ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

sobotní norování
sobotní norování
vloženo: 22.1.2017 17:49
autor: Václav Šantora

úlovky (svět)

Estonsko
Estonsko
vloženo: 1.11.2017 07:32
autor: Václav Hlaváček

trofeje

Říje 2012
Říje 2012
vloženo: 2.2.2013 10:51
autor: Aleš Náhlý

zvěř v přírodě

Sele
Sele
vloženo: 1.6.2016 08:30
autor: Děda z lesa

zbraně

Lancasterka
Lancasterka
vloženo: 7.9.2012 10:25
autor: Petr Staněk

fotopast

ja som ani nazaľahol....
ja som ani nazaľahol....
vloženo: 5.2.2020 12:29
autor: pali1

myslivecké umění

Jestřáb na sametu
Jestřáb na sametu
vloženo: 16.2.2017 14:42
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 233313 fotek (26 dnes)
  • 7956 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8883 inzerátů (9 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748925 komentářů fotek (53 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3292984 hlasování fotek (215 dnes)
  • 56444 hlasování videí (0 dnes)
  • 37648 registrovaných uživatelů
    3 dnes nových, 16 online

Připomínky a názory
Diskuze

digitalni nocni videni....

pavel vložil 26.2.2017 17:32
doby den.
Premyslim o porizeni POZOROVACIHO digitalniho nocniho videni. Ma nekdo zkusenosti co jak "kouka". Je mi jedno zda mono ci binokular. Jsme u nas prevazne polni honitba a tak bych rad zkouknul zda prase, ktere vylezlo z repky ci kukurice ven a je mozne ho pomoci bezneho puskohledu(Zeiss) ulovit, neni zrovna nacucana bachynka. Bezne se stava, ze jedno ci nekolik prasat je venku, ale v kukurici jsou slyset dalsi a tak nelovim, protoze nevim, ktere vodi a ktere nikoliv.
Predem diky za typy.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Luděk Lesák reaguje 4.1.2021 19:29
Také sháním nějaký pozorovák. Ale tady se na dotaz o radu řeší spíše kdo koho nakope do kulí.Poradí někdo konkrétně?Nemám a nechci dát x-desítek tisíc za termo.Líbí se mi (jen z inzerce)Yukon Ranger. Je však několik verzí LT,RT,N340RT,5x42PRO(z druhé ruky).Může mi někdo poradit?Chci aby to koukalo dobře alespoň na 300m.Děkuji Vám.
Jiří Novák reaguje 27.12.2018 19:12
Zdravím, rád bych se zeptal jestli nemáte někdo zkušenosti s digitálním nočním viděním nitesite viper. Na jakou vzdálenost je dobrý a další info. Děkuji.
Jiří Hujo reaguje 17.5.2018 09:16
Na Blaser R8 v 9,3x62 slouží výborně...
Mašty reaguje 16.5.2018 17:23
Zdravím,čtu to zde a chtěl bych se vás tady zeptat abych nezakládal nové vlákno-mám kulovnici CZ 550 FS ráže 9,3x62 a přemýšlím o NV Yukon Photon otázka zní vydrží toto NV zpětný ráz této ráže?Máte někdo zkušenost?Omlouvám se Pavlovi že jsem zde do jeho otázky vložil můj dotaz.Děkuji.Mašty.
Mašty reaguje 16.5.2018 17:20
Zdravím,čtu to zde a chtěl bych se vás tady zeptat abych nezakládal nové vlákno-mám kulovnici CZ 550 FS ráže 9,3x62 a přemýšlím o NV Yukon Photon otázka zní vydrží toto NV zpětný ráz této ráže?Máte někdo zkušenost?Omlouvám se Pavlovi že jsem zde do jeho otázky vložil můj dotaz.Děkuji.Mašty.
Juras reaguje 18.4.2018 20:52
Zdravím Pavle,diskuze se vždy zvrhne na jiné téma než jsme založili no at si nakopávají koule atd.jak se píše dole v diskuzi budem se držet tématu vlastním Pulsar 870VS po upravách co píšu v této diskuzi níže je na hromadu a cca do 100m za ty peníze skvělej pozorovák musí být,ale doplněn přísvitem 940nm o tom není diskuze jak píše kolega-kvalita obrazu je o 940 nm.Koupil jsem si na něj přísvit s dosahem 300m a furt kouká super.Jinak kdyby jste měl zájem Tel.731480238 proberem to podrobně vyzkoušení po tmě není problém než něco koupíte za mnoho peněz je potřeba zbírat reference-pro stále hádající se diskuzéry -nejsem teplej-jen chci pomoci kolegum kteří potřebují poradit na co se zeptali
