ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj první doprovod
Můj první doprovod
vloženo: 20.9.2012 18:23
autor: Michal Šimončík

úlovky (svět)

Losy z Kamčatky
Losy z Kamčatky
vloženo: 24.3.2013 06:32
autor: mirojevo

trofeje

rarita 2012
rarita 2012
vloženo: 20.3.2013 21:47
autor: Trlifaj Vladimír

zvěř v přírodě

Říje
Říje
vloženo: 2.10.2019 09:22
autor: Děda z lesa

zbraně

Sesřičky naposledy
Sesřičky naposledy
vloženo: 6.10.2013 16:00
autor: Jan Frank

fotopast

niekoľko fotiek z rána.....3
niekoľko fotiek z rána.....3
vloženo: 9.12.2019 11:54
autor: pali1

myslivecké umění

vlk na dreve
vlk na dreve
vloženo: 1.2.2016 17:44
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233295 fotek (7 dnes)
  • 7956 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8883 inzerátů (1 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748896 komentářů fotek (23 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3292845 hlasování fotek (73 dnes)
  • 56444 hlasování videí (0 dnes)
  • 37646 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Diskuze

Naháňka ms Želívka-Kožlí konaná 25.10.2014

Dušan Pavlica vložil 27.10.2014 19:12
Naháňka byla z organizovaná za účasti Táborské smečky.Pro ty kdo lokalitu neznají jen v krátkosti vysvětlím charakter leče.Jedná se o údolí v kterém jsou v obou březích souvislé celky smrkových houštin prorostlých ostružiním.Střelci stojí po obvodu a udolí je tak hermeticky uzavřené.Psovodi a honci procházejí údolím z jedné strany na druhou.Proč tohle ale vlastně píšu?Protože byla pozvaná prý profesionální smečka,která o sobě tvrdí jak mají výborné psy a jak jsou sehraní.Tohle je,ale jenom jejich názor,protože opak je pravdou.Na naháňce jedna skupina,která procházela protilehlým svahem neudržovala řadu a celá rojnice se tak rozpadla,vůbec se neozývali,bylo to zřejmě proto,že si šli do leče zalovit a tak na sebe zvěř nechtěli upozornit.Práce psů nebyla nijak oslnivá.Myslím,že se mají hoši ještě co učit.Kdo z Vás tam byl to jenom může potvrdit.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Michal Ficek reaguje 8.11.2014 15:22
Dobry den{omlouvam se,nevim proc se mi prepla klavesnice}. Jsem MH honitbz Stepanovice-Vranin. S vedoucim taborske smeckz jsem se pokousel spojit, ale telefon mi hlasil obsazeno {dodatecne mi jeji vedouci psal, mel jsem ulozeno jine cislo, moje chyba, ktera mne mrzi}, na emailz jsem nemel odezvu. To, ze jsme se rozhodli vyzkouset jinou smecku nebylo reakci na Kozli. Ale jelikoz jsme nemeli zadnou reakci na predchozi emaily, nevidel jsem zmenu pro Taborskou smecku jako prilis zavaznou. A pokud uz nekoho vede zverejneni teto skutecnosti na internetu, mohl by uvest veskere skutecnosti. Tedy samozrejme, pokud jsou mu znamy / zas az tak jenom zas burta to nebylo. Presto, ze jsem otazku odmeny a nahrad pred akci nekolikrat dotazoval, vyuctovani jsem dostal az po skonceni akce. Nerikam, ze se jednalo o nejak horentni castku.
Radek Pintner reaguje 7.11.2014 16:40
Pane Pavlica, nic ve zlém, neznám Vás a ani co Vás vedlo k tomuto vláknu, ale laskavě běžte do pr.ele!!! Tady něco rozvíříte a asi si pak u reakcí laskáte tágo a je Vám zřejmě dobře!! Labůžově!!! Protože pokud byste byl trochu redy tak reagujete na kolegy a odpovídate!!! Tak to tu nechte laskavě spát ať je klid!!!!
Dušan Pavlica reaguje 7.11.2014 16:17
Eurohorn máte pravdu,ale nechtěl jsem to tu psát naplno,abych nebyl nařčen z podjatosti a závisti.
Dušan Pavlica reaguje 7.11.2014 14:55
???
Dušan Pavlica reaguje 7.11.2014 14:50
Vážení kolegové myslivci,dozvěděl jsem se pikantní informaci!!!.Po nedávném propadáku Táborské smečky v ms Kožlí,přišla první odezva.Dva týdny před termínem jim byla vypovězena nasmluvená akce na hraběcím panství Czerníni Stepanovice,kdy se z neurčitých důvodu organizátoři rozhodli využít služby jiné smečky!!!Ti Táborští to sice dělali jen za buřta,ale zřejmě špatná reklama vedla organízatory k zamyšlení.
Roman Ščerba reaguje 1.11.2014 08:53
Ing.Karel Třetina,pro upřesnění.Nebyl jsem postřelen na naháňce,ale při dosledu jedním neuvážlivím kolegou.Vaše informace jsou nepravdivé.Raději mlčte,když o tom nic nevíte.Fandím Vám chlapy z Táborské smečky.
Říha Lukáš reaguje 31.10.2014 22:47
Pro všechny nespokojené účastníky naháňky, Nevim,proč když jste měli výhrady jste je nezmínil v hospodě,jsme lidi mohli jsme podebatovat.Ono se říká, po bitvě je každý generál.Absolutně odmítám,že by psi odvedli slabý,nebo dokonce podali špatný výkon.Ten kdo to tvrdí tak měl asi zalepené oči a uši!Zřejmě jste se nedostali na štontu k ráně že? Výroky Ing.Křetinského,který útočí na rodinu ´Pavla Konvaliny,vypovídají pouze o jeho ubohosti.A podle mého názoru, využivá debatu k osobním sporům,jak ubohé a trapné
Říha Lukáš reaguje 31.10.2014 22:23
TO:Ing.Karel Třetina? Nebude to pravé Vaše jméno že?Stydíte se za za své příspěvky,to by jste měl.Obzvlášť mě zaráží pomluvy na účet Pavla Konvaliny.Tvrzení,že když Pavel dostane od pořadatele naháňky nějaký obnos,že si ho nechá je opravdu hnusné.Proč zde taky nenapíšete,že pořádá různé akce,semináře pro psovody,kupuje pomůcky do leče atd.Myslím si,že Pavla moc dobře znáte a nemáte dostatek hrdosti se pod svoje lživé pomluvy podepsat!!Měl by jste si dát facku, přes Vaši nevymáchanou hubu,a jít na hanbu do kouta.Mluví z Vás pouze závist nic jiného!!!
Josef Hanzlík reaguje 31.10.2014 16:19
Když jsem jako mladý bouchnutíchtivý myslivec hudroval na adresu organizátora naháňky,že kdyby on tak,tak já bych také apod.,táta mi vždycky říkal"Drž hubu a krok,nebo sem nelez.Jako hostu ti nepřísluší cokoliv kritizovat,je to vrchol neslušnosti"Inu,je jiná doba.Noví lidé,nové mravy,jiná etika,jiná morálka.
Jan Novák reaguje 31.10.2014 16:13
".Počasí nám přeje,přejí nám i ostatní kamarádi a na třídenní akci která smečku čeká vše v klidu proberem". Jak se chce psovi pracovat na druhé a třetí naháńce v řadě. Někdy asi mohou být psi unaveni nebo néééé...
Erika Doležalová reaguje 31.10.2014 13:33
Pokud je někdo zvyklý na klasické naháňky - tj. malé "obklíčené" leče, kde se celou dobu řve HOP HOP!!! pak mu logicky naháňka se slíděním připadá "divná", lidi potichu apod.. Před dvěma lety jsem na Vranově ANI JEDNOU neviděla ani honce, ani psy (jednou jsem slyšela z velké dálky hlášení), uloveno bylo 19 kusů černé (+ 1 dosled v době výřadu) a 2 lišky. 4 oddělené velké leče se procházely postupně naráz, 2,5 hodiny na stanovišti (a jediné, co jsem za celou dobu viděla bylo jedno sele :-) takže by se taky dalo říct "Divná naháňka, honci zticha, psi bůhvíkde, zvěř žádná.." Táborskou smečku stejně jako kolega Bárta jsem v akci nezažila, ale hodně pochybuju o pravdivosti těch kritických názorů zde. Spíš mi to přijde jako "škodící" akce konkurence nebo pomsta zhrzeného hosta, který si nevystřelil..
Karel Bublák reaguje 31.10.2014 11:11
Arnošt Bárta - moc dobře napsaný.
