ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen z letošní říje 2018.
Jelen z letošní říje 2018.
vloženo: 6.11.2018 14:09
autor: Stanislav Hnilica

úlovky (svět)

Medvěd z Azerbajdžánu
Medvěd z Azerbajdžánu
vloženo: 1.5.2016 08:23
autor: Radek

trofeje

srnec 2014
srnec 2014
vloženo: 23.5.2015 07:09
autor: Jiří Zoller

zvěř v přírodě

Drbání je nutnost
Drbání je nutnost
vloženo: 2.2.2020 09:34
autor: Děda z lesa

zbraně

PÁR MÝCH NOŽŮ...
PÁR MÝCH NOŽŮ...
vloženo: 13.11.2017 05:42
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

**
**
vloženo: 30.1.2015 11:13
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

Dočkáš se!
Dočkáš se!
vloženo: 7.3.2012 11:11
autor: Carpin
Statistika
  • 233461 fotek (25 dnes)
  • 7962 videí (1 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8900 inzerátů (4 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749278 komentářů fotek (56 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294782 hlasování fotek (292 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 22 online

Připomínky a názory
Diskuze

Doba lovu kachny divoké

Omar Stodůlka vložil 3.12.2013 20:19
Dámy a páni myslivci co říkáte na dobu lovu kachny divoké, která je NESMYSLNĚ omezena do 30.11. Nevidím jediný důvod PROČ by neměla být prodloužena nejméně do konce roku, ale ještě lépe jak je tomu na Slovensku a to jestli se nepletu do konce ledna. Kolegové z SK mě když tak opraví... Co tak udělat petici nebo něco podobného, aby se někde nahoře rozhýbali... Lovu
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
karel zvářal reaguje 2.5.2016 11:46
Nevím jak jinde, ale u nás letos zahnízdilo rekordní množství "městských" březňaček. Jiné roky bylo vídat velké procento nehnízdících kačen na břehu (cca 30-50%), zatímco letos to odhaduji jen něco kolem 10%. Na příkrm chodí jen samí kačeři. První 3 kachňata jsem viděl už 13.4., ale další 4 čerstvě vylíhlé až dnes. Tento a příští týden by se měla líhnout další hnízda, jen je mi záhadou, kde se všechna uživí. Snad jim pomůže příkrm od lidí, nebo se má oteplit a hojně porostou řasy... nebo snad tuší explozi jepic?
Ellhenický Petr reaguje 4.9.2015 07:37
Jožine, Jožine, neexistuje križenie či devastacia genofondu? Kde jsi zase toto počul či prečítal? Zase tápeš a táráš.
Omar Stodůlka reaguje 2.9.2015 10:59
No konečně Anno... :-) Loni mne za můj příspěvek pěkně utřeli!! :-((
Radek Pintner reaguje 25.8.2015 20:53
Jožo napísal: Už som tu o tom neomylne písal. Napr.: nepoznám druh živočícha na Zemi, ktorý by sa páril aj v treskúcej zime, aj v rozpálenom lete. Tak se ptám tebe Jožo múdrý, živočichu Slovenský: Ty jsi ROBOT? Jaj!!!!! Už to mám!!!!!!!!! TY pouze ONANUJEŠ!!!!!!!!!! Jsem rád, že to řešíš takto, aspoň se kvůli počasí nerozmnožuješ. Dík
Radek Pintner reaguje 25.8.2015 04:39
Páč taký velký je iba JOŽO!
Radek Pintner reaguje 25.8.2015 04:38
For Editátor- holt chodí krkavec nakupovat do márketu a jezdí elektríčkou aby šetřil perutě no? Jo a jinakj s tím orgánem souhlas jen nevím jak velký je. Domnívám se, že i slon bledne nad velikostí.
Radek Pintner reaguje 24.8.2015 15:42
A toto si snad přečteš sám. Kluku po kom jsi tak blbej? Netrefila tě v mládí do hlavy pružina z gaučíka?
Radek Pintner reaguje 24.8.2015 15:41
http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2008/Rijen---2008/Superfetace---zvlastnost-v-rozmnozovani-zajicu
Radek Pintner reaguje 24.8.2015 15:37
Pouze v měsíci říjnu a listopadu neprobíhá u zajíců rozmnožování, od druhé poloviny prosince již můžeme často honcování pozorovat. Doba březosti je 42 až 44 dny a mláďata se rodí na vysokém stupni vývoje. Novorození zajíčci jsou již osrstění, mají otevřené oči a odklopené ušní boltce a jsou schopni udržovat tělesnou teplotu (funkční termoregulace). Tato vysoká tělesná vyspělost mláďat zajíce souvisí s prodlouženou dobou gravidity. Obecně podle stupně vývoje zárodků v děloze, vyspělost zárodku zajíce okolo 30. dne gravidity odpovídá stupni vyspělosti novorozených mláďat například u králíka. Znamená to tedy, že přibližně až 14tidenní přenášení zárodků v děloze umožňuje dosáhnout jejich vysokého stupně vývoje. Počet mláďat ve vrhu zajíce se pohybuje v rozmezí od jednoho do čtyř, nejmenší vrhy jsou jarní a podzimní, nejpočetnější pozdně jarní a letní. Prakticky při každé graviditě se z vaječníků uvolňuje více vajíček než se narodí mláďat. Stejně jako u pravých hlodavců i u nepravých se vyvinula schopnost resorpce (vstřebávání) nadbytečných nebo poškozených plodů zahnízděných v děložní sliznici. Počet resorbovaných plodů většinou závisí na výživném stavu matky, ale také na hustotě populace daného druhu a dostatku či nedostatku potravních zdrojů. Resorbované nadbytečné plody pomáhají ramlici dodat potřebnou energii k zajištění optimálního vývoje zbývajících plodů během prodloužené gravidity. Opět podobně jako u myšovitých hlodavců, i u ramlic dojde okamžitě po porodu k aktivaci vaječníků, nastoupí říje a samice je schopna oplodnění a současně s kojením novorozených mláďat zajišťovat i vývoj nových plodů. Navíc relativně často dojde k říji a oplodnění ramlice ještě před porodem mláďat, takže děloha mimo zárodků blížících se k porodu, obsahuje i zárodky v počátečním stupni vývoje (superfetace). Tento jev je nejčastější v letních měsících a podle výsledků z umělých chovu se vyskytuje až u 80 % ramlic Je jasné, že tato vlastnost může výrazně zlepšit reprodukční kapacitu zaječí zvěře. V případě, že ramlice není v poporodní říji oplodněna, nastupuje další říje až po ukončení laktace. A teď vole mudruj.
Radek Pintner reaguje 24.8.2015 08:44
Hašek by se z tebe normálně pos.al!
Radek Pintner reaguje 24.8.2015 08:42
Jožo, co dodat? Snad jen, že jsi opět nezklamal. Začínám se děsit toho co by nastalo kdybys dostal rozum. Zaplať Pán Bůh, že se nedá koupit! únorový zajíc? To som nepočul, aprílový? Taky ne, ale že jsi žijící Švejk to tady čteme denně.
