ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Černý daněk
Černý daněk
vloženo: 18.4.2016 21:33
autor: Jiří Netík

úlovky (svět)

Osmerák
Osmerák
vloženo: 21.2.2012 05:54
autor: Josef Vršan

trofeje

Rarita k pětačtyřicatinám
Rarita k pětačtyřicatinám
vloženo: 1.10.2016 12:47
autor: Stanislav Schaffer

zvěř v přírodě

Daněk
Daněk
vloženo: 13.11.2016 08:53
autor: Děda z lesa

zbraně

9,3x72 R
9,3x72 R
vloženo: 15.5.2018 16:57
autor: Luděk Karásek

fotopast

**
**
vloženo: 26.1.2020 10:36
autor: Rostislav Jurdič

myslivecké umění

Autor neznámý I.
Autor neznámý I.
vloženo: 14.1.2017 13:48
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 232883 fotek (6 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8869 inzerátů (2 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748202 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289142 hlasování fotek (45 dnes)
  • 56415 hlasování videí (0 dnes)
  • 37586 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Diskuze

Koupě loveckého vycvičeného psa-problémy,cena

Mašty vložil 14.12.2015 07:47
Jako "začínající"myslivec chci si pořídit loveckého psa ale už vycvičeného se zkouškama z důvodu že bych to nezvládl a psa zkazil proto ne od štěněte.Zajímá mně jestli vůbec ano pořídit si ho jestli si pes když ho nemám od mala si na nového pána zvykne a pod.problémy.Uvítal bych vaše zkušenosti které se mně při rozhodování budou určitě hodit.Případně i vaše doporučení jaké plemeno a případně od koho.Jaké jsou ceny takových psů?V honítbě máme hlavně černou a Siky.Děkuji.Mašty.Plzeňsko.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Petr Harca reaguje 6.7.2017 22:07
poridil sem si fouska rok a pul a neskutecni mazel jak odejdu tak teskni jak blazen
Jů a Hele neděle reaguje 29.10.2016 16:51
Jedna vec je, ze takovej pes uz zkousky ma, coz ale neznamena, ze dela,..papir snese vsecko. Pes muze bejt tzv. rychlokvaska pres elektriku udelanej tak, aby zkousku udelal, ale pak, kdyz mu to sundas, nebo ho koupis a privezes domu a jdes s nim do haje ti zdrhne, nebo udela neco o cem ti jeho pan nic nerekl. Netvrdim, ze vsichni jsou takovi, ale je jich dost. Udelanej pes a poradne stoji taky dost penez a neni to 10000Kc. Nebo dalsi vec je ta, ze pokud nekdo takoveho vycviceneho psa prodava, moc dobre vi proc a jsou v tom nejake hacky, zase ne vsichni a vzdycky. Osobne si myslim, ze je mnohem lepsi si poridit stene a zacit s nim pracovat, potom vis 100% co tvuj pes zvlada, nezvlada, co pilovat musis a co ne. Je to vzdycky lepsi a pokud si nebudes vedet rady, vzdycky se najde nekdo, kdo poradi a pomuze s vycvikem. A pokud budes uplne mimo, coz si nemyslim, pak je moznost navstivit profesionala, ktery se vycvikem zivi a psa predpripravi, poradi, nebo dodela sam a ty si s nim pujdes na zkousky. Myslim si ale, ze kazdej kynolog, psovod, vudce a to i zacatecnik si ma pejska udelat sam a to i za cenu, ze se to nemusi povest. Od toho jsou knizky, zkusenosti a ostatni kynologove, kteri ti mohou a pomohou. Neporizuj si na zacatek nic slozityho i kdyz vyjimka potvrzuje pravidlo:) Hele s kazdym terierem a jezevcikem norovacky udelas, barvu si taky natrenujes a ostatni maji taknejak vrozene, takze bych si nelamal hlavu a pokud mate v honitbe siky a cernou, pokud jsem dobre vycetl z textu, tak opravdu ohare nepotrebujes. Takze jezevcik, terier, nebo honic, ci baarvar. Myslim, ze by sis tim mel projit. Hodne stesti a kynologii Zdar.
Michal Bauer reaguje 28.10.2016 19:38