Arnošt Bárta reaguje 31.10.2014 08:34
Táborskou smečku jsem v akci nikdy neviděl. Pana Konvalinu znám pouze z videí na Videapro a zdá se mi, že mluví o kynologii celkem zasvěceně a na úrovni. Asi by je nezvali na 50 naháněk ročně, když jsou s nimi tak nespokojení. Chci jen říci, že by si měl každý střelec vyzkoušet práci honců a psovodů, aby věděl o čem to je. Ne jen ti co mají 20 let, ale i ti kolem šedesátky. Já chodím na naháňky někdy v leči se psem a jindy na pozvání jako trubač a střelec, ale vždy si práci honců vážím. V leči s námi chodí i chlapi co mají i přes 60 a mají toho někdy plný kecky, ale snaží se. Černou vyhnat z leče je rok od roku složitější a terén v leči horší a horší. Bez kvalitní práce psů to dnes nejde.
Sojka reaguje 31.10.2014 00:32
Nechtěl jsem už dál reagovat, ale nedá se, nadzvihnul mě údajný Ing. Křetina a jeho komentář na nejmladšího z rodu Konvalinů. Typická reakce ubožáka. Křetino, nejmladší Konvalina stál na výřadu u uloveného kusu černé zvěře zcela po právu, ukončil v leči trápení kusu postřeleného na běh. Pokud někdo tohle chce kritizovat a zneužívat pro svoje pomluvy, tak je to jen debil. Připojuji se tedy k Láďovi, každá akce vyvolává reakci a až se to bude řešit jinde (což je jen otázka času), rád se přidám a doufám, že se někdy všichni potkáme s údajným Ing.Třetinou osobně. Radim Kosina - konečně někdo normální, kdo se nestydí podepsat a má svůj názor a zkušenost. Ruda Husák - předpokládám, že Táborská smečka nebude proti, když Ti tady jejím jménem poděkuji nejen za perfektní organizaci, ale i za veterináře na telefonu pro případ poranění psa, dodržování tradic a naprosto profesionální přístup. Díky! S pozdravem Ing.M.Soukup
Radim Kosina reaguje 30.10.2014 21:48
Ok chlapy,máte asi pravdu že ta zvěř nebyla,psi měli menší zájem atd.Já nejsem proti vám jen mě to na té nahánce tak přišlo.A co se týče pana S.tak ten není nikdy spokojený když to není podle něho.At se nediví že mu honitbu někdo prohnal když z lidí co si nechal ve združení udělal vlastně poddané a otroky.Až asi na pět myslivců,kteří aby se tam měli dobře tak by byli ochotni mu utřít prdel.:-(
Rudolf Husák reaguje 30.10.2014 21:19
Ani náhodou nechci a nebudu reagovat na nějaký,,Nickname,Pseudonym,nebo provokatéra,který si na štontu,pokud u nás vůbec byl, prostě nezastřílel. Ovšem vzhledem k tomu,že se diskuze týká naší honitby,chci stručně opět připomenout,že černé zvěře v naší největší mnoha hektarové leči,bylo letos o hodně méně než jiné roky, poněvadž v blízkém okolí jsou ještě lány kukuřice a též veliká sousední leč,rozlohou podobnou jak u nás. Táborská smečka pokaždé!!!, a již jsem to psal, když u nás byla, nám připravila hodně zvěře na výřad a je samozřejmě hlavně na nás!!!,co si my,členové a hosté,na loveckých místech ulovíme. Chci tedy ještě jednou poděkovat příteli Pavlu Konvalinovi,který pro nás partu Táborské smečky honičů připravil. Chci poděkovat partě správných a obětavých chlapů,nadšenců,vůdců loveckých psů,kteří k nám vážili cestu,někteří opravdu z daleka, svými auty,za svůj benzín a naftu. Tito lidé, se nám vyhnáním zvěře,opět postarali o výřad, a já jim za to moc a moc děkuji !!!! Již jsem to psal!! Hodnotit,co se odehrává po celé, několik kilometrů dlouhé a složité leče, mohou jen vůdci psů a jen ti,kteří si alespoň jednou!!!, prolezli,proplazili,mokrý a doškrábaní,touto obrovskou,ostružiním a trním zarostlou paseku s mnoha roklemi a potoky,kterou tito chlapi, ženou v kuse!!! 4 hodiny. Já si chlapů,kteří jdou a chodí s loveckými psy ochotně a rádi do leče, do tlaku nadhánět, během celé lovecké sezóny a za každého počasí hodně vážím. Většina myslivců,vlastně jejich kolegů,zvyklá stát a čekat na štontech,by nadhánět zvěř do leče možná nikdy nešla.
dakslkopov reaguje 30.10.2014 12:17
Pro pana Kosinu.Problém v Přelouči si musí vyřešit majitel honitby sám.On sebral honitbu místním myslivcům a je jasné nad slunce,že se jim to zajídá.Jenže pan S.je takový frajer,že je nechal všechny v honitbě,jen s tím rozdílem,že si rozhoduje o všem sám.Tedy,mohou být rádi za to,že jim dal možnost.Veškeré pozemky jsou jeho a na nich on hospodaří.Škody černou zvěří měl ročně kolem dvou miliónů.Zavolal,sešli jsme se a dohodli na průběhu.Vše platilo,neboť pan S. je velice slušný,zásadový a spolehlivý člověk.K našim psovodům dal po dohodě místní ukřivděnce a z nich pomalu lezlo to, co lezlo.Nejvíce jim je trnem v oku člověk, co je ve své honitbě nechá vykonávat právo myslivost.Že mu honitbu na stěžijných místech prohnali a snažili se naháňku bojkotovat ,to vše přiznali v leči.Jen ze strachu že se rozežene černá k sousedům a honitba zůstane prázdná.Podle vaší kritiky znáte jak má proběhnout naháňka se slíděním .Tohle byl ovšem závod kdy se na psy ženoucí zvěř nečeká.Tam je vžitá stejně jako ještě na mnoha místech republiky naháňka klasická.Na dosled také nebyl čas a s majitelem to bylo probráno,ovšem on už byl tak unaven organizací,že to odložil na druhý den.Posléze to vyčetl.Měl toho moc,a bez pomoci ostatníc se mu ani nedivím.Druhý nebo třetí den volal,že lovci na loveckých místech nebyli spokojeni,že se jim psi zdáli unaveni.Jako držitel psíka asi víte,že když tam zvěř není,psík nejeví takový zájem.Na druhou stranu ,když psi hnali zvěř,zas to byli psi špatní.Na naháňku se slíděním je si nutno zajít a zvyknout.Obzvláště střelci by se měli učit jak se stanovišti chovat.Tam jsou veliké rezervy.Hodnotit práci psa na tisíci hektarové leči-to musí být opravdu fajnšmekr.Rozhodčí na ZH chodí v šesti na šest psů kteří jsou označeni mašlemi.I tak je to někdy problém.Nicméně pan S. nám poděkoval s tím,že nebyl spokojen a další rok to skusí jinak.V naprosté slušnosti jsme se rozešli.Toť vše.Reaguji na Vaši připomínku či postřeh,protože jako jedinný jste se nebál napsat své pravé jméno. Co se týká pana Konečného,až na pár vyjímek ,musím souhlasit. Pamatuji si z vojny na nástup k prúzkumákům.Jména Eksler,Šuša mi utkvěly v hlavě.To byli také naši mazáci.Hubení,obličej samý jebák,hubené prstíčky.Ovšem byli to ty největší lidské svině co jsem já a ostatní zažil.Měli totiž číslo.Urážení,ponižování,kradení peněz které nám rodiče na přilepšenou zasílali,to vše byla šikana z jejich strany.Jenže zapoměli,že budem i my mazáci a než odejdou do civilu,musí nějaký ten týden s nama pobýt .V té chvíli už číslo neplatilo.Jeden se začal strachy pomočovat,druhý hajzl se nechal převelet .Proč to píšu??Dříve číslo,to zakrylo neschopnost,slabost,úchylnost,to že v civilu neměl ani holku,že pro jejich svinskou povahu je neměl nikdo rád,že v životě nic nedokázali,zkrátka že to byl jejich vinou lidský povl. Dnes již číslo není a ty samé lidské nuly se schovávají za smýšlené jméno.Jednou rukou píše,druhou má v kalhotech,obličej samou díru od jebáků,zkrátka Eksler,Šuša……… Chlapci ze smečky.Nereagujte již .Desítky sms,telefonátů a plná pošta značí že nám ti tupci udělali reklamu ještě větší než máme.Počasí nám přeje,přejí nám i ostatní kamarádi a na třídenní akci která smečku čeká vše v klidu proberem.Krok, co jste navrhovali,nechte zatím být. HORIDÓÓÓ
Říha Lukáš reaguje 30.10.2014 08:14
TO:chytráci,radilové-debi-ové Nechtěl by jste nás to naučit.Zvěř se povedlo vyhnat z dosti nepropustného terenu.A pokud by psi stáli za nic jak píšete,tak by nevyhnali nic.Pak záleží na umu střelců.To člověk v leči neovlivní.Proč jste to neřekl,p.Pavlica na výřadu,nebo v hospodě co si myslíte?Všichni radilové jste chytrý u PC.Mohli jste jít taky do leče nám to ukázat.
