ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Říje 2017
Říje 2017
vloženo: 13.2.2018 13:25
autor: Petr Selinger

úlovky (svět)

tetrov hlucháň v Rusku
tetrov hlucháň v Rusku
vloženo: 27.1.2015 19:17
autor: mirojevo

trofeje

Srnec 22.5.2020 - II. věková
Srnec 22.5.2020 - II. věková
vloženo: 2.7.2020 08:19
autor: Soňa Hrušková

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 16.1.2013 13:07
autor: Marek Drha

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 8.1.2016 11:48
autor: jirka krbeček

fotopast

...
...
vloženo: 5.3.2013 16:15
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

Dočkáš se!
Dočkáš se!
vloženo: 7.3.2012 11:11
autor: Carpin
Statistika
  • 232876 fotek (14 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8867 inzerátů (6 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748190 komentářů fotek (39 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289113 hlasování fotek (101 dnes)
  • 56415 hlasování videí (1 dnes)
  • 37583 registrovaných uživatelů
    4 dnes nových, 17 online

Připomínky a názory
Diskuze

írsky terier

Patrik Žaťko vložil 29.4.2015 14:21
Prosím o každu dobru radu o irskom terierovi. Aký je v myslivosti,a ostrost na černou zver?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Tonda Urban reaguje 7.7.2022 06:06
Před lety jsem viděl chuťového na prasata na slovensku v oboře (byl někde od maďarských hranic).Dobrý ohlas je na chov."od Bedrčského dubu" pokus se nepletu p.Goby. Jednoho jsem cvičil na barvu a měl vynikající nos.
michal velecký reaguje 5.7.2022 12:15
Zdravím! V příštím roce zvažuji pořízení dalšího lov. psa, ti současní stárnou( křepelák už dožívá) a je potřeba pomalu začít znovu. Jedním z adeptů je i irský teriér. Plemeno se mě vždy líbilo, jenom mám v dnešní gaučové době trochu strach, abych nešlápl vedle. Proto bych chtěl poprosit tímto způsobem o nějaký tip na lovecky vedené irčany v ČR. Moc toho asi nebude, ale dík za každý postřeh.
Jura Kalíšek reaguje 4.3.2020 16:49
Fulvinové kyseliny podporují vstřebávání živin z potravin a pomáhají stabilizovat střevní mikroflóru. Kupuji pro psa pamlsky Brit functional snack, koupíte je v každém obchodě, kde prodávají psí žrádlo. Jsou to velice kvalitní pamlsky pro psa v každém věku.
Karel Polacek reaguje 3.3.2020 18:46
Co jsou to fulvinové kyseliny? k čemu jsou dobré? o jaké pamlsky se prosím jedná?
Milan Jirmann reaguje 2.3.2020 16:34
Já jsem nosil piškoty nebo granule. LOVU ZDAR!!!
Jura Kalíšek reaguje 2.3.2020 11:39
Můžete si pořídit pamlsky, které jsou zdravé. Já jsem na radu veterináře sehnal pamlsky, které obsahují velký podíl kolagenu, a také fulvinové kyseliny.
Karel Polacek reaguje 1.3.2020 19:52
Zdravím prosím chtěl bych se tu zeptat zkušenějších, které pamlsky jsou pro psa dobré? hlavně ke cvičení? nechci kupovat pamlsky, které jsou plné éček, ale zároveň potřebuji něco suchého, co můžu nosit u sebe.
karel zvářal reaguje 20.6.2015 16:46
Patriku, pokud bych měl vybírat z teriérů dobře upotřebitelného psa, volil bych asi stejně, už jen z důvodů, že foxli byli moje srdcovka odjakživa. No a irčan, podle dostupných informací, by v té řadě adeptů stál na opačné straně.
Patrik Žaťko reaguje 18.6.2015 16:31
Ďakujem vám všetkým za informácie ja zatial o IT neuvažijem ale určite tak za 2-3 roky si ho kupim pokial si spravím poľovný lístok teraz si idem zajednať šteniatko foxteriera hladkosrstého
Miroslav Zajíček reaguje 18.6.2015 15:55
Ano,kombinuje.Ale buď jdeme na kachny nebo na naháňku na černou,současně se nám to povede málokdy.:-))) Petře,např."irbulové" od Neškodňáka také neměli chybu.
Miroslav Zajíček reaguje 18.6.2015 15:54
Ano,kombinuje.Ale buď jdeme na kachny nebo na naháňku na černou,současně se nám to povede málokdy.:-))) Petře,např."irbulové" od Neškodňáka také neměli chybu.
