ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk
Daněk
vloženo: 8.2.2014 19:23
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Jelen Polsko 2011
Jelen Polsko 2011
vloženo: 16.2.2012 19:58
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Moji letošní srnci
Moji letošní srnci
vloženo: 28.8.2012 06:20
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 9.10.2012 08:32
autor: Marek Drha

zbraně

Brno Super
Brno Super
vloženo: 27.2.2012 21:59
autor: Trlifaj Vladimír

fotopast

Odpolední návštěva
Odpolední návštěva
vloženo: 17.4.2014 11:38
autor: Honza

myslivecké umění

zátišie s farbiarom..
zátišie s farbiarom..
vloženo: 22.5.2013 16:13
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233313 fotek (0 dnes)
  • 7956 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8883 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748926 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3293020 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56444 hlasování videí (0 dnes)
  • 37648 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Diskuze

Naši noví představitelé ČMMJ

Děda z lesa vložil 1.2.2016 14:53
V únorovém čísle Myslivosti jsem byl nemile překvapen fotografickou prezentací nových představitelů ve vedení ČMMJ. Na str.12, 13 a 15 se nám představují s ulovenými jeleny, avšak zvěř na levém boku, bez poct a úlomku nebo úlomek na levé straně klobouku, nevhodné oblečení... Místní strážci mysliveckých zvyklostí a tradic by se u těchto fotografií vyřádili, já mám u předvedené prezentace současných špiček ČMMJ nepříjemný a zklamaný pocit.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Sojka reaguje 20.2.2016 11:57
Další změna: http://www.silvarium.cz/myslivost/jednatel-cmmj-ing-josef-orlovsky-byl-odvolan-z-funkce http://www.cmmj.cz/Aktuality/Aktuality/Informace-(2).aspx
Jiří Wenzl reaguje 7.2.2016 13:18
To já jsem nemile překvapen, že únorová Myslivost mi ještě nepřišla.
R V reaguje 6.2.2016 17:25
Sojka- čtu tvé příspěvky k této diskuzi s otevřenou pusou. Nijak ti tím nechci lézt do zadku a ani to nemám v plánu, ale úplně se s tebou ztotožňuji co se názoru týče na toto téma!!!
Sojka reaguje 6.2.2016 15:06
Rone, zdravím. Nevím, proč mi podsouváš, že ČMMJ je pro mě jakýsi nepřítel, sice jsem se mnohokrát kriticky vyjádřil k řadě aktivit této organizace, ale nikoliv proto, že to je ČMMJ. Nejsem jejím členem (ani nebudu), a ani žádné jiné myslivecké organizace (APM,ŘSH,SCI…), takže nejsem v tomto směru ničím zatížen, nemám žádné vazby a naopak si myslím, že díky tomu si mohu dovolit být do značné míry objektivní, jsem jen prostý nezávislý držitel LL pojištěný u komerční pojišťovny :-) a nehodlám na tom nic měnit. ČMMJ je pro mě jen nějaká zájmová organizace. Stejně tak nepovažuji návrh hlavních směrů činnosti ČMMJ za nějakou ideologii, takový plán mají všechny velké firmy a organizace (a je to správné) a je úplně jedno, jak tomu budeš říkat (návrh hlavních směrů, marketingový plan, vision- mission, plan of activities, koncepce bla, bla,bla), v podstatě je to vyjádření toho, že: teď jsem v bode A, chci se z těchto důvodů dostat do bodu B a půjdu tam tudy a tudy a chci tam být za X měsíců,let…a o něčem to vypovídá a taky se od toho pak odvíjí to další, i třeba ty dotace zkoušek LUP. Třeba APM to má od roku 1995 a má to 12 stručných jasných bodů :-), u ČMMJ to počítat nehodlám, do tolika neumím :-)(jak říkal Kopčem všemu, čeho bylo víc než 3= moc mnoho), ale v minulosti jsem opakovaně napsal, že ČMMJ je naprosto bezkoncepční organizace (možná to snad bylo lepší, než teď:-), když jsem to viděl:- ), stejně jako to, co ČMMJ vyprodukovala v posledních 10-15 letech ). To, že nejsem členem žádné myslivecké organizace ale neznamená, že se o to nezajímám, protože to jsou věci, které často zásadním způsobem ovlivňují dění a stav v myslivosti a dotýkají se pak i mě jako nezávislého držitele LL pojištěného u komerční pojišťovny:-)(třeba legislativní změny), zejména pak, když nějaká organizace deklaruje tyto zásadní změny iniciovat či