ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Lončák
Lončák
vloženo: 17.5.2014 05:53
autor: Josef Vršan

úlovky (svět)

Letošní říje - Maďarsko
Letošní říje - Maďarsko
vloženo: 3.10.2018 00:42
autor: Tomáš Kraus

trofeje

Kamarádův srnec
Kamarádův srnec
vloženo: 6.7.2017 20:35
autor: Blanka Klatovská

zvěř v přírodě

u kořisti 3
u kořisti 3
vloženo: 30.3.2013 11:06
autor: Marek Drha

zbraně

Stephen Grants Patent ,2
Stephen Grants Patent ,2
vloženo: 9.5.2013 21:29
autor: František Mlčoch

fotopast

prekvapenie 4...
prekvapenie 4...
vloženo: 6.10.2020 15:19
autor: pali1

myslivecké umění

farbiar
farbiar
vloženo: 26.3.2014 19:07
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 232888 fotek (11 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8869 inzerátů (2 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748220 komentářů fotek (36 dnes)
  • 12930 komentářů videí (1 dnes)
  • 3289206 hlasování fotek (109 dnes)
  • 56416 hlasování videí (1 dnes)
  • 37587 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Diskuze

Lovecké CAMO oblečení vs. zelená

Bohumil Koláč vložil 18.5.2012 16:19
zdarec, jaký máte názor na lovecké CAMO obleky? Jsem toho názoru, že na společné hony jedině zelená. Ale na soukromý lov jsou CAMO obleky daleko praktičtější a užitečnější než klasické myslivecké oblečení. A to z několika důvodů: lepší maskovací efekt, lepší materiál (voděodolnost,větruodolnost). Taky uvažuju o koupi CAMO obleku (Jahti jakt forest).
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Michal Conkar reaguje 16.7.2021 18:21
Pán doktor Chalupník, máte pravdu. Netreba sa opičiť po nikom v cudzine, stačí sa opičiť doma medzi sebou podľa neomylných vykladačov tradícií.
Michal Conkar reaguje 11.7.2021 16:33
Vznikla aj nová tradícia, podporená zákonom. Tou je povinný výrazný oranžový prvok vo výstroji(nesmie byť zelený), v pohone najlepšie vesta a vtedy je jedno, čo ostatné má poľovník oblečené. Inak zelenú farbu mám rád aj ja, mám vo výstroji hubertusy, zelené uniformy, rôzne camo, poľovnícky klobúk aj baranicu, ale nikdy by som si nedal na ruky, ani pri najslávnostnejšej príležitosti, biele rukavice.
Pepa reaguje 10.7.2021 15:27
No a kdo že je ten myslivec? Ten co má na hlavě brigadyrku a hubertak ? Nevím jestli někdy z někoho udělalo oblečení lepšího myslivce , ale za mě je to dnes úplně jedno.Jo a tradice kde ty loňské sněhy jsou .-)
Michal Conkar reaguje 7.7.2021 11:16
Myslím si, že každý normálny a súdny človek vie čo si má alebo môže na rôzne akcie obliecť. Výber je široký, počnúc slávnostnou uniformou. Nepochybne svoje miesto má aj camo oblečenie tak ako oranžová vesta. Oblečenie nie je podstatné, podstatná je skutočnosť, aký človek je v tom obleku.
Jaroslav Hrabinec reaguje 6.7.2021 17:31
Zelenou na společné a na takové ty vycházky do přírody s hůlkou v ruce a fajfkou v puse... camo používám do špatného počasí. Zimní používám Blaser a letní Deerhunter. A spokojenost.
Lenka Halouzková reaguje 20.5.2021 23:46
Můj manžel je myslivec, takže mu k narozeninám vždy kupuji něco s touto tématikou. Teď jsem si všimla, že má svou starou peněženku už rozbitou a hodně ošoupanou, takže jsem mu pořídila tuto peněženku s jelenem: https://penezenkylp.cz/panske/309-kozena-penezenka-s-jelenem.html . Myslím si, že tato peněženka bude mít opravdu velký úspěch.
Jan Procházka reaguje 9.1.2017 16:23
Nikdy bych se nesnížil k tomu abych zvěř obelstil oblečením, pokud jste dobrým myslivcem tak si určitě najdete lepší způsob než je oblečení. A pokud se bavíme o jejich vlastnostech tak i klasické zelené oblečení je dobře funkční, když vyberete správnou značku.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 26.9.2015 09:44
...a já zase beru jako maškaru Skandinávce došoulávajícího losa v lyžařských zářivých barvách. Česká myslivost byla jako národní dědictví prohlášena proto, že je jedinečná. A (nejen) z tohoto důvodu je mně srdečně jedno, jak je to v tomhle ohledu jinde ve světě. My jsme tady. Vadilo mně, když za socíku musel vypadat každej železničář jako major Rudé armády. Stejně mně dnes vadí v myslivosti širáky, kostkované košile jak kovboj, americká bola na krku na špagátě místo kravaty a široké řemeny na flintě jak z pohonu k mlátičce. Opravdu nemůžeme být sví a pořád se po někom opičit?
