ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Úspěšný doprovod.
Úspěšný doprovod.
vloženo: 7.8.2012 16:23
autor: Jan Klusáček

úlovky (svět)

Kamčatka 2016
Kamčatka 2016
vloženo: 3.6.2016 10:14
autor: Aleš Náhlý

trofeje

srnček
srnček
vloženo: 29.10.2013 18:44
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Černí rytíři
Černí rytíři
vloženo: 4.2.2013 14:59
autor: Roman Těšínský

zbraně

Moje zbraně
Moje zbraně
vloženo: 17.3.2017 06:43
autor: stalmi

fotopast

...
...
vloženo: 10.9.2013 19:16
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

srnček
srnček
vloženo: 18.3.2014 19:48
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233458 fotek (22 dnes)
  • 7962 videí (1 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8901 inzerátů (4 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749264 komentářů fotek (42 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294707 hlasování fotek (217 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37667 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 21 online

Připomínky a názory
Diskuze

Nová kulovnice aneb jakou jste kupovali vy a jak jste spokojeni

Milan Stýblo vložil 19.7.2012 06:07
Chci si kupovat novou kulovnici, ale stále nejsem plně rozhodnut pro určitou značku. Když už se pro nějakou rozhodnu, někdo mi ji rozmluví a na opak mě do hlavy nasadí jiného brouka. Napište mi jeké zbraně jste v posledních několika letech kupovali vy a jak jste s nimi spokojeni či nespokojeni. A jestli by ste pro tu kterou šáhli znovu nebo už ne. Jedná je mi o cenovou relaci+- 30.000Kč. Beru to tak, že víc hlav, víc ví. Díky
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
lanus reaguje 17.3.2017 17:16
Dovoľujem si poznamenať,že dotaz z príspevku:(Stanislav Fridrich reaguje 10.8.2014 19:43 ) je už po 2,5 r. zrejme neaktuálny .
Josef Vyskočil reaguje 17.3.2017 14:26
Páni Ježíková opět mimo jak ta jedle mám pocit že už Vám TIKÁ něco jiného.
Jiří Hujo reaguje 17.3.2017 08:19
To Stanislav Fridrich - 32 000 má být cena pouze za kulovnici a nebo za komplet kulovnice, optika a montáž? Pak je dobré taky vědět na jakou vzdálenost a jakou zvěř budeš lovit. (lesní / polní honitba). Pak se dá s klidným svědomím něco doporučit, takhle je to pouze o tom, že si každý bude chválit to své...
Michal Bauer reaguje 16.3.2017 21:19
Zdravim.Jestli timhle prispeji nevim.Ja kdyz jsem si chtel poridit zbran kulovnici vetsina mi to rozmlouvala.Kup si kulobrok.Tak jsem to udelal.Rok na to jsem si poridil kulovnici.Dlouho jsem hledal a vybiral.O razi jsem mel jasno.Poridil jsem si ne novou kulovnici ZKK 600 7x57.Pokud bych si mel poridit za nekolik let dalsi poridil bych tu samou.Lovu zdar
Stanislav Fridrich reaguje 10.8.2014 19:43
Dobrý den chci si pořídit kulovnici ráže 7x64 nebo 30-06 sprg.Cena by měla max být do 32 000.Mohli byste mi nějakou doporučit? Díky za názory
Mirek Krejčí reaguje 6.1.2014 20:35
Měl jsem různé kulovnice.U CZ 550 záleží na štěstí na kus. Měl jsem jednu v ráži 30-06 velice přesnou.Blasery s přímotažným závěrem mají často závady,o kterých jejich milovníci nepíší. Americké zbraně si moc necením pro způsob výroby jejich hlavní. V USA je zvykem, že když zbraň po 5 letech nestřílí rovně, vyhodí se a koupí nová. Jsou levné. O evropské tradici myslivosti tam nic nevědí. Není nad hlaveň kovanou za studena. Osobně po letech považuji za nejlepší kulovnice Steyr-Mannlicher. Mám jich několik (classic mannlicher) a všechny jsou neuvěřitelně přesné. Rozptyl asi 1,5cm na 100m a to jak u hlavně 60 cm (30-06), tak u 52cm (štuc 8x57 JS, 9,3x62). Přesnost je opravdu skvělá, střelit lišku na 200m není problém ani z jednou z nich. Užívá minimálních výr.tolerancí a jako jediná zbrojovka nerovná vykované hlavně. Pokud hlaveň není zcela rovná,jde do šrotu. Píše o tom i Hanák v myslivosti.To si nedovolí ani Blaser, Mauser či Sauer. Pažby většinou nemívají okázalou kresbu dřeva jako na sekretáři. Dřevo je ale kvalitní, napuštěné olejem, tvar pažby výborný. Závěr se nepříčí, jako u 550, jede jako na kolejích. Povrch Mannox je velmi odolný,lepší než brynýr. Chcete-li univerzální kulovnici na celý život, já bych na ní nešetřil. Doporučit mohu Mannlicher Classic s hlavní 52cm (štuc nebo Goiserer) v ráži 8x57JS.Puškohled Swarovski nebo Zeiss 8x56 nebo 3-12x56.Z levnějších asi CZ 557, Rössler. Puškohled Meopta. SB se střelou Nosler Partition je velmi dobrá volba. Nejlepší je asi Blaser CDP. Ale drahý. Pokud chcete střílet přes 200m , pak ve 30-06 Accubond od Normy. Hodně mysl. úspěchů.
Ing.Eduard Slad reaguje 14.9.2012 21:17
Doporučuji kulovnici ČZ 550 nebo Rössler Titan 6, obojí je kvalitní, jak se říká za málo peněz hodně muziky. U reslera je možnost výměny hlavně na jinou ráži, stačí si jí pouze dokoupit. Má doma obě značky a fakt si nemohu stěžovat, jsou přesné i na větší vzdálenosti cca do 250m. Upřednostňuji ráži 308W. Jsem velice spokojen.
Laďa Novotný reaguje 12.8.2012 12:30
Při výběru nové kulovnice, bych se především zaměřil nato naco ji chci a jak ji budu převážně využívat. Každopádně bych nešetřil to se u této investice příliš nevyplatí. Zkrátka je potřeba si říct co od zbraně očekávám tz. váha, délka hlavně, pojistka, způsob jištění, ráže a v neposlední řadě vzhled. Potom jak už zde kdosi psal je to celkem jednoduchá věc. Samozřejmě nejosahanější unás jsou kulovnice ČZ a z toho vyplívá, že každý zná jejich zápory nicméně si nemyslím, že by byly až tak špatné, každopádně nejlevnější, ale celkem spolehlivé. pokud se oně řádně staráme. Starat se, ale musíme o každou zbraň. Osobně preferuji léty prověřený mauser systém, potom už jeto o finančních možnostech v tvém případě bych se té 550 ky vůbec nebál.