prosazovat. Často mám ale pocit, že 99,9% členů této organizace to nezajímá vůbec :-). Pak se často diví. Samozřejmě můžeš namítnout, že je velmi snadné něco kritizovat. To je pravda. Tak aby to nebyla jen samá kritika, třeba negativní vyjádření ČMMJ (jako jediné myslivecké organizace – doufám, že zatím jediné a budou snad i další) k návrhu EK na zavedení nesmyslných restrikcí zbraní považuji za vzácnou první vlaštovku, kdy se tahle organizace postavila za myslivce (ale jak známo, jedna vlaštovka jaro nedělá), takže můj negativní vztah k ČMMJ to nijak nezmění. Dívám se na to asi jiným úhlem pohledu než další kolegové, viz třeba ty předchozí příspěvky ohledně zkoušek LUP, spíš řeším ty koncepční věci, ale od nich se pak i ty zkoušky odvíjí. A když se vrátím k tomu, co napsal Děda z lesa, lze jen souhlasit. Nejsem rozhodně žádný “ortodoxní zastánce čistoty” nebo moralista, mám v tomhle směru spíš benevolentní přístup a tento “exces” bych řadil spíše k těm marginálním (můj subjektivní názor), ale už z principu, pokud někdo chce vést tuto organizaci, tak by si to měl ohlídat. Navíc mě poněkud překvapuje, že v tzv. “odborném” časopise neexistuje jakási “odborná” kontrola či korektura jako poslední možnost tohle vychytat či zastavit. MS PS – a to s tou koroptví, to mě teda fakt nadzvedlo :-) 
Rudolf Husák reaguje 5.2.2016 16:04
....ČMMJ má především jiné starosti než myslivost.....Přesně tak jak píše Sojka a připomíná nám předchozí vedení ČMMJ, a kam to ti myslivečci po letech dotáhli a hlavně,co nám po nich zůstalo.Je to rok od roku horší,všechno v naší myslivosti jde do haj.zlu.Vždyť je to nedavno,co se dostal do funkce jednatele ing. Kostečka,když ČMMJ vládl Palas.To bylo slávy,že teď je tam konečně ten jedině,pravý,nejlepší jednatel ze všech a pak jsme se jen dozvídali a nestačili se divit.Členskou základnu potřebuje ČMMJ pouze k placení příspěvků,jsem též dlouholetým a zklamaným členem a vím, že to tak je,ale už mě není dvacet..Kdy a kde, se nás obyčejných lidí,myslivců ČMMJ zastala???V čem???Zeptejte se v mysliveckých sdružení členů,na někoho z vedení ČMMJ,na nějakou osobnost,většina na 100% neví o jednotě vůbec nic, starší si možná vzpomenou ještě tak na Hromase.Pamatuji,když se ČMMJ stěhovala,když se dělala sbírka na budovu v Jugmanové,to se ČMMJ přímo enormě obrátilo na myslivecká sdružení v celé zemi,potřebovali peníze a pak už zase dlouhá léta nic. Kam zmizel obrovský majetek Interlovu,kdo o tom co ví???Přístup pojišťovny HALALI k obyčejným členům,vím co řeší pořád dokola,vůdci loveckých psů na naháňkách. Ano,je fakt, že nechápeme staronové vedení,které má zcela úplně jiné starosti,než mi, obyčejní řadoví myslivci vůbec tušíme. Ale k novým pánům z ČMMJ snad poprvé veřejně odpresentovaných na fotkách z lovu, v časopise myslivost.Píši prosím jen svůj názor,možná naivní,ale stále chci věřit,že to už konečně někdo bude myslet s tou naší krásnou myslivostí dobře a hlavně ČESTNĚ!!!!!! Jejich chování se takto veřejně presentovat,hodně poctivých myslivců uráží….Je jim šumafuk,co si myslí,nebo budou myslet obyčejní slušní myslivci. Vůbec si neváží toho,že budou zastupovat organizaci,která má hluboké hrdé stavovské kořeny i tradice,které přetrvávají celá staletí a její provoz také v sobě ukrývá hodnoty duševní a mravní.Družiny sv.Huberta přece bývaly chloubou každé vesnice.Vážnost stavu,líbivé oblečení,myslivecké zvyky,tradice,dovednosti,troubení,specifická mluva,vyhlášená kuchyně,pasování do stavu,pozdravy,přípitky,obřadné hony,atd…atd...Vážení!!! Tohle oni nectí, již v samém začátku !!!!!!!! Rozhodli se snad dobrovolně zastupovat organizaci, která má zvyky,mluvu a tradice?????? Všechno dobré v této zemi, se překrucuje,nectí,a jde pomalu a jistě, do haj.zlu. Je také velkou chybou,že myslivcům, venkovu a celé naší přírodě,vládnou a hlavně o ní rozhodují lidé z měst z paneláků, a též do všeho kecá,mnoho dalších novodobých, kapitalistických výpěstků. Jsou to vesměs lidé,kteří v přírodě, na venkově nevyrostli, přírodě nerozumí, a nic o ní neví.
