ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zima 2012/2013
Zima 2012/2013
vloženo: 1.4.2013 19:32
autor: Tomáš Lenhart

úlovky (svět)

Jelen Polsko
Jelen Polsko
vloženo: 16.2.2012 20:01
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Šesterák
Šesterák
vloženo: 21.8.2017 06:27
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 6.4.2016 19:59
autor: Václav Vašíček

zbraně

"Pažba pro Barona von Grünbach"
"Pažba pro Barona von Grünbach"
vloženo: 5.1.2018 08:04
autor: jirka krbeček

fotopast

Liška.
Liška.
vloženo: 17.1.2018 14:19
autor: Bohumír Petříček

myslivecké umění

Dárek
Dárek
vloženo: 23.3.2020 09:23
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 233350 fotek (12 dnes)
  • 7958 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8886 inzerátů (2 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749004 komentářů fotek (25 dnes)
  • 12932 komentářů videí (1 dnes)
  • 3293424 hlasování fotek (203 dnes)
  • 56450 hlasování videí (0 dnes)
  • 37651 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 18 online

Připomínky a názory
Diskuze

MŽP chce vyřadit kormorána ze seznamu zvláště chráněných druhů

Michal Tříletý vložil 21.6.2012 14:26
Váš názor?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
reaguje 21.12.2015 10:38
Kormorán je jedlý?? To slyším poprvé. Co mám informace od zelených pytláků tak jsou plni vnitřních parazitů.
Jan Tesař reaguje 13.4.2014 10:35
Nevím, proč je kormorán "zvláště" chráněn. Pomatení "ochránci" chtěli vyhubit kamzíky a kormorány chrání. Co to je za blbost? Přitom kormorán je velmi "jedlý" a nevidím důvodu ho nelovit. A námět do diskuze: Platí myslivci škody za spáchané husami na polích? Tak nestrašte kormorány................
Zdeněk Zapletal reaguje 5.4.2013 18:02
Docela by mne zajímalo, podle jakého klíče by se škoda na rybách kormorány vyčíslovala. Že by rozdílem počtu ryb vysazených a odlovených za použití přírůstkového koeficientu nebo večerním sčítáním kusů kormoránů pronásobených denní spotřebou ryb a jejich tržní ceny, to vše sečteno podle denních hlášení v roce?
Martin Myslín reaguje 2.4.2013 19:09
Asi tak. Asi začnu po řekách sbírat vydří exkrementy a prodávat je majitelům rybníků, které vydra zapoměla navštívit, ale kormorán byl důsledný:). V zákoně jinak samozřejmě je specifikace škod působených zvěří a kormorán na to moc nepasuje. Nicméně je tam rovněž (pokud se nemýlím) i odstavec, že škody zvěře, které nepodléhá lovu hradí stát. No a pokud stát hradit přestane neb daná zvěř půjde obhospodařovat lovem??
Josef Voborník reaguje 2.4.2013 08:30
Názor, že škody způsobené kormoránem by měli hradit myslivci jen proto, že je nehradí stát, nemá oporu v zákoně. Když kuna nebo liška někomu způsobí škodu, myslivci rovněž nehradí nic - a kormorán nyní patří do stejné kategorie. A jelikož rybníkáři už nedostanou od státu žádnou kompenzaci, budou se muset starat sami - zaměstnávat nějaké "plašiče" a myslivce, kterým v zásadě kormorán nevadí, motivovat k jejich lovu přiměřeným zástřelným.
Ellhenický Petr reaguje 1.4.2013 22:32
Tak od 1.4.2013 stát škody způsobené kormoránem neplatí, alespoň to v rozhlase říkal zástupce hlubockých rybářů.Tak kdo bude platit ty milionové škody,myslivci? Zase polovičatej zákon či dodatek.
Pavel Štěrba reaguje 27.10.2012 22:37