Martin Saifrt reaguje 25.9.2015 21:56
Ctít tradice v Čr ano, společné lovy, atd. Jsem hodně ve světě a tam je všechno jinak. Skandinávci jinak než v Camu do lesa nejdou, Hubertus berou jako maškaru, Jsem svědkem mnoha případů, kdy se seveřané běžně obléknou i do "lyžařského", a losa došoulávají v buši v reflexně zářivých barvách. Osobně Camo vlastním a používám.
Pavel Mazůrek reaguje 8.12.2013 21:22
soukromý lov či vycházka v dobrém "camo"oblečení dobrá volba,sám jej používám
Milan Miňha reaguje 2.12.2013 10:29
Dobrý den,jako by nestačila negativita ostatních tupců z nemysliveckých řad a ještě se budeme hádat mezi sebou.Prosím zůstaňme "lidmi".Naše tradice které nám ve světě závidí je nádherná věc a jejich dodržování by mělo být ctí každého z nás.včera jsem byl i já pohoršen "kolegou" hostem na naháňce, který při výloži (a to mu byl zrovna hospodářem předáván úlomek)zvedl zvonící telefon a začal si místo poděkování hospodáři vykládat své zážitky s někým na druhé straně telefonu. Naprostá ukázka pohrdání tradicemi a slušnosti ke kolegům myslivcům a poslední poctě ulovené zvěři.Ale z5 k tématu. Tradice za 13 let své myslivosti uznávám,ale na společných akcích honech a zejména naháňkách v nepřehledném terénu je nejhlavnější BEZPEČNOST ! všech zůčasněných.Všichni víte dobře že je přítonmo mnoho hostů kteří nemají ani ponětí o členitosti a nástrahách lovené lokality.Hubertus je samozřejmě dle tradic,ale to vás od střely, nebo odražené střely ve vaší blízkosti,když Vás někdo přehlédl nezachrání.Nehovořím o poučení účastníků lovu to je jiná stránka věci a samozřejmostí.Tzn. že budu raději v leči i na "štontu" vidět v reflexsní zelené kamo bundě,nebo vestě na 500m ,než bojovat za stromem o holý život.Že to není od věci se často přesvědčujeme na chování leckterých "myslivců" lačnících po ráně.Tradice je jedna věc,ale je třeba je brát s rozumem a nechat si malou rezervu na nové poznatky,které nás neminou ať chceme,nebo ne.Takže můj osobní názor je,že budu mít raději jistotu,že budu vidět a lov bude vypadat jak sraz "silničářů" a večer všichni v hospodě budeme vyprávět své zážitky s krásně prožitého dne a lovu,než se smutně rozejít se zážitkem na který nechce nikdo ani pomyslet.Bohužel každoroční statistiky hovoří ve prospěch mého zamyšlení.Souhlasím s Vaškem co blázníte jde přece jen o oblečení.Myslivce dělá hlava ne hadry na těle.Dle vlastní zkušenosti vím,že i člověk vystrojený přesně dle mysliveckých tradic,může být úplný blbec pro myslivost nepoužitelný. Přeji všem krásný den a s pozdravem Lovu a Lesu Milan Miňha PS: Mnoho zdraví a mysliveckých zážitků v novém roce 2014.
Vašek reaguje 29.9.2013 16:15
Dobrý den, no nevím když tady čtu tu diskusi....., každopádně toto oblečení bude za pár let naprosto normální a neubráníme se tomu.Kdo dnes z mladé generace nosí hubertus?Pravda je tradice je tradice ale doba je taková jaká je.Pušky SKS také nejsou lovecké a používají se běžně k lovu a nadělá s tím někdo něco? Smiřte se s tím že Camo oblečení bude, nikoho neodsuzujte a chovejte se jako lidi.Je to přece jen oblečení co blázníte. :)
Walter reaguje 26.12.2012 20:19
Eduard, nestrapňuj sa. Svoju zlosť a nenávisť k niečomu,a niekomu si vybíjaj inde, nie na poľovníckych fórach. Ako môžeš takto hodnotiť zloženie členskej základne pred rokom 1989, kde berieš také "zaručené" informácie? Z akého dôvodu hádžeš všetkých tých poctivých a pracovitých členov poľovníckych združení, ozajstných poľovníkov do jedného vreca s niejakými funkcionármi KSČ. Kde si žil pred rokom 1989?, kto Ti nakukal také hlúposti? To kde tak v pohone naháňali zver"roboši" v ihličkových maskáčoch a v baraniciach s päťcípou hviezdou?, a komu to naháňali? Človeče vieš ty h.... aká bola situácia v poľovníctve pred rokom 1989, keď si vtedy ťahal gumeného káčera po pieskovisku.
