ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Velká paráda z Krušných hor
Velká paráda z Krušných hor
vloženo: 2.10.2018 21:15
autor: Radim Šťastný

úlovky (svět)

Jelen Polsko 2011
Jelen Polsko 2011
vloženo: 16.2.2012 19:58
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Detail včerejšího  srnce.
Detail včerejšího srnce.
vloženo: 30.5.2016 00:27
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

Je trochu vidět
Je trochu vidět
vloženo: 14.1.2020 09:02
autor: Děda z lesa

zbraně

Lovecký tesák s damaškovou čepelí
Lovecký tesák s damaškovou čepelí
vloženo: 13.2.2016 11:34
autor: Karel Obrtál

fotopast

Rys u strženého srnčete.
Rys u strženého srnčete.
vloženo: 30.1.2019 22:44
autor: Lubomír Černý

myslivecké umění

farbiar..
farbiar..
vloženo: 2.2.2014 16:32
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233335 fotek (23 dnes)
  • 7957 videí (1 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8882 inzerátů (3 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748983 komentářů fotek (61 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3293207 hlasování fotek (197 dnes)
  • 56446 hlasování videí (2 dnes)
  • 37649 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Diskuze

...Dalekohled se zvětšením 12-16x co Vy na to????????????????

Jan K. vložil 14.8.2012 11:11
Zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s takovými přístroji u kterých je větší zvětšení,výhody popřípadě nevýhody,jestli používáte dalekohled na den s větším zvětšením a na noc s menším zvětšením na prostě praktické zkušenosti děkuji za každý příspěvek a postřeh do debaty.Popište značku svého přístroje a jak jste spokojení či ne:)
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jan Novák reaguje 30.12.2015 15:37
Mám vyzkoušeno, že udržím 12x, proto jsem koupil Nikon Monarch 12x56 a jsem spokojen. Jenom očnice jsem vyměnil za Steiner, lépe sedí, ale musel jsem zapracovat na redukci, abych to efektivně nasadil.
Jan K. reaguje 15.7.2014 14:43
Zdarec Mildo chtěl bych pořídit meoptu a nevím jestli vzít 10-ku nebo 12-ku,nepotřebuju obeznávat zvěř na 200m,stejnak na takovou dálku střílet nebudu,ale jde mi o detail takže když budu mít srnce na 80m,abych hlavu viděl fakt perfektně s mým starším dalekohledem 8x56 to není to pravý ořechový a jestli dám za přístroj přes 20 tisíc nechci udělat chybu víš.
Milan Flora reaguje 15.7.2014 12:45
Zdarec Josife. Měl jsem dalekohled FOMEI FORESTER 9-27x56 a prodal jsem ho, jelikož jsem s ním nebyl vůbec spokojený. Je to šmejd za 4.400. Kupoval jsem ho za účelem přečtení srnčí zvěře na větší vzdálenost, ale bohužel jsem byl zklamaný. Čím větší přiblížení, tím menší obraz a vibrace i se zapřením na posedu, či v kazatelně, ležel mě v trezoru do letošního roku, než jsem ho prodal za třetinovou cenu nákupu ve stavu nového dalekohledu. Na místo něho jsem koupil v té třetinové ceně nepoužívaný na staro Ruský dalekohled BPC 10x50 a jsem s ním velice spokojen (i když je trošku těžší), už bych ho za Fomei nikdy neměnil. Mnohem lepší světelnost a lepší optika ( klasické skleněné čočky a žádný aušus z umělotiny ). Mrkni na aukro, tam se dají sehnat málo používané Rusáky - BPC (7x50, 10x50) za dobrou cenu... Mám ho koupený z aukra a jsem s ním moc spokojený, jak na šoulačku, tak na podvečerní čekanou. Kamarád, který opravuje puškohledy a dalekohledy mě říkal, že se jedná o jednu z nejlepších optik a pomale se vyrovná ZEISSU starší výroby, tak že starý dobrý matroše.
