ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Lovu zdar
Lovu zdar
vloženo: 14.2.2019 09:47
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Kyrgyzstán 2018
Kyrgyzstán 2018
vloženo: 18.3.2019 22:34
autor: Petr Korbel

trofeje

Letitá trofej (1924)
Letitá trofej (1924)
vloženo: 14.2.2020 09:20
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Sbohem Moravo
Sbohem Moravo
vloženo: 27.4.2016 23:22
autor: Jiří Netík

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 8.1.2016 11:48
autor: jirka krbeček

fotopast

Lynx lynx u Kautského
Lynx lynx u Kautského
vloženo: 15.7.2017 21:15
autor: František Bukovský

myslivecké umění

Černý rytíř
Černý rytíř
vloženo: 15.1.2012 09:29
autor: Petr Chloupek
Statistika
  • 232869 fotek (7 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8866 inzerátů (5 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748177 komentářů fotek (26 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289075 hlasování fotek (63 dnes)
  • 56414 hlasování videí (0 dnes)
  • 37581 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Diskuze

cz ha 550 hunter 300 win.mag.

Karel Krátký vložil 19.4.2013 15:30
zkušenosti majitelů kope či nekope a tak dále
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Laďa Novotný reaguje 13.6.2013 13:34
Samozřejmě kdo neumí střílet, tak to asi koupí drahé zbraně nevyřeší a kdo umí trefí se i tou levnou podle mě tady řešíte neřešitelné. To, že si koupím relativně dražší zbraň je pouze a jenom věcí vkusu a je mě úplně jedno jestli tam sou hlavně z toho nebo z toho důležité je umět trochu střílet flinta za to většinou opravdu nemůže. A ty keci otom že sauer po 15 ranách střílí jinak to asi jo, ale která flinta ne možná ta sportovní, ale ještě sem v lese víc jak 8 ran nevystřelil a že už sem toho vystřílel.
Milan Vrána reaguje 13.6.2013 06:55
A prečo?
Miro Bena reaguje 12.6.2013 15:20
neverim, zeby na 550 HA Hunter bola LW hlaven, mozno na odstrelovacke 750 sniper...ale na hunter-i urcite nie-tomu neverim
Jan K. reaguje 4.5.2013 16:55
Máš pravdu i na kilometr lze číst zvěř:)Máš palec nahoru:)
Ondřej Procházka reaguje 4.5.2013 01:20
?: Ani jednou. Na 300 metrů střílet neumím. Vím, že jsou borci, kteří i v našich podmínkách střílejí mnohem dál než na těch 300m. Můj příspěvek z 15:01 byl jen návrhem jak přečíst srnce na dlouhou vzdálenost. A to je pravda, ne?
Roman Skřejpek reaguje 3.5.2013 22:24
Ani jeden názor tu není špatný a každý má kus pravdy své.Mně spíš těší,že Česká-Moravská firma dokáže udělat špičkovou zbraň.Buďme trochu patrioti,už toho ryze Českého moc nemáme.Amen.
Jan K. reaguje 3.5.2013 17:10
Ondro zajímalo by mě kolik si střelil kusů zvěře na 300m a dál a kolikrát si měl možnost vystřelit v našich podmínkách takovým způsobem.V naší honitbě kde se vyskytuje zvěř stanovištní jako zvěř srnčí na určité ploše honitby jsou instalovány posedy 200m od sebe,takže vzdálenost neřeším vyberu jeden a pokud je zvěř daleko nestřílím a sedám si druhý den zase jinam není nic horšího než střelba za každou cenu,každý by měl vědět a zbytečně neriskovat postřelení a trápení zvěře,takže mi stačí 8x56 a zvěř si raději vychodím a vysedím než střílet na 300m:)
Ondřej Procházka reaguje 3.5.2013 15:01
?: Monokulár za pár švestek a s pořádným zvětšením a na kilometr se nechá srnec přečíst jak v ZOO;).
Jan K. reaguje 3.5.2013 11:20