Ron Gordon reaguje 5.2.2016 11:48
Dědo, já myslím, že je třeba diskutovat, ale s diskutéry na úrovni a takových, kteří do diskuse se chodí jen „ vyblít“ si nevšímat. Oni to se svou inteligencí sice nepochopí a i když jim nikdo nebude oponovat , budou stále mlít to své. Není problém takovýto příspěvek nečíst. Naopak je tu většina diskutujících s kterými diskutovat lze a s takové diskuse rozšiřují povědomí. K samotnému problému jsem se vyjádřil v úvodu a jsem rád, že to zde Sojka tak rozjel. Až na nějaké drobné ivektivy musí podstatná část členstva ČMMJ konstatovat – má pravdu , předsedo ! Je vidět, že jako správný taktik se drží toho, že je třeba znát „idologii“ nepřítele a návrh hlavních směru činnosti vydaný vedením ČMMJ má důkladně nastudován. Já se nestydím přiznat, že ač jsem tento návrh po vydání přečetl několikrát tak jsem se v něm za polovinou lidově řečeno ztratil a zůstalo mi v paměti jen stále se opakující slůvko aktivně. Vůbec se nedivím, že toto bylo zástupci( jak píše Sojka dědečky) schváleno, protože je poslech přednesu tohoto sáhodlouhého elaborátu uspal. Ale ono je problém, jak tam nějakého mladšího a schopného člena dostat, když v dnešní době nikdo v produktivním věku nemá čas, takže to obvykle končí – jsi v důchodu máš na to čas a tam kde se najde nějaký ten mladší se zájmem, tak to bývá zpravidla ten “všehoschopný“ tlačící se ke kariéře. Myslím, že někdy méně je více a tento návrh mohl být kratší a srozumitelnější, protože to někdy vypadá, že ji sám navrhovatel zapomíná co bylo v úvodu. Dalším problémem je to, že si někdy lžeme sami do vlastní kapsy. Doufám, že se Daksl neurazí, když použiji jeho příspěvek -No tak třeba Jarda měl starost .Přišel o jeden revír z mnoha a tak měl starost jak ho dočistit než ho předá.Mluvil jsem s jedním psovodem co mu tam pracoval při naháňce,prý katastrofa.Všechno padalo co vylezlo.No a podle zdroje je na ministerstvu dopravy.Tak mu asi zle není.Nebyl to špatný člověk a ani myslivec. Byl výborný kynolog.Jen asi peníze ho změnily. Když si takto dovedeme vždy odůvodnit počínání svých kolegů, tak se pak nedivme, že to nemůže fungovat. Můžeme pak jen konstatovat, vždyť to nebyli špatní lidé, ani myslivci, ale peníze a funkce je zkazily ! Nějak nechápu, jak může vlastník několika revíru být prospěšným ve vedení organizace, kterou drží nad vodou právě ti obyčejní lidoví myslivci . To je asi tak, jako je poslanec Benda , který zasedl do poslanecké lavice z lavice školní prospěšný obyčejným lidem.
R V reaguje 5.2.2016 05:10
Mam známého, který sedí na SSM a je to vysloveně chodící enciklopedie. Vždy dodržoval a ctil tradice. Bohužel takový leží v žaludku mnoha lidí a proto jsou namyšlení a arogantní v očích spousty lidí. Sojko je to jak píšeš a právě kvůli tomu mému známému to vidím, když to čtu, protože mě otevřel oči už před léty.
Děda z lesa reaguje 4.2.2016 22:55
V poslední době již velmi nerad diskutuji na mysliveckých webech, protože se diskuze obvykle zvrhnou díky nevítaným a laickým jedincům v nečtivou frašku. - Zdejší vyjímku jsem učinil spíše jako fotograf než myslivec z tohoto důvodu : Časopis Myslivost hlásá na titulní straně slogan ...s tradicí od roku 1923, ale jeho počínání je v mnoha případech hrubě netradiční. - Kdybych jsem sem pověsil zmíněné fotografie já, v komentářích pod nimi by za chvíli na mně nezůstala nitka suchá, místní strážci "čistoty" by mně rozcupovali... - Nejvíce jsem byl ale nemile překvapen zjištěním i na souběžných webech, že je to jedno, na kterém boku leží zvěř či je zasunut úlomek - hlavně že to jsou dobří myslivci ! K tomu opravdu nou coment...
