ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

král
král
vloženo: 27.11.2017 18:29
autor: Jan Pavlík

úlovky (svět)

Španělský kozoroh Beceite - kozel 12 let, stříbrná medaile
Španělský kozoroh Beceite - kozel 12 let, stříbrná medaile
vloženo: 7.2.2017 09:52
autor: Radek

trofeje

srnec a srna
srnec a srna
vloženo: 2.1.2014 14:08
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 16.1.2013 13:07
autor: Marek Drha

zbraně

Kompletní repase "zetky",moje práce.
Kompletní repase "zetky",moje práce.
vloženo: 29.3.2020 15:06
autor: Stanislav Satoria

fotopast

divočáci
divočáci
vloženo: 1.2.2017 15:01
autor: Václav Hryzlík

myslivecké umění

Rys..
Rys..
vloženo: 5.3.2013 18:58
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 232886 fotek (6 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8867 inzerátů (0 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748222 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289207 hlasování fotek (37 dnes)
  • 56415 hlasování videí (0 dnes)
  • 37586 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Diskuze

Pánové co si myslíte o lovu kormoránů???

Petr Dymáček vložil 3.2.2011 16:39
Podle mě by se měli celorepublikově povolit střílet u nás jich máme povoleno jen 5ks a přitom jich tady je okolo 300ks. A ochranáři si asi myslí, že žerou švestky nebo co. Jsou tu obrovské škody na rybách a oni nám stále nechtějí povolit ostřel ve vědší míře.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Petr Janský reaguje 11.1.2016 18:48
Ewa Farna, co se tu oháníš zákonem, když ve vedlejší vláknu píšeš o lovu lukem, či kuší?
Lubomír Černý reaguje 9.1.2016 18:42
Kolega Štěrba má naprostou pravdu,sám vlastním podobnou "louži" a mohl bych vyprávět,nezazlíval bych jí snad těch několik kaprů ale přesně tím,že ryby zvedla,jsem je na jaře našel všechny v ledu.Sám jsem ji měl možnost několikrát pozorovat při mém rybaření na revírech ČRS,byla to krásná a úžasná podívaná,hlavně proto,že to nebylo na mém rybníku.)))
Pavel Štěrba reaguje 8.1.2016 19:35
Tak je jasné, že vydra nemůže vodním vranám rovnocenně konkurovat a na řekách a velkých komerčních rybnících jsou škody "asi přijatelné", ale na malých soukromích rybníčcích řádí vydra naprosto likvidačně. Když je u velkého rybníka nějaká malá, několika arová louže, tak to je pro ni jako lednička, tam to dokáže vybílit doslova do mrti. Dokonce ani nemá cenu na takových rybníčcích zimovat, protože co neuloví, to poraní, nebo co hůř, zvedá zazimované ode dna a ty ryby už se pak znovu nezahibernují. Takže když roztaje led, máte násadu KO. Za mne povolit lov vydry alespoň v rybničních oblastech, na to bylo včera pozdě. Je jich už tolik, že to její existenci na českých tocích nemůže ohrozit ani omylem. Hurvínku, ty laskavě nereaguj, já píšu z praxe a ty víš o vydře akorát že to je vodní šelma na 5!!!!
karel zvářal reaguje 8.1.2016 18:48
Přiznal se mi celkem nedávno jeden za střízliva, že z mostku naráz dvě... koukal jsem jak puk. Nejsem pdase, dál to nešlo, ale vůbec jsem za to nechválil-(. Já toho ledňáčka "škodlivého" vzpomněl proto, že u těch volavek bych také byl pro uměřenou regulaci. U nás hnízdí v centru města, před cca 10 lety první pár, dnes už čtyři. Přetahují často v noci, to jejich "chreik!" zní až prehistoricky. Jsou to hezcí ptáci, ale nesmí jich být moc, stejně jako např. koček. A ta vydra není až tak problémová, podle mě se to dost nafukuje. Ale u těch kormoránů jsem byl dávno pro regulaci, bohužel to muselo dojít až do krajnosti...
karel zvářal reaguje 8.1.2016 18:13
Jsem pro ochranu vydry, protože ta je teritoriální a nemá takový tragický dopad na rybí populaci. Pokud ale naletí x desítek černého komanda (kormoránů), vyberou řeku během pár dnů do mrtě. A když od někoho slyším, že i ledňáček škodí, tak se nejdřív směji, ale pak si poslechne jadrnou češtinu...
karel zvářal reaguje 8.1.2016 12:45
Hurvajz, ještě jsi nejmenoval ostříže a poštolku-). Svým rozhledem nikdy nepřestaneš udivovat. Volavka má kromě výra jen jediného predátora. Proto hnízdívá v koloniích, aby si orel netroufl.
karel zvářal reaguje 8.1.2016 10:56
Joo, je to znát... Pavle, i bez agitace se pánové činí. Kolem našeho to pendlovalo v zimě jak na Václáváku, loni a letos ani brko. Zato volavky šly dobře nahoru...
Michal Tříletý reaguje 13.4.2012 17:27
myslím, že tu nekdo nekdy říkal že se bude konat neco o tech kormoránech nevím presne co..asi nejaka seminarka?..nevím..nevite jak to dopadlo?
Jiří Novák reaguje 12.4.2012 21:27
mel jsem poraneneho kormorana v rukou a mohu potvrdit ze velice presne seka zobakem proti ocim.kdybych s tim nepocital vypadal bych jak zizka z trocnova vylecil jsem ho pohlazenim uz ho nic neboli
František Havran reaguje 6.4.2012 21:27
Ale pokud někdo není rybář a nestojí nad potokem, ze kterého vyletí ta černá bestie s pstruhem, který tam rostl 3 roky a na kterého se chodil dívat, těžko pochopí...
František Havran reaguje 6.4.2012 21:22
U nás je dokonce ÚŘEDNĚ POVOLEN lov volavky popelavé. Tady ale už pouze omezený počet kusů a v omezené časové době.
František Havran reaguje 6.4.2012 21:20
Karel Podlešák - a to zas jak kde.... U nás je povolena časová výjimka od listopadu do konce března na určeném úseku. O počtu se nic nepíše... Protože pokud rybáři pustí násadu za mnoho desítek až třeba sto tisíc a za měsíc to ty černé zdechliny vyberou, tak se to rybářům líbit nebude, to mi věřte... A to si potom ochranáři za rámeček nedají, co udělá rybářský předseda a hospodář na ORP....
KAREL PODLEŠÁK reaguje 6.4.2012 13:46
Mám obavu že někdo špatně poslouchá na schůzích, smí se lovyt jen 10% což je z 5 ks které přiletí jeden to je tím bavením se na schůzích a pak se dělá z komára opice že
Ellhenický Petr reaguje 19.3.2012 09:03
Ale pozor na postřelené kormorány, když už dostanete povolení. Kormorán na vodě útočí na světla aportujícího psa i na oči střelce! To není latina ale o věřená praxe rybářů z Hluboké a okolí.