Zdravim.Mozna to sem nepatri mozna jo.Tez sem premyslel jakeho psa si poridit.Poridil jsem si hladkosrsteho foxika a jsem moc rad ze ho mam.Nemel jsem driv zadnou zkusenost s vycvikem ani vychovou psa.Co jsem si ho poridil tak po 14dnech jsem snim zacal chodit do lesa.Ucil ho poslusnosti a co po nem chci.je to i dobry spolecnik a verny.Je chytry,rychle ucenlivy.Kdyz jsem snim byl po druhé na nahance vedel uz co po nem chci.Tak ze chci tim rict pokud si chces poridit psa ktery se ti libi tak si ho porid.Jak ty se k nemu budes chovat tak on se bude chovat k tobe.A jak tu psal jeden clovek neni vetsi radosti pozorovat toho pejska jak se uci.jak dela pokroky a roste.Nikomu nic nevnucuji.Jen prispivam svimi zkusenostmi.Lovu Zdar.
Josef Hanzlík reaguje 24.12.2015 06:14
No,nech si poracit od toho pitomce,co si říká Konečný,v Troubkách ho nikdo nezná a myslivec není.Jediný co o psech ví,je to,že pes je věc,do který se mlátí a platí na něj čtyřky broky a to mu ještě řekl jeho úchylnej fotr.
Josef Hanzlík reaguje 23.12.2015 08:43
Arnošte,uvidíme časem.Stojím si za tím,co jsem napsal.
Mašty reaguje 22.12.2015 20:27
Pro Arnošt Bárta,Děkuji.
Arnošt Bárta reaguje 22.12.2015 19:44
Nechci tady propagovat nemeckeho krepelaka i kdyz mam dva psy, ale nasat ze jsou to bazlivi sraci je blbost. Videl jsem uz delat hodne krepelaku a bazlivy nebyl ani jeden. Lajku mel pred deseti lety kamarad z lesni honitby, kde jsou siky a cerna a slapala mu suprove. A to neni zadny zkuseny kynolog. Pokud se vam lajka libi, tak si ji kupte. Vyberte kvalitni chovnou stanici a mate polvinu prace. Tak stastny vyber. delat hodne krepelaku a bazliveho ani jednoho.
Mašty reaguje 22.12.2015 12:39
Vezmu si štěně od vás!!Máte psi lovecky vedený tak to už je jeden z předpokladů.
Josef Leopold reaguje 22.12.2015 10:44
Z vlastních zkušeností můžu říct, že lajka není v žádném případě horší, tvrdčí na výcvik než třeba jagoš, foxl, jezevčík a určitě není potřeba k výcviku tajga. Informace, pokud jdeš do lajky, si ber od zkušených chovatelů tohoto plemene, ne od lidí, kteří o lajkách pouze četli nebo ji viděli někde na výstavě.
Mašty reaguje 21.12.2015 20:31
Ano máte pravdu ale každý kdo měl svého první psa začínal i zkušení kynologové začínaly chci psa k nám do honitby jak jsem psal a myslím že tento pes se dá vycvičit,tak jak jsem si zjištoval udělat s ním zkoušky pro LUP.Spíš uvítám jestli má někdo zkušenosti zatím u nás s málopočetním plemenem.Díky.Mašty.
josef turek reaguje 21.12.2015 11:34
K výcviku lajky potřebuješ jedinou věc, tajgu.
karel zvářal reaguje 21.12.2015 08:56
Mašty, gratuluji k výběru plemene a rozhodnutí vzít si štěně. Není větší radost kynologa, než pozorovat pokroky ve výcviku psa. U lajky nemáš co zkazit, je to staré všestranné plemeno s dobrými vlohami. V Rusku s ním začínají i končí, tam by takový jezevčík neměl šanci. Obavy pana Jana chápu, nejvíce je ceněná tzv. soboljatnica, která veverky, jeřábky, tetřeva či losa ignoruje, ale hlásí jen šelmičku s cenným kožíškem. Chce to často chodit ven, ten pes tě už povede sám. Jen mu ukaž, co po něm budeš chtít, učí se velmi rychle.
Josef Hanzlík reaguje 20.12.2015 18:02
+GPS,Francovku a špunty do uší.(Proti frfňání ostatních účastníků lovů)Ovšem,byl u nás na naháňce zkušený vůdce se dvěma Lajkami(Mladší z nich prý origo Rus)a to co provedli s tlupou černé zalehlé v oplocence,to byl koncert a psi neustále pod vlivem vůdce!Při vázání kusu černé,či stavění postřeleného,tak trochu bezmozci,ale řečeno s obdivem!