Milan Vrána reaguje 29.10.2012 07:37
"Camo sa používa všade na svete !!! Mne sa taký odev velmi páči a častokrát je priam umeleckým dielom špičkových autorov". No, co na to říct? Opět další polomyslivec teoretik s autoritativním názorem pro pousmání. Ve stejném duchu se nese i celý příspěvek. Zvolil jsem kompromis mezi funkčním outdoorovým oblečením a mysliveckým oděvem s reflexními prvky.http://zbrane.subrt.cz/bundy/bunda-hillman-evo-tech Slibuji si od toho především zvýšení komfortu a šancí na přežití při společných lovech právě před takovými E-odborníky, kteří tu vřele přispívají.
Karel Souček reaguje 21.10.2012 16:49
Norování pomocí lokátoru samozřejmě chápu i proto,že sám mám norníka takl bych takového elektronického pomocníka taky přivítal kvůli omezení rizika pro psa,ale jenom mě udivuje,že zde spoustě lidem vadí CAMO oblečení.Já jsem mnohokrát zažil,že na honu nebo naháňce přijde rádoby myslivec ve vaťáku v montérkách nebo ba i v riflích což se mi zdá podstatně horší prohřešek jak CAMO.Nejsem taky příznivec toho aby se CAMO nosilo na společné lovy,ale na samostatný lov proč ne.Sám si z tohoto důvodu chci taky pořídit.
karel zvářal reaguje 21.10.2012 11:28
Určitě chápeme rozdíl mezi tradicemi a vývojem, že. Norovat s pomocí lokátoru není nic zavrženíhodného. Z důvodu ztráty psa většina pro jistotu nenoruje vůbec, a to je pro mne důvod k zamyšlení. Česká myslivost byla vždy na vysoké úrovni, a to i díky vkusnému oblečení. Když se dívám na pořady a vypnu zvuk, tak dnes nepoznám, kdo je kdo, jestli Rumun, Maďar, Američan - jako vejce vejci. Takže kdo se cítí být myslivcem, nebude se oblékat ve stylu "co dům dal" (resp. co trh nabídl), ale použije hlavu. Máme na to jít příkladem, a ne se nekriticky opičit.
Radek Zlatník reaguje 16.10.2012 12:27
to CAMO oblečení je pro opravdové LOVCE.. já doufám, že někdy budu opravdový MYSLIVEC a proto nosím oděv tradiční tudíž zelený...
Karel Souček reaguje 16.10.2012 00:43
Mě jenom udivuje jak třeba pan Bača je zarputilím odpurcem moderny a ohání se nějakými tradicemi. Přitom sám třeba noruje pomocí elektronických lokátorů.To mi tedy prosím vysvětlete z jakých mysliveckých tradic tyto lokátory vycházejí???Když třeba sledujete lovecká videa ze Skandinávie tak v 90% lovci tyto obleky Camo používají.Pro svoji bezpečnost vždy používají nějaké reflexní doplňky.A nemyslím si,že by tito lovci nectili vůbec žádné tradice.
Karel Souček reaguje 16.10.2012 00:22
Mě jenom udivuje jak třeba pan Bača je zarputilím odpurcem moderny a ohání se nějakými tradicemi. Přitom sám třeba noruje pomocí elektronických lokátorů.To mi tedy prosím vysvětlete z jakých mysliveckých tradic tyto lokátory vycházejí???Když třeba sledujete lovecká videa ze Skandinávie tak v 90% lovci tyto obleky Camo používají.Pro svoji bezpečnost vždy používají nějaké reflexní doplňky.A nemyslím si,že by tito lovci nectili vůbec žádné tradice.
Martin Melichar reaguje 17.8.2012 12:00
Mě se tento styl nelíbí. Líbí se mě zelená a ta k myslivosti patří,rozhodně bych to na sebe nikdy nevzal nějaký CAMO.
Roman Skřejpek reaguje 16.8.2012 21:32
Jednoznačně se stavím za názor Pavla Berana,sice nejsem příznivcem CAMO oblečení ale ani jeho odpůrcem.Je pravdou že delší hubertus dokáže zakrýt kolena při čekání a pokud nás zastihne noc,poslouží jako přikrývka někde na seníku a v tom nejkrásnějším případě dokáže naši lásku ochránit před sice vonným senem na místech kdy jsme sice Lovci ale na lov zrovna nemyslíme.Budiž pochváleno a ctěno každé oblečení které to dokáže.Doznání:Nikdy jsem hubertus neměl,ale touha zůstává a jak rád bych ten hubertus na seně rozprostřel ale to snad až v příštím životě.