Marek Šimšálek reaguje 7.3.2012 20:03
Dobrý večer páni myslivci, posílám sem vám další odkaz na problém Kormorán , tentokrát z konference z Plzně. Dosti zajímavé . http://www.chytej.cz/clanky/1168/konference-crs-o-kormoranovi/
František Havran reaguje 23.2.2012 10:11
NO né, zase někde objevili Ameriku..A ochranáři drží hubu, teď mají kokoti machrovat ale taky platit, stejně jako myslivci platí za škody zvěří. Ale za ty vymyté mozky duhácké to zaplatí stát. Přitom kdyby jich nebylo,nevěřím, že by se dnes řešil problém jménem "kormorán".......Viz článek z myslivosti: Mírná zima přidělala starosti správcům vodních ploch, někteří draví ptáci vůbec neodletěli Českobudějovicko – Zmizeli až na poslední chvíli a ještě ne všichni. A rybářům letos nadělali více starostí než v jiných letech. Kormoráni a volavky loni na podzim neodletěli, ale zůstali v jižních Čechách, protože rybníky vůbec nezamrzly. Když na konci ledna většinu těchto opeřených pytláků přece jen vyhnaly silné mrazy, které schovaly vodní plochy pod ledový příkrov, bylo už pozdě. Rybáři hlásí značné škody. Odhadnout přesná čísla se ale podle hlavního zootechnika firmy Rybářství Hluboká CZ Josefa Chmela dají těžko. Zootechnik se ale netají tím,že ztráty budou citelné. "Kormoráni nám tuhle zimu způsobili hrubé škody. Do 24. ledna nebyl led," naznačil hlavní příčinu Josef Chmel. Doplnil, že na volné hladině pokračovali kormoráni skoro celou zimu v lovu na násadových rybnících. V jiných letech se podle Chmela přestěhují v zimě na řeky, které nezamrzají, a tam po nich zůstávají "vyholené" revíry sportovních rybářů. Nebo odletí na zimoviště dál na jihu Evropy. Navíc v regionu roste absolutní počet kormoránů, kteří se zde objevují. Jejich přibývání je evropským trendem, protože jde o dlouhodobě chráněný druh. Před pěti lety zaznamenali hlubočtí rybáři na svých rybnících tak třicet kormoránů. Před dvěma roky sedmdesát až osmdesát a letos už to bylo na sto padesát kusů. V současné době už jsou ti zbývající tak hladoví, že do rybníků pronikají i místy, kde rybáři schválně čeří hladinu, aby nezamrzla. Škody přitom nejsou jen na ulovených rybách. Další šupináči hynou na následky poranění a jiní stresem, když jsou při lovu kormoránem "zvednuti" ze dna a vyrušeni z klidného zimování. V regionu ale zůstalo letos vodních ptáků víc. Podle ornitologa Jiřího Pykala tu přebývaly do příchodu mrazů v hojnějším počtu třeba volavky nebo husy velké. Největší škody ale rybářům působili zmínění kormoráni. Opeření pytláci potrápili i novohradské rybáře. "Létali až do zámrazu. Škody máme hlavně na násadách," uvedl ředitel Rybářství Nové Hrady Lubomír Zvonař a doplnil, že novohradským zatím černí lovci do rybníků přes nezamrzlá místa naštěstí nevnikají. Částečnou útěchou může být správcům rybníků to, že mají nárok na náhradu škody, ta je ale podle nich nedostatečná a spojená i s obtížemi při vyřizování. Jak ryby skutečně přestály letošní zimu, ukážou částečně jarní výlovy, které by měly začít, jakmile zmizí ledy. --- "Kormoráni nám tuhle zimu způsobili hrubé škody. Do 24. ledna nebyl led," říká Josef Chmel, hlavní zootechnik Rybářství Hluboká CZ. Foto: NEVÍTANÝ LOVEC. I na řece Vltavě bývá v regionu v těchto dnech k vidění kormorán, v Českých Budějovicích třeba u Sokolského ostrova. (redakční snímek je z Českého Krumlova.) Led, který sevřel hladiny rybníků, vyhnal kormorány na řeky nebo je dokonce donutil na poslední chvíli odletět na příznivější zimoviště. Rybáři ale z kormoránů žádnou radost nemají. Foto: Deník/Jaroslav Sýbek
Petr Pořádek ml. reaguje 10.2.2012 09:13
Já jednou střelil na kachnách kormorána a starý myslivec mi říkal ,,ty voe to je v prdeli, já když začal střílet a sundal jsme ho, tak jsem na okrese za to dostal 300Kč pokutu a ty teď za něj 300Kč dostaneš zástřelné a vožereš se zadarmo :-)) Prostě doba se změnila a kormoránů v některých lokalitách jako smetí a smetí prostě musí z baráku :-)))
Jakub Hrobár reaguje 9.2.2012 23:57
No ted bude na tekoucích vodách odstřel aspon povolen podle mě by se taky něco mělo dělat je jich moc :)
Marek Šimšálek reaguje 9.2.2012 20:30
Dobrý večer , tady něco pro incpiraci :-(. http://www.chytej.cz/rybarska_videa/1428/cerna-smrt-v-plzni/ Jinak o pár řádek níže jsou odkazy na dva články o Kormoránu Velkým , doporučuji si to přečíst, člověk který to na vlastní oči a uši nevidí a neslyší , tak neuvěří :-(. V diskuzi Problém kormorán
Marek Šimšálek reaguje 9.2.2012 20:29
Dobrý večer , tady něco pro incpiraci :-(. http://www.chytej.cz/rybarska_videa/1428/cerna-smrt-v-plzni/ Jinak o pár řádek níže jsou odkazy na dva články o Kormoránu Velkým , doporučuji si to přečíst, člověk který to na vlastní oči a uši nevidí a neslyší , tak neuvěří :-(.
Petr Dymáček reaguje 29.1.2012 14:24
Koukám vědšina se schodne, že se maj lovit jak to jde. I já je lovim máme je povolené. No a jediné co mne mrzí je to, že 20 patrony sou tak drahé. Na podzim jsem jich kupoval 150 ks a na honech jich moc nepadlo už jich mám posledních 17ks asi musim začít dělat na ně přesčasi :-D
František Havran reaguje 9.1.2012 12:46
http://www.myslivost.cz/Denni-zpravodajstvi/Detail-clanku.aspx?ItemID=32353 Tak hoši, která vymetená ekologická hlava to zaplatí, když si je tak hájíte ???
Patrik Dvořák reaguje 22.12.2011 10:46
Koukám, že tady je taky státní smutek, já se asi .....
Vlastimil Hruška reaguje 20.12.2011 19:14
já bych to povolil celoročne je jich všude až moc dělají velké škody.ochranáři to je za trest
Vlastimil Hruška reaguje 20.12.2011 19:13
já bych to povolil celoročne je jich všude až moc dělají velké škody.ochranáři to je za trest
Patrik Dvořák reaguje 20.12.2011 07:55
Franto Vy jste fakt komediant, vše nej do novýho roku.
František Havran reaguje 20.12.2011 01:07
Patriku, hlavně používej ocelové broky :D.... Pavle, kolik máte zástřelné letos ???