Radek Pintner reaguje 24.8.2015 06:25
Kluci, pravdou je, že nebýt Jóžina tak to tu chcíplo. Pravdou je, že takového magora ani s baterkou nenajdete. A pravdou je, že hlavním tématem blížící se sezóny a hlavním bavičem u pivka bude právě ON! A co víc si může člověk přát? Kolik sezón už se o něm bavíme po honě? Kdo si na něj okamžitě vzpomene? Kam se sere leckterá historická osobnost! Jo a taky pravdou je, že takové mega množství nesmyslů pro zasmání nevypustil z huby Menšík za celý svůj život a že to byl nějaký PAN bavič!!!!! Taky ale pravdou je, že ho nikdo netituloval slovy ko.ot, 3,14ča,debil, chuj apod. Holt Menšík měl rozum a Jožko?????Jožko má telku, gaučích, videá a je spokojený. Jen ten rozum mu chybí. To co zde neustále tvrdí není výplodem chorobného mozku, ale právě rotací všeho v dutině lebeční kde právě ten mozek chybí. Neustálou rotací všeho čo Jožo napozeral u telky dochází k propletení všeho se vším a pak to dopadá tak jak dopadá. Proto nechme Jožu ať zde projevuje své myšlenkové proudy, modleme se aby to tu totálně nezas.al, ale vždy může být i hůř. Jožo, mám na tebe dotaz. Myslíš si, že je pravdou to, že:bobr má placatý ocas z toho důvodu, že mu ho fajčí kachna??? Co si o tom myslíš? Neviděl jsi to už někde? A na závěr na ostatní malá prosba, neurážejte zde Jožku, inteligent není a volovi je to stejně jedno takže ať to tu nevypadá jako u Hulváta. Děkuji
karel zvářal reaguje 23.8.2015 14:46
No jó, Cerberus a jeho klasika....., praví Bok a LOVU ZDAR! (21 sec. a ten za ním 0)
Jiří Lengyel,starší reaguje 23.8.2015 11:14
P.Omar Stodůlka se jistě diví,na otázku:Doba lovu kachny divoké,se dozvěděl celou morfologii hrdličky domácí ,holuba doupňáka a nejvíc holuba hřivnáče.Člověk se jenom diví co povstane z obyčejné otázky.......
Ron Gordon reaguje 22.8.2015 23:14
Hřivnáči se houfně stěhují do městských parků, běžně poletují mezi paneláky, možná okoukají způsob života městských holubů a přestanou být tažní. Když tu ve městě přežívají taková kvanta městských holubů celoročně, proč by nemohl přežít hřivnáč. Snad před deseti léty jsem při návštěvě kolegy v Rakousku nechápavě pozoroval hřivnáče na smrku na zahradě, běžně sedávali na stodole a hnízdili naproti domku na stromě u potoka. Ptal jsem se kolegy, zda to má něco ochočeného na což mi odpověděl, že u nich je zcela běžné. Nu a již je to i u nás.
karel zvářal reaguje 22.8.2015 17:53
Petře, to neblbne Jožo, ale Karel. Nechce se mi to hledat ve sborníku, ale ti doupňáci opravdu na Znojemsku nocovali celou zimu. Spávali na drátech VN v obrovských počtech (několik set). Nevím, jestli i poslední zimy, přestal jsem být členem, neměli mě rádi. Hrdlička balkánská u nás před 60-ti lety nežila. Postupně se po Evropě rozšířila a je stálá, potravu si najde. Proč by ten hřívnáč na pupenech a osení nemohl přežít také? Dnes už ani jeden nehoukl, jen jsem parkrát zaslech charakteristický šum svistu nad hlavou. Asi mají vylíhnuté a krmí. Je žaludový rok, takže tyto mladé odchová úplně v poho.
Ellhenický Petr reaguje 22.8.2015 14:37
Jožo neblbni, co by u nás v prosinci hřivnáči dělali?
karel zvářal reaguje 21.8.2015 19:44
Hřívnáč má čas, s pářením, sezením a vyvedením to do začátku října stihne (17+cca 25). Vlaštovky odlétají v půli září, neb hmyz končí, u hřivnáče živícího se zrním nedostatek potravy nehrozí. Klidně by mohl i zimovat, na Znojemsku jsou známa stohlavá hejna zimujících doupňáků, klidně se větší brácha může přidat. Vyhne se Pyrenejím a přehradné kanonádě. Co mě u hřívnáčů udivuje, že je slyším, ale nevidím. Chovají se velmi nenápadně. Houkají slabě, jakoby subsongově (možná je to olistěním korun), ráno i odpoledne ze stejných míst. Podobný teplý podzim, jaký tipuji, byl i před třemi lety. To březňačka vyseděla někdy na konci září, ale z pěti kachňat se konce listopadu nedožilo ani jedno. Vvšechna zadávili a sežrali venčení psi (našel jsem jedno vydávené veslo).
karel zvářal reaguje 20.8.2015 21:10
Omare, ve městě jsou také ještě hřívnáči, ale daleko víc je slyším v lesích. V této souvislosti mě bude zajímat průběh podzimu a zimy, protože něco takového nepamatuji. V minulosti ojediněle některý pár přidal pozdní hnízdění, letos to vypadá na masovější záležitost. Asi bude hezké babské léto...
Omar Stodůlka reaguje 20.8.2015 11:04
Ahoj Karle, minulý týden jsem viděl několik "městských" párů hřivnáčů ještě létat s větvičkami a předpokládám :-) stavět hnízdo!!! A bohužel při jejich lovu většinou není čas selektovat... :-(
karel zvářal reaguje 19.8.2015 20:38
Letos, stejně jako loni, hodně kačen nemělo nic, odhaduji zase větší polovina. Přestože jsou ve městě, je tu velká predace i vysečení vajec. Foceno bobilem na konci června, to už kačeři začali pelichat, takže rozdíly moc nejsou vidět. Čili přírůstek opět slabý, proto jsem za zachování doby lovu. Např. u hřivnáčů je zajímavé, že letos houkají i teď, ráno i odpoledne z jednoho místa, takže mají druhé-třetí (možná i čtvrté) hnízdění. Proto lovit pouze matné, starší raději nechávat. Místo jednoho by tak padli 3.
karel zvářal reaguje 31.5.2014 08:41
Minulý týden jsem při přecházení přes potok zjistil stopy prasete, asi lončáka. Jak jsem se vracel, přecházel jsem asi o 50 m vedle a opět jsem na stopy divočáka narazil. Co bylo zajímavé, že nepřecházel vodu, ale šel po ní (stopy v blátě). Přitom je to hned u hlavního silničního tahu. Podle mě to může být lovící kus zaměřený na nelétající kachňata, snadno je v mělké vodě (v kopřivách) najde a dostihne. Za 20 let boomu černé je také patrný markantní pokles žab v potravě puštíka. Domnívám se, že "rytíř" spící žáby snadno vyryje. Myš praseti může utéct, zimující skokan nikoliv. Takže kromě sumců na hluboké vodě je třeba počítat i s tímto "prodložením lovu" původními druhy a zakalkulovat ho do úvah o změnách v legislativě...
