ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

víkendová čekaná
víkendová čekaná
vloženo: 1.2.2016 19:53
autor: Martin Hanáček

úlovky (svět)

Španělský kozoroh Beceite - kozel 12 let, stříbrná medaile
Španělský kozoroh Beceite - kozel 12 let, stříbrná medaile
vloženo: 7.2.2017 09:52
autor: Radek

trofeje

detail
detail
vloženo: 2.1.2014 14:18
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Kňour
Kňour
vloženo: 12.1.2016 09:00
autor: Děda z lesa

zbraně

Zajímavý nůž s baterkou
Zajímavý nůž s baterkou
vloženo: 6.4.2015 08:57
autor: Děda z lesa

fotopast

hlad,je hlad !
hlad,je hlad !
vloženo: 26.12.2019 11:29
autor: pali1

myslivecké umění

obraz.. akryl (30x40cm)
obraz.. akryl (30x40cm)
vloženo: 9.4.2019 16:42
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 232886 fotek (9 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8869 inzerátů (2 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748203 komentářů fotek (19 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289180 hlasování fotek (83 dnes)
  • 56415 hlasování videí (0 dnes)
  • 37587 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Diskuze

OTÁZKA PRO NEZAUJATÉ KOLEGY MYSLIVCE!!!!

Aleš Procházka vložil 9.4.2012 09:40
Vážení kolegové.. Jen bych chtěl znát váš názor na to co se mi stalo!!! Byl jsem Hostem s povinnostmi člena v jednom MS a kvůli jedný fotce a komentáři které byli zde zveřejněny jsem byl vyloučen.zde je odkaz na zmíněnou fotku http://www.myslivost-lovectvi.cz/fotografie//78532/ A komentář je z 20.3. 20:29
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Petr Bábík reaguje 3.11.2014 21:07
J.X Ty jsi zase provokater, ale heslo dne je KDYŽ TI NĚKDO ŽIVOT NIČÍ USMĚJ SE A VEM HO TYČÍ!!!!!
Tomáš Houserek reaguje 7.2.2013 11:33
No určitě tě nevyloučili kvůli téhle fotce,důvod tam bude určitě jiný.
Nafťák reaguje 17.12.2012 19:38
Neuvěřitelné !!!! ALEŠI zkus se štípnout, třeba se Ti to zdá. Jinak nevím. Hlavně nezatrpkni. Třeba se proberou.
Lukáš Bernklau reaguje 12.11.2012 20:58
Přečetl jsem si tady všechny vzkazy a musím napsat, že mi to opravdu docela dlouho trvalo :-D...Shrnu to tak nějak jednou větou....teda, možná jich bude více :-D...Můj pradědeček, když jsem byl malej vyprávěl o myslivosti na moravě a já to hrozně moc hltal...Pak jsem přišel do MS a zjistil, že před desítkama let to byli myslivci...dobří chlapy, kteří stáli jeden za druhým, pomáhali si a měli u lidí úctu...co je dnešní myslivost? závist kdo má jakou trofej, pomlouvání za zády a tak nějak koukání na peníze. A myslivost? Ta se tak jenom jmenuje... Z některých myslivců a MS je mi v dnešní době na blití a je mi jedno kdo tady na moji reakci co napíše...dotknout se to totiž může jen těch, kteří se v tom poznali. Pane Aleši, hlavu nahoru a hurá do jiného MS...sdružení, které si Vás a Vašeho pejska bude opravdu vážit. Minulost už stejně navrátíte a budoucnost bude zase jenom taková, jakou si ji uděláte :-D S pozdravem Myslivosti zdar a hodně štěstí přeje Lukáš
Laďa Novotný reaguje 11.11.2012 12:22
Ve všech MS je to stejný, všude se hádají, závidí dělají si různé naschvály apod. To je prostě realita a zároveň nemoc myslivosti na Nás je, abychom tuhle nemoc léčili diskutovali o problémech a ventilovali je pouze na místech k tomu určených, to je prostě základ. Je to velmi těžké, ale jde to když se chce, mladí musí respektovat starší a starší nesmí příliš zneužívat mladých a maximálně hledat cestu společnou, jen tak může organizace typu MS fungovat
Honza Becher reaguje 25.4.2012 11:44
Vono pes s papírem, že je šampion zkoušek ještě neznamená, že v reálu je dobrej. Viz jak jsem psal, nový metody, psovod táhne šampiona na provaze za sebou:-) Pane Elhenický, příklad jak se zůčastnili? No jednoduchej, prostě se to stalo a oni u toho byli! Někdo víc, někdo míň ale tahle skupina to má na svědomí nejvíc! Nekola! Proč si se mnou nepíšeš?!
Martin Hrubý reaguje 18.4.2012 22:22
Na jednu stranu nevim čemu se divíš, taky bych si tvuj komentář vyložil, že mám psa na nic.To nikdo neslyší rád.Další věc je,že když bych se chtěl dostat někam do sdružení rozhodně bych o nich nikde nepsal že mají psy max na výstavy nebo umělou noru.Tim neřikám, že reagovali troch utvrdě, ale na to bohužel pro tebe mají právo.Takže když to tak čtu přehnali to asi obě strany jak ty tak MS.
