ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Získat aplikaci Adobe Flash Player
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Nejlepší video
Fotografie
Nejsilnější trofeje roku
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2012
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2013
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2014
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2015
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2016
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2017
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2018
Jelen lesní
bodová hodnota: 191 CIC
váha: 215 kg
Jelen Slovensko
Jelen Slovensko
vloženo: 16.1.2018 08:59
autor: Michal / admin /

Srnec obecný
bodová hodnota: 121 CIC
Lovu zdar
Lovu zdar
vloženo: 5.2.2018 08:05

Daněk evropský
bodová hodnota: 183 CIC
váha: 61 kg
věk: 8 let
krásný den
krásný den
vloženo: 1.2.2018 09:55
autor: Jan Pavlík

Prase divoké
bodová hodnota: 107 CIC
věk: 7 let
Kňour - vydařené šoulání
Kňour - vydařené šoulání
vloženo: 17.1.2018 16:00
autor: Radek

Nejlepší naháňky roku
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2015
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2016
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2017
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2018
nahaňka
nahaňka
počet kusů: 22
vloženo: 4.1.2018 16:44
autor: Ladislav Stašek

Úspešný lov.
Úspešný lov.
počet kusů: 19
vloženo: 19.3.2018 07:45
autor: Jezikova Anna

Lovu zdar
Lovu zdar
počet kusů: 18
vloženo: 1.2.2018 08:59

HUSARSKY KOUSEK
HUSARSKY KOUSEK
počet kusů: 16
vloženo: 14.2.2018 19:27
autor: Tomáš Pakan

Minulý týden
Minulý týden
počet kusů: 16
vloženo: 3.2.2018 06:00
autor: jakub tůma

Statistika
  • 166730 fotek (1 dnes)
  • 6322 videí (0 dnes)
  • 322 odkazů (0 dnes)
  • 3573 inzerátů (0 dnes)
  • 322 diskuzí (0 dnes)
  • 544417 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12299 komentářů videí (0 dnes)
  • 2384062 hlasování fotek (32 dnes)
  • 50377 hlasování videí (0 dnes)
  • 30817 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Fotograf měsíce
  1. Děda z lesa (1126 hlasů)
  2. Jaroslav Vlosovský (814 hlasů)
  3. Jiří Zábran (805 hlasů)
  4. Jindřiška Padalíková (624 hlasů)
  5. Petra Štěpánková (534 hlasů)
  6. Jiří Slavík (449 hlasů)
  7. Ladislav Březina (369 hlasů)
  8. marie stanikova (346 hlasů)
  9. Jiří Netík (323 hlasů)
  10. Pavel Spenner (246 hlasů)
Připomínky a názory
Diskuze

