ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Smíšené pocity
Smíšené pocity
vloženo: 19.6.2015 00:59
autor: Libor Nesvadba

úlovky (svět)

Los-Magadan (RUSKO) 9/2012
Los-Magadan (RUSKO) 9/2012
vloženo: 10.2.2013 17:33
autor: michal bezega

trofeje

Starý pán
Starý pán
vloženo: 24.7.2015 13:22
autor: Alois Kneifel

zvěř v přírodě

V krmelcích si libují
V krmelcích si libují
vloženo: 12.2.2020 09:15
autor: Děda z lesa

zbraně

Sestřičky
Sestřičky
vloženo: 6.10.2013 15:58
autor: Jan Frank

fotopast

prekvapenie 4...
prekvapenie 4...
vloženo: 6.10.2020 15:19
autor: pali1

myslivecké umění

obraz.. akryl (30x40cm)
obraz.. akryl (30x40cm)
vloženo: 9.4.2019 16:42
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233454 fotek (17 dnes)
  • 7962 videí (1 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8901 inzerátů (3 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749242 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294572 hlasování fotek (80 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37666 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Diskuze

detektor směru větru

Pavel Oršulík vložil 24.7.2013 20:09
Na webu e-lovec.cz nabízejí detektor směru větu (foukátko, ze kterého vychází slabý kouř). Máte přátelé někdo s ním zkušenost - jak dlouho to asi vydrží v běžném provozu (odhad kolikrát se dá fouknout)???
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
karel zvářal reaguje 31.3.2016 08:32
Pavle, to bys ještě dnešním mladým musel vysvětlit, kdo je to zálesák:-) Dnešní myslivost se bez vychytávek zkrátka dělat nedá, nebyl bys in. Já třeba mám chytrý telefon, on hned pozná, že mi někdo volá:-) A k tomu dektoru větrů: pokud někdo nepozná na natažené ruce směr větru, doporučuji na blízkou větev uvázat niť (s peříčkem). Vyjde to tisickrát levněji, než to foukátko.
Pavel Štěrba reaguje 30.3.2016 21:55
...asi tak. Někdo si neuvědomuje, že myslivec by měl být taky tak trochu zálesák. Než hledat chybu u sebe, tak se raději vymluví na to, že "všechno" selhalo, a vyndá z "nezbytného" batohu zázrak vědy a techniky. Však oni naši pradědci nosili peříčka za kloboukem taky jenom pro parádu:-)!
Václav Říha reaguje 8.3.2016 13:24
V lese jsou místa, kde by se uvedený „detektor větru“ uplatnil a kde jsou „běžné pomůcky“, jako pýchavka, bublifuk, cigaretový kouř apod. k ničemu. Občas zasednu na posed, který je zezadu kryt „mejťákem“ a vidím na přírodní nesečenou louku ( ne paseku ) s dlouhou, těžkou a polehanou trávou, která je obehnána smrkovou houštinou, v ní jsou prořezány čtyři neprůchozí a uzavřené „linky“ o délce cca 200m a umístěno jedno slanisko. Mladá a „hloupá“ zvěř vytahuje na tu louku, ale ta stará a „chytrá“ přetahuje přes ty linky a maximálně se na chvilku zastaví u lizu. Zjistit směr větru přímo na posedu a řekněme cca 20m od něj není problém, ale jeho proudění na louce mění směr a mnohdy je tlačeno právě do těch prořezaných linek. Pokud by byl uvedený detektor schopný vytvořit oblak viditelný alespoň na 50m ( lépe na 100m ), tak by měl smysl, leč bohu žel