Milan Stýblo reaguje 26.7.2012 06:30
Jo ještě jsem nenapsal že asi volba padne na ten druhej. A pokud bych někdy dokupoval druhej lauf, použiju i tu meoptu
Milan Stýblo reaguje 26.7.2012 06:28
Optika je skoro jasná. Z kulovnice co jsem prodal mi zůstala 4 roky stará Meopta 7x50 se kterou jsem byl spokojený a nebo 8x56 Golden Eagle kterou jsem dostal od tchána. Ten ji měl na kulovnici několik let a byl s ní velice spokojený(stovky ran bez jediné korekce). Jenom s přibívajícím věkem přestával za šera vidět kříž, tak pořídil 8x56 ale s bodem. Jinak Weavre je taky jasná volba. Ze staré kulovnice mi zůstal kolimátor se základnou na Weavre, tak proč si komplikovat život a vymýšlet nějaké laborace schánět zase nějakou novou (většinou drahou) montáž kolimátor.
Jan Kitzberger reaguje 26.7.2012 06:24
Milane, dovolím si trošku oponovat p.Žákovicovi - dejte tam montáž QR Leupold a budete spokojenej jako želva.. Weaver jsem měl (kozap) a ukroutila se mi na tom hlavička šroubku.. Možná to byl vadní kus, ale moc už tomu nevěřím..
Milan Stýblo reaguje 25.7.2012 20:25
Tak je rozhodnuto před chvílí jsem objednal Rosslera LUX v ráži 7x64. u p. Kydlíčka. Cena 26.400kč je více než dobrá. Teď už jenom aby vše v pořádku klaplo. Díky všem za rady a klidně pište dál. Pěkně se to tu rozjelo a je tu zajímavé čtení.
jirka plánský reaguje 25.7.2012 08:08
Milane za tu dobu co ti tady radí už máš jasno?nebo už máš novou kulovnici,přeji hodně štěstí při "tvém" výběru té pravé.Já,brácha i táta máme české kulovnice, sedmičky v různých rážích,jde o to vybrat to správné střelivo.tím neříkám,aby jsi ji kupoval to je jen na tobě samotném.
Ondřej Procházka reaguje 25.7.2012 00:57
Jestli máte Blasera za 48.000,- Kč, tak ho beru. Maximálně nějaký bakelit typu Profesional a i to jen tak tak.
Michal Tůma reaguje 24.7.2012 23:36
Ja mám starou galašku 7*57 a chci ji vyměnit už delší čas a měl jsem v rukách vše možné a půjdu do mannlichera 7*64 a nějakou dobrou optiku. Bohužel musím pošetřit, protože flinta stojí 48000 + 30000 za optiku a to by moje drahá nezkousla dat naráz 80000. Tak ti radím kup něco pořádnýho, aj optiku a budeš to mět napořád.
Milan Vrána reaguje 24.7.2012 07:27
No a pokud je 7,62x54R výkonově na úrovni 308Win. výkonnostní nadstandart, pak nevím. Mohl by jsi uvést střelu, kterou používáš,případně prach v jaké navážce? Na takovou střelbu už Barnauly, nebo Prvi Partizan nestačí.
Milan Stýblo reaguje 24.7.2012 06:21
Martine, mohl by jsi dát fotky, jak to v předělávce vypadá. Díky
Martin Saifrt reaguje 23.7.2012 21:17
Jinak je to ráže 7,62x54R, levné a dostupné střelivo, výkonnostně nadstandard,
Martin Saifrt reaguje 23.7.2012 21:16
Třeba vám to přijde směšný, ale já vsadil na rusa. Mosin vz. 38, dlouhý. Pořizovací cena 3 tis. K tomu nová pažba z třešně,přesně na mou ruku- 4 tis, zjemněná spoušť a zhotovení vrchní montáže- 3.5 tis, nový lauf - 3 tis. Výsledná cena v poměru s konkurencí nesrovnatelná, a třeba oproti CZ 550 v jakékoliv ráži trefuji 300m+, a jsem skoro o 2 kg lehčí,......
Martin Saifrt reaguje 23.7.2012 21:15
Třeba vám to přijde směšný, ale já vsadil na rusa. Mosin vz. 38, dlouhý. Pořizovací cena 3 tis. K tomu nová pažba z třešně,přesně na mou ruku- 4 tis, zjemněná spoušť a zhotovení vrchní montáže- 3.5 tis, nový lauf - 3 tis. Výsledná cena v poměru s konkurencí nesrovnatelná, a třeba oproti CZ 550 v jakékoliv ráži trefuji 300m+, a jsem skoro o 2 kg lehčí,......
Milan Vrána reaguje 23.7.2012 19:12
Honzo díky, to je taková univerzálka.
Jan Kitzberger reaguje 23.7.2012 18:30
Romane, jednou jsem to měřil podle toho, jak mi kámoš radil - vyšlo mně u 8x57JS s hlavní 56cm - 12"...