Petr Samek reaguje 17.6.2015 21:03
Pro p. Zvářala, Karle takhle to právě měl zkombinovaný zmíněný p. Neškodný z Vodňan. Irčani mu dohledávali, slídili, byli ostří na škodnou a pak jsem k němu jednou přijel, on cvičil 8. měsíční irčanku a řekl mi, Petře, udělal jsem u ní aport, hoď jí stokrát vše co najdeš na zahradě a ona ti to přinese! Pak jsem jí měl na lodi týden po tom na kachnách a když se setři otočili a plavali zpět, že je to moc daleko, tak tam Pepík hodil irčanku a ona kachnu přinesla ! Měl chovatelskou stanici Od křetického jezu ! Patriku, určitě to v genealogii IT najdeš !
karel zvářal reaguje 15.6.2015 21:46
Někde jsem četl, že irčak se umí potápět, tzn. že práce na vodě mu není cizí. Je tedy použitelný na lov kachen (aportování) a současně i naháňky? Kombinuje to u nás někdo?
Dušan Stanko reaguje 15.6.2015 09:04
Patrik mám nahrané video z práce IT v diviačom oplotku a chcem ho dať na lovu zdar a myslivost-lovectvi aby si videl prácu dvojročného psa a suky.Páni som rád, že sme sa vrátili k téme irský terrier no nebránim sa diskusií aj o iných plemenách a všetkým čo súvisi s chovom poľovných psov.
Leon Zumr reaguje 14.6.2015 21:47
Zase tak špatný to Petře nebude když z 22 chovných psů jich má 8 LUP a co jsem viděl v akci fenu s kopovkou tak si dobře seděli i v malých lečích slušně rozráželi ale vždycky si kus černý oddělily pro sebe :-))
Petr Samek reaguje 14.6.2015 19:27
Pavle, máš pravdu, ale je třeba se nad to trochu povznést. Já jsem byl také u toho když nové ZŘ spolutvořila paní, která měla prvního psa, ale už mu byly tři roky ! :-) Ale Patrik se toho o IT moc nedozvěděl co ? Pamatuji, vynikající irčany vodil ve Vodňanech Pepík Neškodný ale ten už bohužel loví tam nahoře, dneska je u irčanú asi problém jako u mnoha dalších plemen, naprostá většina jich chodí po městě a ne po lese.
Leon Zumr reaguje 13.6.2015 20:02
Je vidět že máš dobrý oči :-)))
karel zvářal reaguje 13.6.2015 19:17
Když koukáš na video, musíš mít zapnutý zvuk!))) Odepsal bych ho, kdyby byl němej. Odepsal by se sám, kdyby se na čuníka pověsil. Ale jako hlásič odvádí standardní práci... asi jsi měl vybrat jiné "kompromitující" video. Tatrákům zdar!
Leon Zumr reaguje 13.6.2015 18:35
Tak tomu nevěř za pár let bude TD odepsaný.To je TD jak vyšitý :-)) https://www.youtube.com/watch?v=TKVRYqIyQi0
karel zvářal reaguje 13.6.2015 17:57
Stará pravda zní, že z největších pytláků bývají nejlepší hajní-), takže za pár let ti, co teď nejvíc křičí, vymění "Alpy za Tatry" a budou je vynášet do nebes... Když si jen vezmete, kolik teriérů vzniklo na Ostrovech v dobách, kdy nebyly bobily, net, auta... lidi chodili pěšky a všecko per huba... a přesto vznikla řada zajímavých plemen. Když se chce, všechno jde. Až teď jsem třeba zjistil, že je nějaký Lakeland teriér, uznaný fci narozdíl od patíka, ze kterého vyšel (!!!) - vot paradoxy!... a dle exteriéru evidentně i z velše. Takže politika ("podrazy") je u uznávání plemene stejně důležitá, jako správné geny při šlechtění. Dle stránek klubu má plemeno příznivců dostatek, další určitě získá, protože ten potenciál kopova za "menší předělání" stojí.
dakslkopov reaguje 13.6.2015 17:42
Petře vůbec ničím.To jen že pán Stanko tě odporučil jako azaistného.Já Tě mám v hlavě vrytého jako supr člověka a vzpomínky na lesárnu kde jsi mi byl dobrým mazákem mě v tom utvrzují.Jen mám již dost různých keců kolem nejlepších psů a podobně.Všichni víme jaká je v kynologii prasárna a jací odborníci se dostávají na místa kde nám říkají co a jak.To je vše.Tak nebuď čahoune vztahovačný!!!!:))))))
Petr Samek reaguje 13.6.2015 17:22
Ale Pavle, čímpak jse Tě tak ranil ?
dakslkopov reaguje 13.6.2015 06:22