Já se dočet,že na ně dávaj speciální hlavně,prodejce výrobce neuváděl,potvrzoval velmi velkou přesnost 1 moa.na 600 yardů.Zastudena kovaná hlaveň se čtyřmi pravotočivými drážkami ve vývrtu a speciálním zahloubením na ústí. Tvar zahloubení zajišťuje optimální obtékáni střely spalnými plyny v okamžiku, kdy střela opouští hlaveň.Váha prázdná je skoro téměř 4kg,takže se blíží parametrům varmintu s tím rozdílem,že hunter má kratší hlaveň 600mm a v ráži 300Win.mag.Určená především na delší střelbu a lov antilop v Africe.Až tady u nás budou běhat antilopy tak ji možná pořídím jináč já na 300m nestřílím na zvěř blbě se to čte na tu vzdálenost:)
Sojka reaguje 2.5.2013 19:56
CZ UB deklaruje v katalogu pro 550 hunter jen kovanou hlaveň (žádné informace o LW) a zároveň pro hunter deklaruje přesnost 1 MOA asi na 600 yardů (při použití určité munice) - což je cca sub moa na 100m, což je na loveckou zbraň slušný výsledek. Problém bych viděl ve stoupání hlavně(twist), původně tam bylo 12, teď udávají 10, utáhne to asi spíš jen lehčí střely??? Takže de facto to znamená že ta speciální úprava hlavně znamená, že jí koupí u někoho, kdo jí opravdu umí udělat? Takže na jinou produkci jdou hlavně, které této přesnosti nedosahují? U sportovního speciálu (750) taky údajně CZ UB používá hlavně LW. Máte s tím někdo osobní zkušenost mimo agenturu JPP? Díky. M.Soukup
Leon Zumr reaguje 2.5.2013 15:01
před pár lety se o tom vedla debata u stánku CZUB na IWA tam to nějaký maník potvrzoval že hlavně jsou Lothar Walther na Hunteru i americanu ale nikde oficiálně jsem to nečetl já mám american a ta hlaveň je tvarově odlišná od ostatních hlavních na jiných modelech
Jan K. reaguje 2.5.2013 11:57
Karle jen si jí nech,stejnak ti zůstanou obě,podle mě nevíš co chceš.Romane je jasný,že drahá zbraň neurčí to jak dotyčný s ní bude střílet pokud to nebude mít v rukách a v oku.S kvalitní optikou a kvalitní montáží dobrý střelec bude dosahovat asi nejspíš podobných výsledků jak s CZ tak i ze Sauerem,Karel ti podá reference,ten Sauer bude hezčí na oko to se asi shodnem.Chod závěru oceníš na společných lovech na černou apod.,beru flintu jako celek,takže vyjma přesnosti chci také rychlí a tichý chod závěru a taky vzhled,CZ a Sauer asi nemůžeme srovnávat,proto jsem psal,že přesedlat ze Sauera na CZ to je jak zlej sen,ale každý má na to jiný názor,pokud je Karel zufrieden já mám z toho velkou radost:)
Milan Vrána reaguje 2.5.2013 07:32
Ondro jest to tak, alespoň tuhle informaci mám přímo od dovozce. Nikoli od prodejce, nebo puškaře. Co vím tak to neřeší Blaser a Steyr. Když to projedeš jen okem, i ve zpracování a povrchových úpravách jsou rozdíly. Nicméně pro loveckou střelbu bych se s tím vůbec nezabýval. Mám to sice k tobě kousek, ale díky za pozvání. Jak budu mít cestu, přijedu na "košt". Ha Hunter hlavně od Lothara údajně má, slyšel jsem to z více míst, včetně Brodu.
Sojka reaguje 2.5.2013 07:07
Slyším prvně, že na CZ 550 hunter jsou hlavně LW. MS
Karel Krátký reaguje 2.5.2013 06:30
tak já myslel že to má být debata o 550 hunter ale pořád se tady řeší ten sauer a to jen díky tomu že panu dotyčnému jsem ho nechtěl prodat pod cenou a asi mu to stále leží v žaludku jinak ta cz hunter má hlavně LOTHAR WALTHER nebo měla by tam být
Filip Pětivlas reaguje 1.5.2013 22:59
Rozhodně to vůbec není o ceně zbraně, to je jasné. Pokud je to zbraň hlavně na střelnici, tak to chápu. Pokud hlavně na lov a nechcete lovit na extrémní vzdálenosti, bral bych toho sauera :). Sauer je výborná lovecká zbraň a samozřejmě nemůže střílet jako nějaká terčová zbraň třeba s třetinovou cenou. Přesnost sauera rozhodně stačí na lišku na 200 m a dál většina myslivců stejně nestřílí. Pokud někdo loví i na 300 a dál a něco o střelbě ví, tak sauera nemá. Pro běžného myslivce je sauer super zbraň. Ale já bych si ho nekoupil i kdybych na něj měl. Možná na naháňky a na šoulačky. Na čekanou je na můj vkus ta zbraň až moc lehká..
