ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Loňská vzpomínka
Loňská vzpomínka
vloženo: 25.8.2013 16:34
autor: Kamil Horák, ml.

úlovky (svět)

Raritka z Maďarska
Raritka z Maďarska
vloženo: 21.6.2012 10:28
autor: Vojtěch Bednařík

trofeje

Pan Zub
Pan Zub
vloženo: 2.4.2018 19:13
autor: punťacák

zvěř v přírodě

Sele
Sele
vloženo: 13.4.2016 07:57
autor: Děda z lesa

zbraně

Belgická Lancasterka ráže 20/70,Na žádost Jana Franka
Belgická Lancasterka ráže 20/70,Na žádost Jana Franka
vloženo: 9.5.2013 21:32
autor: František Mlčoch

fotopast

Rys
Rys
vloženo: 6.2.2012 07:57
autor: Vladimír Zach

myslivecké umění

jeleň
jeleň
vloženo: 31.1.2015 14:47
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233303 fotek (16 dnes)
  • 7956 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8887 inzerátů (5 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748913 komentářů fotek (41 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3292888 hlasování fotek (119 dnes)
  • 56444 hlasování videí (0 dnes)
  • 37647 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 15 online

Připomínky a názory
Diskuze

Digitální noční vidění nitesete

Pája Mafi von Mafijánek vložil 16.9.2014 09:27
Zdravim vás tu chtěl bych se zeptat jestly tu někdo nemáte skušenosti s tímto novim digitálnim nočnim viděnim od nitesite jako novinku jak ste stim spokojeni při lovu za dne i v noci děkuji za odpovědi a názory :-)
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
reaguje 29.12.2015 18:54
Zdravím.mám záujem kúpiť NT viper.pri dokupeni prístavného prisvitu bude vidieť ďalej?
Farkaš Ludvík reaguje 30.5.2015 11:09
J.X nejsem romošuk jako ty,takže cikánsky neumím jako ty.A vůl jako ty mě nemůže urazit.Ještě jednou se všem omlouvám,že jsem reagoval na toho vola.
Farkaš Ludvík reaguje 29.5.2015 21:08
Jane X,tebe by měli dát do červené knihy,protože ty jsi unikát,který se vyskytuje pouze v Čechách.Ty jsi se narodil jako VŮL,aniž tě museli kastrovat. A to se to bude s tebou táhnout celý život.Ostatním se omlouvám,nešlo na tohle nereagovat.
Jiří Bébar reaguje 28.5.2015 16:58
Ahoj, rád bych se zeptal zejména na ten přísvit u NiteSite, píší že to má 850nm a tam jsou vidět ty červené tečky, jaké s tím máte zkušenosti. Na propagačním videu je občas vidět že mu některá ta zveř utíkala. Jaké s tím máte zkušenossti vy co s tím lovíte.
Jiří Bébar reaguje 28.5.2015 16:47
Ahoj, rád bych se zeptal zejména na ten přísvit u NiteSite, píší že to má 850nm a tam jsou vidět ty červené tečky, jaké s tím máte zkušenosti. Na propagačním videu je občas vidět že mu některá ta zveř utíkala. Jaké s tím máte zkušenossti vy co s tím lovíte.
Emil Šůla reaguje 2.4.2015 08:51
Pro většinu situací postačí střední řada Nite Site, ta základní je max do 50-ti metrů. Na samotný přísvit nereagují ani ze země. Průšvih je osvícení obličeje. Pokud se přidají fólie, zmenšuje se viditelnost a ostrost obrazu. Lepší je mít upravené silné černé tričko. Přetáhne se přes obrazovku a ohrne. Před rozsvícením se natáhne přes hlavu. Je otázka cviku a žádná zvěř nezneklidní. Doporučuji ještě silnější baterii a přídavný 1,5m kabel, aby byla v kapse a nepřekážela na pažbě. Kdo chce bezpečně a v klidu obeznat, posoudit a ulovit, tady má šanci za cenu do 25-ti tis. Koukal jsem i Pulsarem, ale tohle je jednodušší, přesnější, méně poruchové a hlavně za polovinu. Docela mne mrzí, že se dávají do jednoho pytle lidé, co redukují a chtějí chovat černou s lidmi, kteří to zneužívají na ostatní spárkatou a vše co se hýbe.