Omar Stodůlka reaguje 13.5.2014 12:23
Ahoj Karle! Ano kachňata už vidět je a zatím to vypadá dobře. Uvidíme kolik toho na řece Moravě zase sežerou sumci. A s těma sojkama to je síla i u nás... Teď už sedí bažanti a doufám, že to počasí k nim bude vlídnější než v loni, kdy jim to studené a mokré počasí v době sezení dalo pořádně zahulit! :-( Co sýčci, byls na kontrole? Já se díval, ale žádné pobytové znaky jsem neviděl :-(
karel zvářal reaguje 15.4.2014 15:08
Všeci bečíja, že nikdo nic nenapíše, tož aspoň neco o "kateřinách". Dlouho jsem čekal na první vývodek, až včera mě překvapila se sedmi, ale už pěkně velkými, cca týden až 10 dní starými. A dnes další překvapení- samostatné mládě kosa, čili stáří okolo třech týdnů! Hodně kosích hnízd zlikvidovala kuna a asi i sojky. Proto jsem kachny dlouho neviděl, pravděpodobně hlídaly neúplnou snůšku před pleniči. Tolik sojek a strak ve městě nikdy nebylo, jak v posledních letech, po letošní mírné zimě zvlášť. I kosice hlídají svoje druhé snůšky na hnízdě nebo poblíž. Holt musejí se přizpůsobit, jinak by musely snášet do aleluja.
karel zvářal reaguje 19.3.2014 13:36
Od začátku března si všímám skupin samotných kačerů, ale zdá se mi, jako by jich nepřibývalo. Hodně párů se drží v místech příkrmu (okolí mostu, lávky) a přijde mi, že tyto kachny zatím ani nesnáší. V příštím chladnějším týdnu by se měly začít líhnout první kachňátka, kdo uvidí první, napište.
Omar Stodůlka reaguje 15.12.2013 11:53
Pavle Š. tykání mě vůbec nevadí takže Ahoj do Strakonic!! A buď v klidu :-) ty severky tu taky nejsou po 1000 kusech pořád, ale spíš výjimečně, když mají příznivé potravní podmínky. Letos kukuřici zaorali den po sklizni! :-( A jinak si myslím, že jsme podiskutovali věcně, ale čekal jsem větší zapojení kolegů z SK a jejich zkušenosti... Jen Anna nezklamala ! :-)
Pavel Štěrba reaguje 13.12.2013 20:16
-:) létalY-:)
Pavel Štěrba reaguje 13.12.2013 20:15
Já ti nevím Omare. Myslím že ještě v roce 2004 nám na rybníky létali stovky divokých březňaček, ale i poláků a lysek, byl vidět lžičák, kopřivka, ostralka, čírka a když jsem šel na tah, tak mi nestačil paspatron a pak jsem večer v hospodě jen rozdával kachny. A to jsem mohl chodit od září do listopadu dvakrát týdně. Pak se objevil botul, divoké kachny zmizely během dvou let a v třetím roce se už očkovaly i ty vypouštěné. Nejsem žádná citlivka, ale nikomu nepřeju, aby chodil kolem rybníka a do pytle sbíral chcíplotiny. Letos jsem byl na tahu dvakrát, kachny nějaké přilétli, mohl jsem střílet, ale nevystřelil ani jednou. Byli se mnou kamarádi ze Šumavy a nechápali proč, jenže oni nikdy neviděli ta kvanta mrtvol. Přeji ti ty tisíce severek, co k vám létají a možná i tak trochu závidím a né že bych nikomu nepřál těch pár kachen, co si uloví na tahu, ale já už prostě vidím kachnu raději živou. Nemyslím si, že se doba lovu bude prodlužovat, nebo posouvat a už mne ty litanie nebaví, tak končím. Co jsem napsal, za tím si stojím a ať si to každý přebere po svém. Omlouvám se ti za to tykání a možná by bylo lepší se tu bavit o ženských, tam by se určitě nikdo nehádal. Snad jen Anny Jezíková-:))
Omar Stodůlka reaguje 13.12.2013 10:53
A diskuze je v pr.... ! Vlastně o kousek vedle, u holé a lízáku! :-) Pavle Š. s tím "zabíjením" jsem to myslel tak, jak by to z mých příspěvků mělo vyplívat - jít večer na tah a ulovit ve 4 lidech 3-4 kačeny (když se zadaří!) je zcela něco jiného, než střelit u rybníka 500ks - to by se mohlo nazývat "zabíjení", samozřejmě já bych to tak nenazval... Další věc je KOLIK našich kolegů nasype divokým kachnám?!? Já třeba ano a ani bych nemusel, mohl bych si říct, že to nejsou "naše" kachny. Ale nasypu, protože je to zvěř a mě to nedá, když je vidím... A ta informace o kachnách které končí jako krmení pro dravce je 1000%, je z jihu Čech a je právě z důvodu ceny a jistoty odbytu... Pohled ze strany pejskaře je bez debat! Anno stejný fígel používám taky :-)a ještě funguje otevřít si myslivost v nové záložce a jste-li tam přihlášeni, můžete to odeslat bez kopírování :-))
Pavel Štěrba reaguje 13.12.2013 07:54
Pavle a co kdybych Vám na stará kolena udělal radost a obeznal Vám nějakou holou?-:))
Pavel Štěrba reaguje 12.12.2013 07:10
...pohlídám Vám tu toho medailového srnečka. Ten bude ovšem z divoké populace-:)
Pavel Štěrba reaguje 11.12.2013 21:51
Já se na Vás vůbec nehněvám. Napsala jste jen to co já vím. Polodivoký chov kachen je jen jakási náhražka za ty divoké. Asi jako jízda v trabantu, uspokojí, ale nenadchne. Jenže ono to už dnes jinak nejde. To je to smutné. S tou prací na PC jsme na tom asi stejně-:))
Pavel Štěrba reaguje 11.12.2013 19:24
18:43. Aničko, můžete mi poradit ten Váš fígl na to odhlašování. Tedy pokud to nepatří do krafárny-:))
Richard Czech reaguje 11.12.2013 16:38
Nu což už se do toho nějak zamotávám:-).Omare v předposlední větě píšete že to není jen o zabíjení,tak mne teda hlava nebere proč usilujete o prodloužení doby lovu?Tak o čem to tedy je.Pořád se na to snažím přijít no a nic mne nenapadá:-)))
Omar Stodůlka reaguje 11.12.2013 13:51
Tak opět přispěju i já svojí troškou do mlýna, bó teď nějak není čas psát! :-( O botulismu si myslím tolik, že každá nadměrná koncentrace zvěře a zvířat vede k podobným jevům, jako je hromadný úhyn kachen nebo i bažantů na botulismus a podobné úhyny zapříčiněné abnormální koncentrací živočichů. A ještě jedna věc k "chovatelům" kachen - můžete mi po pravdě říct jak končí u vás ulovené kachny?!? Já vím o případech, kdy končí jako krmení pro dravá zvířata v cirkuse a podobné věci... Patrik napsal to co jsem uvedl i níže a to o tvrdém potírání veškeré škodné po celý rok a o době lovu kachny od 10. po 12. měsíc. Ano lov v lednu je přehnaný to uznávám... A i já krmím kachny v revíru, který je našemu vzdálený přes 10km a to jen proto, že tam každou neděli jezdíme k rodině, která bydlí u řeky. Nevidím důvod proč bych jim nenasypal, když je doba nouze a já tam stejně jedu... Pavle Štěrbo pochopil jste, že to není jen o zabíjení!! :-) Josefe V. i u nás se uloví, nebo vidí na živých kachnách podobné věci hlavně změna zbarvení opeření.
