ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj jelen z letošní říje
Můj jelen z letošní říje
vloženo: 25.9.2019 11:19
autor: Michal Klouda

úlovky (svět)

Raritka z Maďarska
Raritka z Maďarska
vloženo: 21.6.2012 10:28
autor: Vojtěch Bednařík

trofeje

Nebezpečná parta v revíru
Nebezpečná parta v revíru
vloženo: 16.1.2018 09:04
autor: eduard lukáš

zvěř v přírodě

Liška v oboře
Liška v oboře
vloženo: 2.6.2020 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

Zásobník na zápalky
Zásobník na zápalky
vloženo: 19.10.2020 18:56
autor: Jiří Netík

fotopast

...
...
vloženo: 26.5.2015 06:41
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

.S.
.S.
vloženo: 24.1.2013 18:02
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233448 fotek (11 dnes)
  • 7962 videí (1 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8900 inzerátů (2 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749237 komentářů fotek (13 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294553 hlasování fotek (61 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37666 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Diskuze

Dopis od ČMMJ

Lukáš Vápeník vložil 14.11.2012 18:31
Vážení, dnes jsem asi jako každý, kdo je členem ČMMJ dostal dopis, o kterém opravdu nevím, co si mám myslet.Snad je to,že vedení ČMMJ žije někde na Marsu, když si myslí,že řadový myslivec má na to, aby si koupil novou Toyotu 4x4 byť s 10% slevou za pouhých např. 449 000,-. No nevím,zda toto je to pravé ořechové co by ČMMJ měla dělat pro nejširší spektrum myslivců. Jistě se najdou ti, kteří na takové auto mají, ale troufám si odhadnout, že těch je daleko méně, než těch co si to dovolit nemohou. Jak se na tento dopis díváte?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Květoslav Horák reaguje 13.3.2013 11:35
Kolegové co děláte za problém.Normální myslivec jako např.já si na takové auto po slevě od ČMMJ vydělá za pouhých 5-6 let.Podotýkám že ale nesmí nic platit nic žrát a ani se denně koupat.A srát na hnůj.Takže dopis a poznámka o slevě je užasná.ČMMJ DĚKUJI
Lukáš Vápeník reaguje 4.12.2012 20:12
Já jsem si to myslel. No je vidět, že se nám smějí a v podstatě jsme jim lhostejní. Hlavně, že platíme.
František Havran reaguje 3.12.2012 19:38
Pánové, jak jen je to možné, že jste to uhodli :D ??? No samozřejmě, že on. Jak říkám, jen by mě zajímalo kolik takových "služebních" aut vedení ČMMJ má :D
Ondřej Procházka reaguje 3.12.2012 12:46
Tak jako služební je terénní Toyota na popojíždení po Praze a 2x za rok na rodinnou dovolenou nezbytná:D. To zase uznejte. Mnohem lepší než třeba Octavie. Sakra, to jsem měl vědět, vykašlal bych se na práva a ucházel bych se o flek v ČMMJ.
R V reaguje 2.12.2012 21:13
Františku, tak kdo??? Taky mne to zajímá :-))) Že bych taky odešel???
Lukáš Vápeník reaguje 1.12.2012 17:08
Tedy konkrétně Jadra Kostečka?
Lukáš Vápeník reaguje 1.12.2012 17:08
Že by jednatel?
František Havran reaguje 30.11.2012 22:48
Tak jsem se pánové musel smát. Nečekal, jsem že tak brzo, ale už jsem viděl první vůz Toyoty Hilux s potiskem - jako "služební" auto ČMMJ... a pak že tam nebyla žádná malá domů, s tím dopisem. A zkuste hádat, kdo s ním jezdí :D :D :D
petr vesely reaguje 24.11.2012 06:25
Se slovy pana Vilšera plně souhlasím, jako ostatně vždy i pokud se týká jiných příspěvků. Pro ostřejší slovo si nejde nikdy daleko ale myslivce s takovým rozhledem a zkušenostmi, takových zde mnoho nenajdeme.