Jan K. reaguje 23.7.2012 18:14
Eduarde tvoji favorité jsou rossler a zoli jsou to kulovnice srovnatelné kvality i ceny cirka do 30000 tisíc.Netvrdím že CZ je lepší či horší já ji mám na posed na čekanou a mě to stačí nepotřebuji tak rychle přebíjet jak na natláčkách mám ji ve varmintu takže váží 4,2kg,ten rossler ani varminty nedělá.Celý komplet váží 5,5kg takže ji moc nenosím na posedu ji odložím a ta váha mi vůbec nevadí.Na přesnost je perfektní zalícím a sedí to i na delší vzdálenosti super.Na běžný nošení a flintu na všechno bych ji nepořídil ale na to co jí mám sem naprosto spokojený a je cirka za 21000kč,takže cirka o 8000kč levnější než rossler v luxu.Obě dvě jsou to zbraně střední třídy já sem radil Milanovi,že připlácet za rosslera je zbytečné ať pořídí CZ a ušetřené peníze utratí za kvalitnější puškohled ale nepíši že ta nebo ona flinta je lepší nebo horší pořád se bavím o celém kompletu.Já mám jasno jednu kulovnici mám na posedy,druhou mám na šoulajdy a to zlamovací kulovnici a jestli budu mít možnost v budoucnu chodit na natláčky na černou tak pořídím samonabíjecí kulovnici heckler 2000 koukal jsem na ni cena 29000kč s kolminátorem nebo naháňkovým puškohledem a nikdo mě nepřesvědčí,že na natláčky je lepší opakovací kulovnice samozřejmě to musí mít člověk v rukách ale pohodlnější musí být ta samonabíječka přece jenom to přebíjení dělá své i když profíci jako Franz Albrecht od kterého jsem viděl pár videí je až obdivuhodné ale nejspíš toho střeliva co vystřílel si asi nedokážem představit už budu končit jsem jak Vieveg:)
Milan Vrána reaguje 23.7.2012 15:52
Tak předně, než se tu zase dohádáte. Koncern SIG SAUER má sesterské společnosti J.P Sauer and son, Blaser, Mauser a Swiss Arms. Hlavňovinu vyrábí na svých kovačkách společnost Sauer pro celý koncern a jejich složení je prý metalurgickým tajemstvím společnosti. Takže žádný Lothar. Mimochodem Lothar má několik kvalitativních tříd dle náročnosti použití. Co se týče kanelace, kromě vzhledu na tenkostěnné lovecké hlavni bych na tom vůbec nic nehledal. Váhová úspora je řádově v gramech, což dožene jeden náboj navíc. Na přesnost kanyla vliv nemá a pokud je špatně udělaná, zvyšuje akorát vibrace hlavně. Když je zde tolik příznivců Rösslera, jaké má stoupání vývrtu? Eduarde, nic proti, ale tu poslední větu..........Možná tak od Remingtona 700 SPS, nebo Sendero, ale Savage? Víš přece jakým směrem se ubírá Americký trend ve zbraních?
Ing. Petr Novotný reaguje 23.7.2012 13:48
Hoši takhle si nikdo nemůže vybrat. Milane, počkej do jara a jeď na některou větší mysliveckou výstavu do Rakouska nebo Německa. Vídeň máš za kopcem. Tam si ber do ruky Blaser, Sauer, Merkel, Tikku, Roslera Howu a já nevim co ještě a zkoušej, přilicuj a repetýruj a uvidíš sám co Ti padne.Tam jsou všechny zbraně na dlouhých lankách volně k vyzkoušení. Poněvadž jak jinak než zkoušením si vybírat zbraň.
LangMiloš reaguje 23.7.2012 13:40
Před několika lety jsem si koupil Browning Eurobolt v ráži 7x64 a jsem maximálně spokojený.Vyhovuje mi jak na posedu tak na naháňkách.Ceny tenkrát byla 31800Kč.
Pavel Nezbeda reaguje 23.7.2012 13:10
no, mezi hlavní na Blaseru a na ČZ je dost podstatný rozdíl:)
Josef Novák reaguje 23.7.2012 13:01
Nemyslím si, že by Roessler byl chudý příbuzný.Za pár let, až tu bude tato značka čím dál více oblíbenější, tak bude cena šplhat odost víše než je teď. Mě spíše zaujala zmínka o kulovém automatu na naháňky. Také jsem dlouho zvažoval, zda si ho pořídit, abych mohl rychleji střílet bez přebíjení. Ale, když jsem o tom tak delší dobu přemýšlel, díval se na různá videa z naháňek a tam jsem ani u jednoho lovce neviděl automat, všichni mají opakovací kulovnice nebo max. kule s přímotažným závěrem.Proč asi? Nakonec jsem rád, že mám toho Roesslera, na naháňky super, tím jak je lehký a jak má závěr s menším stupněm, tak je přebíjení velice rychlé a není potřeba ani dávat z ramene. A v kombinaci v ráži s krátkou nábojnicí např. 308W, 6,5x55SE, 7x57,8x57 je to opravdu rychlé přebíjení. Ono není dle mého důležité mít automat a rychle vypálit co nejvíce ran, stačí s rozmyslem dát jednu, popř. další, ale trefit se. Už jsem viděl na naháňkách borce, co to tam sázeli z automatu ať kulového nebo brokového a z běžícího rudlu prasat ani jedno neškrábli. Pak si vedle Vás stoupne dědula se starou opakovací kulí 7x57 v kapse s druhým zásobníkem a střelí v naprostém klidu a pohodě bez zbrklosti s rozvahou 7 selat. Čím to asi bude:))) Co by mě třeba zajímalo z hlediska technologického, v čem je vlastně třeba hlaveň na Blaser lepší než CZ nebo Roessler? Když se budu o obě starat stejným způsobem, tak mě obě přežijí:)))Obě budou střílet tak dobře, jak jen já budu dobrý střelec.
Martin Pták reaguje 23.7.2012 12:36
Zdravím, kolega z honitby si nedávno pořídil opakovací kulovnici Browning Eurobolt v 30-06 Spr. v ceně asi 32000,- a je plně spokojený s ergonomií zbraně i s chodem závěru. Já jsem spíše příznivec zlamovacích zbraní, ale mám doma ZG47 v ráži 8x64S a myslím si, že koupit si jí i dnes a zrepasovat ji také není úplně špatná volba. Ta Voere je stejně jako Rösler rakouské výroby a už nějaký ten rok na trhu, a tak si myslím že krok do neznáma to není. Jak říkám, já ale chodím s kulobrokem šoulat, na posed i na naháňky a stačí mi bohatě na vše. S pozdravem MP
Roman Skřejpek reaguje 23.7.2012 11:29
A co takhle kulovnici Vore?Standard je už za 26000,-kč a Luxus 34995,-Velký výběr ráží s možností výměny hlavně.Přes vše že trezor je už skoro plný a já došetřím nějakou tu kačku,tak moje volba bude tato 6,5x68 a k tomu výměnná hlaveň 8x68.Jinak mám doma také Browninga a to absolutně bez komentáře.S hlavní od Lot.Waltr mám také dobrou zkušenost.Nechal jsem si ji vyměnit na své ZKK601 308W o délce 50cm a soustřel je neuvěřitelný.Vore jsem jen v rukou držel a láska na první pohled i osahání:-)))
Jan Kitzberger reaguje 23.7.2012 09:58
Přesně tak, každý chválí to své.. Já jsem jen dal příklad ze dvou zbraní, které jsem měl (mám).. Každá má něco pro a proti.. Ale s tím taky musí člověk počítat..
