ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Prvý medailový
Prvý medailový
vloženo: 11.3.2013 05:21
autor: mirojevo

úlovky (svět)

Barevná Kanada
Barevná Kanada
vloženo: 23.2.2015 08:08
autor: Děda z lesa

trofeje

Moji letošní srnci
Moji letošní srnci
vloženo: 28.8.2012 06:20
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Blízká setkání 3
Blízká setkání 3
vloženo: 24.3.2019 16:48
autor: Pavel Komárek

zbraně

Nůž pro sokolníka
Nůž pro sokolníka
vloženo: 28.3.2017 19:46
autor: Karel Obrtál

fotopast

okolo polnoci-to je jeho čas.....
okolo polnoci-to je jeho čas.....
vloženo: 10.12.2019 13:23
autor: pali1

myslivecké umění

.F.
.F.
vloženo: 21.1.2013 17:19
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 232886 fotek (9 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8869 inzerátů (2 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748203 komentářů fotek (19 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289177 hlasování fotek (80 dnes)
  • 56415 hlasování videí (0 dnes)
  • 37587 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Diskuze

Kulovnice Zetka

Tomáš Polášek vložil 18.1.2016 16:33
Dobrý den,jako začínající myslivec bych si chtěl pořídit cenově dostupnou kulovnici,uz hodně článků jsem přečetl,ale stále si nejsem jistý. Nevím proč, ale stále mám největší sklon ke kulovnici Zetce v celopažbě, nejlépe v ráži 7x57,protože v honitbě mame převážně zvěř černou, srnčí a obcas vysokou. Ale chtěl bych se ještě zeptat na Vaše zkušenosti, jestli radši jit do nové moderní kulovnice a nebo právě Zetku. Děkuji všem předem za odpovědi.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Arnošt Bárta reaguje 20.1.2016 17:16
Jo, ty zbrane jsou na bazar.hunting-shop
Kedar reaguje 20.1.2016 13:23
Uf, silné tvrzení, že KB je v dnešní době na nic. No, možná těm, co na lišku/straku/šedivku nezmáčknou, protože se to přece nedá jíst. V polní honitbě kulovnici v podstatě vůbec nevytahuji. Ale to je trochu mimo téma......
Arnošt Bárta reaguje 20.1.2016 11:49
Teď je zrovna v inzerci od 20.1. ZKK 600 a ZG 47 v dobrém stavu za 16000. Obě vypadají velice slušně, to ZKK má už i novější spoušť. Zavolej si nějakému puškaři a ten ti řekne, že ZG jsou jedny z nejlepších kulovnic co naše zbrojovky dělali, jak z hlediska materiálu, tak zpracování.
Arnošt Bárta reaguje 20.1.2016 11:38
Já mám staré ZH a v loni jsem si k tomu pořídil starší CZ550 Battue v 7x64 a od té doby chodím s ní. Chtěl jsem také zetku, pár jsem jich zkoušel, ale kvůli té spoušti a pojistce jsem to vzdal. Je pravda, že to je z mého pohledu krásná a elegantní zbraň. Tu Cz jsem koupil za 8500, železo zánovní, pažba omlácená, tu jsem si sám zrepasoval. Já bych do těch 15000 sháněl ZG 47, CZ 550 nebo ZKK. Hlavně dej pozor na kvalitu hlavně - nová hlaveň = 9000 Kč.
jirka hanys reaguje 20.1.2016 10:37
Karel myslivec má pravdu.Seš sběratel ohrabků?Běž alespoň do cz550 a kulobrok je v dnešní době k ničemu.Za 21 let myslivosti sem ho nepotřeboval a nikdy nechtěl.Z 50 myslivců znám dva co mají a stejně loví vše kulou.
Tomáš Polášek reaguje 19.1.2016 21:31
Dekuji všem za názory a rady. Tak ted nevím, mrzí mě ten chod pojistky a tuhá spoušť.. Uvidíme jak se tedy nakonec rozhodnu,druha varianta by bylo klasické ZH, ale uvidíme. Každopádně Děkuji všem za rady.
Tomáš Polášek reaguje 19.1.2016 21:15
Dekuji všem za názory a rady. Tak ted nevím, mrzí mě ten chod pojistky a tuhá spoušť.. Uvidíme jak se tedy nakonec rozhodnu,druha varianta by bylo klasické ZH, ale uvidíme. Každopádně Děkuji všem za rady.