Jiří Janda reaguje 17.4.2018 11:44
Dobrý den,má někdo zkušenosti s dig. monokulárem Pulsar Recon 550 a jaký "neviditelný" přísvit k tomuto přístroji. Za vaše rady, postřehy a zkušenosti předem děkuji. Jirka J.
Dominik Klimeš reaguje 28.1.2018 15:21
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda někdo z vás nemá nějakou zkušenost s pulsar challenger gs 1x20 ať už jako pozorovák či "předsádku". Děkuji
František Havran reaguje 15.1.2018 06:06
No jasně, došly argumenty, přestáváme se bavit... Nene milý pane, hezky mi vysvětlete ten dramatický rozdíl mezi polní a lesní honitbou, co se týká používání NV...
Josef Vyskočil reaguje 14.1.2018 20:36
Víte co, nemám již chuť se s Vámi bavit, kdo chce pochopí.
František Havran reaguje 14.1.2018 19:05
Já bych taky řekl. Já si tu kravinu fakt chci nechat vysvětlit, protože tohle normální člověk nepobere. V polní honitbě je to OK a kdo to používá v lesní, tak je nenažraný lovec... Tohle je totiž skutečně pitomost...
František Havran reaguje 14.1.2018 19:02
Já bych taky řekl. Já si tu kravinu fakt chci nechat vysvětlit, protože tohle normální člověk nepobere. V polní honitbě je to OK a kdo to používá v lesní, tak je nenažraný lovec... Tohle je totiž skutečně pitomost...
František Havran reaguje 14.1.2018 16:43
Prosím jaká, rád si to nechám vysvětlit...
Josef Vyskočil reaguje 14.1.2018 13:05
A proč se ptáte jako negramota, když máte vysokou školu ? Je v tom logika na první dobrou.
František Havran reaguje 14.1.2018 10:57
Cože ? Takže v polní honitbě je NV v pořádku a v lesní je to špatně ? :-D Aha... Právě že jsem vysokou nejen studoval, ale i bez problému dostudoval, tak musím jednoznačně vyzdvihnout možnosti tohoto zařízení... Jak už jsem psal - to zařízení není špatné, pouze může mít špatného uživatele...
Josef Vyskočil reaguje 13.1.2018 18:01
Ale jo já to chápu a pokud to je jak říkáte tak se Vám musím omluvit pokud máte polní honitbu tak je to v pořádku s tím lovem dokonce v polní honitbě dokážu pochopit i to NV. Mějte se V. Lovu zdar
Petr Tihelka reaguje 13.1.2018 15:25
Pane Vyskočil, myslím že to chápu až moc. Během celého období strádání chodím velmi poctivě zakrmovat, s kolegou máme na starost 4 zásypy a 1 krmelec. Jelikož jsme nejmladší a nejnovější členové našeho MS je na nás nadstandartně dohlíženo z vedení a za ty 4 roky se nestalo, že by zvěř strádala. Pro mě je totiž priorita péče o zvěř, mimo jiné jsme zakládali nový biokoridor, pecujeme o údržbu zařízení a na příští rok máme naplánovanou stavbu dalšího krmelce, zásypu a budování napáječek. Poctivě redukujeme stavy škodné, lov srnčí a černé beru jako odměnu za celoroční práci. Jsme z 93% polní honitba a ten kousek lesa kde se u nás občas vyskytuje černá nedává moc možností moralizovat turisty kteří se pohybují po sousedních cistě lesních honitbách o výměře několika tisíc hektarů, musel byste znát zdejší podmínky... My se snažíme jak mužem ale pokud nebude zájem ze strany okolních honiteb, tak toho sami moc nevybojujem. Možná kdyby jste poznal místní podmínky tak by jste to pochopil.
Josef Vyskočil reaguje 13.1.2018 14:56
