ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Z PODZIMNÍCH LOVŮ
Z PODZIMNÍCH LOVŮ
vloženo: 5.1.2012 23:06
autor: Michal Šimončík

úlovky (svět)

Na skok za hranice Čr
Na skok za hranice Čr
vloženo: 4.11.2020 19:40
autor: Martin Saifrt

trofeje

Životní srnec...
Životní srnec...
vloženo: 19.9.2016 11:23
autor: Jaroslav Davídek

zvěř v přírodě

Krovinorez
Krovinorez
vloženo: 6.5.2017 10:45
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Bixa Ant.Sodia Ferlach 16/9,3×72R
Bixa Ant.Sodia Ferlach 16/9,3×72R
vloženo: 23.6.2017 08:45
autor: Igor Filo

fotopast

...
...
vloženo: 23.1.2012 15:53
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

***
***
vloženo: 16.8.2015 15:03
autor: Jiří Lengyel,starší
Statistika
  • 232869 fotek (7 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8866 inzerátů (5 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748177 komentářů fotek (26 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289075 hlasování fotek (63 dnes)
  • 56414 hlasování videí (0 dnes)
  • 37581 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Diskuze

K-9

Petr Vála vložil 19.10.2011 02:22
Zdravim nemáte někdo skušenosti s těmito granulemi
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jů a Hele neděle reaguje 19.12.2016 19:03
K9 ? dobré krmivo. Osobně jsem tímto krmivem krmil psy min do 6timěsíců, pak přesedlávám na trošku levnější granule. Ale krmím granulovanou stravou z 65% pak min. 2x v týdnu syrové maso a zbytek třeba jako i pamlsek mrkev a jinou kořenovou zeleninu. Psovi dávám i banán. Slupne i jablko, takže místo sýrových odměnek dávám ovoce a zeleninu. Na zuby mu podám i tvrdý chléb, nebo větší kost, třeba hovězí - vařenou. Jinak nic proti ranulím, ale ne ty úplně nejlevnější z lídlu a pod. marketů. Pes není prase,...Taky mu moc nejedou. Hlavně sledovat složení. Jinak každý krmí dle svého, takže,...
Svatoslav Vašek reaguje 1.3.2012 21:47
Koukněte na tohle hlavně o té kukuřici. http://www.nutram.cz/products/novinky-a-trendy-v-krmivech.html
Erika Doležalová reaguje 1.3.2012 09:20
Pavle, nějak mi uniká smysl vašeho příspěvku. Ano, dřív (a někde i dnes) se krmili psi vším možným až nemožným, včetně třeba brambor se šrotem. Otázkou je, jak velkou pracovní zátěž tito psi měli, jak prospívali a jakého věku se dožili... Co doporučuje veterinář neřeším ani nevím, granule, které já dávám psům jsem si vybrala sama bez nějakých doporučení. Veterinář k nám jezdí jednou za rok na očkování, jinak ho nepotřebujeme. Mám skoro 4letou fenu a za celou dobu neměla jediný zdravotní problém.
Pavel Procházka reaguje 29.2.2012 19:57
Pro Eriku Doležalovou- dřív granule nebyli a krmili se psi, tak jak se dávalo prasatům+nějaké zbytky masa a ořez od řezníka, ale to Vy možná nepamatujete. Já osobně krmím Eminent + vařím maso (denně ho má), krmím 2x denně a vždy teplé. Mimochodem každý veterinář doporučuje to co prodává a na čem má největší marži. Pokud na mě máte víc dotazů rád odpovím ve své poště. Každopádně chválím všechny kynology - takže žádné napadání a kynologii zdar.
Erika Doležalová reaguje 1.2.2012 10:13
Františku, nevím, proč bych měla něco promíjet, já K9 nevyhvaluju, krmila jsem s ní pouze a jen v době, kdy byly feny ve štěněcím věku, tedy nulová zátež. Krmím Acanou, protože mám psy, ne prasata a tudíž nechci krmit pšenicí, kukuřicí, umělými barvivy apod.. :-)))
Roman Dostál reaguje 31.1.2012 17:20