MŽP už to údajně rozseklo. Vím to jen od kamaráda, tak nevim jestli to je definytivní, ale: nebude se moct lovit v místě hnízdění a ulovit max. desetinu. to znamena nejdřív počítat a pak střílet a když jich poletí 9, tak zlomte flintu a jděte na pivo. Klobuk dolu
Michaela Durcová reaguje 27.10.2012 20:35
Pokud se kormorán vyřadí se seznamu zvláště chráněných druhů, tak na tom vydělá pouze stát, poněvadž nebude platit škody -prostě se to hodí na myslivce.Otázka je, kdy se tak stane a pokud se tak vůbec stane.Myslím, že to stejně nebude jednoduché, protože politici pokud něco takového schválí, určitě si k tomu vymyslí něco jako doba hájení a jelikož se jedná o vodní ptactvo, tak se může klidně stát, že se bude lovit v sobotu a ve středu (jako kachny) a bude vymalováno. Teď je ještě výhoda, že někde dávají zástřelné, až bude kormorán lovný, tak už vam nikdo nezaplatí.
J. Král reaguje 5.9.2012 09:43
Pane Huml, myslíte že už došlo ke změně zákona na ochranu přírody a krajiny a souvisejících předpisů? Já žiju v domění že ještě ne.
JosefHuml reaguje 4.9.2012 19:00
Ten poslední příspěvek je ode mě, nebyl jsem přihlášen.
Patrik Dvořák reaguje 7.7.2012 16:04
Nikdo nechce vyhubit pernaté dravce, to ani náhodou,ale musí jich být akorát,prostě nějaký rozumný počet na x ha. Nic víc nic míň, vždyt v mnoha revírech kde dnes prakticky drobná vymizela se na škodnou kašle , tak čeho se bojí ti blbci co o tom rozhodují.Co se týká kormorána, tam prostě at stát dá 300-400kč za zobák ,at žádnej vůl neřeší, kde a jak se zobáky vzaly a na každý veterině at to prostě proplácejí, vždyt již jsou videa a jasný propočty , jak by stát ušetřil a někteří by si vylepšili příjem. Já pořád nechápu , že se přemejšlí prdelou a ne mouzkem, to je samej judr pudr a rozum v kyblu. Co se týká věřejnosti, ano at si každej přečte pravdu, tady se nemám-e za co stydět , to je realita bohužel!!!!
Jindřich reaguje 7.7.2012 16:02
Zda vyřadit kormorána? Ano. Houšť a větší kapky.
karel zvářal reaguje 7.7.2012 12:55
Nechat přírodu napospas osudu a tvářit se, že jsem ekolog, to nemusím študovat, stačí celý den klápat v hospodě (nebo chatovat), šak ono v té přírodě vždycky něco bude... Je to velmi "altruistické", líbivé, demagogické. "Nech to bejt, ono to nějak dopadne". Jak to dopadlo, je na spoustě míst zcela evidentní. Nula od nuly...Stav fauny v agrární krajině mohou svést "ekologové" na zemědělce a pesticidy. Proč ale vymizely lesní druhy, které nejsou pod takovým antropickým tlakem: sluka, jeřábek, tetřívek, tetřev??? A pokud tyto druhy údajně skomírají na chemii, proč ta nevadí predátorům, kteří, jak známo, kumulují jedy rychleji? Celý současný vývoj je jedna velká laboratoř, kde nikdo přesně neví, jak to dopadne. Všechny argumenty jsou na bázi hypotéz a zcestných příkladů. Ano, mouchy, mšice, hraboše a potkany nemohou predátoři vyhubit, protože tato kořist je neskutečně plodná a přizpůsobivá. To ale neplatí pro všechny druhy. Takže má-li liška dostatek hlodavců, loví z velké části je. Ale při jejich kolapsu se musí přeorientovat na jinou kořist (hnízda ptáků, srnčata, zajíčci). V tu dobu škodí nejvíce, zatímco hlodavci opět startují svou populační explozi ukončenou náhlým kolapsem. Mám rád predátory, šelmy i dravce, jsem pro jejich ochranu, ale uměřenou. Jestliže se ukazuje, že lišek (a u nás i jezevců) je více, než zajíců,tak to není normální. Když se