Tomáš Polášek reaguje 19.1.2016 21:10
Dekuji všem za názory a rady. Tak ted nevím, mrzí mě ten chod pojistky a tuhá spoušť.. Uvidíme jak se tedy nakonec rozhodnu,druha varianta by bylo klasické ZH, ale uvidíme. Každopádně Děkuji všem za rady.
Karel myslivec reaguje 19.1.2016 21:05
ZH není varianta, ale vyhozených pár stovek. Zastánců má možná víc než "Zetka" ale svoje už má taky za sebou. CZ550, Brno500, ZKK... Do 15000 poříďíte kde co.
Tomáš Polášek reaguje 19.1.2016 20:52
Dekuji všem za názory a rady. Tak ted nevím, mrzí mě ten chod pojistky a tuhá spoušť.. Uvidíme jak se tedy nakonec rozhodnu,druha varianta by bylo klasické ZH, ale uvidíme. Každopádně Děkuji všem za rady.
Tomáš Polášek reaguje 19.1.2016 20:52
Dekuji všem za názory a rady. Tak ted nevím, mrzí mě ten chod pojistky a tuhá spoušť.. Uvidíme jak se tedy nakonec rozhodnu,druha varianta by bylo klasické ZH, ale uvidíme. Každopádně Děkuji všem za rady.
Tomáš Polášek reaguje 19.1.2016 20:45
Dekuji všem za názory a rady. Tak ted nevím, mrzí mě ten chod pojistky a tuhá spoušť.. Uvidíme jak se tedy nakonec rozhodnu,druha varianta by bylo klasické ZH, ale uvidíme. Každopádně Děkuji všem za rady.
Karel myslivec reaguje 19.1.2016 19:11
Trochu bych zareagoval na kolegu pode mnou. Sice je pěkná štíhlá a elegantní žena ale co s ní když je úplně blbá!!
petr k reaguje 19.1.2016 16:08
pro fandy zetek jeden hezký citát z nitroexpresu--velká puška je jako krásná žena je těžké ji popsat ale když ji uvidíte okamžitě ji poznáte
jan medek reaguje 19.1.2016 14:24
mam ji asi už l zdědil sem ji po bratranci obrfořtovi z krušných hor a ten sni střílel cely život je z roku 1947 ja nechal udělat novou hlaveň a je to něco co se nedává z ruky a nepůjčuje -))je to 8x57 a nedám na ni dopustit proto když se ženeš budeš rád že ji máš věř mi neměnil bych podotýkám že toto je můj názor a nikomu ho nevnucuji
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 19.1.2016 11:33
Malinko bych doplnil kol. Pastorka, Zetka není překopávka vz. 24, pokud tam máte trojpolohovou pojistku není to čistá Zetka, ale opravdu překopávka vz. 24 event. 98. Zetka je navíc postavená na užším (palcovém) pouzdru závěru (lůžku) krátké pušky pro četnictvo vz. 33, event. válečné 33/40 pro alpinjäger, vz. 24 ev. 98 mají pouzdro (lůžku) širší. Pojistku má Zetka dvoupolohovou už od války, ne až po ní.
Rudolf Husák reaguje 19.1.2016 11:01
Aleši,máš pravdu s pojistkou na Zetce,pod puškohledem se pojistka,sice tichá,ale blbě se ovládá.To je ale jediné co mě na krásné,lehké a štíhlé Zetce vadí,ale jak už jsem psal,chodím s ní jen na čekání. Co se týče závěru, nabíjení a vybíjení patron,tak mě chodí závěr nádherně,jak po másle.Nikdy se mě nestalo že by se mě nějaká patrona v závěru sekla.U Zetky nikdy!!!, a přebíjení je tiché a myslím si že,právě čím delší patrona,tak lepší přebíjení. Kulovnic jsem měl hodně a to sekání patron jsem měl občas u obou Remingtonů 222,223, a též občas u 243Win.,jen díky krátkým patronám.U osmičky nabíjení a vybíjení patron, jsem měl též bez sebemenších problémů. Je ale pravda,že dnes je obrovský výběr nových i starších kulovnic,tudíž nebude problém si nějakou vybrat.Tomáši, mrkni např. Panzer.cz
Jan Slavětínský reaguje 19.1.2016 09:33