Josef Voborník reaguje 10.12.2013 23:40
Dnes jsem na potoce pozoroval párek březňaček. Na tom kačerovi se mi zdálo něco divného, nejdřív jsem nemohl přijít na to, co mě na něm tak zaráží. Jeho zobák byl totiž růžový, ne žlutozelený, jak by měl být. Není to nějaký atavizmus z doby, kdy se chov březňaček "vylepšoval" domácími kachnami ? A setkal se s tímto jevem také někdo jiný ?
Patrik Dvořák reaguje 10.12.2013 12:45
Karle ted jsem se vrátil , objel jsem sklopce a v jednom kocour a v druhým kuna, tak jsem to poklidil a že se projdu s fenou a v odvodňovacím kanále mi vyhnala další kunu.Tolik asi k těm sklopcům a škodné a to jsem zapoměl, že mi ráno volal kolega, že dostal taky pana kocoura.Co dodat, za to že není v revíru drobná můžeme si aji tak trochu sami.Vono pokud jedni se starají je fajn, jenže je potřeba ,aby toto dělali všichni a jsme zase u toho.Tak se mějte. ,
Pavel Štěrba reaguje 10.12.2013 11:59
Patriku, rozvinul jsi to, co jsem tu už několikrát nakousl, jen by jsi tu otázku neměl pokládat těm, co kachny vypouští( není to žádné spasitelství, ale je to alespoň něco...), ale těm, co je chtějí jen střílet. S tím sečením mi to taky hlava nebere, u nás je přírodní rezervace kolem rybníka a je to spíš na škodu všeho živého.
karel zvářal reaguje 10.12.2013 08:19
Konečně zase někdo trefil hřebíček pořádně! Patriku, dlouho jsi se neozval, ale tímto jsi deficit smáznul. Proč to dělat jednoduše, když to můžem dělat, v tom našem českém absurdistánu, složitě... Před mnoha lety jsem byl vyčinit chlapovi, který sekal v květnu trávu v místech, kde jsou hnízda chráněna protipovodňovou zídkou. No to jsem si dal!: Pane, já jsem TAKYMYSLIVEC a v životě jsem žádné hnízdo nevysékl!!!... Je zaměstnancem Povodí a nějakou činnost vykazovat musí, že jo... Jen na tom krátkém úseku odkryl dvě hnízda, naštěstí se na ně vrátily, ale viděl jsem hodně odkrytých a opuštěných. A s těmi sklopci to ani nemá cenu rozvádět. Jejich argument: já když kunu vidím, tak ji střelím... A když se zeptám, kdy nějakou viděl naposledy, tak se dlouze odmlčí. Paní Anno, dobré povídání i dobré téma- lov nelétavých brojlerů. Jsem přesvědčen, že v tomto budoucnost péče o drobnou nespočívá.
Patrik Dvořák reaguje 10.12.2013 07:56
Zdravím, co se týká lovu kachny jsem pro posunutí lovu o měsíc od října do konce roku, co se týká vypouštění někde je to jediný zdroj financí,ale mě by zajímalo kolik takové MS má na rybníkách budky , jestli krmí během až do jara,kolk loví škodné. Víte , kde jsou ti ochranáři když povodí řek v naší zemi seče bezhlavě kolem řek, kterej kretén stanovil takový datumy , proč se neseče až třeba od srpna??? Co se týká škodný, tam je potřeba říct, že zase kvúli stupidním ochranářům a zákonodárcům,řadový myslivec v době kdy je potřeba každé hnízdo, či mládě uchránit vlastně škodnou musí upytlačit a to nemluvím o tom, že škodnou loví malé procento myslivců, šak kolik z vás co tady píšete máte ted nastraženo sklopců??? Myslim, že mnohem jednoduší je kačeny vykrmit a postřílet, ale to není jaksi ono???
Josef Voborník reaguje 10.12.2013 00:00
Jediným naprosto spolehlivým způsobem, jak odlišit ůdomácí" kachnu divokou od té z přírodní populace, je značkování, prováděné stejně jako u bažantů, to jest amputací posledního článku jednoho z prstů již v okamžiku vybírání z líhně. Procento přežití zjistím tak, že v lichém roce budu amputovat prst na levém plováku, v sudém na pravém. A protože březňačka je ptákem z větší části tažným a z menší toulavým, chtělo by toto opatření provádět koordinovaně ve všech líhních, které se produkci káčat věnují.
Pavel Štěrba reaguje 9.12.2013 20:33
Píšete rychleji než já, když Vás to neodhlásilo-:))
Pavel Štěrba reaguje 9.12.2013 16:28
První ses sral ty do mne, protože si pleteš pojmy a dojmy a neznáš rozdíl mezi slovitelností a slovením. Jaký máš pádný důvod k tomu aby se kachny lovily i po 30 listopadu? Krom toho, že si potřebuješ na něco vystřelit!!! A zpestřit si jídelníček!!! Já jsem tady napsal dost věcí proč by to mělo zůstat jak to je. Protože o tom něco vím. Co si napsal Ty? Akorát že budeš koukat jak Ti severky lítají nad hlavou. Jinak jsi napsal hovno, protože o tom hovno víš. Co si myslíš Ty šašku, že je myslivost jen o tom něco zabít? Nebo Ti snad křivdím a víš o kachně něco víc, než že se střílí 3,5 mm brokem?
jirka hanys reaguje 9.12.2013 13:36
Do koho se sereš pičuškine!
Pavel Štěrba reaguje 9.12.2013 07:02
Aničko, právě že to vypadá, že jste to pochopila úplně. Poslední větou jste uhodila hřebíček na hlavičku.