podíváte do posledního čísla Myslivosti, je tam výmluvný článek s protisměrnými křivkami. Predátoři nárůst, kořist (drobná zvěř) slný pokles. A pokud někdo toto nechápe jako vědecký důkaz, zaslouží ten nejupřímnější výsměch a pohrdání. Bohužel, těmto lidem to nevadí, dosáhli svého a jsou nadmíru spokojeni. Jen doufám, že příklad korkorán není poslední "sleva", protože hodnota vymizelých druhů nejde vyčíslit. To není národohospodářská škoda, to je ekologická apokalypsa v přímém přenosu za "odborné asistence" úředníčků MŽP a jiných vymytých mozků.
Skrofa reaguje 7.7.2012 10:21
Ještě jeden příspěvek, abych se vrátil k tématu diskuze: Jak správně napsal Patrik, kormorán se začal lovit, protože dělá škody, které někoho bolí. A teď tím nemyslím rybáře, ale stát, který za kormorána musí platit. První krok, jak se tomu vyhnout, je vyřadit kormorána ze seznamu zvláště chráněných druhů. Zprvu stát nebude moct hodit placení škod na někoho jiného, to by bylo moc okaté, ale za čas, až se zapomene, jak to všechno bylo, někdo řekne: "Kormoránů je hodně, myslivci je vůbec neloví, tak ať platí!" A budeme platit, jako u prasat, za zvěř, jejíž vysoké stavy jsme nezpůsobili. Přitom by měli být hnáni k zodpovědnosti ochranáři (v případě kormorána). Ale jelikož víme, že u nás může do těchto věcí kecat kdejaký ekoterorista bez jakékoliv zodpovědnosti, je to nereálné. Mohli by však alespoň mediálně přiznat svojí chybu.
Skrofa reaguje 7.7.2012 09:50
O postoji ochranářů k predátorům máte všichni pravdu. Oni se zaměřují na ochranu vrcholu potravní pyramidy, přičemž její základna se zužuje a celek se stává nestabilní. Asi nepochopili, proč se tomu říká pyramida. Jejich argumenty jsou jen populistické fráze a pro běžného člověka jsou dobře stravitelné. Těžko ale někdo přistoupí na možnost dát nám povolení regulovat např. motáka pochopa, tam kde je přemnožený, pokud budeme vystupovat jako ortodoxní nepřátelé všech predátorů a schvalovat nedodržování zákonů. Čím více půjdeme do extrému my, tím více půjdou na druhou stranu ochranáři. A nůžky se jen rozevírají. Vím že většina z vás chápe roli dravce a šelmy v přírodě, jen je v některých případech nespokojena s jejími stavy. Ani vy byste jistě nechtěli chodit přírodou, kde byste neměli možnost zahlédnout žádného predátora. To je potřeba veřejnosti sdělit, protože jinak nezasvěcený člověk musí po přečtení některých diskuzí nabýt dojmu, že bychom nejraději všechny dravce vyhubili. Pak se nedivme tomu, že jim jsou bližší slova ochranářů. Racionálnímu uvažování zdar!
Pavel Štěrba reaguje 6.7.2012 08:55
Patriku, přesně jsi uhodil hřebik na hlavičku. Jestli ma příroda fungovat, tak se musi regulovat všechno. A vzhledem k tomu, že nejvíc ze všech tvorů ji ovlivňuje a narušuje člověk, tak to taky člověk musí dávat do pořádku. To ale zelenej mozek nikdy nepochopí. Oni prostě budou chránit jeden druh. Nezajímá je že rys na Šumavě doráží poslední zbytky tetřeva. Chtějí mýt rysa a vůboc jim nedochází že mu "chovem" kurovce likvidujou biotop. Nezajímá je že norek amerycký, který v naší přírodě nemá co dělat, decimuje na Plzeňsku populaci divokých kachen. Melou totální kraviny o tom že si příroda pomůže sama a přitom na ní vůbec nekoukají jako na celek. Když přeci na hejnko koroptví bude útočit ráno liška, v poledne jestřáb a večer toulavá kočka, tak jim pozítří krkavec chcípne hlady. A největší průser je v tom, že lajcká veřejnost jim ty hovadiny žere. Omlouvám se všem, že jsem sprostej, ale jsem na ty vygumovaný kretény totálně nasranej.