Laďa Novotný reaguje 15.7.2014 10:24
To nemůže udržet neudržíš ani tu dvanáctku
Jan K. reaguje 14.7.2014 19:37
Udržíš tu 15-ku v pohodě v ruce aniž by se ti chvěl obraz?
Petr Grzanka reaguje 21.5.2014 11:21
Ahoj, na zacatku jsem mel Meoptu B1 8x56 - byla vyborna.Pak jsem kvuli posuzovani a pozorovani srncu zatouzil po vetsim zvetseni a koupil jsem Leicu Geovid 15x56 a je taky vyborna.Vyhody : velke zvetseni a moznost cteni i na vetsi vzdalenost,presne mereni vzdalenosti.Nevyhody:vyssi hmotnost a musel jsem si zvykat na to ze pri vetsim zvetseni neni zaroven vetsi i pozorovany objekt a hlavne trofej.jinak pouzivam ho porad,den,soumrak,noc a vyhovuje.
Laďa Novotný reaguje 4.5.2014 08:55
A co takový swarovski habicht 10X40 co vy na to ?
Pavel Mazůrek reaguje 5.1.2014 20:23
Zdravím,na pozorování z posedu používám monokulár Vanguard 20-80X80,přidělaný na gorilapod, pro vzdálenější nebo detajlní pozorování dobrá světelnost a zorné pole i za šera do 40X zoomu ,v noci při měsíčním svitu s laser.přísvitem v kombinaci s binokulárem VorteX Diamondback 8X42,který má velké zorné pole a výbornou ostrost přesto,že není v HD provedení,
Jaroslav Nováček reaguje 28.9.2013 08:28
16x je už hodně, každý pohyb je znát, podle mě stačí 10x maximálně 12
Václav Jelenek reaguje 15.11.2012 11:15
Dobrý den, jako dalekohled se zoomem mám Nikon Action 10-22X50, tento používám spíše na ranní čekané nebo šoulačky, na obeznávání srnců je dobrý, ovšem večer za šera je světelnost špatná. Na večery jsem měl fomei hunter 7X50, který nyní nahradil Nikon Monarch 8,5X56 a to už je jiná kategorie.
Pavel Havlát reaguje 4.10.2012 23:27
http://aukro.cz/dalekohled-nikon-monarch-8-5x56-i2691051272.html
Vladimír Zahoranský reaguje 22.8.2012 22:40
Ak chceš vyššie zväčšenie tak buď statív alebo potreba binokuláru so stabilitázciou obrazu. A tu je výber dosť úzky. Buď CANON 12x36 IS II alebo 15x50 IS, resp. 18x50 IS. Ja mám CANONa 18x50 IS. Nikon 14x40 nedoporučujem. Je to zlý binokulár.
Jan K. reaguje 18.8.2012 19:33
Líbil by se mi i ten steiner ale z Ameriky se mi to obědnávat nechce a než koupím chci si šáhnout určitě mi rozumíš na ty zbilé není problém dají se v pohodě obědnat ale ten steiner se mi líbí je to fakt kvalita a ta 10x50 asi by se mi to líbilo nejvíc a maj to dobře propracovaný.Ten docter je z nich nejtěžší má 1300g masivní ale bude asi taky dobře koukat a ta meopta je jasná kvalita zaručená koukal jsem přes 8x42R1 a pohádka krásný ostrý obraz výborná světelnost ale taky stojí.
Jan K. reaguje 18.8.2012 18:08
Ještě jen věcná chtěl jsem se zeptat jestli z Vás někdo viděl někde přístroj steiner 10x50 Merlin Binoculars nikde ho nemohu nalézt údajně je expedován jen na americký trh.Mám 3 volby meopta R1 10x50,zmiňovaný steiner a docter nobilem 10x50 a teď babo raď myslím si že všechny 3 tipy jsou velice dobré ta meopta je nejdražší 21000kč a ti zbylí tak 18000kč co mi poradíte?
