ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

dnešní hostův úlovek
dnešní hostův úlovek
vloženo: 19.11.2017 17:05
autor: Jan Pavlík

úlovky (svět)

 už je v Alpách zase klid
už je v Alpách zase klid
vloženo: 18.9.2020 09:04
autor: Antonin Mikulec

trofeje

najväčší....
najväčší....
vloženo: 14.2.2019 11:35
autor: pali1

zvěř v přírodě

kuna
kuna
vloženo: 17.11.2012 23:29
autor: Dáša Vandasová

zbraně

Splněný sen
Splněný sen
vloženo: 1.11.2012 13:56
autor: Martin Chmela

fotopast

srneček
srneček
vloženo: 8.6.2013 08:15
autor: micinka

myslivecké umění

**
**
vloženo: 2.7.2016 09:18
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 232883 fotek (3 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8867 inzerátů (0 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748213 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289184 hlasování fotek (14 dnes)
  • 56415 hlasování videí (0 dnes)
  • 37585 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Diskuze

Jakou druhou kulovnici

Václav Jelenek vložil 13.8.2013 20:04
Dobrý den. Vlastím k plné spokojenosti kulovnici cz550lux v ráži .308win a rád bych si k ní pořídil ještě jednu, lehčí zbraň na šoulačky a ranní čekané hlavně na srnčí a škodnou. Vzhledem ke spokojenosti s kulovnicí a malorážkou CZ zvažuji koupi CZ527, jen nevím zda 7,62x39 nebo 223rem. Obě ráže mi jsou sympatické, pohybuji se v honitbě se srnčí, černou a škodnou zvěří. Můžete mi někdo srovnat tyto ráže popř popsat klady či zápory 527. Samozřejmě přijímám i názory na jiné zbraně ;) Díky
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Ing.Eduard Slad reaguje 14.10.2014 21:43
Doporučuji 6,5x55se ale nestřílet SELIER.
Zet49 reaguje 16.3.2014 20:02
Já mám na čekanou na prasata a vysokou 8x57js v 550tce a na šoulačky Zetku v 6.5x57 a jsem spokojenej.
Miloš Nejezchleb reaguje 17.9.2013 17:03
Jak píše kolega Tesař. Já mám Brno Effect v 30-06 a jako druhou 5,6x52R v zbk110 a taky spokojenost. A vůbec mě nevadí, že má vždy jen jeden výstřel.Jedna rána maso,druhá rána možná maso a ta třetí, však to znáte.Ona úspěšnost střelby nezáleží na počtu vystřelených nábojů.
Jan Tesař reaguje 17.9.2013 13:53
Tato diskuze může být nekonečná. Já mám 308W a 223R. Ovšem toho remingtona jsem si pořídil z donucení úřednickým výmyslem o hranici dopadové energie 1500J pro lov. Staří pamětníci ví, že v minulosti se ráží 222R lovila bez problémů černá i vysoká. Ono také přece záleží "trošku" na kvalitě střelce, ne? Já jsem se svými zbraněmi spokojen a nemám s tím žádné problémy (ani se střelivem SB).
Laďa Novotný reaguje 1.9.2013 21:50
Ok. každého věc. Jinak, co se toho nicku týká, říká se tomu první dojem.
karel zvářal reaguje 1.9.2013 19:17
Nejlíp to myslím popsala Erika. Šoulačka je v dnešní době velmi opomíjený způsob lovu, většinou se dovezeme k hromadě a mrzneme, že... Také jsem pro kulobrok, protože lov škodné brokem je každopádně jistější a šetrnější.
Aleš Bureček reaguje 1.9.2013 18:57
308W je podle mého ráže vhodná na srnčí,dančí,černou i škodnou,ale pokud jde o hmotnost zbaně na šoulačku a zvažuješ 7,62 x 39 tak holice dělají sympatickou jednušku. Já osobně asi zůstanu u jedné kulovnice 308W a to i na šoulání. Na naháňku letos vyzkoušíme s tchánem tolik zatracovanou samonabíjecí KSK.
Jan K. reaguje 1.9.2013 17:10
