ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

zlatá dvojice
zlatá dvojice
vloženo: 17.11.2015 19:05
autor:

úlovky (svět)

 už je v Alpách zase klid
už je v Alpách zase klid
vloženo: 18.9.2020 09:04
autor: Antonin Mikulec

trofeje

Moji letošní srnci
Moji letošní srnci
vloženo: 28.8.2012 06:20
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Už by měl shodit
Už by měl shodit
vloženo: 11.3.2015 07:42
autor: Děda z lesa

zbraně

Nové zapažbení lankasterové jednušky, moje práce.
Nové zapažbení lankasterové jednušky, moje práce.
vloženo: 23.3.2020 20:31
autor: Stanislav Satoria

fotopast

a je to tu !
a je to tu !
vloženo: 23.9.2016 13:15
autor: pali1

myslivecké umění

Vladimír Lepš II.
Vladimír Lepš II.
vloženo: 9.12.2020 22:04
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 233437 fotek (0 dnes)
  • 7961 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8899 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749226 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294501 hlasování fotek (9 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37666 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Diskuze

nabojnice vlasim a problemy s nimi

Martin Hasenohrl vložil 23.10.2014 11:50
Zdravim chlapy mate nekdo take zkusenosti se sekajicimi se nabojnicemi v komore po vystrelu diskutovaly jsme o tom uz u balser dalsi uraz a ja a hruba sila jsme dopadly dosti spatne predevcirem jsem strilel lisku a opet problem vyndat nabojnici takze hruba sila a vcera ji cistim vyndam zaver a zjistuji ze jsem urazil jednu stranu drazky ktera drzi vytahovac nabojnice takze to vypada na novy zaver
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Leon Zumr reaguje 30.10.2014 09:07
To mě taky napadlo ale hned mi to vysvětlil :D
Jan Slavětínský reaguje 30.10.2014 07:21
Leon Z. - Měl ses ho kolego zeptat,jak se mu povedlo otevřít flintu ???
Leon Zumr reaguje 29.10.2014 13:59
jo kulový včera jsem o tom zrovna kecal se známým ten doloval nábojnici vytěrákem ze ZH 7x57R :-)))
Jan Slavětínský reaguje 29.10.2014 08:48
Vlašim Vám asi patrony vymění, pokud tedy střílíte originál a nemáte něco přebijeného. Budou chtít krabičku kvuli šarži. Paradox je, že ty vaše náboje v jiné zbrani můžou fungovat dobře. Je to všechno souhra náhod a faktorů - matrial nbc, nabití na Pmax,těsná komora vaší zbraně a nějaká závěrová vůle. Kolegovi přesně takto v Zetce 7x57 blbnuly nové náboje od Hirtenbergu s Noslery.Ale Mauser je odtrhnul bez újmy. Zajímavé je, že zlamovací zbraně makají bez problému. I ty pomlouvané Zetháčka.
Sojka reaguje 27.10.2014 18:57
Pane kolego Parči, nějak jsem si nevšimnul, že bych někde napsal, že M98 je totožný s Rem700, spíše naopak :-), ale o těch typech :-) závěrů se od Vás rád nechám poučit :-), napište mi to prosím do SZ(a přestaňte si prosím plést 70 a 700 :-)), protože toto nebylo cílem dotazu. Znovu, doporučoval bych uplatnit reklamaci u SB, nejlépe to asi popsal Leon, který s tím má i osobní zkušenost. Na základě výsledku reklamace a reakce výrobce bych souběžně doporučoval uplatňovat reklamaci u výrobce/prodejce zbraně. Většina lepších firem si tohle celkem hlídá, takže by s tím neměl být problém, nepříjemné na tom je, že zbraň nelze používat. MS
Jiří Parč reaguje 27.10.2014 17:35
