ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

letošní srnec
letošní srnec
vloženo: 30.8.2013 09:57
autor: Lukáš Miketa

úlovky (svět)

cca 14 rokov
cca 14 rokov
vloženo: 24.9.2018 16:05
autor: NH

trofeje

Šesterák
Šesterák
vloženo: 21.8.2017 06:27
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Signálka  :-)
Signálka :-)
vloženo: 27.2.2012 16:38
autor: Vít Hlavica

zbraně

"Pažba pro Barona von Grünbach"
"Pažba pro Barona von Grünbach"
vloženo: 5.1.2018 08:04
autor: jirka krbeček

fotopast

Lynx lynx u Kautského
Lynx lynx u Kautského
vloženo: 15.7.2017 21:15
autor: František Bukovský

myslivecké umění

.S.
.S.
vloženo: 24.1.2013 18:02
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 232880 fotek (0 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8867 inzerátů (0 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748204 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289170 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56415 hlasování videí (0 dnes)
  • 37585 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Diskuze

Kolik máte u Vás sněhu?

Ellhenický Petr vložil 23.1.2013 09:27
Po sněhové nadílce z minulého týdne máme u nás Prachaticko všude 30-50 cm sněhu. Jak jste na tom u Vás
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
karel zvářal reaguje 5.12.2015 11:05
Tak nám mezitím pěkně napršelo, aspoň ten deficit se trochu zmenšil. Ač u nás jsou tažní ptáci, jako např. konipas horský nebo brávník, ráno prozpěvuje červenka, tak kosi téměř zmizeli, je jich tak 15-20% normálního stavu. Jestli se vydali na jih, tak tam to makaróni a žabožrouti protřídí pěkně. Ten jejich odlet možná jakoby předvídal přece jenom sněžnou zimu, ač to zatím nevypadá. Ale ta zima z 2006 také začala až po novém roce a vydržela do konce března. Jen ať toho sněhu není safra tolik!...
Pavel Štěrba reaguje 13.11.2015 11:49
...tak už jsem Pavle to cyklistické video viděl taky. Nejlepší byl ten ťavojebec na skládačce:-) Celkově tomu už scházela jen kulometná palba....
Ellhenický Petr reaguje 12.11.2015 13:26
Pokud si vzpomínáte, tak před rokem bylo obdobné počasí.Vím to proto, že jsem byl píchnut na štontu vosou, které ještě normálka lítaly.Snad se sněhu dočkáme nebo bude příští rok sucho a bída jako hrom.
Radek Pintner reaguje 12.11.2015 11:25
Kdepak běžky Pavle, ti by dostali vyhřátý autobus, vyhřáté byty a kupu soc.dávek aby nezmrzli. Smutné by pak byly televizní zprávy jak umrzají naši bezdomovci. Nakupujte hřebeny, nastávají všivé časy......
karel zvářal reaguje 11.11.2015 08:53
Už jsem to chtěl psát před měsícem, ale ovládl jsem se... no a když i včera jsem poslouchal prozpěvující kominíčky a dnes mi na okně s krmením přistál už odepisovaný doupňák (stařenka), tak to vidím na velmi mírnou, minimálně do konce prosince bezsněžnou zimu. Já na tyto zvířecí předpovědi sázím víc, jak na americké modely či na Aladína. A jinak Čertův Mlín.
Milan Jirmann reaguje 29.1.2015 19:50
U nás také do rána padalo a foukalo, ale je tady tak 10cm a teď je -2°C. Horní Adršpach. LOVU ZDAR!!!
Josef Voborník reaguje 29.1.2015 16:51
U nás do rána fičel vítr, trochu nachumelilo, máme teď asi 15 cm a mrzne. Žacléřsko - pod Rýchorami.
pepa reaguje 29.1.2015 16:40
Nic.3,nad nulou.Je to k zlosti.
zdeněk H. reaguje 27.12.2014 16:07
U nás ráno -6 ale sníh nikde.Františkovy Lázně
Rudolf Petera reaguje 27.12.2014 15:30
Asi 5 čísel. Ráno bylo -9C, tak to drží.