Lukáš Vápeník reaguje 23.11.2012 22:32
Souhlas s p. Vilšerem.
Ondřej Procházka reaguje 23.11.2012 22:28
Názor pana Pavla Vilšera bych podepsal.
ooo reaguje 23.11.2012 20:55
Realita dneska,kazda mince ma rub a lic.Nekdo chce videt jen jednu stranu.Nize prispivajici je ochoten videt obe (PV).
Lukáš Vápeník reaguje 23.11.2012 20:41
Ad:Aleš Pastorek - kormorán přestává být od dubna 2013 chráněným druhem :-)))
Aleš Pastorek reaguje 23.11.2012 11:52
Ten poslední příspěvek je ode mne.
František Staněk reaguje 23.11.2012 09:27
Podle mě je celej slavnej dopis jenom sprostárna, která musí (s odpuštěním) na..at všechny obyčejné myslivce. Těma obyčejnýma mám na mysli nás, co děláme myslivost z lásky k přírodě. Možná je ten dopis určen těm, kteří si koupili lovecký lístek a potažmo i zbrojní průkaz. Těmto takyčlenům jistě přijde výhodná a neopakovatelná nabídka na koupi Toyoty velice vhod. V letošním roce je to 30 let, co jsem členem ČMMJ. Uvažuji, zda z organizace, která dělá ze svých členů blázny nevystoupím.
František Bárta reaguje 16.11.2012 23:29
Pane Kalousek,nechci Vám brát iluzi,ale většina lidí nevystupuje z ČMMJ na protest,ale právě pro těch 800Kč.Stačí poslouchat na honech.
LADISLAV KALOUSEk reaguje 16.11.2012 11:40
........to že člověk vystoupí z řad ČMMJ....neznamená že nedělá nic......je to jenom forma nesouhlasu s aktuální situací....přece nebudu potporovat svím členstvím něco co se mě příčí a co je zkorumpované a neprůhledné....myslím že většina myslivců co opustila řadu ČMMJ...to neudělala kvůli 800,-kcz...které musí ročně platit........protože ta myslivost některé z nás stojí ročně tisíce...takže nebudeme řešit pár stovek....ale byla to jediná možnost jak vyjádřit svou nespokojenost....myslíte si že ji na nás odchzích záleží???.........myslím že to přehlížejí s ůsměvem na tváři.........hlavně jim přeju aby jim dlouho vydržel.
Mila Šebela reaguje 16.11.2012 11:31
Kolegové, už dlouho nejsem členem ČMMJ - pro výkon práva myslivosti tuto organizaci k ničemu nepotřebuji. Přesto mne zmiňovaný dopis zajímá. Mohl by jej někdo z Vás zveřejnit, nebo alespoň napsat odkaz kde se dá přečíst? Předem děkuji.
Omar Stodůlka reaguje 16.11.2012 09:55
Pro p.Egner : buďte v klidu! Ti jmenovaní ve vašem příspěvku na tu brigádu určitě NEPŘIJDOU !!! Na to mají přece Nás, řadové ovce... :-( Lovu
David Egner reaguje 16.11.2012 09:52
A kdepak tu střelnici uděláme???V Praze?V Budějicích?Kdo přijde na brigádu? Kdo to bude provozovat?Kdo zaplatí provoz?A nebudem se hádat že Ferda tu byl 5x a Kostečka jen 2x a Palas to má daleko?? Lepší je přece vystoupit z řad čmmj a nedělat nic.Ono se to změní samo...
Ladislav Bacina reaguje 16.11.2012 08:16
A položme si otázku:kolik kdo dostal za ty naše údaje??To je jednoduší než ňáké budování střelnice.
Ladislav Kocourek reaguje 15.11.2012 23:11
Nejsem spokojen s jednáním a chováním vedení ČMMJ a proto jsem si sjednal pojištění u ČPP. Akcí pořádaných ČMMJ se neúčastním a když potřebuji si nastřelit zbraň, tak musím na střelnici, kde musím vše zaplatit bez nároku na nějakého zvýhodnění, které bych třeba jako řadový člen ČMMJ mohl mít.Nehledě na to, že široko daleko není naháňková střelnice (divočák na průseku), kde by si každý člen za rozumný peníz mohl před naháňkovou sezónou vyzkoušet své střelecké dovednosti a zžít se ze zbraní s kterou bude na naháňky chodit. To by ubylo postřelené zvěře...Tohle pány na ústředí asi ještě nenapadlo. Protože střílet na pistolové střelnici do terče na 25,50 metrů nemá velký smysl.