Pane Sojko, bohužel jednoznačně nerozeznáte typy závěrů a já Vám rozdíly mezi nimi rozhodně vysvětlovat nebudu. Takže podle Vás je M 98 a Remington 700 totožný .... Zajimavost, kterou jsem se právě dozvěděl a již s vámi nehodlám komunikovat....
Sojka reaguje 27.10.2014 15:41
Pravda, zamykání do laufu M98 nemá :-). Proč asi :-). MS
Sojka reaguje 27.10.2014 15:38
A nepovídejte pane kolego :-), on Rössler používá nějaký jiný typ závěru:-) u modelů Titan 3/Titan 6? Krom toho, že tam přidal pár zubů navíc:-) a odpružený vytahovač:-) ala model 70? Zkuste to pochopit. Já chápu, že pro lidové myslivce je to někdy tak trochu vyšší dívčí, ale aspoň se trochu snažte. MS
Jiří Parč reaguje 27.10.2014 15:06
Vážený pane Sojko, jestli jste si prohlížel fotku čela závěru od Martina H., pak Vám musí být jasné, že se nejedná o závěr typu Mauser. Oni totiž ne všechny válcové odsuvné závěry jsou tohoto typu. Od samého začátku píšu o konkrétním kusu závěru Rossler. Pokud jste to nepochopil, tak to už jde mimo mě.
Sojka reaguje 27.10.2014 07:52
Tady někteří hlavně zaměňují dvě úplně odlišné věci. První je pevnost/bezpečnost závěru Mauser 98, která je pověstná (z více důvodů). Ta druhá věc, to je otázka,zda se závěr Mauser může nějak poškodit. Samozřejmě může, lze urazit/utrhnout drápek vytahovače, celý vytahovač, lze urazit/zlomit vyhazovač, zlomit úderník, pero, atd.atd. a to i díky mosazné nábojnici. Někteří by se možná divili. Z hlediska bezpečnosti však zcela jistě závěr typu Mauser 98 vede. Různé modernizace a modifikace se týkají především pojistky a vytahovače("controlled feeding - Mauser 98" versus "push feeding"). Doporučoval bych nejdříve reklamaci u SB. MS
Jiří Parč reaguje 26.10.2014 17:08
Pánové, Vám asi nedochází, nebo jsem se ne příliš dobře vyjádřil, že tohle není otázka munice ale chyby v konstrukci závěru (což nelze předpokládat) nebo chyby ve zpracování konkrétního kusu závěru. a mimochodem, pokud se přilepí mosaz nábojnice na stěnu nábojové komory mikomu nedoporučuju klepat na závěr. Maximálně až za takových pěkných pár hodin co tam sezhora nastříkám nějaký kvalitní olej, který se dostane mezi stěnu nábojnice a ocel nábojové komory. Pak už to jde celkem snadno.
Leon Zumr reaguje 26.10.2014 10:41
Martine napiš do sellieru doplň foto závěru a nábojnice a uvidíš jak se zachovají.Ke mě se zachovali solidně,chtěl jsem výměnu tak zástupce S&B dovezl co jsem chtěl a řada match byla bez problému tak že to je jediné co od nich kupuji
Leon Zumr reaguje 26.10.2014 10:36
Pane doktore vím jakou sílu jsem musel vyvinout abych tu nábojnici dostal ven.Tak se nedivím že to urazil.Naštěstí jako zámečník vím že když něco nejde tak velký kladivo nepomůže že je lepší malý a pomalinku ťukat jinak bych asi dopadl stejně :-)
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 26.10.2014 09:27
..byť by Martin klepl trochu víc :-))) jak vtipně píše 24.10. ve 12.21 p.kolega Zumr :-)
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 26.10.2014 09:22
Pánové, já jsem jen blbej zvěrolékař, ale svými rádoby vtipnými metaforami jsem chtěl říct to, co tak exaktně pojmenoval p. kolega Parč. Nedovedu si představit že bych silou urval kus závěru v důsledku použití nevhodné hilzny, proboha...ať už by ta nábojnice byla ocelová lakovaná, mosazná nebo z čehokoliv jiného...
Martin Hasenohrl reaguje 26.10.2014 08:55