Josef Voborník reaguje 27.12.2014 14:44
Řeknu to asi takhle : Proti rysovi nic nemám, je to nádherné zvíře a nikde není psáno, že veškeré srnčí, co se pohybuje v revíru, by měli sežrat jen lidi. Ale podívejme se na to i z druhé strany. Myslivost není levná záležitost. Největší položku činí nájemné, pak krmení, léčiva, opatření proti škodám způsobeným zvěří. Příjmy jsou tvořeny výhradně částkou za prodanou zvěřinu a u nás je nosnou zvěří právě srnčí. O co více uloví rys, o to méně ulovíme my, o to méně pochopitelně taky prodáme a jelikož nám kvůli rysovi nájem nikdo nesníží, musíme každoročně sáhnout hloub a hloub do vlastní kapsy. Prokazatelný výskyt rysa, ale i dalších velkých šelem, by se měl promítnout do výše nájmu z honiteb, aby myslivci nemuseli stále jen platit a platit za něco, z z šeho nic nemají a nikdy nic mít nebudou.
Josef Voborník reaguje 26.12.2014 21:57
Dnes poprvé v této sezóně souvislá obnova, i když jen pár cm. Bohužel, nikde stopa od černé ani od vysoké, dokonce ani zajíc se neukázal, jen kmotra liška mi zkontrolovala, zda jsme neopoměli zavřít kurník - měla smůlu, ať si chytne myš, potvora. Když vylezu nad Bukovou stráň nad barákem, vidím do čtyř revírů. A všude jen bílo a bílo, nikde ani náznak buchtování. Srnčích stop taky jak šafránu. Hlavně že MH sousedního revíru ulovil fotopastí u krmelce rysa.
Jiří Lengyel,starší reaguje 8.10.2013 20:30
Opět jedna zajímavá otázka,v půli října se ptát na stav sněhu z ledna, je vidět,že je o čem psát......
Lukáš Vápeník reaguje 6.10.2013 20:31
No, momentálně začal podzim a teploty kolem 20 stupňů nad nulou, takže s tím sněhem je to slabší :-))
Petr Jurásek reaguje 6.10.2013 18:18
jak kdy, v zimě docela dost v létě ani vločka
karel zvářal reaguje 6.10.2013 12:18
No, Pavle, o to právě jde... Býváš akurátní v termínech a zrovna to mám na mysli. Zima ať si je tvrdá, pozdním vrhům a hnízděním postačí semenný rok a mírný podzim. Do 21. prosince stihnout zesílit, aby přežili zimu se sněhem od ledna. Tuhá zima tisíce kilometrů od nás na hnízdištích husí se nemusí shodovat se situací ve střední Evropě. A k těm hřívnáčům: celkem bych loboval (kdybych měl čím) za posunutí lovu od 15.9.. Hnízdění v srpnu a září nejsou ničím vyjímečná, takže místo dvou se často "uloví" další dva. Včera jsem také viděl králíka jak pěst (čerstvě odstavený), hopkal si to pod paletami i po asfaltce na pile, jejichž majitel je myslivec a před čtyřmi lety je u sebe vysadil. Já celkem věřím na 6. - x-tý smysl u zvěře, za ta léta pozorování mám spoustu zajímavých poznatků. A po těch letošních kotrmelcích v počasí bych se tomu mírnému podzimu (a možná i zimě) vůbec nedivil. Bažantíky ca měsíční taky letos 2. září- stopro náhradní (červencové) snůšky. Srnčata občas vídám čerstvě kladená v červenci, ale ta zpravidla do zimy nestihnout zesílit.
karel zvářal reaguje 6.10.2013 07:36
Včera jsem při čištění budek narazil na čerstvý vrh plšíka lískového. V normálním roce by se chystal na zazimování, možná už byl uložený. Podobná situace byla v roce 2007 (asi 6 říjnových vrhů), kdy byla po mírném podzimu i mírná zima. To asi jako protiváha té sněžné 2006. Uvidíme letos, jak plšíkům sázka do loterie vyjde...
Martin Myslín reaguje 4.4.2013 11:57
V tom případě by mělo být všude bláto a každých 31. dní by se to mělo zapít:).
Ellhenický Petr reaguje 4.4.2013 00:59
Taky někdo říkal, že co skončil Mayský kalendář, tak bude pořád prosinec:)