Kňourek/bachyňka

Víťa Čechovský vložil 3.6.2018 15:40
Zdravím kolegy, v poslední době na černou zveř víc koukám než lovím protože se mě nedaří bezpečně obeznat jestli je to bachyňka, která ted bude bud vodící nebo plná anebo kňourek, který by se lovit dal. Zveř pozoruji zpravidla v porostu, kde není vidět střepec a u měnších kňourků jsou zbraně i v noční vidění velmi špatně vidět. Proto bych se chtěl zeptat jestli při obeznávání používáte nějaké nepsaná pravidla která vám umožní rozpoznat pohlaví černé zveře. Ješte znám s délkou ryje, ale naposledy jsem ulovil kňourka, který ho měl dlouhý štíhlí, že podle ryje bych stoprocetně hádal na bachyňku
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jezikova Anna reaguje 15.6.2018 15:14
Ale pán Marek, snáď ste to nebral vážne. Sranda musí byť stále, aj keď chleba nebude.
petr marek reaguje 15.6.2018 11:52
Dobrý den. Paní Ježíková, to jste myslela vážně, s tou střelbou naměkko, a ještě v noci?
Potenec Ondřej reaguje 11.6.2018 11:57
Přidám jen své čerstvé zkušenosti. loni jsem z tlupy černé, 3 bachny a 14 selat, ulovil 5 selat ´+ ještě jedno z jiné. všech 6 selat bachynky Letos v pulce února začlo chodit na buben prase 60-70kg vše nasvědčovalo, že jde o bachnu. na fotopasti střapec nebyl znát( fotopast 5m) tak čekám kdy přivede selata a ono nic. navíc i v květnu a červnu s hustou škárou , žádnej letni sestřih, rozhodlo se ulovit. uloveno minulou sobotu nočákem , znovu v husté škáře žádný náznak střapce zbraní či struků, byl to 2-3 sekáč cca 70kg
Jezikova Anna reaguje 11.6.2018 09:45
Tak strieľaj aj cez nočné videnie na mäkko. Pes vtedy bude mať prácu.
Víťa Čechovský reaguje 9.6.2018 21:01
tak noční vidění je supr na obeznání a ješte lepší na umístění výstřelu na správné místo. Myslím že to ušetří spoustu dohledávání a trápení poraněné zveře. Už jenom to že přesně vidíš jak se zveř po výstřelu chová, případně kam a jak zatahuje(pokud nezůstane přimo v ohni). Akorát muj pejsem bude mít málo práce na dosledech:)
František Havran reaguje 8.6.2018 21:50
Dlouhý ryj a podobné rady jsou ptákoviny. Pitomosti... Nejpřesněji to zjistíš, když zapneš noční vidění a podíváš se na to, co střílíš... A nikdo mi nebude tvrdit, že myslivečtější je střelit přes čtverku Zeisse na černou kouli, která by asi tak nějak nemusela být bachyňka než na perfektně obeznaný kus v NV... Jinak v období jara - léta lovím radši kňourky. Na podzim a v zimě - pokud přijde tlupa několika bachyní s odrostlými selaty, tak přednostně lovím nejmenší bachyni... Nelze pořád lovit lončáky a nebo kňourky....
Jezikova Anna reaguje 5.6.2018 11:42
Názory pánov Horského, Rumcajsa a Medeka sú objektívne a správne. Takmer niet čo dodať. Treba pochopiť realitu a tak aj konať.
Martin Medek reaguje 5.6.2018 08:35
Jinak k tématu, já osobně to kromě střapce nijak nepoznám. Co se týká mých úlovků je to cca 60-70% kňourků, zbytek bašky. Logicky když je přírustek pohlaví cca 50/50 tak by i úlovky měli být cca 50/50. Pokud by tomu tak nebylo (jakože věřím že +- je, akorát se to většina bojí přiznat) tak se dostaneme do geometrické řady a už ten přírustek nezastaví nikdo
Martin Medek reaguje 5.6.2018 08:30
Jak říká Rumcajs, již vkurzu nám něco říkali, nyní nám veterinární nařízení něco říkají. Naneštěstí my jsme přeci chytřejší než nějaká "veterina", máme svoji hlavu, tak si to zase uděláme po svém. A až si příroda poradí, tak zase budeme hledat zda za to můžou zemědělci, nebo veterina nebo kdo. Jediné co je jasné, že mi za nic nemůžeme:-DDD
Víťa Čechovský reaguje 4.6.2018 15:38
Musím pro uplnost doplnit, že v naší honitbě je černá zveř pomerně velmi vzácná, a když ji potkám tak se zpravidla jedná o jednotlivé kusy, zpravidla loňská selat o hmotnosti mezi 40-70kg.
Rumcajs reaguje 4.6.2018 09:30
Zdravím. Zkraje příspěvku musím říct, že kriticky nesouhlasím s tím upřednostňováním lovu kňourků před bachyňkami! Je to slyšet až moc často, že si lovec vybírá kňourka a bachyňky neloví. Protože to jsou ty maminky, co nám dělají přírůstek a je jedno, jestli tento přírůstek je pak zdrojem příjmů, zábavy anebo škod a přemnožení divokých prasat, které je neoddiskutovatelně reálným faktem. Neříkám, že se mají lovit naopak přednostně prasata samičího pohlaví, abychom je vybili, ale každou zvěř se nějak snažíme chovat a lovit ve snaze zachování ideálních poměrů a proč by tedy divoké prase mělo být výjimkou? Že vodí bachyňky pod 30kg, to je taky bohužel dnešní realita. Už několikrát jsem ulovil takové plné sele. Nejmenší myslím 24kg s třemi plody! Nemám z ulovení takového prasete radost, nelovím jej záměrně, ale upřímně ani mi takových není líto. Taková prasata prostě vodit nemají. Už lektor v kurzu o první lovecký lístek tomuto faktu říkal že „děti vodí dětičky“. To bylo v době, kdy se stavy prasat už citelně zvedaly. Utekly od té doby necelé dvě desítky let a jsme tam, kde jsme… Ale abych také alespoň trochu odpověděl na položenou otázku, tak uvedu něco aktuálního. Chodil jsem od předminulého do minulého pátku k jednomu rozhraní louky a řepkového pole. Na čekané jsem byl 6x, 5x jsem prasata viděl, jen jednou se jich nedočkal a jen jednou jsem lovil. První večer jsem pozoroval odhadem 30 prasat i se selaty, ale na novém místě po tmě jsem prostě nedokázal určit velikost. Druhý večer jsem viděl prokazatelně jen 2 vodící bachyně s blíže neurčeným počtem markazínů. Třetí prasata z řepky nevytáhla a viděl jsem jen ty velké v řepce. Čtvrtý pro změnu z řepky vytáhly jen dospělé kusy a z obavy, že jsou selata v krytu, jsem nelovil. Až pátý večer, kdy bylo zas na louce černo od prasat, jsem po poctivých 20ti minutách míření lovil. Nesnažil jsem se určit pohlaví. Sledoval jsem poměr velikostí a sociální chování, okolo kterých prasat se markazíni pohybují a okolo kterých ne. Vybrané a ulovené prase byla bachyňka. Vyvržená s hlavou a běhy měla vážených 22kg. Nevodila, nebyla plná. Ano, mohlo se snadno stát, že bych ulovil vodící nebo plnou takové velikosti. Ale vadilo by to? Selata mají dnes odhadem k sedmi až deseti kilům a už nejsou jen kojená. Nenavádím lovit dospělá prasata, o kterých víte, že vodí! Radím u lovu hlaně přemýšlet, pozorovat a nečekat pouze na kňourky.
Jaromír Hubert Horský reaguje 4.6.2018 06:10
úmyslně v žádném případě nelovím vodící kusy i když mají pod 40kg,ale né jednou se stalo v mém okolí že 30kg bachyňka byla plná..znám i lidi které to opravdu neřeší a jsou tvrdí zastánci toho že má vodit pouze dospělý kus.. víte jak,pokud jsi nejsem jist nestřílim.a pokud je mi známo tak prasata jsou přece strašně moc přemnožená :D :D :D :D :D
Lubomír Černý reaguje 3.6.2018 23:12
Jaromíre,znamená to,že vodící kus,byť má 40kg střelíte??
Jaromír Hubert Horský reaguje 3.6.2018 19:36
v mém případě rozhoduje hlavně velikost..nejsem zastánce bachyněk které mají 30-40kg a vodí..
Tomio reaguje 3.6.2018 18:46
U řepky se to v těchto dnech pozná nejlépe podle slech, jsou-li chlupáta = vysoká pravděpodobnost, že je to vodící kus
Víťa Čechovský reaguje 3.6.2018 15:41
děkuji za všechny slušné a vecné odpovědi