Radek Podhorecký reaguje 8.12.2013 20:29
Prodloužit?Ani náhodou!Naopak jsem pro omezení zasahování do divoké populace,která na tom není nijak zářivě!Např. lov na tahu jen v sobotu je až až!
karel zvářal reaguje 8.12.2013 20:11
No tak to "město", tj. zástavba - když se podíváš do mapy, tak je téměř souvislá z Otrokovic až do Vizovic. Takže tam až tak velký rozdíl nebude. Tady je zajímavé, jak ty kachny jsou chytré a drží se ve městě, kde jsou bezpečnější a přikrmované. Pravděpodobně to budou potomci těch vypouštěných, ne-li přímo ony. Toto dříve nebylo k vidění (početná synantropní populace), je to záležitost posledních 20-25 let. Pate gadžo, mě vaše prdel nezajímá, popisuji to, co znám.
Pavel Štěrba reaguje 8.12.2013 20:11
Pro Anny Jezikovou, nám se vypuštěné kachny na jaře vrací, zahnízdí, ale jejich kachňata v červnu - srpnu popadají na botulotoxin. Na ten ostatně doplatila i divoká populace. Šanci mají jen na řekách, nebo rybnících, které byli asanovány. Je to mnohem složitější, než si vůbec myslíte.....
Pavel Štěrba reaguje 8.12.2013 20:02
Samozřejmě Karle, že v čistě přírodních podmínkách by tenhle poměr byl moc "řídký". Pokud by byl, tak by asi ani nebyl znám jev zvaný "řazení kachen". Tenhle poměr se pouze praktikuje v odchovnách. Je to poměr spočítaný k tomu, aby v odchovnách nedocházelo k ušlapání kachen a zároveň k degeneraci chovu. V "čistě" přírodních podmínkách je kachna monogamní. Otázka je, kde chceš dnes hledat ty čistě přírodní podmínky. U městské populace?-:))
karel zvářal reaguje 8.12.2013 19:15
Pavle, to si ze mě střílíš, nebo se to praktikuje? Ten poměr kachen 3-4 na 1 kačera? To je někde k vidění v přírodě, nebo jen na odchovnách, jak píše např. Forst (1975)? Divím se, že se ještě neozval Jožo Welfare, protože to je nehumánní! Co na to sufražetky? U koroptví byste také stříleli jen kohoutky? U bažanta, tetřeva - budiž, ošlape, a adios! Ale kačer je nejen nositel genů, ale také hlídač, parťák, rodič... Já u nás teda znám celkem vyrovnaný poměr s mírnou převahou kachen. Je to městská populace a mám ji na očích denně... Kačeři...(heč!).
Pavel Štěrba reaguje 8.12.2013 19:13
No jo Leone, máme stejný slovník co!? Je jasné, že psům to rozhodně neprospěje, ale to je na další únavnou debatu. Já osobně psa do vody nepouštím ani v listopadu. Na téhle diskuzi mne nejvíc zaráží mentalita dnešního myslivce, místo toho, aby jste přemýšleli nad tím, jak to udělat aby zvěř byla i po nás, tak spekulujete nad tím, jak toho nalovit co nejvíc. Nedavno tu někdo zase chtěl prodlužovat dobu lovu koloucha, protože se k nim vysoká stahuje až v únoru. A tady je to to samé, severky přilétnou až v prosinci, chvilku se tu zdrží, tak je toho třeba využít, a nějakou bouchnout!! To že nemam nejmenší podíl na tom, že vůbec létají, to přeci nevadí!! Richard to vystihl přesně, po nás potopa.
Richard Czech reaguje 8.12.2013 17:12
:-)) Leone ,nemíním se tady přít :-),nicméně je rozdíl pokud pes zajde tu a tam do řeky jak píšeš,a velký rozdíl když dělá v rybničních soustavách v hluboké vodě někdy i několik hodin,tam je to znát.O tom jak má někdo ubytované psy a čím je krmí o tom se nebavím ,to by bylo na jinou diskusi:-(.Obecně psi dělající při vodní práci trpí na zdraví organizmu a celkové délce života daleko více než psi kteří jsou na kačenách 2-3 za rok.A v kombinaci s ledovou vodou....
Jan Kořínek reaguje 8.12.2013 16:22
U nás lovíme cca:300ks.kachen za 4-5 honů jenom divoký žádný vypoušťáky,tak do půli listopadu.Jak opadá listí tak jsou kachny pryč.Já bych byl pro lov od 15.9 do konce roku.Jenom že se uloví nějaká kachna na strouze při honu na drobnou,ale to je minimum kachen,zas by byl pestřejší výřad.
Leon Zumr reaguje 8.12.2013 14:40
Richarde než začneš hodnotit věk kdy odcházejí psi co loví kachny tak se podívej v jakých podmíkách má kvanta myslivců psi.Mě chodí psi do řeky celoročně sami a dožívají se o dost vyššího věku než jsi napsal jeden si prošlapával i slabý led ale nechrápou na holých prknech a v životě bych je nezavřel mokrý do kotce jako to někteří idioti dělaj
Leon Zumr reaguje 8.12.2013 14:34
a jéje už zase někdo ví hovno běžte do prdele pánové když neumíte slušně psát !
Pavel Štěrba reaguje 8.12.2013 12:18
Nic jsi nepochopil a víš hovno kašpare....
jirka hanys reaguje 8.12.2013 12:04
5.12. 21 02.Ani nevíš co píšeš.V první větě.
Richard Czech reaguje 8.12.2013 11:19
Pavle,dobře napsané,škoda že spousta myslivců žije stále minulostí ,doba se mění ,podmínky se změnily a hlavně zvěř.To co platilo před 20-30-40lety už dávno není pravda a to se týče jak chovu tak lovu.Někdy mne to připadá že se myslivost řídí heslem nějak bylo nějak bude a po nás potopa.No a to je špatně.Další nesmysl je se vymlouvat na dobu lovu v jiných státech a brát to jako vzor.Co se týče loveckých psů používaných vytíženě k lovu kachen ,tak spousta kynologů vám řekne že jim psi odcházejí v 7-8 letech.
Pavel Štěrba reaguje 8.12.2013 09:43
09:42
Pavel Štěrba reaguje 7.12.2013 23:15
jirka hanys, nejdřív se nauč číst, a potom teprv poučuj. Já jsem o slovení nic nepsal!!!!
karel zvářal reaguje 7.12.2013 18:26
Nejen kačeři jsou žárliví, totéž platí o kachnách, které odhánějí nespárované sokyně. Na ně dojde řada, až ta dominantní zasedne na snůšku a kačer "se nudí" -hlídá poblíž. Tyto pozdější násady jsou méně početné, většinou jdou kachňata spočítat na jedné ruce. Ale některé nespárované se za žádnou cenu nechtějí nechat ošlapat, kamarád pozoroval snahu dvou kačerů si ji podmanit a jejich drsné manýry skončily smrtí nepovolné kachny! Asi je to tak správně, protože taková je pro kachní populací bezvýznamná. Poměr 1:15 je nereálný a odpovídá Hurvajzovu smýšlení. Někdy na začátku zimy počet kachen převyšuje kačery o 10-20%, ty ale mají větší mortalitu v průběhu inkubace, takže v létě je poměr zase +- vyrovnaný.
miloš matras reaguje 7.12.2013 07:27
Snad tu je i pár myslivců co si pamatují že se lovilo od 16.8. a končilo 15.12. Přírodě se neublížilo, na rybníku nikdo nelovil, protože u nás na vysočině je v tu dobu zamrzlý Bylo to spestření po honě jít na tah na řeku(potok)a o honě, kyž vylítly kachny, každý koukal po kačerovi (pokud to šlo), aby měl kačírky za klobouk,nikdy se neulovilo víc jak pár kačen. Za mě do 15.12. pak už jsou stejně svátky, tak bych dal zvěři pokoj.
jirka hanys reaguje 6.12.2013 23:05
Pavel Štěrba,slovit jde rybník nikoli zvěř!!!!!!!!!!!