Patrik Dvořák reaguje 18.12.2011 19:29
No nevim ,přečetl jsem si ten článek a nejsem z toho chytrej. Je tady jasně vidět debilita lidí , kteří jsou za to odpovědní.No je škoda, že se lidi odchylují od přírody a od normálních běžných věcí. Nerozumí a nechtějí rozumět, já pokud vidím kormorána, je mi jasný co mám dělat a nepotřebuju k tomu žádný nařízení ani shcválení. Prostě normální stav a nevěřím, že by mě za to někdo popotahovel, vždť i mezi policajtama jsou normální lidi co mají rádi přírodu nebo ne???
Patrik Dvořák reaguje 18.12.2011 19:04
Normálně je lovte , je to škodná a že na to nedošli šašci na hradě je jedno, dělá to škody , dělá, je to nepůvodní , je ,je jich hodně je !!!
Marek Šimšálek reaguje 17.12.2011 19:36
Dobrý večer , zase tu máme skoro zimu a černá smrt opět se vrátila na místo činu :-(. No něco jsem si tady přečetl a proto jsem se rozhodl některým jedincům dodat kompletní info co se skrývá za jménem Kormorán. Tady je odkaz , kde si to můžeke vše přečíst. Za pár dní bude druhý velkočlánek proč se to neřeší a proč davají od toho ruce všichní pryč. Věřte že je to hodně smutný a v naší zemi se tomu nemůžu já a ani vy divit. Hezký večer . http://www.chytej.cz/clanky/1004/problem-jmenem-kormoran/
František Havran reaguje 27.11.2011 23:09
Škoda že to nejde použít jako návnada na bobra, to by se "zabily" 2 mouchy jednou ranou... ;)
Patrik Dvořák reaguje 16.9.2011 08:42
Myslim si , že ten blb co se tady s Váma chlapi hádá na vojmně ani nebyl, jelikož tam chodili normální kluci a tento vůl je debil, tak si myslím,že kecá,ale třeba někdy napíše svoje pravý jméno a nějak dokáže , že je tak dobrej, zatím je zdravej na přeléčení.
František Havran reaguje 15.9.2011 23:14
Zatím ne... ale počítám, že za měsíc přiletí... A ohnu jí olovem k zemi, až bude peří lítat..
František Havran reaguje 15.9.2011 23:01
CO se týká diskuze - Pánové, nakupte olovo, zachvilku ty vodní vrány máme tady....Karle - zase ty tvoje komplexy vícecennosti.. Poprvé si za srandistu, podruhé za blbého srandistu a potřetí už jenom za blbého...
tomas baca reaguje 16.8.2011 22:33
už se také těším od kluku rybářskej sem slišel jen ,,kdy to konečně začne,,
Patrik Dvořák reaguje 16.8.2011 21:29
To není jen v Brně je to na mnoha místech v republice a na spoustě řekách, možná že se dement hurvajs rozbulí,ale to je mi líto , je navíc za tu černou škodnou i zástřelný.
tomas baca reaguje 16.8.2011 13:47
tiše závidím brnákum
František Havran reaguje 16.8.2011 12:52
Slyšeli jste pánové co se děje na jižní Moravě ? Magistrát města Brna povolil ve svém kraji lov kormoránů na podzim a zimu (nevim přesně teď už ten termín, ale myslím, že to bylo listopad - únor) a na rybochovných zařízeních ještě delší období, tuším - konec října - půlka dubna. Ale o přesné data nejde. Důležité, že už i úředníci v kanclu dostávají rozum..
František Bárta reaguje 8.7.2011 08:57
Hurvínku,piš k věci.A nebo radši už nic nepiš.Meleš pořád to samé a začínáš mě nudit. Prostě se smiř s tím,že na kormorána dojde.
František Bárta reaguje 7.7.2011 17:07
Jak někdo vykřikuje,že má velké peníze,má obvykle prd.Což bude i případ našeho BLBEČKA. Jinak,když kormorán chytí broky,je to jako když skládáš noviny.Prostě paráda.
tomas baca reaguje 7.7.2011 15:51
tlumení zvěře dravé není genocida ty hlupáčku a ty možná nasazuješ život jen tím jak tu lžeš
tomas baca reaguje 6.7.2011 21:45
možná desetinu ale poctivě a mužu klidně spát a podívat se své rodině zpříma do očí
tomas baca reaguje 6.7.2011 18:14
pavle von je trubka dyt von jen liškám udržuje kondičku že jim honí vocasy a v ,,práci ,, velí desátník liška nástup
František Bárta reaguje 24.4.2011 20:37
Však ono na uzákonění doby lovu dojde.Toho se nebojím.Nikdo ty zmetky jen tak krmit nebude.Leda olovem.
tomas baca reaguje 23.4.2011 20:29
nepřekročil a co slova indiánského bojovníka píKčuse
tomas baca reaguje 22.4.2011 16:03
petře jak sám vydíš janovi to nevysvětlíš on se prostě zákonem bílého muže neřídí von je ten vojcl a von muže totiž všechno víš on za nás nasazuje život tak von si na oplátku asi muže dělat co chce už je mi z něj blijno
Petr Dymáček reaguje 22.4.2011 10:14
omlouvám se za překlem panu Bacovi
Petr Dymáček reaguje 22.4.2011 10:13
Pan Bace má pravdu pokud nejsi v daném MS nemáš,lovecký lístek a zbrojní průkaz skupiny C tak nemůžeš nic i kdyby to bylo na tvém pozemku a řikáti taky neco honební a nehonební pozemky asi ne viď ?
tomas baca reaguje 22.4.2011 08:31
meleš hovadiny pokud na tvém pozemku ryjí prasata a nejsi myslivec ve zdejším združení lovit nesmíš,nechápu tvou hloupost a tvé pošahané výrazi jako ,,lov jako by nad limit,, nebo ,,tvá zájmová zona,, už seš trapnej
jakub tůma reaguje 21.4.2011 22:20
Tady to taky kazí?
tomas baca reaguje 21.4.2011 09:49
u nás soukromě lovit nemužeš nikde myslivecké zkoušky musíš mít a k tomu sokolovi k tomu musíš mít myslivecké zkoušky a sokolnické . no a k tomu tvému vojáčkování ,že je výcvik takovýho vola placenej z našich peněz tak z toho taky odvázanej nejsu
tomas baca reaguje 20.4.2011 11:13
v momentě kdy si rybář udělá lovecký lístek ,složí myslivecké zkoušky a dostane povolenku k lovu je z něj myslivec i já sám jsem rybář a chovatel terarijních zvířat a toto vše mě baví jelikož mám přírodu rád. pocházím z malé dědiny kde jsem mezi zvířaty vyrustal a od mala jsem se učil přírodu ctít a poznávat ,nevím odkud jsi ty ale mě rodiče naučily chovat se slušně ,tebe asi ne protože bys věděl jak se chovat a že urážet někoho kdo pro přírodu ve svém volném čase dělá tolik jako my myslivci ,není správné ba naopak je to hnusné ,já být v armádě tvuj nadřízený a číst tvoje výplody a urážky co tu vedeš tak tě propustím ze služby jelikož bych se styděl mít ve svém mužstvu někoho jako si ty .
