ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

když se daří, tak se daří
když se daří, tak se daří
vloženo: 17.1.2014 01:13
autor: Zdeněk Urban

úlovky (svět)

 už je v Alpách zase klid
už je v Alpách zase klid
vloženo: 18.9.2020 09:04
autor: Antonin Mikulec

trofeje

srnec a srna
srnec a srna
vloženo: 2.1.2014 14:08
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

už to začína
už to začína
vloženo: 3.9.2014 10:15
autor: Rastislav Rejko

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 27.8.2015 07:00
autor: jirka krbeček

fotopast

...
...
vloženo: 7.5.2016 16:47
autor: František Popílek

myslivecké umění

Ježíšek mi letos vyrazil dech...
Ježíšek mi letos vyrazil dech...
vloženo: 25.12.2020 08:25
autor: Soňa Hrušková
Statistika
  • 233342 fotek (30 dnes)
  • 7958 videí (2 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8885 inzerátů (6 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748985 komentářů fotek (63 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3293245 hlasování fotek (235 dnes)
  • 56450 hlasování videí (6 dnes)
  • 37651 registrovaných uživatelů
    3 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Diskuze

Jak je myslivost vnímána veřejností ?

Radek Vyhlídal vložil 28.12.2013 23:47
Jaké máte zkušenosti s názory lidí z Vašeho okolí na myslivost a lov zvěře ? Média ji nejčastěji líčí takto: http://wiki.blesk.cz/postreleny-myslivec-na-jihlavsku,1.html
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Martin Musil reaguje 4.2.2021 05:16
Jeden blb.c udělal reklamu všem ...
Martin Musil reaguje 4.2.2021 05:12
https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/praded-strelba-jeseniky-zver-obora-030221.html
josef turek reaguje 7.10.2017 20:10
Lesníku Vilšere, máte ve svém příspěvku dvě hrubé chyby něco jako když jste si spletl siku s muflonem. Chytračení se nevyplácí.
Petr Tihelka reaguje 7.10.2017 09:55
Ještě jednou se Vám omlouvám ale článek jsem psal v rozhořčení a prostě jsem se upsal. Pokud tak výrazně dbáte na spisovnou češtinu mohli bychom zde řešit vhodnost používání výrazu ,,OK´´ nebo třeba to že jste ve Vašem příspěvku zapomněl napsat háček u ,,Ať´´.
Petr Tihelka reaguje 1.10.2017 11:02
Pardon pane co se schováváte za pseudonym, žrejmě budete taky kvalitní materiál... Splést se může každý, nicméně Vám se to asi nikdy nestalo... Nevěděl jsem že je to diskuze o českém pravopisu...
Petr Tihelka reaguje 1.10.2017 07:43
Myslivci ... pardon za překlep
Petr Tihelka reaguje 1.10.2017 07:41
Docela zajímavý video, v první řadě bych chtěl říct že ten borec asi moc sleduje Beara Gryllse a od Specnazu by utekl po 2 minutách ale budiž, každý máme své zájmy. Nicméně k tomu videu, částečně mluví nesmysly ale v něčem má taky trochu pravdu, určitě by to okolo toho krmeliště nemuselo vypadat jako v kostnici, ve vnadění nevidím problém, zejména vzhledem k nynější situaci s AMP. Dále pochopím když si někdo udělá na kazatelnu topení ze svíček, zejména postarší kolegové, nicméně nepochopím ,,Petry´´ v kazatelně, zvláště v dnešní době vysoce kvalitních izolačních materiálů, vhodného oblečení do mrazů nebo vyhřívaných oděvů. A také musím souhlasit s jedním z výroků pod videem a to sice že absolutně nesouhlasím aby lidé kteří podivným způsobem přijdou k loveckému lístku a zbrojnímu průkazu, mají spoustu peněz za které si nakoupí nejluxusnější vybavení (nejlépe s co největšími nášivkami a značkami aby si toho i slepý všiml) a hurá do lesa něco, nejhorším případě někoho nebo jeho psa zastřelit nebo postřelit, byli nazíváni Myslivcxi!! Toto jest můj názor!
Mgr. Jiří Šebek reaguje 30.9.2017 21:01
Nehádejte se lidi a podívejte se na youtubu na tohle: PROČ NEMÁM RÁD MYSLIVCE /Specnaz.cz/. Nějaké názory?
Josef Voborník reaguje 28.12.2014 20:24
Aničko, o mě se zatím rozhodně nemusíte bát. Sice se mi povedlo shodit 3 kg /ze 132 na 129/, ale co to je, navíc ty procházky jsou sice nutné a potřebné, ale jak je větší mráz než - 5°C, tak se mi těžko dýchá, dnes jsem šel jen do kůlny pro dřevo a měl jsem toho dost.
karel zvářal reaguje 28.12.2014 16:22
Já mám taky plný šatník kalhot, do kterých se nevlezu. Do docenta mám sice daleko, ale i tak radost mi to nedělá. Překvapil mě jeden známý z práce, který shodil za necelý rok 30 kg. Má cukrovku, doktor ho čímsi postrašil a to ho tak motivovalo, že denně ho potkávám na cyklostezce, kde rajtuje i hodinu jak mladík (čerstvý sedmdesátník). Ale to není metoda pro každého! Bez lékařské kontroly není dobré se pouštět do drastických shazování. Volil bych každodenní procházky, časem prodlužovat okruh. Tasemnici nikomu nepřeji, spíše pevnou vůli.