Hladik reaguje 30.10.2014 06:52
Draven- Tam mnel bejt kok.t ,ale nechtel jsem bejt sprostej. :)Mimochodem nevim kdo tu prvni zacal pomlouvat a urazet lidi?
Konvalina Pavel ml. reaguje 30.10.2014 06:51
Pro Marek Konečný- Myslím, že podle toho co tady píšete Vaše IQ nebude moc vysoké!! Nemá cenu se s Vámi bavit tahle diskuze je jednozačně jedna velká ZÁVIST. A ještě jak jste psal, že jednou píšeme o ostružiní a podruhé o vysokém lese,tak to jsou rozdílné honitby (každá někde jinde) nevim jak bych Vám to vysvětlil. Zkuste 1+1 kolik to je no? Podle mě nevíte,jinak byste tu neplácal takový nesmysli. Jinak alibistické slinty jsou možná o tom,že jste normální!!! Jinak souhlasím s Vámi,že tohle vlákno opravdu není o myslivosti,ale jak jsem již psal o závistivých lidech!
Jiří Balcárek reaguje 29.10.2014 22:59
Vážený pane Konvalino, Marek Konečný Vám odpověděl za mě. Já bych byl diplomatičtější, ale podstata zůstává. Lovu zdar !
Konvalina L reaguje 29.10.2014 21:39
A ještě něco,pokud Vy,pane Pavlica a Vy pane Třetina opravdu existujete,měl bych pro vás návrh:Zaplatím vám každému štont na naháňce s naší smečkou, nebo vás vezmeme sebou do leče,vezmeme sebou kameru a uvidíme kde je pravda.Potom se já vám,nebo vy mně veřejně omluvíte.Jestli si za tím co zde píšete stojíte tak to jistě přijmete,jste přeci nějaký chlapi ne???
Konvalina L reaguje 29.10.2014 21:34
Pane Kosina,jeli jsme do revíru,kde je podle slov majitele neskutečné množství prasat,90% času jsme protlačovali vysoký les,kde neměla prasata kde zalehnout.Po první leči,když už jsme si říkali ,že něco nebude v pořádku, nám majitel honitby sdělil že sousedi před každou naháňkou prohánějí se psy jeho honitbu..Pravda je taková,že dvě kopovky našeho kolegy odešli za zvěří daleko,ale i tak tam byl dostatek dalších psů..Nakonec jsme se do nějaké zvěře přece jen dostali ale střelci stojící na velice úzkém průseku zvěř ochybovali, něco málo se ulovilo.Po ukončení leče jsme na lince nalezli barvu, označili ji a toto sdělili majiteli honitby s tím že po domluvě nasadíme psa na dosled.Byli jsme odmítnuti s tím, že má barváře a dosled provede sám.Zřejmě zapomněl protože se pak velice rozčiloval,že druhý den někdo našel zhaslý kus, jak to,že jsme ho nenašli..Jinak bych chtěl poděkovat p.Novákovi za vložení odkazu...Pro vás všechny otatní, když si najdete čas mezi pomlouváním a napadáním naší smečky ,podívejte se i na další videa z naháněk kde jsme byli se smečkou.Potom plkejte o tom jak se neozýváme,nedržíme řadu,chodíme si zalovit,jak máme tupé psy a je tam dokonce i ukončení sezony, kde se navzájem taháme a okrádáme o ty statisíce...
Konvalina Pavel ml. reaguje 29.10.2014 21:32
Pro Radim Kosina-Jako špatnou práci to vyhodnotili střelci, kteří čekali spoustu černé v leči,ale ta bohužel nebyla a nejsem sám kdo to může potvrdit a střelci, ne všichni to hned dávali za vinu pejskum. Nás samotné to překvapilo po dlouhé prezenci honitby kolik je tam kusů černé,že nevědí co s ní atd. Já sám jsem zahlédl prasata jen jednou a to v oplocence,kde ji postupně vyháněli psi.A to,že psi hnali černou do sousedního revíru,tak to je naše chyba,zapomněli jsme jim to ráno vysvětlit a jestli jim to trvalo dlouho,tak je dost pravděpodobné,že stavěli zvěř,ale nevím,lhal bych. Jinak jasný je to Váš názor, já Vám ho neberu,jen chci říct jak to tam bylo z pohledu leče.
Hladik reaguje 29.10.2014 21:23
ses k smesnej
Hladik reaguje 29.10.2014 21:22
Draven- :):):):):)
Hladik reaguje 29.10.2014 21:18
Pane Kosina ja na ty naháňce byl také a pote co jsem vedoucimu naháňky oznamil nalez pobarvene stopy cerne zvere a ze by bylo zahodno tuto stopu ptoverit a cernou dosledovat . Tak mi bylo odpovedeno ze není cas ze to mají v planu druhy den .
Hladik reaguje 29.10.2014 21:09
Pavle s tim hovadem dravenem se asi nemá cenu vůbec bavit. nic méně mi vime kde je pravda. Pane Tretina z vas mi nic nepraskne to se nemusíte bat . :)Ubozaky kteří pomlouvaji a přitom se schovavaji za smyslene prezdivky nemůže snad nikdo brat vazne
Radim Kosina reaguje 29.10.2014 21:06
Pro Konvalina Pavel ml.-Nevím co bylo řečeno na začátku jestly tam prasata jsou nebo ne.A nebo jestly někoho tlačí čas atd.Jen jsem viděl tři psi jak pronásledují černou přes silnici do sousední honitby a návrat psů trval strašně dlouho.Tak že byly úplně mimo než kde se tlačila leč.No a pak jsem slyšel jak se bavili ostatní účastníci že práce pejsků byla špatná.Jinak já tam byl jako host tak mi je to jedno.Jen reaguji :-)
Jan Novák reaguje 29.10.2014 20:23
Krásná práce smečky i s aktery je vidět tady...http://www.videapro.cz/video/568-nahanka-na-cernou-ms-zelivka-kozli/
Konvalina Pavel ml. reaguje 29.10.2014 19:42
Pro Ing. Karel Třetina - Když už jste tu zmínil mé jméno, tak si myslím, že by bylo od věci zmínit to Vaše opravdové a ne se pořád schovávat za nějaké vymyšlené. Dále mě uráží, jak se tady bavíte o naší smečce. Myslím si a nejsem sám,že jste nás ani nikdy neviděl pracovat. Pouze se nás zde snažíte pošpinit a o nic víc Vám nejde. Je to pouze závist!! Jezdíme už několikátým rokem na stále stejná místa, kde nás pořadatelé naháňky chtějí a my se tam velmi rádi vracíme, každým rokem nám přibývají další a další na základě pracovitosti naší skupiny, především pejsků. Nechápu tedy kde berete ty Vaše obvinění, jak s námi nejsou spokojeni. Byl bych rád, když jste psal že už nebudete reagovat, tak mi napište do soukromých zpráv Vaše tel.číslo a já Vám mile rád zavolám a pobavíme se spolu,pokud si za vším stojíte a jste opravdu chlap,tak věřím,že to uděláte. Kynologii zdar!
Konvalina Pavel ml. reaguje 29.10.2014 19:21
Pro Radim Kosina- Podle čeho soudíš?? Máš na mysli jak bylo na začátku řečeno, že je tam neskutečné množství prasat a pak když to vypadalo špatně, že tam moc prasat není se začali vymlouvat, že asi jim to někdo prohnal a nakonec jsme procházeli prázdnou honitbu, kde když byla prasata a psi je tam drželi, tak nám bylo řečeno pojďte tlačí nás čas. To máš na mysli??
Radim Kosina reaguje 29.10.2014 19:04
Souhlasím s Dušanem,zažil jsem Táborskou smečku na Pardubicku-Jedním slovem slabotka!!!To když máš tři dobrý jagoše a tři velše třeba tak seš na tom o dost lépe:-)
Konvalina L reaguje 29.10.2014 17:52
Vážený pane Balcárku,zajímalo by mne,z čeho usuzujete, že zde diskutující jsou lovci a ne myslivci???
