ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zřejmě nejširší muflon na světě
Zřejmě nejširší muflon na světě
vloženo: 19.3.2015 11:25
autor: chasse

úlovky (svět)

Kudu
Kudu
vloženo: 21.6.2016 08:21
autor: Josef Langmajer

trofeje

Nezapomenutelné ráno
Nezapomenutelné ráno
vloženo: 24.7.2020 20:46
autor: Frantisek Jenik

zvěř v přírodě

Kvartet
Kvartet
vloženo: 3.2.2014 21:17
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

 Milenky mého mysliveckého dědu a přítele v jednom...
Milenky mého mysliveckého dědu a přítele v jednom...
vloženo: 3.4.2013 21:26
autor: František Mlčoch

fotopast

rys
rys
vloženo: 6.2.2019 15:51
autor: Lubomír Černý

myslivecké umění

*
*
vloženo: 15.7.2016 20:17
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 232869 fotek (7 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8867 inzerátů (6 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748182 komentářů fotek (31 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289092 hlasování fotek (80 dnes)
  • 56414 hlasování videí (0 dnes)
  • 37582 registrovaných uživatelů
    3 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Diskuze

Dalekohled do tmy

Veronika Mrkvová vložil 1.10.2013 17:03
Ahoj jaký by jste mi doporučili dalekohled na večerní a noční lov? Chtěla bych nejaký speciál přímo na použití v šeru který zachytí zbytkové světlo. Ale aby nestál pytel. Jsem studentka.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Tomáš Novotný reaguje 4.11.2018 06:56
Já jsem si koupil tento dalekohled: https://armik.cz/dalekohled-walther-8x42-observer/ a jsem s ním maximálně spokojený. Dobře se dá nastavit a krásně zaostří. Je odolný a vodotěsný, což bylo pro mě hodně důležité. Dalekohled se snadno ovládá.
Juras reaguje 16.11.2016 21:13
Na dalekohled v šeru stačí i Fomei8x56 mám ho několik let naprostá spokojenost v bratru do2000kč Jinak když je tma je vidět H....nic není vidět jsou to jen vyhozený peníze,ale každýho věc,doporučuji noční vidění Lovu zdar
Josef Vyskočil reaguje 25.9.2016 00:38
No říkávali staří myslivci, že když je tma máme sedět doma a měli pravdu, nechte zvěři také chvilku klidu aspoň při neměsíční noci zaslouží si to, přes den ji ruší stále se rozvíjející se turistický ruch nejrůznějších podob a v noci ji nedáme klid ani my kterým by nemělo být jedno, že je neustále ve stresu. Zamyslete se zejména vy mladší Děkuji.
Vladimír Krasula reaguje 2.2.2016 12:21
Zdravím Zdendu, máš pravdu, kvalitní termovize je jasná jednička.Cenová relace je ale někde úplně jinde.
Zdenda Zvára reaguje 22.1.2016 19:57
Vladimíre, když už jsi oživil toto téma. Noční vidění na noční lovení je dobré, ale co třeba termovize? Tam už je to úplně jiná liga a ty prachy za to stojí. Nevím jak ostatní, ale já mám zkušenosti, že nejochotněji černá vytahuje, když je to nejhorší počasí a co nejméně světla. Než kupovat dalekohled řádově za desítky tisíc, ve kterém stejně v lese bez měsíce a sněhu nic neuvidím tak koupím termovizi. A na den stačí "obyčejný" dalekohled.
Mila Šebela reaguje 22.1.2016 06:06
Karle, škoda že také nevlastníš a občas neotevřeš knížku "Pravidla českého pravopisu"...Ve dvou řádcích taková hrůza, to se jen tak nevidí.
Klein Karel reaguje 21.1.2016 18:19
Vlasnim puškohled Meopta Artemis 7x50 dálková osnova 4B(4A) vinikající za brzkého raního rozbřesku nebo i večeního zbitkového světla, jsou ve víprodeji r.v.2010-12 se zárukou za 4-5.000Kč.
Vladimír Krasula reaguje 20.1.2016 20:45
Na noční lovy je lejlepší noční vidění a né sebelepší klasický dalekohled.
H.J. reaguje 9.1.2015 11:33