Petr Dymáček reaguje 18.4.2011 12:40
Jan je kapitola sama o sobě. Ale vemte si, že bez takového joudy by sme se nudili :-D
Ondřej Giecek reaguje 18.4.2011 10:19
Vrána je vzácná, tak to jste nebyl u nás (Karvinsko). Pokud nemá lovecký lístek, nebo není ve sportovním klubu tak brokovnici nedostane. nevím kde chodíte na žvásty tybu, že si jí může koupit každý.
Ladislav Bacina reaguje 17.4.2011 23:30
Jene?!Ty jsi myslivec?Ale zákony ti nic neříkají viď!Aby to bylo tak jak si představuješ.To uběhne mnoho času v parlamentu a mnoho blb.. se tam vystřídá!Třeba se ti to podaří protlačit,protože ty jim scházíš do sbírky!
tomas baca reaguje 17.4.2011 22:59
a jak by ho ti profi rybáři slovily asi oluvkem na vlasci né , no ty si ,,MOZEK,,
jan macoun reaguje 17.4.2011 21:03
pro p.Vilšer, Pokuď budete stále reagovat na zn,Jan,nečekejte žádnou změnu,bohužel pouze ignorovat toho provokatera je obrana nás všech,kdo tyto příspěvky čte.Myslím že by měl něco dělat kontrolní orgán,nad těmito stránkami,pokuď nechá dál věcem volný průběch,bude si tyto stránky brzy číst sám.J.M.
Petr Dymáček reaguje 17.4.2011 13:58
A pánové neuděláme novou diskuzi ,, Jak se zbavit Jana " :-D
Petr Dymáček reaguje 17.4.2011 13:52
Pane Havran tot bych raději neřešil :-)víte jak to myslím ne?
Michal Pavlík reaguje 14.4.2011 21:46
martin toman: dopadne to tak,že bude pak chráněn pstruh aj lipan pokud se s kormoránem nezačne něco dělat bude to opravdu veliký průser!!! ...
MartinToman reaguje 14.4.2011 15:25
14:52 - psal M.Toman
MartinToman reaguje 14.4.2011 14:53
14:52 - psal M.Toman
František Havran reaguje 13.4.2011 15:47
A Jane - když rys žere srnky, jsi pro udělení povolení k lovu ??? zase ses do toho krááááááááásně zamotal...
František Havran reaguje 13.4.2011 15:45
Ještě jedna rada pro pana Dymáčka. Neznám vaši honitbu, takže nevím, jestli je to realizovatelné, ale kdo Vám dokáže, že máte dvacátého a né páteho kormorána ;-)???
tomas baca reaguje 13.4.2011 00:49
pánové mrkněte na diskuzi lov lukem a kuší budete koukat
František Bárta reaguje 12.4.2011 20:35
Dementa nemá cenu střílet.Ten se utluče sám.
František Vaněk reaguje 12.4.2011 18:56
Já nevím co stím JANEM budeme dělat.Všude kde něco otevřete tak je tam.To by mě tak nevadilo ale ty jeho blbý kecy.U nás zatím kormorány nemáme ale co není může být.Ještě víc takových jako JAN a kormorán bude všude.Povolil bych odstřel celý rok.
tomas baca reaguje 12.4.2011 13:57
pavle dnes jsem navštívil januv profil má tam uvedeno že je lovec , tak tomu asi rozumí .....
tomas baca reaguje 11.4.2011 15:32
jane,co slovo to perla
Patrik Dvořák reaguje 10.4.2011 23:30
Vidíte chlapi,myslivcům fakt může bejt jedno jestli kormorán je či není, asi máme to co ti kluci z paneláku nemaj,že???? Jestli se ptáte co??? No tak to je r...m. Uhodli jste,tokluci nestačí stím se musíte narodit,tak hodně štěstí.
Martin Myslín reaguje 10.4.2011 22:43
Milý Jene, opravdu nevím kdo jiný než myslivci by to měl nakonec řešit - nastuduj si zákony. Navíc i kdyby se učinila výjímka a tento druh zvěře byl prohlášen za volně likvidovatelného tak se obávám, že devítka by mi nebyla k ničemu a i když jsem v házení dobrý tak krmítkem na vlasci bych jich moc nedostal. Jak jsem již psal ČRS petici (300 000 rybářů) následně zavést při nákupu povolenek zvláštní poplatek na zástřelné pro myslivce, samozřejmostí by byla doba lovu přes zimu tak aby se regulace nedotkla našich ptáků, ale jen přetahujících. Plašení je leda tak na dvě věci, protože kormorán kořist vyvrhne a odletí se nažrat znovu jinam - toliko k těm dravcům, řeka není letiště a přemnoženost a škody to neřeší.
František Bárta reaguje 10.4.2011 22:04
Jan mě na jednom z odkazů nazval kokotem.Co bych mu za jeho výplody měl napsat já fakt nevim.
František Bárta reaguje 10.4.2011 22:00
To jsou tak krásní ptáci,že si na ně snad koupím lepší patrony.Nejlépe tříštivo-praštivé.Ale vážně.Ochrana kormorána za této situace je hloupost.Odstřelem rozhodně nedojde k vyhubení.
František Havran reaguje 10.4.2011 21:59
No, Pavle já jsem taky pro, aby se kormoránům podával vitamín O (Olovo) co nejvíc to bude možné. A ta Dymáčkova myšlenka s dobou lovu přes zimu se mi opravdu nezdá špatnou, ale to bohužel nemůže nikdy projít. A je to škoda.. Ne protože si potřebuji nutně střelit, ale krom myslivosti jsem i rybář a nechci, aby jediné co zbude u našich rybníků byly oči pro pláč...
Martin Myslín reaguje 10.4.2011 21:21
S Janem kupodivu souhlasím v jedné věci - regulace řek se mnohdy zbytečně přehánějí a ryby jsou v narovnaném korytu snáze ulovitelné. Překážky vystavěné člověkem brání přirozené migraci a na jedné řece se tak vytváří množství oddělených populací, a nálet je pak o to drtivější. Nicméně i přes tyto věci na kterých by se mělo pracovat není důvod hájit Kormorány - je to problém ochrany přírody v ČR a měl by se řešit.
František Havran reaguje 10.4.2011 17:08
Jane, kdybys dokončil 5 tříd ty, věděl bys, že na větu tázací následuje odpověď tázaného...
Petr Dymáček reaguje 10.4.2011 13:28
Páne Havrane a Vilšnere. Ján má je 5 Třídu jako já přeci. A hlevně já bych na něj nerágoval s magorem se nedomluvíte. A hlavně se nemůžem divit jak to tady chodí když vydíte jaký hova.a to tady řídí. Kdyby aspoň dělali újedi atd tak nic neřeknu ale aby sme jim jen krmili potravu to ne. A Jane rybníky,strouhy a řeky nejsou sádky aby se chránili. Stejně chráníte jen to co nemáte. A dnes omilem jeden pochop narazil do drátů tak sem mu chtěl pomoc a bohužel Astunka ho chytla dřív a ona trošku mačká takže to nerozchodil smůla co?