Pane tihelka vy vůbec nechápete podstatu věci myslivci mají předně o zvěř PEČOVAT a zároveň ji chránit, lov je až to poslední, ale to vy nemůžete nikdy pochopit, já se nad nikoho nepovyšuji, dělejte jak myslíte, mimochodem není pravda, že s tím nemůžete nic dělat zkuste se třeba zaměřit nato jak zachovat v honitbě klid alespoň v jarním období např. omezení vstupu hlídat pejskaře apod. možnosti jsou jen to chce otevřít oči a chtít taky něco jiného než jenom nato jak postřílet nejvíc prasat.
Petr Tihelka reaguje 13.1.2018 12:22
Pane Vyskočil klidně si konstatuje co chcete myslím že téměř nikoho na těchto stránkách Vaše názory už nezajímají a navíc si myslím že osoba Vašeho charakteru je ta poslední, která by měla hodnotit kdo myslivec je a kdo ne! Lovu lesu!
Josef Vyskočil reaguje 13.1.2018 00:50
Pane Tihelka promiňte mě to, ale musím konstatovat, že s tímhle názorem myslivec nejste a nikdy nebudete, a pane Havran dřív nás ubijí přistěhovalci až pak nás sežerou prasata. To jsou takový keci že se mě chce z toho blejt, to jste studoval vysokou školu ??
Petr Tihelka reaguje 12.1.2018 16:53
Pan Josef prostě nechce a nemůže pochopit že v některých honitbách člověk na prasata ve dne nenarazí, u nás v lese je celý rok velký turistický ruch, který jak všichni víme zvěři nesvědčí a má velký podíl na tom že se ze zvěře černé v některých lokalitách stává výhradně noční zvěř. My jako myslivci s tím bohužel nic nenaděláme a co máme podle Vás dělat, čekat snad na úplněk a to zrovna nyní kdy je nakázané snižovat populační hustotu zvěře černé? Chápu že je to podle Vás nemyslivecké tak jako před nějakou dobou puškohledy ale postavte se k tomu teda jako chlap a myslivec a navrhněte jiné vhodné řešení nebo neobtěžujte konverzující, kteří se chtějí o této technice něco dozvědět. Děkuji! Lovu lesu!
František Havran reaguje 11.1.2018 22:26
Josefe, tak si přečti, co jsi napsal v minulých příspěvcích. Děláš to samé. Hodnotíš lidi, které neznáš.. Jak jsem psal. Ten přístroj špatný není. Špatní můžou být lidé, co ho používají. Ale jestli si myslíš, že někteří jedinci potřebují noční vidění, aby střelili jelena o půlnoci, tak tě uklidním, že s puškohledem ho střelí zrovna tak... Druhá věc se mi líbí - řeči typu - "ulovil jsem kusů, co ty jsi neviděl". Zase hodnotíš někoho, koho neznáš. Asi by ses divil. No, ono by ses spíše URČITĚ divil... Pokud chceš sedět doma když je tma, no tak seď. Nikdo ti to nevyčítá. Ale kdyby tak lovili všichni, tak by nás prasata dávno sežrala. Jistě jsou místa, kde takto lovit jde. Ale jsou místa, kde je takový pohyb turistů/pejskařů/houbařů/běžkařů a já nevím koho ještě, které prostě způsobují to, že prasata (a nejen prasata) jsou zvěří noční. A můžeš se stavět na hlavu, ale nic s tím neuděláš, když máš vedle turistické rozhledny, běžkařské trasy atd... Taky mám prasata ulovená ráno za světla. Odpoledne za světla.. Ale když to tak promítám, je to v prostorech, kde má zvěř absolutní klid. Ale takových míst je kurevsky málo. A pokud máš možnost lovit v takové lokalitě, buď rád. Drtivá většina chlapů sedí často i do rána bez výsledku...
Josef Vyskočil reaguje 11.1.2018 19:07
Františku Františku vždy se mě líbí jak zde někdo hodnotí někoho koho ani nezná přál bych Vám vidět toliko zvěře co já nalovil za světla a mimochodem, když je tma sedím doma nikdy jsem nestřílel na neobeznaný kus nikdy ! neříkám, že jsem i několik kusů postřelil a dosled úspěšný nebyl, ale nikdy to nebylo z důvodu, že bych nevěděl kde má kus komoru.