Aleš Procházka reaguje 18.4.2012 20:46
Pane Srstek : Děkuji za přání do budoucna ... Ohledně té jednostrannosti : Já jsem chtěl slyše všechny názory ne jen ty které by byli pro mě příznivé a proto děkuji i za ten váš :-)
Aleš Procházka reaguje 17.4.2012 22:06
Pane Srstek nikoho ani žádné MS jsem zde nejmenoval a nikoho ani žádné MS jsem zde v této diskuzi nepošpinil!!!! Ani jsem to neměl v úmyslu!!!!! Jen sem chtěl znát názor 99,9% zde přítomných kolegů myslivců kteří o téhle věci vůbec nic neví a nejsou v téhle věci zainteresováni!!! Pokud by se mě někdo zeptal v jakém to bylo MS nebo KDO A JAK HLASOVAL tak bych každému odepsal stejnou větou ŽE TO NEBYLO NAPSÁNO V OTÁZCE ZÁMĚRNĚ ABYCH NIKOHO jak vy píšete NEŠPINIL!!! Takže znovu opakuji že nemám důvod na někoho házet špínu!!!
Ellhenický Petr reaguje 17.4.2012 13:16
Ono se říká, čím víc se do hovna strká, tak tím víc smrdí, ale mohl bys uvésti alespoň nějaký příkal, jak se součástní 60-70 sátníci podíleli na rozkladu myslivosti po smetu?Jen kecy a kecy. On chod sdružení či společnosti není jen schánění krmiva a peněz,ale různé porady,jednání, vyběhávání a oběhávání majitelů kvůli honitbě,kdo to nezkusil, tak ani neví kolik úsilí, nervů, času to všechno stojí.V každém sdružení je pár lidí, kteří to táhnou a odnesou, na věku nezáleží a zbytek se veze. Samozdřejmě ostatní si udělají brigády, popřípadě se starají o svůj úsek a tím to končí.Co se týče starých členů, tak ti dostávají ocenění k nějakému výročí.Co pro myslivost udělali si pamatují ti starší,rejpalové většinou ani neví o čem je řeč.
michal burian reaguje 17.4.2012 10:27
Jestli to třeba pane Srstek nevidíte moc růžově. Ono to totiž může vypadat tak, že to navenek funguje ukázkově, ale pravda může být úplně někde jinde. Myslím, že kdyby tam Aleš dělal něco, čím si znepřátelí většinu MS, tak o tom bude vědět a pak by se tomu asi tolik nedivil. Toť můj názor z vlastních zkušeností......Ale Aleši, když máš dobrého pejska, tak se nemusíš bát, že nebudeš mít využití. Já jako psovod to vím, protože od září do konce ledna nevím kam dřív skočit a tví kamarádi, tě také jistě přes rok pozvou na čekanou.
Honza Becher reaguje 17.4.2012 08:19
Elhenicky: ta skupina, jak se o ni bavime, současní 60-70let, u toho vzniku bordelu a byla a podílela se na tom, ať už aktivně, nebo pasivně. Ohledně toho, co obnáší zajistit peníze a další materiál pro chod honitby, to si buďte jist, že vím naprosto přesně o co jde a není to vůbec žádná sranda. Pak se nedivte, že jsem naštvanej na chlapa, co dostane papír za zásluhy o myslivost a není za ním vidět nic kloudnýho, naopak co šlo tak podělal. Jo a závěrem, není to paušál na všechny starý, jde o to, aby vůdce jejich skupiny byl pohodář a šířil srandu a pohodu. Jak se za vůdce pasuje zmdr, tak to celý jde do háje. Každej problém jde řešit několika způsoby a ve finále je výsledek stejnej. Záleží na lidech, jak si to udělají. Proto závidím těm, kteří mají dobrý vztahy ve spolku a těší se na všechny akce, je jedno jaký. Srstek: nesdílím tvůj názor, tady chce nechat tomu čas. Zjistit co je pravou příčinou, vyčuchat kdo za tím stojí a to důsledně pořešit. Nekola: píšete, že někdo má 30ha. Co mu poradit, ať svý hektary prohlásí za nehonební? Proces to je jednoduchej a problém z toho pro uživatele honitby je velikej. Chcete soudruzi boj? Máte ho mít...:-) Zemánek: dlabej na křivý frajery, neživí tě a houby z nich kouká. Jestli máš dobrý psy, tak si užiješ myslivost daleko líp a máš daleko větší možnosti. Protože psů se zkouškama všeho možnýho šampionů je mraky a psů, co udělají opravdu dobrou prácí, těch moc není. To je ale jinej soudek - psářská loby, "mafie" chovatele a rozhodči v jedný osobě. Což ale s tímhle vlákne přímo souvisí. Jo a závěrem:-) Min týden jsem byl svědkem dosledu v podání šampiona. Vůdce psa, věhlasný rozhodčí, chovatel psů, odborník, lektor... Výsledek? Nová metoda, psovod jde první a za sebou táhne na provaze šampiona...:-)
michal burian reaguje 17.4.2012 08:06
Myslím, že Michal Zemánek to napsal dost výstižně. Já mam tedy zkušenost hodně podobnou. Pokud máte problémy, tak to člověku úplně všecko znechutí. V mém případě to bylo tak, že jsem úplně přestal jednu chvíli chodit u nás v MS do lesa a lovil jsem pouze ve školní honitbě, kde jsem měl tu možnost. Tam jsem měl příležitostí mnohem víc a když jsem pak vyprávěl zážitky kamarádům, tak jsem na těch pár lidech, co to také slyšeli, viděl jak je to se*e. A světe div se měl jsem z toho radost :-) Takže to řeším tak, že se držím jen svých kamarádů, svého úseku a i tak toho mám od nového roku uloveno nejvíc ze všech členů. Takže je štve, že mi to docela v poslední době docela šlo a já mam radost z toho, že na mě nijak nemůžou :) Je to hlavně o povaze člověka se udržet.