Pán Stanko,věřte mi,že mi nětreba nič vysvětlovat.A už vůbec ne pan Samek.To je vše.
Leon Zumr reaguje 12.6.2015 22:12
Karle nevím co tam je za problém já se přihlašuji v pohodě. Tak že za prvé nemám nic proti novým plemenům ale tvořit plemeno které tady je už v tolika variantách je podle každého normálního kynologa hovadina.Za druhé když si zjistíš kdo se kolem toho údajného nového plemene motá a jak se ti kříženci protlačují na zkouškách tak pochopíš že to je jenom výroba Jevčákových kříženců na truc za to že ho vykopali z klubu Slovenského kopova který pomalu potopil na dno
karel zvářal reaguje 12.6.2015 16:44
Leone, chtěl jsem si něco přečíst na stránkách Lovuzdar dle odkazu. Naskočila mi tabulka - pokud chci číst (!!!) příspěvky, musím být přihlášený-)))). Nu což, vyplním. Špatné heslo, vypisuji znovu, špatné heslo... Protože svoje jméno znám zpaměti, dokážu ho napsat opakovaně stejně. Ale abych se vnucoval, sháněl admina... jedem z vysoka ich web... jen jsem měl pocit, že mě těžkou botou "pan Kopov" kopol do rici... K věci: je nedůstojné dospěleho člověka, aby žil v představě, že rokem 2015 ustane vývoj nových plemen. Konzervatismus a nostalgie je možná pro někoho nosné téma, ale to by Němci dodnes jezdili v Trabantech a Varburcích... Jak napsal p. Lotrinský, volba plemen je velmi vhodná, kopova NEvynechává! A že že život je boj, nové věci se protláčejí těžko, názory bývají polarizované, není nouze o pomluvy a osobní útoky, to je celkem běžný jev. A už starší literatura uvádí, že hyperaktivní slovenský brakýř (kopov)není vhodný do (našich) malých honiteb. Takže zcela chápu záměr a motivaci iniciátora tohoto křížení a vůbec to nevnímám jako svatokrádež, naopak. Protože jen a jen praxe ukáže, zda to byl krok vpřed, či slepá ulička. A z toho, jak se ukazuje, mají mnozí husí kůži.
Leon Zumr reaguje 12.6.2015 16:14
Je dobré si něco zjistit o tom o čem chci psát.
Jiří Lotrinský reaguje 12.6.2015 15:52
Já si myslím, že kombinace plemen,které se podílejí na vzniku tatranského honiče, je velice vhodná, pokud se podaří a toto nové plemeno se ustálí v exterieru a výkonu tak to bude velkým přínosem myslivecké kynologii, Je potřeba hledět vpřed a ne ve všem hledat lidskou ješitnost a závist, přeji slovenským kynologům pracujícím na vzniku tohoto plemene mnoho zdaru.
Leon Zumr reaguje 12.6.2015 08:38
Nebude to jenom uražená ješitnost jednoho člověka který za sebou má určitou skupinu lidí pane inženýre za to vykopání z klubu Slovenského kopova?Když se snažíte vytvořit něco co tady už dávno je v tolika variantách ?P.S. Každý kdo se trochu o kynologii zajímá ví kolik času je potřeba a jak složité je vytvořit nové ustálené plemeno a zajistit mu budoucnost
Dušan Stanko reaguje 12.6.2015 08:09
p. Zvářal trafil ste klinec po hlavičke ako sa u nás hovorí keď ma niekto pravdu správne ste vystihol prečo tatranský durič vznika a preto aj my skúsení dlhoroční kynológovia podporujeme jeho vznik. Každy má právo na vyjadrenie svojho názoru a to rešpektujem.
Leon Zumr reaguje 10.6.2015 12:47
http://www.lovuzdar.sk/userfiles/diskusia_kom/3370/1390502_211056789066057_138252799_n.jpg
Leon Zumr reaguje 10.6.2015 10:45
Ale podle těch výsledků se tomu plemeno nedá říct ani náhodou spíš jevčákova směska která se protlačuje díky známostem a podrazům
karel zvářal reaguje 10.6.2015 09:26
Velmi se mi líbí snaha o vytvoření optimální kombinace genů. Třeba kopova bych nechtěl ani zadarmo, přezdívám mu pes-poděs. (Prosím, ať to slovenští polovníci neberou osobně.) Zase tolik moc majitelů tohoto plemene u nás neznám, ale to málo, co ho drží... místo aby pes vyhledával a stavěl zvěř, páníček zastavuje s dotazem pocestné při hledání psa - věčný útěkář. Po jezevčíkovi získá větší rozvahu a klid, navíc bude použitelný s barvářskými vlohami i při dosledu. Držím slovenským kynologům palce, podle prvních výsledků to vypadá nadějně! http://michalovce.korzar.sme.sk/c/7447965/na-slovensku-vyslachtili-nove-plemeno-psa-tatransky-duric.html