Je dobré krmit tím,co chutná vašemu psovi a je dobré krmivo občas střídat,aby pes nebyl nadopovanej jedním druhem vitamínu,kterej nepotřebuje.Z toho důvodu také není dobré cpát pejska zátěžovým krmením,pokud opravdu třeba mimo sezonu v trvalé zátěži není.
František Havran reaguje 8.1.2012 23:49
Ondřeji - už jsem to psal do jiného tematu, ale můj pes toho naplave, naaportuje a naběhá hodně - co mu zbývá, když psů není. Zvláště na té vodě to letos vyloženě odedřel (za jeden hon aport 26 kačen z celkových 42 - z hluboké vody a ještě by šel, ale já už jsem ho uvázal, bylo vidět, že toho má "až po krk"). Proto udržet ho, aby nešel "z váhy" je můj každoroční boj... K9 jsem nezkoušel, Erika promine, ale nebylo proč, protože moc kladných odezev jsem neslyšel, kromě paní prodavačky, co by se upsala i ďáblu, aby prodala... Vždy mi bylo řečeno, že za ty prachy mám koupit radši ANKU, nebo Eucanubu a udělám 100 x líp... Bojoval jsem tak různě každý rok s Delicanem (i prémiovým !, ne jen Delican Standard!!!) a podobně a stálo to za prd. Letos se mi to krásně daří s ANKOU. Pro retrívra, by mohla být dobrá volba ANKA Large breed, jsou tam pomocné látky pro klouby (žraločí chrupavky, chondroitin atd. atd.) jinak ANKA High performance (někdy označováno jako maintenace). Rovněž nejsem dealerem ANKY, ale psa jsem dostal do váhy za cca měsíc, aniž bych mu výrazně snížil pohyb. To je pro mě důležité. A pokud tu někdo bude povídat, že ANKY jsou naprd (o čemž nepochybuju), tak ať se přijede podívat k nám domů, jak se pes dostal po zranění do kondice a jak krásně nabral tu správnou váhu...
Květoslav Horák reaguje 8.1.2012 19:38
Asi timto krmením nikdo nekrmí!!!!!
Květoslav Horák reaguje 4.1.2012 00:04
A co říkáte na Huberta
Jindřich Kempný reaguje 12.12.2011 15:36
K-9 byl první pytel, kterým jsem začínal krmit a bohužel jsme ho ani nedokrmili. Pak jsem zkusil fitmin medium puppy(samozřejmě pro štěňata) a už jsou tři pytle fuč. Myslím, že nejlíp jak vyzkoušet co je pro psa nejlepší je zkoušet ať si vybere sám.
Erika Doležalová reaguje 12.12.2011 09:37
Pak určitě něco pro psy v zátěži. Dřív jsem krmila Pro Plan (malou jaginu Puppy a dospělou borderku a labradorku Adult), nebylo to špatné na jaře a do léta, ale jak se postupně ochlazovalo, feny začaly hubnout, srst ztrácela lesk, labradorka občas kulhala na přední. Přešly jsme na Acanu, už ji krmím skoro půl roku a naprostá spokojenost.
Ondřej Zahradník reaguje 10.12.2011 21:14
zlaty retrívr jsou mu tři roky na honech pracuje ja ko všestrany pes na prasata a na bažanty jinak je odčerveny
Iveta Pešová reaguje 8.12.2011 17:55
K-9 nebyla špatná,ale nesedla každému psu,už jsem vyzkoušela spoustu značek,ale purina pro plan sedí každému našemu psu,vřele doporučuji,rovněž eukanuba je dobrá.večer přidávám vařené maso
Marcello reaguje 8.12.2011 07:23
K-9 jsem krmil jen jednou a to když kamarád přišel o psa,a tak mi dal jedno balení v pozůstalosti.Chovám drsnosrstého jezevčíka,který byl do té doby na Purina Pro Plan.K-9 jsem zkrmil a zařadil bych ji mezi zcela srovnatelné krmivo z konkurencí.Zkoušel jsem přes rok Optimu a znovu jsem u Puriny,která se mi nejvíc osvědčila.
Erika Doležalová reaguje 7.12.2011 13:22