Zemánek Michal reaguje 17.4.2012 06:52
p.Bohumíre již se tím netrápím,protože jsem si to srovnal v hlavě a přehodnotil svůj život a kladu důraz na to co je důležitější jestli spokojený život s lidmi,kterým na mě záleží,nebo být ve skupině lidí,kteří jsou falešní a i když to občas zdánlivě připomíná přátelství,tak je vše jen iluzí.Při této zálibě nevěřím,že existuje.Uvedu příklad.Držím barváře a kopova,když je potřeba vyhnat obeznanou černou nebo zajistit dosled,zvoní telefon,ale jak se blíží vánoce je potichu.Popřát vše nej už nedovede nikdo,takže z toho vyplývá,že jde jen o prospěchářství a takoví lidé se mi hnusí!Jsem ferovej člověk co nesnáší podrazy a dokážu pomoci,když to zvládnu člověku v nouzy a jsem zvyklý na slušné jednání a právě proto nemohu byt v ms spokojený.
Bohumír Nekola reaguje 16.4.2012 22:26
Pane Michal netrapte se. Co já podobných případů znám a navíc znám pozadí, lobby. Letos mi např. poslal jeden myslivec-vlastník další spis, celá jeho složka má snad 10 cm tlouštky. Jak ten se těší na nový zákon o myslivosti, kdy bude právo myslivosti cca po 60 letech opět nedílně spojeno s pozemkem..:))) Nebo mi jeden pán minulý týden hodinu po telefonu popisoval svůj příběh, kdy ač vlastník pozemků slušné výměry ke 30 ha v honitbě, lovící i mimo republiku, s vyššími mysl. zkouškami se až bezmála po 10 letech cca v 55 dostal k myslivosti v honitbě, kde vlastní dotyčné pozemky. Poradil dobrou fintu:)))s tím, že pár lidí ve sdružení bylo férových, většina bohužel ne.. Nebo případ pána, který jako sedlák podobně jako já zásadně odmítá vlézt mezi staré struktury z MS (tím netvrdím, že všude jsou zlí lidoví myslivci:))) A raději si zřídil vlastní obůrku přes 10 ha ještě před účinnosti současného zákona č.449/2001 Sb. kdy je možno oboru zřídit od 50 ha. Když tak napište, snad poradím.
petr vesely reaguje 16.4.2012 21:57
Jo, jo! Pane Zemánek, máte pravdu. Já zrovna prožívám toto období kdy jsem se neskutečně zklamal v myslivcích o kterých jsem byl do poslední chvíle přesvědčen jako o opravdových kamarádech za které bych dal ruku do ohně a tak jsem se zklamal.
Zemánek Michal reaguje 16.4.2012 21:25
Až zažijete něco podobného co Aleš,tak to jistě nehodíte za hlavu a neřeknete si,že život jde dál,protože vás to poznamená a není jednoduché to ze sebe setřást.Strátíte chuť přijít zase mezi neznáme lidi,aby se vše znovu nezopakovalo.Něco podobného jsem sám zažil.I když jsem byl aktivní v ms jak lovecky,tak brigádně a to jsem držel ještě psy,kteří byli pracovně hodně zdatní,tak se vždycky našli jedinci,kteří mi vše znepřijemńovali.Jediný problém byl v tom,že jsem z nemysl.rodiny.Být tam otec nebo strejda,který tam působí řadu let,už by si nedovolovali.Proto jsem na ms zanevřel,protože jsem se setkal jen s lidmi,kteří dokáží pěkně člověku otrávit život.Je zvláštní,že jsem se s těmi to nešvary setkal až v myslivosti.Když jsem se v určité době,kdy ještě vlivem věku nešlo provozovat myslivost věnoval závodně sportu,tak lidi kolem byli vtřícní a kamarádští.Až v myslivosti,i když jsem měl úplně jiné ideály jsem poznal kolik je tam zdeformovaných charakterů.A pokud rodiče člověka vychovají k tomu,aby jednal čestně,závist je pro něj cizí,tak nikdy nemůže být v ms ůplně šťasny,protože je tam spousta špinavců.Myslivost je krásná záliba,ale hovada by se měli vypráskat!