Ondřej Procházka reaguje 1.5.2013 22:25
Materiálovou diverzifikaci? To chceš říct Romane, že je rozdíl v např. v hlavňovině mezi Classicem a Avantgarde Grande Luxem? A já myslel, že to je to v čem Němci rozdíl nedělají. Že se liší dřevo, zlaté doplňky a podobný nesmysly, ale že to co střílí je pořád stejný. Nebo jak si to myslel? PS: M03 už je doma a je to těžkej orgáč:). Jestli tě to zajímá a budeš mít cestu, chuť a náladu, stav se si zastřílet.
Milan Vrána reaguje 1.5.2013 21:53
V zásadě počítat s tím, že čím dražší zbraň, tím kvalitnější střelba, je hovadina. Vždycky dostanu záchvat smíchu, když čtu o chodu závěru. To je podle vás rozhodující kritérium pro výběr zbraně? Super chod závěru není na zbrani nic zásadního, co ovlivňuje její hlavní funkci. Co se týče zvedání bodu zásahu, na vině určitě není střelivo. To dávám Karlovi za pravdu. I Sauer využívá materiálovou diverzifikaci kvalitativních tříd. CZ 550 HA Hunter je určená primárně pro Americký trh a tam se přátelé na chod závěru totálně sere, Americké lovce fascinuje výhradně přesnost a spolehlivost. To je totiž hlavní kritérium, které tam prodává zbraně.
Karel Krátký reaguje 1.5.2013 20:54
no já mám víc nastříleno na střelnici než na poli jednu mám 7 km od baráku a druhou 40 km a ta je na 300 m tak jít si zastřílet je otázka jen času pokaždý
Jan K. reaguje 1.5.2013 17:30
Nevím co má 550 hunter za hlaveň a jak je zesílená,myslel jsem,že používáš toho sauera k mysliveckým účelům na naháňce možná těch 10 ran dáš, na čekaný těžko,pokud chceš střílet na střelnici třeba 20 ran za sebou tak je lepší varmintová hlaveň,ale pak je to dost těžký na nošení to vím mám tu CZ ve varmintu a váží i s optikou kolem 5kg,takže na šoulačky ji nenosím.Ten CZ 550 hunter bude taky těžší a nejspíš má zesílenou hlaveň,ale chci vědět kde s tou 300.stovkou dáš 15 ran za sebou,tak možná na střelnici co z toho stejnak střelnice jsou do 100m max.možná někde maj aji delší nevím,pořád jsi mě nepřesvědčil.Je možný,že pokud dáš 15 ran velmi rychle za sebou tak může být zásah vlivem teploty jinde to je možný,jestli taky nemůže být chyba na tvé straně při střelbě a jestli si schopný nástřel udržet,taky bych to zkusil s tý tvý flintičky 15X za sebou soustřel do 5cm nebo těch tvých 7cm je to pořád komorová rána,spousta chlapů by byla ráda za soustřel do 10cm na 100m:),všichni nejsou snajpři:)Za sebe říkám ze sauera přesedlat na CZ i když s ním nemám zkušenost je pro mě hloupost.Sám střílím s 3006. a větší sílu nechci na co,hrochy na 300m lovit nebudu:)
Karel Krátký reaguje 1.5.2013 17:05
tak k té přesnosti při střílení na dálku 150 až 200 m po vystřelení u sauera tak 10 ran a ohřátí hlavně šla každá rána směrem nahoru o 1 až 2 cm po každý po 15 ranách rozdíl až 7cm byla tam kanelovaná hlaveň a mířidla možná že sauer jagdmacht by se choval jinak ale cz 550 hunter to nedělá a nástřel drží i po 15 ranách stejný
Jan K. reaguje 1.5.2013 15:55
Kulovnici sauer nevlastním ani jsem z ní nestřílel,držel jsem jí v prodejně jen v ruce,zpracování super ani jsem se neodhodlal otevřít a vysunout závěr prodavač mě bedlivě sledoval a rozuměl jsem mu a neměl jsem mu to za zlé.Vzal bych ji,ale nekradu prostě na ni nemám:).Tu CZ doma mám a mohu srovnávat s tikkou a je to nesrovnatelné,kterou také vlastním,jak chod závěru,lehkost,žádné skřípání jak u té CZ,obě střílí velmi přesně to ano,do okamžiku než šáhne člověk za kličku u CZ nic moc žádnej hit.U tikky dřevo jak u CZ nebo bez větších rozdílů,píši o tikka T3 hunter,aby jsme byli přesní.Rozhodně bych neměnil sauera za CZ,nemůžu si pomoct.Ten 3006.stačí bohatě na všechno,zároveň nehaním 300 Win.mag to rozhodně ne,já bych to prostě nevyužil.Do lesa dle mího se moc nehodí střílet na vnadiště do 50m 300.stovkou to nemá smysl,možná do polní honitby a střílet s tím srnčí na 350m,to by s ní asi šlo k tomu je ta ráže stavěná,ale jak to člověk přečte na takovou dálku tomu nerozumím,ale fandím každýmu a když to někdo chce tak proč ne,už nebudu otravovat zatím klucí:)
