ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj loňský bronz
Můj loňský bronz
vloženo: 23.3.2020 22:03
autor: Petr Kostka

úlovky (svět)

Můj první kamzík
Můj první kamzík
vloženo: 11.10.2013 23:35
autor: Daniel Donaťák

trofeje

Rarita k pětačtyřicatinám
Rarita k pětačtyřicatinám
vloženo: 1.10.2016 12:47
autor: Stanislav Schaffer

zvěř v přírodě

Černá
Černá
vloženo: 11.11.2019 08:52
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 20.1.2016 08:25
autor: jirka krbeček

fotopast

Fešák
Fešák
vloženo: 1.2.2014 19:25
autor: Kateřina Kolářová

myslivecké umění

Jestřáb na sametu
Jestřáb na sametu
vloženo: 16.2.2017 14:42
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 233318 fotek (6 dnes)
  • 7956 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8883 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748935 komentářů fotek (13 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3293045 hlasování fotek (35 dnes)
  • 56444 hlasování videí (0 dnes)
  • 37648 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Diskuze

FOMEI puškohledy

Žaloudek Josef vložil 2.7.2016 16:03
Jak jste spokojeni s touto značkou puškohledů???
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Novák Jiří reaguje 31.5.2023 11:44
Teď jsem pořídil Fomei Foreman 2,5 - 10x50 a dobrý dávám předsádku a supr
Pavel Procházka reaguje 16.1.2022 16:41
Mám Foreman 8x56 a Meoptu již nikdy nechci. A to mám dvě.
Milan Dejda reaguje 1.11.2021 12:41
Dobry den,jako zalozni puskohled jsem si pred rokem poridil Fomei ForemanII. HTC 3-12x50. Mel sem na kulovnici v razi 30-06 slavnou Meoptu,ktera se rozsypala a tak sem nastrelil Fomeiku a od te doby slouzi tak jak ma,davam na ni predsadku NV.a stale v poradku a nestrilim zrovna malo,a hlavne pri reklamaci poslou novej kus a nekecaj bludy jako v Meopte,ze pristroji nic nebylo a patrne se opravil cestou
Pavel Sochor reaguje 30.10.2021 09:36
Mám 7x50 foreman už 5let na 308win. nástřel drží, je to má hlavní zbraň! Za mě jen chvála
Vlasta Hadr reaguje 27.10.2021 12:17
Stejně špatnou zkušenost jak z 22.7.016 J.S. - šel z baráku a dal nazpět starej a pořád špičkovej ZF-4-N .V.H.
Žaloudek Josef reaguje 23.10.2021 03:02
Nějaké nové poznatky po 4 letech ??
Josef Vyskočil reaguje 22.12.2017 21:17
JO jo je to tak, ale mám to na kulobroku, tak přes den pokud to bude držet nástřel to snad půjde, doostřit jde pěkně s tím problém nemám dokonce bych řekl že to nekouká až tak zle, ale ale......
František Havran reaguje 22.12.2017 18:53
Hned první komentáře mě skvěle rozesmály... "Když je baterka správně vybitá, tak bod neoslňuje"... Při zvětšení se nedá pořádně doostřit... Má malé zorné pole a to jsem věděl..... Vážně se Vám chlapi chce utrácet tolik peněz za ty levné krámy ??? Já jsem měl od Fomeie pouze dalekohled a mám ho dodnes. V terénu byl rok, od té doby ho používám jako názornou ukázku toho, jak nemá dalekohled vypadat... Lidi neblbněte. Stačí počkat rok a přišetřit na puškohled, se kterým když nejebnete o zem, tak vám vydrží mnoho let... Ale jedno je jasné. Chytrý člověk se poučí z chyb druhých lidí. Debil se nepoučí ani z chyb vlastních... Aneb jak říkal traktorista, když mě dneska tahal navijákem z paseky,kde jsem se chtěl otočit, jen jsem neodhadl váhu vozíku a množství sněhu : "Vlastní zkušenost je bohužel nepřenosná, zato blbost přeskakuje snad i přes hory"...
Josef Vyskočil reaguje 22.12.2017 15:58