Alda reaguje 1.4.2015 19:40
variábl je obecně ještě lepší varianta, já ho používám na pevném Docter 8x 56 clasic vnadiště cca do 50 m a mám slušné zorné pole cca 10-13 m, nebo na jednušce s pevnou Meoptou 6x42 obě variánty jsou OK, při větším zvětšení už může být problém, s variáblem je to ještě lepší, přibližuješ a oddaluješ jak potřebuješ. přijde ti liška pod posed a můžeš v pohodě reagovat. tzn. je důležité si to doma "naladit" zaostřit atd. návod je vyloženě blbuvzdorný. jo a zapomněl jsem důležitý fakt: můžete libovolně přehazovat z flinty na flintu. tzn v létě mám na jednušku a v zimě kulobrok :-), je třeba si zvyknou že nehledíte do puškohledu ale na TV :-) po zkušenosti nakonec se mi s tím lépe míří .Vidím obrysy očima a jen čekám jak mi vlezou do spektra a mám je jak na talířku :-), zkrátka lepší než kukat do úzkého průzoru a hledat zvěř kde momentálně ve tmě asi je... PS. na libavé nelovím.....
lutr reaguje 1.4.2015 16:57
Chtěl bych se zeptat,zda je možné toto noční vidění použít na variabl a zda není jeho použití nějak omezeno se zvětšením puškohledu.
Alda reaguje 31.3.2015 19:56
mám NT site cca 2 měsíce, zvěř mi nereaguje na přísvit ale musíte být obezřetní s osvitem obličeje, lovím na vnadištích s vysokého posedu cca 5m vice v neuzavřeném prostoru, tzn osvit displeje pouze na obličej. Doporučuji mít nastavem přísvit na minimum a 2 filtry na displejipostupně přidávat přísvit stačí málo a je solidně vidět. Přrovnal bych to k Pulsaru za 40 tisíc. Jinak jde o perfekní šanci obeznat na co střílím a hlavně vybrat vhodný okamžik v klidu. Vzhledem k poměru ceny a užitné hodnoty mohu jen doporučit. Mám Wolf + s větší baterkou, je to fajn že mám kapacitu ale dnes už vím že stačí bez takové baterie vzhledem k váze kterou mám na pažbě. Nenarazil jsem na žádný kus v bazarech, vzhledem k počtu prodaných kusu to vypovídá o něčem :-) nezaznamenal jsem reakci na červené "bobule" v přísvitu pouze jen reakci na přesvícený obličej. Je to podobný zdroj jako když zapneš mobil ale lze si to nacvičit tak jak popisuji víše. Za mne doporučuji.
Pavel Spevák ml. reaguje 4.1.2015 12:16
K lovu je potřeba přistupovat zodpovědně. Vše záleží na lidech. Zpět k tématu. Z mé zkušenosti zvěř po zapnutí IR přísvitu o vlnové délce 850nm minimálně znejistí, ale většinou dokonce hned prchá, jakmile zahlédne žhnoucí diody. Ono totiž také záleží zda má zvěř s přísvitem již nějakou zkušenost. A vzhledem k tomu, že prase zmizelo hned jakmile jsem rozsvítil přísvit pozorovacího NV, jsem došel k závěru, že NV k lovu někde v okolí používá. A to to ještě zdaleka nebylo povolené. Jinak šikovný člověk si dokáže NV Nite Site o stejném výkonu vyrobit i doma za zlomek ceny.
Jan Sobol reaguje 17.12.2014 09:45
Nevím kde žiješ Anno, ale u nás v těch terénákách jezdí ti co jsou u vesla, takže můžeš zkusit jen ceknout. Je to prostě tak, že lov je výsadou šlechty. A ta novodobá si nebere servítky.Nejhorší na tom je, že se oblíkají jako myslivci a dělají nám jenom ostudu na veřejnosti.
Rudolf Petera reaguje 16.12.2014 12:24
"musíš mít terénák, nočák, hromadu peněz a potom už stačí rychlokurz a hurá na ně". Jo táákhle. Už to chápu:D. No jo, tak tos měl kamaráde v 5. třídě holt víc zabrat.