Mgr. Ondřej Bělka reaguje 3.4.2013 12:21
Únor bílý- pole sílí, ale teďko v dubnu to nebudou mít zemědělci asi vůbec jednoduché. Já jsem kousek od Frýdku a tady bych na zahradě mohl stavět huhuláka klidně desetimetrového.. O.B.
Martin Myslín reaguje 3.4.2013 11:59
Beskydy, 10 km od pana Tvrdého jak jsem se díval:). A dnes dalších 25 cm, už to nemám kam dávat a láme mi to větve na zahradě:(. Do lesa jedině na sněžnicích a pesany musím nechávat doma.
Miloš Nejezchleb reaguje 3.4.2013 11:26
Jestli to červenec a srpen nepokazí tak bude letos asi pěkná a dlouhá zima
Ellhenický Petr reaguje 3.4.2013 01:39
Ne všichni se známe, pokud možno U NÁS trochu upřesnit.
Mojmír Tvrdý reaguje 2.4.2013 16:58
Tady 57 cm,schválně jsem to měřil když jsem se snažil prokopat k autu :-(
Krakonoš reaguje 2.4.2013 10:52
u nás včera ráno 56 čísel, ale už to sedlo na nějakých 30-40 cm
Martin Myslín reaguje 2.4.2013 09:31
Počasí se úplně zbláznilo. 45 cm v neděli a zítra prý dalších 20 cm. Myslivcům to doplňování krmelců vůbec nezávidím, ale cesta je proražená a dle stop pneumatik hrdině jezdí.
František Havran reaguje 1.4.2013 22:49
Ptáčkům do krmítka nedávám. Rověšuju síťky, do kterých mamina dělá lojovo - řepkovo - slunečnicovou směs... Jinak v dubnu - sněhu víc, než dokázalo projet moje auto , když jsme šli včera na půnoční čekanou. Dostal jsem ho sice ven, ale už jsem v duchu volal traktor :D
Skrofa reaguje 1.4.2013 21:21
Také jsem myslel, že v tuto dobu už nebudu muset přikrmovat (alespoň před 14 dny to tak vypadalo). Oves jsem sice už zkrmil, ale seno a letninu předkládám dál a podle toho, jak je srnčí zvěř bere, období nouze ještě neskončilo. Pan Karel Zvářal nám také správně připomněl, že bychom ještě neměli zapomínat doplňovat ptačí krmítka. Takže slunečnice také dosypána. :)
jiří marek reaguje 1.4.2013 18:58
Karle dík,už to chápu,držím hrdličkám palce.Jinak u nás na novojičínsku napadlo 40 cm.
Jarda Labaj reaguje 1.4.2013 10:28
.....:-))) máme tolik sněhu, že když jsem chtěl jít k sousedkám za pomlázkou, tak jsem si sebou dnes místo karabáče, resp. jalovce vzal lopatu....takovou tu plastovou širokou na odhazování sněhu.....má pevnou násadu, takže to taky "bolí" a ani kýbl s vodou jsem nepotřeboval, letos jsem házel plnou lopatu sněhu :-))))
karel zvářal reaguje 1.4.2013 10:14
Ano, Jiří, až jsem to odeslal, tak jsem si všiml, že jsem to napsal nepřesně, ale v podstatě je tam to, co je zajímavé. Nikoliv na okně, ale 3 m naproti okna na zasněžené borovici inkubuje hrdlička už devátý den. Vejce snesla na loňskou polorozpadlou stavbu, ale nespokojila se s tím, tak samec po tři dny, vždy v ranních a dopoledních hodinách nosil větvičky, které si inkubující samice podkládala pod sebe, aniž opustila násadu. Něco takového jsem viděl poprvé, proto jsem to napsal. Normálně postaví hnízdo, pár dnů je pauza a pak teprve začnou snášet. Asi to na ni přišlo nečekaně, takže bejvák dostavovali až při inkubaci. Sněhu je tolik, že větve visí dolů, ale ta s hnízdem se moc neprohýbá, tak věřím, že vejce nevypadnou.
jiří marek reaguje 1.4.2013 08:04
Karle nerozumím té první větě,mohl bys mi to vysvětlit,díky.
karel zvářal reaguje 31.3.2013 21:51
Naproti na okně sedí hrdličky statečně na násadě už osmý den, přičemž dostavovaly ještě další tři dny inkubace. Samec nosil větvičky, samička podkládala k velmi chatrným základům a hned to stlačila tělem. Loni to stavěly 14 dní a vždycky jim to vítr shodil, takže se poučily a staví efektivně. Také zobou slunečnici a vločky, přidal jsem strouhanku, o kterou se bijou pěnkavy.