Tak mě to nedalo, chtěl jsem taky nějakou tu osobní zkušenost s fomeiem, (blbec), opět jsem naletěl a vyhodil bez mála 12tis. za puškohled foreman 3-12x50 vůbec nechápu, jak to může někdo chválit bod je absolutně nepoužitelný na první stupeň na SNĚHU !! září celý tubus a to tam píšou jak že precizní je nastavení bodu na prvních 5stupňů, přes den asi použitelný je, to je pravda, ale na co přes den nástřel drží to je taky pravda, ale chtít zato 12tis to je fakt ujetý. Srovnávat toto s jakoukoli meoptou prostě nelze, když si vezmu, že meostar bez bodu stojí kolem 16tis. říkám si jakej jsem vůl.
Kristián Sloupenský reaguje 11.8.2017 08:54
Zdravím já mám necelý rok beater II 4-16x56. Při plném zvětšení už to zkrátka nedoostrim to by nebyl až takovej problém používal jsem ho na 223rem. Víceméně na srnčí a přes den. Největší problém byl při brzké ranní cekane na srnce šla nejdřív bachna se selaty tak jsem si myslel ze si jedno ulovim. Ale bohužel na nejnižší intenzitu bodu to prostě nedopadlo. V optice bylo rudo. Malé zorné pole tam je opravdu také ale s tím jsem to kupoval. Teď to budou 3 týdny co je na reklamaci tak uvidíme jaké bude vyjádření. Prodejce se nejdřív rozciloval co si to vymýšlím že má ve skladu absolutní tmu a ze mu to nepřijde atd. Ptal se mě jak je stará baterka že by to chtělo nějakou starší. Na to jsem mu řekl ať to ani nezkousi. Že to má malé zorné pole tím pádem i malou světelnost mě nevadí s tim jsem to kupoval ale ten bod je spatnej to by dělat nemělo.
Miloš Nejezchleb reaguje 26.11.2016 16:40
Mám 2,5-10x50 a mám 4-16x56 Beater. Oba drží nástřel bez problémů. 2,5-10x50 mám na 5,6x52R. A ten druhej na Brno EFFECT 30-06Spring. Ta 56 má lepší světelnost.Ale na normální použití dostačující. Je jasný že Meopta je lepší, ale zkoušeli jsme to v noci bez měsíce a černá tma byla v obou. Já lovím v převážně polní honitbě a od půlky úplňku se dá jít bez problémů na čekanou.
martin loufek reaguje 25.11.2016 19:42
Zdravim,Mate někdo skušenosti s puškohledem Fomei Beater//2,5-10x50,nebo Foreman7x50 diky za názory.
Pavel Procházka reaguje 19.11.2016 17:06
Prosím je zde někdo, kdo vlastní puškohled Foreman 7x50 nebo 8x56 s bodem?
Jan Slavětínský reaguje 22.7.2016 06:05
Včera jsem měl možnost se do toho zázraku podívat.Puškohled, variabl, kolega ho měl na 7x64. Nevím jak to Fomei dokáže, ale když se přes něj podíváte, zamíříte a zahýbete hlavou doprava a doleva, tak vám běhá osnova aniž by se už po stranách dělaly černé půlměsíce. Znáte to. Tam je paralaxa jako blázen....Asi bych to nechtěl.
Michal Ukropec reaguje 18.7.2016 19:53
Cca před deseti lety jsem si koupil binokulár fomei nighthunter 7x50. Jelikož nemám kde střílet, nosím ho jen občas. Už byl 2x v opravě, a je rozsoučástkován znova. Že já vůl prodával starou Jenu, a kupoval si nový Fomei.
Michal Bauer reaguje 13.7.2016 18:36
Zdravím.Jak to tu tak pročítám rad bych se připojil.Vlastním dalekohled fomei.Mam ho už nějakých 12 let.pevný.a nemam sním žádný problém.Před 2 měsíci jsem si pořídil fomei beatr 1-4x24 nahankovy.Mam ho na kulobroku 308w/12-76 a nastreleni dvě rány a bylo.ještě jsem ho nezkoušel v noci a při měsíčku.Na kulovnici mám Acron 3-9x56 s bodem.cena 4800 Kč.Nemůžu si ho vynachválit.Jak v noci.při měsíčku tak i na sněhu.super.Bohužel když jsem chtěl ho sehnat ještě jeden už jsem nesehnal.a mám ho 5 let.Tak ze nemusí se hezky všecky levné puskohledy do jednoho pytle.Je to opravdu o kusu.sháním ještě Zeiss starý 4x32 bud s křížem nebo tecko s bodem pokud se dělali.Kdyby někdo věděl dejte vědět.Lovu zdar.
Agent reaguje 8.7.2016 14:13