Jan Sobol reaguje 20.12.2015 16:55
Pro začátečníka opravdu výborná volba, aůůůůůů
Mašty reaguje 20.12.2015 10:06
Tak po dlouhých úvahách jsem se rozhodl koupit štěně a vychovat si ho.Rozhodl jsem se pro ruskoevropskou laiku.
Josef Hanzlík reaguje 15.12.2015 20:31
Mašty,na Plzeňsku Křepeláka nekupuj,tady je to jeden velkej průser.A obávám se,že to tak bude skoro všude.Chovatelé z nich udělali díky oblíbenosti v nedávné době bázlivé sráče,bojící se vlastního stínu.Bavoráka na naháňku pustit-to je prznění plemene.Toho Foxe bych asi nechal zkušenějším,zkus prozačátek drsňáka.Pokud ho nezkazíš přílišnou demokracií,uvidíš,že Ti odvede kus dobré práce.
Josef Voborník reaguje 15.12.2015 19:04
Nejjednodušší skutečně je koupit si štěně plemene, které se Ti líbí a ideální je, máš-li možnost, se spojit se zkušeným majitelem psíka téhož plemene a nestydět se zeptat se na cokoliv, čemu nerozumíš /a ze začátku toho bude dost/. Co se týče plemene, každá liška chválí svou ohánku a proto já osobně doporučuji křepeláka - při dobrém výcviku a vedení je použitelný na každou práci s výjimkou norování. Je to pes, který má mimořádně vyvinutý lovecký pud, proto je bezpodmíněčně nutné vyžadovat poslušnost a ovladatelnost - zjednodušeně řečeno dokud nemá absolutní poslušnost, nepouštět v lese z vodítka, jinak hrozí nebezpečí, že z něj vyroste nekontrolovatelný štváč, všem okolo pro zlost a pánovi pro ostudu. Pokud si ale chceš pořídit "hotového" psa, radím Ti nespěchej a sleduj inzerci - nejlépe získat psíka z pozůstalosti po zemřelém myslivci nebo od někoho, kdo ze zdravotních důvodů končí. Já jsem měl 3 křepeláky - první fenu jsem si vycvičil od štěněte, jejího syna rovněž a třetí jsem získal ZADARMO, ač šlo o fenu se všemi možnými zkouškami vesměs v I. ceně - ale majitel měl psů moc a málo času, navíc tato fena v důsledku věku ztratila chovnost, tak mi ji daroval - a u mne ještě udělala pořádný kus práce zejména při dosledech.
Mašty reaguje 15.12.2015 13:47
Tak jak tu čtu reakce a přemýšlím nad něma tak půjdu do toho štěněte.Ale ještě nevím jaké???Slovenký kopov,Bavorský barvář,Německý křepelák,Hladkosrstý foxík ty by se mně líbily ale jako začátečník??Co by ste poradily k nám do honitby z těchto psů pro začátečníka a aby byl i na barvu i na naháňku.
Libor Knap reaguje 15.12.2015 12:50
Jestliže máš dost času tak si kup štěně a s pomocí zkušeného vůdce ho vycvičíš k obrazu svému a nebudeš litovat.
Petr Varaja reaguje 15.12.2015 11:43
Pokud píšeš, že na chození do lesa máš času dost, pořiď si štěně. Sžijete se od začátku, ty poznáš jeho, on si zvykne na tebe a tvé reakce. Naučíte se komunikovat a rozumět jeden druhému. U staršího psa je to možné taky ale je to těžší, bude ovlivněný změnou pána a jinými komunikačními zvyky. Psa si vyber podle toho na jakou práci by měl být určený aby tomu odpovídal a v každém případě takového aby jsi ho chtěl a měl ho rád. Je to závazek na dlouhá léta. Pokud budeš mít psa rád, 1000 x ti to vrátí. Pokud ten pes nebude " dobrý " je to tvoje chyba. A připrav se na to, že může trvat delší dobu než si vyjasníte co kdo od druhého očekává ale až to pes pochopí, je to radost s ním chodit. Jak už tady psali, dobrý pes se neprodává protože je k nezaplacení a i ten co se dá koupit a je se zkouškama, je jenom na začátku, práce a sžívání s ním tě stejně nemine. No a asi nejdůležitější co jsem z výcviku psů pochopil, je být důsledný na provedení a trpělivý. Připravuj se, čti, dívej se, choď ne akce kde jsou psi a nevěř příliš na moderní techniky výcviku. Pes je šelma, každý by rád byl vůdce smečky. Buď bude on dělat co chceš ty nebo ty budeš dělat co chce on :-) Hodně trpělivosti a úspěchů.