karel zvářal reaguje 16.12.2014 12:04
Souhlas s paní Annou. Odpovědný musí být lovec vždy, ať používá při střelbě moderní techniku, či nikoliv. A pro pana Sobola: nejen v noci, ale zhusta i za bílého dne, kdy normální myslivci většinou zařezávají v práci, se dějí věci níže popsané. Za odpovědnějšího považuji toho, kdo udržuje stavy prasat (tj. škodné) na přijatelné úrovni, než toho, kdo se holedbá zákonem, a les má rozrytý stovkou černých rytířů! Mne, jako ochranáře, zajímá v první řadě výsledek jeho hospodaření, než cesta, jakou k ní došel. Klidně mu odpustím poslední hryz, hlavně že prasátko leží. Protože pak mě může na*rat, když se tolerují enormní stavy černé (néé, není přemnožená!), ale jediného zatoulaného orla je schopen střelit či otrávit! Abych to uzavřel: prasata nebudu považovat za přemnoženou zvěř, když její lov dlouhodobě bude oscilovat kolem 30-50 tis. ročně. Dnešní stavy černé zvěře se vzrůstající trendem lovu, mě opravňují k názoru na legalizaci používání NV.
Jan Sobol reaguje 16.12.2014 10:17
myslivcům prostě už nezbývá nic jiného než tiše tolerovat nájezdy terénáků s nočákama a držet hubu, protože dnes se kurva loví jinak, musíš mít terénák, nočák, hromadu peněz a potom už stačí rychlokurz a hurá na ně. Po půlnoci je jejich doba to vyráží do krajiny užít si trochu lovu. Ale to normální myslivci většinou spí a nechávají si zdát svůj bláhový sen o Myslivosti.
Lubomír Černý reaguje 16.12.2014 09:07
Kolega Voborník to napsal úplně přesně.Omlouvám se,že příspěvek nemá se zadáním otázky nic společného,nemám NV NITESETE, ani žádné jiné ani baterku,ale přesto se považuji za odpovědného a uvážlivého myslivce.
karel zvářal reaguje 16.12.2014 08:17
Josef to napsal naprosto přesně! Pro mne NV jsou MENŠÍ ZLO, než lov bez nich, či zbrklé rány na naháňkách. Správně píše J.S., že dnes to má každé hovado. Áno, aj. Proto mě dojímá otázka myslivce, když mu nahlásím pohyb teréňáku bez světel mezi druhou a čtvrtou ráno, jestli prý nevím espézetku...To víš, že jo! Já polezu číst o koho jde, když on je ozbrojený a s nočákem! Jen si tam pánové buďte hezky sami... Jinak souhlas s Aldou, že lovit zodpovědně znamená zvěř dobře obeznat. Proto jsem pro NV.
Josef Voborník reaguje 15.12.2014 21:04
Šance lovené zvěře musí končit v okamžiku, když se rozhodnu vystřelit. Pokud si ovšem z jakéhokoli důvodu nejsem jist ranou /velká vzdálenost, špatná viditelnost, třesavka a já nevím co ještě/, pak se nejedná z mé strany o nějakou šanci pro lovenou zvěř, ale o nezodpovědný hazard a v tom případě zbývá jediné - nestřílet.
Jan Sobol reaguje 15.12.2014 18:38
Aldo myslím, že jsi kundykus a přijdeš na to, až se budeš divit, že není na co střílet, protože bude všechno vymlácený, dneska už má nočák každý hovado a v lesích rapidně ubývá zvěře.
Alda reaguje 14.12.2014 21:27
sobole myslím že jsi ko....kot a mimo realitu, když budu chtít něco "vymlátit" tak to udělám klidně i ve dne ale pokud lovíš černou tak víš že chodí jen v noci a lovit s baterkou s časovým intervalem max. 2 sekundy poté se zkušená zvěř rozprchne se opravdu nedá hovořit o průběrném lovu. Tenhle idiotský názor na nové technologie je stejný jako když po válce začali myslivci používat puškohledy taky tu hlupáci razili teorii o nehumálním lovu a podobně a dnes má na kulovnici puškohled každý! když budeš chtít dělat lumpárny nepotřebuješ k tomu noční vidění, pokud chceš ale mýt jistotu na co střílíš a chceš lovit průběrné kusy tak je to o něčem jiném.