Proc si kupovat takove experimentalni znacky, kdyz si muzu koupit osvedcenou kvalitu??? Optiku kupujete na delsi dobu, nekdy na cely zivot tak nejakych 5-10tis. navic nemuze nikoho z nas rozhodit.
Josef Vyskočil reaguje 8.7.2016 13:21
Teď si kolega koupil fomei foreman dalekohled 10x52 a musím říct, že to nekouká vůbec špatně otázka zní jak dlouho je tam sice znatelně menší zorné pole v porovnání s meostárem, ale jsem opravdu mile překvapen.
Erika Doležalová reaguje 8.7.2016 10:03
Osobní zkušenost s Fomei mám pouze s dalekohledem a to je totální katastrofa. Jeho přívlastek "Night Vision" by měl správně být "Day", protože k ničemu jinému není. Jakmile se začne smrákat - nemluvím o tmě, ale opravdu jen mííírné šeření - jsou vidět pouze rozmazané fleky, takže nevíte, jestli koukáte na zajíce, hroudu, trs trávy nebo pařez. Co se puškohledu týče, kolega ho koupil před 2 lety, a to je katastrofa na druhou :-) Nastřelení ještě jakž takž a pak to vypuklo :-) Ulovil kus (že rána sedí trochu jinde, než mířil, přičítal lovecké horečce..), další ranou minul. Korekce nastřelení, ulovil kus, další chybil... Naposledy co vím ho měl na reklamaci, jak to dopadlo nevím (doufám, že nedostal "nový" :-) Mohl mít jen smůlu na vadný kus, takže závěr z toho žádný nečiním (stejně tak může mít člověk smůlu při koupi Meopty..) Jo a k poznámce ve stylu "nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci" - já zase říkám, že to, že nejsem chudá neznamená, že musím mít jen to nejdražší (=nejlepší?) Proto jsem si na "pracovní" kulobrok koupila "levný šunt" Pentaflex, zbraň vozím volně loženou na sedadle auta a jezdím po vytlučených polňačkách, tahám ji do tlaku i na štont, na šoulačku i čekanou, ulovila jsem X prasat, srnčí, lišek.. A on ten "krám" už od září 2012 drží nástřel a dokonce je v něm i vidět :-)))
Milan Jirmann reaguje 7.7.2016 17:24
Když Fomei začínal, tak si kamarád koupil jejich puškohled a ten se už při nastřelování rozsypal. Ale to už je více jak 10 let. Od té doby Fomei ušel hodně cesty k lepšímu. Dnešní puškohledy už nejsou to co bylo před těmi 10-15 lety. Já osobně mám na zbraních Meopty, se kterými jsem velmi spokojen, ale musím objektivně říci, že u mé 7x50 RD je záměrná osnova a bod hrubší než na Fomei co má kolega. Ten má myslím Foremana 7x50 se svítícím bodem. LOVU ZDAR!!!
Roman Skřejpek reaguje 7.7.2016 16:14
A tak ne každý si může koupit to nejlepší na trhu a hold musí respektovat svoji peněženku,jak dlouho to bude ještě o světelnějším puškohledu?Ceny přístrojů pro noční vidění padají dolů a pokud si pořídím na Fomeje předsádku noč. vidění,tak mám také vystaráno.Já sice Fomeje nemám,ale zase bych se ho toliko neobával.
Karel Kříž reaguje 6.7.2016 23:24
Většina zvás srovnává staré puškohledy fomei s novou meoptou. Ty nové puškohledy i dalekohledy od fomeie jsou bez chyby. Červený bod již neoslňuje tak jako ze začátku. A vyditelnost za špatných světelných podmínek je obravdu skvělá a obraz čistý. Fomei má také novinku s červeným bodem dá se zeslabovat a zesilovat dle potřeby a přepínat na denní a noční svit což je paráda. Prostě a jednoduše zamě raději fomei než ostatní značky které mají ceny příliš vyskoé. :)
Miroslav Novak reaguje 6.7.2016 12:33
Ja Fomei vlastním a není tam žadnej problem s bodem krasně vidim,nic červeneho okolo,a baterku nemusím nechavat vybyjet
Petr Stara reaguje 6.7.2016 12:33
Jako se poučila meopta a udělala R1r ,R2 ,které už jsou v pohodě,tak fomei má svojí řadu ,která je vychytaná Beater I,II a foreman těm opravdu není co vytknout.
František Havran reaguje 6.7.2016 11:36