Ondřeji, ať se rozhodnete pro jakoukoli značku (radši už nic nedoporučuju, abych nevypadala jako dealer :-))) zvolte "pro aktivní psy" (každá značka to má jinak pojmenované, ale prostě pro psy se zvýšenou zátěží), pak by měl pejsek přibrat. Důležité ale taky je, jestli je zdravotně v pořádku, ne vždy je snížení váhy zaviněno krmením! Co máte za psa, jak je starý a jakou má pracovní zátěž?
Ondřej Zahradník reaguje 7.12.2011 10:45
jake mu mam koupit granule??
Ondřej Zahradník reaguje 7.12.2011 10:45
muj pes nemá svoji váhu mužete mi pomoci s granulemi aby trochu přibral??
Lucie Veselá reaguje 6.12.2011 20:51
Dobrý den, moje štěně bylo dost vybíravé, tak jsme zkoušeli většinu toho, co náš trh nabízí a až K9 mu zachutnala. V dospělosti jsem pak zkoušela Chicopee, Hill´s (po nich velký problém se zubním kamenem) a teď již rok a půl krmím ProPlanem a jsem spokojená. Naštěstí mám malého teriéra, takže má pytel na půl roku a můžu si tedy dovolit i takto drahé granule.
J. Král reaguje 26.10.2011 09:34
K-9 jsme krmili, od standartu přes štěňěcí až po zátěžovku. Pro štěnda si myslím že dobrý. Pro dospělé, žerou to žerou (naši psi žerou krome plechu všechno),ale že by nějak kynuli, to ne. Máme tři vižli a dva jezevčíky. Hlavně pes maďar má problémy s váhou, je těžké ho vykrmit, udržet v kondici. Na zátěžovce K-9 to bylo prakticky nemožné. Teď krmíme cenově dostupnější Imperial food a jsme spokojeni.
Arnošt Bárta reaguje 26.10.2011 07:54
K-9 jsem ještě nezkoušel. Já mám dva německé křepeláky 7 a 3 roky. Mají tak střední zátěž - 3x týdně vycházka a na podzim naháňky a hony. Toho staršího jsem krmil do 4 let Acanou a pak jsem přešel na Eminent. Ten mladší byl do roku na Acaně a teď taky Eminent. Nepozoroval jsem žádný rozdíl mezi oběma krmivy, s Eminentem jsem spokojen. Každý pes je jiný, strší pokud dostává více krmení ihned přibere, mladší může sežrat dvojnásobnou dávku a nepřibere ani deko. Všechno vyběhá, je stále v pohybu.
František Bárta reaguje 25.10.2011 21:48
Pane Vála.Pokud Vám toto krmivo vyhovuje,je to v pořádku.Krmte co potřebujete.Mě prostě neuchvátilo a to jsem napsal.Toť vše.
Petr Vála reaguje 25.10.2011 02:45
Já nevím ale od té doby co k-9 psíkum dáváme tak se vše zlepšilo opravdu lépe žerou a myslím si že jim prospívají . Tak si myslim že slova žádný zázrak nejsou zrovna na místě .
Erika Doležalová reaguje 24.10.2011 14:12
:-)))
František Bárta reaguje 23.10.2011 20:55
Já nepsal,že jsem K9 nevyzkoušel.Kdybych to neudělal,tak sem nepíšu.Co krmí Vaši kamarádi,je mi putna a co Vy tak taky.Opakuji ,že jsem jen napsal svůj osobní názor.Co si o něm myslíte Vy,mě ani v nejmenším nezajímá.
Erika Doležalová reaguje 23.10.2011 14:28
Hm, někdo je dlouholetý chirurg a pak něco zfušuje, až je z toho aféra až v televizi.. ale to je jedno. Ne, moji psi se rozhodně na gauči neválí a proto je nekrmím kukuřicí, kvasnicema a síranem :-))) Dealera nedělám žádnému krmivu - navíc jsem napsala, že krmím ACANOU (ale to jste asi nepostřehl). Teď možná, jestli spíš nedělá dealera Britu pan dlouholetý chovatel :-) On totiž každý chválí to svoje, u nás vet doporučuje Roaylku, kamarádky vet zas prosazuje Purinu no a kamarád dlouholetý chovatel nedá dopustit na Anku :-) Krmte si čím chcete, ale pokud něčím nekrmíte, je dost zavádějící pak někomu napsat (cituji váš první příspěvek) "Zbytečně drahé a žádný zázrak".
František Bárta reaguje 22.10.2011 22:48