Josef Voborník reaguje 6.12.2013 20:39
Každý má svou pravdu. Dělat v prosinci hon na kachny je blbost, na druhou stranu ulovení pár kachen při normálním honu na drobnou někde poblíž řeky by jejich stavům rozhodně neublížilo a přispělo by to ke zpestření výřadu. Ale také - ještě jako kluk - jsem byl svědkem toho, jak při prosincovém honu perfektně pracující kraťaska přeplavala Divokou Orlici, aby dohledala křídlovaného bažanta. Našla ho a přinesla - ale chytla zápal plic a šla do kytek. Takže nevím, já bych to asi nechal tak, jak to je.
Omar Stodůlka reaguje 6.12.2013 18:50
Pavle je to marné, je to marné, je to marné! Jen mě mrzí, že sousedi z SK jsou naráz zticha !?! Aničko kde jste všichni? Asi zrovna lovíte kachny... :-) A vy ostatní aspoň lovte pořádně tu škodnou - pernatou i srstnatou! A že jí někde máte... :-)
Tomáš D. reaguje 6.12.2013 11:33
Nesmysl je lovit kachnu déle než dle současného zákona lze. Asi by jste potřeboval býti psem a pro takovou kachnu si v prosinci doplavat do půlky rybníka, to by jste pak netrávit v teple na internetu čas psaním takových hloupostí.
Omar Stodůlka reaguje 6.12.2013 10:59
A já to myslel tak dobře! :-) No jo no klid zbraním... Potlesk ani ovace se nekonali :-D
Pavel Štěrba reaguje 5.12.2013 21:02
Omare, slovitelnost je procentuální poměr zvěře ulovené ku zvěři vypuštěné. Je to pojem starý stejně jako bažantnice a s paskvilem slovit nemá nic společného. To jen pro úvod. Jak jsem pochopil, tak Váš důvod pro prodloužení doby lovu je asi jen jakési zpestření. Nic proti, že by se střelilo pár kachen navíc, ale myslíte, že by to tak bylo všude? Většinou by to dopadlo tak, že by se akorát u díry v ledu vybušily kachny co se nestačili někam uklidit, nebo co přilétli od sousedů. Málokoho totiž napadne, aby jim nasypal pytel ječmene, postavil u rybníka sedačku, udělal si z nich jakousi živou újeď na lišku přes zimu a pomohl jim přežít. Drtivá většina majitelů loveckých lístku na ně v době lovu myslí jen jako na kořist a v době hájení na ně s..e. Myslíte si, že severky táhnou všude po tisících tak jako u vás? To je velký omyl. Tah je přes Moravu a do Čech se jen tak něco zatoulá. Takže krom těch vypouštěných tu stejně nic není. Takže nekoukejte na to jen přez to svoje kukuřičné strniště:)) A hlavně si uvědomte, že by se zase akorát zvedla u veřejnosti vlna nevole vůči myslivcům, že chtěli delší dobu lovu kachen. To Vám za to těch pár ran stojí? Když budeme řvát kvůli lovu káňat, tak budeme špatní taky, ale bude to alespoň za správnou věc. Takže klid Omare a nerozčilujte se, že jste se svým nápadem nesklidil ovace.
karel zvářal reaguje 5.12.2013 20:25
A ber to prosím sportovně, ne osobně. Je to diskuse, snad jsi nečekal stoprocentní frenetický potlesk?
karel zvářal reaguje 5.12.2013 20:23
Omare, nabádáš nás ke klidu, ale sám jsi bojovně napumpován adrenalinem... Jukni na diskusi v 17,58. Do úlovků 21.11. v 22,38 (5M, 2 F), 16.11. v 10,58 (4 M), 27.10. (3 M)... a to je jen vzorek! Jo, párují se, párují, pokud to jde, někde je vo chlapy bitka, hele!
Richard Czech reaguje 5.12.2013 20:21
Někdo to nazve možná blbost já říkám že v dnešní době je BLBOST prodlužovat dobu lovu kachen.To je má poslední reakce.A Vážený pane Stodůlko až mne předložíte pádný důvod proč prodloužit dobu lovu kachny tak pak se nad tím zamyslím.U černé která páchá někde škody vyjímky či změnu lovu chápu ,ale u kachen ne.Jde vidět že to chcete jen z důvodu který jste napsal cituji:Jde hlavně o to si zajít s kamarády večer na tah.A to u mne není pádný důvod,zvláště když ty možnosti skýtají 3 dostatečné měsíce lovu.
Omar Stodůlka reaguje 5.12.2013 19:59
Vážený pane Czechu, nevím z čeho jste vydedukoval takovou informaci, že někdo neví kdy kachna hnízdí, když to má například přímo v názvu :-( a podobné blbosti... Cesta české myslivosti do pekel vede úplně od jinud něž přes naše milé kačenky a to z úplně jiné strany. A to je si myslím SMUTNÉ !! Ale to určitě moc dobře víte... A zase pánové nevím proč do toho taháte lov dle pohlaví nikdo se zde o tom nezmínil... Karle běž se podívat k řece Moravě a počítej. Zítra nám napiš poměr samčích a samičích jedinců v pozorované populaci ! :-)
Richard Czech reaguje 5.12.2013 19:00
Karle,smutné je že jsou myslivci kteří neví kdy kachna hnízdí ,kdy se páruje,kolik má v průměru kachňat ,po jaké době jsou schopna letu a spoustu dalších věcí,a bez znalosti základní problematiky a filozofie "moderní" myslivosti navrhovat změny,prodlužování lovu apod. Myslím že na každou zvěř je třeba se dívat z mnoha pohledů a né jen přes šínu brokovnice a zastírat to loveckým vyžitím,neboť to je cesta do pekel.
karel zvářal reaguje 5.12.2013 18:31
Díky Richarde, moje řeč! Já myslel, že ti ulovení kačeři (6-7) je náhoda, ale mnozí zřejmě lící na druhého v tandemu... Kačera do konce roku ??? Vážený, kachna není bažant, PÁRY se tvoří hned po přepeření, v lednu už obhajují hnízdiště. Možná bych i souhlasil do konce roku, ale leden již rozhodně ne a končit "14 dní" před začátkem snůšky. Hnízdění husí na vrbách na jižní Moravě skončilo kvůli predátorům (kuna, mýval). Sohlasím s Richardem, je třeba více chránit stávající hnízda divoké populace, to vypouštění je opravdu z nouze ctnost a tak se na to dívá i veřejnost... Ono nakonec i v únoru jsou již pěkné dny a pokud se uloví celý pár, žádná hrůza by se nestala...ta poslední věta je samozřejmě fór. Do konce roku snad, ale lovit F i M rovnoměrně!