Ellhenický Petr reaguje 16.4.2012 00:01
Mladí-staří.Nevím, proč to tu pořád omíláte.Buď chci něco pro myslivost a spolek dělat a dělám a rokama to není a nebo jen kecám.Nevím, kolik je Honzovi Becherovi let, ale říci o 70 letých myslivcích, že můžou za bordel a prasečiny,které po roce 1990 se ukázaly v myslivosti je ubohé. Jich se také nikdo na nic neptal.Jak jsem již uvedl dříve,začít tahat do myslivosti politiku, osobní záště a napadání, tak to je nejkratší cesta do pekla nebo někam jinam.Málo z těch mladších, kteří ví jako to dělat lépe, si uvědomuje,co to vše obnáší zajistit chod MS.Nic není hned i oni se časem dočkají.
Honza Becher reaguje 15.4.2012 21:01
Aleši, to vyloučení a za takovou kravinu, to je jen záminka. Je tam něco, o čem třeba ani sám nevíš. Se starýma lidma to je hrozně těžký. Nejsem mudrc přes lidský duše ale důchodce je zvlášť lehce ovlivnitelnej a na to bohatě stačí jeden vůdčí typ, co většinou všechny naočkuje, ten z Tebe udělá hajzla největšího a pak už stačí jen taková přiblblá záminka a jsi druhej. Bohužel, je potřeba se přizpůsobit a umět se v tom pohybovat. Ponaučení pro příště. Jeden člen našeho spolku, měl životní jubileum, tak dostal nějakou knížku nebo co a nějakej papír, prej uznání za zásluhy o myslivost. Tak jsem se opatrně zeptál, jaký konkrétně zásluhy ten pán má za tu myslivost. Všichni seděli a čuměli jak telata. Toho chlapa znám hodně přes 20 let a vím, že vždy jen do všeho pindal a nikdy nic kloudnýho neudělal, nesehnal, nezařídil. Dokonce zkurvil letitý přísun krmiva jako dar od jednoho zemědělce, páč se zbytečně staral o věci, se kterýma neměl vůbec nic společnýho. Ve chvíli jak jsem se zeptal na zásluhy, hned mě došlo, že jsem přestřelil, že jsem se přis.al do něčí strategie a to by se mě mohlo šeredně vymstít. Další věc, všichni tady melou že jako chlapi ve věku 60 nebo 70 let jaký jsou kabrňáci - většinou, a že ta myslivost, jakou nám tady nechali, je v háji. Chtělo by to přistupovat k věci čistě profesionálně. Pánové ve věku 60 - 70 let k dnešnímu dni, byli před dvaceti lety ve věku kolik??? A to je věk nejproduktivnější ve věku chlapa - myslivce. Jakž takž je zabezpečený, v té které honitbě nebo spolku něco už znamená, má tam slovo a má možnosti. To že myslivost začala jít do háje právě po roce 1990, to je další fakt. Takže zase, buďme nohama pevně na zemi, ten bordel a prasečina, co je, u toho stáli právě tihle dnes již důchodci. Závěrem, závidím těm, kdo maji ve spolku pohodu a vyhází spolu napříč věkovýma kategoriema, je to jen a jen v lidech...
František Bárta reaguje 14.4.2012 22:10
Pane Volf.Jestli je to pravda,tak je to velmi smutné.Toto by se nemělo stávat.Pravda je,že taky vím o kolektivu samých starších a deset let nikdo nemá šanci se do jejich MS dostat.Jen rodiny.To je taky špatně.
Tomáš Volf reaguje 14.4.2012 06:21
Pane Bárto, tak to vám opravdu závídím, já jsem takové štěstí opravdu neměl, u nás to bylo jen samé slovní napadání a výhrušky fizickou likvidací. Proto se mi opravdu nedivte, že se mi ta generace dnes okolo šedesáti nelíbí. Ale ne všude je to stejné, viz váš příklad. Máte opravdu štěstí
František Bárta reaguje 13.4.2012 21:41
Já se vždy těším na společné akce našeho MS.A těším se právě na ty starší pány,neboť je s nimi legrace.Bavíme se o všem možném,rýpeme do sebe,samozřejmě v žertu a je to výborná atmosféra.Výročka byla letos právě pro to super.Naopak mě mrzí,že někteří penzisti,jak jim říkám,již nejsou mezi námi.Pane Volfe,přál bych Vám zažít atmosféru akce,kde si rozumíme napříč generacemi.Možná jsem jiný,ale já mám ty dědky rád.Minulý týden jsme měli brigádu.Sázení 2500 dubu a 7000 borovice.U nás důchodci nemusí a představte si,nechyběl nikdo,jen jeden vážně nemocný pán.Prostě nám mladším nenechali vymáchat hubu v blátě a za to jim patří dík.Jinak naše MS nejsou lidolovci,tento výraz se mi hnusí.Všichni jsme vlastníci.Někdo menší,někdo větší,ale jsme jedna parta.