Pravda je ře nový Fomei kouká dobře, měl jse ho, ale to čase jsem měl stejný problém - nešel doostřit stejně pro obě oči a časem "oslepl", vrátil jsem se ke starému Caisovi a utrácet už budu jen za něco co má hodnotu déle něž tři roky, tedy za mě od meopty a výše.
Jan Jeřábek reaguje 8.1.2015 17:14
Také by mě zajímal dalekohled Dalekohled Delta Optical Titanium 9x63?????
Vladimír Krasula reaguje 10.9.2014 21:47
Dalekohled na koukání ve tmě je noční vidění a nestojí pytel.
Michal Porožňák reaguje 3.9.2014 13:13
Na čtení zvěře za šera a tmy, doporučuji Zeiss 7x50 Jena Bioctem, nebo Jenoptem. Je to nejlepší, co může být do cca 10.000Kč. Doporučuji z vlastní zkušenosti.
Roman Skřejpek reaguje 27.12.2013 14:27
Má ho můj kamarád a je s ním spokojen,já mám 7X50 Caise a také spokojenost a pokud je už opravdu tma tak pomůže jen noční vidění,myslí jen a jen k pozorování zvěře.Tyto přístroje se už dají sehnat za celkem slušné peníze.
Radek Vojtišek ml. reaguje 23.11.2013 14:26
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli někdo vlastní tento dalekohled""Dalekohled Delta Optical Titanium 9x63"" a jak se přes něj kouká. Děkuji za odpověďi.
jirku ludek reaguje 14.10.2013 23:21
Doporucuji vrele Steiner Nighthunter 8x56...je na sero na miiile dopredu pred dalsimi..kdo jej ma nemnenil by...
František Šilhavý reaguje 6.10.2013 11:08
Chcete jen pozorovat a nebo i lovit. Pokud lovit, tak musíte mít kvalitní puškohled. Pokud jen pozorovat řešil bych to dalekohledem s nočním viděním. Dalekohled můžete používat.
Jakub Kodeš reaguje 6.10.2013 10:10
Fomei jsem měl možnost porovnat jak normální 8x56 Leader pro tak i 8x56 s Ed sklem. Byl tam znatelný rozdíl ve prospěch ED skel. Ale musím říct, že radost z tohoto dalekohledu vydržela asi rok, potom nešel doostřit na obě oči a na závěr mi upadl asi z 40cm a rozlomil se, na té středové ose to drží několikamilimetrový plast :). A ještě dodám, když ten Fomei vemu v noci a koukám na strniště a pomalu přejedu na tmavou louku, dalekohled se zalije namodralou mlhou. Takže bych zvolil variantu Zeiss a došetřit. Ještě dodám , Zeiss měl několik řad, ta poslední s údajně nejlepší světelností a antireflexními vrstvami je Zeiss Jenoptem
jan petr reaguje 6.10.2013 08:06
Veroniko já vlastním Fomei s ED skly v 8*56 jsem s tím spokojen večer je přesto hezky vidět doporučuji je to ale jenom můj názor
Tomáš Kučera reaguje 5.10.2013 21:47
Podle mě je důležité aby ses přes ně podívala zajdi si k prodejci a podívej se přes ten Fomei který tě tak láká a podívej se přes staršího Zeisse kterého určitě některý z myslivců v okolí bude mít a pak uvidíš, mezi námi starší Zeiss má skla a Fomei má lisovaný plast moderně nazývaný sklo.Od počítače se špatně dalekohled vybírá musíš se přes ně podívat a porovnat každému vyhovuje něco jiného.Moje osobní zkušenost je že jsem porovnával za zhoršených podmínek Nikona Monarch III 8,5x56 s Zeiss Jenoptem 10x50 a Zeiss byl lepší.
Radek Vyhlídal reaguje 5.10.2013 09:56
Děvče pochop, že ta cena není jen tak. Jestliže nová Meopta či Zeiss jsou cenově jinde, tak i kvalita bude jinde. Ten Fomei s ED skly je prostě lepší volba než Fomei s "obyčejnými" skly, na který ses koukala. Nicméně kvality Meopty či Zeissu nedosáhne. Ale pro Tebe to bude stačit pro začátek bohatě. Nevím, jaké máš zkušenosti s večerním a nočním lovem, ale asi moc ne. Takže začni třeba s tím Fomeiem nebo se starším Zeissem. Pak se mrkni za půl roku přes Meoptu či nový Zeiss, nedejbože přes Leicu a budeš mít brouka v hlavě. Ale jak kolegové píší, vystačíš v začátku bohatě s tím starším Zeissem či s Fomei, popř. Bresser Condor 8x56 aj. To je jedno. V podzimní tmě bez měsíčku stejně uvidíš kulový s jakýmkoliv sklem.