Sojka reaguje 4.2.2016 21:46
Jj, těch úsměvných perliček je tam trochu moc na to, aby se to dalo brát vážně. Nicméně je to zřejmě prezentováno jako vážně míněný návrh, ačkoliv je to jen neuspořádaný soubor výkřiků do tmy (což nijak nebrání tomu, aby sjezd dědečků to schválil jednomyslně, hned po pozření párku s hořčicí:-):-)). Zaujala mě řada věcí, třeba 33/2/a - "metodicky usměrňovat chov černé zvěře tak, aby nedocházelo k vysokým škodám na zemědělských kulturách". Panebože, tohle mohl vyplodit opravdu jen úplný idiot. Obvykle nadřízená složka metodicky řídí složku podřízenou. Tak nějak nevím, pro koho je ČMMJ nadřízená složka, trochu si to asi pletou, nicméně každý uživatel honitby, ať už MS,HS,právnická nebo fyzická osoba je zcela samostatný právní subjekt a s ČMMJ nemá nic společného, tak co chtěj metodicky řídit? Buď mám jako uživatel honitby černou zvěř normovanou a lovím podle plánu, nebo lovím na základě vyjádření SSM podle par. 36 nebo rozhodnutí na zákl. par. 39. Tak co na tom chce nějaká ČMMJ metodicky řídit? Za mnou přijít nějakej jouda z ČMMJ a začít mi něco vykládat, tak letí postrkem s otiskem mojí boty v místech, kde záda ztrácejí slušné jméno. Taky pod bodem 5b - sokolnictví, je uvedeno: Připomínkovat a prosazovat možnosti maximální regulace nepůvodních druhů predátorů. Tím asi ČMMJ myslí třeba možnost lovu psíka mývalovitého loveckým dravcem, když je to pod sokolnictvím. Sokolníci budou asi blahem bez sebe :-). A takhle by se dalo pokračovat dlouho, bod po bodu, prostě jen snůška sraček. Tak jen aby platící členové ČMMJ věděli, na co jejich peníze budou použity. MS
R V reaguje 4.2.2016 20:50
Sojka-tak jsem si to pročetl od A do Z. Má naprostou pravdu a je to k smíchu!!! I ten bod k podporování maximálnímu přístupu do všech lokalit ze strany široké veřejnosti.
Zdeněk Cedidla reaguje 4.2.2016 19:26
Jo pane Čechovský,to si také pamatuji zkoušky,kdy hlavní rozhodčí byl tak opilý,že nemohl ani přečíst výsledky zkoušek a ostatní rozhodčí při nástupu a vyhlašování výsledků seděli kolem plotu ve stejném stavu.Dlouho,dlouho se o tom v širokém okolí mluvilo.
Sojka reaguje 4.2.2016 18:05
Jinak, jeden z prvních bodů z NÁVRHU HLAVNÍCH SMÉRU ČINNOSTI ČMMJ je: ÚSEK KULTURNĚ - PROPAGAČNÍ 1) Výchova a vzdělávání - Dbát na dodržování mysliveckých zvyků a tradic, etickou a kulturní úroveň členů. Vemte na vědomí, že se jedná u členů!, nikoliv vedení:-), takže uveřejněná fota jsou v naprostém souladem s tímto návrhem, Vy jako členové to máte dodržovat, vedení se to netýká:-):-). Tak na co si stěžujete? MS http://www.myslivost.cz/Pro-myslivce/Aktuality/Navrh-hlavnich-smeru-cinnosti-CMMJ-2016-2020
Sojka reaguje 4.2.2016 17:50
Proboha, neřešte tady píčoviny typu dotované zkoušky BZH, jasně že vám ČMMJ či OMS tak leda udrobí a zbytek si musíte odmakat zadara, tak je ten systém postavený, samozřejmě že vám daj hovno. Řešte třeba to, že ČMMJ zveřejnila "NÁVRH HLAVNÍCH SMĚRŮ ČINNOSTI ČESKOMORAVSKÉ MYSLIVECKÉ JEDNOTY, z.s. PRO FUNKČNÍ OBDOBÍ 2016 – 2020", to si přečtěte a tam hledejte, co tahle organizace má v plánu. Mimo jiné třeba prosadit dobu lovu koroptve. Asi jsem UB, ale když se podívám na statistiku, tak stavy klesají, výrazně, přes veškerou péči(lokální). Při současných početních stavech kolem 30 tis ks na celou ČR, chcete lovit koroptev? (když pominu, mezinárodní úmluvy). To je ta hlavní náplň? Kdo to proboha vymylel? Členové ČMMJ, přečtěte si to, a zkuste se trochu zamyslet. Už dlouho jsem neviděl takovou snůšku blábolů zcela nesystematicky poskládanou a prezentovanou evidentně bez toho, aniž by kdokoliv udělal nějakou korekturu (nesedí posloupnost, určité věci jsou v protikladu) vztáhnul to nějakým způsobem k platné legislativě, bez jakýchkoliv termínů, relevantních dat atd. Proboha, tohle má být nějaká odborná organizace, která si dělá ambice navrhovat změny legislativy a určovat koncepce? MS
R V reaguje 4.2.2016 16:28
K.Márik-já osobně ten průměr už zkazil. Sojka- nemám co bych vytknul tvému komentáři. Naivitu jsem poslal k vodě. Bohužel máš svatou pravdu...