Jan K. reaguje 18.8.2012 12:56
Ediku dík za typ ale už sem se rozhodl střelím ten můj 8x56,něco přišetřím a koupím meoptu 10x50 a budu mít jen jeden universál na všechno přemýšlel jsem že bych měl dva ten starý a pořídil bych něco 8x42 nebo 10x42 líbil se mim ten steiner ale prodám ten starý no starý mám ho chvíly nechám ho mladšímu kolegovi ve sdružení co ještě nevydělává za dobrou cenu a pomohu mu a pak si udělám radost sice stojí ta meopta okolo 20000 tak si ještě počkám a koupím pořádnej přístroj děkuji za rady kamarádi lesu lovu:)
Jan K. reaguje 18.8.2012 10:19
Chci nový přístroj z prodejny i ze zárukou tak aspoň na 10 let nechci koupit brouka v pytli.Až budu dědit možná do toho zeise nebo swar. pudu ale momentálně to nejde.I když si pořídím přístroj do 12000 což si myslím že není málo tak se chci poradit,ty boty či spoďáry si pořídím sám nepotřebuji rady:)Stejnak to co je teď na trhu asi nevíš a zkušenosti máš se staršíma modelama,ke kterým já se nejspíš nedostanu o do ty tvý DDR se nejspíš pro tek kúkr nevydám,takže se musím spolehnout na český trh.Jestli víš o dobrém přístroji co by stál na zamyšlenou tak napiš přesný název já se na to mrknu a vyhledám na netu jinak pěknej den Her.Karlos
karel zvářal reaguje 18.8.2012 09:52
Abych jenom planě nežvanil, zkus bazar nebo inzerát. Ten náš Zeiss je za pár šupů z podnikové prodejny, když byl otec na zájezdu v DDR. Prý je tam nějaká vada, ale jsem s ním maximálně spokojený.
karel zvářal reaguje 18.8.2012 08:57
Je to jako u jiných dalekohledů na tomto vlákně. Swarovski a C. Zeiss jsou vyhlášené značky, záleží na ceně a kupujícím. V tomto je opravdu volba na každém a nejlepší radu dá prodavač. Jen jsem reagoval, protože chtít poradit jaké si koupit boty, spodky...to už je skoro jako s tou větví. Mně se hlavně nelíbí ten pozdně večerní a noční lov, to všude kritizuji. I na kachny, husy nebo sluky. Ideální je ráno, kdy postřelené kusy nezatáhnou daleko. A ta poznámka se týkala tlupy. Ano, vím, srnčí v rudlu nechodí...Lesu zdar!
Jan K. reaguje 17.8.2012 18:08
Karle nezlob se na mě ale příjdeš mi jak od jinud?Bavíme se o dalekohledech ty pak píšeš o patronech a o zbraních.Nechci stát v prodejně ve tmě chci dalekohled za dne a za šera to jsem psal už v minulých článcích,aby koukal dobře na delší vzdálenost a měl ostrý obraz.Po tobě chci aby si mi řekl jakou značku znáš a co by si poradil,psal si že jich máš 5 i s kukátkem do divadla jestli se nemýlím tak seš určitě odborník.Na posed na čekanou v noci dalekohled mám,chtěl bych ho používat hlavně na srnčí.Z plzně nejsem neznám tamní zvyklosti lesu lovu tobě obzvlášť zdar:)
karel zvářal reaguje 17.8.2012 17:43
No, ten poslední vzkaz je jak ze Zpzlně...Chápu debaty okolo patron, ty se chovají fakt různě, jak podle šarže, podle mě i země původu. Nemyslím si, že to je rukama, jak tu mnozí siláci naznačují. To samé flinta, tam je to může být kus od kusu i u té samé značky. Ale s dalekohledem, když si stoupneš na prodejně do tmavé chodby, tak můžeš porovnávat. A ten dalekohled se už časem nemění. To je kup na celý život. Lovu zdar!