není ( max. cca 10m, ale asi méně ). Loni v létě jsem ho zakoupil, vyzkoušel a po domluvě vrátil prodejci s tím, že je dle mého nefunkční a nebo vadný. Vadný i proto, neboť má být netoxický, ale vyprodukovaný „obláček“ mi vítr foukl do očí a cca 30 min. jsem toho moc neviděl. Prodejce přijel až k mému bydlišti, výrobek jsme vyzkoušeli a bylo konstatováno, že nejde o vadu, ale prostě o danou vlastnost výrobku. Vracené peníze jsem díky uvedené ochotě nepřijal, výrobek vrátil a hotovo…Snad jsem to celé napsal srozumitelně a konkrétní směry a změny proudění větru rozvádět nechci, neboť již takto je to „slohovka“…Prosím nekamenovat, díky…
Jan Horáček reaguje 10.8.2013 10:27
Ano, Lubomíre, máš pravdu. Za dotaz na zkušenost s "foukátkem" z něj někteří místní chytráci udělali tvora neschopného samostatného života. Tak se k sobě chovají někteří kolegové myslivci.
Lubomír Černý reaguje 9.8.2013 15:34
Kolegové,já se nestačím divit?Nenapadlo Vás nikoho,že Pavel se ptal na něco úplně jiného?Dotaz zněl kdo s detektorem má zkušenost a v žádném případě z toho nevyplynulo, že si neumí zjistit směr větru jiným tradičním způsobem.Možná to umí zrovna tak dobře jako my chytří.Že neodpovídá,se vůbec nedivím.Pavle za mě promiň.
Jiří Lengyel,starší reaguje 8.8.2013 21:01
Tak jsem se čirou náhodou zastavil u tohoto"problému",nestačilo by Vážení,říci tazateli ať neutrácí peníze za blbosti,byť měly bombastickou reklamu a říci,že to,co napsal pan kolega Štěrba v první odpovědi, zcela stačí,tak jako to stačilo myslivcům mnoha generací a ne se urážet jeden druhého,to na Vás působí to vedro,či co?Jen nakonec,divte se,ale také postrádám u některých otázek smysl,tato patří mezi ně......
Jan Horáček reaguje 8.8.2013 17:41
To Štěrba: Problém je v tom, že pro svoje vidláctví, přemoudřelost a namachrovanost se nedokážeš povznést, být nad věcí a pohovořit o zdánlivé banalitě. A všichni ti, kdo se do diskuze vážně zapojí jsou nemyslící tvorové, protože si nedokáží pomoct pýchavkou. Zesměšňovat vážně míněný dotaz, byť banální, je typický projev vidláctví, potažmo buranství. "Sranda musí bejt i kdyby na chleba nebylo", že? Pochválit se ale umíš, jen co je pravda.
Pavel Štěrba reaguje 8.8.2013 15:57
15:55
Radek Pintner reaguje 8.8.2013 12:09
Nemám s tím zkušenost a netvrdím,že je to na hovno.Jen mě už serou ty laciné reklamní a jiné přiblblé dotazy.Používám cigaretu neb kouřím jako Temelín takže......a rozum,jsem vidlák tak co chceš čekat.Mám rád debaty,které mi můžou něco dát.Ne ty zde již vyjmenované.Na ty začínám chytat alergii.A vy co se mnou nesouhlasíte a jsem pro vás vidlák tak hurá na e-lovec.cz a testujte,stejně většina z vás se zase vrátí k vyzkoušenému.HOWG na toto téma
Leon Zumr reaguje 8.8.2013 09:52