Leon Zumr reaguje 16.8.2012 18:29
v české myslivosti hlavně záleží na tom co máš na sobě a co na rameni :-(
ooo reaguje 15.8.2012 19:06
I ja bych dal panu Beranovi velke +.Lovecke maskace nepouzivam ale myslim ze spise zalezi na cloveku-myslivci nez na odevu.
Jan Lengyel reaguje 15.8.2012 12:27
Když projedu tuhle diskuzi zpětně, pan Beran si zaslouží velké plus za svůj příspěvek. Nevím, kde lidé berou tu drzost a jistotu, že oni jsou na té správné straně a že právě oni májí právo někomu říkat, jak se má oblékat a v čem má vlastně lovit. A kydy tipu "ja byt u nás v MS hosp tak vás vy camo-rádi vyhazím jednoho po druhým ze společných akcí, ale zdupal bych vás i na ind. lovu" jsou přinejmenším vtipné.
karel zvářal reaguje 3.8.2012 06:31
Jako ornitolog se pohybuji na velkém revíru, viděl jsem ca 300 myslivců, žádný nevypadal jako emrycký hunter big bullů. Jsem poměrně svobodomyslný, takže zda byli oblečeni dle Zákl.Ř. 1, nedovedu posoudit. Mne především zajímá jejich chování, protože často mě považují za pytlivce, kontrolují kufr, doklady apod. V 99% to jsou rozumní lidé, se kterými se dá domluvit. Najdou se vyjímky, ale ty jsou všude. Takže za mě: šaty dělají člověka, tím více myslivce. A pokud bych v těch novotách někoho viděl, budu si se tvářit, že je tak dokonale maskovaný, že jsem si ho ani nevšiml.
Milan Vrána reaguje 2.8.2012 07:47
No vzato kolem dokola Pavle, máš ve světle inovací pravdu. Je třeba druhým dechem dodat, že myslivost je prakticky kultovní záležitost. Sice není nikde specifikováno, jakým způsobem mají být myslivecké barvy kombinovány. Zda uniformní barva, nebo změť barev na jednom kusu oblečení. Pocházím z myslivecké rodiny, tudíž jsem od mala vídal hubertusy a uniformy, přestože již byly k dostání maskáče vzor 65. Kdo dělá myslivost, ctí barvu. Kdo zabíjí zvěř, musí se maskovat. Maskáče mám spojené s amatérizmem, neznalostí,popř. paintballem a rybařením, jelikož je většinou nosí lidé (nepíšu myslivci), kteří zvládli kurz během tří dnů za "poplatek". Tohle jsem si nevycucal z prstu, nicméně je to praktický poznatek z okolí. Zbytek světa nám závidí spíše organizaci, výzkum a systémy chovu zvěře, pak tradice. Možná by nebylo na škodu začít hrát při nástupu a u výřadu na elektronické klávesy. Zvuk borlice jistě taky vyloudí a bude to moderní. Ještě zkusím zavolat do Bannera, jestli by nezačali šit Camo uniformy, protože po nich stoupá poptávka a čas plesů se nezadržitelně blíží.
Pavel Beran reaguje 1.8.2012 23:37
četl jsem kus diskuse zpět a je to pořád dokola. Někdo má rád holky jiný zase vdolky. Když se kolegové oháníte tradicemi, tak vložte citát s uvedením názvu publikace a autora, kde se mluví o zákazu maskáčů. V každé odborné literatuře, se píše pouze a jen o barvách v odstínech zelené, hnědé a černé a JEJICH KOMBINACÍCH. O tom, jestli budu mít Camo nebo zeleno-hnědo-černo pruhovaný oblek, se nikde nepíše. Způsob oblékání není nikde v tradicích specifikován, je to jen Vaše averze vůči novinkám. Spíše byste se měli zamyslet nad mysliveckou morálkou lovu, nebo třeba jestli na společném lovu se troubí pocta ulovené zvěři po jejím ulovení, jestli Vaši psi jsou opravdu vychováni a nejsou to jen papíroví voříšci, kteří nemají ani základní poslušnost, natož vyšší výcvik, atp. Toto je základ našich tradic, které nám sousedi i zbytek světa závidí. Už jsem to psal v podobných tématech několikrát, že můžete nechat na společném lovu "dle tradic" ustrojené hosty, kteří se nakonec projeví jako hovada co zastřelí psa a nebudou se schopni ani omluvit a budou ještě házet vinu na všechny ostatní a kluk který přijde v Camo bude terčem posměchu či narážek a přitom to bude jeden z nejpoctivějších a nejsvědomitějších myslivců v okolí. Vy, mladí kluci kteří netrpíte "provozní slepotou", nepapouškujte pouze slova "zamrzlých" udržovatelů starých individulistických zvyků a udělejte si vlastní názor. Budete si muset i přečíst něco víc než jen Penzum.