Martin Myslín reaguje 31.3.2013 21:47
dodám ještě, že jsem se dlouho tak dobře nezasmál jako při čtení dávného příspěvku pana Wenzla:))). Sněhu mám až váte kam a státní svátek na to vyhlásili.
Martin Myslín reaguje 31.3.2013 21:45
Hlasím akce splněna. Mám ještě 40 kg slunečnice krmím jako blázen. Menu je bohužel jednotvárné, ale více dělat nemohu.
karel zvářal reaguje 31.3.2013 21:26
Jaroušek Nohavica mohl do své písně zakomponovat návdavek s Ladovským aprílem, který je pro spoustu zpěváčků osudný. Už v týdnu jsem našel rehka, konipasa, včera na okně skončil čížek, ale ten byl nějak divně naježený už předešlý den. Jestli máte doma ovesné vločky nebo strouhanku, udupejte někde pod keřem místo a nasypejte jim, prosím. Pomůže to drozdům, červenkám, pěnkavám, možná zobnou i ti rehci. No vlaštovky jsou jasné, ty skončily téměř okamžitě, holt ztráty budou muset zadní voje dohnat zvýšeným hnízdním úsilím. Moučné červy asi nemá nikdo, ale kdybyste našli nějakého vysláblého hmyzožravce, stačí měkký tvaroh, vařené rozmixované vejce, nebo i ta strouhanka- ale ne moc. Špaci a čejky se možná hnuli jižněji, už pár dnů jsem je neviděl, možná to ochlazení tušili. Pokud to ale stihli všichni. Jinak se asi pomějou krahujci, káně a jiní lovci.
Jiří Wenzl reaguje 31.1.2013 01:02
Já se kolegovi Maříkovi vůbec nedivím, že mu činí problém popsat skutečný stav "situace se sněhem" na přelomu ledna a února - tedy v období, kdy v nedávné minulosti vždy vrcholila zima, a střední Evropu svíral krutý mráz ( v roce 1929 až mínus 40 °C) . To co se děje v posledních letech se "zimou" je fakt k zbláznění. Když napadne sníh, tak by se měl vyhlásit státní svátek - kdo by chtěl tu vzácnost uklidit, tak by měl dostat pokutu.
Pavel Štěrba reaguje 30.1.2013 19:56
U nás do pondělka 25 cm. Dneska nic. Ještě že bydlim na kopci. Snad jedině někdo, že by se mnou vyšplouch
Krakonoš reaguje 30.1.2013 17:27
U nás bylo sněhu cca 20 cm na tom 8 mm ledu a 10 cm sněhu, ale teď se oteplilo a taje to
Ondřej Procházka reaguje 30.1.2013 17:00
Pane Maříku je vidět, že vás ta obleva opravdu rozhodila:). U nás už je taky definitivně po sněhu.
Zdeněk Mařík reaguje 30.1.2013 14:56
des sněhu 11,5 stupně snih šel do kopru,nic.
Zdeněk Mařík reaguje 30.1.2013 14:56
omluva( dnes)
Zdeněk Mařík reaguje 30.1.2013 14:56
proboha co jsem to napsal ,snih není ale máme 11.5 stupně plus ,bylo tu 15-20 cm ted nic
Zdeněk Mařík reaguje 30.1.2013 14:55
proboha co jsem to napsal ,snih není ale máme 11.5 stupně plus ,bylo tu 15-20 cm ted nic
Zdeněk Mařík reaguje 30.1.2013 14:52
omluva( dnes)
Zdeněk Mařík reaguje 30.1.2013 14:51
des sněhu 11,5 stupně snih šel do kopru,nic.
Jiří Hubka reaguje 29.1.2013 22:21
Prší, mlha, sníh se ještě drží dávám tak 2 dny a je dole
Ondřej Procházka reaguje 29.1.2013 20:55
U nás už prakticky není. Maximálně centimetr břečky a prší a je mlha:/.
tomas baca reaguje 29.1.2013 18:07
u nás tak 25-35 novej padá
Erika Doležalová reaguje 29.1.2013 16:54
Zatím to ujde, ale od rána poprchává, nemrzne, takže pomalu ale jistě leze dolů :-(
Zdenek Š v o m a reaguje 29.1.2013 15:21
Vysočina 15-20 jak kde.Ale půjde dolů,snad ne moc rychle :-(
Jiří Wenzl reaguje 29.1.2013 15:11
Hodonínsko dnes: 7 cm . Prognóza na víkend (vzhledem k silné oblevě): 0 cm