Jan K. reaguje 17.8.2012 15:48
Karlos v tlupách jsou srnčí v zimě,černá chodí v rudlu:)
Jan K. reaguje 17.8.2012 15:47
No asi ti rozumím Karlos co mi chceš říct vyhledat,najít a potom počíhat přelstít a tím pádem ulovit né za pomoci moderních přístrojů aly svým umem jak to dělali naši dědečkové,kteří tyto možnosti co máme teď neměli a lovci byli větší než my v té době byla i myslivost krásnější aspoň si nikdo nemusel závidět že ten má to a druhý zas ono.Vím že doba jde kupředu a že se zbraněmi se dá střílet a usmrtit zvěř na hodně velkou vzdálenost třebas i na 1000m a zvěř o nebezbečí ani neví,musím souhlasit že to už myslivost není jen honba za trofejemi a posouvání hranic co je možné a to je smutné.Ale i přesto pokud si mohu dovolit dalekohled,který je kvalitní a špičkově se podívám na zvěř a podotýkám,že nemusím mačkat nutně kohoutek rád se budu kochat jen pohledem a o to mi jde rád sedím v přírodě a pozoruji okolí.Seďet na dobrém místě kde zvěř vytahuje je taky krásné když bere paši 10m ode mě a sledovat je jen očima ale ne vždy je to možné proto chci kvalitní dalekohled snad mě chápeš.
karel zvářal reaguje 17.8.2012 14:04
Můžu opravdu jen zopakovat, co jsem napsal. V tomto jde vývoj dopředu a světelnost dnes je úplně jinde, než u starších produktů. Jak sedávám v poli, jdou rány úplně potmě, tj. na srnce. U černé jsem pro přísvit, hlavně v zimě, kdy je brzo tma, nebo tlupa dojde až po půlnoci. Ale těch srnců je mi líto, dal bych jim šanci, když se k nim nedokážu přiblížit ve dne. Ideální doba lovu je po žních, kdy se jim zásadně změní prostředí a jsou aktivní i za bílého dne. V noci mám vypozorované, že se s tmou uklidní a nahánějí se kousek ode mně (20-30 m), což ve dne a za šera je vyloučené. Najít lepší místo (přenosný posed) a počkat si blíž. Jsou i jiné způsoby, jak si ho "přiblížit".
Jan K. reaguje 17.8.2012 13:24
A když se rozhodnu pro střelbu většinou jsem si ránou jistý,vždy se snažím o bezpečný lov chyba se může stát vždy takže místo nástřelu a po ráně nastává dosled pokud zvěř nezůstává v ohni.Jestli se mi stane,že najdu barvu na nástřelu hledám zvěř dokud ji nenajdu buď sám nebo s čtyřnohým přítelem to mi Karle věř na příkladném přístupu si hodně zakládám a mít kvalitní pomůcky se mi zdá nezbytnost proto hledám takové pomůcky které my lov usnadní a eliminují se chyby ne střílet za každou cenu to mi věř!
Jan K. reaguje 17.8.2012 13:15
Karle my si pořád nerozumíme!Ty pořád něco dosledováváš,já se tu bavím před střelbou.Jasně,že dám objekt do dalekohledu,ale chci bezpečně rozeznat zvěř bez dalekohledu to není možné nevím jestli to chceš pochopit.Ne jednou se mi stalo že jsem nebyl schopný rozeznat srnce vidláka od šesteráka mírně se sešeřilo a už jsem prostě co má na hlavě špatně rozeznával s tím titaniem 8x56.To srnčí vytahuje skoro za tmy nejspíš to vidím na toho steinera 8x42 renger a ubezpečuju tě že mu na to kebeňu uvidím lépe než s tím titánem a mohu si dovolit tudiž střelbu a vím po čem střílím a není potřeba něco nechávat na druhý den situace bude úplně stejná snad si rozumíme!
karel zvářal reaguje 17.8.2012 12:45