Konvalina L reaguje 29.10.2014 17:51
Vážený pane Třetina,přišlo to co jsem čekal.Nic konkrétního,jen samá omáčka okolo ale na otázku jste mi neodpověděl..Ptal jsem se kde konkrétně s naší prací nebyli spokojeni?Neodpověděl jste,to myslím hovoří za vše,aby nevyplulo na povrch ,že se nám snažíte pouze uškodit, raději přestanete diskutovat..Jablko rozhodně nepadlo daleko od stromu,myslím,že jsme rovní chlapi a komu jsme nepomohli, tomu jsme neublížili...S většinou lidí,ke kterým jezdíme se smečku jsme v kontaktu celý rok, probíráme situaci v honitbách aj.Jak jsem řekl,do většiny honiteb se každoročně vracíme,povětšinou stejná sestava lidí,myslíte si že kdybychom se chovali tak jak píšete,že by tomu tak bylo??A pokud mne neznáte, tak jste nemohl být na žádné akci kde byla naše smečka...Jestli nás takto napadáte jen podle informací "jedna paní povídala" tak je mi to upřímně líto.Lidí co jen hází špínu na ostatní je i mezi myslivci,bohužel, opravdu mnoho.Pan Pavlica už raději také nereaguje, když vyšlo na jevo, že na zmiňované naháňce žádný pan Pavlica nebyl...Pánové zkuste méně poslouchat a více se dívat...S pozdravam Ladislav Konvalina TLS
Jiří Balcárek reaguje 29.10.2014 17:14
Opravdu výživná diskuze, o úrovni ani nemá cenu se zmiňovat. Náhodný čtenář si udělá obrázek o myslivcích a s úsměvem překopíruje odkaz známým, ať se taky pobaví. Jedna podstatná skutečnost zde ale ční vysoko - zde diskutují lovci, nikoliv myslivci. A jak napsal někdo dříve, až přejde republikou africký mor prasat, nebude důvod k vášnivým diskuzím. Lovu zdar ! Usmívám se, protože jsem myslivec, nikoliv lovec.
Ing. Karel Třetina reaguje 29.10.2014 15:54
Pane Konvalino L vás neznám.. ale je videt na první pohled, že jablko nepadlo daleko od stromu... Trochu se do toho zamotáváte?, Kde jsem uvedl, že nejsem s Vaší prací spokojen? Shrnul jsem pouze několik veřejně známých faktů o vaší skupině. Nejdříve si to raději rozmyslete než neco napíšete! Nebudu nadále v této diskuzi pokračovat - v bůh ví v co by se to zvrhlo! A panu Hladíkovi by nejspíše praskla cevka a to bych vážně nerad! PS: Jedna dobrá rada ode me: Zkuste se raději poučit z veřejného mínění než jen kopat kolem sebe a vyhrožovat....určitě to bude lépe vynaložená energie.. mějte se dobře..
Hladik reaguje 29.10.2014 15:29
Ted mi to vzal Lada z pusy :) Ja osobne sem si nezacal nekoho urazet a docela dost me sere ze si me tady bere někdo do huby a pomlouva me a moje kolegy !!!!
Konvalina L reaguje 29.10.2014 15:22
Od problému odvádíte pozornost pouze Vy,buďte konkrétní a napište kde všude jsme odvedli špatnou práci...
Konvalina L reaguje 29.10.2014 15:20
Pane Třetina,i kdyby to s kasírováním bylo jak říkáte tak je Vám do toho tak akorát hovno.To co popisujete roznáší jakási slečna,která si nevidí do huby a protože ji nikdo nemá rád tak háže špínu na každého,kdo prokoukne co je to za člověka.Všichni členové smečky ví jak to s placením či neplacením je.To že brácha hrdě stojí na výřadu je tak jak má být.Ulovil postřelený kus který byl zastaven smečkou.Stojí hrdě,protože vzdává poctu zvěři,to by jste měl vědět pokud jste ovšem lovecký lístek někde nekoupil..Já už se od této diskuse distancuji,je to sen hromada lží,pomluv a závisti.Jen nakonec dodám dobrou radu,přestaňte si brát to té Vaší prolhané huby mou rodinu a přátele.Jste jistě chytrý člověk,tak víte že po každé akci následuje reakce a věřte že přijde..P.S. Jestli byl s prací náší a našich psů někdo nespokojen,tak řekněte kdo konkrétně,pokud si to ovšem necucáte z palce,že???
Ing. Karel Třetina reaguje 29.10.2014 15:10
Přesně takové reakce jak jsem si myslel... opět zlehčování, odvádění pozornosti od problému s náznakem vyhrožování... No za pravdu se holt každý pere! At si nezávislý čtenář udělá obrázek sám... Pokud by se nedělo nic špatného asi by se taková témata neobjevovala... Poctivé kynologii zdar...
Hladik reaguje 29.10.2014 14:45
dravene ubozacku podepis se když chces pomlouvat nebo drź zobak ty .
Hladik reaguje 29.10.2014 13:07
Samozrejme pravim jmenem!! Ze by strach ???
Hladik reaguje 29.10.2014 13:06
Pepo a jeste nemaj koule na to aby jednaly na rovinu !!!!!!! A treba se podepsaly!!!!!!
dakslkopov reaguje 29.10.2014 13:03
Klucí,nereagujte na to.On teď někde onanuje,nebo si mačká jebáky.Jen doufám že to není pedofil.Ale moc chytrý nebude.Již jsem přišel na to,jak zjistím o koho se jedná.Ani neví, jak jsem blízko.
Hladik reaguje 29.10.2014 13:01
Jak rika jeden znamy zaslouzil by sis aby ti nekdo uriznul ty tvoje mali koulicky:)))))
Hladik reaguje 29.10.2014 12:50
Pavlico,Dravene,Tretino!Co vi jste za zavistivi pomlouvacny hovada nebo ze by jedno hovado????? kdyby jste se aspon podepsaly a neschovavali se jako krysy!!!!!!!!!!! Ja vim to ze to co tady placate nema s pravdou vubec nic spolecneho!!!!!!!! ani v nejmencim !
Konvalina L reaguje 29.10.2014 12:50
Vážený pane Třetina,osobně si myslím ,že jste člen jiné smečky nebo některý bývalý člen se kterým jsme se rozloučili..Na většinu naháněk se vracíme několik let a tato pravidelná spolupráce jistě nebude pramenit z nespokojenosti..Buďte tedy konkrétní a prozraďte kde s námi nejsou spokojení...Kdybych nejezdil po naháňkách tak si každý rok můžu poplatkově ulovit jelena ale o tom se s vámi asi nemá cenu bavit...
Josef Hanzlík reaguje 29.10.2014 12:31
Hmmm a ing Třetina,als.Draven,als.Pavlica si kompezují fakt,že mají malé péro.
dakslkopov reaguje 29.10.2014 11:57
Ještě jsem zapoměl poznamenat, že inženýra s tolika hrubkami jsem ještě neviděl.((((
dakslkopov reaguje 29.10.2014 11:47
Eriko,nesnaž se o odpověd,pan Kratochvíl,Třetina a ještě jedno jméno jsme našli se již v loňském roce snažil pošpinit naše dobré jméno.Je to duševní chudák schovaný na těchto stránkách .Je tak slaboduchý,že se nedokáže ani podepsat.Jeho příběh o postřelení člena je úsměvný.Skutečnost o tom jak k postřelení došlo na diskuzi na myslivost a lov pod názvem Co říkáte na tohle.Možná by se měl vyjádřit samotný psovod .Ovšem tento lidský kretén pod několika jménami s pokusem ublížit nám zde už v loňském roce.O koho jde mi volal jeden jeho bývalý kamarád,ovšem nechce se mi tomu věřit a hlavně nejsem o tom uplně přesvědčen.Tedy jediný rozdíl jaký mezi náma je a jaký budu obhajovat je to že já se nestydím napsat své jméno na rozdíl od lidského povlu pod jménem třeba Třetina,Kratochvíl a podobně.Eriko,viděla jsi někdy zedníka inženýra??:)))))
Erika Doležalová reaguje 29.10.2014 11:13
Pane inženýre, můžete napsat důvod, proč by ten, kdo dostřelil ono sele, neměl mít nárok na úlomek? Z hlediska pravidla "První kule, poslední brok" snad považujete přestřelený běh nad spárkem za smrtelnou ránu?