František Havran reaguje 10.4.2011 12:00
Víš Pavle, mě tohle hrozně baví... Jak jsem psal, studuju přírodovědný obor a to co on píše, to je lepší než vtipy... Znám mnoho příhod, jak takovíto ochranáři chránili například čolky - chránili, chránili až je vychránili z toho území úplně a poto se hrozně divili...A proto mě každý takový ochranář podobného extrémního ražení velice baví a rád se dozvím pár novinek :-D... Nejsou všichni stejní, já znám pár zelených se kterýma je domluva a kteří o takových věcech něco ví, ovšem ti se nevážou bezhlavě ke stromu a snaží se jednat. Bohužel je to malinký zlomek všech těchto zelených ochranářských vševědů...
František Havran reaguje 10.4.2011 11:41
V prvé řadě se Všem tady omlouvám, ale občas mi blbne internet a potom se objevuje 3x nápis, že jsem to psal já... Jane, prosím tě, každou tvou odpovědí se více a více zamotáváš do nesmyslů. Přijeď se prosím na tu nafouklou bublinu podívat na řeku Bečvu, kde v některých místech není skoro ani rybička a že by byla například u obce Skalička Bečva zregulovaná, to se mi zrovna nezdá. Děda tam chodíval na parmy, kapry, štiky, podoustve a ostroretky. Dneska kormoránama posrané stromy a sem tam rybička. Bludy o zregulování prosím už v životě nepoužívej.... Já myslím, že jsem to napsal celkem jasně. To se stydíš, za to co jsi??? Když tak rád píšeš k věci,tak tedy : K VĚCI: POPRAVDĚ, JAKÉ MÁŠ TO VZDĚLÁNÍ V TOMHLE SMĚRU ?!?!?!
Jíří Sedláček reaguje 9.4.2011 23:22
Pan Havran se tě ptal jaké máš v tomto směru odborné vzdělání,či kde bereš ty moudra?JANE to neumíš odpovědět na tak jednoduchou otázku?
František Havran reaguje 9.4.2011 20:42
9.4.2011 20:41 jsem psal já, nebyl jsem přihlášen..
Petr Dymáček reaguje 8.4.2011 17:00
Máte pravdu. Ono by spíš chtělo vzít Jana a ukázat mu jak smutnej je pohled na rybník kde zasedne hejno okolo 500ks. My tady má me malé rybníky a opravdu jsem vyděl jak drancují tyto vody takto velká hejna. Když jsme je vyhnali z rybníka tak ny hladině jen zbyli 100 a 100 mrtvích a nebo pobytých ryb a to od cejna malého až po kapra,štiku atd. Fakt úžasný pohled. To by měl vidět aby si to uvědomil. Neřikám je vybít do posledního ale tak o tech 70% zmenšit jejich počet. Hned bych zavedl dobu lovu od 1.10 do 31.3. to by úplně stačilo
Martin Myslín reaguje 8.4.2011 16:19
Baca: Pane Baco, v Číně mu před lovem nasadí obojek tak aby nemohl polykat. Rybu pak dostává jen za odměnu, kdysi jsem to viděl, je to spíše tradice než lov, jinak chytají do sítí - u nás se tento způsob asi neuchytí:).
Martin Myslín reaguje 8.4.2011 16:15
Já pochopitelně chápu snahu vše hodit do stavu ryb na řekách - než bychom se dopočítali počtu ryb tak by se problém odsunul na neurčito, řeka jak známo vypustit nejde a mohli bychom o tom debatovat týdny. Naštěstí toto není třeba naprosto řešit, kormorán sice nežere pořád, nicméně nejsme v pravěku a denní spotřeba živočichů je vcelku známá věc, která se sice neurčuje na neděli či na úterý, ale průměrem. Nemusíme tak řešit hladovění a přesycení a vzít průměrnou spotřebu (skutečná se liší dele váhy jedince) a ta je 0,5 kg rybího masa na jednoho kormorána průměrně - to slovo opakuji - průměrně. Tím pádem stačí spočítat kormorány na nocovištích a začít sčítat, někde se totiž nažrat musejí a u kormorána navíc odpadá debata o skladbě kořisti neb se živí jak známo pouze rybami. A pokud se ve výsledku na stovkách tun budeme od reality, kterou stejně blíže nikdo nespočítá, o jednotlivé tuny tak je to myslím zcela podružné. Zasádní věc je třeba pložit takto. Je v ČR kormorán velký ohroženým druhem? Vyplácí se za Kormorána velkého milionové sumy? Působí škody místní populace kormorána velkého nebo zimující? Myslím, že argumentovat proti době lovu stanovené na zimní období může jen blázen. Samozřejmě znám argumenty druhé strany a to i přesto, že většina ochranářů včetně ornitologů nemá s lovem kormorána vůbec problém. Výsledkem jejich obhajoby je příslib na samovolný pokles populace způsobený nemocí a neschopností se obnovovat - výsledek samozřejmě nejistý. Tady opravdu není naco čekat a tvrdit, že v řekách ryby jsou je sice hezké, ale ptám se proč by se nemohl kormorán lovit, ublížu mu to jako druhu? Těžko. Já jsem zastáncem všech ostatních přísně chráněných druhů, jsem pro systém prolácení škod, ale v momentě kdy bude např. vlk běžnou součástí našich hor nebudu mít problém se stanovením rozumné kvóty na jeho lov. Ne proto, že tomu fandím, ale proto, že je třeba najít kompromis a navíc se patrně nedočkám časů kdy budou kolem měst pobíhat stohlavé smečky vlků jako to pozoruji u kormoránu s tisícihlavými hejny.
tomas baca reaguje 8.4.2011 15:55
ale kormorán nehladoví on je jak husa cpe se pořád i proto ho v číně používají při lovu ,protože je nenasytnej
tomas baca reaguje 8.4.2011 15:54
jsem narozdíl od tebe dospělej a nemám zapotřebí se prát někde na diskotéce ,chci tu po tobě jen rozumné vysvětlení tvých ,někdy překvapujících názoru ,když ti tu dvacet lidí napíše že kecáš bludy tak na tom asi něco bude a měl by ses z toho poučit ,
Petr Dymáček reaguje 8.4.2011 15:25
A omlouvám se za tykání nějak mi to uletělo. A tohle je pro Jana http://www.myslivost-lovectvi.cz/videa/ostatni-video:7/2409/
Petr Dymáček reaguje 8.4.2011 15:21
To máš pravdu martine a to je jen ta tech jeho jezerech. To by si měl spočítat kolik jich je vůbec v republice To jsou obrovská čísla. A prej stát platí škody no to je nevim nevim kde. Ale u nás ne. Ptal sem se kamarádů v okolí a těm jen občas a minimum. To ale Jan nepochopí. On je jak já asi nemá ani 5 třídu :-D jak řekl sám. No nic aspoň, že v německu do nic řežou hlava nehlava.