karel zvářal reaguje 5.7.2012 15:51
Patriku, v podstatě máte pravdu, i když to někdy s formou přeženete. Teď ukazují, jakou paseku dělají na fauně vypuštěné krajty (Florida). Teorie pitomečků, že predátor "nemůže svou kořist vyhubit", zde opět těžce dostává na prdel. Krajty zapříčinily úbytek až 90% původních savců (křečky, jelence atp.)!!! Proto v poslední chvíli zatahují za brzdu a začínají tyto hady lovit. Je evidentní, že příroda si bez člověka nepomůže. To může tvrdit jenom zabedněnec, bohužel jich v prosklené kostce ve Vršovicích je většina.
Patrik Dvořák reaguje 5.7.2012 14:46
Normální myslivec by měl tlumit všecky predátory, kteří jsou přemnožení, to že zákon je nahovno a nereaguje se okamžitě, je velká chyba. Podívejte se jak to dopadlo s bobrem, vydrou, tam možná dojde k nápravě a bude se konečně legálně lovit, všici co tady jste moc dobře víte, že se tak již dávno děje,ale to nestačí!!!Podívejte se na lišku, ta se může blovit pořád a kolik jich je v našem okrese jsou revíry, který to nemůžou rozdejchat, je jich jak nadrbanejch. Pokud se začne lovit bobr a vydra bude to jen kvůli škodám,ale já se ptám, kdy se bude lovit třeba moták, krkavec, je to škodná ,ale má jednu výhodu nedělá škody, který někoho ohromí a to je důvod, že se lovit bude ,ale jen nelegálně a to je chyba.Říkejte si co kdo chcete, pravda je taková, že pokud jsou revíry s drobnou zvěří musí se tam regulovat vše, v lese kde mají jen prasata to nikoho nezajímá a tam roste problém, kerej musí řešit někdo jinej, jenom má pořád svázaný ruce.
J. Král reaguje 3.7.2012 10:21
oprava jen si myslím, že to není to, čím bychom se měli zabývat
J. Král reaguje 3.7.2012 10:19
Tomáši to máš jistě pravdu, hodně rybářů je zároveň myslivcema. Osobně se lovu kormoránů nebráním, jen si myslím že je to to čím bychom se měli zabývat a řešit to jako veliký problém.Máme problém se svými predátory. Na druhou stranu teď veřejnost uvidí kdo dnes plní roli hlavního predátora a kdo může snížit stavy kormoránů. Jistě je části obyvatel ukradený stav obsádky v rybnících, ale rozumnějším dojde že zde není něco v pořádku už jen když si přečtou čísla zvěřejněná v tisku v souvislosti s náhradami škod na rybách.
Pavel Štěrba reaguje 3.7.2012 07:55
Omluva přijmuta s usměvem pane Višler, už jsm myslel, že si Vás v budoucnu spletu s kormoránem
Skrofa reaguje 2.7.2012 20:29
Pane Dvořáku, já si z Vás neutahuji. A věřte, že dokonce i něco dělám, ale ten kdo zde zbytečně kecal jste byl Vy, proto jsem reagoval.
Skrofa reaguje 2.7.2012 20:24
Pane Vilšere, já žádný ekoaktivista nejsem a s lovem kormorána souhlasím. Opak jsem nikdy nenapsal. Reagoval jsem na pana Dvořáka, protože, když někdo veřejně napíše: "a nepotřeboval jsem nikdy povolení", tak je buď právě on pseudoochranář, který se zde za myslivce vydává a těmito provokacemi se proti nám snaží poštvat veřejnost. Ale pokud je to opravdu myslivec, pak je dost naivní, když si myslí, že těmito siláckými řečmi něčemu prospěje. To je zase můj názor.
tomas baca reaguje 2.7.2012 19:35
pane tříletý jenže pulka rybářu sou myslivci a naopak a jsou to oba cechy rozumné tudíž ví že přemnožená škodná v revírech , vodních ,zemních a nadzemních je vždy na hovno