Josef Voborník reaguje 28.12.2014 15:26
Karle, Ty si z toho děláš srandičky, ale mně by možná nějaká ta soudružka tasemnice ve střevech prospěla. Ne a ne něco shodit, kór teď o Vánocích a kdyby to bylo jen trochu možné, rád bych se s 10 - 20 - 30 nebo i 40 kg rozloučil, ale jak, když mi stále chutná a na zázračné diety nevěřím.
karel zvářal reaguje 27.12.2014 16:29
Jožine, říkáš to tak přesvědčivě, až bych si myslel, že máš břicho samou škrkavku a tasemnici. No a jestli ne, tak máš u mne obrovské mínus-)). Nasaď si je, a uvidíš, jak ti budou "pomáhat". Ani se nedivím, že ti ty časáky stopli.
Petr Janský reaguje 26.12.2014 22:22
Jožo ty jsi dobrej pacient.
Radek Pintner reaguje 26.12.2014 21:16
Pokud si myslíš, že víš víc než dvě MVDr. tak jsi pouze opět dokázal jaký jsi chudák a pomatenec. Mentálně retardovaně zaostalý, u telky přeležený Uherák.
Pavel Štěrba reaguje 18.11.2014 21:30
Ještě bych se tě rád zeptal blbe, kde že je to Sydny?
Pavel Štěrba reaguje 18.11.2014 21:28
Xindle, neustále tu dokazuješ, že na takový druh dementa jako jsi ty, by se ta atomovka použít měla.....
Roman Skřejpek reaguje 18.11.2014 16:39
Nelze než s tebou souhlasit Pavle,v krátkém příspěvku je řečeno vše podstatné a je zřejmé že dění v Evropě ti není cizí a dějiny máš v malíčku. S poklonou Roman
Pavel Štěrba reaguje 18.11.2014 07:20
Jasně, proč to nezkusit jádrem!!!! "Humanitární bombardování" je oblíbená kratochvíle "civilizovaně demokratického" světa, už se to provádělo kazetovými bombami, fosforem, ochuzeným jádrem, tak proč nezkusit něco ostřejšího?!?! Bezva nápad, až NATO, že to vyselektuje především nás.... Stačí si něco málo zjistit o ruském raketovém štítě.... S tím Polskem jsi taky Jeníku pobavil, byli tupí mezi světovými válkami, kdy jako první podepsali smlouvu s Adolfem a nás 3x napadli, a teď, když ten jejich kačer Donald Tusk leze do zadku nejterorističtější organizaci světa USA, tak jsou tupí stejně. Nakonec se stali obětí vlastních ambicí a historie se často opakuje. Vlastně ne USA, ono už to je jenom SA?
Ondřej Procházka reaguje 15.1.2014 23:50
X.J.: SZ
X.J - Honzík Ř reaguje 15.1.2014 22:52
Ondro víme:-) a on ví taky a snad si to přebere. Já vím,že je nemocný a prudí všechny fóra a zdaleka ne jen myslivecká, ale bít ho nemá cenu a tak mu to snad dojde. Kdyžtak tam svoláme sjezd a vezmeme ho do tlaku:-)
X.J - Honzík Ř reaguje 15.1.2014 22:49
A zýroveň i já bych chtěl zde kolegům poděkovat za informace při pátrání. Byla to kolektivní práce zejméja děkuji jiřímu N. Ale ostatní také přispěli. Nechci si nechat vavříny a je mi to jedno, hlavně ať už jde do pr..., nebo alespoň ať honimír sleduje ale nezapojuje se do debat. Děkuji všem....
Ondřej Procházka reaguje 15.1.2014 22:47
No, já už jsem slyšel minimálně 2 zaručeně jisté odhalení identity. Jak víte, že je to tenhle svalovec ve slušivém trikotu?
X.J - Honzík Ř reaguje 15.1.2014 22:47
Není zač Karle, teď jsi zase rozesmál mě.:-) Ale bacha nenech se mýlit?!! Je to rozený vesnický rváč:-))
karel zvářal reaguje 15.1.2014 22:25
Teda Honzíku, asi se nechám přejmenovat, přestanu vařit, protože tak dlouho jsem se už dlouho neřehtal. Jak je možné, že nemáš práci? Takovou figuru bys měl zpeněžit např. u filmu. Co takhle kompars ve velkofilmu Dachau?... Vidíš vidíš, čím kdo zachází... Tímto děkuji tvému druhému Já, tedy XJ, že nám přiblížil fantoma a podomního prodejce. Jeňo, ale fakt bys tu myslivost měl začít dělat. Ta zvěřina by tě spravila, s těma vločkama to nepřeháněj!