Ing. Karel Třetina reaguje 29.10.2014 10:38
Pro valnou většinu z těch co něco ví o to jak fungují organizované skupiny psovodů zabývající se nahánkami v rámci ČR a nebo organizátory naháněk se slíděním je skupinka pana Konvaliny všeobecně velmi dobře známa! Bohužel však ne v moc dobrém světle. Takže pokud se na zminované akci dělo něco podbného ani se nedivím! Názorů, které se dají publikovat jako např. „Taborskou už nikdy... O těch od Konvaliny mi ani nemluvte... Konvalina, s tím člověkem už nechci mít nic společného.. „apod je poslední dobou čím dál více a bohužel ne jenom v oblasti jižních Čech... O tom, že členové si valnou většinou jedou hlavně zalovit není pochyb a je to všeobecně známí fakt, který v minulosti dokonce skončil postřelním jednoho z nich... No ututlalo se to, svedlo na indivisuální akci, ale rozhodně už to moc úsměvné není. Možná si tak členové kompenzují fakt , že jsou mnohdy „srdečně“ zváni se psy k účasti na nahánkách, za které pak usměvně pan Konvalina kasíruje peníze a jim nedá nic.. To, že docházelo k lovu v leči i na této akci není pochyb. Pokud si jeden ze členů, tj pan Konvalina nejmladší hrdě stoupne na výřadu ke svému ulovenému kusu a nechá se odekorovat úlomkem, zjevně není o čem pochybovat. A i kdyby se snad jednalo o ten dostřelený kus, pak by snad na úlomek nárok neměl! Ale jak se říká do leče nikdo nevidí... Jednoduše řečeno arogance, nedisciplinovanost, buranské, povýšené a značně podlé chování představitele skupiny... to vše jsou synonyma k výrazu „Táborská smečka“. A ještě jedna poznámka na konec - I kdyby snad byla jen polovina z těchto veřejně známých věcí pravda, tak je zvláštní, že z velkého počtu skupin vůdců honičů a loveckých smeček, které u nás působí je neustále slyšet v rámci nespokojenosti, špatných referencí a problémů jen o té“ Táborské...“ To asi stojí k zamyšlení, hlavně pak pro organizátory akcí, kteří je ještě zvou a nebo se k tomuto „bláznivému“ činu chystají ...
dakslkopov reaguje 28.10.2014 15:20
Já bych na to kašlal.Člověk pod jménem Pavlica je nějaký zhrzený možná kynolog,možná střelec ale v každém případě velký HAJZL který se na základě informace dalšího Hajzla který si nevystřelil pokusil pošpinit práci psovodů,psů a lidí co se o tak náročnou naháňku se slíděním postarali.A nebo tam byl a bál se podepsat.Vše je možné.Nechme to být.Ono se časem ukáže,o koho šlo.Vždyť pod svůj názor se mohl podepsat,jenže je to tak že většina kolegů ze smečky ho zná.Tedy Pavlico???Ať se Ti daří!!!!!
Sojka reaguje 28.10.2014 13:58
No na loveckem foru tě rozklíčovali docela rychle a od té doby jsi tam ani nepáchnul ty sráči. Trošku nasráno v gatích, co?
Sojka reaguje 28.10.2014 13:39
Aby ses nedivil Dravene :-). MS
Sojka reaguje 28.10.2014 12:13
A jen tak mimochodem, ono podle IP adresy počítače není zas takový problém zjistit, kdo je vlastně pan Pavlica údajně z Brna. Ing.M.Soukup
Sojka reaguje 28.10.2014 12:06
Tak mi to nedalo a uvědomil jsem si jednu věc. Pokud se údajný pan Pavlica této naháňky zúčastnil, musel by být uveden v seznamu střelců nebo psovodů, protože vše se samozřejmě eviduje, zapisuje, MS kontroluje před zahájením akce LL, ZP a pojištění účastníků společného lovu, vše v souladu se zákonem, ergo kladívko by tedy onen tajemný pan Pavlica musel být zapsán na seznamu, protože jak jistě všichni vědí, podle par. 46 ZOM, odst.2 platí: "Povolenky k lovu vydává a podepisuje uživatel honitby na tiskopisech, které k tomuto účelu pořídil. Pro osoby lovící na společném lovu může povolenku k lovu nahradit seznam osob, které se jej účastní, (hromadná povolenka k lovu)". Inu nedalo nám to, a koénzultovali jsme s hospodářem dotčeného MS, který má seznam účastníků k dispozici a v evidenci, zda pan Pavlica se nachází na tomto seznamu účastníků společného lovu. A ejhle, jak je to možné, on tam na tom seznamu žádný pan Pavlica z Brna uvedený není! Tedy se táži, jak mohl dotyčný pan Pavlica hodnotit práci Táborské smečky, když se tohoto společného lovu vůbec nezúčastnil. Laskavý čtenář těchto řádku si tedy jistě bude schopen udělat úsudek sám, o co se ve skutečnosti v tomto případě jedná. Jakýsi závistivý ubožák, jehož duševní kvality tu nehodlám hodnotit, se pokusil prsknout jedovatou slinu na Táborskou smečku. O důvodech jeho konání se kdokoliv může domnívat cokoliv, nechci se k tomu dál vyjadřovat. Bohužel i tací jsou mezi námi.S pozdravem Ing.M.Soukup
Hladik reaguje 28.10.2014 10:36
Jezdim na nahanky s taborskou loveckou smeckou druhym rokem a za sebe muzu uprimne rict ze to neni mnohdy prochazka ruzovou zahradou. Ani pro mne a ani pro psy co jezdi se mnou . Ted mam na mysli ostruzinni ,malinni a dalsi podobnou neprostupnou vegetaci jaka je v nasich lesich a kde se cerna zver ukryva a vubec se ji od tamtud nechce. Co se tyce tehle nahanky v Kozli ta patri mezi ty narocnejsi po fyzicke strance jak pro psy tak pro nas psovody . A o to vic me mrzi a zaroven stve prohlaseni neakeho pana Pavlici o kterem nikdo nevi co je zac a on se k tomu ani nevijadri . A JEN POMLOUVA PRACI MOU A MICH KOLEGU V LECI A NASICH 33VERNYCH PSICH POMOCNIKU!!!!!!! Bez kterych by se tyto akce delat nedali. Taky mam ruzne postrehy z teto akce co se kolegu na stontu tyce,ale nemam rad takoveto jednani (pomlouvani ) tak to zde nebudu ventylovat.zaverem chci podekovat panu Konvalinovi za to ze nas dal do hromady.
Radek Vyhlídal reaguje 28.10.2014 09:06
V okamžiku, kdy přejde republikou AMP, nebudou tyto smečky zapotřebí. To není nic osobního. Podle mě totiž naháňka zůstane nejhorším způsobem lovu, navíc v kombinaci s mizernými střelci, kterých je 80% a většina si potřebuje hlavně prásknout, co na tom, že netrefí či postřelí, máme psy, ať se starají. Prapůvod je v myslivcích samotných a v jejich neochotě lovit černou zvěř v zimě. Většina sedí doma na prdeli a jediné, co dokáží je, že zvednou prdel právě na nějakou naháňku. Naprosto zcestné a lety zdegenerované myšlení. Samotní členové MS se mnohdy ani mezi sebou nedokáží domluvit na společných čekaných, kdy je úspěch e velkou pravděpodobností zaručený, jenže - co kdyby náhodou ulovil kolega a ne JÁ. A o tom to celé je a i proto páni Pavlicové a podobní budou jen plkat, hulit a mobilovat na štontech, neukázněně přecházet apod. Přitom jsou to jen prachobyčejní držitelé LL a většinou mizerní střelci, nic víc.