Myslite tedy ze to mám hnat na reklamaci ve Vlasimi kdyz navim jestli dokazu prokazat ze to bylo nabojnici to bude na znaleckej posudek a tam mi muzou rict ze uz to bylo utrzeny a ze se sprajcovaly diky tomu ikdyz to tak neni to bude tvrzeni proti tvrzeni a niceho se nedosahne
Jiří Parč reaguje 26.10.2014 07:29
Pánové, nezlobte se na mě, ale tohle je podle té fotky jednoznačně poddimenzovaná část závěru. Tam pak stačí horší tepelné zpracování či nezpracování a je to ! Tohle prostě závěr NESMÍ udělat, ať je to kterákoliv značka a střílí se z ní jakymikoliv náboji!.
Leon Zumr reaguje 25.10.2014 19:47
Pane doktore zlatej mauser 98 co sežere skoro všechno a selliera nesežral :-))))))))))))))))
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 25.10.2014 15:32
...zlatej M 98 po Hitlerovi...to žere i lakovaný vojenský hilzny, nejen mosaz jakékoliv kvality...
Leon Zumr reaguje 25.10.2014 13:51
Jo to je ono nebylo to první kousnutí a pořád jsi to zkoušela teď budeš kupovat nový závěr jsem zvědavý jak se k tomu v S&B postaví .Já to neriskoval a hned to vyřešil ale pro útěchu nejsi jediný jeden mi tady když se to tenkrát řešilo napsal že stačí víc bouchnout do kliky a že munici měnit nebude :-))
Martin Hasenohrl reaguje 25.10.2014 10:12
A jeste vam davam fotku meho zaveru mně pro mě predstavu
Martin Hasenohrl reaguje 25.10.2014 10:02
Fotka te durky v nabojnibi
Martin Hasenohrl reaguje 25.10.2014 09:55
Chlapi nemam Balsera ale Resslera Titan 6 a kdo vi tak je vytehovac vyfrezovan do jednoho zubu zamku zaveru a jelikoz jedna strana byla tenci tak hold praskla nebylo to totiz prvni seknuti ze jsem do kliki busil abych ho dostal ven. 1.poznatek mám geco to nedelalo nekdy a vymenil jsem 2 krabicky PTSek za Hornady SST a uz jsem s nimy taky strilel a taky nic.2 prohlizel jsem nevystrelene naboje PTS a na nekterych na krcku byla prolisovana jakoby kapky tudiz slabsi stena
Karel Kolář reaguje 24.10.2014 23:28
Pro Romana Konstanze: Matrice LEE nepouživám. Máte pravdu - jsou to lajdáci. U nábojnic S@B jde o to, že mosaz stojí za starou bačkoru a parádně se nafoukne. Jinak nábojnice před třetím přebitím přeměřuji a po odkapslování a naformátování je případně zaříznu na výstružníku. SaB se natahuji nejvic.
Leon Zumr reaguje 24.10.2014 19:04
Romane klasika jak s auty to co jde ven se taky důkladněji repasuje díky tomu jaký inteligenti dělají na linkách a český zákazník to koupí a drží hubu.Jo a k Ruagu co jsem zaslechl tak nábojnice problém od té doby co vzaly Maďary a Srby to bude asi podobný problém výchoní evropa to sežere :-))
Milan Vrána reaguje 24.10.2014 15:10
Tak to vidíš Leone, Hornady jim vrátil celou dodávku a tak to udali tady. Mimochodem já pro některé ráže nábojnice SB používám, některé série mají poměrně malý rozptyl hmotností a stejný rozměr síly krčku, za to nábojnice z RUAGu poslední dobou za moc nestojí. Pro kolegu Koláře: problém s těžším dovíráním kliky se mi stával jen s matricemi LEE, které špatně na FL formátovaly dosedací kužel. Jak jsem vyzkoušel Redding, problém zmizel. Pak je třeba taky mrknout na délku trimovacího trnu. Třeba u 30-06 mi trimoval na 63,45 mm (max OAL dle CIP je 63,3mm). O 0,3 mm jsem ho stáhnul a je taky pokoj. LEE jsou prostě lajdáci a spousta problému začíná už v matrici.
Leon Zumr reaguje 24.10.2014 14:40