Richard Klír reaguje 11.1.2018 07:20
Zdravím, mohu doporučit pozorovací monokular od Yukon ranger. Starší model RT má slabší prisvit a dle mě je vhodný spíše do lesa. Nový model LT má prisvit vykonejsi, dosah 400 metrů a tudíž se uplatní v polních podminkach. Oba mají prisvity pro zvěř neviditelné. Mám ho dva měsíce a jsem naprosto spokojený, za relativně málo peněz hodně muziky.
František Havran reaguje 10.1.2018 21:56
No ono je Josefe mnohem myslivečtější střelit na černý flek. Když k tomu přijdeš, tak konstatuješ, jak je to možné, že to je otahaná bachyně, když se ti zdálo, že to má dlouhé pírko, krátký ryj a dělalo to hrozný rachot. Nejdůležitější je mít ZH, 4x zeiss, oškubaný zelený klobouk,zaprané zelené hadry a na nohách gumofilčáky. ... Pavle, pozorováku se říká zdržovátko a je to další další vergl, co taháš navíc. Souhlasím s kolegy, že lepší je koupit Yukon Photon nebo Pulsar jako puškohled a máš čas si zamířit a vybrat vhodný kus k lovu přímo přes optiku. Pokud s tím nebudeš o půlnoci na hromadě lovit jeleny a srnce, tak na tom nic nemysliveckého není. Naopak, troufám si říct, že je to mnohem myslivečtější lov, protože bezpečně obeznáš kus, bezpečně a jistě zamíříš. Víš přesně, jestli ten černý flek v poli jsou prasata a nebo nakrčená babka krade brambory. Víš přesně, kde je předek a kde zadek. Už se stalo, že kus se otočil, než chlap přehodil zdržovátko za flintu, šoupl to vlevo (tam byl předek) a pak to chlapi s ránou na měkko naháněli po půlce lesa... Na takové škarohlídy jako Josef nesmíš brát potaz. Ta mašina špatná není. Záleží, jak se používá... Navíc při pohledu do digitálu si oslníš oko a v puškohledu pak neuvidíš nic. Mám digitál i analog NV a vím, o čem mluvím.... Takže kupovat si pozorovák a pak to mydlit přes baterku nebo s oslněným okem lovit nějaký černý flek v puškohledu je pitomost. A než se ti oko "rozkouká" z oslnění je i půl minuty. A to je kolikrát prostě moc...
Josef Vyskočil reaguje 10.1.2018 15:41
No já spíš typuji, že už se ten AMP nebude mít brzo načem šířit, za mě je NV stokrát horší než AMP. A pojďte do mě páni Lovci.:-)
Juras reaguje 10.1.2018 09:18
Zdravím,koukám na tuhle starší diskuzi snad přispěju svými praktickými zkušenostmi.Vlastním Photon zaměřovač a pozorovák Digiforse870VS,jak tam psal kolega není nutno vyhazovat mnoho peněz za pěkné lovy s dobrým výsledkem-na termovize nemám,tak že jsem udělal pár uprav na Digiforse870VS jsem do krycího víčka vpředu udělal díru25mm a mám ho tam přidělaný natvrdo černou izolační páskou nesundávám ho nikdy-zlepšení kvality obrazu cca o25%,vestavěný přísvit používám jen na daleké pozorování jinak na blízko je k ničemu,zkoušel jsem ruzné baterie normál,nabíjecí k tomu nabíječky za mnoho peněz k ničemu,na loveckou sezonu koupím sice drahý,ale spolehlivý Lithiové ve skutečnosti vyjdou levněji než ty všechny předchzí s nabíječkama a strachem jestli jsem nezapoměl nabít a v lepším případě je nenechal doma na na nabíječce a zjistíte to až v lese.Krmím s tím i přísvit940nm kvalita obrazu stímto přísvitem je nesrovnatelná co k tomu dávaji zlepšení proti vestavěnému je opět o 25%lepší.Na kulovnici Browning 30-06 mám Yukon Photon 3 roky-krmím poět Lithium baterkama používám na střelbu výhradně přídavný přísvit 940nm když si vyhrajete s nastavením Photona dá se z něj vytřískat brilantní obraz do 100m,ale za ty peníze k