Jene, dopovím do konce, co jsem nakousl. Pokud si někdo nevystačí s klasikou, tak má jít od toho. Tím myslím, že pokud na srnce dobře nevidí, ani bych to neposílal. V optice ho máš, ale bez psa a sebelepším zrakem ho po stometrovém odskoku nemusíš najít. To jsou ty případy, co jsem popsal. Jeden mu proletěl větrolamem a padl těsně za, druhý z louky zapadl do lesa, ležel kousek na cestě. Toho snad ani nehledal. Když jsem viděl ty flegmatiky, kterým jsem to popisoval, tak se těm nálezům nedivím. Myslivce nedělá zbraň, ani dalekohled, ale především etika a způsob lovu. Sebedokonalejší a nejmodernější potřeby nenehradí odpovědný přístup. L@L!
Jan K. reaguje 17.8.2012 10:18
Marťo jo ale rozveď to potřebuju koupit přístroj pojďme se bavit o značkách,dostupnosti,výkonosti,upotřebitelnosti a ceně?Zajímají mě tipy,které používáte v praxi a jak ste z danou značkou spokojeni nebo kde jsou rezervy a proč jít právě do toho tipu přístroje.Skoro každý dalekohled doma má pište prosím.
Martin Melichar reaguje 17.8.2012 09:40
10x50 To je takový univerzál.
Jan K. reaguje 17.8.2012 09:22
De mi právě o to když srnčí stojí v poli jetele skoro nejde vidět za ním je ještě pole se slunečnicí a všechno se to mísí dohromady,máš pravdu že to srnčí vytahuje skoro za tmy takže mít dobrý dalekohled je potřeba a o to mi právě de,protože pokud nevím jestli střílím na vidláka či šesteráka nebo jestli je to vůbec srnec to můžu rovnou zůstat doma a nikam nechodit a prohlídnout si ho z blízka až po ráně tak to už je pozdě snad mi rozumíš.Když to nechám na druhý den bude to jak přes kopírák,takže ten kvalitní dalekohled je potřeba a není průser a nebo aspoň menší riziko.Chtěl bych vědět jaké používáte dalekohledy s větším zvětšením a dobrou ostrostí za šera a také den hlavně na srnčí zvěř na noc dalekohled mám?
karel zvářal reaguje 17.8.2012 08:15
Nevím, dvakrát jsem našel nedohledané (nedosledované) šesteráky, 1-2 dny staré. Nahlásil jsem to místním MS (neotáčel jsem je, ale neviděl jsem vstřel, aní výstřel, takže při nebarvení...). Zdá se mi, že chlapi hledají zázračné flinty a vševidoucí dalekohledy. Uznávám, když si srnce někdo vychodí, většinou by rádi, aby byl za půl hodiny v kufru. Velmi uznávám polňáky, co umějí šoulat, na posed takřka nechodí. Srnčí je dnes místy vysloveně noční, zvláště zkušení srnci. Jak už jsem napsal, na nové značky nejsem odborník, mám optiku z 80. let (Zeis, Meopta, BPC) a vše co s nimi potřebuji vidět, vidím. Pokud bych si nebyl jistý, počkám do druhého dne - v tom je snad kouzlo myslivosti, ne?
Jan K. reaguje 16.8.2012 22:46
Karle už jsem jich pár v ruce měl doma mám klasiku 8x56 delta optical titanium za šera a v noci jsem s ním spokojenej,ale chci něco na srnčí abych byl schopný dobře přečíst i na 150m pokud se trochu setmý.Představoval jsem si něco 10x až 12x zvětšení a průměr tubusu minimálně 50-56 aby měl i dobrou světelnost chtěl bych to zkloubit a mít jeden dalekohled na noc i den je mi jasný že čím větší zvětšení tím menší propustnost světla proto bych to chtěl dohnat průměrem 56.12x56 nikon monarch,10x56 taky ten monarch,koukal jsem taky přes toho