michal burian reaguje 13.4.2012 20:05
Mě to nedá, ale musím se ještě jednou zapojit. Samozřejmě názor, že je potřeba se starých členů zbavit je nesmysl. Mají množství zkušeností a chovají lásku k přírodě a myslivosti, o kterou je nemůžeme mi mladí "okrást". Protože to by se jistě nikomu nelíbilo. A podle toho jak to pozoruji, tak mi přijde, že větší problémy než ti staří, dělají chlapi kolem 50ti let, kteří "agresivně" prosazují vlastní názor a nikdo se s nimi nechce hádat, takže si ho často prosadí. Samozřejmě nelze házet všechny věkové skupiny do jednoho pytle, protože v každém MS je to jinak.
Tomáš Volf reaguje 12.4.2012 22:13
Ne, nejsem profesionál, ale existují i spolky kde vykonávají právo myslivosti například zaměstnanci. Lidolovci jsou podle mého názoru myslivecká sdružení skládájící se ve většině ze členů nevlastnících honební pozemky (fondovky, LČR). Já také nehodlám měnit mázor a rozhodně nehodlám házet všechny staré do jednoho pytle. Nicméně si stále myslím, že je třeba v české myslivosti generační změna. Jinak vymře
František Bárta reaguje 12.4.2012 21:51
Pane Volfe,definujte přesně,co je lidolovec,potažmo lidolovecké sdružení.Vy jste profesionál? Nebo si to jen myslíte? Psal jsem,že mi není ani čtyřicet,ale svůj postoj a názor jsem si vždy u starších obhájil.A pokud měli pravdu,je chlapské si přiznat chybu.Podle toho co píšete,jste asi neomylný a také dosti suveréní.Je jen dibře,když se takovým zastřihnou křidýlka.U nás nemáme problém brát mladé myslivce a polovina sdružení je od 20ti do 40ti let.Bohužel jen málokomu z mladých se chce něco dělat.Zato s flintou,na to mají času dost.
Tomáš Volf reaguje 12.4.2012 19:58
Pokud si myslíte, že staří mají a musí mít vždy pravdu držte se toho, já jsem jiného názoru a nikoho zde vulgárně neurážím, mluvím ze své zkušenosti. Ono stačí podívat se na věkový průměr lidoloveckých MS málo které má méně než 50 let. Tak mi řekněte kam to staří vedete. Mladej kluk okolo dvaceti je ve většině bez šance, za to staříků všude je dosti. A výhrušky, že by jste postavili špalír a nechali mě tím projít to by vám asi taky šlo, co? Také by mě zajímala ta špatná zkušenost s mladým myslivcem, kůli kterému se bojíte podepsat svůj názor. A podívejte se, jak pasují na myslivce ti vaši dobří a zkušení staří myslivci Jardu davídka. http://myslivost-lovectvi.cz/fotografie/lide:11/81167/
PSÁŘ reaguje 12.4.2012 13:01
Pane Volfe,já Vás ničím nenazval,možná jen hošíkem.To ano.Jméno Vám dal pan František Bárta s jehož příspěvkem plně souhlasím.Pavel Vilšner to napsal také velice dobře.Přál bych Vám špalír z těch důchodců a starých pák a nechal bych Vás jím projít!! Pro Aleše Procházku. Máte jistě pravdu.Proto nelitujte že jste byl odejit,neb zde by to stejně jinak nedopadlo.Věřím Vám že jste byl vychováván k úctě ke starším.Mnohdy si člověk říká-má to cenu??Má.Je více těch slušných.I mladí nejsou všichni stejní.Jsou klucí zapálení a mnohde mají zelenou protože se člověk s radostí dívá na to jak jim to jde a vzpomíná na svá mladá léta.Tedy Vám držím palce a přeji mnoho úspěchů ve schánění nového a lepšího kolektivu. Pro pana Volfa. Dík takovým jako jste vy jsem z města dvvddv.Špatná zkušenost.
Aleš Procházka reaguje 12.4.2012 10:05
Pane Bárta: Jenomže já byl vychován taky k úctě ke starším ale někteří kterým je více než mě ale zase nepatří do té věkové hranice blížící se důchodovému věku takhle asi vychováni nebyli!!!! A pak je zde otázka od koho se mají ti mladí ve věku kolem 20 učit ,když bohužel třeba narazí na část rádoby myslivců v tom středním věku kteří sami o sobě tu úctu nemají!!!! Samozřejmě je to dáno dobou ,rodinnými podmínkami atd.. Píšu pouze své zkušenosti ,které můžou být ojedinělé nebo se shodovat se spoustou názorů.. Mě k myslivosti přivedl kamarád a stala se pro mě takovou vášní že jsem všechny své dosavadní koníčky pověsil na hřebík!!!! Pánové všechno je jen v lidech a pokud se nebudeme moci alespoň trochu rozumě dohodnout (Mládí a Stáří a naopak ) Tak naše myslivost bude pořád směřovat k zániku!!!!!!! Mladší kolegové tak jak napsal pan Bárta naslouchejme těm starším díky jejich zkušenostem a kolegové co jste dříve narození dejte mladším šanci zkusit něco nového ,vždyť jste byli taky tak ambiciosní jako oni.....