nezaplacení,když potřebuji dosáhnou ¨)dál) používám vestavěný přísvit,ten se na blízko dá použít jen kdzž jej přelepíte polopruhlednou páskou hnědé barvy alespon tak nepřesvěcuje kdo nemá přídavnou 940nm,takz se mi nedařilo zpočátku doladit oba přístroje k uspokojivému obrazu chce si stim pohrát,nejčastější problém je nesouosost přístroje s přídavným přísvitem prostě oddělat šínu na uchycení podložit kouskem papíru a vycentrovat to do středu záběru,je to jen plast na 30m na hromadu to ani nepoznáte,ale na100m to svítí uplně někam jinam,přeji všem loveckým kutilum co nemaj na termovize jako já Lovu Zdar.Apropo jestli se nám ten AMP rozšíří jak se všude píše bude nám veškeré noční vidění k ničemu bohužel
pavel reaguje 9.3.2017 08:40
Take jsem na nej koukal, ale podle netu ma PULSAR RECON 870 lepsi parametry
pavel reaguje 9.3.2017 08:40
Take jsem na nej koukal, ale podle netu ma PULSAR RECON 870 lepsi parametry
Pavel Číp reaguje 8.3.2017 19:45
A co třeba tohle Noční vidění Yukon Ranger LT 6,5x42 http://www.lovec-shop.cz/nocni-videni-yukon-ranger-lt-6-5x42--1511/nocni-videni--yukon/
jirka hanys reaguje 8.3.2017 17:18
To jsou dětské hračky.Jenom tě to naštve.Kupuj to co funguje.Dle mého názoru vyhozené peníze.Pulsar má velké zpoždění skoro 2 sekundy a nic neobeznáš v tom šumu.
pavel reaguje 8.3.2017 14:55
pavel reaguje 26.2.2017 17:40 myslel jsem treba: Digitální noční vidění PULSAR RECON 870R nebo Bushnell 4x50 Equinox Z
pavel reaguje 8.3.2017 14:12
Tak jsem jen narychlo prohlid tyto odkazy a nevsimnul jsem si zadnych informaci na porovnani tech dvou typu, co jsem se ptal. Jen same dohady co je povolene, co zakazane, co moralni, co myslivecke atd..... a navic, vetsina prispevku starsich datumu... Nepredpokladam, ze v treba v roce 2007(2009,2010) vedeli jake parametry budou mit pristroje vyrobene o x let pozdeji..... LE A i tak dekuji aspon za snahu :)
Erika Doležalová reaguje 8.3.2017 08:52
Třeba tady: http://www.loveckeforum.info/viewtopic.php?f=45&t=3523
pavel reaguje 7.3.2017 20:01
To Editator. Tak jsem hledal a nějak plnou prdel informaci a nozoru o tom, který přístroj je lepší, co s nim opravdu uvidím atd. jsem opravdu nenašel. Jinak vsem ostatním děkuji za názory, postřehy a osobni zkusenosti s pozorovacm nocakem....
Martin Schneider reaguje 4.3.2017 20:17
zas moje zkušenost z rozhovoru s očním lékařem: není pravda, že to škodí zraku, naopak, oko to "trénuje", k tématu, dobře se mi koukalo s Edge GS 3,5x50, ale zvěř na to na blízko dost reaguje, pokud není hodně ztlumený přísvit. Bushnell 4x50 Equinox prý je taky dostačující, ale vlastní zkušenost nemám.
Karel Novotný reaguje 3.3.2017 19:50
Dobrý den pane Čechovský, zkuste to samé ve tmě třeba s mobilem a výsledek bude podobný. Oku prostě chvílí trvá přechod ze světla do tmy.
Josef Vyskočil reaguje 3.3.2017 13:47
Pane Burian nikoho nenapadám, na rozdíl od Vás. tak se hoďte laskavě do klidu a to že tyto přístroje extrémě poškozují zrak je prostě holý FAKT. Je to jako koukat přímo do slunce.
Vladimír Burian reaguje 3.3.2017 11:34
Pane Vyskočile přečtěte si pozorně na co se Pavel dotazuje nerozpoutávejte nechutnou debatu tak jako to bylo v diskuzi o Yukonu nebo combu.Vytvořte si vlastní diskuzi a neotravujte lidi co o daném tématu něco vědí nebo mají vlastní zkušenosti.A myslíte,že Vám počítač na oči neškodí, když u něj tak často sedíte a píšete nesmysly?
Karel Novotný reaguje 3.3.2017 10:54
