ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Získat aplikaci Adobe Flash Player
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Nejlepší video
Fotografie
Nejsilnější trofeje roku
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2012
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2013
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2014
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2015
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2016
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2017
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2018
Jelen lesní
bodová hodnota: 191 CIC
váha: 215 kg
Jelen Slovensko
Jelen Slovensko
vloženo: 16.1.2018 08:59
autor: Michal / admin /

Srnec obecný
bodová hodnota: 121 CIC
Lovu zdar
Lovu zdar
vloženo: 5.2.2018 08:05

Daněk evropský
bodová hodnota: 183 CIC
váha: 61 kg
věk: 8 let
krásný den
krásný den
vloženo: 1.2.2018 09:55
autor: Jan Pavlík

Prase divoké
bodová hodnota: 107 CIC
věk: 7 let
Kňour - vydařené šoulání
Kňour - vydařené šoulání
vloženo: 17.1.2018 16:00
autor: Radek

Nejlepší naháňky roku
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2015
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2016
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2017
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2018
nahaňka
nahaňka
počet kusů: 22
vloženo: 4.1.2018 16:44
autor: Ladislav Stašek

Úspešný lov.
Úspešný lov.
počet kusů: 19
vloženo: 19.3.2018 07:45
autor: Jezikova Anna

Lovu zdar
Lovu zdar
počet kusů: 18
vloženo: 1.2.2018 08:59

HUSARSKY KOUSEK
HUSARSKY KOUSEK
počet kusů: 16
vloženo: 14.2.2018 19:27
autor: Tomáš Pakan

Minulý týden
Minulý týden
počet kusů: 16
vloženo: 3.2.2018 06:00
autor: jakub tůma

Statistika
  • 166730 fotek (1 dnes)
  • 6322 videí (0 dnes)
  • 322 odkazů (0 dnes)
  • 3573 inzerátů (0 dnes)
  • 322 diskuzí (0 dnes)
  • 544417 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12299 komentářů videí (0 dnes)
  • 2384062 hlasování fotek (32 dnes)
  • 50377 hlasování videí (0 dnes)
  • 30817 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Fotograf měsíce
  1. Děda z lesa (1126 hlasů)
  2. Jaroslav Vlosovský (814 hlasů)
  3. Jiří Zábran (805 hlasů)
  4. Jindřiška Padalíková (624 hlasů)
  5. Petra Štěpánková (534 hlasů)
  6. Jiří Slavík (449 hlasů)
  7. Ladislav Březina (369 hlasů)
  8. marie stanikova (346 hlasů)
  9. Jiří Netík (323 hlasů)
  10. Pavel Spenner (246 hlasů)
Připomínky a názory
Diskuze

Meopta Meostar R2 2-12x50 alebo Zeiss conquest v6 2-12x50 ?