Momentálně střílím s jednou kulovnicí,měl jsem jich taky víc,všechno jsem prodal a mám jednu a mě to prozatím stačí.Mít kulovnici na lišky,pak na srnčí,na černou a ještě malorážku bych musel mít trezor jak ložnici na co?Všechno se dá lovit jednou flintou.Já se taky za své jméno nestydím,ale jestli tam máš Láďa Novotný nebo bys tam měl Děda z lesa stejnak nevím o koho jde,takže je to praš jak uhoď,jestli jsi takovej borec,že podle toho poznáš povahu člověka,že mám v nicku ? tak si taky borec to já neumím,já to poznám z toho textu co píšeš,vidíš taky si rád řeknu pravdu z očí do očí asi si mě špatně odhadl podle toho otazníku:)Už to neřeš chleba levnější nebude zdar draku:)
Radek Vyhlídal reaguje 1.9.2013 16:32
Jako "letní" kulovnice je 223Rem velmi dobrá volba. Jinak lze vystačit pouze s kulobrokem. Tolikrát zatracovaným a posléze opěvovaným. S lehkou naháňkovou optikou a přiměřeně širokým řemenem je to moje nejnošenější zbraň.
Laďa Novotný reaguje 1.9.2013 16:31
Tak proč zpochybňuješ něco co jsi sám ani nevyzkoušel, mě prostě nedělá žádný problém střílet s více zbraněmi a se stejným výsledkem a neřekl bych, že je to dar od boha, každý občas mine cíl a rozhodně to není zbraní z 90% je to rukama a víc už nemám co bych k tomu dodal. Co se týče toho otazníku, mě to ukazuje povahu člověka, já se za své jméno nestydím a co zde napíšu zatím si stojím a řekl bych ti to klidně do očí borče.
Jan K. reaguje 1.9.2013 14:52
Kdybych měl v nicku Pepík Novák věděl by si Láďo kdo jsem pokud by jsme se neznali?Nevěděl odpovím si sám,kdybych napsal Petr Svetr taky by to nikdo neřešil,bouchl jsem tam otazník a nemusím si nic vymýšlet,chci psát v utajení mám své poslání.Střílet na střelnici je dle mého úplně normální,střelec od boha se rodí 1 možná 2x za 100let,trénink dělá mistra.Já zatím lovím jednou zbraní a chci s ní střílet dobře,časem možná pořídím další kulovnici,ale na rozhozování finance nemám tak nějak.
Laďa Novotný reaguje 1.9.2013 12:43
Aha tak to tak jenom vypadalo otazníku, a žádný snajper,nejsem lovím jak velí tradice. Jen jsem chtěl poukázat nato, že kdo umí trochu střílet je prakticky jedno z čeho střílí a to se mě potvrdilo mnohokrát a nejen u sebe a kdo střílet z nějakého důvodu neumí může si zvykat na flintu klidně celý život a stejně to nebude nic platný, spíš to chce si občas vystřelit třeba na střelnici.
Erika Doležalová reaguje 1.9.2013 09:34
Jen se vrátím k názoru "Václav chtěl lehčí zbraň na šoulačky,tahat se s kulobrokem no já nevím a mít možnost rychlé druhé rány." Nemyslím si, že by KB byl tak strašně těžký, aby se s ním nedalo v pohodě šoulat, málokdo asi chodí půl dne a já osobně ani po dvou-třech hodinách nemám s nošením KB problém. A k tomu že "Liška se dá spolehlivě střelit i kulí na to nepotřebuji brok.", to je sice pravda, ale ono střelit kulí na 150m je sice asi dobré, ale našoulat lišku na brokový dostřel, to je trochu jiný zážitek (a "spolehlivost" fakt neřeším, neulovím, nevadí, přijde jindy :-) Navíc pokud si chci lišku nechat k preparaci nebo pro výcvik psa, tak brok je určitě mnohem šetrnější, než kulová rána, která často z lišky moc vcelku nenechá.. Ale je to jen můj názor, za mě když už mít dvě zbraně, pak kombinace kulovnice-kulobrok je ideální a - při dobře zvolené ráži - dostačující :-)
Jan K. reaguje 31.8.2013 17:04
Jsem otazník a urazit jsem tě nechtěl proč bych to dělal?Učitě si Ladiku snajper:)
Laďa Novotný reaguje 31.8.2013 14:32
Ty mě nemůžeš urazit, vždyť ani nevím kdo jsi.
Jan K. reaguje 30.8.2013 17:48
Taky si Láďo nikdy pořádně nic netrefil:):):)To bude smršť:)