Ve všem co je tady psáno je kus pravdy, ale. Pokud si chci pořídit Zetku z nějakého vztahu ke staré flintě, štíhlé celopažbě a německému napínáčku, tak nebudu řešit její tahání po naháňkách. Na naháňky si pořídím extra flintu. Všichni víme co jsou to naháňky, přesuny, shrocování lidí u výřadů, nástupy atd. Nikdy bych si na naháňku nevzal flintu, na které mi záleží, protože pár sezon jí poznamená i přes sebevětší opatrnost.A to neřeším čištění. Vzpomeňte ,když někam jedete a vracíte se bůh ví kdy nebo až druhý den. Kolikrát prší a prolejete, chumelí atd. Ale to odbočuji. Pro běžný lov z 99 % stačí trochu vyrovnanému myslivci jedna rána. Hele někdo má jednušku a nic jiného kvuli váze nechce a také s tím v pohodě loví. Kdo chce z posedu na čekané střelit tři kusy a ještě poslat dvě rány za odbíhajicí tlupou, tomu asi Zetka stačit nebude. Já u Zetek vidím hlavní problém a to jsou klapkové montáže pro staré Lovce a Zeissy. Dnes, kdo si koupí Zetku, tak sundavá tuto dobovou optiku a řeší koukání. Přestrojení Zetky z klapky na novou optiku je nemalá investice, kterou je potřeba přihodit k té nákupní ceně. Na konec se k 15 tis. za flintu přidá dalších 6-8 za novou montáž a předělání + nová optika cca +20. No a sečtěte to. Někdo si jí porychtuje a nechá si udělat nový brynýr a lak, tak ještě +3 až 4 tis. Teď budete mít Zetku jako lusk...
Aleš Pastorek reaguje 19.1.2016 09:11
Máš pravdu Madafakisi. Nikdy jsem ráži na Vietnamce nezkoušel a nikdy nebudu. Viděl jsem ale hodně pokryplené a nedosledované zvěře. Zvláště z naháněk. S tímto mohou lovit pouze blázni a podivíni.
Aleš Pastorek reaguje 19.1.2016 09:07
Ono se s ní dá naučit manipulovat. Musíme si ale uvědomit, že je to tovární "překopávka" z vojenské kulovnice vz.24. Já mám na té svoji ještě starou třípolohovou křidélkovou vojenskou pojistku. Někdy v roce 1946-1947 byla konstrukce pojistky předělána na loveckou dvoupolohovou, se kterou je o něco lepší manipulace, ale i tak to stojí za ho...o. S tou tvrdostí spouště bez štechru nejde nic dělat. Alespoň mě to říkali tři na sobě nezávislí puškaři. No a rychlé přebíjení na naháňce je kapitola sama o sobě. Špičaté vojenské náboje s celopláštěm tam jdou dobře, jakmile se ale jedná o lovecký poloplášť, nebo třeba střelu NORMA VULKAN 11g, nastává tragédie. U poloplášťů se střihají obnažené olověné špičky a VULKANA nepřebiješ vůbec. Vždycky narazí na okraj komory a při razantnějším dotažení a uzavření závěru se dokáže střela zcela zamáčknout do nábojnice. Konkrétně u "zetek" platí pravidlo, že čím delší náboj, tím horší přebíjení. Vyfrézování náběhu do komory je takový zásah do konstrukce, že to nechce žádný puškař udělat z důvodu bezpečnosti. Neposlední kapitolou je také cena těchto zbraní. Někteří "zetkaři" už neví , co by za ni chtěli. Já už bych za ni nedal ani korunu, natož 15.000,-Kč. Ve své době to asi byly dobré zbraně, ale dnes jsou již několikrát překonané.
Libor Knap reaguje 19.1.2016 07:43
Pan Pastorek má naprostou pravdu.Manipulace s ní je příšerná a bez napínáku prostě nevystřelíš.Dá se to řešit,ale to je práce pro puškaře a jde o nevratný zásah do zbraně.A 7,62x39 bych na lov zakázal a někteří blázní s tím chodí i na naháňky.To si radši pošetři a kup něco pořádnýho.Zetku jsem měl a kvůli té manipulaci jsem se jí zbavil.
Martin Sokol reaguje 19.1.2016 07:07
Stale tady je koukam na druhe strane v inzerci zbrane.Moc hezka flinta,ktera s trochou cisteni Te prezije.Neni to zadna reklama, pana ktery ji prodava neznam...
Martin Sokol reaguje 19.1.2016 07:04
Tady jeste par dni zpet jsem koukal v inzerci na krasnou ZETKU za 13tis se mi zda.Renomovana pazba, nova hlaven.Sice v 6,5x57, ale kdyz do ni das trosku lepsi strelivo (SaB Nosler part, Lapua mega 10,1g) tak jsi se vsim sudy lepe jak u 7x57.Zalezi na tobe.