steinera to bylo 10x42 celkem slušný,Ta meopta je moc drahá stojí kolem 20000,můj limit je 12000.To titanium co mám doma kouká taky pěkně ale je to spíš na noc,ve dne na 150m to srnčí stěží rozeznám chtěl jsem něco čím si víc přiblížím a lepší ostrost a co nebude úplně špatný v noci a teď babo raď.Do toho monarcha 12x56 jsem ještě nekoukal ale zdýlo se mi že ten steiner koukal líp ale dělaj ho zase jenom 10x42,8x42 a 8x56 ale 10x56 ho už nedělaj.To titanium ED sklama dělaj jen 8x56 a 10x to už zase nedělaj chtěl bych něco 10x nebo 12x s průměrem 50 nebo 56mm a přístroj do 12000kč co mi poradíte?
Ondřej Procházka reaguje 16.8.2012 22:04
Jan Kříž: Ten Steiner není špatný. Zkoušel jsem ho, kouká moc dobře, ve tmě nevím, ale není špatný. přednost však dostal Meostar B1. Stojí sice dvojnásobek, ale pocit z něho byl lepší. Chce tovyzkoušet, jak píše pan Zvářal.
karel zvářal reaguje 16.8.2012 21:44
Dalekohled je důležitá a taky pěkně drahá věc. Mám doma 5, od divadelního kukátka až po 15. Nejčastěji používám 8x30 - lehký, dobrá světelnost za šera. Nejlepší je zajet do prodejny, půjčit prodavači občanku a chodit si vyzkoušet jednotlivé dalekohledy na ulici. Každý má jiné oči, a co sedí jednomu, nemusí druhému. Na tyto dotazy také nejlépe fundovaně prodavač odpoví. Dnes jsou jiné značky, než před desítkami let, takže chce si to fakt osahat, aby pak člověk nelitoval.
Jan K. reaguje 16.8.2012 21:03
Co říkáte na steinera máte s ním někdo zkušenosti?Chtěl bych něco 10x nebo 12x ale aby to mělo sklo aspoň 50 nebo 56 ještě lépe?
Miroslav Novak reaguje 15.8.2012 14:56
Jestli ty mužu poradit,jako poradil mně Pan.Milan Ječný,tak si kup CELESTRON-SKYMASTER-15*70,mam ho a super přes den a super na noc.
Zdeněk Cedidla reaguje 15.8.2012 11:14
Vyzkoušej DOCKTER NOBILEM 8x56.dá se sehnat okolo 18000 Kč.Mám ho několik let slušná viditelnost i v noci.
Bohumil Koláč reaguje 14.8.2012 21:20
Jane, mám bressera, příště bych skusil Nikon
Jan K. reaguje 14.8.2012 20:16
Ten bresser z toho mám trochu strach ty si s tím spokojený četl jsem o něm hodně negativních věcí tomu bressru bych se radši vyhnul ale dabatujme o to mi de dozvědět se co nejvíc!
Jan K. reaguje 14.8.2012 20:14
A co máš za značku Tomáši těch 16 už je docela dost spíš taky uvažuji o té 12X poraď značku co používáš nebo co by si chtěl pořídit kdyby byly finance hlavně nepiš zeise,na toho nemám:) chtěl bych něco max.12000kč.
František Příhoda reaguje 14.8.2012 20:09
Zdraví tě nimrod od Znojma ty nimrode od Znojma:)...já jsem volil monokulár 20-60x60...perfektní koukání na přečtení srnčí zvěře i na obrovské vzdálenosti...dokonce i světelnost se projevila za šera jako dostačující..jedná se o značku Bresser...
Bohumil Koláč reaguje 14.8.2012 19:58
mám 16x50. Příště bych bral 12x. Je těžký, hodně se třese a ta světelnost nic moc.....
Jan K. reaguje 14.8.2012 19:18
Nikdo nic?Poraďte uvažuji o nikon monarch 12x56 cena kolem 11500kč.Chci to hlavně na srnčí za světla abych ho dobře přečetl.podělte se semnou o Vaše zkušenosti v praxi a co by ste mi poradili jiného v této cenové relaci děkuji za každý příspěvek s pozdravem nimrod Jan od Znojma:)