"Každý zboží má svýho kupce"..... Meopty R1r mají bod v pohodě a navíc i při plné baterce, když si to člověk stáhne na nejnižší, tak skoro o té tečce ani neví, ne jak u FOmeie a jiných (Hakko), kde si musíš nechat správně vysvítit baterku, jak už tady bylo ale několikrát psáno... U meopty R2 jedině křížek. Teď měla Meopta předváděčku a ten křížek je vysoce luxusní...
Miroslav Novak reaguje 6.7.2016 08:56
Ona to zas takova pravda není co píšete pane Havran,to meopta ma silnej bod ne Fomei,a v noci kouka dobře zaleží jakej koupíš.
František Havran reaguje 6.7.2016 00:43
Pokud máš 3x stejnou reklamaci, máš nárok na vrácení peněz... Fomei mě nepřesvědčí. Už jenom když se podíváš v noci a vidíš poloviční zorné pole a rudý tubus jak sovětská vlajka a to při minimálním osvícení bodu, tak je prostě něco špatně...Zatím se proti Meoptě a jiným ještě může hodně dlouho klouzat...
Josef Vyskočil reaguje 5.7.2016 20:18
Já jsem záměrně Meoptu vynechal, protože ty mechanické problémy tam jsou, s tím mám osobní zkušenost, ale na toho Doctra už se finančně došáhnout dá a to už je jiná liga.
Miloš Nejezchleb reaguje 5.7.2016 15:24
Lepší špatně vybitá baterka než každou zimu sedět doma, protože se mě v zimě mlží puškohled. Ale nic naplat. Samozřejmě jsou lepší puškohledy, ale FOMEI nových řad je úplně něco jiného než Fomei před 15 roky.
Josef Vyskočil reaguje 5.7.2016 12:12
Když je správně vybitá baterka tak bod neoslňuje. Toto na psal spokojený uživatel Miloš 3.7.2016 11:59 co dodat, každý holt máme jiné představy o kvalitě.
Miloš Nejezchleb reaguje 5.7.2016 11:40
Před 7 roky jsem koupil novou Meoptu 7x50, byla super, ale jenom do zimy, pak se začala rosit a v noci v tom opravdu není nic vidět.Tak šla na reklamaci a byla zase super, ale opět do zimy a následovolo opět mlžení. A zase reklamace a další zimu opět.Nakonec jsem dostal novou a ta okamžitě šla z domu. Koupil jsem FOMEI BEATR mam ho třetí zimu a pořád na tu Meoptu opravdu nemá,protože na rozdíl od Meopty se nemlží.
Petr Stara reaguje 5.7.2016 06:18
Pan Kříž to napsal velice přesně plně s ním souhlasím Fomei a jeho nové řady beater I-II ,foreman jsou opravdu někde jinde a snesou srovnání s meoptou.Není pravda ,že fomei s tím nic nedělá ba naopak reaguje na zkušenosti zákazníků ,proto jsou jejich výrobky konkurence schopné.Konkrétně rada nech vysvítit baterku tady zazněla u meopty ,která se nepoučila a svítí dál fomei to nedělá.
František Havran reaguje 4.7.2016 22:40
Fomei s Meoptou ? Tak to ale hodně pomalu :D Hele, ty nové optiky už jsou jistě o něco lepší než to těžítko s nápisem Fomei - Forester, co používám jako odstrašující příklad toho, co se někteří snaží vydávat za dalekohled a ještě mají tu drzost chtít za to 3000... Řekni mi jednu věc - když ví, že ten bod je nahovno, tak proč to do řiti nevylepší, tak aby ten bod nebyl jak lampión ??? Jako abych si nechal "správně vybít" baterku, na to nemám ani čas, ani chuť a ani nervy. Kord když Meopta ti bod po pár hodinách vypne bod sama, což zapomnětlivý debil jako já navýsost ocení. Sklo už není nejhorší, ale těch nedostatků a ta kvalita provedení, to by jeden blil. Nejvíce mě sere, že společnost o těch nedostatcích ví, ale nic s tím nedělá. Dalekohled/puškohled je levný a to Čechům stačí. Že je k hovnu, to je druhá věc, hlavně že je levný a lidi to kupují a čekají od toho Ameriku, která se samozřejmě nekoná...
Karel Kříž reaguje 4.7.2016 21:03