X.J - Honzík Ř reaguje 15.1.2014 22:09
No já myslím Honzíku, že se zde vtíráš pouzte Ty a každá akce plodí reakci tak tady se opět můžeme mrknout na pane Řeháčka J.X.
X.J - Honzík Ř reaguje 15.1.2014 17:18
Myslím, že žádná petice nebude. Nemůže ji přeci dělat duševní mrzák, který již od mládí platil za vesnického idiota po kterém se házelo kamením.
František Dvořák reaguje 14.1.2014 16:57
J.X. to je dobrej nápad stou norou,ale já bych tam posadil vždy ze školy jednoho žáka jako Budulínka.Bylo by to důvěryhodnější.
ooo reaguje 14.1.2014 14:32
Odbornik zasne,laik se divi.Poucne a zaroven zabavne.Jen tak dal!
Aleš Bureček reaguje 14.1.2014 06:01
Pane X v každé činnosti se najdou jedinci,kteří to nedělají jak se má a porušují pravidla.Nějaká výpověď starého anonymního (možná)myslice to maximálně jen potvrdí.A jestli už chcete strašit děti,tak tam přidejte ještě pár záběrů z Afgánistánu a nějaké ty dopravní nehody.Samozřejmě se zvukovou kulisou.Mládež na facebooku degeneruje a takoví uživatelé jako vy tomu jenom pomáhají....
Ondřej Procházka reaguje 13.1.2014 23:37
No vzhledem k obvyklému procentuálnímu zastoupení myslivců v řadách poslanců v PS a vlivu nejrůznějších bohatých lobbistických skupin myslivostí a lovem se zabývajících se na výsledek moc těším. Určitě se budou moc rádi a seriózně zabývat nesmysly z hlavy nějakého nuzáčka z bůhvíodkud.
Josef Voborník reaguje 13.1.2014 21:30
Besedy s dětmi v ZŠ i MŠ v Žacléři provádějí naši členové pravidelně každý rok a je to ze strany vedení školy i MěÚ velmi kladně hodnoceno.
Skrofa reaguje 13.1.2014 20:31
:D
Aleš Bureček reaguje 13.1.2014 10:28
Ptal se tu někdo jaké máme zkušenosti s názory lidí z našeho okolí na myslivost a lov zvěře?...... Myslivost je všeobecně vnímána nezasvěcenou veřejností špatně. A pokud bude nejsilnější médium jako je televize vysílat nekonečné seriály,telenovely a místo zpráv černou kroniku místo toho,aby veřejnosti v přírodopisných dokumentech objasnila význam myslivosti a nutnost regulace a chovu zvěře tak ji ani jinak vnímat nebude. Možná by pomohlo,kdyby paní učitelky vzaly sem tam svou třídu místo na muzikál do OMSu a domluvily si přednášku.
Josef Voborník reaguje 12.1.2014 20:16
Kupodivu souhlasím - jen si dovoluji připomenout, že oblasti chovu zvěře tady již byly a osvědčily se - jenže po změně režimu byly hodně rychle novopečenými "odborníky" zrušeny, aby bylo možno lépe organozovat vybíjení nejen "nepůvodních" muflonů, daňků a kamzíků, ale zejména jelení zvěře, kterou ti "lesní zahradníci" jsou schopni označovat za největšího škůdce lesa.
Posluchač reaguje 12.1.2014 19:19
Také by jistě pro zlepšení jména pomohlo zavedení oblastí chovů dané zvěře. Už jen toto by byl signál k veřejnosti, že postkomunističtí uživatelé zejména společenstevních honiteb (respektive vnucení honební starostové z ahistorických struktur např. JZD)jsou schopni se domluvit. V tomto případě má rakouská myslivost náskok desítky let.
Pavel Štěrba reaguje 12.1.2014 18:55
oprava: ahysterických
Pavel Štěrba reaguje 12.1.2014 18:53
Nekolo, už je leden, tak si místo vypisování ahistorických polucí dojdi zkontrolovat pastvinu, jestli se Ti tam od podzimu neválí chcíplý tele jako loni.
Václav Sedláček reaguje 12.1.2014 15:35
Ještě by mohl ten "Posluchač" vysvětlit,proč právě za komunismu se režijní honitby státních statků,lesů a vojáků zasloužily o světové renomé české myslivosti?
Posluchač reaguje 12.1.2014 12:10
Pan Myslín si tedy přeje, aby vlastník pozemků i když není uživatelem honitby nemohl lovit přemnožená divoká prasata i když mu škodí na pozemku či úrodě,nemohl po předchozím souhlasu státní správy přikrmovat drobnou zvěř, komorovat ji a třeba pro ni stavět na svém krmná zařízení zejména pro dobu nouze (pro Štěrbu - např. rohatinky). Ta komunistická závist se nezapře a touha poroučet na cizím se nezapře, že?