xxxx reaguje 15.11.2012 19:00
Zdravím, naprosto souhlasím s Lukášem Fantou, přidávám pár dalších postřehů - některé jsem již poslal do diskuze měsíce,myslím, však, že není na škodu některé lahůdky připomenout. Aktivity pana jednatele jsou zajímavé – projekt hrazení členských příspěvků ČMMJ včetně pojistky pro společnost Hrabali, pardon Halali, ve spojení se zlodějskými kreditkami na revolvingové úvěry Citi -Bank. Naštěstí to šlo celé do kopru, jen by mě zajímaly náklady, které museli členové ČMMJ za toto dobrodružství zaplatit – minimálně úhrada desítek volných stránek v časopisu Myslivost, no jako reklama banky grátis, tedy na úkor platících diváků-odběratelů (potažmo členů ČMMJ) časopisu, kdo by to nekoupil,že? Kdo a jak z tohoto počinu profitoval? Řadoví členové ČMMJ určitě nikoli. Další perla - v Myslivosti 11/2011 je několika stránkový popis uživatelského testu, který provedl další panáček z vedení ČMMJ- Mgr. Josef DRMOTA – jednalo se o LED-svítilnu včetně montáže na zbraň. To, že je to v podstatě doplněk pro zakázaný způsob lovu nabízený v odborném mysliveckém časopisu- nechť si vážený čtenář udělá úsudek sám...... Jsem sice stále předplatitelem časopisu, více-méně z nostalgie. V poslední době mě ale začíná štvát, že rádoby odborný myslivecký časopis je téměř z poloviny reklamní leták. 170 stránek časopisu po odečtení reklamy se smrskne do velikosti Myslivosti, v době 21 let minulé bratru za 3,- KáČéeS. Už tam jen chybí veřejný pranýř v podobě zasazání kárných komisí. Po 15 letech placení vynucených desátků jsem členství v ČMMJ zrušil, pojistku platím u ČP za 370,- Kć ročně. Navíc vedení ČMMJ je docela sběhlé v kospiraci, hlavně co se týče zveřejňování svých dokumentů z jednání. Dostat se k projednávaným dokumentům ČMMJ je také dobrodružství, a pokud mocipáni už náhodou něco pustí do světa, tak s patřičným 2-3 měsíčním zpožděním. Něco sami milostivě otisknou v Myslivosti, ale to jsou jen drobky . Když už něco prosákne na veřejnost je to perla. Výsledky hospodaření, kejkle s čísly jsou nepřehledné, nikde není zřejmé, kdo a jak přišel na nápad jak výsledky hospodaření rozdělit. Podle mého názoru je varováním nad stavem organizace je fakt, že 9. června 2012 je usnesením Sboru zástupců schválen NÁVRH rozpočtu na již probíhající rozpočtové období roku 2012. Pro nezaujatého čtenáře je to jasný signál, že něco nefunguje a minimálně se vytváří prostor pro zkreslené a neprůhledné zacházení se svěřenými financemi. Vypadá to, že se mocipáni z ČMMJ přiučili u Viktora Koženého. No a to, že to Sbor zástupců, jako poslušné ovce, vše schválil je jen následek nastavení celého systému. Ovšem jako naprosto skandální je bod č. 20 usnesení, návrh myslivecké rady ČMMJ na bezúročnou půjčku pro OMS Kladno ve výši 100000,- Kč, se splatností do roku 2015. Odůvodněnění prosté- aby byl zachován chod OMSu. Někdo zpronevěří peníze OMS, tak šup, nasypeme jim bankovky, aby mohli humidovat dál. Byť nejsem zcela přesvědčen o tom, že žijeme v právní společnosti, o vymáhání práva nemluvě, myslím, že nástrojů, jak z defraudanta rychle a efektivně vydolovat ukradený obnos je celá řada – od prodeje pohledávky po exekuce všeho druhu. Kde jsou záruky, že se podobná situace nestane znovu? Proč odpovědné orgány ČMMJ celou věc nezveřejnily a nevarovaly před možností podobného jednání, a hlavně kdo je za vzniklý stav zodpovědný na OMS, a jaké následky za to ponese???? K podobné situaci došlo před lety na OMS Nymburk, kdy se záhadným způsobem ztratily peníze za odprodej nepotřebných zbraní registrovaných na OMS. Tehdy se vše podařilo ututlat, peníze byly snad potichu doplaceny. A jede se vesele dál. Celospolečenská nasranost lidí je veliká, je otázkou času, kdy někdo vezme klacek a vypráská tyhle nové mocipány z jejich teplých, velmi dobře placených židlí tam, kam patří. A myslivci by neměli stát stranou a ve své zájmové organizaci si udělat pořádek Lesu a lovu jv.