Zdeněk Urban reaguje 5.10.2013 08:46
Tomáš K. má naprostou pravdu, má ty samé zkušenosti jako já. Do nedávna jsem používal na noc Zeiss Jena 7x50 a na den Zeiss Jena 10x50 a maximální spokojenost. Pokud chceš za málo peněz hodně muziky, tak je to ta nelepší volba. Rusák taky není špatný, ale nemá takovou světelnost jako Zeiss Jena, jinak na den dobrý. Teď používám Meopty a jsem nad míru spokojen. Kvalita je o dvě třídy výš, ale je to jiných penězích. Moje doporučení=Zeiss Jena
Veronika Mrkvová reaguje 5.10.2013 00:01
A ten fomei s ED skly bude v kvalitě zeissu nebo je to stále nějaký kompromis?
Jiří Lengyel,starší reaguje 4.10.2013 10:45
Pro lovecké využití-7x50,nebo 9x63
Radek Vyhlídal reaguje 4.10.2013 07:50
Fomei ber pouze s ED skly. Ideál je samozřejmě jej vyzkoušet a s něčím porovnat. Bude Ti dobře sloužit, pak našetříš na něco lepšího. Ale i v nejdražším skle ve tmě uvidíš ...... Letní noc je zkrátka letní noc.
Radek Vyhlídal reaguje 4.10.2013 07:48
Fomei ber pouze s ED skly. Ideál je samozřejmě jej vyzkoušet a s něčím porovnat. Bude Ti dobře sloužit, pak našetříš na něco lepšího. Ale i v nejdražším skle ve tmě uvidíš ...... Letní noc je zkrátka letní noc.
Veronika Mrkvová reaguje 4.10.2013 01:06
Pořád tedy zvažuji jestli tento http://www.dalekohledy-fomei.cz/dalekohled-fomei-8x56-leader-dcf-pro-ed-fmc-_dalekohledy_fomei_-85.html nebo zeisse. Myslíte, že i tento fomei není kvalitní? Je možné, že za 5 let používání ztratí ostrost? Neměl by být plastový. Pokud by měl vydržet jen 5 let tak koupím zeiss a začnu šetřit na nějakou meoptu za 20 abych si užila i večer. :-) Mám ruskej 8X30. Je výbornej ale jak nastane šero tak končí. Škoda, že zeiss nedělal už tenkrát čočky 56. Byl by ještě lepší. :-)
jan sikora reaguje 3.10.2013 14:41
Zdravím Veroniko z mé zkušenosti ti mohu říci že fomei ano ale na dva nebo tři roky.Ja mam fomei 8-56 a uš snim nedovedu zaostřid tak jak bych potřeboval raději si přišetři a kup si něco kvalitnějšiho.
Laďa Novotný reaguje 3.10.2013 13:31
Hlavně proč utrácet takový nehorázný prachy za leicu nebo SW. Pozorovák není až tak důležitý daleko důležitější, je montáž a kvalitní puškohled tam se šetřit nevyplácí. Na noc zapomeň věř, že když je tma, tak neuvidíš nic ani v té leice ten zeiss je dobrá volba.
Radek Vyhlídal reaguje 3.10.2013 09:23
A hlavně si ten dalekohled vyzkoušek, než jej koupíš, jak se přes něj kouká, nejlépe to s nějakým dalším porovnej. S tím Fomei neuděláš chybu, pokud vezmeš model s ED skly. Na první roky Ti vystačí, časem budeš mít stejně brouka v hlavě a začneš "špórovat". :-)
Radek Vyhlídal reaguje 3.10.2013 09:17
Ale jo, na začátek Ti budou ty vykopávky stačit. Do té doby, než se podíváš přes pořádnou dnešní optiku. Pak budeš šetřit a spořit a stejně za čas skončíš minimálně u Meopty. O Leice ani nemluvím, to je naprostá špička. Ale zase dvakrát dražší než Meopta. :-)
Tomáš Kučera reaguje 2.10.2013 23:04
Tenhle je ve stavu nového a navíc řada Jenoptem byla nejnovější defakto to nejlepší co Zeiss ve starší produkci vyrobil! asi takhle když vemu jaký koli dalekohled u nýs do 5 tis. tak je to plastová záležitost sevším všudy, kouká to tak dva roky , malé zorné pole , obraz v okrajích rozmazaný, světelnost žádná,obrázek mizerný. Tehhle dalekohled v době kdy se prodávak stál v přepočtu na dnešní dobu cca 20 tis. pokud chceš investovat 5 tis. je to dle mého nejlepší volba, má velké zorné pole, skvěle kreslí, světelnost jedna z nejlepších co znám! je jich relativně mezi Myslivci dost tak at tě někdo nechá kouknout bud přez něj nebo přez Rusa 7x50 ten model co je tvarově stejný jako tento Zeiss at máš představu, chlapi je maj 20 let vevnitř už zaprášené a omlacené že já už přesto nevidím nic a stále si to chválí, jikak u staršího kousku generálka stoji cca 600,- a máš zase na 15 let pokoj ale zašlej plast nikdo nevyčistí. Tot můj názor z prakxe a má rada.