Martin Myslín reaguje 8.4.2011 15:12
Kormorán sežere denně v průměru 0,5 kg ryby - je nutno průměrovat váhu ptáků, která se různí. Nicméně populace v republice jde do destitisíců a argumentovat velkými polskými jezery s kladskou Nisou, které navíc v zimním období zamrzají častěji než horské říčky s Lipany v ČR je poněkud komické. Pokud by byli kormoráni jen na přehradách tak rovněž neřeknu ani popel - nicméně něco jehož stavy jdou do destitísíců a jen proplácené škody do miliónů by nemělo být přísně chráněno. Když se podíváte na tabulku tak ostatní chránění živočichové neudělají dohromady tolik škod za rok co kormoráni do týdne. Celá koncepce, která byla stvořena pro kompenzování občasných škod chráněnými živočichy na majetku místních obyvatel je díky kormoránům postavená naprosto na hlavu. Ten systém má fungovat tak aby balancoval pastýři ovce co roztrhají vlci a zároveň nutil lidi si majetek střežit s takovou je to daň za existenci něčeho co by lov naprosto neohrozil.
Martin Myslín reaguje 8.4.2011 15:12
Kormorán sežere denně v průměru 0,5 kg ryby - je nutno průměrovat váhu ptáků, která se různí. Nicméně populace v republice jde do destitisíců a argumentovat velkými polskými jezery s kladskou Nisou, které navíc v zimním období zamrzají častěji než horské říčky s Lipany v ČR je poněkud komické. Pokud by byli kormoráni jen na přehradách tak rovněž neřeknu ani popel - nicméně něco jehož stavy jdou do destitísíců a jen proplácené škody do miliónů by nemělo být přísně chráněno. Když se podíváte na tabulku tak ostatní chránění živočichové neudělají dohromady tolik škod za rok co kormoráni do týdne. Celá koncepce, která byla stvořena pro kompenzování občasných škod chráněnými živočichy na majetku místních obyvatel je díky kormoránům postavená naprosto na hlavu. Ten systém má fungovat tak aby balancoval pastýři ovce co roztrhají vlci a zároveň nutil lidi si majetek střežit s takovou je to daň za existenci něčeho co by lov naprosto neohrozil.
tomas baca reaguje 8.4.2011 15:02
kormorán sežere deně kilo ryb ,,i víc ,, uspěšnej je při každým třetím pokuse takže ,když budu počítat čtyři ryby do kila a osum poraněnejch tak je to za rok 1460 ulovených ryb a 2960 zraněnejch který chcípnou na plísen minimálně ve třetině případu no a ted si to vynásob těma 2000 kusy co tu uvádíš toto hejno spořádá za tři měsíce co tam je cca 180000 kusu ryb což je 45 tun ryb ,zraní cca 360000 dalších ryb ze kterých uhyne také většina a to ti připadá jako normální ekologická rovnováha .tyto čísla jsem dával jen jako příklad ,pokud budeš chtít seženu ti oficiální statistiky
tomas baca reaguje 8.4.2011 14:48
problém kormorán není nafouklá bublina ,ta ti tlačí na mozek a né a né prasknout ,mužu se zeptat jakou máš v armádě hodnost jako ,,guma ,, nebo seš jen takovej ten tralaláček kterej lítá v maskáčích po lese jak idiot a dělá tatatata z gumovýho samopalu , přečti si statistiky ohledně škod zpusobených kormorány a takový scifi co tu píšeš ohledně kormoránu to mužeš vykládat těm svojim vojáčkum u táboráku
Martin Myslín reaguje 8.4.2011 14:08
Platí, neplatí - rybáři vypouští ryby do přírody, takže se divoký kormorán živí divokými rybami a já sice platím peníze, ale na druhou stranu také ty ryby lovím. Proto nemám proti rybím predátorům vůbec nic. Kormorán je, ale naprosto jiný příběh, protože jeho stavy jsou na takové úrovni, že likvidují obsádky na menších tocích natolik, že to ohrožuje některé druhy ryb například lipana podhorního. Kormorán velký je navíc zimní návštěvník a jeho letních stavů by se odstřel nedotkl - prohlásit ,že se má lobovat za zrušení vyjímek u druhu jehož stavy jdou do desetitisíců může jen provokatér
Martin Myslín reaguje 8.4.2011 09:58
Zdravím, Zkusím se trochu vrátit k tématu - kormorán velký by měl mít stanovenou dobu lovu, bohužel celé je to blokováno legislativou a nevidím příliš šancí jak to změnit. Do zákona se nikomu hrabat nechce, navíc ochranáře a myslivce jeho vysoké stavy trápit až tak nemusí a profesionálním rybářům škody platí stát. A tady vidím kámen úrazu, pokud by se kormoránovi stanovila doba lovu tak by stát patrně dříve nebo později přestal prolácet škody, myslivce k praktickému snižování stavů by bylo třeba motivovat a lovit kormorány není jednak jednoduché a druhak to není zadarmo. Vícekrát jsem se tedy setkal s názorem, že současný stav je lepší, škody jsou proplaceny a na občasný výstřel stačí výjímka. Já navíc osobně nevidím do mezinárodních úmluv a nevím jak moc složité je vyjmout druh ze statusu chráněného živočicha a přidělit mu dobu lovu - výjímka je jistě možná (soudím ze slovenského a švédského lovu vlků), ale nejsem v tom kovaný. Křičet by tak měli hlavně sportovní rybáři, kteří kormorány živí ze svého - u nich prolácení škod nehrozí, protože divoký kormorán žere divokou ryb v řece a tak by měli právě oni argumentovat o neúnosti jeho stavů. Je nás 300 000 tudíž by stála za to udělat nějakou petici i s polovičním počtem podpisů by se tím snad MŽP muselo začít vážně zabývat a ČRS by od roku mohl začít vybírat zvláštní poplatky při nákupu povolenek určené myslivcům na zástřelné u kormorána. Doba lovu by se stanovila na zimní období, kdy se k nám stahují hejna ze severní Evropy a naši stálí kormoráni, kterých je mnohem menší počet by tak ohroženi nebyli. Kormorán sežere denně 0,5 kg ryby tudíž není těžké spočítat kolik toho spořádá 10 000 zimních návštěvníků za sezónu a že je to neúnosné mi potvrzují i známí ornitologové. Dle mého je to problém o kterém každý až na pár bláznů ví, ale nikdo s tím nechce nic dělat a začít by určitě měl ČRS.
Ladislav Bacina reaguje 7.4.2011 23:22
jen se divím?!Že tě ještě správce sítě nezablokoval JENE!To jen pro tvou bezpečnost a ochranu tvého zdraví.Ty seš fakt matroš!
Petr Dymáček reaguje 7.4.2011 12:54
Je vydět, že si debil a né myslivec jinak bys to nemohl říct. Prostě bav se s debilem to nemá cenu v hlavě nasráno a to se nezmění. Les z náte jen z okem nebo z pc. A hrajete si na bůch ví co.