Jenže Vy to překrucujete Eriko.Já se nepotřebuji ptát deseti veterinářů.Já psal,že konkrétní pan vet.,je dlouholetým chovatelem,tak asi ví co je dobré a co ne.Jestli se Vám psi válí na gauči je mi fuk.Mě určitě ne.Mě se nezdá,že bych nějak startoval,ale Vy asi musíte mít poslední slovo a přez Váš názor nejede vlak.Že? Já žádné krmivo nikomu nenutím.Jen jsem napsal svůj názor a Vy se za K9 bijete jako lev.Neděláte jim dealera?
Petr Vála reaguje 22.10.2011 22:24
Děkuji určitě se budu informovat . A pame Bárta určitě jsme nechtěli aby jste se svímy pejsky vytahoval ale chtěli jsme pouze vědět jakou máte rasu
Erika Doležalová reaguje 22.10.2011 21:59
Pane Vála, možná se raději zeptejte nějakého veterináře :-))) Pane Bárta, když se zeptáte deseti veterinářů, řeknou vám deset značek granulí a není to vůbec o zkušenostech. Nevím, proč hned tak startujete, když se zeptám, co máte za psy. Ono je totiž rozdíl krmit psa, který se válí doma na gauči a maximálně jde dvakrát ročně na řemeni hledat srnu a psa, který je většinu sezóny v plném pracovním vytížení. Logicky pak prvního psa můžu krmit třeba Bonem, zatímco ten druhý potřebuje trochu "lepší ligu". Nepsala jsem, že Brit je šrot a brambory, psala jsem, že toto bude pes klidně jako všežravec taky žrát (tedy ten šrot s bramborama, bude-li mít hlad. Můžete mi prosím vysvětlit, k čemu je psu prospěšná mj. kukuřice, kvasnice a síran měďnatý?
František Bárta reaguje 22.10.2011 19:21
Pane Vála,co mám za psy,je moje věc.Já nemám potřebu se vytahovat.
Petr Vála reaguje 22.10.2011 03:29
Koukám že pan Bárta nemá odvahu napsat ani co má za pejsky . Jinak děkuji paní Eriko a myslíte že jsou ty acany lepší ?
František Bárta reaguje 21.10.2011 19:52
Tak předně.Brit je kvalitní krmivo a ne šrot a brambory.Mě ho doporučil špičkový chovatel a veterinář v jedné osobě.Silně pochybuji,že máte větší zkušenosti nežli on.Za další,jsem jenom napsal svůj názor,takže nevím,co Vás na tom tak irituje.O mé feny nemějte starost.Ty se mají královsky.A co mám za psy? No přeci lovecké,
Erika Doležalová reaguje 21.10.2011 10:43
Tak pokud se řídíte tím, že "bohatě stačí", tak to stačí i granule z marketu za 150 korun pytel :-))) Složení jsem četla celé, kromě pšenice a kukuřice taky třeba cukrovkové řízky, kvasnice nebo síran měďnatý.. Pes je možná v podstatě všežravec, protože když bude mít hlad, bude žrát i brambory se šrotem nebo suchej chleba.. Primárně je to ale masožravec, nebo já jsem tedy nikdy neviděla vlka, jak žere kukuřici.. Ale záleží na vkusu každého soudruha, čím krmí :-) Co máte za psy?
František Bárta reaguje 20.10.2011 20:54
Štěňatům Eminent a dospělcům bohatě stačí třeba Brit.Jo a zkuste si složení přečíst celé a ne jen první dvě složky.Nehledě na to,že pes je v podstatě všežravec.Co máte doma,musíte nejlépe vědět vy.
Erika Doležalová reaguje 20.10.2011 10:30
Františku, tak napište nějaké lepší granule, které jsou zároveň levné. Já jsem byla s K9 spokojená, ale na Acanu jsem přešla z důvodu složení - když se totiž podíváte na skoro každou "běžnou" značku, v obsahu se naprvních místech dočtete: pšenice, kukuřice... Mám psy a ne prasata, nebudu je proto krmit obilím..
Petr Vála reaguje 20.10.2011 01:31
Děkuji já jsem koupil od k9 performance a zdá se že jim chutnaji
František Bárta reaguje 19.10.2011 21:28
Zbytečně drahé a žádný zázrak.
Erika Doležalová reaguje 19.10.2011 10:07
Nejsou špatné. Krmila jsem K9 Growth (pro mladé psy) bordinu i jagošku a v pohodě. Teď jako dospělé jsou všechny feny (3letá BRT, roční JGT a 7miletá LR) na Acaně a taky super.