Laďa Novotný reaguje 30.8.2013 16:35
Nevím proč by měl být problém střílet s více kulovnic, ještě bych to pochopil u brokovnice, i když ani s tím sem nikdy problém neměl.
chasse reaguje 30.8.2013 11:07
To je vše o zvyku. Já na zahraniční lovy (letecky)svou flintu netahám, už si jen půjčuji. Ráže, značky neřeším, puškohled také ne. Jen ze začátku mě dělá problém hodně tuhá spoušť, ale stačí si párkrát odmáčknout na sucho a je to v pohodě. A k těm výměnným laufům.....výměna zabere pár minut, s kvalitní montáží není potřeba nic nastřelovat, jen občas zkontroluji laserem. Lauf 6,5x55SE + 300 WM a pokryji s tím lov všeho.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 30.8.2013 09:20
Jasně, Honzo, já to tak beru. Jinak přesně to si o puškohledech myslím taky...mám Meoptu 6x42 na štucu, Meoptu 7x50 na ZKK a Fomei 4x32 na malorážce...všechny s hrubým T.
Milan Vrána reaguje 30.8.2013 06:31
S více zbraněmi opravdu problém nemám, důležitější jak stejné osnovy v optice jsou stejně nastavené spoušťáky.
Jan Slavětínský reaguje 30.8.2013 06:26
Karle, jak říkám "štastný to mysliveček,kterému stačí jedna flinta ....", ale my jsme "blázni" a člověka to baví... Dnes vím, že ta Jirkova zkušenost platí hlavně u brokovnice, ale kulová střelba je jiná , střílí se většinou v klidu, s oporou a ta rána je vypracovaná...Když má člověk víc kulovnic, chce to mít na všech optikách stejné osnovy . Je blbý na jedné mít např.bod a na druhé T nebo nitku. To je můj názor. Ahoj
Karel Daňhel reaguje 29.8.2013 21:27
Václave já také přemýšlel co k 8x57js pořídit protože,jsem také v honitbě s výskytem zvěře jako ty a vyhrál to kulobrok 800 Brno 6,5x57r a jsem spolojen.Ale jak píší někteří kolegové stačí jedna flinta já nejvíce nosím kulobrok.Já bych šel asi do větší ráže než 223 rem.už proto,že mužeš potkat čuníky.Tak ti přeji dobrou volbu.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 29.8.2013 19:28
...a Honzo, nezapomeň co říkal Jirka Choutka Lubošovi Kopicovi z Rejčkova : Ty máš tolik flint, že nebudeš umět střílet ani z jedné. A měl recht. Sám chodil se zcivilněným prvoválečným Mannlicherem 1895 celej život. A mně kdyby se nenaskytla možnost zpátky koupit tátův štuc Zetku, tak bych celej život chodil se ZKK 7/64, co jsem koupil v roce 1979 a jsem na něj zvyklej. Ono někdy je méně více. Ale záleží na každým, Tobě střídaní flint třeba střelecký problém nedělá. Pozdrav do Posázaví.
H.J. reaguje 29.8.2013 10:03
Znám spoustu polesných a hajných, co na 222dvojku nedaj dopustit, jako pracovní lehká flintička na škodnou, srnčí i černou (+/- 50kg), ale jsou to vystřílený chlapi, kteří vědí. Výrokům o škytanci se jen pousmějí a mávnou rukou :-). Lovu.
Jan K. reaguje 29.8.2013 09:16
222.rem je jak malorážka v úvozovkách,zkusil jsem nechtěl bych ho je to škytanec,na černou nedostatečné jestli opakovačku tak bych zvážil 243 win.
Jan Slavětínský reaguje 29.8.2013 07:24
Zde na stránkách v inzerci (kulovnice) je hned nahoře ČZ 527 222Rem s meoptou 6x42, se řemenem, prostě komplet flinta i v pěkném dřevě za 8900,- .Kolego ,vždyť si jí otestujte a uvidíte. Do světa jí můžete pustit kdykoliv, ale myslím si, že už zůstane doma. Mám pár kamarádů co tyhle remingtony mají oblíbené jako lehkou letní flintu na srnčí a škodnou. Sehnat starou slušnou zetku 6,5 nebo 7 ku je také jedna možnost, ale není to remington a kdo si z remingtona střelil nebo lovil, má ho "pod kůží".
pavel reaguje 28.8.2013 19:49