Jan K. reaguje 23.7.2012 09:04
Jendo můžeš mi tykat nejsem mudrc je to hodně odříkání a hodně dřiny čtu vzdělávám se poslední 2 roky nedělám nic jinýho zajímám se o zbraně čtu kde co někdo publikoval kdo o jiném psal a tak podobně nemusí každý se mnou souhlasit je to diskuse proto tohle vlákno bylo založeno,nevím kdo kde bere hlavně ale vím že se rossler nedá srovnávat s blaserem to je přece jasný píší o blaserech jako o zbraních nadčasových ty předběhly dobu u těch rosslerů se to ještě ukáže ale každý prostě chválí to své.
Milan Vrána reaguje 23.7.2012 07:49
Milane, s takovou si nevybereš:-)))) Ještě tu nezaznělo nic o ergonomii, vyvážení, mířidlech, lomení pažby a výšce hřbetu pažby a jiných pro střelbu podstatných věcech.
Zdeněk Novák reaguje 23.7.2012 06:57
Na opakovačku se vyprdni kup si nějakou lehoučkou jednušku třeba Brno Efekt v celopažbě je klasika a můžež jí vpohodě tahat po revíru, nebo nějakej fajnovej kulobroček 20 brok a 7-8 kule taky myslivecká klasika.
Jan Kitzberger reaguje 23.7.2012 06:17
Pane Kříži, zdá se mi to nebo jste takový mudrc?:))
Jan K. reaguje 22.7.2012 20:47
Hanák chválí jenom to co odskouší, firma mu za to ještě myslím zaplatí daj mu jednoho titana k tomu a on napíše do publikace jak jsou to přesné zbraně tak to asi chodí.Je to marketing a Hanák je trochu známej četl jsem na spoustu loveckých fór jak si Hanáka dobírali a že plete akorád hlavy ale ať si každý udělá obrázek sám:)
Jan K. reaguje 22.7.2012 20:41
Pokud by ty zbraně byli shodné nestáli by manlichery cirka jednou tolik to nou hau tam asi nejspíš bude jak ve výrobě tak v použitých materiálech pracovníci stroje prostě všechno.Zakladatel roslera pracoval pod firmou Voere a pak založil zmiňovanou firmu,která je v Rakousku stejně jako manlicher ale ten působí na trhu ůž řadu let a je prověřený ten titan je na trhu poměrně krátkou dobu a u mě je to chudý příbuzný k manlicheru to si myslím.Na natláčky a náháňky bude nejlepší automat kulovnice přece jenom tou opakovačkou tak rychle nepřebiješ jak se samonabíjecí kulovnicí takže heckler a padá to:)
Miloš Richtrmoc reaguje 22.7.2012 20:17
Taky otom přemýšlím,ale z vlastní zkušenosti vím ,že ikdyž člověku flinta padne musí se sní sžít.Když jsem začal lovit s 550. byl jsem z ní hotovej,nemohl jsem se s ní kloudně trefit.Dnes vím,že je to flinta neomylná,když chyba,tak ve mě.A to jsem začínal s IŽ18-222.rem.Rösslera má bratr v osmě a ten zpětný ráz je v pohodě.
Josef Novák reaguje 22.7.2012 19:58
Rozhodně je to rozdíl, vzít si CZ 550 léta s tím lovit a pak přejít na Roesslera, jelikož jsem předtím lovil tak nějak střídavě kulobrokem nebo CZ 550, tak mi přechod na nového Roesslera netrval tak dlouho, ale přece jen to je trochu jiné zacházení, najednou máte pocit, že když táhnete s běžícím divočákem, tak je to jako by jste držel malorážku:))) Jde to s takovou lehkostí a obratností. Jinak o kvalitě hlavní rozhodně není třeba diskutovat, vyrábí je pro Roesslera Walther, Heym a udajně snad i Merkel. Waltherové hlavně jsou jedny z nej na trhu a používají je ti nejlepší výrobci zbraní. Nejsem sice detailní odborník, ale že by to byl chudý příbuzný s Manlichery, to se mi nechce věřit. I Dr. Hanák někdě v diskusích na webu chválil Roesslery. Možná se zeptat nějakého opravdu odborníka, tak bychom se divili, řekne nám, že hlavně vyrábí nakonec 2 firmy na světě a ostatní to jen kupují a montují:)))Divil bych se, kdyby to tak nebylo:))
Jan K. reaguje 22.7.2012 19:58
Povrchovka je manox omlouvám se než mě někdo zežere zaživa
Jan K. reaguje 22.7.2012 19:35
Ten rosler se nějak dere dopopředí je celkem dostupný i cenově se střední třídy řekl bych lépe naž tikky no uvidíme za 5 let co bude můj názor než dát skoro 30000kč za roslera to už bych přidal 4000kč a šel bych do manlichera pro hunter nemá sice dřevo ale vydrží věky má povrchovou úpravu binox jako všechny manlichery a ty hlavně se nedaj srovnat s roslerem ten je jenom chudý příbuzný ale nechci nikoho lámat.
Jan K. reaguje 22.7.2012 19:29
Miloši nechci být zlým prorokem,člověk neustále něco vylepšuje starší zbraň se po nějaké době okouká atd.Nechej si tu 550 a vyzkoušej prvně toho roslera jestli to je to pravé zbraň vypadá lépe to je fakt ale aby trefovala stejně jak ta 550.Ten rosler je lehčí a nemusí tak sedět může být náchylnější na strhnutí když si sní byl spokojen tak bych jí nechal ještě chvilku doma aby si se pak nezbavoval toho roslera ale to bych ti určitě nepřál:)
Miloš Richtrmoc reaguje 22.7.2012 19:02
Zdravím,mám 10let CZ550lux 308win.se zásobníkem.Jsem sní spokojen,velice přesná a spolehlivá zbran.Nic méně změna je život,a nyní čekám na obědnaného rösslera goisera opět 308win.Snad až pětsetpadesátku prodám nebudu si drbat hlavu:-)
Vaclav Rejchrt reaguje 22.7.2012 10:20
Zdar já mám 550 ve standardu a za těch pár let co jí mám jsem spokojen.Jediný problém který sem měl byla vadná montáž jinak spokojenost. Také sem přemýšlel nad výměnou, protože sem levák a nejvíce se mi líbýl a měl sem nejvíce pozitiv na rosslera už sem byl takřka rozhodnut ho koupit, ale pak sem si chvíli dopisoval se zbrojovkou CZ a příští rok má spatřit světlo světa nový typ kulovnice který se bude vyrábět i sériově pro leváky tak sem se rozhodl že ještě vydržím co to bude za zázrak. Jinak bych šel do toho rosslera po všech stránkách asi moc dobrá zbraň.A počítej že když do něj pujdeš tak těch třicet tisíc ti bude stačit na rosslera ve standardu s obyčejnou montáží u většiny prodejců v čr vím co mluvim, protože sem je měl snad všechny obeslaný. Nejlevnějš to vycházelo v obchodě Pavel Kydlíček myslim že někde v Plzni tam měl fakt nejlevnější ceny ze všech. Přeji při výběru mnoho štěstí.