František Bárta reaguje 12.4.2012 09:40
A ještě něco.Mě odmala doma vštěpovali úctu ke starším.Nemusím s nimi vždy souhlasit,ale vždy se dá najít slušné řešení.Nikdy jsem se staršími kolegy neměl problém.Každý z nás má své mouchy.Pokud si někdo myslí,že je bez chyby,pak není duševně zdráv.
František Bárta reaguje 12.4.2012 09:34
Co to je za blbost,že až se zbavíme starých.To napíše jen hovado.Každý stárne a až odejdou současní penzisti,automaticky přibudou nový.To neznáte koloběh života? Každý z nás zestárne a chtěl bych vidět,jak se třeba pan Volf bude tvářit,až mu mlaďáci řeknou,ať jde do hajzlu.Jistě se bude usmívat a bez trpkosti a smutku odejde.Mě ještě není 40 a můžu zodpovědně říci,že polovina nových mladých rádobymyslivců stojí za prd.Dokud jsou čekatelé,jakž takž,ale po přijetí za člena je musí ostatní takřka kopat do prdele,aby něco udělali.Můj osobní názor je ten,že nové generace myslivost jako takovou zničí a bude z toho jen lov.
Aleš Procházka reaguje 12.4.2012 09:09
Pane Vilšer v tomhle máte pravdu!!(I ti starší totiž byli dříve mladí, a rádi se pro svoji nezkušenost těm starším podřizovali či těmi staršími nechali do tajů myslivosti zasvěcovat....)jenže pokud se ten mladý či ten starý chová jako mistr světa všude byl všechno ví nerad komunikuje s novými tvářemi atd.. tak s tím nic neudělá ani svržení ani zvolení Prostě je to v člověku a nehorší vlastnost je závist které je mezi námi víc než zdrávo !!!!! Pane Ellhenický... v tomto máte pravdu jen chci říct že každej má své vlastní zkušenosti a pokud je ventiluje tak se to vždy někoho dotkne a to je ta smůla když je hodně lidí vztahovačných... Všem děkuji za názor k tomuto tématu! Protože ti co jsou mí kamarádi říkají že k vúli takové blbosti to snad ani nešlo a ti co mě nemají v lásce se vlastně o to postarali !!!! Takže ještě jednou Díky a Lovu Lesu...
Ellhenický Petr reaguje 12.4.2012 07:37
Řešit na tomto webu konkrétní věci v jednotlivých sdruženích není objektivní.Každá strana má svoji pravdu a nepřipustí, že ji nemá.Skoro pokaždé to přejde v osobní napadání i mezi přispěvateli.Takové otázky bych tu neřešil.
Tomáš Volf reaguje 11.4.2012 22:11
A pokud mě, pane PSÁŘI chcete nazývat smradem, prosím, jestli si myslíte, že na to máte právo... Ale postavte se k tomu čelem a podepište se pod to. Já se zde prezentuji vlastním jménem a mám zde i svoji fotku. Co zde máte vy?
Tomáš Volf reaguje 11.4.2012 22:06
Pro pana PSÁŘE z města dvvddv. Já neříkám, že jsou všichni staří špatní, jen říkám svoji zkušenost a už jenom to, jak se zde schováváte za anonimní přezdívku včetně města o vás také něco napovídá. Nebo se snad bojíte vašich kolegů?
Leon Zumr reaguje 11.4.2012 17:15
psáři není všechno černobílý jsou spolky kde to je v pohodě to mám třeba já kdy makám v lese s chlapama kterýmu je 67 a druhýmu 52 a není problém a vím o spolku kde to je přesně tak jak píše Tomáš mladý jsou jenom na práci a jinak maj smůlu
Jan Novák reaguje 10.4.2012 21:22
Pro Michala ano- úspěch se u nás neodpouští...
Petr Pořádek ml. reaguje 10.4.2012 20:36
Přesně tak, né každý mladý je pro MS přínosem. Hamba by mě fackovala, když vidím jak důchodce krmí v krmelci adepta. Jinak věta ,,místo pozdravu lovu si říkají vole" je opravdu realita i když úsměvná.