Arnošt Bárta reaguje 15.12.2015 10:29
Já jsem také zastáncem toho, že si má každý myslivec pro sebe vycvičit psa sám. Pokud by jsi neměl čas, tak to je jiná, ale psal jsi, že jsi skoro každý den v lese. A to je to co ten pes potřebuje, být co nejvíce v lese. Takových jako ty co nemají žádné zkušenosti s výcvikem je většina. Já jsem to také řešil, ale ne to jestli hotového, nebo štěně, ale spíš jaké plemeno. Vem si psa, kterého u vás v honitbě využiješ a který se ti líbí. Pro využití na černou a siky máš spoustu možností. Podívej se co mají ostatní, choď teď hodně na naháňky nejlíp s honcema a na zkoušky psů a sleduj jejich práci. Určitě si vybereš. A pokud se rozhodneš vzít si vycvičeného psa, tak těch nabídek je určitě dost. A cena ta je dohodou. Kdysi to byla cena štěněte + 10 tis za každé složené zkoušky. Tak šťastný výběr.
Erika Doležalová reaguje 15.12.2015 10:15
Kolik takový hotový pes stojí, na to se nedá odpovědět jednoznačně. Jsou totiž v podstatě tři možnosti. Koupit si štěně, chvíli si ho doma "kazit" :-) a následně ho předat profesionálovi, který mladého psa docvičí a předvede na zkouškách. Tam se cena pohybuje okolo 10ti tisíc korun - v závislosti na tom, jak dlouho pes bude ve výcviku, jak bude tento náročný a o jaký druh zkoušky se bude jednat (je snad jasné, že je rozdíl mezi předvedením na ZV nebo na Pb.). Druhou možností - a tak byl asi úvodní dotaz myšlen - je koupit si přímo "hotového" psa, kterého už dotyčný kynolog-výcvikář pořídil za účelem následného prodeje. Tam pak cena závisí na mnoha faktorech - plemeno, věk psa, pes/fena, počet a druh složených zkoušek. Rozhodně cena takového psa bude přesahovat částku 20 tisíc. Třetí možností je koupě rovněž hotového psa, ale takového, kterého prodává "řadový" myslivec. Důvody bývají různé - stěhování, nesnášenlivost ve smečce, neuchovnění (většinou z důvodu exteriérové vady) atd.. Cena bývá většinou obdobná jako cena štěněte, ale není to pravidlem, může být vyšší a také může být pes zadarmo nebo "za pusu"..
Ron Gordon reaguje 14.12.2015 23:17
Je to otázka do pranice, již zde padla pro i proti, ale za mě, by si měl každý myslivec psa pro sebe vycvičit sám. Pokud chceš mít psa pro sebe, nepotřebuješ mít zkouškového a výstavního šampiona, úplně stačí když splníš zkoušky upotřebitelnosti. Když jej budeš mít od štěněte a budeš vidět jak vyrůstá a jak postupně nabývá své dovednosti, budeš v něm mít nejvěrnějšího pomocníka. Hlavně s ním pak nechoď na akce kde jsou "chlapi s dobréjma psama co tomu rozumí" , aby jsi jim to nekazil, protože tam budou vždy jen ti jejích psi nejlepší, protože jen oni tomu rozumí a dávají do toho všechno. Šťastnou ruku při výběru, úspěch při výcviku, štěstí při zkouškách a mnoho radostných zážitků při výkonu myslivosti. PS - Své potomky si také nepořizujeme vychované a vycvičené a také musíme začít bez předchozích zkušeností a jak vidět tak to jde.
Ellhenický Petr reaguje 14.12.2015 22:33
Taky doporučuji psa od štěněte.Znám dva případy, kdy sdružení zakoupilo hotové psy, aby mělo požadovaný počet LUP na honitbu. První nikoho neposlouchal, proto byl převážně na vodítku. Druhého na první akci, když aportoval zajíce a nevěděl komu ho má odevzdat, přejel vlak. Druhá část otázky mne také zajímá.Kolik takový hotový pes stojí? Kolik se počítá za jednotlivou zkoušku?