Radku máš s tím zkušenost nebo nemáš a jenom tvrdíš že to je na hovno z principu jak je u většiny myslivců zvykem?Podle mě můžu tvrdit o něčem že to je špatný když jsem si to vyzkoušel.Já jsem si to vyzkoušel když jsem to dostal zadarmo na IWA a ten kdo loví ze země ví jak stačí málo aby tě zvěř vymákla díky tomu že vítr nejde rovně a vánek je ještě zrádnější já osobně si sbírám píchavky ale ty nejsou vidět na takovou dálku jako tenhle prach tak že za mě to je dobrá věc jenom je lepší tu lahvičku otočit dnem vzhůru a vyklepnou protože jinak se tam natáhne vlhký vzduch a je to na vyhození a to mě napadlo hned jak jsem to měl v ruce:-) hold jsem buran z vesnice :-))
Radek Pintner reaguje 7.8.2013 22:38
Pánové,ukončeme tuto debatu tím,že ať si každý dělá co chce.Někdo si může používat pičifuky,druhý rozum.Jste pro?To abychom na společných akcích na sebe nekoukali jako kokoti.Jen mne napadlo proč se ještě nazýváme myslivci-myslet-znáte odpověď?Protože některá témata jsou vážně na zamyšlenou o inteligenci jejich zakladatele.Samozřejmě včetně některých reakcí na ně.Protože pokud někdo neumí uříznout již zmiňovanou větev,druhý má problém s určováním větru atd pak bych nejraději některé myslivce doporučoval přejmenovat na nemyslivce!!Příště se tu totiž může objevit téma,např.jaký klobouk si mám koupit když mám šišatou hlavu?Nebo smrdí mi nohy co s tím chlapi děláte?Nebo na čekanou jezdím s kolegou a ten mi za zády hobluje starou co s tím?Nebo -když šoulám praskají mi větvičky pod nohama jak vy chodíte po lese?Nebo tu za čas budeme řešit sex,prostatu,politiku,náboženství?Proboha to snad ne!!!Témat na úrovni klokana se tu může objevit spousta a co si asi myslí někdo,kdo si sem jen tak zabrouzdá?Blbci,kteří neumí nic a jen o tom kecaj!!Co si nepřečtou na netu tak neumí.Souhlasím s Pavlem,náš učitel myslivosti byl Jan Vrba,NE internet!!!A rozum,toulky přírodou,chyby,které jsme při tom dělali,ne krávoviny do kapsy,které někdo někde reklamuje!!Dobrou
Pavel Štěrba reaguje 7.8.2013 18:48
Ještě je co dodat: na blbou otázku, blbá odpověď. Znáte to rčení, pane Novotný? Přečtěte si pozorně to, co jsem napsal 1.8. ve 22:21 a 2.8. v 13:00. V tom je pointa celé této diskuze a celé této show a můj názor na blbé otázky, blbé pomůcky a neschopnost druhých. Nikoho nehodlám odsuzovat, jen kroutím hlavou. A co je úplně šílená věc, je to, že to asi bude čím dál horší. Ne asi, určitě. To tu zjevně nikomu, kromě Radka a několika málo dalších nedošlo. To co jste napsal o zviditelňování a o volech, tak k tomu se vůbec nehodlám vyjadřovat. Větru zdar.
Pavel Štěrba reaguje 7.8.2013 17:14
Jo, pravda. Není co dodat!!
Leon Zumr reaguje 7.8.2013 16:06
Láďo není co dodat :-)))))
Laďa Novotný reaguje 7.8.2013 15:00
Ani tak nejde o to na co se Pavel zeptal, ale jak jste Vy odpověděl, pro Vás to byl jen impuls, jak se zviditelnit, protože to jinak nedokážete a každý kdo používá mozek, jak říkáte zjistí, že ten vůl je tady úplně někdo jiný.
Pavel Štěrba reaguje 7.8.2013 11:06
Takový skromný dotaz: co budeme nosit do lesa za 10 let? Atlas zvěře? Čtečku stop? Detektor zvuků? Tlumič chůze?
Pavel Štěrba reaguje 7.8.2013 11:02
Pane Horáčku, majiteli detektoru směru větru a potrefená huso, tím, že mne nazvete vidlákem, mne rozhodně urazit nemůžete, na rozdíl od Vás, s vidlemi dělat umím. Krom toho, ačkoliv jsem původem selský drn, tak na Václavák trefím i bez GPS navigace a na eskalátoru si nohu nezlámu. Tak takový já jsem omezený vidlák!! Moje hulvátství si určitě přebere jinak ten, kdo používá detektor směru větru, a jinak ten, kdo používá mozek.