Lukáš Fanta reaguje 15.11.2012 16:29
Je ostudné, co se děje s naší jednotnou mysliveckou organizací, pod vedením jejího vedení, které na ní zdárně parazituje. Po přečtení zmíněného dopisu nám musí být jasné, tedy alespoň těm, kteří se dívají na věc z širšího spektra, že nás má zřejmě vedení ČMMJ za stádo ovcí. Obsahem dopisu je ve své podstatě agitace k úhradě členských příspěvků, reklama a rádoby zdůvodnění, proč byl pořízen nový program databáze členů ČMMJ, neboť zřejmě nebudu daleko od pravdy, že jsme si jeho pořízení zaplatili my všichni. Tedy jak již zde bylo v diskuzi uvedeno, korupce, byznys a doplním parazitování a hrabání do svých kapes našimi konkrétními zaměstnanci, což bez pochyby lidé ve vedení ČMMJ jsou, neboť jsme si je zvolili a za jejich "práci" je platíme my - členové ČMMJ. V jednotě je síla, ale bohužel právě jednotu rozbíjí vedení ČMMJ. Nevím, kdy nám řadovým členům ČMMJ byl ze strany jejího vedení nějakým způsobem dán pocit pomoci, opory. Není s námi jednáno slušně a férově - viz. například agitace k podpisu Smlouvy o součinnosti mezi OMS a mysliveckými sdruženími. Nepřipomíná Vám vážení přátelé toto vše praktiky z doby minulé? Někdo holt možná dostal Toyotu, jako předčasný vánoční dárek, za plnění svěřených úkolů:-) Jsme přeci dobrosrdeční myslivci a možná bychom se měli držet našeho názvu a ZAMYSLET SE nad současným stavem naší ČMMJ.
Martin Platil reaguje 15.11.2012 16:06
Určitě v Toyotě jezdí misr Kostečka. Měl jsem s ním tu čest letos na Hluboké, kdy se musel svým řiťolezům předvádět v autě na nádvoří v době, kdy jsme odsud odváželi věci. Blokoval nám odjezd. Tak namachrovaného a namyšleného hajzla, jako je on, jsem dlouho nepotkal...
Michal Fechtner reaguje 15.11.2012 14:27
Co to píšu. U této pojišťovny.
Michal Fechtner reaguje 15.11.2012 14:26
Někdo si udělal prostřednictvím cmmj reklamu. Já jsem u této stránky již ukončil své pojištění a přešel jsem k české pojišťovně a jsem zcela spokojen, je to o polovinu levnější a především nemusim každý rok myslet na to zda není již zapotřebí zaplatit pojištění.
LADISLAV KALOUSEk reaguje 15.11.2012 12:48
At´ jde celá ČMMJ s prominutím k čertru........míst aby řešila závažné věci a problémy týkající se naší novodobé progresivní myslivosti......tak dělají takovéto ostudné ceráty a lidi kolem sebe akorát tak nasírají....a co řeší nic......proč například v tak těžké době jako je dnes není už dávno pod záštitou ČMMJ komise která by byl nápomocna při problému řešení škod ,......proč například nevznikla komise k pomoci a řešení problematiky uzavírání nových nájemních smluv...a pak si kladu otázku proč já mám podporovat tuto organizaci??.......prostě v ČMMJ...je všechno špatně......hlavně její vedení - financování a bezhlavé výroky....+ stupidní reklama mluví prostě za vše......
Jiří Zábran reaguje 15.11.2012 10:46
Podle dopisu poštovmé hradila Toyota.Já osobně si dojdu zaplatit sám.
Zdeněk Cedidla reaguje 15.11.2012 10:06