Branislav Lukáč vložil 22.5.2018 16:52
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
lanus reaguje 29.5.2018 16:34
Platí jedno staré príslovie a to,že "nikto Ti tak zle nespraví ako sa to tebe podarí " ; príklad : https://www.meopta.com/cz/novinky/meopta-meostar-r2-2-12x56-byl-zvolen-nejlepsi-optikou/ ako aj ďalšie "preklepy" objavujúce sa na vebových stránkach Meopty .
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 29.5.2018 14:41
No ono pokud je statisticky mezi lidmi x krát více Meopt než Zeissů, budou holt statisticky častější poruchy...(Meopta Artemis 6x42 od roku 2003, 7x50 od roku 2004, montáž Kozap a nějaká duralová, šroty ZKK a Z...a bez problémů...)
faba reaguje 29.5.2018 09:27
Ahoj,na flintách mám 4 Meopty (2x fix, 2x vari) a 1x Zeiss Conquest. Meopty mám 5-20 let, Zeis 2 roky , zatím vše bez závad a problémů, drží nástřel. U Meopty mi více vyhovuje ovládání červeného bodu "točítkem" . Digitální ovládání u Zeiss Conq. má větší a jemnější rozsah ale je hůře ovladatelné a nepohotové zejména v noci a v zimně.
Ivo Lajčok reaguje 29.5.2018 07:27
Dobrý den, sám jsem si prošel s Meoptou mnoho oprav všeho druhu, (utržený kříž, rosení na mnoho způsobů, špatně usazená rektifikace). Vzdal jsem se všeho zbytečného, zatnul zuby, koupil Sako 85 bavarian, na to Zeiss Conquest, montáž Recknagel a najednou všechny problémy s montáží, zbraní a optikou zmizely. Proč asi? Plný trezor šrotu, levné montáže, optiky z druhé ruky, to je velmi spolehlivá cesta, jak si zajistit kupu drahých problémů. Člověk na to musí přijít sám, ale někdy to trvá.
H.J. reaguje 28.5.2018 22:03
nebo.... v inzerci zrovna někdo nabízí Swarovski Z4i 3-12x50 SR, taky pěkný.
H.J. reaguje 28.5.2018 21:47
Pokud bych volil, bral bych Zeiss. Ani ne z důvodu kvality, ale protože se mi prostě líbí :), nicméně byl by to rozhodně V8,jinak vlastním Meoptu R1 3-12 x 56 a po cca 3000 ranách jí nemám co vytknout. spolehlivá, bez problémů....... Zeisse bych si ale klidně koupil - pro radost. Lovu
David Š. reaguje 27.5.2018 12:48
Dobrý den. Měl jsem R2 2,5-15x56, kterou jsem kupoval v Olomouci u p. Sentivaného po prvotním nastřelení vypadalo vše dobře při druhé návštěvě střelnice už to tak super nebylo puškohled vůbec nedržel nastřelení. Zavezl jsem ho tedy přímo do Přerova a tam byla uznána reklamace(uvolněný kříž, stranová a výšková korekce nefungovala), dvěma kamarádům se stalo naprosto to stejné se stejným puškohledem reklamace jim nebyla uznána nicméně puškohled se jim vrátil opravený a již fungoval v jednom případě se závada opakovala. Jak jsem se dozvěděl jedná se o běžnou praxi v Meoptě kdy nejsou uznávány reklamace z důvodu snížení % reklamací a taky proto aby při opakované reklamaci nemusela Meopta měnit za nový kus nebo vracet peníze jak ji ukládá zákon. Ani jeden již Meoptu nemáme pro naprostou ztrátu důvěry.
Petr Roth reaguje 27.5.2018 00:45
Dobrý den,určitě bych volil Zeiss, jak píše Jiří, skla u Meopty jsou určitě kvalitní, ale ta mechanika u Meopty daleko horší než u Zeiss. Měl jsem 3x Meoptu a už bych se k ní nevracel. U Meopty jsem min. 2x ročně upravoval soustřel, Zeiss mám 3 roky a jak jsem ho nastřelil při koupi tak drží pořád stejně, opravdu mechanika je velice kvalitní.
Vaclav Rejchrt reaguje 25.5.2018 19:47
Jinak se musím pousmát pokud by byla Meopta tak špatná tak ji nepoužívá každy třetí myslivec. Jen se podívejte kolem sebe když jdete na normální naháňku. A nevím proč by měl Docter být špatný? Vlastním Clasika 3x12x56 taky nějaký ten rok a maximální spokojenost.
Vaclav Rejchrt reaguje 25.5.2018 19:21
Zdar já používám meoptu 7x56 už nějaký ten rok na jedinou vadu kterou měla utržený kříž jelikož jsem si koupil kus z vadné série. Ale co mi to p. Polanský opravil a poladil tak šlape jak vítr mám ji cca už 15 let a v poho. Táta ma Meostára R1 a taky je spokojen. Pro normálního českého myslivce na klasický lov si myslím Meostár R2 dobrá volba, ale pokud máš peníze na toho zeisse tak určitě jdi do něho. Kamarád ho má a je taky spokojen.
Václav Hlaváček reaguje 25.5.2018 07:24
Branislave, nenapsals na co pořizuješ optiku, předpokládám že na lov, za mě určitě R2, budeš velice spokojen.