Radek Pintner reaguje 7.8.2013 09:31
A příště prosím nekomolit příjmení.Díky
Radek Pintner reaguje 7.8.2013 09:25
Pane Horáčku,od této chvíle vás považuji za stejné jedince,kteří mají problém s větví,určení směru větru a podobných jednoduchých věcí,které normální vidlák se selským rozumem zvládá i s vidlema.Vy a vám podobní inteligenti na to potřebujete diskuzi.Akorát ze sebe děláte v očích ostatních blbce.Holt za mých mladých let jsme používali hlavu,dnes je na to internet.No a pokud mne chcete eliminovat,nemáme to k sobě tak daleko.
Jan Horáček reaguje 6.8.2013 23:05
Takto, pánové, dopadne úplně obyčejný dotaz a diskuze k němu, když se slova ujme vidlák nejen původem, ale vidlák i svými způsoby vyjadřování a machrování, tedy vidlák v pravém slova smyslu. A když mu k tomu přicmrduje podobně postižený Radek Pinter, je dílo dokonáno. Takové je potřeba eliminovat. Svým hulvátsvím otravují okolí a myslí si, že jsou nejchytřejší, nejdokonalejší (viz. 20 řemesel) a že jim patří svět. Pozor na ně. Myslivosti zdar!
Lubomír Černý reaguje 6.8.2013 18:16
Pavle,protože jsi se slušně zeptal a já jsem byl vždy vychováván k tomu,že na slušnou otázku se má také SLUŠNĚ odpovědět, tak to také udělám.Nedělej si nic z předchozích komentářů,to tu bývá poměrně často.Patřím k těm,pro které bývá správné určení větru maličkostí,viz předchozí příspěvky,nasliněný prst,nastavení tváře(člověk by neřekl,jak je to přesné při troše cviku),samozřejmě vyhození různého chmýří,ze zkušenosti,že ráno vítr vane směrem vzhůru,večer když se ochladí,rád stéká směrem dolů atd.S tím foukátkem přímo zkušenosti nemám,ale koukal jsem vykulený,když jsem u kamaráda viděl obyčejnou malou pýchavku.Měl ji v malém sáčku,vydrží hodně,hodně fouknutí a má tu výhodu,že jak dojde,utrhneš novou.Je to vlastně obdoba Tvého prášku v lacinějším provedení.
Radek Pintner reaguje 5.8.2013 17:57
Si piš,že bude i v áleji nablito.
Pavel Štěrba reaguje 5.8.2013 13:23
To je Radku tutovka, to letošní pětipivo. To dáme. A určitě se při tom obejdeme bez rad na netu, příruček, návodů, detektorů a podobných hovadin. A hlavně kámo, bude při tom PRDEL!!!
Radek Pintner reaguje 5.8.2013 08:47
Nasaď si plynovou masku,nastrč lahváče,otoč a bumbej a neboj letos zachlastáme to pětipivo spolu a fígl?juknu na google
Pavel Štěrba reaguje 5.8.2013 07:08
Taky by to chtělo vyřešit koncovku té hadičky, aby nevypadávala z pusy. Ale mrknu na e-shop, třeba tam nějakou chytrou věcičku nabízí.)))
Pavel Štěrba reaguje 4.8.2013 20:37
Tak to je ono Radku, to mne nenapadlo)) Ještě to zkusím vylepšit, chtěl jsem vyrábět do chodby ze shozů věšák, ale pověsím si ho nad gauč. To na tu hadičku!! S tou hospodou, to je taky dobrej nápad, ale má to háček: na jedno pětipivo tam chodit neumím)) Neznáš nějakej fígl?))
Radek Pintner reaguje 4.8.2013 18:42