Sojka reaguje 4.2.2016 14:09
Tak ČMMJ má především jiný starosti než myslivost, je potřeba nějak dořešit ten průser s pronájmem Jungmanky na bordel :-), pardon, teda vlastně swingers club :-),s tím nějakou tu žalobu:-), pak podíl v s.r.o. Hubertus, o kterém nikdo z členů nemá ponětí:-), pak ještě prosadit povinné členství, aby byl zajištěn finanční přísun a bylo co tunelovat:-), k tomu pár dalších ekonomických aktivit jako Halali, Interlov, různé nadace atd., a vy se tady prosťáčkové budete hádat jako kluci o to, jestli něco leží na pravým nebo levým boku a na jakou stranu si někdo strčil větev za klobouček :-). Už to pochopte, staronové vedení má jiný starosti. Božínku, tak naivní skupinka jako lidoví myslivečkové, to se fakt hned tak nevidí:-). Ale jasně, bude líp, nejlépe tak, že společným úsilím se to někam posune :-):-):-) (pokolikáté už????). MS
Lubomír Stejskal reaguje 4.2.2016 12:38
Pane Konečný, děkuji za téměř bleskovou a "vyčerpávající" odpověď! U Vašeho prvního příspěvku jsem byl na vážkách nevěda, co si o tom mám myslet. Tím druhým jste to vylepšil :-) To jste vymyslel sám nebo Vám někdo poradil? Ať tak nebo tak, teď už vašemu spolku nezbývá, než si nechat udělat razítko s otiskem JE ČLENEM ČMMJ - NEMAKÁ a tím ocejchovat to množství žádostí (členů ČMMJ) které k vám dozajista směřují :-) Přeji Vám hezký den!
K.Marik reaguje 4.2.2016 12:17
Pane Nový, mohu s Vámi jen souhlasit. Na druhé straně - co se týče krajského sněmu ČMMJ ten je organizován jednou ročně a faktem je, že místo abych tam šel sám zvykl jsem si a přijal fakt, že tam za MS chodí jeden delegát. Což je samozřejmě špatně, ale na druhé straně je to tak jednodušší. Myslím si, že pokud něco kritizuji, mám být součástí toho co kritizuji, jinak je moje kritika bezpředmětná. Jinak naprostý souhlas s tím co píšete.
Lubomír Stejskal reaguje 4.2.2016 11:36
Pane Konečný, Vy se pozastavujete nad názvem tohoto vlákna. Já zase nad Vaším příspěvkem a stanovami vašeho spolku - tedy pokud tady zase jen jistým způsobem nemoralizujete a nekrmíte nám uši :-) Chápu, že to jsou "VAŠE" Stanovy, tak nám tedy ještě prozraďte, jakou jste povolili politickou příslušnost vašich členů, vyznání, národnost, vzdělání, sociální postavení a podobně.
Jan Nový reaguje 4.2.2016 09:29
Pane Marik, Váš názor se mi zamlouvá, nicméně v závěru sám o sobě konstatujete, že jste ta ovce ze stáda. A to se moc v ČMMJ nezmění. Vystoupil jsem asi před 15 lety. Už tehdy jsem se rozcházel v závěrech, které ČMMJ dělala. A krach a "jednání" v Interlovu atd.. Zkoušky psů-přesně jak je popsáno níže, ČMMJ nic vůdcům nedá a uživatelé honiteb z toho nic nemají. Chtěl jsem být kynol. rozhodčím (30 let praxe, s pejsky i na mezinár,zkouškách atd.) všechny podmínky jsem splňoval, jen ne členství-je to správné, takto si vytvářet monopol? Adepti-Vy jste zapomenul na "rychlokvašky", zkoušky MH které se dali koupit, lukrativní honitby vrcholových funkcionářů ČMMJ. To vše je ČMMJ. Pak se zeptáte v MS a 90 % neví, kdo byl zvolen novým předsedou nebo že volby vůbec byly. Jaká je osvěta? Kdy naposled ve Vašem okolí měla schůzi základní organizace ČMMJ(ne MS, neslučujte to dohromady). Pak si položte otázku, co jako členové děláte. Mnoho členů ještě stále spojuje dohromady činnost a schůze mysl.spolku a zákl.org.ČMMJ. Tam kde je např. v MS členů a nečlenů ČMMJ 50x50%??? Osobně bych byl také rád, aby organizace myslivců fungovala, jsem ale skeptik a v dnešní rozpolcené společnosti bude velice těžké dát do kupy jednu fung.organizaci. Spíš více funkčních celků sdružených pod vedení zástupců s jednotnou základní koncepcí. Ale pokud takovýto celek prezentuje svoji činnost, hned je ze strany ČMMJ potlačován, místo toho, aby došlo ke spolupráci (viz řád sv. Eustacha x ČMMJ zkoušky psů-činnost rozhodčích)-jen jako příklad.Přeju všem mladším, aby se toho jednou dočkali.