Jan Sobol reaguje 19.11.2014 12:23
Jasně nejlepší je pustit nějakej ten šesták navíc a vymlátit všechno hlava nehlava, když už to nejde ve dne tak to postřílejte v noci,
Alda reaguje 18.11.2014 18:28
pánové, jak na to reaguje černá? máte někdo opravdovou zkušenost z praxe? Objevuje se názor že to moc osvětluje obličej, navíc je otázka jestli nějaký ten šesták nepřidat a zakoupit pulsar 770?? poradíte někdo? díky A.
Vojtěch Anderle reaguje 11.11.2014 19:16
Pánové, s tímto NV nemám zkušenost ale vlastním Pusar 750 a zatím jsem nepostřehl že by obraz měl nějaké zpoždění. Záleží asi na víkonosti čipu co snímá obraz. Na přísvitu záleží hodně, jak před přísvit dáte ruku a vidíte slabí červený odraz na ruce je špatně.Zkušená černá na to reaguje. Jsou to vlnové délky 800 až 850nm. Proto jsem zakopil přídavný prísvit s vlnovou délkou 915nm a je apsolutní klid. Mohu je pozorovat a vybírat k odlovu to nejvhodnější celé hodiny.Kolikrát ani nevistřelím a jen se kochám.
Petr Šmarda reaguje 28.9.2014 10:31
Pavle vypadá že už máš nějaký zkušenosti a hci se tě zeptat, svítil si s tím už na černou nebo nějakou starší bachyni. Jak reagovali na ten přísvit? Dík za odpověd.
Josef Kopuletý reaguje 25.9.2014 08:25
Promiň Pavle, teď jsem si všimnul že máš wolfa, já měl v rukách vipera.
Josef Kopuletý reaguje 25.9.2014 08:05
Mrkni na to, třeba jsem měl v rukách jen nějakej páteční kus. Ale to zpoždění tam bylo a moc se mi to nelíbilo
Pavel Hudec reaguje 24.9.2014 16:40
Mám Wolfa a nevšim jsem si, že by se obraz nějak sekal. Tahl jsem si po srnčím když kráčelo a zastavovalo se, vytáčelo se tělem a žádné spožďování jsem nezaznamena.Do kamery jde snímáný obraz s optiky a optika se ti neseká. Jak půjdu ven tak se na to zaměřím.
Josef Kopuletý reaguje 22.9.2014 14:37
Myslím tím to, že když pozoruješ zvěř, která ti stojí řekněme třeba na "blat" a teď hned se otočí nebo kousek uskočí, tak té kameře chvilku trvá než než jí to dojde, ne že by se sekla, ale prostě nereaguje tak rychle. Jako to bylo třeba u digitálních foťáků a kamer staršího data výroby. A určitě si každý dovede představit situaci kdy to nebude úplně vhodné. Možná je to pro někoho prkotina, ale určitě si na to dej pozor.
Pavel Hudec reaguje 22.9.2014 08:08
Josefe, o jakém zpoždění obrazu hovoříš, můžeš to nějak přiblížit ?
Josef Kopuletý reaguje 21.9.2014 18:55
Nevím jak modely wolf a eagle,protože jsou o kapku dražší a předpokládám i trošku vymakanější, ale model viper má docela dost velké zpoždění obrazu. Se střelbou jsem tu čest neměl, takže nemůžu soudit, ale to zpoždění by mi určitě vadilo.
Pavel Hudec reaguje 20.9.2014 20:16
Čtu, že se zde vyjadřují lidé, kteří tento přístroj asi ještě neviděli ale již dělají závěry. Na obrazovku si můžeš dát stínící folii, která je součástí a je jich celkem 5 ks, tak si je nalepíš tolik, kolik budeš potřebovat, aby pro tebe byl pohled jak si přeješ. Tak nepotřebuješ žádné kabely. Obrazovka je spojena s puškohledem kroužkem a ještě jsem neslyšel, že by se po ráně obrazovka pohla. Ano má to červený přísvit ale ten nesvítí jako červená baterka. Když se do přísvitu podíváš, tak vidíš, jako tři zapálené cigarety. Prozatím mi zvěř na kterou jsem se díval neodešla. Praxe ukáže.
Josef Kuca reaguje 18.9.2014 21:24