Romane jestli umím číst tak drápek vydržel ale drážka ne.Já jsem u cz550 308win. bouchal dlaní do závěru asi 15 minut než se mi podařilo otevřít závěr ten samý problém měl kamarád se Zetkou v 8x57 a co jsem tenkrát koukal po mysliveckých stránkách i tady se to řešilo tak nás bylo víc.V S&B tu reklamaci řešili bez problémů údajně to bylo novou mašinou ale tomu nevěřím podle mě je problém v nekvalitním materiálu protože nepoužitý náboj jde tam i ven bez problémů a vystřelená nábojnice nejde ven ani zpátky
Milan Vrána reaguje 24.10.2014 13:37
No pokud se mu ztrhl drápek vytahovače, tak vina na straně nábojnice není. Kvalitní drápek drážku nábojnice protrhne.
Leon Zumr reaguje 24.10.2014 12:21
Pane doktore když to neznáte tak to nekomentujte už je to k smíchu ty vaše komentáře.Ty nábojnice jsou z nekvalitního materiálu který nemá pružnost tak že se jenom roztáhne a tlakem přilepí a pak se musí opatrně klepat na kliku aby se nábojnice utrhla a hold asi Martin klepl o trochu víc a je problém na světě
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 24.10.2014 11:32
:-))) otázka je jestli je to nábojnicí SaB nebo závěrem u Blasera:-) Kolego nezlobte se ně mě ale urazit kus ocelového závěru pomocí vyjímání MOSAZNÉ nábojnice, tak bych hledal chybu jinde než v tý mosazný hilzně, ať už byla z Vlašimi nebo od RWS...Blaser je tímhle pověstný bez ohledu na výrobci střeliva...
Leon Zumr reaguje 24.10.2014 09:27
Martine reklamovat u S&B měl jsem ten samý problém a reklamace munice byla bez problémů,stačilo napsat mail a okamžitě se mi ozvali.U tebe to bude asi složitější díky tomu že došlo k poškození zbraně. http://www.sellier-bellot.cz/cesky/sellier-bellot-vyvozce-vyrobce-strelivo.php
Zdeněk Cedidla reaguje 24.10.2014 08:35
Mohu potvrdit,že kvalita brokových nábojů SB je velmi špatná.Stačí se jen podívat do hlavně zbraně po výstřelu kolik tam zůstane střelného prachu.Černé plastové náboje Corona jsou toho důkazem.Proto není dobré kupovat vždy to nejlevnější.Při dnešních stavech drobné zvěře je lepší si trochu připlatit a koupit si kvalitnější náboj.Já sám toto již několik let praktikuji a s loveckými výsledky jsem velice spokojen.
Jan Slavětínský reaguje 24.10.2014 06:57
Prohlédněte si brokový náboj ze 70-80.let a současný. Ten vyrobený před 30ti lety je pěkně zakroužený,bez boulí na plášti nábojnice,vylakovaný a je jeden jako druhý. Jsou to náboje dělané na starých mašinách ještě po starém Bellotovi. SB staré mašiny vyházela do šrotu a nakoupila nové italské linky, které dělají milion kusů nábojů za pracovní směnu. Staří chlapi, nástrojaři,kteří měli kvalitu a určitou hrdost k firmě a k výrobě, tak ti jsou v důchodu nebo po smrti a současná porevoluční generace a obchodní politika je úplně někde jinde. To je můj názor a v podstatě s podobnými problémy bojuje většina dnešních strojařských podniků. 90% je jen v lidech,v přístupu ke kvalitě práce,kontrole a také v politice vedení.Jako všude. Trochu mě zaráží,že vojenská výroba a pistolové střelivo je ze SB bez problémů,ale lovecké kvalitou spadlo dolu. Dnešní brokové střelivo mi připomíná to, co se v 80.letech prodávalo jako LovII za pár halířů. Jsem patriot a mrzí mě to.
Karel Kolář reaguje 23.10.2014 22:17
Náboje ráře 308W si nabíjím sám a vlašimské nábojnice nepoužívám. Používám PMP, RWS, nebo Winchester a Remington. Proslulost S@B, kterou nás masírují u nás v Česku, končí 1km za hranicema. Běžně se stávalo, že po přebití nešla pořádně dovřít klika závěru Mauser 98. Taky se mi stalo, že když už jsem vystřelil, nábojnice byla podélně prasklá. U jiných se mi to nestalo.