dakslkopov reaguje 28.10.2014 08:09
40 dní se smečkou Chovatelé psů mají v dnešní době docela slušný problém v tom, co si vlastně za psíka pořídit. Velké plemeno v honitbě, kde není drobná, je docela problém držet a to hlavně co se výcviku jedná. Zkušený psář si poradí,ale začátečník je na tom hůř.Ovšem podle zákona i tento pes je nutný pro chod MS. Tedy je držen pes, který mnohdy nemá v dané honitbě ani využití. Ano,jde nahradit třeba křepelákem, což je dnes podle mě univerzální pes.Plně nahradí psa velkého,je to dobrý vodař,dohledávky a dosledy dělá s chutí,má volný hlas,tedy při nahánění se o něm ví a černá zvěř mu také nedělá problém.Poloviční psík od velkého,a tudíž i menší náklady. Někdo má raději jezevčíka, někdo teriéra, jinému se líbí plemeno velké, ale ve všech případech se jedná o PSÁŘE! Jisté je, že pokud psa drží na práci a je to slušný chovatel, nemůže nikdy na psech zbohatnout. Jedno však může jistě a to je, vážit si svého čtyřnohého kamaráda a hlavně si vážit sám sebe. Než se doberu toho, o čem chci napsat musím zmínit to, že ne všichni vůdci psů mají ve svém MS na růžích ustláno a ne všude mají dobré podmínky pro výcvik svého svěřence. Že je ještě mnoho MS, které psáře přehlíží, neplatí jim ani základní příplatek na krmení, nemluvě o nějaké kompenzaci za zakoupení štěněte.To vše a mnoho jiných nechvalných aspektů odrazuje začínající myslivce a vlastně i začínající kynology. Je to smůla především pro MS ale bohužel i pro nás všechny. Já držím alpskou braku jezevčíkovitou –tedy honiče. Kdo ví co je honič,tak i ví, že v honitbě, která má na necelých 1300 ha s celkovou rozlohou 400ha lesa je to trochu problém. Ano, tento houževnatý a vytrvalý psík dokáže sám 400ha „vyčistit za dvě hodinky“. Je tedy jasné, že od února, kdy končí slušní myslivci naháňky na černou do prohánění kukuřic je psík držen velice zkrátka. Kromě vyhánění zvěře při sečení luk či jetele a podobně nemá tento psík možnost lovu. Těšíme se vždy na první pozvání na společný lov a pak už to jede jako na drátku. Plný zápisník akcí až do konce roku . Parta kamarádů dá dohromady svou smečku a je dílem času, kdy si všimnou ti, co pořádají naháňky na černou a vysokou, že to již bez dobrých psářů a jejich svěřenců prostě nejde. Ty tam jsou doby, že se stačilo jen rozkašlat u leče a černá již odcházela. Dnes je již podstatně těžší černou zvednout a důkladně rozdělit, aby šla na všechny strany. Nechává se přejít, dokáže se i náležitě bránit, zkrátka je rovnocenný partner. Mnoho MS a majitelů honiteb pořádá poplatkové naháňky ať na vysokou, tak hlavně na černou zvěř. Jsou to naháňky klasické, anebo již daleko osvědčenější naháňky se slíděním. Ovšem na ty je potřeba hodně psů, a to psů s dobrou orientací, ostrostí a zkušeností. Nutné je poznamenat, že zkušenost by měla být i u člověka, který tuto naháňku pořádá a také nesmí chybět lidem, co vedou v leči křídla a vůdce psů. Se svou smečkou jsem v loňském roce prošel 40 loveckých akcí, na kterých nebyla nouze i o výřady kolem 100 kusů zvěře. S partou, se kterou jezdím a dal jsem ji dohromady jsme projeli stovky km. Poznali jsme mnoho dobrých lidí, ale i negativní poznatky nezůstaly rozhodně pozadu. A o tom všem vám chci napsat a seznámit Vás s běžným dnem vůdce psa. Dát dohromady dobrou partu lidí je dnes umění, ale měl jsem štěstí a všichni kluci jsou vděčni za možnost, jakou jsem jim dal. Prošli jsme mnoho naháněk ať už hodně náročných či méně. Poznali jsme práci jiných smeček, ale hlavně méně zkušený psíci jsou dnes docela slušní, no a ti staří harcovníci se jen ve své práci utvrzují. Dal jsem a dávám šanci všem psům a hlavně těm na něž se klub vykašlal a raději bere své kamarády byť s jiným plemenem, ale přesto pod hlavičkou klubu. Za peníze v Praze dům!! Po některých naháňkách kde jsme pracovali jsme se dozvěděli v místním restaurantu, že je zajímavé, jak byla dnes černá pěkně rozražena. To pak rádi slyšíme. To značí dobrou práci našich psů. Někde si ovšem dobré práce psovodů a jejich svěřenců vůbec neváží, nedokážou ani poděkovat. Počkat na psíka, který hnal černou, anebo u ní někde hlásí, to je v některých MS nepředstavitelná překážka. Myslivecké tradice také nejsou dodržovány všude, ale hlavně si pletou skoro všude Honce a Vůdce Honiče. Posílat vůdce do houštinky, ve které již dávno před tím byl jeho pes, je doména vedoucích honců. Tam se nikdy už nevrátíme. Je doba kdy si můžeme již akce vybírat. Další nešvar je to, že si někteří honci, ale i psovodi pletou leč s loveckým místem. Ohrožují nás svoji střelbou a ohrožují i naše svěřence. Dostřelovat černou, u které hlásí pes, to je další nešvar. Kdejaký taky lovec se hrne dostřelit kus. To, že nesmí opustit stanoviště, že tuhle situaci si řeší vůdce honiče anebo po domluvě jeho kolega, to zřejmě nevědí. Je to vinou vedoucích honů, naháněk. Najezdíme spoustu kilometrů, ale děláme to pro svoje svěřence. Nemůžeme počítat náklady, je to náš koníček. Ale je třeba si uvědomit, že bez nás to už skoro nikde nejde. Pozvat si vůdce honičů na dobře placenou naháňku, a pak si od nich vybrat 150 Kč na svačinu, to je nestoudnost a sprostota. Stalo se nám to v honitbě na Bechyňsku- honitba Černišovice. Někdo zaplatil, někdo odjel. Dělat jim tam poskoka a ještě si platit na svačinu?? Nemají psy, ale poplatkovou naháňku pořádají. Škoda, že se občas neprovede kontrola psů před lovem. Ještě se hospodář divil, když pak vůdci odjeli. Při placených naháňkách se běžně bere na psa 500Kč. Tak ta svačina je asi sranda. Pokud Vám psa zraní černá a nebo dokonce pes zranění podlehne, nedostanete nic. Nikdo se ani nezeptá co se stalo, anebo kolik stálo ošetření. V kapse mají třeba padesát tisíc od lovců, ovšem není to všude, řeknem si to a pak tam už nejedeme. Nemáme jen špatné zkušenosti. Dobrých je více. Pomalu se naučí v první řadě poděkovat honcům a psovodům, poděkovat za dosled, postarat se o ošetření psa, zkrátka si psovodů vážit. Tam kde se pořádají naháňky se slíděním jedeme nejraději. Vše je perfektně promyšleno, do každého oddělení dostaneme člověka znalého terénu a pak je to již jen na našich svěřencích. Po celé republice se pořádají přednášky o vedení lovu, o bezpečnosti při střelbě, o ochranných pomůckách pro psy, veterináři nám vysvětlují jak se chovat při poranění psa. U nás druhý rok na farmě Helena v Brandlíně pořádáme Sraz Vůdců Honičů. O co se jedná se můžete podívat na internetové televizi VideaPro.cz. Loňské Setkání Vůdců Honičů a letošní Sraz Vůdců Honičů je tam v několika dílech. Snažíme se zvát hlavně myslivecké hospodáře, neboť si myslíme, že tam je všeho prvopočátek. Pokud se hospodář zasekne a bude pořádat naháňky po svém, tak to bude mít nejpravděpodobněji negativní dopad na srnčí zvěř a efekt na snížení černé- žádný. Jak jsem již zmiňoval -pryč je ta doba, kdy stačilo před lečí zakašlat a černá šla. To je nenávratně pryč!! Mnohdy je honec přejde a s tím, že je tam mrtvo, se leč opouští. Dobrý pes a vlastně dobrý honič nemůže černou nechat v leči bez povšimnutí. Zmiňoval jsem, že Vám ukážu jak vypadá jeden den vůdce honiče. Po příjezdu pokud ovšem před naháňkou nemáme nocleh se nahlásíme vedoucímu lovu. Dohodneme se na způsobu naháňky, ve většině případů dostaneme mapy, dohodneme zda chtějí zvěř v leči ošetřit a vytáhnout anebo to nechají na personálu, čas a konec lovu a kdo a jak a odkud začne. Lov trvá cca dvě až tři hodiny a při lovu naháňka se slíděním je výřad kolem sto kusů černé zvěře. V průběhu lovu se neustále kontaktujeme, to z důvodu bezpečnosti-tedy dodržení řady. Sledujeme práci svěřenců. Pokud psi drží černou, což je zcela běžné a černá je postřelená, ukončujeme její trápení. Po ukončení, které je dané časem nám volá vedoucí lovu zda můžeme jít na dosled. Ve většině případů máme připravené na dosled jiné psy, neboť po třech hodinách je dobrý honič natolik rozdováděný, že na dobrý dosled je docela nevhodný. Zkrátka nedrží stopu a není to ono. Jasně, kratší dosled s dobře pobarvenou zvládnou, ale například běh a nebo jiné méně ranivé postřelení je horší. Ve většině případů lovec řádně postřel označí, neboť naháňkový posídek má číslo a podle mapek jen hlásí polohu. Slavnostní výřad, před ním bohaté občerstvení, trubači.Úplně na závěr se ptá vedoucí lovu na poranění psů a vše finančně srovná. Ještě po týdnu pak volá a ptá se na zdravotní stav našich svěřenců. Ve většině případů ještě večer odjíždíme na další naháňku. V týdnu máme také čtyři. Pak je dobré mít více psů, aby se dali měnit.Co na závěr??? Těšíme se na další lovy,na další setkání v honitbách kde si psovodů váží a na kamarády, se kterými se setkáváme jen na našich lovech. Horidóóóó Konvalina Pavel