Posluchač reaguje 12.1.2014 12:03
Opravuji: A proto komunistická myslivost neměla a nemůže nikdy mít slušné jméno.
Posluchač reaguje 12.1.2014 12:01
Pan Myslín a mnoho podobných příznivců postkomunistického o svérázného lovu si neuvědomují, respektive nechtějí vědět, jaká práva ohledně výkonu práva myslivosti měl vlastník, myslivec-vlastník, ač nebyl uživatelem honitby. Rakouská myslivost -uznávaná za nejleppší v Evropě, kde tato práva nebyla myslivcům pošlapána a ukradena a zločinem komunismu nevznikla komunistická myslivost neměla a nemůže nikdy mít slušné jméno.
Posluchač reaguje 12.1.2014 11:52
Pro pana - soudruha Myslína, co tady prosazuje komunistické výdobytky, zřejmě pochycené od ahistorických lovců z MS.:,, Morávek 2003 - Právní úprava myslivosti, platná na území Československa po roce 1918 vždy respektovala existenci práva myslivosti a práva výkonu myslivosti. Honební zákon pro Čechy č. 49/1866 čes.z.z. ( ust.§1), vládní nařízení č. 127/1941, o myslivosti ( ust.§ 3) i zák.č. 225/1947 Sb., o myslivosti ( ust.§ 1) vždy deklarovaly právo myslivosti vlastníku pozemku. Toto právo nebylo možné zřídit jako samostatné věcné právo. Právní úprava (zákon č. 449/2001sb.) je z tohoto důvodu neodůvodněně nevyvážená a poskytuje více oprávnění a výhod ve vztahu k pozemku subjektu právně slabšímu ( uživatel honitby, držitel honitby), než samotnému vlastníkovi: - vypouštění zvěře na pozemky - vypouštění zvěře ze záchranných chovů -zřizování napajedel, krmelců, posedů a zásypů - nemožnost vlastníka střílet a lovit zvěř na svém pozemku -omezení vlastníka podle ust.§ §9 a 10.
Václav Sedláček reaguje 12.1.2014 11:47
No po tom co si někteří náhodou přečtou diskuse na těchto stránkách,tak si udělají ten názor který nám zrovna neprospěje. Chtělo by aby admin někdy zasáhl a vymazal některé příspěvky a jejich pisatelům zamezil vstup,což sice není jednoduché ale určitě by to nějak šlo.
Josef Voborník reaguje 12.1.2014 10:06
Ano. Normální. Např. zrovna Martin Myslín. A pak ti nenormální. Nehodlám jmenovat.
Skrofa reaguje 11.1.2014 21:13
J. X. Když by ses nešel k myslivcům ani vy..at, proč zde vkládáš fotky a přispíváš?
Skrofa reaguje 11.1.2014 21:11
My se alespoň vystřídáme, ale Nekola je na to sám, chudák. To je teprve výdrž.
Martin Myslín reaguje 11.1.2014 19:22
Asi tak, rázem z toho není debata o veřejnosti, ale debata o vztahu myslivosti s příštipkáři co nejsou schopni pochopit, že dokud nedají dohromady odpovídající lán tak si holt výsadu bohatých vlastníků nedopřejí - s jejich logikou bych časem aktivně provozoval myslivost na své zahradě a na okolních loukách, konečně občas tam zahlédnu zajíce či srnčí, tak rychle pálit než se to hne k sousedům. Konečně je to moje!!!! Takže nejdřív zvěř, pak vlastní měnu a celnici. Jinak zbytečná debata. Vždycky bude někdo pod minimální výměrou a ten někdo s Nekolovým naturelem bude dokola řvát a ječet o nespravedlnosti světa, že je myslivost o chovu a zvěři a z toho důvodu je potřeba jistá výměra (dle mého dnes zbytečně malá) takový jedinec stejně nikdy nepochopí, neb to ani chápat nechce. Na pořádný kus země (když už mu o to tak jde) prachy nemá, což je při jeho podnikatelském umu a dnešních cenách půdy rovněž s podivem, a tak stále dokola tentýž teskný příběh. Pokud na to máte nervy tak jsem na českou myslivost zase o něco více hrdý - nám se sice řiká tišší blázni a rybaření je o klidu, ale Vaši trpělivost Vám upřímě závidím.MM
Ellhenický Petr reaguje 10.1.2014 06:15
Když už chceš něco papouškovat,tak se nauč aspoň psát.Poslední má reakce na IQ tykve.
Ellhenický Petr reaguje 9.1.2014 08:50
Prosím Vás, na ubohé příspěvky J.X. či Posluchače nereagujte.Je to pořád stejný a zbytečný.