ja mam na cekanou CZ 550 v razi 308W a k tomu mam staryho Mausra 7x57. nadherna lehka flinticka, kterou vyuzivam na soulacku a nahanky.... A asi jako kazdej si nemuzu stezovat na to co mam.... :D
Jan Slavětínský reaguje 28.8.2013 07:39
Mě když puškař řekl,že chce za klapkovou montáž 12 tis., tak jsem si nakonec sehnal druhé kulobrokové hlavně za pět a vyřešil jsem sundavání optiky pro naháňky.
Milan Vrána reaguje 28.8.2013 06:51
Nápad to byl kdysi dobrej, ale neznám nikoho, kdy by výměnné hlavně pravidelně využíval. Měnit, nastřelovat, kontrolovat - na hovno. Proto mám pro mnoho loveckých zážitků kulovnice tři. Dneska už v tom vidím jenom výhodu v levné výměně vystřílené hlavně, nebo jiné kontury.
Ondřej Procházka reaguje 27.8.2013 22:48
Možným řešením je taky kulovnice s výmennými laufy. Jedna zbraň, mnoho ráží, mnoho loveckých zážitků na veškerou zvěř světa - prostě nekonečná zábava s jednou puškou.
Jan K. reaguje 27.8.2013 17:29
Někdo sbírá známky někdo zbraně.
Bohumil Koláč reaguje 27.8.2013 15:41
CZ 527 vypadá vcelku dobře. http://www.youtube.com/watch?v=WSu7EuQr6o4
Jan Slavětínský reaguje 27.8.2013 14:34
Štastný to "mysliveček",kterému stačí jedna kulovnice na všechno. Má o starost méně. Ale je to o zálibě a o koníčku a v tom jsme chlapi jako děcka. Já mám také dvě kulovnice a dva kulobroky. Používám všechny podle potřeby, podle lovů, terénu, vzdáleností. Je to na delší povídání. Na ranní šoulačky tahám kulobrok, mé oblíbené Zhčko 8x57 JRS/12 a lovím s tím vše. Nemám problém při ranní šoulačce, kde se v podstatě jedná o chůzi cca 2 hod. a vzd. 3 km, tu flintu nést. Určitě nikdo nešoulá do oběda a nenachodí desítky kilometrů. Pokud kolega vyloženě trvá na druhé opakovací kulovnici, lehké zbrani, tak ČZ527 223Rem je velice jedovatá a přesná flinta. 243W mám v 550 Lux a není to zrovna lehká kulovnice, v podstatě bude váhově totéž co 308W. Nebo popřemýšlet o zlamovací jednušce - např.v Supře se dá sehnat Sabbati. Líbivá flintička. A šel bych do ráže 6,5x65R , 6x62Feres, 243W. Lovu
Martin Vetešník reaguje 27.8.2013 14:33
Hmotnost Howy neznám ale americkou pažbu má určitě a ještě k tomu plast. I když pažba a materiál je věc osobních preferencí. Na FS je opravdu třeba oproti Z-etce dřeva na 2 flinty ale nepřijde mi řešení koupit flintu a hned jí nechat dělat pažbu za nemalý peníz to si rovnou může kolega pořídit Rössler Titan ve standardu není o moc dražší než FS a má 2,9kg. No že by kulobrok byl taková výhra no nevím. Těžký je dost ano přebít se dá při troše cviku rychle, ale stejně se nedá s opakovací kulovnicí srovnávat a k čemu broky stejně se nedají použít dál jak na 40m. Jeden kolega loví převážně srnčí a škodnou, prase jenom tak u kukuřice nebo na újedi (prostě cíleně není to že by šel na srnčí a přišli mu prasata tolik jich tam nemá) vlastní kulové zbraně: CZ550Lux 30-06 Spr. , CZ527amerikan 223rem. , Kulbrok Brno 7x65R/12-70. Nejvíc používá 223 rem. spokojený jenom je to o výběru střeliva když jde na prasata nebo někam na lov 30-06 Spr, a na naháňky vezme Kulobrok. Říká na co by tahal těžkou flintu když mu stačí malá a lehoučká co se z ní krásně střílí. A když má pocit že by mohla přijít černá třeba posečené louky. Tak si prostě místo malý vezme 30-06 a je to. Sám používám kulovnici jednu a to v ráži 9,3x62 a není problém s tím tu lišku střelit a liška vypadá lepší než po 7x64. Do budoucna uvažuji také o 2 kulovnici ale to spíš na trénink na střelnici a na srnčí, ale momentálně jsou finanční priority někde jinde.