jezevec2 reaguje 10.6.2015 08:42
Tatranský durič.můžete mi o něm něco napsat? neznám to.dík
Dušan Stanko reaguje 10.6.2015 07:02
p.Zvařal je to tatranský durič novovznikajúce plemeno, ktoré už my na vychode Slovenska využivame na poľovné účely tri roky
karel zvářal reaguje 9.6.2015 19:27
Tibetská doga, pravděpodobněji tatranský durič.
jezevec2 reaguje 9.6.2015 18:52
co je TD?
Dušan Stanko reaguje 8.6.2015 17:50
Ďakujem p. Samkovi za jeho reakciu na pána ktorý sa zapojil do diskusie pod pseudonymom DAXELKOPOV a vysvetlil mu ako to s plemenami poľovných psov v skutočnosti je a vidím, že tak ako ja má skúsenosti s viaccerými plemenami psov.Daxelkopový-AJD som choval 12 rokov. Poľovníkom som 40 rokov a chovnú stanicu mám 35rokov a cez moje ruky prešlo za ten čas mnoho psov.Mám diviačiu oboru kde cvičím psov o.i.aj AJD a SK a tak ako píše p. Samek v každom plemene sa najdu vynikajúci, priemerní ale aj psi poľovne neupotrebitelní.Momentálne mám v svojej CHS irčanku, borderterierku a TD. To len pre p.DAXELKOPOVA aby to mohol posúdiť.
dakslkopov reaguje 7.6.2015 19:03
To není osopování,to je reakce.Uplně v pohodě.Tedy pokud jsi myslel že pan Stanko nemá nic a kritizuje,tak to nevím.Nemohu posoudit.Jen mi příjde jeho reakce a srovnání jako hloupost.
Petr Samek reaguje 7.6.2015 17:46
Pavle, nevím proč se na pana Stanka osopuješ ?! Viděl jsem v životě málo dobrých irčanů ale mnoho špatných tzv. daxlů nebo kopovů. Mám doma 4. generaci bordrů a byli mezi nimi vynikající a byli průměrní, lovil jsem 25 let s bulteriery a lidem se to moc líbilo, než mi začali vyčítat přílišnou ostrost na černou a častá zranění psů, měl jsem am. stafordy a lidi se jich báli, přesto že ani jeden můj pes nikdy nikomu neublížil. Nejlepší je nemít nic a všechno jen kritizovat.
dakslkopov reaguje 7.6.2015 13:42
Myslím,že pan Stanko ještě neviděl pracovat kopova a nebo daxla.Zdržel bych se takového komentáře.....
masiny reaguje 7.6.2015 07:16
Irčana mám třetím rokem,ze začátku byl fixovaný na pána,po několikerých naháňkách se otrkal a pracuje jako honič.Z leče vyžene uplně všechno,od kuny přes lišku až po jelena.Na naháňkách předvádí špičkovou práci,na šoulačkách je tichý,dá se odložit,pracuje na barvě.Miluje lidi a děti na ostatní psy je ale minimálně ostražitý,doma hlídá jako ďas. Máme ZV,BZ,LZ Tolik ve zkratce.
jezevec2 reaguje 10.5.2015 15:17
panebože prasata honí kde jaký pes.ok :-)
Dušan Stanko reaguje 9.5.2015 15:13
Ja pani Ježikovej rozumiem, viem o čom hovorí.
jezevec2 reaguje 8.5.2015 16:16
proč jako? za co může pan Stanko?
Dušan Stanko reaguje 8.5.2015 08:35
Potvrdzujem to čo napísal jezevec2.Dvojročný irčan dokáže oddelit od čriedy prasa chytí ho a drží do príchodu pána. Diviaky durí už od osem mesiacov!
jezevec2 reaguje 7.5.2015 13:57
na prasata to může být dobrý pes.
Tereza Heráková reaguje 4.5.2015 21:26
Často a ráda jsem irčáky hlídala..
Dušan Stanko reaguje 30.4.2015 16:48
Je na škodu, že málo poľovníkov využíva irských terrierov v praxi pričom je to okrem brlohovania pes schopný na všetku prácu. Moja chovná fena nie je hlasitá na stope ale hlási všetko čo v revíri vidí, je dobrá na dohľadávky a durí aj diviaky. Kamarát má chovného psa, ktorý robí na diviaky lepšie ako kopov alebo iný durič!!!
Tereza Heráková reaguje 29.4.2015 20:18
Bohužel v současné době není irčák u myslivců v kurzu,ale jinak umí být velice šikovný!Kamarádka chová irčáky už dlouho spolu s našimi bordíky tvořili úžasnou smečku,bohužel irčák je svérázný,tvrdý teriér a nic ho nezastaví a to se jim stává osudným.