Pavel Štěrba reaguje 8.1.2014 12:53
No to je zase guláš. Panenko Mariá Podsrpenská vidíš to? Tak já nevím co je to komorování? No možná tak podle tvojí pomatený logiky. Jinak podle tvého posouzení tradičního a netradičního (postkomunistického, jak s oblibou píšeš)myslivce, bych já měl být asi tím tradičním. Můj děda hospodařil do roku 1951 na 15 ha a já mám dneska mnohem větší pozemky, než je ta tvoje 5 ha záhumenka. Tak se uklidni. A ti tví "demokratičtí" myslivci nebylo nic jinýho než banda pytláků. V každym žebřiňáku byla schovaná dvojka, kdyby náhodou srnec vystrčil hlavu.
Posluchač reaguje 8.1.2014 11:25
Pokračuji - Až v roce 1882 vídeňský správní soudní dvůr rozhodl (Budw. 1352/1882), že „honební právo není žádným samostatným právem, které by se dalo pojmout do všeobecného rozdělení práv, nýbrž se jeví prostě jako výkon vlastnického práva k pozemkům“. Tento soudní výrok sice nebyl zrušen, avšak popřevratová československá legislativa koncipovala právo myslivosti jako samostatné právo věcné, toliko vycházející z vlastnictví pozemku.
Posluchač reaguje 8.1.2014 11:23
Jako ty, když nevíš Štěrbo - ,,tradiční,, myslivče, co je to komorování koroptví a rohatinky:)) Ale nikdo není vševědoucí, že.. Takže lidoví myslivci s krvavou, komunistickou tradicí počínaje vyházením demokratických myslivců z jejich majetků v 50. letech min století jsou ti správní::))) A ti, co mají více než stoleté tradice jsou ti nesprávní:))) Můj názor je, že se musí změnit zákon o nyslivosti, počínaje tímto: Mottl 2013:,,Právo myslivosti bylo pokládáno za neodlučitelnou součást vlastnictví pozemku, jinými za samostatné zvláštní právo, jevící se jako právo reálné, neodlučně spojené s vlastnictvím pozemku. Až v roce 1882 vídeňský správní soudní dvůr rozhodl (Budw. 1352/1882), že „honební právo není žádným samostatným právem, které by se dalo pojmout do všeobecného rozdělení práv, nýbrž se jeví prostě jako výkon vlastnického práva k pozemkům“.
Pavel Štěrba reaguje 7.1.2014 18:59
Tady u Bohouše Krákory máte názorný příklad toho, jaký lidi na myslivce hází špínu. Většinou to jsou jen krátkozrací lidé bez jakéhokoliv přehledu a zkušeností, co dokáží akorát omílat pár naučených demagogických frází, splácat páté přes deváté a nejlépe když do všeho ještě zatáhnout svou pošahanou nenávist k věcem minulým. A teď si vezměte, kolik dalších "expertů" na myslivost dokáže Bohouš vyrobit v té své dupárně. Zkouřenýho teenagera, který nerozezná srnce od jelena, dokáže Krákora zpracovat jedna báseň. Stačí se držet hesla které razil už Pepa Goebbels: stokrát opakovaná lež, se nakonec vždycky stane pravdou. A tohle všechno umožňuje ta slavná demokracie, ničemu nerozumět, do všeho kecat, všem znepříjemňovat život a mnohdy na tom ještě vydělávat.
Posluchač reaguje 7.1.2014 09:56
Ono těžko současnou, postkomunistickou podobu myslivosti vnímat pozitivně zejména ve společenstevních honitbách, když ji tam provozují v podstatě nemyslivci bez zkušeností s drobnou zvěří a záměrně přemnožující srnčí zvěř,odmítající vytvářet krajinné prvky i po nabídkách od vlastníků obecních, soukromých. Soustavně vysvětlovat ahistorickému myslivci z MS,ČMMJ a býv. JZD a to i s vyššími mysl. zkouškami, že přírůstek přirozeného zmlazení listnáčů (mj. za absence jedle), každoročně do mrtě spásaný po desítky let za tzv. lidové myslivosti a dodnes jde v podstatě proti myslivosti samé, poněvadž pak schází vhodné stromy na hřadování bažantů, nejde. O vytrhávání remízů, rozorávání nových polních cest, jejich chemizaci, nedodržování odstupových vzdáleností při používání pesticidů od hranic pozeků zemědělsky ospodařícímmi lovci z MS a býv. JZD nemluvě.
Skrofa reaguje 6.1.2014 18:02
Taky nechápu, že se takhle mohou bavit dva DOSPĚLÍ lidé. Navíc veřejně. Pánové (Romane a Marku), kolik vám je let?
Tomáš D. reaguje 5.1.2014 19:56
Skutečně názorná ukázka toho jaká jsou myslivci banda.