Antonín Polách reaguje 22.7.2012 09:18
Pane Konstanz,to ste napsal dobře ,že závorník jistí (neboli uzamyká)závěr.Ale ne u 550ky.Tam závorník není.Úderník jistí pojistka.Opravte mě jestli se mýlím.
Josef Novák reaguje 22.7.2012 09:02
Tu pojistku jsem myslel právě to, že když CZ vezmu mezi dva prsty a velmi pomalu odjistím, tak to je v pohodě, ale u toho Roesslera to takhle jemně nejde, ale je to fakt detail a nestavěl bych v tomto případě rozhodování, páč, kdo nebude mít oboje vedle sebe tak to ani asi nepozná.
Jan K. reaguje 21.7.2012 20:19
Já si na pojistku nemůžu stěžovat mě zatím všechno funguje u CZ asi je to kus od kusu měl jsem v ruce sako závěr byl užší lehčí líp klouzal i tižší, zpracování taky pěkné ale obě ty zbraně usmrcují stejně mě se líbí i má zbraň nemůžu si pomoct kdybych nevěděl co z prachama tak koupím taky to sako ale mám rodinu tak do toho nejdu nebudu chodit s nádhernou flintou a malej nebude mít co do pusy to bych nikdy neudělal každý má na to jiný pohled nemohu být tak náročný aspoň teď né není vhodná doba trezor mám naplněný ale jedna by se tam ještě vlezla ale musím ještě počkat:)
Jan Kitzberger reaguje 21.7.2012 19:51
Že má CZ tišší a plynulejší chod než rossler? Mám doma 550FS a nedávno jsem prodal rosslera, kterého jsem měl doma 3 roky.. Z rosslera jsem byl zvyklý na tiché odjištění a okamžité lovení, což se mi s "čézetou" ještě nestalo.. Když na to nedám pozor, tak to vždycky cvakne tak, že zvěř do 50m zvedne hlavu a kouká, co se děje.. Pojistku musím chytit mezi palec a ukazováček, pomalu odjistím a pak to teprve jde.. Nedávno jsem byl na čekané, zmokl jsem a ráno přijel domů, vytáhnu CZ z pouzdra a zrezivělá schránka.. Fakt nádhera.. Dřeva tam bylo opravdu tolik, že jsem to nechal u truhláře zjemnit a teď si budu sám dělat polituru.. Kdyby to nebyl výhodný kup, tak bych nad ní ani nepřemýšlel.. Jediná CZ co se mi líbí je 550 american, ale vybral bych si kus, který by šel na export..
Jan K. reaguje 21.7.2012 19:23
Ta čtvrtá je samozřejmě brokovnice na společné lovy pokuď to finance dovolí a můžem si 4 zbraně dovolit ale každý má jiné finanční možnosti ale podle mého názoru pak už nic víc nepotřebuju jenom doplňovat zásoby střeliva a doplňků k vykonávání práva myslivosti.
Jan K. reaguje 21.7.2012 19:16
Na každém šprochu pravdy trochu každému prostě sedí něco jiného asi bych nekupoval tu CZ na naháňky a natláčky ten závěr nebude tak dokonalí třeba jako u té tikky ale na posedu když naplňím komoru a po výstřelu budu dostřelovat tak v pohodě si přebiju dle mého a nemusím bláznit.Toho čecha mám ve varmintu takže je dost těžká takže šoulat s ní nebudu mám ji na posed a na noc.Zlamovačku mám na šoulajdy a procházky a pokuď bych se dostal na nějakou natláčku či náháňku tak pokud to dovolí zákon tak asi bude nejlepší samonabíjecí kulovnice s kolminátorem takže člověk naplní trezor 4 flintami a každá má své specifikum na určitý lov asi takhle.
Jan K. reaguje 21.7.2012 17:27
Já to mám tak na šoulajdu mám zlamovačku,na posed používám CZ ve varmintu je těžká a mám na ní větší puškohled na noc s bodem,brokovnici klasika na hony a jestli na to budu mít pořídím samonabijecí browning bar s kolminátorem a šáhnu zrovna po té kterou budu potřebovat a je to hotoví
Josef Novák reaguje 21.7.2012 17:04
Já bych zase neházel tak do jednoho pytle CZ, Tika, Roessler, atd. Je pravda, že každá má něco. Jelikož máme doma jak CZ i Roesslera ve stejné ráži, s Meoptou RD, tak ta CZ působí tak jako neotesaně, je o dost těžší, při přebíjení je pomalejší, atd., dle mého to je zbraň výborná na čekanou. Dle mě je třeba zvážit využití. Po pár letech jsem zjistil, že mi pro myslivost stačí brokovnice, co sedí a obratná lehká a dostatečně účinná kulovnice s dvěmi optikami (kvalitní na čekání a nějakou obyčejnou na naháňky). Je třeba střílet s jednou zbraní, hlavě na společných lovech to přijde k plusu. Je pravda, že před lety, když tu Rossler u nás začínal, tak byl i levnější v základu než CZ, ale ten rozdíl je při té ceně dneska v neprospěch Roesslera, ale vzhledem kvalitě hlavní, která je u Rosslera jedna z nejlepších na trhu to stojí za zavážení. Stačí na to dát weaver montáž, nastřelit oba dalekohledy a pak dle situace zda jdu na posed nebo naháňku přehodím optiky a hotovo. Tím, že mám Rosslera s tím nejkratším laufem je to pohotová, lehonká a rychlá zbraň a každý ví, co někdy rozhoduje o dobrém hásahu. Co se mi, ale více líbí na CZ je ta pojistka, ta je lepší než u Roesslera, CZ má tišší a hladčí chod. No a kdyby si zase nějaký zákonodárci někdy vzpomněli, že třeba ta ráže co mám je na nějakou lovnou zvěř nedostačující, tak nemusím kupovat celou další kulovnici, ale dokoupím jen lauf, cena je dle ráže dnes 6-9 tis. Hodně zdaru při výběru a pokud opravdu nevíte, tak si vezměte papír, udělejte si tabulku, kde budete mít ve sloupcích dané typy zbraní a do řádků si pište parametry a vlastnosti, které zbran má nebo je vyžadujte (cena, rychlost přebíjení, váha, dostupnost servisu, vzhled,....co Vás napadn. No a do sloupců u typů zbraní jen stačí psát plus nebo mínus. Která dostane nejvíce plusů, tu vezměte. Čím více kritérií, tím kvalitnější to bude výběr! Dejte nám tu pak všem kdyžtak výsledek, jak jste se nakonec rohodl.