Michal Tůma reaguje 30.7.2012 15:13
A přesně o tom to je, co napsal Petr Veselý- kdo mě k myslivosti vedl a vychoval!!!!!!!!!!!!! Podle toho se pak taky chováme!!!!!! Tak řešit nějaky camo sračky hnusný a hádat se jestli kšiltovka je dobrá.....to je pod mou uroveň a ja byt u nás v MS hosp tak vás vy camo-rádi vyhazím jednoho po druhým ze společných akcí, ale zdupal bych vás i na ind. lovu....Uplně sem se nasral proč se to pořád tady řeší. V mysl. kurzu vás to jasně učili!
rex reaguje 29.7.2012 12:52
Jednoznačně jsem pro odstíny zelené(myslivecké tradice),když sednu na sedačku na kraji keřového porostu nebo do vyších kopřiv,také se dobře v tomto ukryji.Hlavně dbám na to,abych měl něco za zády(kmen stromu,porost,...).Někteří sedí na otevřených místech,kde je každý jejich pohyb vidět na dálku,přitom mají nablízku příhodnější místo.
petr vesely reaguje 29.7.2012 08:51
Omlouvám se. Nebyl jsem přihlášen.
František Havran reaguje 29.7.2012 00:10
A pro mě je podstatný jak charatker, tak i oblečení. Byl jsem vychován v myslivce, ne v trotla, co si hraje na americkou divočinu... Nepletl bych dohormady pojmy bezpečnost a pohodlnost. Reflexní doplňky a prakticky cokoliv, co zvýší bezpečnost, bych neodsuzoval. Velká část lovců jsou hovada nenažrané po ráně a jsou schopni zastřelit jak Vás, tak Vašeho psa a ještě se pak tomu blbě smějou na poslední lečí, že mířili na prase, už skoro stříleli a pak z chrastí vyběhl váš ohař (vlastní zkušenost). A v tu chvíli se zas otvírá v kapse kudla mně. Proto když jsem v leči - pes dostává reflexák obojek automaticky. Je mi to milejší, než ho potom zakopávat pod zem na konci honu se slzama v očích... To že dnešní "myslivci" neumí lovit a šoulat a proto vymýšlejí čím dál větší ptákoviny, aby oklamali zvěř je smutné. Trvalo mi, než jsem se naučil šoulat, přikrádat se ke zvěři. Před 14 - ti dny jsem se v poli dostal k srnci ze 100 na 30 metrů, abych na něho viděl a mohl ho lovit. Trvalo to 15 minut, a nepotřeboval jsem žádné Camo chujoviny, ale vystačil jsem si s obyčejnou zelenou, dobrým větrem, pomalým a tichým krokem (někdy i po kolenách teda)... Moje rada - naučte se lovit a potom zjistíte, že tyhle kraviny nepotřebujete.... PS - ke CAMO výbavě doporučuju přikoupit útočnou pušku AK 103. Proč střílet jedno prase, když dávkou zvládnu celý rudl, že ???
Bohumil Koláč reaguje 25.5.2012 16:57
moje camo gaťe
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 25.5.2012 08:15
Já si naopak nemyslím že na individuální lov by měl chodit člověk v teplákách. Protože pokud ho někdo z veřejnosti potká a vidí se zbraní, což ani při osamělém lovu není vyloučeno (a ono to začíná ona veřejnost vnímat čím dál tím víc traumaticky), neměl by vypadat jako tramp oblečený z vietnamské tržnice. Nošení zbraně vnímám jako určité privilegium a zjev by s tímto měl korespondovat. Možná i z důvodů jakési solidnosti.
Ondřej Procházka reaguje 24.5.2012 19:10
Já nevím no. Mně se to nelíbí.
Bohumil Koláč reaguje 24.5.2012 17:43
Já vlastním camo oblečení, a ten maskovací efekt je fakt výrazný, sice levnější řada......