Oprava s místo z
Karel Novotný reaguje 3.3.2017 10:53
Pepine a proč používáš boty z ocelovou špičkou, není to taky zbytečná vymoženost, když přeci použiji vaší dokonalé teorie, tak boty s ocelovou špičkou vy nepotřebujete, vy jste tak pozorný, že byste nikdy nedopustil, aby vám někdy něco mohlo poranit přední část nohou. Možná si pořiďte ještě ochranu hlavy, protože pokud se nedej Bože ještě uhodíte do hlavy, tak si nedokáži představit, že by to mohlo být ještě horší než stávající stav. :o)
Josef Vyskočil reaguje 3.3.2017 10:07
Boty mám a speciálně k vůli Vám zvolím ty s železnou špičkou ať si to trochu užijete.
Karel Novotný reaguje 3.3.2017 07:17
Pane Vyskočile vaší nabídku přijímám, za tu bolest mi stojí vidět, takového chytrolína jako jste vy. Sejdeme se tedy u vás doma ve skále, předpokládám že nějaké stavení je pro vás nějaká nadbytečnost, moderna nebo jak vy to vnímáte!!!
Ladislav Straka reaguje 2.3.2017 21:17
Pardon "mu"....
Ladislav Straka reaguje 2.3.2017 21:14
A nakopnete mi je botou nebo holou nohou, protože podle Vaší teorie se dříve taky chodilo na boso.... Boty podle Vás také nosí jen ten kdo neumí chodit bos a je to zbytečná vymoženost?
Josef Vyskočil reaguje 2.3.2017 20:44
Můžu Vám je nakopnout klidně zadarmo.
Karel Novotný reaguje 2.3.2017 15:19
Koukám, že pan Vyskočil dělá i do zdravotnictví... Pane Vyskočile, svědí mě kapánek kulky, nemohlo by to být z křesla nebo si mám spíše sedat na pařez?
Josef Vyskočil reaguje 2.3.2017 15:05
Pane Anderle nemám ani televizi ani teda netuším jak jste přišel nato, že lovím v režijní honitbě, mimochodem zkuste se zeptat nějakého očaře, když mě nevěříte.
Vladimir Burian reaguje 2.3.2017 13:26
Pavle,pokud nechcete nahrávat,stačil by Vám pulsar digiforce 870vs.Je o šest tisic levnějši než R.Mám předchůdce digiforce a jsem spokojen.Vše jak piše wopen.Mohu doporučit i bez dokupováni přisvitu.
pavel reaguje 2.3.2017 09:50
to WOPEN. Takze kdyz na pozorovani poridim Digitální noční vidění PULSAR RECON 870R, tak asi neprohloupim, ze??? ma to prisvit 915nm, takze je neviditelnej a muzu v klidu pozorovat a nic nerusim....
Vojtěch Anderle reaguje 1.3.2017 21:55
Kam vy na ty voloviny chodíte pane Vyskočil. Vy prostě musíte prudit všude kde se diskutuje. Je to jako když koukáte na televizi. Každý nemůže lovit v režijní honidbě jako Vy, kde je vás pět a půl.Omlouvám se Pavlovi za tuto vložku mimo dané téma.
Josef Vyskočil reaguje 1.3.2017 19:24
Přátelé a je Vám také známo, že tyto přístroje mají velmi nepříznivý vliv na lidský zrak jsem, zvědavý čím budete koukat až nepoznáte kňoura od selete ve dne.
wopen reaguje 1.3.2017 16:49
Pavle, koukám, že moc rad zde není, tak se Vám malou pokusím dát...mám skoro tři roky zkušenosti s http://www.binox.cz/nocni-monokulary-pulsar/digitalni-nocni-videni-digiforce-870vs/....tohle je tedy nový poslední model, já vlastním nějaký ten předchozí typ, který má sice zabudovaný viditelný přísvit, ale já si k tomu dokoupil IR x850...je sice pravda, že když ho na plný kule zapnu a posvítím proti lesu na 30m na prase, tak zvedne hlavu a kouká, ale stačí přísvit ubrat a přidat si světlo na pozorováku...bezpečně detekuji prasata v plné tmě s touto sestavou na troufám si říci 400m a pokud je čas a možnost se k nim přiblížit, tak to 100m rozpoznám sele, lončáka, bachnu, kňoura a pokud je to ještě blíž, tak pak už poznáš fakt všechno...ale je podle mě dobré mít na kulovnici to