karel zvářal reaguje 2.7.2012 15:14
Tady nejde o to, komu škodí, ale že škodí obecně, tj. národnímu hospodářství a vyváženému ekosystému. Příklad kormorán je názorná ukázka, že když si osel postaví hlavu, nikdo s ním nepohne - až pojde věkem. Muselo utéct hodně vody, než se potvrdila pravda našich předků, kteří ho zařadili mezi škodnou...neboť dle "intelektuálů" škodná neexistuje, to je výplod lidské mysli... takoví, když si usmyslí, že budou chránit potkana, tak toho dosáhnou.
Michal Tříletý reaguje 2.7.2012 11:53
líbí se mi názor pana Krále i sním souhlásím, že rybáři také nevyhánějí zvěř před senosečí.
Patrik Dvořák reaguje 1.7.2012 18:37
Skrofa ty šašku, napiš prve pořádně svoje jméno a pak si za mě můžeš utahovat.Napsal jsem jen svůj názor a k těm kormoránům apod, by měli přijít na výřad i tzv. ochranáři a podobní blbci jako jste Vy, jen kecat a nic nedělat.
Pavel Štěrba reaguje 30.6.2012 15:51
Takže o vyhubení tohohle , nebo i jinýho druhu lovem, rozhodně mít starost nemuseli.
Pavel Štěrba reaguje 30.6.2012 15:47
Jo, to by bylo spravedlivý. MŽP, Duháci, a další organizace ze spolku nepřátel přírody, ať platí rybářum škody a myslivci se budou snažit snižovat stavy kormorána. Jenže v tohle doufat, může jen najivní nebo senilní blázen. Spravedlnost už je v téhle společnosti naprostý scifi. A že tohle rozhodnutí přišlo o 20 let pozdě, o tom není pochyb. I kdyby byl intenzivně loven od začátku, tak se maximálně udržel na únosných stavech. Vemte si, jak je to s prasatama...
Pepin z Hané reaguje 30.6.2012 11:41
máš plnou pravdu Romane takhle to dopadá když se k moci dostane pár zelenejch debilů a ochránců zvířat ja osobně bych jim teď nechal veškeré škody nahradit a našim slavným zákonodárcům taky neboť to je jejich společné veledílo !!!!
Roman Skřejpek reaguje 30.6.2012 10:02
Rozhodnutí o lovu tohoto ničitele života v řekách a jiných vodních ploch je jistě chválihodné,žel bohu přišlo hodně pozdě.Některé vodní plochy jsou téměř bez života a co nedokonal kormorán,dokoná racek.
Skrofa reaguje 29.6.2012 23:10
Pane Dvořáku, vy jste buď provokatér, nebo velmi duševně prostý člověk.
Pavel Štěrba reaguje 29.6.2012 11:28
Je to prostě podělaná polityka. Vláda dá zelenejm zelenou, aby mohli do všeho kecat, nic pořádnýho nedělat, brát za to prachy a zodpovědnost za to co napáchají naprosto žádná, protože ta se pak snadno hodí na někoho jinýho. Podívejte se jak zplundrovali Šumavu. A z kormoránem, volavkou, krkavcem atd je to stejný. A z těch škod, jestli nam je napaří, se asi pravděpodobně po....m. U nas je zatim naštěstí nemáme, ale v okolí jich chlapy ročně nastřílí stovky a je to tam pořád. Když to bude lovná zvěř, tak se z toho po...ou myslivci, a když to lovná zvěř nebude, tak se ztoho po...ou všichni. Kromě zelenejch mozků, ty budou v pohodě, kdyby zbořili zeměkouli
J. Král reaguje 29.6.2012 08:15
Nakopnu vosí hnízdo, ale kormorán myslivcům neškodí, rybáři taky nechodí plašit zvěř před senosečí. Takže by nám teoreticky kormorán neměl trhat žíly tak jako vydra, která likviduje kachny, krkavec, který likviduje vše malé, sojka, která likviduje drobné ptactvo, likvidátora školidvého hmyzu a další a další predátoři. Škody budou myslivci platit až se změní zákon o mylsivosti, jetsli se změní. Nijak se nechci zastávat ochrán, "ochránců" a pseudoochránců, ale to že má kormorán takový statu jaký má je věcí božské evropské unie.