Richard Czech reaguje 5.12.2013 18:00
No ,takže Omare ,pochopil , že za prodloužení doby lovu stojí hlavně lovecké vyžití a zpestření na podzimních honech na drobnou,jak uvádíte.Stále dle mého názoru je to jen zvýšení loveckého tlaku na populaci kachny divoké,né tedy vypuštěných jak tady uvádíte a o kterých se nebavíte.Nemyslíte si že právě ty divoké by měly být co nejvíce hájeny?Už z toho důvodu že mají lepší rozmnožovací schopnosti a životaschopnost populace oproti vypuštěným?Dle mne tento požadavek na prodloužení doby lovu není na místě ,zvláště v době kdy veškerá drobná nemá na růžích ustláno ,a víc než jejímu lovu by se mělo věnovat její ochraně!Je smutné sledovat jak se mnohde honí poslední zajíci,bažanti ,jako by myslivci byli slepí a řídili se heslem po mě potopa.To je můj názor,můžete s ním souhlasit,nesouhlasit ale stěží mne ho vyvrátíte!
Josef Václavek mlad. reaguje 5.12.2013 17:58
Kačera do konce roku.
Jiří Pater reaguje 5.12.2013 16:52
Myslim že by u lovu chachny divoke stacilo zvyšit třeba o jeden den počet dnu kdy lze lovit na tahu./zaneprazněnost prace rodina /
Omar Stodůlka reaguje 5.12.2013 16:46
Pavle V. KONEČNĚ to někdo pochopil!!!!!!!! VŮBEC se nebavím o vypouštěných kachnách a ani jsem diskuzi na toto téma nezaložil, takže už se na toto téma zklidněte !!! Při vypouštění jde "jen" o naplnění finančního rozpočtu sdružení a v jiném případě o pouhý byznys ... :-( Já to myslel JEN a POUZE jako zpestření při honu na drobnou, ale HLAVNĚ na to zajít si s kamarády večer na tah!!! A tam když se uloví 5ks !! kachen, tak to je paráda a všichni jsou spokojení! A je to taky o umu a ne stát na štontě jak dřevo a čekat až to na mě natlačí... Karle že potkáváš SKUPINKY myslivců na lovu kachen to je dle mého názoru NAPROSTO NORMÁLNÍ a tam nejde o hon na kachny, ale o to co jsem zde popsal!! Vy negativisti se pořád díváte jen na lov na tom "vašem" rybníku, kde co vypustíte tak možná ulovíte! Ne SLOVÍTE Pavle Š. (100% slovitelnost).Zkuste se na to vy "rybníkáři" podívat i z jiného úhlu... Lovu zdar
karel zvářal reaguje 5.12.2013 09:31
A na Balkáně se mohou ptát, čím jsou jiní než v Rusku... Tím, že střelí kachnu na jarním tahu a položí ji "na pravý bok" zvěři projeví úctu??? Nebo tím, že "zná míru" a v nejlepším přestane?... Je přirozené, že lovci se budou vždy ohlížet po sousedech, kde mají "volnější mravy". Čekal jsem spíše, že zavedeme debatu na téma Vypouštět-nevypouštět? Protože hodně kachen z těchto farmových odchovů nemá mateřský pud a nehnízdí, podle mého odhadu cca třetina, možná i více. Nepoznám, jestli jsou jednoleté ("nezralé") nebo "vynesené", ale není to normální, tak vysoké procento nehnízdících. Další nepříznivý faktor je vysoké vysečení a vyplavení hnízd, ve městě hodně hnízd padne na vrub pejskařů, kteří rádi chodí podél řeky. No a škodná je kapitola sama pro sebe. To kdyby průměrného myslivce začalo aspoň trochu pálit...
karel zvářal reaguje 5.12.2013 07:57
Nárůst stavů populace březňačky za posledních několik desítek let je zcela zřejmý a je to zejména díky vypouštění. Snad si nemyslíte, že když vypustíte 10.000 kachen, že většinu ulovíte?... Rychle se rozptýlí do okolí, protože taková koncentrace je zcela proti přírodě. Proto bych byl za vypouštět max. těch 1-2 tis.., všechno přes je megalo. A nakonec svůj účel to již splnilo, zazvěřenost je dobrá, tak bych od toho (aspoň dočasně) upustil. Rád koukám na kanál F&H. Nerad bych, abychom dopadli jako Francouzi, kde v zimě na řece neuvidíte živáčka. A to jim omezili (k jejich nevoli samozřejmě) lov zrzohlávky aj. dříve táhnoucích druhů. To už není lovecká vášeň, to je doslova posedlost: dokud tam něco je, tak chodím... Vzpomínám na hony na kachny v 60.-70. letech. Měly daleko lepší organizovanost, použití psů a počty lovců. Dnes potkávám malé skupinky a už to není ono. Přesto si myslím, že kdo holduje tomuto lovu, má příležitostí v průběhu podzimu dostatek.
Pavel Štěrba reaguje 5.12.2013 07:03
Pane Perfoll, pokud vypouštíte 10000+, tak určitě na poplatkových lovech vyděláte dost, aby jste těch zbylých 500 uživili. Do jara z nich 200 sežere škodná, ale zase se tím ochrání jiné druhy. Když liška chytne kachnu, tak nechá na pokoji zajíce. V tom je taky smysl polodivokých chovů. Nebo snad potřebujete mít 100% slovitelnost?
Skrofa reaguje 4.12.2013 20:41
Tak já to asi také nepochopil. Smysl mysliveckého lovu spatřuji zejména v průběrném odlovu (u spárkaté zvěře) nebo v redukci / udržení nějakého stavu populace. Ostatní důvody vnímám spíše jako jakousi kratochvíli než poslání. To je i případ kachny divoké, takže nevidím důvod k prodloužení doby lovu. Ostatně, tak je to dnes na většině území ČR s veškerou drobnou zvěří.
Aleš Perfoll reaguje 4.12.2013 20:35
1500-2000 opravdu nic není. U nás se vypouští 10000+. Takže také o tom něco vím :-)
Pavel Štěrba reaguje 4.12.2013 20:22
No víte Omare, měnit, nebo dokonce prodlužovat kvůli několika tisícům severek, které přes republiku přetáhnou dobu lovu, to mi přijde jako dost zcestné. Místo toho, aby jsme byli rádi, že sem ze severu přilétne taky něco jiného než kormorán, tak do nich hned začneme střílet? U nás už divoká kachna díky botulu téměř neexistuje a jak na honech, tak na tazích z drtivé většiny stejně lovíme jen ty vypuštěné. To je bohužel holý fakt, jen se o to moc neví, tak nechte na pokoji alespoň to co ještě zbylo. A měnit dobu lovu, kvůli nevyspělým kachnám je taky nesmysl. Nelétavost polodivokých kachen je způsobena pouze neznalostí a neschopností lidí, kteří se tím zabývají. Lovím v honitbě, kde se ročně vypouští 1500 - 2000 kachen, tak věře že o tom něco vím. Co si myslíte, že vznikne, když budeme chtít prodloužit dobu lovu kachen? Akorát budeme zase banda nenažranců, co myslí jen na kus masa. A určitě nemusím rozepisovat, jak jsem to myslel s lovem škodné!!! Normálně s vašimi příspěvky souhlasím, ale tady jste to s odpuštěním nedomyslel. Jinak nic proti...