Martin Vetešník reaguje 27.8.2013 14:33
Hmotnost Howy neznám ale americkou pažbu má určitě a ještě k tomu plast. I když pažba a materiál je věc osobních preferencí. Na FS je opravdu třeba oproti Z-etce dřeva na 2 flinty ale nepřijde mi řešení koupit flintu a hned jí nechat dělat pažbu za nemalý peníz to si rovnou může kolega pořídit Rössler Titan ve standardu není o moc dražší než FS a má 2,9kg. No že by kulobrok byl taková výhra no nevím. Těžký je dost ano přebít se dá při troše cviku rychle, ale stejně se nedá s opakovací kulovnicí srovnávat a k čemu broky stejně se nedají použít dál jak na 40m. Jeden kolega loví převážně srnčí a škodnou, prase jenom tak u kukuřice nebo na újedi (prostě cíleně není to že by šel na srnčí a přišli mu prasata tolik jich tam nemá) vlastní kulové zbraně: CZ550Lux 30-06 Spr. , CZ527amerikan 223rem. , Kulbrok Brno 7x65R/12-70. Nejvíc používá 223 rem. spokojený jenom je to o výběru střeliva když jde na prasata nebo někam na lov 30-06 Spr, a na naháňky vezme Kulobrok. Říká na co by tahal těžkou flintu když mu stačí malá a lehoučká co se z ní krásně střílí. A když má pocit že by mohla přijít černá třeba posečené louky. Tak si prostě místo malý vezme 30-06 a je to. Sám používám kulovnici jednu a to v ráži 9,3x62 a není problém s tím tu lišku střelit a liška vypadá lepší než po 7x64. Do budoucna uvažuji také o 2 kulovnici ale to spíš na trénink na střelnici a na srnčí, ale momentálně jsou finanční priority někde jinde.
Milan Vrána reaguje 27.8.2013 13:59
Zdar Véno, ta karabina je dobrá volba. Akorát bych si ji přepažbil dle svého gusta, protože pažba typu American se mi moc nelíbí. K ráži: nebral bych ani jednu tebou zmiňovaných. Šel bych do 243 Win. Tu bych vzhledem k požadované hmotnosti sháněl v kulovnici Howa Ranchland, nebo i CZ 550 FS, která se dá i slušně odlehčit pro Tvoje účely.
Jan K. reaguje 27.8.2013 12:47
Exemplární příklad u P.Františka,koupě spousta zbraní a výsledek chce si ponechat jen jedinnou a to kulobrok,který má na všechno.Zbraně co pořídil jistě neprodal za pořizovací ceny a jistě na prodeji tratil.Když mám zbraň v trezoru chci jí stoprocentně využít,každý preferuje něco jiného,ale pokud dotyčný věří kulobroku já to respektuji.Já lovím opakovací kulovnicí a také bych neměnil a ponechám si jemom ji víc zbraní ani nevyužiji.
František Šilhavý reaguje 27.8.2013 11:47
Jako první jsem si zakoupil kulovnici Steyer Mannlicher Clasic a k ní kulovou kozu Ižku na naháňky obě v ráži spr.Pak jsem si pořídil malorážku a poté kulobrok Zolli v ráči 12x70 a spr. Do měsíce jsem se zbavil jak Ižky a poté i Steyerky a ponechasl jsem si kulobrok a pokud se naučíte rychle nabíjet tak je to špičkové. Malorážku mám na škodnou a už jsem si říkal, že ji prodám také protože kulobrok je na škodnou ideální.
Jan K. reaguje 27.8.2013 11:33
Václav chtěl lehčí zbraň na šoulačky,tahat se s kulobrokem no já nevím a mít možnost rychlé druhé rány.Liška se dá spolehlivě střelit i kulí na to nepotřebuji brok.Měl jsem dříve taky víc zbraní v trezoru,prodal jsem je a nosím jen jednu a mám ji na všechno na čekané i na šoulačku má krátký lauf 510mm a moc těžká není,na hony brokovou kozu a dvojku po tátovi a víc zbraní v trezoru nechci je to zbytečné.
Mila Šebela reaguje 27.8.2013 10:50