dakslkopov reaguje 28.10.2014 08:07
Profi smečky !!Nechtěl jsem vůbec reagovat na toto téma.Ovšem nedá se to.Jsem také jedním zakladatelem smečky, která má rádius po celé republice.Jezdíme kolem čtyřiceti akcí,stavím psy od deseti až po třicet na naháňku většinou se slíděním.Nechci tím ale napsat,že nezvládnem psy na menších lečích,ovšem to musím psíky pečlivě poskládat.Ošem žádný problém to není.Smečka je poskládaná ze všech plemen.Agresivní pes nemá ve smečce co dělat,vyhýbám se křížencům.Preferuji psi s PP a u starších psů i LUP.Mladí psi ve výcviku jsou samozřejmostí.Jak jinak psa naučit držet stopu,vytrvalost,preferovat černou,vracet se .Nikoho, kdo má zájem jezdit lovit aktivněji než ostatní a do dobře zazvěřených revírů nevyhazuji.Skladba smečky je veliká.Jsou tam psi na krátko,psi co loví na větší vzdálenost,psi ostří na doléhání –zkrátka je to alchymie.Jezevčík nám při absenci hlubokého sněhu udělá nemalou službu i při dosledech.Jeho důkladné nahanění při jeho kratkých bězích je až neuvěřitelné.Ovšem musí chodit a mít kondičku.Další jsou křepeláci.Pes dnes již, řekl bych universální.Volný hlas,temperament,ostrost na černou,hlasité dosledy a řekl bych, že jich hodně oznamuje.Jen vůdce to nedokáže rozpoznat. Velšterier,drsnosrstý Foxl,Wendézák jsou také psi v naší smečce.Drsná povaha a chuť jít do všeho na plno je jejich doména.Několik Bordíků, kteří aktivně čistí houštinky na kratší vzdálenost v situacích kdy jejich kolegové ženou rozraženou černou na střelce, jsou nepostradatelní.Hlavní jsou při naháňkách se slíděním honiči.Slovenský kopov,alpská braka.Musím napsat že oni udávají tempo naháňky.Ovšem správný výběr štěněte je také důležitý.Dnes není sranda dobré štěně sehnat.Ale to jsem trochu odbočil. Co se týká kolegů ze smečky.Jsou to chlapi ale i děvčata dá se říct z celé republiky.Ano,základ je z okolí,ale jezdí k nám vůdci od 150 až do 260 km.Někteří i z větší vzdálenosti.Šance nechat pracovat psy na černou je pro každého příležitost. V leči preferuji nelovit.Pokud nám to majitel nebo vedoucí lovu přímo neřekne,jsem nesvůj pokud rána v leči padne.Ovšem nejsme tam sami.Proti používání pírka a nebo řezáku nic nemám,ovšem pokud je to v rukou člověka, co má mozek na svém místě.Většinou se ale používá řezák.Nečekejte, že každý si v leči uloví postřelenou černou, kterou drží psi.Je to také kus umění,znalost černé a hlavně odvahy.O vyloučení dostřelu černé u psů zde psát nebudu.To by bylo dlouhé. Teď to Vaše pojmenování Profesionální.Nikdo z nás se tak nepojmenoval.Je nás v republice kolem šesti.Ale profi nikdo.I přesto, že zájem začíná již v srpnu a koncem září mám kalendář plný,nejsme opravdu bohatí.Za čtyři roky ježdění, ročně tak kolem čtyřiceti naháněk s výřadem jen černé kolem 800kusů je to pro nás jen a jen koníček.Když spočítám letošní sezonu ,tak náš výdělek je 12 000 Kč.Na zakončení lovecké sezony jsem zakoupil reflexní obojky,speciální ledviňáky za dobrou cenu pro vůdce a bola s logem smečky.Zbyde 5000Kč a těmi zaplatím občerstvení .Nikdo z nás si nestěžuje,je to náš koníček.To jen zde z nás dělají něco co nejsme.A podle jedné smečky nesuďte ostatní. Pokud je naháňka dvoudenní,máme zajištěné ubytování.Někdy je luxusní,někdy je to horší.Snídaně,svačina a pozdní večeře je samozřejmostí.Pokud nám dá někdo peníze,jdou do kasy.Někde dají na naftu či benzin,ovšem sesednem se do aut.Nikdo nejede sám.Někde dostaneme zvěř.Jeden kus černé z výřadu.Vždy ho dostane ten,co to má nejdál.Střádá se to. O tom, že by někdo něco neprohnal,nebo že by pes nebyl tam kde si ho střelec přál mít,to je naše věc.Doložit se to dá právě na GPS a můžu přidat mapku, kde je jasně vidět jak pes pracuje v leči.Nepleťte si prosím honce s vůdcem honiče.To je prosím markantní rozdíl. Poslední co mám na srdci je to,že vás irituje používání pírka a nebo řezáku.Pokud vám nic název řezák neříká,je to něco jako tesák oboustranně nebo jednostranně broušený.Sahněte si do svědomí.Na loveckých místech máte opravdu zbraně o třech nábojích??? Nevím co víc napsat.Neobhajuji lidi, kteří loví se psy víc než ostatní před těmi, co nás zde urážejí.Spíš mám na srdci ostatní co to čtou a mysliveckou veřejnost.Pokud bude nějaká otázka podaná slušně a bez arogance,pokusím se odpovědět.A dost možná ,že ne jen já. Slušné české poctivé kynologii zdar!! HORIDÓÓÓ
dakslkopov reaguje 28.10.2014 06:52
Jedna z prvních v Kožlí...
Rudolf Husák reaguje 28.10.2014 01:02
Pane Pavlico, já jsem na té naháňce byl a přidám svůj názor a trochu blíž to vysvětlím.Tuto velice složitou,obrovsky rozlehlou a náročnou léč i na obstavení,(79 střelců na štontech ), naháňka není komerční,nám Táborská smečka honičů jen jednou za rok prohání a to vždy koncem října,nebo začátkem listopadu,než napadne sníh a za hubičku. Smečka se v složitých a komplikovaných porostech Zahajska,Pasecka a Novoveska musí rozdělit na dvě až tři party,proto jste psy chvílemi neslyšel,poněvadž musí obsáhnout velmi složitý a členitý terén, zarostlé rokle,potoky,remízy,které vyúsťují do polí a nakonec se společně smečka sejde uprostřed celého obrovského údolí,které společně tlačí po obou stranách po potoce tuto velikou leč až k řece Sázavě,kde se celá smečka otáčí a ženou léč zpátky,jak a kudy,vše je domluveno. Do leče s nimi kvůli lepší orientaci jdou od nás ještě 3 naši honci. Nevím kde jste slyšel profesionálové,já to od nikoho z nich neslyšel. Táborská smečka je parta obětavých chlapů, měli s sebou i dvě ženy, smečka měla 33 psů a flintu měl na rameni jen někdo. Jak píše správně pan Soukup, v samotné leči,bylo uloveno pouze!!!!, jedno sele,které se vrátilo postřelené ze štontu zpátky do leče a kde ho stavěli psi a vše ostatní bylo uloveno,když to psi tlačili z leče ven.. Myslím si,že není na místě kritizovat práci chlapů v tlaku a práci jejich psů ze štontů,kde vidíte jen část práce psů v části leče.A už vůbec to nemohou kritizovat ti,kteří dokonce na střeleckém místě drze kouří,telefonují,nebo jsou tři střelci u sebe,baví se a živě diskutují,zatím co v leči se jiní snaží s pomocí psů vyhnat zvěř.I tohle jsem se dozvěl k večeru po naháňce a věřte,že tito lidé se u nás již neobjeví.. Já bych chtěl právě naopak, ještě jednou tady poděkovat Táborské smečce honičů,partě správných chlapů,nadšenců,vůdců loveckých psů,kteří k nám vážili cestu,někteří opravdu z daleka,svými auty a tito lidé se nám postarali o výřad a já jim za to moc děkuju.. Hodnotit, co se odehrává po celé několik kilometrů dlouhé a složité leče mohou jen vůdci psů a jen ten,kdo si alespoň jednou!!!, prolezl,proplazil se,potrhanej,touto obrovskou,ostružiním a trním zarostlou paseku s mnoha roklemi a potoky,kterou tito chlapi ženou v kuse 4 hodiny. Z informací 6 závodčích vím že hodně zvěře černé se neulovilo,uteklo,bylo chybeno, a taktéž dvě lišky. Tolik stručně k naháňce v MS Želivka.
dakslkopov reaguje 27.10.2014 22:27
No,ono jde hlavně o to,zda vůbec nějaký pan Pavlica existuje.Registrován je před čtyřma lety a od té doby nic.Až teď.Spíše se bude jednat o nějakého zhrzeného třeba psovoda a nebo někoho z jiné smečky.Znáte to-závist!!!Mate mě to,že nám přidal název profesionálové a že máme výborné psy.Místní jsou rádi,že do leče nemusí.To nebude jeho pravé jméno.Jsme v Čechách!!!!A nebo ať řekne kdo ho zval a vedle koho stál.Názor mít může,za to se nemusí stydět.
Konvalina L reaguje 27.10.2014 22:19
No Milane,je možné že byl pan Pavlica loni,nebo možná předloni na naháňce a ulovil tam prase.Teď vyrazil znovu a ono nic,to bude psema,to je jasný..