Zdeněk Zapletal reaguje 7.4.2011 01:53
Jane přišla doba smutku, kormoráni se mi odstěhovali z MORAVNÍHO TOPOLÍ, ale jak jsem se od mých agentů dověděl, /byl jsem chvíli na cestách, měl jsem nevyřízené účty v Namibii/, Tvoji kamárádi mi tam nainstalovali kamery, údajně pro monitoring bobrů. Tak mám zase o zábavu postáráno. Najít a pak se uvidí. Ale ty kluky jsem tam ještě nepotkal, již se těším,co na ně vymyslím a čím je budu překvapovat. Ti nevyjdou z údivu:-))))
Roman Šima reaguje 6.4.2011 18:21
Jencku ty si totální idiot. Tvoje matka tě měla radši vychcat do hajzlu než tě pustit na tenhle svět. A můžeš mi už konečně odpovědět na otázku co máš za školu a kde bereš ty kecy, které tady prezentuješ?? Protože takový sračky na stromě nerostou..
Petr Dymáček reaguje 6.4.2011 10:21
TY SI MAGOR NE? Ti povim co by bylo pro ně nejlepší, Broky to ´potřekujou. Tak jim tam udělejte újedi atd. ale vy na nbě s..... a my je jen krmíme naší drobnou a když tam máš drůbežárku tak neni problém koupit pár kuřat a chodit je krmit ne? Děláš samí bejkárky ćhtěl bys chránit jen to co by se mělo hned slovit. A ty kdybys měl kousek mozku což asi nemáš tak bys takovou blbost ani nemohl vypustit z pusi.
Petr Dymáček reaguje 5.4.2011 17:36
Já se divim, že ty ochranáře ještě nenapadne hájit lišky. Místo toho aby tu havěď jako je jestřáb,pochop,at. přestali chránit a povojili nám do nich střelit tak hájí jen to o nemaj. My celí rok krmíme drobnou prakticky pro škodnou. Už dnes když sem byl venku tak sem´viděl 4 pochopi a 1 luňáka. Jak říkali starý myslivci jak to má zahlej zobák dolu s tim. Tak s tim i docela souhlasí. uto havěď může chránit jen blbec!
Ondřej Bělka reaguje 30.3.2011 22:53
Jestli je Jan magor, to bych neřekl..to že to někdy přežene, (možná obrana proti drtivé zelené přesile) není jen jeho styl diskuze..zrovna tak bych neřekl, že zde určitá přispívající část myslivců je jenom slušná a věcná. Například z počtu vulgárních slov pana PV alias VL (velký lesník) lze zaplnit formát A-4. Nestojím za Janem, jen se snažím být aspoň trochu objektivní kolegové.
Jíří Sedláček reaguje 30.3.2011 22:02
Jane ,když ti 50 lidí napíše,že jsi magor,tak na tom bude asi něco pravdy.Tím spíš,že za tebou nikdo nestojí,nikdo se tě nezastane.Je velmi nepravděpodobné,že mi všichni jsme blbci a ty génius.Nemyslíš?
Jíří Sedláček reaguje 27.3.2011 12:57
Pane Jane,vy když už nevíte kudy kam,tak napíšete vždycky hroznou kravinu.Kam vy na to chodíte?
Stanislav Mokrý reaguje 26.3.2011 18:29
to Jan 26.3. 00:33 "Kormorán sice momentálně je na vzestupu ale nic dramatického to není. Ve volných vodách neškodí."- Ještě jednou a naposledy se k tomu vyjádřím: Že kormorán na volných vodách neškodí - to není pravda a mohu to dokázat. A ještě uvedu jeden příklad z praxe, kdy po náletu hejna kormoránů na plůdkový rybník vystresovaný plůdek doslova ucpal přítok do rybníka a nepomohlo ani vynášení zpět na volnou vodu - jak byl plůdek vystresovaný, tak se vracel zpět na přítok. A následoval velký úhyn nejenom vlastní konzumací plůdku kormoránem. A co se týká placení škod - kraj - A VLASTNĚ MY VŠICHNI něco platí(me), ale je to problematický a nenahradí to celkovou ztrátu. Já bych chtěl Jane vědět, jaký by jste měl názor, kdyby jstě podnikal v chovu ryb a měl tímto způsobem (kormorán, vydra) citelné ztráty.
Radek Chadim reaguje 26.3.2011 00:05
Jsem zastáncem toho, aby se s veškerou zvěří hospodařilo tak, aby to bylo únosné pro všechny zúčastněné strany - ať už se jedná o kormorány, vydry, rysy, medvědy, zajíce, jeleny nebo divočáky. Ale když mluvíme o škodách, tak jen nevím, kolik peněz posílají nájemníci lesních honiteb sousedním myslivcům z pole, kde vznikají největší škody od divočáků z lesa 8-), takže když o škodách, tak spravedlivě, a když hledáte (nejen) v myslivosti a přírodě spravedlnost, tak to bude těžký boj :-).
Jíří Sedláček reaguje 25.3.2011 20:55
Mě by jenom zajímalo ,kolik peněz pošlou takovýto rádoby ochranáři jako je JAN rybářům,za vyplundrovaný sádky,způsobený právě kormoránem! Jsem si jist,že ani korunu a kdyby jí dát musel okamžitě by kormorána chránit přestal.
Ondřej Giecek reaguje 25.3.2011 08:15
To Pavel, :-) souhlas. Jan neví vo co go a jen se snaží někoho rozhodit a naštvat. Což se mu nedařííí :-).
Ondřej Giecek reaguje 24.3.2011 08:09
To Jan, je vidět, že jste "člověk" poněkud neznalý a to co zde plodíte, to nemůžete myslet zcela vážně. Je vidět, že se zde jen očividně bavíte na úkor myslivosti, ale na to vám nikdo neskočí. Tak že, si zde můžete urážet koho chcete a myslet si co chcete, podle mě jste úplně out off!!!
Jan Kitzberger reaguje 20.3.2011 20:21
Patriku, neviděl, nebo spíše nechtěl..:) Ono je hezké se podívat, že má v sobě 3ks, ale kolik jich ještě bokem poranil, to už se nevidí.. Vše by mělo být v nějaké rovnováze to souhlasím..
Stanislav Mokrý reaguje 20.3.2011 20:18
Už mi to nedá, abych nereagoval, byť opožděně! V r. 2002 jsem obhajoval dipl. práci na téma: Vývoj rybího společenstva řeky Dyje v oblasti Podyjí po kalamitním predačním tlaku kormorána velkého. Na toto téma jsem navazoval na jednoho svého předchůdce, takže data byla sbírána 1997-2002. Tato lokalita je sekundární pstruhové pásmo (pod Vranovskou přehradou, téměř nezamrzá) a v té době zde byl tlak od tažných kormoránů ze severu - tedy hlavně v zimě. Byl prováděn ichtyologický průzkum, sledoval se tlak rybářů a také potravní nabídka pro ryby. Abych to zkrátil - již tehdy byl závěr, že při pokračujícím predačním tlaku kormorána může dojít k totální destrukci tamního rybího společenstva i přes velkou péči rybářů. Takže za mě: člověk změnil a ovlivňuje přírodní podmínky, tak by se měl pokusit udržovat rovnováhu v přírodě - týká se to nejen kormoránů!! Lovu zdar!!