Ondřej Procházka reaguje 30.4.2013 22:18
*bez zmínky
Ondřej Procházka reaguje 30.4.2013 21:11
No ale to Filipe potvrzuješ to, co jsem psal-záleží na střelivu. A proto mi přijde napsat takhle na sklo "mám teď soustřel o jakým se mi na Saueru v .3006 mohlo jen zdát" bez zmínce o tom, co z něj lítalo přinejmenším...trošku nekompletní info:/.
Filip Pětivlas reaguje 30.4.2013 20:37
Není to jenom o šmejdu, ale každé hlavni prostě sedí jiné střelivo. Nějaké hlavni třeba nemusí sedět RWS, ale sedí ji obyčejné geco, může to být i naopak. Zrovna to geco mi třeba chodí bezvadně v kulobroku 7*65, dá se říct, že chodí na 100 m pomalu jednou dírou, ale ve springfieldu mám problémy se s ním dostat do 10 cm, přitom SST tam lítá bezvadně. Kamarádovi v remingtonu chodí zase Geco dobře.. Prostě každé hlavni chutná něco :). I u tomu saueru bude chutnat něco jiného, tím jsem si jistý, jen jste nebyl dostatečně trpělivý a nezkoušel různé střelivo.. Téměř každá kulovnice dokáže střílet velmi přesně, pokud má tedy v pořádku hlaveň.
Ondřej Procházka reaguje 30.4.2013 19:58
Chtěl bych se zeptat na jednu věc. Nemám Sauer ani CZ, takže zkušenosti s těmito zbraněmi 0, ale co se přesnosti týče, nezáleží spíš na střelivu než na značce zbraně? Snad když budu do pušky za 100.000,- ládovat šmejd, bude to stejně lítat špatně a naopak. Nebo se mýlím?
Karel Krátký reaguje 30.4.2013 19:49
tak je jasný že závěr u saueru je někde jinde ale na přesnost ho ta cz 550 hunter udělá jako nic mohu srovnávat vlastnil jsem ho 1 rok
Roman Skřejpek reaguje 30.4.2013 18:13
Také znám tuto zbraň a vím co dokáže,co mne však potěšilo je její uznání a potvrzení kvality Karlem Krátkým.To sis dovolil Karle opravdu moc a to napsat,že nějaká česká kulovnice střílí lépe jako onen bezkonkurenční Sauer.To tu ještě nikdo nikdy neudělal,přece co je České-Moravské,tak to přece musí stát za hovno.Vždyť jsme vlastenci.
Karel Krátký reaguje 29.4.2013 20:48
na konec jsem ji koupil taky mám tam zd 6-24x56 zatím nic sloveno ale na střelnici nemá chybu soustřel o kterém se mě u saureu v 3006 mohlo jen zdát
Radek Tulis reaguje 28.4.2013 15:41
Vlastním kulovnici cz55O Magnum-těžší verze,r3OOwin a mohu vám sdělit, že zpětný ráz daleko menší než u 7x64 o 30.06 nemluvě, kdo z toho nestřílel at sem nepíše kraviny, přesnější zbran jsem neměl, meostar R1r 3-12x56RD
Svatoslav Ščudla reaguje 28.4.2013 09:21
Z uvedené zbraně střílím 3 roky náboje RWS. Zbraň špičková určená na těžkou zvěř a velké vzdálenosti,velmi přesná(zeiss 6-24x72)nerozbíjí a nepodlévá,záleží kam střelec zasahuje.U srnčího hladké průstřely bez neg.dopadu na zvěřinu. Uloveno cca 150 kusů zatím naprostá spokojenost. nevhodná na šoulání velká váha, je to jen o zvyku. lovu zdar
Karel Krátký reaguje 25.4.2013 17:25
tak tě vyvedu z omylu kopanec skoro stejný jak u té 3006 možná je ta rána trochu silnější
Jan K. reaguje 23.4.2013 14:11
Karle za to kopyto chceš vyměnit toho sauera?Tak si z toho někde střel kdo jí má,kopat to bude o něco víc než ten 3006. co máš doma ve špičkové kulovnici.Ráže určená na velké vzdálenosti a na africkou zvěř především,ale jak se zdá si přesvědčený,aby si nešlápl vedle i podruhé to bych ti nepřál:)
Kamil Horák, ml. reaguje 23.4.2013 12:25
Mám, nekope.
Karel Krátký reaguje 20.4.2013 18:07
nikdo nemá tuto kulovnici????????????