Hele Pavle tak zkus hadičku,můžeš ležet,srkat a poleze ti to do hlavy jedna báseň.Nebo se zvedni a vyraž na jedno pětipivo do hospody a pak si lehni.Nebo si najdi něco na netu.
Pavel Štěrba reaguje 4.8.2013 18:28
Pane Novotný, kdo pochopil, ten pochopil,...
Laďa Novotný reaguje 4.8.2013 17:48
Asi si myslíte, že jste hrozně vtipnej pane Štěrba, zkuste si k tomu pivu sednout takhle Vám to asi leze moc do hlavy.
Pavel Štěrba reaguje 4.8.2013 14:17
14:13. Jinak Vám pane Kořínku můžu slíbit, že se na Vás budu snažit nereagovat.
J. Ka. reaguje 4.8.2013 11:59
Tak hlavně že Vy pane Štěrbo víte všechno :)
Leon Zumr reaguje 4.8.2013 11:38
nebo stačí vyndat nohy z filcáků to pak nemusíš používat ani flintu :-)))))
Radek Pintner reaguje 4.8.2013 10:47
Ještě rada na slzy,takové syrečky řádně uleželé,pivem zalité...to je pak pouze na šoulačku a to pak vám jeden sakra kouká jak to fouká
Radek Pintner reaguje 4.8.2013 10:44
Teda pánové už jsem se dlouho nezasmál jako teď,autorovi příspěvku poradím,že nejlépe je před čekanou sníst něco nadýmavého no a v lese......samozřejmě potichu trochu zavzorkovat no a pokud mu to nevrazí slzy do očí jde to za něj.Naprosto souhlasím s Pavlem,za mlada mi stačil nasliněný prst či tráva dnes cigáro.Myslivec myslí ostatní si kupují nějaké pičifuky a cmrndají s nimi po revíru a myslí si jako jsou super moderní.Jen aby nebyly IN.....Tyto příspěvky svědčí i o tom,kdo dnes je mezi myslivci,nechci urážet autora příspěvku,toto je ještě v poho,ale byly tu jiní perlitelé nad kterými zůstával rozum stát.Takže shrnuto:vy kdo chcete kupte si kouřový pičifuk a vy ostatní dál využívejte rozumu svého,zkušeností letitých a LOVU ZDAR!
Pavel Štěrba reaguje 4.8.2013 07:46
Nekomentujte pane Kořínek. Když si někdo nedokáže poradit s totální banalitou, nechť raději nekomentuje. Váš dotaz ohledně batohu, to byla skutečná perla:):)
Jiří Wenzl reaguje 3.8.2013 22:11
Podíval jsem se, co ten detektor (malá lahvička prachu) stojí (240,-Kč). A taky jsem přemýšlel, k čemu mi bude zjištění (putováním obláčku), že senzoricky nepostřehnutelné proudění vzduchu je klam, že se tu jakýsi pohyb je, protože obláček mi krouží kolem hlavy. To nekomerčními způsoby (nasliněný prst, provázek atd.) zjistit nelze - to musí mít vítr jasný směr. Ovšem jedině toto zjištění je (alespoň pro mne) to správnou informací, podle které se řídím. Pokud situace s větrem není jasná, pak mne napadá jediný způsob využití detektoru - přiblížit se ke zvěři pod kouřovou clonou. To by ovšem byl pouze na jedno použití. Taky jsem se podíval na "cenovou politiku" prodejce. Zaujalo mne, že kousek kůže (chránič boty - viz foto) stojí 140,-Kč. Za tu cenu jsem kdysi u Vietnamců koupil pohorky.
J. Ka. reaguje 3.8.2013 19:40
Příspěvky pana Štěrby radši nekomentuju. Člověk se slušně zeptá a hned je nazván blbcem? To mi přijde dost úsměvné :)
Miloslav Nosek reaguje 3.8.2013 11:14
V zimě kouknu sousedovi na komín a hned vím jaká bije,jestli jít a nebo zůstat v teple.
Leon Zumr reaguje 3.8.2013 07:21