Radek Podhorecký reaguje 5.1.2014 19:43
Pro Marka Konečného-,,žádné obecné kecy".Možná je právě problém,že jsou ,,pro 9O% ? myslivců nepoužitelné".To procento já neznám,ale osobně se snažím těmito zásadami řídit,za tím si jednoznačně stojím!Co se týče ,,Skrofy"-100% souhlasím :-)Radek Podhorecký.-2.1.2014-21:16
Ellhenický Petr reaguje 5.1.2014 08:55
Chlapci, vy tomu dáváte na prdel.Probírá se tu, jak se máme chovat a názorný případ jak to dopadá.K věci. Mluvil někdo z přítomných s rysí hlídkou v terénu? Když tam není profesionál, tak ty"děti" neví která bije.Znají pár naučených vět a konec. Pochybuji o tom, že se mezilidské vztahy u nás zlepší,ta doba je již dávno pryč.Každý má svoji demokracii a nikdo mu do ní nemá co povídat a každý si může dělat co chce,nedej Bože, abys někoho upozornil na nevhodné chování.Jedno přísloví praví, že se máme chovat k lidem tak jak chceme aby se oni chovali k nám a pak by bylo dobře.
karel zvářal reaguje 4.1.2014 16:24
Taky mám někdy problém udržet nervy na uzdě, když panička si jde zaběhat a svoje dva MO nechá běhat na volno, takže všechna zvěř kolem stezky je v pohybu... Doba je jiná, drsnější, sprostější, ale jak napsal Skrofa - jít to řešit s křikem a nadávkami, tak to raději vůbec. Podle mě by se toho měla více zapojit policie, mělo by to být lépe ošetřené zákonem a postihnutelné. Pokud není na vodítku - trestat! Znám spoustu lidí, co takto venčí psy a nemají s tím žádný problém, námitky myslivců chápou. Povědomí lidí o životě v přírodě je velmi ploché, nedostatečné. To by měla být věc výchovy ve školkách, na školách ap., na kraj lesa pověsit cedule s upozorněním na pokuty. Asi by ty cedule dlouho nevydržely, u nás pejskaři vytrhali hned druhou noc všechny cedule kolem pískovišť. Život je boj a s úsměvem jde všechno líp! A bulvár si stejně něco vyšťourá, i když se člověk bude snažit sebevíc.
Skrofa reaguje 4.1.2014 12:43
4.1.2014 12:40 (ať už s tím admin něco udělá)
Jiří Balcárek reaguje 3.1.2014 13:48
Radek Podhorecký - podepisuji se pod Vaše řádky. Máte naprostou pravdu.
Radek Podhorecký reaguje 2.1.2014 21:21
2.1.2014-21:16-R.P.-Radek Podhorecký :-)
karel zvářal reaguje 2.1.2014 18:17
Pavle, je třeba vycházet z dané situce. Těch změn je samozřejmě potřeba mnohem více, počínaje ministerstvy a celým systémem výchovy a propagandy. Ale ta účast zástupce "protistrany" vůbec není od věci. Tím opovržlivým přehlížením si nikoho nenakloníte.
karel zvářal reaguje 2.1.2014 18:00
Martine, dobře napsáno. Parafrázoval bych lidovou moudrost Kam nechodí slunce, tam chodí lékař na Kde nepromluví myslivec, tam školí duhák. Já vždycky myslel, že provozní slepota je jen výmysl psychologů, ale něco na tom bude. Kdyby jednoho člena hlídky zviklal, nedej bože získal na svou stranu, to by bylo Terno! Když se nechce, je to horší, než když se nemůže...
Martin Myslín reaguje 2.1.2014 16:29
Zdravím pane Pastorku, myslím, že ano. Respektive nemyslím, že by s tím měli problém, ale i kdyby ano tak nic jiného než přijmout, nabídnout kávu a dát prostor u plátna by jim vlastně ani nezbývalo. Jsou to oni kteří se oficiálně prezentují jako spolupracující a jsou to rovněž oni kteří se snaží zatáhnout myslivce do všeljakých sčítacích akcí apod. Takže pokud by odmítli jen si naběhnou na vidle. Ještě trochu popíšu onen seminář, posluchači nejsou členy HD, v drtivé většině se jedná o mladé lidi z bližšího či vzdálenějšího okolí, kteří mají zájem o přírodu a pochopitelně o vrcholové druhy, které jsou co si budeme povídat, divácky a fanouškovsky vždy nejatraktivnější. Mimochodem, když se pokusíte vžít do role mladého nadšence, který má zájem o přírodu, tak se nelze divit tomu, že velmi rychle natrefí na vlčí hlídky, což vůbec neznamená, že se jedná o přesvědčeného duhového bratra, co se chystá přivazovat ke stromům. Přednášející jsou potom HD, ale pravidelně chodí lidé z příslušných CHKO a dříve se objevoval i L. Kunc. Každopádně probíhá to formou přednášek a diskusí, a zástupce Hubertova cechu by nebyl od věci.
Aleš Pastorek reaguje 2.1.2014 15:37
Tak teď jsi trefil Martine "kozla" přímo na komoru.....Myslíš si, že by představitelé Hnutí duha a jiných ekoteroristických organizací byli svolní s přednáškou svého největšího nepřítele v podobě aktivního myslivce?? Takového člověka, který by možná těmto mnohým zmanipulovaným "dětem" otevřel oči, nemohou potřebovat.