PSÁŘ reaguje 10.4.2012 18:06
Pro Tomáše Volfa!!!!! Čekat na příležitost jak naše důchodce svrhnout a nastolit pořádek. Patřím k těm skoro důchodcům.Protože si pamatuji jak jsem se dostal do MS já, tak se snažím umožnit i mladým zachráncům naši české myslivosti umožnit příchod k nám do MS.Když členové nechtějí brát,vždy mám argument že i oni dostali šanci a když už nejsou tak nadčeni a nebo nemohou vykonávat s takovou vervou jako dříve právo myslivosti nemá cenu klukům bránit .A tak jsme vzali nejdříve jednoho.Na brigády šel jen když se mu chtělo,aktivita nad rámec svých povinností, no to vůbec,schůze občas,psa a do leče -to se mu také nechtělo,dobře ale krmelec prázdný,sůl ani nevěděl že má doplnit a jiné prohřešky.V klubovně se nechal obsluhovat těma nebezpečnýma důchodcema.Zkrátka po dvouleté zkušební době nebyl přijat a já byl za hňupa.Tak se přijal druhý.Ten už vypadl po třech měsících.Dva prázdné krmelce za něj zaváželi opět nebezpeční důchodci.A to byla letos zima. Tak že důchoci,staré páky,nebojte se .Tito smradi kteří místo pozdravu lovu si říkají vole,raději než přikrmují loví,ohánějí se rudochama ,při předání úlomku odpovídají lovu dík,lovčí dík a nebo lovcův dík,ti Vás nemohou ani urazit,ani ale bohužel ani nahradit. Všichni stejní nejsou.Tak někteří členové MS nejsou také akorát.Ovšem to je i v životě.Ale urážet všechny,to se mi nezdá.Ti chlapi se postarali o to jaká myslivost je.Kynologie byla známá všude ve světě,naše myslivost byla světoznáma.A dnes??? Psi bez průkazů původu,infráky,teréní auta až pod posed,maskáče,vytlučené soukromé honitbya jiné nešvyry téhle doby. A tak rudí důchdci-až Vás hošíci typu Tomáš Volf svrhnou-bude myslivost na velké úrovni a konečně bude nastolen pořádek!!!!!!!!!!!
patrol reaguje 9.4.2012 17:29
Pane Procházka, je mi Vás upřímě líto, protože vyhodit člověka za takovou blbost je nesmysl, ale měl jste si dříve uvědomit, že jste byl v MS pouhým hostem (jak zde píšete) a takového vyrazej hned i kvůli blbosti, každá věta která se jim nebude zamlouvat bude proti Vám použita. Bohužel jsem si hostovačkou taktéž prošel a po mnoha letech jsem tzv. kamarádum (většina z nich mne pouze využívala) praštil z povolenkou a řekl ať si jí strčej do prdele a mám teď svatej pokoj.Nebojte mysliveckejch příležitostí je dost a určitě něco seženete.
michal burian reaguje 9.4.2012 17:19
Samozřejmě pane Slavětínský jak jsem psal svůj problém o té kuně. Je to tak, že máme úseky, kde by si každý měl lovit pouze SRNČÍ. Ostatní můžem lovit po domluvě všude. Samozřejmě starší chlapi si loví všechno všude, neřeknou nikomu nic a já i když si to s tim "majitelem" úseku dohodl, měl hned problém. Podobné problémy mám hlavně zhruba za poslední rok. Myslím, že je to z velké míry dáno tím, že lovím nejvíc zvěře za celou sezonu ze všech členů a taky tím, že jsem absolovent Lesnické školy, zúčastňuji se velkého množství společných lovů ať už na drobnou nebo spárkatou, jak v různých MS až po organizace např. hony na LZ Konopiště a i na svůj věk si myslím, že mám aspoň trošku přehled co a jak se kde dělá a snažím se, aby jsme společné lovy, (které máme i poplatkové) vedli trošku profesionálně. Jenže většinou je výsledkem: Ty víš hovno vždycky se to dělalo takhle, tak to tak bude." Bohužel všude okolo je to víceméně v pohodě, jen u nás prostě se našla skupinka, která je ve vedení MS (takže proti nim nikdo nejde) a dost nám dvěma nejmladším ztrpčují život. Prostě dokud jsem chodil jen na brigády, při honech se psem a klackem, tak bylo vše v pohodě a pak se to pomalu začalo horšit. Jak to bude pokračovat fakt nevim a ani se nedivim, že jde česká myslivost dohajzlu
Tomáš Volf reaguje 9.4.2012 17:18
Pánové staré "páky" se bojí všeho, u nás ve sdružení, které je dnes již díky bohu zrušeno, resp. nemá honitbu. Byl jeden "rudý" hospodář, který měl vše pevně ve své moci. Jednou chtěl jeden kolega dělat hospodáře místo něj, protože se mu nelíbylo jeho chování a styl hospodaření. Tak náš milý rudoch na schůzi řekl, že tím bojuje nejen proti němu, ale i proti celému sdružení a dal hlasovat o jeho vyloučení. Kromě mě a otčíma všichni pro. Takže bacha na pusu a čekat na vhodnout příležitost, jak naše důchodce svrhnout a nastolit pořádek. Moderní myslivosti zdar.