Jak tak koukám a čtu ty komentáře nedá mi to a musím také něco říci. Můj názor na fomei je určitě pozitivní. Poměr cena a výkon je opravdu super. A můžu s čistým svědomím říci, že raději dám peníze do puškohledu od FOMEIE než dávat nelidské peníze za meoptu, swarovski atd. Dostal jsem tu možnost mluvit s vedoucím fomeie a sám mi říkal, že na začátku si Fimei opravdu udělala špatnou vizitku ale od té doby je vše jinak. Fomei se pomalu může rovnat i se značkou meopta. A podle mě je taky jedno co kdo si přece koupí. Každého zaujme něco jiného. :)
Petr Stara reaguje 4.7.2016 19:35
Opravdu nemám potřebu nic obhajovat a vysvětlovat a někomu něco vyvracet. Leupold jsem měl VXIII světelnost bída,meoptu R2 vlastím povedený puškohled,meoptu ZD tactic jsem právě nahradil foremanen ,protože jsem nepoznal rozdíl a potřeboval jsem nějaký tactic puškohled na lov a střelnici bavím se o řadě foreman ,která je někde jinde.
Farkaš Ludvík reaguje 4.7.2016 18:55
Pane Stara,já tu zkušenost s fomeiem mám. Taky jsem si myslel ,že něco ušetřím, opak je pravdou. Nejdříve se rozsypalo osvícení kříže, pak po 23 výstřelech se utrhl kříž. Když se rozsvítil bod, tak ozářil celý tubus.Nyní jsem pořídil Meoptu a spokojenost. Pane Josef,za mě,já bych radši našetřil a už nekupoval levnou optiku.
Karel myslivec reaguje 4.7.2016 15:28
Fomei=šunt. Kvalita začíná u meopty a na 20000. Život je otázka priorit radši šetřit 2 roky na něco pořádného než se dívat na zvěř a nedej bože na ni střílet přes něco co lze optickými vlastnostmi srovnat s flaškou od piva.
František Havran reaguje 4.7.2016 15:24
Mě u těch levných křápů vždycky nejvíce pobaví hláška - když je správně vybitý, neoslňuje. A druhá - no nechám to den svítit a pak to neoslňuje..... Problém je v tom, že to necháš svítit na páru čekaných a baterka je v prdeli a zase necháváš den svítit, aby to neoslňovalo. A to je gól :D
Josef Vyskočil reaguje 4.7.2016 13:03
Tak za prvé myslet si, že je fomei kvalitní puškohled může jen neznalý blázen. Já se zase zeptám jestli jste měl v ruce někdy např, doctera, kahles, zeiss, swarovski, leica, leupold, S.Bender Tady začíná kvalita. Co se týče toho fomei -malé zorné pole -bod osvítí večer celý tubus tak, že postrádá smysl, v neposlední řadě malá světelnost a životnost.
Petr Stara reaguje 4.7.2016 11:36
Já se taky zeptám proč fomei ne,pochybuju ,že p.Vyskočil má s fomeiem nějakou zkušenost. Několik jsem jich nastřeloval všem chlapům drží nástřel a nikdo si nestěžuje od 223 rem až po 9,3x74 .Sám vlastním foremana 6-24x 50 ,používám ho opravdu hodně ,klikání tvrdé čitelné paralaxa supr a světelnost taky dobrá.Kdo puškohled nevyzkouší sám tak bude je poslouchat řeči jedna paní povídala. Jestli puškohled chcete tak si ho kupte chybu určitě neuděláte.
Josef Vyskočil reaguje 3.7.2016 20:44
No u fomei určitě ne
Miloš Nejezchleb reaguje 3.7.2016 16:58
Zeptám se asi blbě, ale kde začíná kvalita?
Josef Vyskočil reaguje 3.7.2016 15:04
puškohled není zrovna věc, na které se vyplatí šetřit radši došetři a kup kvalitu.
Miloš Nejezchleb reaguje 3.7.2016 11:59
Mám 4-16x56 už asi tři roky na BRNO EFFECT 30-06.Nástřel drží bez problémů. Když je správně vybitá baterka tak bod neoslňuje. Lovím bezproblémů už od půlky úplňku.
Petr Kos reaguje 3.7.2016 11:46
Za mě, nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci. Na druhou stranu každá věc má svého kupce...
Jiří Zábran reaguje 2.7.2016 20:37
Mám necelí rok FOMEI 3 - 12 x 42 Beater osazen na 308 W vystřeleno 43 ran ,nástřel drží , světelný bod neoslňuje. Použitelný na sněhu,strništi i úplňku ,je malí a lehký.Ta 56 bude koukat dobře.
Žaloudek Josef reaguje 2.7.2016 16:05
Beater II 4-16x56? Má někdo ???