Martin Myslín reaguje 2.1.2014 13:59
Dodám, že stačí prezentace činnosti, místní představitel a vzít to klidně formou přednášky s otevřenou diskusí nakonec - kde jinde je zaručených čtyřicet posluchačů se zájmem o přírodu, přímo z oblasti. Osvěta je taková má alternativa k té síle, kterou si vážně neumím představit.
Martin Myslín reaguje 2.1.2014 13:53
Jakou silou? Níže jsou jako příklady uváděny vlčí a rysí hlídky, mládežnické organizace běhající po horách - a byl by takový problém kdyby se základního školení zúčastnil myslivec a krom svého pohledu na šelmy (což by u mnohých dotčených nebylo rovněž bez zajímavosti:) by posluchače krátce seznámil s faktem, že pro ochranu přírody je nejlepší jejich účast v mysliveckém spolku a vysvětlitl jak se stát myslivcem? Krom toho, že si to vážně pro ochranu čehokoliv myslím, tak by se názory vyvážily. Je Vás zatím stále dost, argumentačně zdatných jedinců zdá se rovněž a onoho vyslance by to stálo dvakrát 1,5 hodiny ročně. A kdyby přítomnost prodloužil, možná by zjistil, že se antimyslivecká nalévárna nekoná a pokud se takové názory objevují, je to spíše přítomností již přesvědčených. Zatím mám pocit, že v žaludku mnohých leží jen parta študáků blbnoucích v lesích jen proto že existují - osobně jsem se takového semináře pro svůj vlastní obrázek raději podvakráte účastnil aniž bych byl člen či účastník. Nadávání nelze člověku upřít, ale toto co píšu je minimum - slábnete a mladí se hodí.
karel zvářal reaguje 2.1.2014 11:55
Já bych pro změnu začal veřejné mínění masírovat vtíravou otázkou, jaký byste řekli, že je názor myslivců na laickou veřejnost?... Souzním se závěrem Marka K. - téměř všichni by to měli u oné zadní části. Z čeho by ten bulvár byl v okurkové sezóně živ, kdyby nesbíral kdejaký drb?
H.J. reaguje 2.1.2014 10:18
Omlouvám se za překlep, platí samozřejmě "Zrovna".
H.J. reaguje 2.1.2014 10:17
Zrobna nedávno mě napadlo, že nejlepší způsob jak dokázat, že máme svoje opodstatněné místo jak ve společnosti, tak v ochraně přírody, je pověsit flinty na rok na dva na hřebík a stávkovat. Pravděpodobně každý by si rychle uvědomil že ti zelení blázni nebudou až tak úplně zbyteční, ale to je samozřejmě naprostá utopie. Lovu.
Děda z lesa reaguje 1.1.2014 14:23
Jeden názorný příklad... - Každoročně se stovky nadšenců z různých důvodů přihlásí do vlčích či rysích hlídek. Po povinném školení Hnutí Duha v Olomouci a Vimperku, kde se dozví, že vlk je psovitá a rys kočkovitá šelma, živící se převážně zvěří, odchází dále se vsugerovaným přesvědčením, že největší nepřítel přírody a zvířátek je myslivec..., za ta léta již bylo vyrobeno několik tisíc ortodoxních nepřátel myslivců. - A v podobných ochranářských, aktivistických a jiných spolcích je už asi víc lidí než je myslivců - tady se totiž nemusí pracovat, stačí jen vše monitorovat, vše kritizovat a na vše si stěžovat. A bude opravdu hůř...
Martin Myslín reaguje 1.1.2014 10:23
Přít se nad něčím tak těžko uchopitelným jako je názor veřejnosti je problematické, každý to dovede opřít o logiku, protože zde se ani jednou za čtyři roky člověk realitu nedozví a děda z lesa má tak samozřejmě rovněž pravdu. Nicméně co se vesnice týká, tak ta se pomalu mění v město, ti co zde žijí odchází do měst a kdo ve městě vydělal stěhuje se na vesnici a dojíždí, což je trend, který je tak častý, že ho nelze pominout. K dalším tvrdším datům patří průměrný věk myslivců a i když nad důvody můžeme spekulovat (veřejné mínění, peníze, změna stylu atd.) nemění to bez hoeldu na subjektivní vysvětlení tohoto faktu nic na tom, že myslivost je stále slabší. Ať tak nebo tak, osobním přístupem a nenasíráním těch co o myslivosti nic nevědí pitomostmi + trpělivé vysvětlování kroků potřebných a odmítání volovin byť by je dělal kolega, nikdo nic nezkazí.MM
Děda z lesa reaguje 30.12.2013 12:50
Každý myslivec sám nejlépe ví, co je to myslivost a také ví, co vše za ta léta myslivcování pro ni dělal a dělá... - Proto nějaké papouškování sloganů aktivistů či ochranářů ve smyslu : ...střílí na vše, co se pohne, postřílí se mezi sebou, záměrně přemnožují zvěř, aby mohli mít plné mrazáky, zabíjejí chráněné šelmy, protože jim ujídají z talíře... a pod. z hlaviček převážně městských laiků nemůže žádného myslivce rozházet. Naopak většina starostů vesnic tvrdí - nebýt tady myslivců, tak vesnice nežije...