Leon Zumr reaguje 24.5.2012 12:38
je zajímavé že někomu vadí camo ale že někdo chodí ve filcákách a vaťáku to nikomu nevadí :-)) P.S. camo nemám zatím jsem nepocítil potřebu si to koupit ale nosím kalhoty vz 85 škoda že z toho materiálu nikdo nešije kalhoty s lepšíma kapsama
Aleš Procházka reaguje 23.5.2012 17:21
P.Konstanz : Dobře řečeno 1*.... Jenže v dnešní době se čím dál tím víc hledí ne na to jak je host oblečen ale na to kolik peněz má na kontě či u sebe..... ale můžu říct ze své zkušenosti nebýt viděn na sněhu v zleném jaksi nejde .... Ale to je zase jiné téma než CAMO... Já jsem zastánce mysliveckých barev a tudíš pro mě maskáče nemají v šatníku místo....
Milan Vrána reaguje 23.5.2012 14:32
Znám spoustu lidí vystudovaných v oboru lesnictví a rybářství. Počítám sem i životem zkušené, pravověrné myslivce. Ani jednoho jsem však nikdy neviděl v maskáčích, není na tom něco divné? Není to tím, že jsou pro ně tradice a úcta k zelenému cechu závazná? Kdo by nutně musel maskáče nosit, doporučuji sportovní rybolov. Ryba to ocení stejně jako liška, čili vůbec. Co se týče účasti na společné akci, u nás bývá jednorázová. Pakliže přijde host nevhodně oblečen, je doporučeno členovi, aby příští pozvání důkladně zvážil, neb je to i jeho vizitka.
J. Král reaguje 23.5.2012 10:03
Jsem také zastánce klasiky. V dnešní době se i v "nemaskáčových" kontrastech barev se nechá koupit solidní funkčí oblečení. Tomáši a na základě čeho by ho měl vyhodit z honu? Tomuto trendu se nejspíš nevyhneme. My sklaní pak budeme vypadat jak blci v čistě zeleném, ale osobně s tím nemám problém.
tomas baca reaguje 22.5.2012 23:10
pane pořádek pokud na společném honu či při setkání v revíru takovéto individum v maskáčích pošle myslivcký hospodář KALUPEM domu tak to normální nebude a udržíme si myslivecké tradice pro naše děti a následovníky
Petr Pořádek ml. reaguje 22.5.2012 15:31
Do deseti let bude tohle oblečení na společných lovech naprosto normální. Osobně fandím spíše klasice a jedinci takto oblečení mi na honech vynikají z řady.
Milan Vrána reaguje 21.5.2012 09:17
Kdo chce býti myslivcem, nechť se podle toho chová a také obléká.
Jiří Kozelský reaguje 21.5.2012 07:34
Já si myslím, že je nutno odělit lov od společenských akci. Mezi ně počítám i společné lovy. Takže pokud si někdo chce na srnce, lišku atd.vzít maskáče, tak ať si je vezme. Dnes i existuji síťované převlečníky ve vzorech loveckého camo, které si oblečete až někde za bukem v honitbě a naopak. Před nějakou dobou se podobné plamené polemiky vedly i při zmíňmce o reflexních doplňcích a dnes většina myslivců nepochybuje o jejich výhodách. Jako velice paradoxní mně v tomto kontextu příjde používaní tzv.bola. Tady nikdo nevede plamené polemiky na téma myslivecké tradice kontra nějaký americký nesmysl. Když jsem u těch tradic, zkuste se mrknout na historické fotky. Třeba jen zde na fóru. Je jedno zda jsou z 30-tých či 60-tých let. Nejvíc mně dorazila zmijovka. Jinak dobu kdy byly velice oblíbené bundošky ČSLA či SNB pamatuji ještě i já, byť jako honec. Dalším podobným doplňkem byly vatované kabáty s logem VŽKG či OKD a pod.
Michael Brož reaguje 20.5.2012 19:16
Kdysi když jsem před 20 roky s myslivostí začínal,jsem slyšel, že jsme ,,zelená šlechta" a že by jsem se tak měl i chovat. Určitě to nebylo myšleno povýšeně, ale měla by v tom být hrdost na to kam člověk patří. Bohužel si myslím, že ta stavovská čest se trošičku vytrácí. Těch hubertusů člověk už dnes na společných lovech moc nevidí. Určitě jsou dávno překonaný, ale pro mě má prostě v sobě určitý kouzlo a k tý naší český myslivosti prostě tak nějak patří. Nemám sice ,,zelený" zaměstnání ani školu, ale jak píše Roman, ten zelený zlozvyk mám taky. :))
Milan Vrána reaguje 20.5.2012 15:15
Poslední zamyšlení pochází z mojí klávesnice.
tomas baca reaguje 20.5.2012 11:04
pane skrofa řekl ste to výstižně
Rainer reaguje 20.5.2012 07:49
Tak v oblasti vkusu to mám oproti Vám, Tomáši, výrazně jednodušší, protože mě se camo obleky opravdu nelíbí.