Myslivost vykonávám 32 let.Vyrostl jsem v myslivecké rodině.Za těch 32 let si nepamatuji že by ČMMJ vykonala něco pro myslivecká sdružení.Ba naopak jejím zájmem je pouze inkasovat příspěvky od členů a to je vše.Takže z toho plyne,že o všem potom rozhoduje ůzká skupina lidí,která z toho má byznys.Vzpomeňte na vybýrání příspěvků na budovu ČMMJ a celou řadu dalších věcí.O činnosti HALALI se není třeba zmiňovat a s INTERLOVEM tam není co dodat.Tak jak je korupce a zlodějny v celém státě se děje i v ČMMJ.Stačí jenom sledovat ve sdělovacích prostředcích situaci kolem předsedy ČMMJ.Závěrem je každému jasné,že ůzká skupina lidí provozuje svůj byznys a p=arazituje na zhruba 100 000 členech ČMMJ.
Ellhenický Petr reaguje 15.11.2012 06:34
I když jsem se na to, kolik má současná ČMMJ členů několikráte ptal, tak jsem se to nikdy nedozvěděl.Nyní, podle rozeslaných dopisů by to mohlo bát poměrně přesné:))Přijde Vám nový členský průkaz, dá-li se té počítačové sjetině tak říkat, jako adekvátní průkaz? A to se tu někdo ohání tradicema. Mne to od počátku připadá jako kontrila, zda mají všichni zaplacené daně a celý desátek odešel tam kam byl určený.Svádět to na nejasnosti údajů při plnění pojištění u Halali je také slabé.
Jiří Zábran reaguje 15.11.2012 02:12
Kolik kč asi stálo poštovné? Kdo ho hradil.Jedna obálka 10 kč a kolik je členů v té naší jednotě?
R V reaguje 14.11.2012 23:25
No upřímně jsem z toho byl taky nějaký rozčarovaný! U těch Toyot jsem se tedy s manželkou nasmál nejvíc. Jsem členem ČMMJ, ale upřímě si nejsem jist, že si jsem vědom něčeho, co by pro mne udělali. Snad jen, že zkoušky hospodářů jsem měl levnější o 500,-kč.Pane Havran,jsem na tom stejně s chápáním oné věty. Snad vedení objasní myšlenkový pochod???
František Havran reaguje 14.11.2012 22:47
Rovněž si jako mnoho kolegů myslím, že v tom byla "malá domů". Jestli třeba vedení ČMMJ nejezdí novou Toyotou ;) A v dopisu mě pobavila nejvíce věta : "Věřím, že až si tento dopis přečtete,zbude méně prostoru pro různé panikáře, kteří vlastní neznalostí, neochotou se učit něčemu novému, nebo z jiných důvodů, svými dezinformacemi vyvolávají u členů ČMMJ neklid, nevraživost apod"... Však vlastně všechno je v pořádku, ČMMJ běží jak má a pilně se stará o všechno, o co se starat má. Tak teď nevím, jestli se tomu mám začít smát, nebo nad tím začít brečet...
Martin Platil reaguje 14.11.2012 20:28
Určitě z toho někdo má provizi. Jinak pochybuji, že by to ČMMJ dělala z lásky ke členům. Kdo si chce Toyotu koupit, tak slevu využije, kdo ne, tak jí stejně nekoupí....
Jan Novák reaguje 14.11.2012 20:21
Nešla by ta hranice posunout nad 50 let věku. Docela by se mi zamlouvala...
Ondřej Procházka reaguje 14.11.2012 19:54
Pepin z Hané: Jako nad 55 let členství v ČMMJ? To možná.
Pepin z Hané reaguje 14.11.2012 19:32
A čet si ten dopis pořádně ?? A nebylo tam napsáno že ho ČMMJ koupí každému svému členu k provozování myslivosti??:teda nad 55 let :)))))))))))
Jan K. reaguje 14.11.2012 19:15
Je to tak trochu reklama možná někdo z ČMMJ propaguje značku takovým způsobem.
Lukáš Vápeník reaguje 14.11.2012 18:44
Ano,někdo může říci, že předmětem dopisu, je přeci něco jiného, ale co si mám o tom myslet, když TOYOTA uhradila náklady spojené s rozesláním dopisu? Myslím, že obsah dopisu nám mohla ČMMJ rozeslat i bez reklamy na TOYOTU. Nebo,že by na ČMMJ nebylo dost finančních prostředků na rozesláné informačního dopisu svým členům?
Lukáš Vápeník reaguje 14.11.2012 18:32
Prosím jen o věcné názory...Díky.