Jan K. reaguje 21.7.2012 14:31
Musím dát za pravdu Romanovi pokuď má Michal manlichera tak váží stejně jak ta CZ to je fakt.Roman to popsal velmi výstižně a přesně bavíme se tu o průměrných zbraní v dané cenové hladině takže za všechno se musí připlatit pokud chceme špičku,každá zbraň má své pro a proti a tak to je vychytaný to maj ty dražší kousky ale to se motáme pořád dokolečka.Já tvrdím že CZ,zoli,rosler,tika a jim podobné jsou si svými vlastnostmi dosti podobné ta má lepší to druhá zas něco jiného a asi se nejspíš shodneme že špičky na trhu to mají zkloubené v jednom ale ta cena je poněkud vyšší prostě za kvalitu se musí připlatit.Já za sebe říkám a je to jen můj názor že připlácet si za tikku či roslera je u mě zbytečné špička to stejně není a poslouží mě i ta CZ a já jsem s ní spokojen.Až nebudu co vědět s penízkama tak koupím blasera na to swarováka v ráži spring.a vystačím si úplně na všechno a tak to taky jednou udělám to mi věřte pokud se toho dožiju ale to není podstatné lesu lovu zdar a na tebe Romčo měním názor spletl jsem se v tobě nejsi zas tak špatný akorád jsme to vzali ze špatného konce vždycky je šance na reparát:)
Milan Vrána reaguje 21.7.2012 14:21
S kulovnicí AZ 1900 zkušenosti nemám. S brokovnicemi Zoli ano, a proto bych podvědomě do kulovnice nešel. Možná se pletu. Kvalitní výroba je úměrná výrobním nákladům. S ohledem na životní úroveň v Itálii a cenu pracovní síly, k tomu doprava, CLO a 100% marže obchodníka, no je to zajímavé, až podezřelé. Na Slovensku stojí 700Eur, u nás 1000Eur. Že by to bylo zase tak dál z hlediska dopravy, to se mi nechce věřit.
Milan Vrána reaguje 21.7.2012 12:55
12:50 jsem psal já. Malá oprava. Psal jsem, že závorník jistí závěr, správně je úderník.
Jan K. reaguje 21.7.2012 10:26
Já sem taky nepsal Lukáši,že CZ je lepší než rosler nevím kde si ji zháněl za 26500kč goisra ten se pohybuje tak okolo 29000kč asi máš někde slevu dílensky si myslím,že jsou na tom podobně malinko ten rosler bude na tom lépe a líp vypadá to je fakt taky je skoro o 9000tisíc dražší než CZ.Je to otázka vkusu někomu vyhovuje to a někomu zas něco jiného bude to trefovat stejně to mi věř.Sauer nebo blaser to není ani v jednom případě to si radši přidám těch 9000tisíc na optiku a pořídím si zeise a mám vystaráno,není to tak že budu mít roslera a dám na to odeon 6x42 že už mi nezbyde na pořádnou optiku to je můj názor stejnak CZ a rosler bude pořád střední třída a ten rosler o chlup lepší ale ať de klidně do něj já to beru víc do šíře a přemýšlím nad celým kompletem.
Lukas reaguje 21.7.2012 09:26
Ja mam necely rok kulovnici rossler titan goiser lux,a musim rict ze proti cz to rozdil opravdu je ne jak pise kolega podemnou,kdyz budes shanet da se poridit okolo 27tis. osobne sem za ni daval 26500kc montaz na to a ses akorad na 30tis.,penez je to sice vic ale urcite se investice vyplati.zkousel jsem i tu tikku dva kamaradi ji maji chod zaveru opravdu super ale me moc nesedela v rameni ma na me moc rovnou pazbu..je to jen na tobe co se ti libi,nenech si do toho kecat,na reci typu číza ti staci kasli jestli ty penize investovat chces tak to udelej a urcite nebudes litovat..
Jan K. reaguje 20.7.2012 21:54
Tak se asi nedozvím co máš za hole Michale ono to zas tak horký nebude:)
Milan Stýblo reaguje 20.7.2012 19:33
Máte někdo zkušenosti s Howou 1500? Deklarují u ní vysokou přesnost a kvalitu.
Jan K. reaguje 20.7.2012 17:09
Ještě si přidám k té posedovce těžké 550 varmint vlastním ještě také zlamovací jednoranou kulovnici,která váží i s optikou pouhých 3,10 kg a každou používám na něco jiného to jenom dodatek stála daleko víc než ta CZ a vůbec ji neupřednostňuji obě jsou velmi spolehlivé zbraně strčil bych za ně ruku do ohně:)
Jan K. reaguje 20.7.2012 16:53
Povrch vývrtu něco jak teflon? to už rovnou můžeš smažit jenom dolít slunečnicový olej:) no já nevím?Asi to bude dobrý výrobce:)
Jan K. reaguje 20.7.2012 16:16
Mohl bych se zeptat Michale co vlastníš za zbraň?Myslím značku zbraně,protože váha 2,8kg se mi nezdá že to je opakovací kulovnice a všechny modely od renomovaných výrobců zbraní jsou podstatně těžší.Nebo se jedná o rosslera u toho píší že má hmotnost kolem 2,8kg samozřejmě magnumové ráže jsou o něco těžší ale rossler si myslím patří spíš ke středu to rozhodně není nějaká špička.Zbraň čistím jedním protažením a dokonale čistá.Vlastním varmint 550 vystřílím taky krabičku zásahy chodí pořád do stejnýho místa spokojenost.Mám ke zbraním velice kladný vztah a není to tím že jsem za ně dal ranec.To čekání na zbraň tak to je fakt bohužel to tak měl.Napiš čím střílíš jsem zvědavej?