Jiří Wenzl reaguje 9.4.2012 16:45
Pokud jste byl hostem v domovském MS Vlast Ježov (mám to z Kyjova přes kopec), tak pokud vím, jedná se o velmi aktívní MS ( odchov kachen a bažantů, provozování obory se spárkatou zvěří, cvičná nory atd.), které si zakládá na dobré pověsti v širokém okolí, takže se výrokem ..."u nás bohužel mají norníky spíš jenom na výstavy" cítilo být poškozeno. Situace je bohuže taková, že k internetu při věkovém průměru členů ČMMJ 58 let má přístup jen pár nimrodů v rámci jednotlivých MS, a jestliže některý nich na schůzi proihlásí "Chlapi, kdybyste věděli co o nás mladej píše na internetu!", tak je zaděláno na problém. Sám jsem jako správce webu našeho MS musel na schůzi vysvětlovat, že to co jsem napsal na web nijak naše MS nepoškozuje. Proto se zdržuji jakékoli veřejné kritiky našeho MS, byby byla i oprávněná. Nejlépe je řešit neshody "doma".
Petr Pořádek ml. reaguje 9.4.2012 16:11
Honzo ty lovecký úseky ve sdruženích to je konec myslivosti v MS, to víme oba, každopádně měň něco co je zajeté dvacet a více let, když je Michal mladej kluk jak sám píše. Sám víš, že tohle nelze, a soudně se bránit? do týdne si venku z MS a i o letech souzení jsi ve výsledku ty ten nejhorší, takže v takovém MS pouze čekat na revoluční partu mladých myslivců se stejným smýšlením, nebo zůstat mlčky v kolejích.
Bohumil Koláč reaguje 9.4.2012 14:51
omluvte, že to sem tahám, ale tohle jsem našel na netu. Je to zajímavé není správným myslivcem ani lovcem ten: kdo se na lovu brzy unaví, kdo nemá trpělivost a zlobí se pro každou nepříjemnost na lovu, kdo neumí vybírat krajinu pro lov, kdo loví dlouho na témže místě, kdo je choulostivý na vítr a déšť, kdo se zlobí, když najde málo zvěře, kdo nezná různé zvyky zvěře, kdo na lovu pustí svého psa z dohledu, kdo se přes míru spoléhá na psa a nepopřeje mu ani trochu svobody, kdo na lovu stále na psa křičí "přines", kdo za každou svou chybu trestá psa nebo ho za jeho přestupky vůbec netrestá, kdo se nestará, čím se jeho pes živí, kdo na nevelikou vzdálenost vypálí na zvěř z obou hlavní a rozbije zvěř na kusy, kdo je lakomý a lituje střeliva, kdo dlouho míří a vystřelí, až se zvěř octne ve velké vzdálenosti, kdo neumí odhadnout vzdálenost letící zvěře, kdo se nestydí vystřelit na zajíce v loži nebo na sedící pernatou zvěř, kdo střílí na vzdálenost přes sto kroků, kdo v přítomnosti spolulovců nosí zbraň nedbalým způsobem, kdo nedovede rozeznat, kam odtáhnuvší pernatá zvěř zapadla, kdo za vedra neustále pije vodu.
Jan Slavětínský reaguje 9.4.2012 14:16
Kolego určitě máte povolenku k lovu a ta Vás opravňuje k lovu vyjmenovaných druhů zvěře a v rámci celé honitby ! Nikoliv v nějakém rádoby smluveném úseku ,jak tady kolega píše o té kuně. Víte, je potřeba znát zákon,provozní řád a stanovy. I věci ,které jsou v PŘ sdružení nesmí být nad zákonem. Protože spousta lidí zákon nezná, tak se sebou nechá vorat. Pokud někdo v MS, který dokáže zmanipulovat lidi a vykládá si zákon po svém, prosadí ten svůj nesmysl a ostatní mu ho slepě odhlasují. Braňte se třeba soudně, berte to jako satisfakci a potom je pošlete víte kam.... Lovu
Petr Pořádek ml. reaguje 9.4.2012 13:35
Hold si rejpl do hnízda. Každopádně tomu muselo předcházet více věcí a čekalo se jen na první botu, kterou uděláš. To je můj nezaujatý názor.
michal burian reaguje 9.4.2012 11:50
No tak takhle to dopadá pokud je někdo proti Vám zaujatý. Vím to z vlastní zkušenosti. Ne že by mě vyhodili z MS, ale jakožto nejmladší a nejaktivnější člen z MS mám hromadu problémů např. za to, že střelím kunu v cizím úseku, i když jsem byl s vlastníkem daného úseku dohodnutý, že tam půjdu, ale neřekl jsem to předem hospodáři. Takže hned velký problém. Bohužel závist je moc špatná věc.
Ondřej Procházka reaguje 9.4.2012 11:46
To nebude kvůli fotce. Ta je jenom záminka a ještě k tomu pěkně blbá záminka.
Vašek Tkáč reaguje 9.4.2012 11:07
Na fotce nevidím nic špatného. Spíše to bude lidskými vztahy.
René Hlaváč reaguje 9.4.2012 10:30
No pokud to bylo pouze za zmíněnou fotografii a komentář(norníky na výstavy a umělou noru)a opravdu za nic jiného tak je to podle mě pěkný nesmysl ale spíš si myslím že jste tam kolego někomu zabíral místo a toto byla jen záminka.Myslivosti a lovecké kynologii zdar.
Aleš Procházka reaguje 9.4.2012 09:53
Předem děkuji za názory!!!!!