Jiří Hujo reaguje 24.5.2018 14:43
Tohle už je přeměřování kdo ho má většího, tím nehodlám trávit čas... Meopta samozřejmě má i optiku, která by se na LR dala použít (ZD6-24x56), nicméně, kromě jednoho uživatele, který už ji mimochodem také odložil neznám nikoho, kdo by ji používal. Na Vortex jsem zapomněl, děkuji za doplnění. Tady je problém, že očividně špatně rozumíte i psanému slovu, psal jsem o závodech minimálně na 300m (tedy 300m a dále klidně i kilák), aby bylo nutné klikání... Toť vše k tématu přesné střelby z mé strany. Dotaz zněl který z výše zmíněných puškohledů bych vybral, má odpověď je, že pokud má možnost koupit Zeiss, šel bych do něho, důvody jsem popsal, pokud chce riskovat, nechť koupí klidně Meoptu. Já lovím ve dne s optikou Sightron S-tac 2,5 - 17,5 x 56 a Nightforce SHV 5 - 20x 56 s obojím výborná zkušenost, nelimituje mě neschopnost trefit, ale neschopnost obeznat, ale ani jeden není na noc, to mám vyřešené nočním viděním. Hodně štěstí při výběru...
Roman reaguje 24.5.2018 12:55
Zajímalo by mě, na kolika Meoptách jste dělal "Box test", že s jistotou znáte jejich mechaniku. Dále pak jakých závodů se účastníte (300 m není žádný LR), protože Meopta nedělá žádný superzoom,jejich osnovy vychází z loveckých a jenom ocas střílí taktiku s osnovou v MRAD a klikáním v MOA. Navíc na mířenku do 300 m je vhodnější i klik 1/8 MOA, což Meopta taky nedělá. Momentálně na závodech nejvíc valí Kahles 624i, to je momentálně top i na kilák. Za ním v závěsu Čínský Vortexy. Bavíme se tady ale o optice s pevnou paralaxou pro lov na běžnou loveckou vzdálenost s dobrou mechanickou odolností a nadprůměrnými optickými vlastnostmi.
Jiří Hujo reaguje 24.5.2018 08:32
Tyhle kecy o super mechanice Meopty fakt nemám rád, protože se vždy nejde někdo kdo tomu uvěří a opět bez jakýchkoliv zkušeností to prezentuje jako pravdu. Meopta rozhodně není žádná světová extratřída, skla slušný, je s nima pěkně vidět, mechanika skutečně spíše podprůměrná, pokud nevěříte, běžte se někdy podívat na nějakou soutěž v kulové střelbě na 300m nebo dál a podívejte co tam mají lidi na kulovnicích, dost bych se divil, kdyby na některé z nich byla Meopta, pokud ano, bude to kus, který v krámě nikdo nesežene (vyzkoušený zkontrolovaný od nějakého kamaráda přímo z fabriky), ostatní budou mít dle movitosti na kulovnici Sightron, Leupold, Nightforce, Kahles, Zeiss, možná někdo Swarowski a March. Proč asi, klidně odpovím, protože při častém klikání, které je pro takovou střelbu potřeba NENÍ Meopta spolehlivá, podobně jako třeba Docter. Pokud někdo optiku využívá tím stylem, že ji jednou nastřelí a na střelnici ji vezme až začne chybovat, tak je úplně jedno, co tam dá... Ne vždy platí, že dražší je lepší, v tomto případě ale ano. Já osobně bych nechtěl optiku bez nastavitelný paralaxy. Uživatel nenapsal na jaký způsob lovu by optiku chtěl, na jakou zbraň a jestli by ji třeba chtěl s něčím prohazovat. Montáž je další věc, ale to už opět závisí na konkrétní zbraní...
Roman reaguje 24.5.2018 07:02
Určitě R2. Za dva roky bude mít Zeiss novou řadu a pak už na to neseženeš ani krytku turretu. Meoptu ti tu v ČR opraví za pár kaček kdejakej bývalej Meopťák. A kecy o nespolehlivé mechanice jsou zhruba tak spolehlivý jak mechanika Odeonu. Vážně si myslíš, že by optika řadící se mezi světovou špičku v americkým majetkovým vlivu vyráběla optiku na úrovni Nikko Stirling? Ideální je koupit optiku za třicet prutů, pak montáž Kozap za 999,- v akci a abych ještě víc ušetřil, namastím to tam doma sám, do kříže a bez momenťáku. Výsledek je pak ten, že mi nestačí rektifikace, rvu to silou a dojebu závit. pak tu vypisuju dojemný příběhy, jaká je to Meopta šmejd. To jsou moje dlouholetý zkušenosti.
Vladimír Krasula reaguje 23.5.2018 10:56
A já právě uvažuji to tom, že si koupím Meostár R2 2-12x50 a vůbec si nemyslím, že dnešní Škoda je horší než Mercedes ve srovnatelných třídách. Pokud Zeiss tak V8 a nebo Swaro Z8. Ve své třídě je ten Meostár super koupě.
Jiří Hujo reaguje 22.5.2018 17:11
Je to zhruba jako porovnávat Škodovku a Mercedes... Pokud máš na V6, běž do mí, kromě kvalitních skel (ty jsou zhruba srovnatelný) má ještě navíc spolehlivou mechaniku...