Bohumil Koláč reaguje 19.5.2012 22:34
Taky jsem poměrně dost konzervativní, co se týče myslivosti, ale tyhle obleky se mi moc líbí. Celkově mám rád nenápadné oblečení co nejvíce splývající s okolím. Umění lovu je i přizpůsobit se.
Rainer reaguje 19.5.2012 21:48
Tomáši v zásadě s Vámi souhlasím. Věřím, že na soukromý lov může/je Camo oblečení vhodnější, ale... Zde jsou moje důvody proč jej nepoužívám ani na individuální ani na společný lov: 1. jsem konzerva a nemám rád novoty, 2. s výjimkou výrazně deštivého počasí mi huberťák naprosto vyhovuje, pokud bude podle předpovědi chcát, tak si beru anglickou wax jacket, ale zase v klasické zelené barvě, 3. naháňka kde budou mít všichni/většina camo oblečení mi přijde jako cvičení special forces, 4. česká myslivost byla uznána jako součást kulturního dědictví, myslím, že camo obleky nejsou součástí naší myslivecké tradice, 5. myslím, že v klasické zelené byly uloveny miliony kusů zvěře takže to jde i bez camo obleků. Nerozmlouvám Vám to, je na každém jako cestu zvolí.
Skrofa reaguje 19.5.2012 21:17
Někdo to odsuzuje pouze u společných lovů, ale u osamělých je pro. Já bych v tom nešel do lesa nikdy, protože nejen na společných lovech potkáváme venku lidi, kteří si o nás dělají dojem podle zevnějšku. Chci působit jako myslivec a ne stylem amerického lovce, který si právě koupil povolenku a jeho jediným cílem je něco ulovit.
Pepin z Hané reaguje 19.5.2012 18:32
Překlep-pěkně
Pepin z Hané reaguje 19.5.2012 18:31
Romane pškně si to řek :))) ÁMEN.
Roman Skřejpek reaguje 19.5.2012 13:42
Richarde,já vím,já vím,a máš jistě pravdu.Když jsem jako chlapec seděl na klíně starého hajného který sloužil na Podkarpatské Rusy a naslouchal jeho příhodám o tamním kraji a přetěžkém životě tamního lidu a já se pochlubil tím že jsem již také lovcem,neboť vrabce jsem zastřelil.Z jeho strany nepadlo žádné vyčítání,ba na opak mne pohladil svoji drsnou dlaní po vlasech a říká,,Víš Romku to je tak,až jednou budeme v tváři tvář stát před tím nejvyšším tak se budeme muset vyznat ze všech našich hříchů,které jsme udělali při naši pozemské pouti.Nejhůře na tom budou myslivci-lovci.Pokud on uzná že lov nebyl lovem ale jen zabitím,budeme oslepeni.Tato slova se mně zaryla hodně hluboko pod kůži,ne li do srdce a než na něco vystřelím,tak ta jeho slova slyším a snažím se dle těchto slov konat.Přes vše se však domnívám že budu oslepen i já a tak na ne stará ale starší kolena konám tak,abych se mohl dívat ve věčných lovištích aspoň jedním okem a možná třeba i trochu rozmazaně.Pane jo kam jsem se to až dostal s oblečením Camo a nepozorovaně.Srdečně zdravím Karla do Brna
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 19.5.2012 12:39
...tak jako lovecká zbraň nezapřela vojenského předchůdce (Mauser 98, Mannlicher 1903, Brovning BAR...) i myslivecké oblečení mívalo pravzor v tom vojenském, za 1. republiky rajtky a u lesníků čepice De Gaulky, za bolševika lesnická uniforma ala SNB...vývoj nezastavíme, buďme tolerantní a když to nejsou ukradené šedesátky ze cvičení, tak proč ne. Jinak já bych to na sebe nedal...chodím věčně věkův v hubertusu a černém švarzenberáku se štětkou.
Lubomír Černý reaguje 18.5.2012 22:27
Souhlasím s kolegy,maskáče za mne rozhodně ne.V USA je to normální,u nás tradicí rozhodně nejsou,byť věřím,že mohou být i pohodlnější a praktičtější,alespoň co se špíny týče,věřím že na nich není nic vidět.)))
Michal Baručák reaguje 18.5.2012 22:27
Já osobně bych to na sebe v životě nevzal.Myslivec má vypadat jako myslivec a ne nějaká maškara,vím,že úspěšně se dá lovit i v klasicky zeleném oblečení,je to jen o umu.
Richard Czech reaguje 18.5.2012 20:29
Pro Romana:Pokud chcete ůčinně snížit stavy lišek v oblastech chovu drobné nic jiného než odlovit liščata u nory Vám nezbude.A propo oháníte se tu všichni předky a tradicemi,jen vzpomente co se děly za zvěrstva při lovu-plynování nor,vystřelování hnízd,otrávené návnady apod.Takže asi tak.