karel zvářal reaguje 30.12.2013 11:08
Ten samý problém řeší nyní i církev. Díky masmédiím. Pryč jsou doby, kdy co se na faře "upeklo", nikam jinam neodešlo. Dnes to během chvilky obletí celý svět. Ač jsem zastáncem norování, s Martinem souhlasím v tom, že je třeba hluboce vážit, jaká videa či fota vyvěsím na "nástěnku". Pokochání pro jednoho je pro jiné horor...
Josef Voborník reaguje 30.12.2013 09:29
Pánové, ruku na srdce ! Tady vesele diskutujeme mezi sebou, přesvědčujeme přesvědčené - ale kdo z Vás se někdy zapojil do diskuze třeba na Novinkách a zkusil proti těm blábolům uvést nějaké rozumné argumenty ? A neříkejte mi, že je to zbytečné a že to nemá cenu - lepší je vždycky zapálit maličkou svíčku, než proklínat tmu !
Děda z lesa reaguje 30.12.2013 00:07
Nechápu, jak se může myslivec šťourat v otázce, zda nás má veřejnost ráda... - To si čte každý v novinách, časopisech, televizi. Je to tak různorodé, že z rozdílných názorů nelze vzniknout nic hodnotného, stejně jako z debat o černé zvěři, sikách, velkých šelmách...
Radek Vyhlídal reaguje 30.12.2013 00:07
Tak ty Slavnosti sněženek mi vypadly, ale souhlasím. Já se jen ptám, protože postrádám nějakou protiakci. Novináři dychtí po senzaci, takže nebudou informovat o výsadbě polní cesty, to chápu. Mnohem vděčnější téma je mrtvý honec či myslivec. Jen s těmi fotkami si nabíháme někdy zbytečně sami.
Martin Myslín reaguje 29.12.2013 20:49
Veřejnost by nám měla políbit?? Bez založení vlastního státu stejně smýšlejících se agresí boj s veřejností vyhrát nedá, je to pouhým potvrzením obecného názoru, což bývá doprovázeno legislativními omezeními, prohranými soudy apod. Strana zelených je díky Bursíkovi marginální stranička počtem sympatizantů pod počtem myslivců - pokud by šlo jen o ni nebyl by to problém. Ohledně těch roztomilých foteček, tak buď šťastna myslivsoti, že se toho zatím nikdo pořádně nechytil - dá se z toho vytřískat zákaz norování. Stačí v okurkové sezóně obejít média. Přiznávám, že pro "borce" fotící se s liščetem moc pochopení nemám, když už to musí být, tak potichu a bez vysmátého ksichtu nad zabitým mládětem coby zdolaným soupeřem, ale stačí zadat do googlu a jak vidno většinu to netrápí a až jednou začne přijde možnsot si opět zanadávat na onu veřenost s nepochopením kde se v ní to nepřátelství bere.
Tomáš D. reaguje 29.12.2013 16:39
Přesně tak, jen závist, újednictví, zloba a pomlouvání. Jinak se současný stav myslivosti vystihnout nedá a příspěvky zde prezentované jsou toho důkazem.
Bohumil Zajíček reaguje 29.12.2013 13:59
A vy se divíte???pokud někdo z nemyslivecké veřejnosti navštíví tyto stránky přečte si komentáře,či sleduje fotky které jsou někteří myslivci schopni zde zveřejnit se nedivte že na ně panuje takový názor...
Radek Vyhlídal reaguje 29.12.2013 09:39
Nebo takováto "prezentace" - jistě přispěje k lepšímu obrazu české myslivosti... https://www.google.cz/search?q=norov%C3%A1n%C3%AD+li%C5%A1%C4%8Dat&start=10&sa=N&biw=1600&bih=738&tbm=isch&source=iu&imgil=IOe5popyb0B9cM%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn1.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcT7wNYu4N0RgdiMN5kUzlCJAsWki5UY_UD432vZdVq2nKDL-181%253B600%253B450%253Bj7YGQpTH3tvC6M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.myslivost-lovectvi.cz%25252Fdiskuze%25252Ftema%25252Fnorovani-liscat%25253A1286%25252F&ei=Ft-_UsGvKYTBhAe97oEQ&ved=0CFAQ9QEwBjgK&dur=348#imgdii=_
Radek Vyhlídal reaguje 29.12.2013 09:05
http://www.denik.cz/kraj-vysocina/soudnich-sporu-mezi-myslivci-a-zemedelci-pribyva-20131203-bafl.html