Jan Sobol reaguje 14.12.2015 21:45
Podle mě je psů habaděj, tak je lepší , když nevím co a jak, se na to vykašlat. Jen rozšíříš řady těch rádoby kynologů co se cpou se psama k ničemu na každou akci a kazí to chlapům s dobrejma psama co tomu rozumí a dávají do toho všechno.
Erika Doležalová reaguje 14.12.2015 20:11
Koupí psa se zkouškou (zkouškami) to nekončí, ale začíná, úplně stejně jako při pořízení štěněte. Musíte vzít v potaz, že ten, kdo štěně vychoval a následně mladého psa vycvičil a předvedl na zkouškách mu věnoval spoustu času - a ten budete muset věnovat také, protože pes se snadno učí, ale také snadno zapomíná. Jistě máte v okolí (nebo přímo v MS) někoho, kdo pejsky má a ten by vám mohl být ochoten pomoci a poradit při výcviku, pokud si pořídíte štěně a budete cvičit sám..
ooo reaguje 14.12.2015 19:30
Proč sundáváš kalhoty když brod je daleko?KUP si štěně které se ti libí a užiješ ho a uvidíš že zkoušky uděláš bude tě to nunit se vzdělávat aby dobře bylo a uvídíš že ten první bude ten nej...dáš mu naximum a jistě tam u vás máš někoho kdo ti pomůže a poradí.Hodně štěstí při rozhodování
michal velecký reaguje 14.12.2015 18:11
Můj názor je ten,že dobrý pes se neprodává,tak si dej při koupi velký pozor.Druhá věc co si myslím je ta,že ten co si psa nedokáže vycvičit,tak nedokáže vycvičeného ani vést v praxi.
Zdeněk Cedidla reaguje 14.12.2015 18:02
V prvé řadě si musíš koupit psa,který se líbí tobě a bude ti vyhovovat pro tvůj způsob lovu.Každý chovatel ti bude doporučovat to své plemeno,protože potřebuje psa prodat a o tom to je.To,že klesá počet majitelů loveckých psů,je zapříčiněno změnou lovené zvěře(není drobná proto není potřeba tolik ohařů) ale hlavní je ekonomický důvod,protože držet psa je dnes ekonomicky náročné.Proto si kup prvního pejska od štěněte a při jeho výcviku si nech poradit od svých starších kamarádů ve sdružení.Věř mi,že první pes je první pes a budeš na něj rád vzpomínat.
Mašty reaguje 14.12.2015 17:56
V lese jsem skoro obden když ne každý den psa chci pro sebe a samozřejmně že z toho bude mít určitě užitek i združení a to co jsem psal "abych psa nezkazil"myšleno tím bylo že nemám zkušenosti z výcvikem psa a nedovedl bych ho připravit ke zkouškám.Ale určitě se budu umět dobře postarat aby mu nic nechybělo.
Jiří Zábran reaguje 14.12.2015 16:40
Nesouhlasím s panem Josefem, začít se musí , jde koupit pes už ze zkouškami a většinou si zvykne .Myslivec bez psa je jen poloviční.Je nás čím dál méně co obětujeme své pohodlí čas a peníze, ale věř Mašty že pes ti to mnohokrát vrátí. Josef má jako kynolog pravdu v tom že čím víc ze psem pracuješ tak je lepší a víc si rozumíte .Čím lepší pes tím více nabídek k lovu . Protože dobrých psů je opravdu málo.Už jsem zažil mnoho střelců co tvrdili že minuli a skoro 50 % dohledal pes. Veř si a hlavně vždy v okolí najdeš kynologa myslivce který ti velice rád poradí. Každý vůdce psa udělal chybu ,ten kdo si to nedokáže přiznat ten se nikdy ze svých chyb nepoučí.Já sem si dělal prvního psa hned po vojně a na zkouškách jsem skončil ve 3 ceně z poznámkou Pes velmi nadějný,vůdce mladý a nezkušený . Jestli máš mít psa kde a aspoň trochu chuti tak si psa kup. Ty asi nejvíc užiješ psa na barvu, jezevčíka,Brt, Jaga, Velšíka, Foxe, podle mne je Jezevčík ta nejlepší cesta muže být i v bytě. Co Myslivec to jiná rasa psa. Lovu zdar.
Josef Leopold reaguje 14.12.2015 15:28
Jo, ale i se starším psem musíš dělat celoročně a pokud si nevěříš asi bych do toho nešel vůbec.