Richard Czech reaguje 18.5.2012 20:22
Nejsem zastáncem maskáčů ba naopak ,ale bílé oblečení v zimě má něco do sebe,zvláště v polních a smíšených honitbách kde v zeleném hubertusu vypadáte jak pěst na oko:-)Nehledě na to ,že naši dědové bílé přehozy používali.A světe div se na šoulačce k nezaplacení.
Jiří Lengyel,starší reaguje 18.5.2012 20:12
Tomášovi a ostatním zastáncům,nemyslíte,že zvěři je jedno čím je kabát potištěný,zda jsou tam listy dubové či javorové,nebo smrková větvička?Naučte se šoulat(v pravém slova smyslu) v dobrém větru,nešlapte na větve a uvidíte,že i v tom zeleném hubertuse budete mít loveckký úspěch.Jak lovili naši otcové a dědové,prostě předkové,bez červených bodů,nočních vidění,zbraněmi,které dostřelily 150m?Uměli lovit,dnes se loví na hromadách,vnadištích,či jak se jinak vlastně krmelce nazývají, tam žádné Camo ani nepotřebujete.A při naháňkách již vůbec ,kde je zvěř hnaná,že sotva vidí na cestu,určitě nebude pátrat co za potisk máte na vestě....Ale když myslíte,že Vám to jako lovcům sluší......
Roman Skřejpek reaguje 18.5.2012 20:10
A já opět musím souhlasit se starým praktikem Jiřím Lengyelem.Já jsem sice hubertus nikdy na lovu neměl,ale vždy to bylo praktické a jedině zelené myslivecké oblečení.I toto se dělá s memránou,nepromokavé a větru odolné.Pokud si však někdo myslí že bude v lovu v oblečení Camo neviditelný a úspěšný,nechť tomu věří a proti gustu žádný dyškutát.Jinak pro Zdenka Maříka,ano v některých okamžicích se stává z myslivce lovec,tím však nemyslím lovec to že postřílím před vsukem nory poloslepá lišťata.
tomas baca reaguje 18.5.2012 19:47
nechápu jak se muže myslivec obléct do něčeho takového , snad jsme všichni dělali zkoušky z myslivosti a tam nás všechny učily něco o mysliveckých tradicích a myslivecké ustroji , maskáče či camo nebo jak tomu říkáte do šatníku dobrého myslivce nepatří a osobně bych každýho takhle oblečenýho myslivce hnal z lesa ven , je to hrozná moda .
Zdeněk Mařík reaguje 18.5.2012 18:54
Položte si otázku jsem Myslivec nebo lovec a bude vám jasno
Richard Czech reaguje 18.5.2012 18:31
No za mne ,ono je to diskutabilní.Na společné akce zásadně zelené ,či hnědé oblečení konzervativních ale zároven pohodlných střihů.Na osamocené lovy taktéž zelenou ,ale přispůsobenou co největšímu pohodlí a komfortu nošení.ALE na zimní lovy na lišky bych opravdu volil nějaký camo oblek v bílé barvě sem tam s větvičkou ,sám jsem se na koupi chystal ale nějak to nevyšlo tak snad tuto zimu.
Jan Lengyel reaguje 18.5.2012 18:30
Jednoznačně PRO :) co se týče individuálního lovu mnohokrát vyzkoušené a osvědčené :) tohle opravdu nemá s vojenským maskáčem nic společného..
Bohumil Koláč reaguje 18.5.2012 18:02
No právě, zvěř vidí černobíle, takže je jedno jake je barvy, důležitý je vzor, který pěkně splývá s přírodou. Jde o to, rozbít siluletu postavy, a pokud tam jsou vyšité větve a listy, tak to bude v lese (trávě s příslušným vzorem) ideální maskování. Navíc tyhle CAMO obleky nemají s vojenstvím nic společného, jsou dělané právě pro lovce....
Jiří Lengyel,starší reaguje 18.5.2012 17:28
Dnes i zelené,případně odstíny jsou zrovna tak odolné jako to Camo,naprostý souhlas s panem Maříkem.Lovil jsem celý život v hubertusu bez problémů a ten tzv. maskovací efekt je jen iluzorní,zvěř vidí jinak než člověk,což je známo,obchodníci chtějí prodat a proto ta bombastická reklama......
Zdeněk Mařík reaguje 18.5.2012 16:33
Myslivec by měl chodit v zeleném,na čekanou a společné lovy samozřejmě také,maskáče jsou pro vojáky k myslivosti nepatří můj názor
Bohumil Koláč reaguje 18.5.2012 16:19
???