Patrik Dvořák reaguje 28.6.2012 23:23
\já tx ku..vy černý viděl a hned je ......l a nepotřeboval jsem nikdy povolení , tak co ted tady brečíte a tak je to s motákama ,výrama a vůbec vším , nebrečte a děljte něco nebo nestratíte ryby ,ale všecko co tady ještě zbylo, jen si představte, že jsou kreténi co chcou chránit lišku a že jich letos je..
Petr Šipon reaguje 28.6.2012 09:15
Na mojí otázku kdo to bude platit jsem znal odpověď už v době kdy jsem psal svůj první příspěvek :-)) Je jasné, že to budou chtít strčit do zvěře a pak se myslivci po...te. Na jednu stranu mě potěšilo, že se s tím konečně bude něco dít, ale při představě, že se s rybáři dohadujeme o každou rybyčku mě ten elán přešel. Doufám, že naše nejvyšší organizace nebude jen tiše přihlížet, ale že se bude také patřičně bránit - nenecháme si přece s..t na hlavu.
Pavel Růžička reaguje 27.6.2012 18:18
No, moc srandovní to nebude, jestli nám to nacpou do lovné zvěře. Nejdřív jsem si také říkal "konečně se probudili a něco se bude dít". Pak jsem si ale uvědomil, po kom budou chtít to dění? Jenom po nás. U nás ty hejna zlikvidovali řadu stromů podle řeky. Prostě je spálili svým trusem. Stromy byly obalené tak, že nebylo vidět listí. Nehledě na ty vylovené rybníky. Souhlasím s názorem, že by to měli dát vyžrat těm rádoby ochranářům, ať si to vyřeší.
Petr Pořádek ml. reaguje 27.6.2012 17:37
Jednoduchý. Dají kormorána na zvěř a škody zaplatí myslivci :D
JARDA30-06 reaguje 27.6.2012 16:42
Stát se k tomu postavil hezky vy....ně.Pokud bude kormorán z tohoto seznamu vyřazen,logicky jim půjde o snahu,aby byl zařazen mezi lovnou zvěř-a časem k tomu dojde. Přerostlo to "soudruhům ochranářům" přes hlavu a je jasné,že stát díky narůstajícím škodám,které musí vyplácet,od toho bude chtít dát ruce pryč. Pokud bude lovnou zvěří,kdo asi potom škody bude muset rybářům platit?No přece my-blbci myslivci. Rozhodně by jsme to neměli dopustit a pokud ano,nechť si ochranáři pořídí zbrojáky a to,co leta tak usilovně hájili a chránili,ať si zredukují sami a případné náhrady škod jdou z jejich kapes. Si je dokážu představit už teď,s jejich výmluvama,kterých budou mít,jak čuba blech. Nehledě na to,že teď už je tenhle problém prakticky nevyřešitelnej.Kdo neviděl 300hlavé hejno,co dokáže udělat na vodní ploše-ten nepochopí.
Jiří Novák reaguje 27.6.2012 15:52
Vcera bylo pozde a skody na rybach nauctovat tem kozlum v zahrade-ochranarum.
Tonda Seman reaguje 27.6.2012 10:32
jedině dobře...
Ladislav Bacina reaguje 27.6.2012 07:59
škody za rok 2011 kormorán 40,7milionu bobr 10,3milionu vydra 10,1milionu kč MF dnes 9.6 2012 ekonomika Zde se taky píše že ministerstvo pro životní prostředí uvažuje o povolení lovu bobra a vydry.Myslim si že to je špatný postup tuto zvěř povolit livit a veškerou zodpovědnost hodit na MS združení.Nechal bych to zaplatit ochranáře a hnutí duha!Doufám že se k tomu naše vedení postaví čelem a nenechá znás dělat BLBCE
Petr Šipon reaguje 27.6.2012 06:30
Na jednu stranu je to dobře, ale jen mě tak napadá, když přestane být zákonem chráněn - tudíš pod ochranou státu, který za něj rybářům platil vzniklé škody, po kom budou rybáři tedy požadovat náhradu vzniklých škod???
Patrik Dvořák reaguje 26.6.2012 23:35
No to je na čase.