samé...vlastně Yukona Photona....ale tam mám přísvit jen IR 940...na to nereaguje nic...takže zvěř vyhledám tím ručním a pokud se rozhodnu lovit, tak beru flintu a na těch 150m je tím puškohledem v pohodě vidět....tahle kombinace ja fakt dobrá a mám jí odzkoušenou nejen já, ale i dost kamarádů...hlavně se dají dobře lovit lišky....o lišce musím vědět dříve než ona o mě...takže kolikrát jí zpozoruji na 200, 300m i dál, což s puškohledem nejde a hlavně to je nemotorné a rušivé pořád koukat přes puškohled a dělat to v kazatelně, to je úplně na zbláznění...dobrý je, že třeba lišku přivábím, vidím, že jde ke mě, tak pak teprve beru flintu.... ...vím, že tady bude hodně chytráků chválit termovize apod. ...ale tohle je podle mě za málo peněz hodně muziky....je pravda, že tomu vadí mlha, hustý déšť a sněžení...to se to odráží a není vidět, ale to není vidět snad s ničím kromě termovize...a popravdě myslím si, že to je dobrý dělník a pomocník...co to mám lovím méně, více pozoruji chování zvěře, hlavně černé, když lovím, vím jistě co lovím, pokud si nejsem jistý, tak nelovím...a popravdě, mám s tím o hodně více zážitků...dříve člověk chodil, neviděl, co se kolem děje, teď spočítáte zajíce,....a hlavně pokud se už rozhodnu lovit, jsem si díky tomu jistější umístěním zásahu....takže jestli řešíte i nějaké ty peníze, co do toho dát, tak doporučuji přístroj viz. víše a na vykreslení lepšího obrazu a delšího pozorování k tomu vzít ještě přídavný laser IR x850
Farkaš Ludvík reaguje 28.2.2017 19:08
Pavle hodně se mýlíš. Také vlastním NV Nite Site. Zvěř na něj vůbec nereaguje, můžeš s ním pohybovat ,jak chceš a nic se neděje. Střelba je (alespoň pro mne)mnohem pohodlnější, nemusím se "skládat" k puškohledu, kulovnici zapřeš do ramene mnohem lépe. Dovolím si tvrdit, že na 50m při zvětšení 8x spočítám pruhy na "pyžamu" selete. Teď si k tomu budu pořizovat pozorovák-monokulár, abych nemusel pořád vytahovat z okna kulovnici.
Vojtěch Anderle reaguje 28.2.2017 19:04
Pavle jakékoliv NV musí mít přísvit 940 nm jinak si moc nepokoukáž jelikož zvěř bude odskakovat, Všechny pozorováky v relaci do 10000 kč. mají vlnovou délku do 870nm. Ty co mají 940 mn. jsou už ve stejné cenové relaci jako zaměřovače. Pozorováky co mají neviditelný lejzr zvěř také vidí a reaguje na ně. Tak to je už na rozhodnutí
pavel reaguje 28.2.2017 16:37
to Pavel Hudec. koukal jsem, ze zarizeni Nite site ma prisvit vlnovou delku 850nm- ta je pro zver viditelna, ne??? a nejak si nedovedu predstavit, ze bych mel strilet zver pres nejakou obrazovku nad puskohledem, vzdyt pak nesedi flinta v rameni, ne???? a taky, ze bych na vse koukal pres flintu..... neni pak jiz lepsi klasicke videni, kde koukate do obrazovky v tubusu, viz v posledni dobe hodne probirany yukon?? tim taky vsichni tvrdi, ze na 50m poznaji knourka na hromade
Pavel Hudec reaguje 28.2.2017 15:59
Já mám na kulovnici Nite site a již další vidění nepotřebuji. Pozoruji tak dlouho jak je potřeba a kus mi to dovolí. Poznám kňourka na 50 m.
pavel reaguje 28.2.2017 11:05
tak to je jasne, ale nehodlam za to dat 50litru jen abych se podival...
jirka hanys reaguje 28.2.2017 10:23
To jsou hračky pro děti.Lepší jsou termovize a dedály.
pavel reaguje 28.2.2017 10:01
Nikdo nekoukal pres pozorovaci nocaky a nema s nima zkusenosti????
pavel reaguje 26.2.2017 17:40
myslel jsem treba: Digitální noční vidění PULSAR RECON 870R nebo Bushnell 4x50 Equinox Z