Aleš Pastorek reaguje 18.1.2016 22:18
Lovím s ní 18 roků, ale v dnešní době už bych ji nechtěl. Moje nastřílela tuny zvěře, ale budeš zklamaný funkcí pojistky, střelba bez napínáčku je téměř nemožná z důvodu tvrdosti spouště a chod závěru při rychlém přebíjení na naháňce je kapitola sama o sobě. Za ty peníze, co "zetkaři" za tyto zbraně chtějí koupíš v dnešní době mnohem lepší. "Zetka" je sice flinta s duší, jak kdysi napsal pan Mvdr. Chalupník na tomto fóru, ale já osobně už bych ji nechtěl. Madafakise v příspevku pode mnou neposlouchej. Ráže 7,62X39 je na Vietnamce do džungle a ne na lov zvěře.
Rudolf Husák reaguje 18.1.2016 20:21
Mám už dlouho krátkou pěknou,čistou ,,Zetku,,s novou hlavní, rok 47 v ráži 7x57 s německým napínáčkem ve štíhlé celopažbě a na čekání chodím hlavně s ní. Tu samou měl v šedesátých letech můj strejda v r.6,5x57 a nechal mě s ní kdysi ulovit, první kus holé zvěře srnčí, tedy i trochu srdeční záležitost.Vždycky se mě celopažba Mauser moc líbila,je to o zvyku.Někdo nedá dopustit na kulobrok a tahá ho celý rok,jiný nosí celý rok do revíru troják a jinou flintu ani nemá. Já ji před lety s optikou na klapce, koupil s Honzou Slavětínským až v Klenčí u Domažlic za 13.000 kč. Zetku seženeš,občas ji někdo prodává,je otázka v jakém stavu bude hlaveň,ostatní není problém.
Karel myslivec reaguje 18.1.2016 20:03
Zetka je krásná elegantní lovecká kulovnice a to je tak všechno. Měl jsem ji a z hromady dalších střílel. Všechny měly strašně tvrdé spouště, i s napínákem. Pojistky nic moc. Je to pro hromadu lidí srdcová záležitost, ale do 15000 bych šel dneska asi do střílené osvědčené 550. Taky žádný zázrak ale práci udělá a vypadá celkem pěkně, na myslivecké střílení do 300 metrů dostatečně přesná, pro obyčejného nenáročného myslivce flinta na celý život. Ráží 7x64 nic nepokazíš, dobrý výkon i balistika, příjemný zpětný ráz.
Karel myslivec reaguje 18.1.2016 20:01
Těžká je krásná elegantní lovecká kulovnice a to je tak všechno. Měl jsem ji a z hromady dalších střílel. Všechny měly strašně tvrdé spouště, i s napínákem. Pojistky nic moc. Je to pro hromadu lidí srdcová záležitost, ale do 15000 bych šel dneska asi do střílené osvědčené 550. Taky žádný zázrak ale práci udělá a vypadá celkem pěkně, na myslivecké střílení do 300 metrů dostatečně přesná, pro obyčejného nenáročného myslivce flinta na celý život. Ráží 7x64 nic nepokazíš, dobrý výkon i balistika, příjemný zpětný ráz.
Tomáš Just reaguje 18.1.2016 19:51
Myslím si že za 15 000 seženeš v komisním prodeji i něco lepšího.
Tomáš Just reaguje 18.1.2016 19:38
Myslím si že za 15 000 seženeš v komisním prodeji i něco lepšího.
Tomáš Just reaguje 18.1.2016 19:35
Zdar,měl jsem již několik kulovnic a dokonce i zetku v ráži 7*57 a zkušenost celkem dobrá, jen si dej pozor aby neměla špatnou..Ale je pravda co píše Václav jaký rozpočet máš a kolik chceš do toho investovat.
Petr Janský reaguje 18.1.2016 19:30
Téměř dole je již vlákno o Brno "Z". Tak když si ho přečteš, tak se o ní toho dozvíš spoustu.
Tomáš Polášek reaguje 18.1.2016 19:27
No nejlepe kolem 15 000,- vice si nemohu dovolit. .
Václav Jelenek reaguje 18.1.2016 18:48
Zdravím, co je to cenově dostupná kulovnice? resp.: jaký máš rozpočet? Od toho by se asi chtělo odrazit. Jinak si myslím, že je více cenově dostupných zbraní, třeba i nových. A ráži bych klidně volil i 7x64, 30-06, 308...
Tomáš Polášek reaguje 18.1.2016 18:01
A ještě bych se prosim Vas chtěl zeptat na chod pojistky. Děkuji