Ma to udajně červený přísvit,na který zvěř reaguje uprkem
Erika Doležalová reaguje 17.9.2014 16:50
Teď na to Radek kápl :-) "Teoreticky si můžeš sehnat delší kabel a obrazovku umístíš kamkoliv, kde se na ni budeš dívat a flintou pouze mířit." Takže ideálně kabel dlouhý a koukat doma na gauči a flintu na dálkové ovládání :-) Pak ještě nějakého joudu, kterému se zavolá, aby pro toho čuníka dojel :-)))
Jiří Wenzl reaguje 17.9.2014 13:55
Taky mi připadá, že dívat se potmě "na televizi" asi bude při lovu poněkud rušivé (problém akomodace oka resp. osvětlení obličeje).
Radek Vyhlídal reaguje 17.9.2014 13:55
Aleši, není, protože obrazovka Ti jen ukazuje, co snímá kamerka na puškohledu. Teoreticky si můžeš sehnat delší kabel a obrazovku umístíš kamkoliv, kde se na ni budeš dívat a flintou pouze mířit. Miloš Kvasnička - pro odlesky máme přece maskovací síťky na obličej. Co se týká zpětného rázu, po ráně je třeba překontrolovat umístění kamery, samotná obrazovka se může pohnout, ale nemá vliv na nic jiného. A ty Ježibabo piš k tématu a netahej sem starý vysavač. Já jsem pouze Alešovi popsal princip, který ty stejně nechápeš, jen zde neustále dokazuješ svoji tupost a omezenost, tak vyfič.
Miloš Kvasnička reaguje 17.9.2014 12:27
Problém nebude v míření ale v odlesku obrazovky od tváře,prase a liška není blbec.
Pavel Hudec reaguje 17.9.2014 10:14
oprava: www.lesazahrada.cz
Pavel Hudec reaguje 17.9.2014 10:09
Měl jsem možnost se s Volfem dívat v noci. Je skutečností, že obrazovka je umístěná na puškohledu, ale dá se otočit do leva a máte ji ve výšce puškohledu. Dále je skutečností, že nezamíříte jak jste zvyklí hlava na pažbě. Pušku máte v rameni a díváte se do obrazovky. Bude to na zvyku. Viditelnost ovšem mile překvapila. Na 200 m vidíte kmeny stromů a cca na 150 m zajíce na poli.Mám ho půjčený na testování. Informace vám může blíže podat Roman Jelínek na www.lesazahrady.cz
Aleš Pastorek reaguje 17.9.2014 09:20
Není ta obrazovka vysoko na přesné zamíření? Nedokážu si to dost dobře představit. Podle obrázkového spotu, který bliká na levém sloupci těchto stránek je horní obrazovka odhadem možná deset centimetrů nad osou puškohledu. Myslím si, že že takové to správné pevné zamíření s opřením tváře o lícnici pažby zde nehrozí. Připadá mě to, jako "střílení od pasu"......No, nevím, nevím. Když se montuje puškohled na zbraň, tak je vždy snahou posadit ho co nejníže nad závěr. Měl jsem několikrát půjčenou flintu s vysokou klapkovou montáží a zamíření nebylo ono. Toto zařízení je abnormálně vysoko, ale třeba se mýlím a funguje to dobře.
Radek Vyhlídal reaguje 16.9.2014 19:11
Ano Aleši, právě do té obrazovky. Princil vidění NITE SITE je jednoduchý, divím se, že s tím někdo nepřišel dříve. Podomácku bys to vyrobil například, pokud by jsi rozebral fotopast a kamerku umístil před puškohled, protáhl drátky a displej fotopasti umístil nad tubus puškohledu, přísvit si vyrobíš z diod sám nebo použiješ diody z fotopasti, popř jiný neviditelný přísvit, který dostaneš koupit. Ta kamera převádí obraz na čip, který jej zpracuje a ty se na něj koukáš.
Aleš Pastorek reaguje 16.9.2014 14:02
Také by mě zajímalo, jak to funguje a hlavně do čeho se střelec dívá při lovu. Snad ne do té obrazovky, co je nad puškohledem a k čemu tam ta obrazovka je. Ne, že bych byl vyznavačem takového lovu, ale z technického hlediska mě to zajímá.