Jan K. reaguje 20.7.2012 15:50
Já bych za zmiňované tikku nebo rosslera peníze navíc nedal, mají o něco lepší závěr to určitě i chod je lepší,ale připlácet za to 10000kč se mi zdá zbytečné dlouhá čekací doba na určitou ráž znám kamaráda který čekal 11 měsíců na tikku varmint v detexu na 308,no to bych určitě do toho nešel,nedej bože se tam něco pokazit tak myslím rok s ní nestřílím.Já si přebiju i s tou CZ v pohodě nebude to za sekundu bude to za 3 u mě pořád v pohodě a přesnost nemůžu si stěžovat a nerezne starám se oni.Takže na posed v pohodě zas takový přetlak zvěře v revíru není že bych nedokázal přebíjet a na natláčky nechodím a kdyby tak pořídím kulový dvoják nebo doopravdy dobrou opakovačku ale to je investice v řádku 50-70tisíc jen za zbraň to musíte souhlasit ale to už je zaplacenné blaser,sauer,merkl a spol.špičkové zbraně ne zrovna za lidový peníz.
Zemánek Michal reaguje 20.7.2012 15:45
To špinění hlavně je zapříčiněno špatným povrchem vývrtu.Ze své zbraně můžu vystřelit krabičku a jednou vytřu a je čistá,pak už jen konzervační přípravek.Povrch něco jako teflon nic se nepřipéká.Má samotná zbraň váží 2,8kg komlet 3,4,takže jsem na váze i s mont.a opt.tam,kde ty pouze s holou zbraní.Střelba z volné ruky je pohodová,protože je zbraň v úchopové části správně vyvážená.Můj názor je ten,že koho myslivost naplňuje a je pro něj smyslem života a mají 5x za den v hlavě,tak by měl zaujmout právě kladný vztah ke zbrani,protože si tu zálibu ještě víc zkvalitní,i když za ní zaplatí víc.A nějaké to tvrzení ohledně čekání na součástku je přehnané.Platí to i u zaměrovače.Ti co si koupí šunt,tak ten handicap dohánějí baterkama,protože zvěř mrzačí a ta jim odchází.Mám s tím díky dosledům zkušenosti.Buď je to rukama nebo zaměřovačem,který nezajistí ideální propustnost světla do oběktivu.Snažím se poradit,protože i já jsem sáhl kdysi po levnější variantě a pak jsem vše prodával se strátou a pořizoval nové vybavéní s obezřetnějším přístupem.
Jan K. reaguje 20.7.2012 15:36
Ptá se Milan a psal jsem Michalovi popletl jsem jména reagoval jsem na Michala Zemánka abych byl přesný
Jan Kitzberger reaguje 20.7.2012 15:32
Proč by se někdo měl stydět za svojí flintu? Když se mě nelíbí, tak si jí nekoupím.. A ty řeči - slyšel jsem, že.... jsou taky dobré..:) Pane Stýblo, kolem 30tis je flint až až, stačí si jen vybrat a budete spokojen.. Pokaždé si někdo něco najde, pokud bude puntičkář, ale i zbraň v této cenové kategorii Vám poslouží a zahřeje u srdce při pohledu na ní.. Já bych zvolil - Tikka nebo Rossler a nebo ještě browning x-bolt.. Ať se Vám povede nějaký pěkný kousek vybrat, hodně úspěchů s ní.. Honza
Ondřej Procházka reaguje 20.7.2012 14:47
Zemánek Michal: Stydět? To zase nepřehánějte.
Jan K. reaguje 20.7.2012 14:38
Milan píše,že by chtěl zbraň do 30000kč,nevím Milane co máš za zbraň ale jestli něco lepšího tak to bude těžší než ta zmiňovaná CZ 550 polobažba váží okolo 3,3kg.Řekl bych že právě ta spoušť je velice zdařilá tedy aspoň u mé zbraně.Závěr je taky trochu někde jinde nemůžeš srovnávat třeba s blaserem to je jasný ale za ty peníze střed v pohodě no na rychlý přebíjení to nebude ale posedovka nebo šoulajda v pohodě jde o to jak je člověk náročný a kolik chce investovat,myslím si že když špiní hlaveň nečistoty tak to bude střelivem a né vlivem hlavně asi CZ nebude takové kvality ale v rozmezí 30000kč střed na co si Milan může sáhnout jak psal flinta může být za hodně peněz a člověk se za ni nemusí stydět ale není to všechno já se za své zbraně nestydím nemám úplně špičku a myslím si že nestřílím zle když má někdo v rukách n-s-á-o tak mu nepomůže ani ten blaser a myslím si Michale že nemáš úplně pravdu.
Zemánek Michal reaguje 20.7.2012 14:21
CZ 550 polopažba je těžké kopyto,které se na šoulačce pěkně pronese.Se spouští to taky moc nevychytali.Pokud má člověk kratší prsty a napne si napínák,obtížněji se mu natahuje na spoušt a chod závěru pro rychlé přebití je žalostné!Závěr zadrhává nebo se úplně zastaví v zadní poloze vlivem spříčení.Po střelbě čistíš jak blbý a pořád je hlaveň zanešena od spalin a to necháš působyt kvalitní oleje na rozpuštění karbonu.To byli mé kdysi dávné zkušenosti a proto flinta táhla z baráku.CZ to dělá blbě stejně jak vlašimská munička.prostě z bláta a louže.Milane našetři větší obnos a kup si flintu co tě pohladí u srdce a nebudeš se muset za ni stydět.
Jan K. reaguje 20.7.2012 12:30
Ok rossler v pohodě pokud ho budeš chtit v základní verzi počítej okolo 25000 kč jinak lux skoro 30000 kč je to pěkná zbraň můj názor je že funkčně jsou na stejné úrovni co CZ-ty,už jsem slyšel že se stává že titan je náchylnější na korozi a že zamrz v zimě závěr ale zkušenosti s ním nemám.Dílensky je určitě hezčí než CZ to musím uznat i když ji mám doma ale pokud se něco pokazí budeš čekat déle než u naší CZ.7x64 snad budou mít na krámě a nebudeš na ni dlouho čekat u té 6,5x65 SE která mě se líbí víc moderni severská ráže nevím jak dopadneš a jak dlouho budeš čekat pokud ji nebudou mít skladem ale to určitě máš už zjištěné jinak přeji dobrou ruku a lovu zdar:)
Milan Stýblo reaguje 20.7.2012 11:18
Chlapi, díky za vaše ohlasy. Samozřejmě že jsem si toho přečetl spoustu a i hodně zbraní jsem si osahal, ale chtěl jsem slyšet vaše zkušenosti. Jinak byl bych rád, kdyby ste mi napsali i nějaké negativa k určitým zbraním. Můj favorit je Rossler v 7x64 nebo 6,5x55SE. Jinak optiku řešit nemusím. Tu mam kvalitní (Meopta ještě v záruce) ze staré kulovnice. Nákup se bude týkat jen zbraně a montáže.