tak se mi konečně povedlo otevřít tu stránku a zjistil jsem že to je ten prach co jsem měl sice od jiné firmy ale to samé.Je to perfektní kam se sere bublifuk když bubliny prasknou po pár metrech tohle když foukneš víc tak i v jemném vánku to je vidět na dobrejch 20m a hned jsem věděl proč mě bachyně vždycky vymákne když sedím na oblíbeném posedu :D
Martin Lebeda reaguje 3.8.2013 06:13
Pavle,kup si bublifuk ten je nejlepší.
Libor Ludík reaguje 3.8.2013 01:03
To je snad špatný sen.Určit směr větru jsme uměli jako malí kluci.A pokud někdo nemá vrozené jak se pohybovat v přírodě,jak přespat venku v jakémkoliv počasí,jak chytit pstruha do ruky.Tak bude lépe aby nedělal dnes pro spoustu pitomců moderní koníček myslivost a šel raději hrát golf tam také pozná spoustu těch co jsou tzv. in.
Pavel Štěrba reaguje 3.8.2013 00:01
Vážený pane Horáčku, pouze omezený člověk nepochopil radu s pampeliškou, zapalovačem, vlnou, atd. Pouze omezený člověk nedokáže využít darů přírody, nebo věcí, které zrovna najde po kapsách. Pouze omezený člověk potřebuje být vybaven "speciálními pomůckami". A pouze omezený člověk si plete myslivost a lov s hrou na playstationu. Nikdo tady na nikoho nemachruje, jen se tu sešli chlapi, kteří taky dokáží samostatně myslet a využít nějaké manuální a inteligenční schopnosti. Bez nějakého machrování se za sebe můžu "pochlubit", že jakožto kluk z chalupy, nebo jinak řečeno obyčejný vidlák, co vyrostl na hnoji, umím asi 20 řemesel, takže se klidně takovýmto otázkám hodných leda pro borce z paneláku můžu leda smát. Nevím, jak je autor této otázky stár, ani jak dlouho je myslivcem, ale já jsem si s určením směru větru dokázal poradit už v době, kdy jsem za Husáka nosil pionýrský šátek.
Jiří Novák reaguje 2.8.2013 21:11
Na posed i na šoulačku používám dlouhá leta kousek obyčejné vaty do kapsy,Uždíbnu vločku a cvrnknu do vzduchu,je to dobře vidět a nic to neváží.Je to levné a funguje to.
Jan Horáček reaguje 2.8.2013 20:35
Předchozí příspěvek sepsala moje maličkost. Zbytečně rychle dochází k automatickému odhlašování. Admin by s tím měl něco udělat.
František Šilhavý reaguje 2.8.2013 13:45
V bundě mám v krabičce napínáčky a niť. Máme hodně kazatelen a tak do okna kde se vždycky chytne vítr zapíchnu napínáček s nití a je to napořád ,pokud tedy nějaký inteligent napínáček nevytrhne.Vždy to dám tak,aby to minimálně bránilo střílení.
Pavel Štěrba reaguje 2.8.2013 13:00
Jasně že se dozvěděl jakej je vůl!! Když se tu někdo zeptá na to, kdy má začít s vábením srnců, tak mu větina z nás normálně a slušně odpoví podle svých zkušeností a znalostí. Protože tam platí to pořekadlo, že žádný učený z nebe nespadl. Ale když někomu hlavou vrtají takovýhle krávoviny, tak spadá do toho dodatku, že blbce jakoby shazovali. Vždycky když tu čtu otázku typu: NEMÁTE NĚKDO NĚJAKOU VYCHYTÁVKU?, tak obracím oči v sloup! I když, pravda, v tu chvíli je mi jasné, že máme o zábavu postaráno))
Jaroslav Sklenář reaguje 2.8.2013 12:30
Pavel se slušně zeptal na výrobek a hned se dozvěděl jakej je vůl :-) nedávno mi prodavač v obchodě s lov.potřebama říkal, že to lidi po čase chtějí vracet, protože jak to otevřeš tak se do toho dostane vlhkost a přestává to po čase prášit. tzn.:vyhozené peníze