Zdeněk Cedidla reaguje 4.2.2016 09:18
Kolego Romane,nelze s Vámi souhlasit.Když vezmu v potaz kolik stojí kurz adeptů a hospodářské zkoušky,kolik stojí účast na kynologických akcích tak naopak zbude spoustu peněz,které si OMS nechá.Uvedu Vám jeden příklad.V našem sdružení jsme dost často pořádaly zkoušky vloh a podzimní zkoušky.Bylo přihlášeno větší množství psů,proto na OMS vymysleli fígl jak to vyřešit typicky po Česku.Ustanovili dva hlavní rozhodčí,tím jakoby probíhaly současně dvoje zkoušky.No ale sdružení zaplatili pouze za konání jedněch zkoušek.Tak z principu jsme pořádání dalších zkoušek zrušily.Další příklad.Před několika málo lety si celá myslivecká rada platila z peněz OMS hony na bažanty,myslíte si že je to v pořádku,já teda ne.A tak bych mohl pokračovat na několik stránek což není mým cílem.Proto se nedivte,že lidé toto už nechtějí podporovat.Protože už počínaje OMSEM až po ČMMJ tyto orgány ovládají skupiny lidí,které si mezi sebe jen tak nikoho nepustí.Členskou základnu mají pouze jako zdroj příjmů.Nenechte se vysmát,že za nás bojují.Ti bojují především sami za sebe.Za 34 let výkonu práva myslivosti si nepamatuji,že by nám někdy OMS pomohl.Ba naopak vždy po nás chtěl.
dakslkopov reaguje 4.2.2016 09:12
Souhlasím,až na nepřijímání do spolku.U nás byli přijati adepti tři.Kluk,který když se opil tak somroval na naháňce cigarety od hostů,s prácí nepomohl a korunu nasadil jeho kariéře když jsem mu volal zda by nepomohl kolegovi natáhnout plachtu na senáž,tak nemohl,neboť seděl při sekání v kukuřici.To byl jeho konec.Pak tam byl přijat další,ten zas nekrmil,nedal sůl ač byl upozorněn a tak za něj jezdili krmit kolegové.Jeho tatínek pak vyhrožoval vyndáním zubů myslivecké stráži.Tak také nebyl přijat.No a pak poslední byla dívka.Za ní chodila na všechny akce její nesmírně pracovitá maminka a i bezvadná ženská,ovšem přijímali jsme dceru,ne maminku.Dnes je stejně na Šumavě.Její tatínek nám dělal pořádky v MS a tak jsme ji také nepřijali.Všichni tři byli z lesárny v Písku.Tak nevím,u nás vstřícnost byla.Samozřejmě nepíšu podrobnosti,to se sem ani nehodí.Myslivecký kurz-o tom mám také nevalné mínění.Každou sobotu do vás valí mraky informací,to nemůžou pobrat .Myslím že praxe by byla víc než teorie.Ale kdo by jí poctivě dělal.O mluvě a tradicích neví zhola nic a tak bych řekl,že rychle to udělat když to má Franta a to je vše.Jenže není.A pokud se naši zástupci takto prezentují,nedivme se,že jde myslivost do pr....