Bulík reaguje 20.7.2012 10:44
Souhlas s příspěvkem pode mnou. CZ 550 Lux je skvělá zbraň za přijatelnou cenu. Zbytek investovat do optiky a tak do 30-ti tisíc se to akorát vleze.
Jan K. reaguje 20.7.2012 10:30
Výš která je dobrá taková na kterou nebudeš dlouho čekat na obchodě,čekací doba na tikku pokuď nechceš 308 tak je i půl roku i víc,chod závěru je lepší než u CZ to je jasný.Pokuď něco nepůjde správně náhradní díl na CZ máš do 14 dní,na ostatní čekáš ohromadu dýl.Pokuď máš 30 tisíc limit vzal bych CZ a můžeš si přidat víc na kvalitnější optiku a montáž.Ten rossler není špatnej,ale je dražší a splńí ti stejnou službu jak CZ v té cenové relaci to zas takový rozdíl není.CZ je o půl kila těžší to uneseš a můžeš si vybrat z velkého výčtu ráží a nemusíš tak dlouho čekat.Na posed a na šoulajdu v pohodě CZ 550 lux.Pokuď ji chceš zároveň i na natláčky a naháňky a chceš rychlí a tichý chod závěru musíš si připlatit a koupit něco propracovanějšího,ale také dražšího za málo peněz málo muziky vše je o financích nezapomeń při koupi také na optiku,která není zrovna levná musíš to pořádně promyslet,aby si nekoupil brouka v pytli a pak se toho rychle zbavoval to bych ti poradil:)
Lukáš Turecký reaguje 20.7.2012 10:00
Tikka T3 Hunter v ráži 8X57JS. Líbivá, lehká a spolehlivá zbrań.
Jozef Kutý reaguje 20.7.2012 09:09
mám Rossler titan 6 v ráži7x64 a výměnnou hlaveň 6,5x55 SE ,perfektní lehká zbraň krasné dřevo a hlavně hodně přesná!! proto bych ti jí vřele doporučil.:))
Milan Vrána reaguje 20.7.2012 07:13
Milane, uvažuj spíše co by jsi od zbraně chtěl. Ráže, délka hlavně, vypouštění bicího mechanizmu (způsob zajištění), tvar pažby, usazení puškohledu, typ spouště a mířidel, výměnné hlavně apod. Pak bych řešil způsob lovu, tzn. naháňková kulovnice, nebo zbraň pro střelbu na větší vzdálenosti, či univerzálka. Pokud v tom máš jasno, je to poměrně snadné. Díky Googlu, v tebou uvedeném cenovém rozpětí, máš na výběr více jak 10 značek. Pak už jen přebíráš dle požadavků. Pamatuj, že potřebuješ hlavně přesnou hlaveň a kvalitní spoušť. Ostatní je předražené dřevo.
Zemánek Michal reaguje 20.7.2012 03:38
Úplně zbytečná diskuse,která ti jen zaručí,že si každý vyzdvihne to co právě vlastní.Nejlepší variantou je hodně číst články o zbraních od nezaujatých fundovaných autorů u kterých se dozvíš o praktických testech dané značky a taky o dílenském zpracovaní a o kladech a záporech.Velice rychle si uděláš obrázek o zbrani a konkrétní představa se začne naplňovat.Potom už jen stačí zajet do prodejny či na veletrh a zbraň si osahat a prohlednout.Já jsem k výběru své zbraně přistupoval velice obezřetně,protože jsem přizoval cenově dražší produkt a proto jsem maximálně vstřébával inf.a dnes jsem velice spokojený a už bych neměnil a vím,že s ní zestárnu.
Milan Jirmann reaguje 19.7.2012 21:31
Já když jsem v roce 1986 začínal, tak kulovnice nebyly k sehnání. Koupil jsem si tedy soupravu UB 12/7x65R, 12/12. V roce 1994 jsem si koupil kulovnici CZ 537 v ráži 270W. To mně na ni manželka přidala celé porodné. Kulovnici jsem nosil furt a kulobrok zůstával doma ve skříni a do lesa šel jen párkrát v roce. S oběma zbraněma jsem byl spokojen a nikdy nebyl žádný problém. Asi před pěti lety jsem viděl v katalogu kulovnici Sauer 202 Highland a řekl jsem si, že si takovouhle flintu jednou koupím. V roce 2009 se náhodou naskytla možnost tuhle kulovnici, starou asi 6 měsíců, koupit a bylo rozhodnuto. Soupravu a kulovnici jsem prodal a jel do Prahy. Od té doby mám Sauer 202 Highland v ráží 270W a naprostá spokojenost. Tahle flinta zůstane doma. LOVU ZDAR!!!
Josef Malina reaguje 19.7.2012 21:00
Taky vlastním kulovnici Rossler Titan LUX v ráži 8x57JS. Zatím maximalní spokojenost. Je to velice přesná a pěkná zbraň
Josef Novák reaguje 19.7.2012 20:45
Za mě určitě Roesller Titan 6, ráže 6,5x55 SE a střelivo Lapua Mega 10,1 g. Jen toho Roesllera bych si dneska trochu připlatil a vzal bych si pažbu v provedení Lux, ale jinak lehká kulovnice s možností dokupu dalších hlavní.
Tomáš Volf reaguje 19.7.2012 20:41
Já mám Tiku M590 308 win. a naprostá spokojenost, už je šestnáct let stará a supr, až půjdu za dvacet let pro novou, tak to bude zase Tika!!!
Michal Šimončík reaguje 19.7.2012 20:31
já mám asi 2 roky CZ 550 FS 308 win a jsem spokojenej, jen sem si nechal upravit pažbu k obrazu svýmu.
Josef Študlar reaguje 19.7.2012 20:10
Cz 550 FS 7x64 plně spokojený.
Milan Stýblo reaguje 19.7.2012 19:45
Nikdo nic??