Veronika Mrkvová reaguje 2.10.2013 22:23
Našla jsem tento. Myslíte, že bude dobrý? http://aukro.cz/zeiss-jena-jenoptem-7x50w-i3590042191.html
Veronika Mrkvová reaguje 2.10.2013 22:16
Myslíš, že ten Zeiss 7X50 bude mít lepší světelnost než fomei-8x56-leader-dcf-pro-ed-fmc-_?
Tomáš Kučera reaguje 2.10.2013 20:46
Osobně bych ti doporučil staršího Zeisse 7x50 nebo poctivého Rusa 7x50 ten tě vyjde v perfektním stavu na cca 2 tis. a vyrovná se dalekohledům z dnešní produkce v ceně cca 10 tis. Pár novodobých dalekohledů mi prošlo rukama v praktických testech a nakonec na noc mám Rusa 7x50 na den Zeiss 10x50 a vím že přes ně budou koukat i moji synové což ty přes Fomei neuvidíš po 10 letech.
Roman Ščerba reaguje 2.10.2013 18:57
Když je tma tak seď doma a počkej si na měsíc.
Veronika Mrkvová reaguje 2.10.2013 03:14
Zatím se mi nejvíce zamlouvá tento -fomei-8x56-leader-dcf
Ivo Zahradníček reaguje 1.10.2013 20:22
Jinak oba kupované v e-shop www.loveckysvet.cz super domluva.
Ivo Zahradníček reaguje 1.10.2013 20:19
Zdravím. Loni jsem po 10 letech řešil nový dalekohled a také dumal a nakonec po konzultaci koupil DALEKOHLED DELTA OPTICAL TITANIUM 8X56 ROH asi za necelých 7000,-Kč. Dalekohled super jak ve dne tak i v noci. Ale před týdnem jsem koupil předvánoční dárek DALEKOHLED STEINER RANGER XTREME 8X56 za 18000,-Kč a to je uplně jiný level. Po praktické zkoušce 1. Leica 8x56, 2. Steiner 8x56, 3.Meopta 8x56, 4. Delta 8x56 tak dopadlo hodnocení ale kdo má na Leicu. Takže tady je můj názor.
Luboš Pekárek reaguje 1.10.2013 19:02
ahoj. taky to právě ted řeším. jsem začínajici myslivec a na začátek kdyz jsi kukuji CZ 557 a k tomu MEOPTU R1r 3-12x56 RD je to moc peněz na nejaky kvalitní dalekohled. časem uvažuji o MEOPTE B1 8x56, ale ted vybíram spis mezi http://www.dalekohledy-fomei.cz/dalekohled-fomei-7x50-leader-rnv-night-vision-smc-_dalekohledy_fomei_-3.html nebo ještě http://www.dalekohledy-fomei.cz/dalekohled-fomei-8x56-dcf-leader-fmc-_dalekohledy_fomei_-16.html. Nemá nekdo z vas s temihle dalekohledy zkušenost prosim ? dekuji
Radek Vyhlídal reaguje 1.10.2013 18:59
Hlavně si nedělej iluze, že za tmy s dalekohledem uvidíš jako ve dne. V levných je tma, střední třídu nezaostříš a i u těch nejdražších jsi limitovaná tmou, takže když je nov a kolem a ještě zatažená obloha, neuvidíš nic, max. do 20-50m podle povrchu (louka, pole). V lese téměř vůbec nic. Požadavky máš naprosto protichůdné - za málo peněz maximum muziky :-), to u optiky jaksi neplatí, protože samo zpracování něco stojí, aby dosáhlo určité kvality.
Radek Plevák ml. reaguje 1.10.2013 17:43
Čau, vlastnim tento http://www.dalekohledy-fomei.cz/dalekohled-fomei-8x56-dcf-leader-fmc-_dalekohledy_fomei_-16.html?zenid=3b22eb87d32b1cf9fdf78690ce835a34 je s ním vidět pěkně, ale ted jsem se díval přes tento: http://www.dalekohledy-fomei.cz/dalekohled-fomei-8x56-leader-dcf-pro-ed-fmc-_dalekohledy_fomei_-85.html a opravdu se hodí připlatit. Znám několik lidí kdo vlastní tyto dalekohledy a všichni jsou spokojeni. Pak dej vědět cos nakonec vybrala ;)
Veronika Mrkvová reaguje 1.10.2013 17:03
Jo a děkuji pěkně.