K.Marik reaguje 4.2.2016 09:03
Romane, rád bych reagoval na Váš příspěvek. Děda z lesa má se svojí kritikou dle mého názoru pravdu. Nevadí mi ani tak na kterém boku leží ten jelen, když není na výřadu, jako spíš ten úbor lovce popř. ten úlomek. Já ty pány osobně neznám, ale pokud chtějí stát v čele organizace, která se tváří jako garant mysliveckých tradic, pak je to opravdu špatně. Stejně tak se přikláním k většinovému názoru v této diskuzi, že ČMMJ příliš nefunguje. Přestože jsem jejím členem, mě osobně nezastupuje. Nikdo se mne nikdy neptal na moje názory, např. s postupem vedení ČMMJ kolem novely zákona o myslivosti nesouhlasím, nevidím jediný důvod proč jej nepřijmout, třeba již z toho důvodu, že řeší " hromady", nebo že stanoví i určitý podíl majitelů na škodách způsobených zvěří. A co se týče mladých myslivců, je sice pěkné, že z kurzů vycházejí noví myslivci, ale k čemu to je dobré, když je pak myslivecká sdružení nepřijmou mezi sebe? A co se týče úrovně těchto kurzů, mám o nich nevalné mínění. Takže pokud bych to měl shrnout v ČMMJ jsem spíš kvůli tomu, že je zde většina členů mysliveckých sdružení a abych jak se říká nekazil průměr.....
K.Marik reaguje 4.2.2016 08:48
Romane, rád bych reagoval na Váš příspěvek. Děda z lesa má se svojí kritikou dle mého názoru pravdu. Nevadí mi ani tak na kterém boku leží ten jelen, když není na výřadu, jako spíš ten úbor lovce popř. ten úlomek. Já ty pány osobně neznám, ale pokud chtějí stát v čele organizace, která se tváří jako garant mysliveckých tradic, pak je to opravdu špatně. Stejně tak se přikláním k většinovému názoru v této diskuzi, že ČMMJ příliš nefunguje. Přestože jsem jejím členem, mě osobně nezastupuje. Nikdo se mne nikdy neptal na moje názory, např. s postupem vedení ČMMJ kolem novely zákona o myslivosti nesouhlasím, nevidím jediný důvod proč jej nepřijmout, třeba již z toho důvodu, že řeší " hromady", nebo že stanoví i určitý podíl majitelů na škodách způsobených zvěří. A co se týče mladých myslivců, je sice pěkné, že z kurzů vycházejí noví myslivci, ale k čemu to je dobré, když je pak myslivecká sdružení nepřijmou mezi sebe? A co se týče úrovně těchto kurzů, mám o nich nevalné mínění. Takže pokud bych to měl shrnout v ČMMJ jsem spíš kvůli tomu, že je zde většina členů mysliveckých sdružení a abych jak se říká nekazil průměr.....
dakslkopov reaguje 4.2.2016 08:00
No já bych nebyl takový tragéd.Pokud se takto prezentují na stránkách časopisu který čtou i za hranicema,určitě kritiku zaslouží.Co se týká kynologických akcí-nenechte se vysmát!!!!Členové spolku dřou hodiny a hodiny na zajištění akce třeba zrovna BZH které již léta pořádáme u nás v honitbě za kterou platíme nájem honebnímu společenstvu.A pokud by bývalá jednatelka OMSu nebyla opravdový myslivec a kynolog,dostali by jsme za tu práci 800Kč.Kluby zkoušky pořádají také.Na to,aby se pracovalo s mládeží je také nepotřebujem.To stejně platí a starají se členové MS.A jaké kultůrmní akce? Pane Romane,nemáte pravdu.Já viděl naháňku kterou pořádalo ČMMJ.Já nebyl zván,ani alespoň jednatelé jako naši zástupci.Jen lidí v nádherných autech,to nejhorší měl pan Kostečka,jen málo jich mluvilo česky.Kdyby někdo pochyboval,bylo to v Mimoni.Viděl jsem na vlastní oči pozvánku na akci pořádanou ČMMJ v honitbě Agrovaldu.Je to pár let,tedy je to pryč,ale program byl opravdu pro gurmány.Dělali si z nás prdel a dělat budou.Váš článek jenádherný a má smysl,ovšem v jiné době a státě.Bohužel.Není to tak dávno,když oba synové měli platit členství a nechtělo se jim dát tak veliké peníze.za tři roky.To byl řev.Dnes po tom co jsem viděl prezentaci čelních představitelů bych ani nemuk.A jen na okraj-kolik má zaměstnanců LČR?? A kolik jich má členství ČMMJ?? Asi hodně málo,neboť jim platí pojištění firma.A proč ne.A jsou v radách,vodí pejsky na podle Vás dotovaných zkouškách,jsou v čele MS,vykonávají funkce mysliveckých hospodářů ale jsou to i kamarádi,neboť jsou to lesníci a k myslivosti mají vztah a samo sebou mají také dobré vědomosti.Ano,jsou i vyjímky,ale kde ne.