Je sice každého věc jakou má zbraň, ale paní Erika na to kápla. Proč stále dumat nad značkou popř. ráží a vymýšlet vymyšlené... Kulobrok v uvedené ráži je naprosto ideální a osvědčená volba, prověřená generacemi myslivců, povětrnostními podmínkami a množstvím ulovené zvěře. Hawk.
Erika Doležalová reaguje 27.8.2013 10:24
Tak pokud vyloženě netrváte na tom mít dvě kulovnice, tak já bych pořídila kulobrok :-) Podle popsaných požadavků - tj. na šoulačky a ranní čekané na srnčí a škodnou - dle mého názoru ideální volba. Já osobně chodím s kulovnicí (308Win) spíše na večerní čekanou nebo když jedeme na černou a vysokou. Jinak tahám KB (7x57R/16), vždycky jsem ho chtěla, protože se mi na podzim stávalo, že když jsem šla s brokovnicí, potkala jsem slabý kus holé srnčí, když s kulovnicí, vyšlápla jsem z travin lišku.. :-) Takže za mě ideální volbou kulobrok.
Jan K. reaguje 27.8.2013 10:21
Pokud nechceš jednušku,která ti nevyhovuje tak opakovačky budou stejně těžké jak ta tvoje 308 win.Univerzální ráže na všechno nech si jednu kulovnici naučíš se s ní dobře střílet a víc zbraní nepotřebuješ,jestli chceš utrácet tak si kup pořádnej kúkr ten využiješ vždycky a jestli ho už máš tak kup něco hezkého manželce aspoň nebude brblat když chodíš často ven:)
Václav Jelenek reaguje 26.8.2013 17:18
Děkuju zatím za názory. Kulovnici KSK snad ani komentovat nebudu, zbrojovka Holice se tváří jak navazuje na zbrojovku Brno a staří zbrojováčtí konstruktéři dělají v hrobech kotrmelce. A CZUB má podle mně zbraně dostatečně kvalitní. Návrh kulové jednušky je zajímavý, musím si to promyslet, jsem zvyklý na opakovačku a určitou jistotu, že mám k dispozici okamžitě druhou ránu...
Martin Vetešník reaguje 26.8.2013 16:36
CZ 527 je dobrá kulovnička rozdíl mezi náboji je kromě rozměrů v energii 7,62x39 má ještě minimum na černou u 223 rem. je to už mimo zákonnou mez, ale zase má podstatně lepší balistiku. A osobně se mi s tou delší hlavní líbí i víc než CZ 527 carabine v 7,62x39. Jak už tu kolegové napsaly záleží také na vzdálenosti střelby pokud bys lovil do 150m občas i sele/lončák do max 50kg ale spíš blíž tak bych s tebou zmiňovaných vzal 7,62x39. Pokud by jsi chtěl lovit pouze srnčí a škodnou a na větší vzdálenost pak 223 rem. Nebo jako další možnost nějakou zlamovací kulovničku. Jako je Effect nebo ZK99 v nějaké univerzálnější ráži (243,7x65r,308......)
Vošicky Josef reaguje 26.8.2013 14:35
Kup si 243w a budeš spokojen.
Aleš Pastorek reaguje 26.8.2013 14:35
Honnore, nic ve zlém, ale pravděpodobně jsi spadnul z "jahody" na znak...........Ještě jsi zapomněl dopsat: "co nedostřelím, zbytek doběhnu". Už jsem viděl koňa blít a hada chcát, ale tohle jsem ještě neslyšel. No, mám se co učit.............
J. Ka. reaguje 26.8.2013 11:54
Kulovnici kterou mám na čekané a vyloženě na těžší zvěř mám v ráži 30.06. Druhou kulovnici ... straší ruskou jednušku mám ráži 308.W. Záměrně jsem si vybral 308 w protože sní můžu s klidem duše ulovit vše od lišky až po vysokou. Tuto flintu nosím hlavně na šoulačky.
Michal Kulich reaguje 25.8.2013 17:17
Také jsem hodně často v revíru a chtěl jsem lehčí kulovničku, tak jsem si pořídil Brno effect. Na čekané nosím Tikku, mám na ní lepší optiku. Obě flinty mám v ráži 308win. Nechtěl jsem mít více druhů nábojů. Máme stejné zastoupení zvěře a k tomu ještě vysokou. S pozdravem a dobrým výběrem M.K.
Potenec Ondřej reaguje 25.8.2013 17:01
Měl sem podobný problém, takovou tahací kulovničku, už jí mám skoro rok, čz 550 243win. naprosto splnila má očekávání. kamarad má 7,62x39 ale prakticky neloví nad 100m