Sojka reaguje 27.10.2014 22:17
Jestli von to nebude nějaký bystrozrak???:-):-)
Sojka reaguje 27.10.2014 22:15
Tak mě by třeba konkrétně zajímalo, podle jakých kriterií pan Pavlica posuzuje práci psů, která podle něj nebyla nijak oslnivá, když stál někde na štontu a v tom podrostu je sotva vidět na 2 metry a ta leč je poměrně rozsáhlá. Sakra, jak to ten chlap jenom dělá, že přes to údolí přesně ví, jak ti psi pracujou nebo nepracujou? MS
dakslkopov reaguje 27.10.2014 22:01
Ještě pro úplnost.Psů v leči pracovalo 33.Pozor,vlastně nepracovalo.Na straně kde jsem se flákal já,tedy levé,ti psi kteří nic moc nedělali stavěli zřejmě omylem černou které nějaký pozorný střelec prostřelil spárek v kloubku.Kdyby ho nestavěli,užívalo by si dobrého života.O třech to jde ještě lépe.Na straně druhé ke konci leče dva hňupy jezevčíci a nic moc jagoš stavěli další pomlácený kus černé.Ano,práce těhto psů nebyla nikterak oslnivá,ale přece jen.Ten makovec psovod pak ukončil černé trápení.Vím,měl doběhnout pro pana Pavlicu,ovšem ten by asi nemohl,pěchoval si nácek již v osvěžovně.Již jsem pochopil že se máme hodně co učit.Instruktorem bude zkušený vůdce pan Pavlica co má supr psa ale asi ho nechal doma.Jen by mě zajímalo z čí pusy jste slyšel že o sobě říkáme jsme profesionálové.To se asi ale budete bát říct.Více k tomu asi nebudu psát.Necháme ostatní...
Rudolf Petera reaguje 27.10.2014 21:58
Nechápu smysl této diskuze. Nikdo z nás, kteří jsme na té naháňce nebyli to nejsme schopní nijak kvalifikovaně okomentovat. A jestli ta smečka, potažmo její psovodi stáli za hovno, bylo by asi lepší si to vyříkat hned a přímo na té akci než si tady plácat játra na internetu.
Sojka reaguje 27.10.2014 21:46
Tohle je asi zbytečná debata, nejlepší by bylo, kdyby si pan Pavlica pořídil psa, udělal s ním zkoušky, koupil si dvoje kalhoty, aby mu aspoň nějaký po těch ostružinách zůstaly, pár kožených pracovních rukavic a příště může směle vyrazit vpřed. Zaplatí si dopravu z Brna za svý, flintu nechá doma, ale zase dostane sváču. Já se rád podívám, dám si cígo, klídek pohoda. Pak někam napíšu, jak ten pes stál za hovno, pan Pavlica vůbec nebyl z jednoho konce údolí na druhý konec slyšet, prostě na hovno a vůbec, nic jsem nestřelil a neviděl, nebejt toho, že jsem zrovna mobiloval, no tak si lidi představte, že bych tam musel stát skoro 3-4 hodiny jen tak, páč ten Pavlica těch cca zarostlých 35 ha neumí protlačit za 15 min. Prostě na hovno. Asi se bude muset ten hoch ještě hodně učit. MS
Konvalina L reaguje 27.10.2014 21:41
Vážený pane Pavlica,když terén leče tak dobře znáte,jistě víte,že dostat z údolí ulovený kus je ve většině případů nemožné.Jistě víte i to,že 90% času konání leče lezou psovodi po všech čtyřech z rokle do rokle,brodí se bahnitými koryty potoků které lečí vedou,věřte mi,že většina má co dělat aby unesla sebe a svou výstroj,natož aby se tahala s uloveným divočákem.K práci psů řeknu jen to,že se povedlo rudlíky černé slušně rozrazit,střelci stříleli na všech stranách leče.To jak stříleli už bohužel neovlivníme.V leči bylo za pomoci psů uloveno jedno sele s přestřeleným během.Takže si psovodi opravdu "zalovili".Jak jste si jistě všiml na zahájení naháňky tak u výřadu,většina psovodů neměla zbraně..Docela rád bych viděl Vás a Vaše psy v akci abychom se mi "hoši" něco přiučili.Děláme ročně několik desítek naháněk a množství ulovené zvěře se počítá v řádu stovek kusů,ale jsme jen lidi,nejsme dokonalí a většinu z nás by jistě potěšilo,kdyby jste nám předvedl jak se to dělat má a doplnil to i o nějakou dobrou radu.Já osobně si spíše myslím,že jste si zkrátka "nezmáčnul" a to je podstata celé věci..S přáním pevného zdraví a loveckých úspěchů Ladislav Konvalina.HORIDOOO!!!
dakslkopov reaguje 27.10.2014 21:19
A ještě přidám další fotky aby si na ty lidi dali všichni pozor!!!!Tohle je fotka údolí kde se loví...
dakslkopov reaguje 27.10.2014 21:15
Ještě jen pro úplnost-já chodím také beze zbraně.Co se týká počtů ulovených kusů,není to prvně dvanáct ale osmnáct.Podle slov hospodáře se nikdy víc jak pět nepodařilo ulovit.Na fotce velice špatný výsledek práce Táborské smečky!!!!!!!!!!!!!
Sojka reaguje 27.10.2014 21:09
Leone, to asi bohužel známe všichni, jednou jsem takhle dělal blbce v Krušných Horách, byl asi jen metr sněhu :-) a němečtí soudruzi si na štontu dávali pivko a doutníčky :-). Čoveče, nevím jak je to možný, prej na ně nic nešlo :-). Podle stop šel rudl vysoký od nich tak 20 m :-). Co naděláš. M
dakslkopov reaguje 27.10.2014 20:59
Vážený pane Pavlico,profesionální smečkou jste je nazval zřejmě pouze vy.Milerád si stoupnu na Vaše místo a nechám si černou přihnat až pod nos.V této lokalitě jsme byli již tuším třetí rok a první lov bylo uloveno tuším dvanáct,druhý rok 22 kusů a letos deset.Na nejméně deset bylo stříleno a podle slov lovců a počtů bylo vyhnáno zhruba kolem šedesáti kusů černé zvěře.Velká nedisciplinovanost lovců na loveckých místech pak psovody velice mrzí,protože terén je tam katastrofální.Při nastoupení do leče již stáli tři lovci u sebe,další měli na loveckém místě osobní auto a vesele pojídali svačinku v autě,další si vyřizoval telefon.Chápu že stát tři až čtyři hodiny na místě není sranda,ovšem pokud se chci zúčastnit takovéhle akce,musím se řádně obleci a obrnit trpělivostí.Co se týká psů-myslím si že Vám pane Pavlico nepřísluší hodnotit jejich práci.Navíc si myslím,že jste mohl přijít a svůj problém řešit rovnou na místě třeba s hospodářem a nebo předsedou.Jen doufám,že se příští rok přidáte do leče a perfektní práci nám předvedete.Já si s ostatníma zapálím,vyřídím si pár hovorů,sejdeme se dohromady a pokecáme si o těch blbečcích co se neozvou neb loví za nás v leči.No a pak proberem jejich blbé psy,no ti naši chytří jsou doma za kamny.Pak se za 200Kč nažerem a ty blbce co tam honí pomluvíme.Asi tak???Na fotce je terén který ti odborníci musí projít aby se pan Pavlica z Brna pobavil.Sahněte si do svědomí a tím nemyslím jen Vás,zda se na loveckých místech chováte tak aby práce psů byla zhodnocena.Konvalina Pavel st. vedoucí smečky.
Leon Zumr reaguje 27.10.2014 20:57
Víš jak je drahá munice Milane a to co popisuješ je česká klasika nejlepší bylo když jsem takhle vylez z bordelu kde jsem se plazil po čtyřech a venku pánové stáli u auta cigárko kávu z termosky a veškerá zvěř prošla bez rány,ještě byli dodčený když na ně kamarád vystartoval že se na to můžem vysrat dělat jim ču....
Sojka reaguje 27.10.2014 20:49
No to je trochu zvláštní, byl jsem tam jako psovod, v leči bylo prasat dost, tak cca 40-60, minimálně tři rudly se psům postupně podařilo rozrazit, zvěř na střelce šla, přímo v leči se ulovilo pouze jedno sele (postřelené na běh - přestřelený nad spárkem), takže asi těžko tvrdit, že si v leči byl někdo zalovit. Terén je tam obtížný, hlavně díky stráním a podrostu ostružin, zvěř se těžko zvedá. Osobně chodím bez flinty, jen se psem, tak jako většina. Velmi zajímavé však bylo chování některých střelců na štontech, které jsem měl možnost pozorovat. Hloučky po 2-3 lidech zabraní v diskuzi, nejlepší byli ti dva, co pro jistotu seděli rovnou v autě místo toho, co by stáli na štontu, kam je zavedli. Tak asi tak. Ing.M.Soukup
Dušan Pavlica reaguje 27.10.2014 19:15
???