Milan Vrána reaguje 4.2.2016 07:26
Zajímavé,nedávno zvolená Myslivecká rada ještě nezačala řádně fungovat a už je naprosto špatná. Pochopil bych, kdyby se hodnotila po dvou-třech letech, ale dva měsíce po zvolení?Typicky česká vlastnost je hodnocení lidí na základě prvního dojmu, bez širšího obeznámení. No a ke členství v ČMMJ. PROČ HO PLATÍM? Proto aby měl vůbec kdo pořádat dotované zkoušky adeptů a hospodářů, proto aby vůbec kdo pořádal kynologické akce, proto aby někdo pracoval s mládeží, zejména ZST, proto aby někdo pořádal kulturní akce a dále proto, aby někdo hájil moje zájmy v rámci výkonu práva myslivosti. Přijde mi, že všichni za svým členstvím vidí jen "výkrm papalášů" v Praze. To je ovšem holý nesmysl. Tím, že odejdete, způsobujete pomalý rozklad ČMMJ, která se tak rozpadne na všeliké frakce pod různě trapnými názvy. Ty ovšem ztratí sílu vyjednávací pozice. Je snad jasné, že úplně jinak vypadá partner u jednacího stolu s 80 tisíci členy, než s tisíci osmi. Jen tak dál, jen tak dál. Až to tu zemědělská lobby zcela převálcuje a zaplatíte každý klas, pak se ptejte sami sebe, kdo k tomu přispěl. Až nebudou noví mladí myslivci, protože nebude kde absolvovat kurz a nebude kde se psem udělat zkoušky, ptejte se sami sebe, kdo k tomu přispěl. Tohle není nábor, ale zamyšlení nad tím, že většina lidí, kteří z ČMMJ vystoupili, její hlavní poslání vůbec nepochopili.
dakslkopov reaguje 2.2.2016 08:34
No tak třeba Jarda měl starost .Přišel o jeden revír z mnoha a tak měl starost jak ho dočistit než ho předá.Mluvil jsem s jedním psovodem co mu tam pracoval při naháňce,prý katastrofa.Všechno padalo co vylezlo.No a podle zdroje je na ministerstvu dopravy.Tak mu asi zle není.Nebyl to špatný člověk a ani myslivec. Byl výborný kynolog.Jen asi peníze ho změnily.:(((((
Ron Gordon reaguje 1.2.2016 21:20
Jak to tak poslední dobu sleduji ,tak by konstatoval, že oni hlavně potřebují nás, co se jim skládáme na dobré živobytí, vždyť si vzpomeň jak chudáci Kostečka s Palasem živořili... a kde je jím konec.
dakslkopov reaguje 1.2.2016 21:11
No ale otázka zní-potřebujeme je vůbec???
Ron Gordon reaguje 1.2.2016 20:36
Pánové, cožpak to neznáte, do vedoucích pozic se zpravidla dostávají ti "všehoschopní" né ti "nejschopnější". Pokud se tam nějaký schopný také dobere, tak tam zpravidla dlouho nevydrží, protože kdo chce s vlky býti , musí s nimi výti a na to nemá každý žaludek.
Jiří Létal reaguje 1.2.2016 19:41
Já jsem byl člen ČMMJ od roku 1988 a v roce 2011 jsem vystoupil. Mockrát jsem si položil otázku, jestli dělám správně- přece jsem velký zastánce mysliveckých tradic a už jen s tohoto důvodu bych měl být členem, ale pak jsem si položil otázku, jestli vůbec vedení naší ČMMJ ctí tradice a odkaz naších předků a bylo rozhodnuto. Věřím, že i v současném vedení je nějaký člověk s mysliveckým srdcem, ale bohužel. Když jsem odcházel, tak mně s toho bylo opravdu smutno, kam jsme to dopracovali!!!
Zdeněk Cedidla reaguje 1.2.2016 18:49
Po víc jak 34 letech provozu myslivosti zvažuji ukončení členství v ČMMJ,protože se mi nechce dál tu bandu živit z mých členských příspěvků a pojištění.Tak jak uvádíte nikdo je nezná,kdo je volil ???Už jsem na to reagoval částečně v diskusi na téma prezident....
dakslkopov reaguje 1.2.2016 17:25
A co čekáte??? Domníváte se,že protože je řiditel,nebo majitel velké firmy,jednatel městských lesů,že to je garant slušného myslivce a nebo že nás může zastupovat??Kdo je volil?? Nikdo je nezná,ale jsou nejlepší.Jejich prezentace také tak vypadá.Za jediného bych dal ruku do ohně.Když odcházel od vojáků,nikdo neřekl dobře mu tak.Všichni zaměstnanci litovali.Ing Janota.
Děda z lesa reaguje 1.2.2016 16:25
Podobně jsem si postěžoval i na www.myslivost-lovecví.