Petr Šipon reaguje 2.8.2013 11:52
Tak detektor mě docela pobavil :-)) Co se ještě nebude nabízet :-) Jak tu píší kolegové pode mnou. Je to blbost a vyhozené peníze a postačí opravdu obyčejný bublifuk, květ pampelišky, nasliněný prst... Osobně používám ještě jeden indikátor, kterej u posedu už vidím na dálku. Přidělám ke konstrukci posedu v místě kde to ničemu nevadí cca 1,5 metru dlouhý klacek (lískovou tyčku) na vzdálenější konec připevním pruh cca 5 cm široký a cca 30 cm dlouhý z obyšejného mikrotenového pytlíku. Pro určení směru větru je to dostačující a je to vidět opravdu na dálku (ovšem v noci je to horší).
Milan Jirmann reaguje 2.8.2013 11:42
Než jdu do lesa, tak se podívám na korouhvičku na kostele nebo na zámku a nepotřebuju žádné blbiny. LOVU ZDAR!!!
Michal Fechtner reaguje 2.8.2013 11:36
Další lákadlo na peníze. Nesmysl, hovadina. Za totáče myslivci použili nasliněný prst a lovili také. A jaká byla tehdy myslivost, ne jako dnes. A když už, tak obyčejná jarová voda a bublifuk poslouží také, ne-li lépe, a nestojí to nic.
Miroslav Jiráček reaguje 2.8.2013 10:43
Přesně,jak píše Pavel Štěrba,člověk tu žasne nad tím na co se tu někteří ptají a chtějí poradit co s tím.Viz-ořezání větví na posedu atd.
Milan Konečný reaguje 2.8.2013 09:52
Příde mi to úplně zbytečné ,Ale když už ta co třeba dětský pudr cca.20kč. Větru zdar:)
Jiří Wenzl reaguje 2.8.2013 01:04
Mne k určení větru postačí nasliněný prst nebo kousek pletací vlny. Nabízený "detektor" určitě nebude zadarmo. Inteligentní nimrod určitě pocochopí "odkud fouká vítr". Méně chápavý nešika nechť má průvan v peněžence.
Karel P. reaguje 1.8.2013 22:46
Stačí obyčejný dětský bublifuk ;-)
Leon Zumr reaguje 1.8.2013 22:39
nevím neznám to ale měl jsem umělý kouř takový ´velmi jemný prach ten byl vidět hodně daleko když se to fouklo z posedu a to jsem se divil jak se jemný vánek dokáže točit
Libor Ludík reaguje 1.8.2013 22:37
Pane Štěrba rozesmál jste mne.Dík.Lépe bych to formulovat nedokázal.
Roman Ščerba reaguje 1.8.2013 22:29
Pane Šťerba rozesmál jste mě,máte pravdu.
Pavel Štěrba reaguje 1.8.2013 22:21
Je to tu někdy hodně na zamyšlenou. Jeden potřebuje detektor na to, aby zjistil odkud kam fouká, jeden si rok láme hlavu s řemínkama na batohu, jeden neumí uříznout větev u posedu, nebo ho tam žerou mravenci, další se bojí duchů,.... Sakra tak jsme ještě myslivci, nebo hejno blbců? Při tomhle koníčku je potřeba trochu vlastní samostatnosti a schopnosti spojit manualitu se znalostí přírody. Úplně žasnu nad tím, jak někteří z nás vůbec v tomhle světě dokáží přežít))
Roman Ščerba reaguje 1.8.2013 22:05
Kup si cigára nebo stačí pýchavka.
Martin Keller reaguje 1.8.2013 22:05
Nezlob te se na mě ,ale co už nabízejí za blbosti? nechápu. Jak píše kolega níže zapalovač,pampeliška,jehličí atd.Nebo stačí naslinit prst.Kam až zajdem?? Zachvilku snad budem lovit od počítačů a mačkat jen ENTR :-(
Pavel Štěrba reaguje 1.8.2013 21:57
Utrhni si odkvetlou pampelišku, nebo si kup za 15 kaček zapalovač