Omar Stodůlka reaguje 4.12.2013 19:27
Pavle Štěrbo napřed odpovím vám - nemyslíte si že věnovat se lovu škodné AŽ koncem roku je trochu pozdě?!? Podívejte se na moje fotky a pak MOŽNÁ pochopíte, tzn. že lovu lišky si moc neužijeme (a to sem se v zimě PĚKNĚ nazmrzal!!) a o vranách ani nemluvím. PROČ? Protože je jich u nás MINIMUM a vrány si dovolí přes nás jen přeletět!! :-) A dále za prvé: NIKDE nepadlo ani slovo o vypouštěných kachnách!!!!! Tak si ty vaše unáhlené a KRÁTKOZRAKÉ komentáře o živých terčích laskavě odpusťte ! NIKDY jsem na kachním honu nebyl... Já se bavím POUZE o kachnách divokých a v tomto období roku hlavně o hostech ze severu. Za druhé : bych i já začal s lovem kachny klidně o měsíc později až se nestřílí nedopeřené kusy a kachňata... Přál bych vám zažít když v prosinci přiletí na strniště po kukuřici MINIMÁLNĚ 1000 !!! kusů kachen... A celá lovecká veřejnost na Slovensku je podle vás asi taky nenažraná a hladová po ráně... Děkuji těm několika MÁLO co to pochopili... Lovu
Pavel Štěrba reaguje 4.12.2013 12:08
Omare, jestli nemáte v prosinci dostatak loveckých příležitostí, tak dobu lovu má ku příkladu liška, kuna, nebo vrána. A jestli chcete rozhýbat někoho nahoře, tak sepište petici za odlov třeba krkavce, nebo vydry.
karel zvářal reaguje 4.12.2013 09:30
Kdo má rád jemné maso a potřebuje naplnit Mražák, pro toho asi bude snazší vychovat kachny na dvorku, než to chodit hlídat a vypiplávat na rybník. Souhlas s Leonem, střelba na živé terče... Březňačka je zejména v zimě ve městech početná, lidi je kolem mostů a zastávek přikrmují, takže se zdá, že jich je hodně. Ale přijde jaro a milé kachny se rozptýlí. Jejich reprodukce je celkem nízká. Hodně kachen nehnízdí, z těch co zasednou, vysedí tak 30-40%. Takže jak píšou níže, ta stávající doba lovu je postačující.
Leon Zumr reaguje 4.12.2013 09:09
v životě by mě nikdo na ty živý terče nedostal je to slušně řečeno divný to nemá s lovem nic společného vykrmit to jak brojlery a pak to jít postřílet
Josef Malina reaguje 4.12.2013 07:26
Já bych 3 měsice lovu zachoval, ale spíše by volil za vhodnější kdyby se lovily kachny od 1.10 do konce roku. Protože když se de v září na kachny tak ty "kachňata" která se loví so kolikrát tak malí že znich ve finále pak nic není. Toť můj názor
Pavel Štěrba reaguje 4.12.2013 07:09
Kachna je silně přemnožená, působí nevyčíslitelné škody a ničí kolem sebe veškerý život, tak bych navrhoval neomezenou dobu lovu-:) Sakra to Vám nestačí, že je musíme uměle odchovávat, aby vůbec nějaké byly?
Miroslav Zajíček reaguje 4.12.2013 00:42
Slušný myslivec nestřílí kachny,když rybník zamrzl!A co takhle střílet jako v Rusku,když se na jaře kachny "řadí"?No tož,chlapi,FUJ!!!
Leon Zumr reaguje 3.12.2013 23:50
přesně lov jenom na ty živý terče na rybníkách a konečná.Když pak je na řece stovka kachen tak na mě psi koukaj jak na blba :D
jirka hanys reaguje 3.12.2013 23:19
Když!!!!!!
jirka hanys reaguje 3.12.2013 22:14
ksyž přiletí severky,tak můžem jen čumět.
Aleš Perfoll reaguje 3.12.2013 22:09
Nezbohatne
Aleš Perfoll reaguje 3.12.2013 22:08
Samozřejmě kvůli poplatkovým honům to je pravda,ale ten kdo je organizuje je prikrmovat nebude poněvadž na těch,, pár,, kachnach už zbohatne,tak proč je krmit. Proto to prodloužení,aby netrpeli hladem. Mě osobně prikrmovat nedělá problém ale cca 500 kachen něco sežere :-)
Richard Czech reaguje 3.12.2013 21:49
Pěkná záminka:-), vždyť nelétavé kachny o kterých píšete je nejjednodušší ulovit,nebo přes zimu krmit,ale to už se nechce do nich investovat že?A teď se zeptám,proč se tedy takovéto kachny vůbec vypouští? .Když životaschopnost takovýchto jedinců je mizivá bez pomoci přes zimu? Spousta otázek ,horší to bude s odpověďmi:-)
Aleš Perfoll reaguje 3.12.2013 21:41
A co takhle vypouštěné kachny které neodletají rybníky zamrzlé,sníh,potrava žádná. Kvůli tomuto jsem také pro prodloužení. Neviděl bych v tom nenasytnost,nebo hlad po ráně.
Jiří Lengyel,starší reaguje 3.12.2013 20:46
Všechny tři předešlé komentáře mají pravdu a petici?Na co?To Vám skutečně nestačí 3 měsíce lovu?
Richard Czech reaguje 3.12.2013 20:30
Taktéž nevidím jediný důvod proč prodlužovat dobu lovu.Pokud mne někdo řekne pádný důvod,začnu o tom uvažovat:-),nicméně můj názor je ten že 3 měsíce bohatě postačují.No a ten kdo má lovecké psy tak sám ví jak jim zkracuje život už jen ten chladný listopad,(klouby,prochladnutí organizmu apod.).Tomu kdo by chtěl lovit v prosinci přeji ať si tu kachnu z rybníka vynese sám- možná pochopí:-)
Kamil Horák, ml. reaguje 3.12.2013 20:25
To Ti nestačí 3 měsíce lovu? Proč je tolik myslivců tak nenažraných a chtělo by pořád bouchat? Myslím, že do konce listopadu je to dostačující a fér i pro zvěř.
Omar Stodůlka reaguje 3.12.2013 20:20
Děkuji za vaše názory ! :-)