nepustí. Hlavně, že je v cajku.
Uhlík Karel reaguje 1.3.2013 16:46
Držím ti palce a toho střelce nešetři,přeji brzké uzdravení.
Marek Henzl reaguje 1.3.2013 16:27
Držím palce k brzkému uzdravení ale neházel bych všechny adepty do jednoho pitle jak říká pan Balcárek,správně by se mněl zamyslet každý než zmáčkne spoušť a pokud si není 100% jistý tak si radši ránu odpustit.
Jiří Balcárek reaguje 1.3.2013 08:30
Povinně by tyto fotky měli vidět všichni adepti, ale i myslivci, aby viděli, co taková neuvážená rána dokáže. Hlad po ráně je špatný rádce. Romanovi přeji úplné uzdravení, i když to bude ještě dlouho trvat.
PSÁŘ reaguje 1.3.2013 08:29
..
PSÁŘ reaguje 1.3.2013 08:18
...
PSÁŘ reaguje 1.3.2013 08:15
.
PSÁŘ reaguje 1.3.2013 08:15
..
PSÁŘ reaguje 1.3.2013 08:14
Fotky jsou v předešlé dikusi
PSÁŘ reaguje 1.3.2013 07:41
Určitě budeme sledovat průběh vyšetřování a vše se zde napíše.Zatím je ticho po pěšině.....