Patrik Dvořák reaguje 20.3.2011 18:56
Tak Honziku teď jsi se zase ukázal,copak ty nevíš, že jen mizivý procento se dožije v přírodě takové velikkosti, aby sis na ní pochutnal??? Tady jde o to ,že se republika stává tranzitní zemí,kde kormorán napáchá nehorázný škody a co se týká hnízdění, ano ať tady jsou ale jen v rozumný míře,nepotřebujeme tady kolonie s desítkami či stovkami kusů.Tys nikdy neviděl vyvrhnutý kormorány??? To co v nich je bohužel jen část , jelikož spousty kusů zraní.Kormorány je potřeba likvidovat je jich moc a dělaj škody jak na revíru tak na komerční vodě.
Jan Kitzberger reaguje 20.3.2011 18:32
Kormoráni zasluhujou ochranu jedině před ochranáři a Vašimi nesmysly pane Jane..;-)
xxxx reaguje 19.3.2011 22:05
My jsme jich letos ulovili 7(Labe 20 a 20A),jeden ulovený měl v klovci cejna 25 cm, v sobě zbytky natráveného okouna cca 10-15 cm. Byl tam s náma kolega z ČRS, docela se nestačil divit a to má na starost problematiku kormoránů v působnosti ČRS. lovu zdar-kormoránům zmar
Patrik Dvořák reaguje 11.3.2011 20:59
Hm kormorány střílet,střílet a pořád střílet, tady je jasně vidět debilitu MŽP a přiblblejch ochranářů, je jen škoda ,že chovatelů,rybářů a myslivců jsou statisíce a nikdo nás nedokáže ochránit,myslím tim náš zájem provozovat vklidu náš koníček,novodobej ochranář je škodná celý flory a fauny proč je nyvyzvat někam na pole a vysvětlit si to s tou skupinkou ručně ,aby už nemohli kafrat o něčem, čemu nerozumí.Asi blbej nápad ,ale taky nápad.
Patrik Dvořák reaguje 10.2.2011 13:09
Já před dvěma hodinama přišel ke kocourovi ,kterej vyloženě sledval zajíce jak se k němu přibližují nevim co chtěl udělat,ale je vám jasný jak čuměl když si mě všiml,já byl to poslední co viděl,byl tak kilometr od vesnice.Kocouři udělají víc škody než si někdo dovede představit.
Petr Dymáček reaguje 10.2.2011 09:28
PAne dvořák máte pravdu. U nás v revítu máme 2 orlovce jsou nadherní a i když nám vyhání všechny kachny tak by mě nenapadlo jej slovit. Ale takovou havěť jak ste řekl ( jestřáb,krahulík,moták, krkavec atd. ) to by normální člověk nemohl snad ani chránit my jim prakticky jen krmíme jejich stravu. My krmíme drobnou jen aby nám tyto dravci mohli lovit. A musím se pánové pochlubyt včera ráno při procházce honidby jsem přišel na 30m k dvoum Berneškám Rudokrkým a bylo to něco nádherného přál bych Vám je tak vidět je to nádherná zvěř.
Patrik Dvořák reaguje 9.2.2011 21:45
To je právě to špatný,zákon platí pro celou republiku prakticky stejně.Není možný v revírech z drobnou ,kde se ještě vyskytuje koroptev hájit motáky,jestřáby,krahujce,ježky,kuny,krkavce atd. to stejný tam kde jsou poslední populace teřeva ,tetřívka a jeřábka.Podívejte se na straku a sojku co dělá v okolí měst ,ted je navíc i určitou dobu straka hájená.Predátorům patří celá republika a není normální jejich soustavná ochrana ,kdo jsou ti tzv. ochranáři????Já bych nestřílel po něčem co je vzácný,ale pokud něčeho je v dané lokalitě mnoho ,měl by být systém pružnější a lov či určitá regulace povolena.To je stejný jako někde zajíce kupují na zazvěření aby tam nějací byli a jinde je normálně loví.Tady se v devadesátých letech lovilo víc lišek jak zajíců a dneska zajíci ,je to to stejný , pokud je něčeho málo nelovím a naopak.Praví ochranáři by měli spolupracovat s pravýmy myslivci!!!!!
Mgr. Ondřej Bělka reaguje 9.2.2011 20:17
Já jsem všemi desíti, aby stavy kormoránů postupně klesly aspoň o 70%. Tenhle současný stav není trvale udržitelný, dokonce i mnoho ochranářů má podobný názor. Pokud tu kormoráni velcí v menších počtech nadále zůstanou, nesmí se jim povolit "uzda". Je třeba intenzivně lobbovat společně s rybáři a snad se to konečně pohne!
Jan Brabec reaguje 9.2.2011 09:52
Urychleně redukovat tuhle černou havět.Nevím z jakého důvodu je tento nepůvodní opeřenec u nás chráněn.Už si ani nedělám povolenku na ryby,třeba že jsem kolikrát uplatnil metodu chytˇ a pust´.Není co chytat ,není tedy co pouštět.Chránit tvory co vlastně poškozují přírodu(stromy na kterých hnízdí,hynou pod nánosy jejich agresivního trusu)to dokážeme jen u nás.
Petr Dymáček reaguje 7.2.2011 12:53
Pánové ani jeden se nemýlíte to to strašná havěď. Dnes sme byli venku a přes hlavu nám jich lítlo okolo 40 je to děs sice sme 2 slovili ale to byli ty poslední kteří nám scházeli do tech 5ks.
Patrik Dvořák reaguje 6.2.2011 14:01
Tak na co máme naše představené, at udělají konečně opravdový dokument stavu přírody a zvěře v ní, za posledních dvacet let.Jinak co se týká ochranářů ,je pravda ,že mám informace od jistého člena pdobné skupiny a ten na mojí otázku.Proč a za co ,hlídkují jistí taky ochránci při sečení a hledají hnízda motáků.Tak mi řekl že za prachy ,každý značení hnízdo je zaplacený,tak nevím c je pravda,ale vůbec bych se nedivil.Blb je blbem a tím asi zůstane ,myslivec ať zůstane myslivcem a koná podle toho.
Ladislav Bacina reaguje 5.2.2011 21:43
Tak to je dobře že to tu je samej ochranář!!Já bych zakázal lovit ty krásný ptáčky a nechal bych je zplundrovat řeky a rybníky!Pak bych to těm ochranářům nechal zaplatit v plný víši a ještě bych je hnal holí!!
Patrik Dvořák reaguje 4.2.2011 21:14
Zkušel jsem to vyřídit ,ale jde o to ,že to musí zalobovat svaz řybářů na daným úseku .Jinak neboj.Tady se přemejšlí selským rozumem a naši dědové tady myslivost dělali daleko dřív než sem přicestovali ty vypatlaný zelený mozky, i normální člověk musí uznat ,že ta černá havět patří k zemi.
Patrik Dvořák reaguje 3.2.2011 21:24
Nevím no jde prej vyřídit povolení a to na deset let a zástřelný je 350kč ,myslim si že kormorán je stejná škodná jak přemnoženej špaček ,moták , krkavec, liška ,kuna,ježek atd. Tady je vidět debilita ochranářů,povolí 5ks.