ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Dosažení vrcholu myslivosti pod pramenem Moravy
Dosažení vrcholu myslivosti pod pramenem Moravy
vloženo: 13.9.2019 11:50
autor: Jaroslav Klemsa

úlovky (svět)

Barevná Kanada
Barevná Kanada
vloženo: 23.2.2015 08:08
autor: Děda z lesa

trofeje

srnec 2014
srnec 2014
vloženo: 23.5.2015 07:09
autor: Jiří Zoller

zvěř v přírodě

Oboustranné překvapení
Oboustranné překvapení
vloženo: 13.5.2018 06:12
autor: Josef Vršan

zbraně

Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
vloženo: 18.1.2018 10:25
autor: jirka krbeček

fotopast

...
...
vloženo: 11.7.2017 20:17
autor: Michal Vokurka

myslivecké umění

Plastické obrazy se mně moc líbí
Plastické obrazy se mně moc líbí
vloženo: 30.3.2020 20:40
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 233252 fotek (9 dnes)
  • 7954 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8872 inzerátů (3 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748779 komentářů fotek (24 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3292328 hlasování fotek (128 dnes)
  • 56441 hlasování videí (0 dnes)
  • 37637 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Diskuze

PETICE za obnovu zemědělské krajiny

Michal Tříletý vložil 29.7.2012 17:02
podpisový arch a potřebné informace naleznete na http://www.zemedelska-krajina.cz/
petici je nutno poslat do konce října a tak se ukažte kolegové jak vám zaleží na naší krajině a prosím podepište.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Patrik Dvořák reaguje 7.11.2012 11:56
Mám podobnou zkušenost, nikoho nesoudím, jen mě mrzí, že se jasně ukazuje, jak to všechno je.
Tomáš Kraus reaguje 7.11.2012 08:21
Souhlas s Petrem Veselým a Patrikem Dvořákem, já jsem odesílal okolo 250 podpisů a kromě mě, tam nebyl jediný myslivec podepsaný a přitom jsem to nenápadně před některými nakousl, že se něco takového děje. Bohužel bez významu. Možná kdyby se dal ten petiční arch sežrat, tak by tomu bylo jinak.
Patrik Dvořák reaguje 6.11.2012 22:30
Sám jsem viděl zájem mojeho okolí, komu to dáte ten to podepíše,ale zájem lidí, kteří ten papír vemou sami osobně a pudou mezi lidi je pramalý a tak to je. Nemůžeš to nikomu nařídit, to se musí chtít samo a ne jen kecat , no bohužel sami vidíme výsledek.Je to víc než 10 000ks ,ale nic proti tomu co by tam mělo být. Jen není se čemu divit , když jeden OMS odepíše, že to u nich podepisují a druhý , že ani náhodou , že je to proti vlastníkům pozemkům a ti jsou jejich členi.ČMMJ SE NA TO TAKY VY....
petr vesely reaguje 6.11.2012 18:13
Tak pánové,po oslovení předsedy petičního výboru, pana Jakuba Hrušky jsem se dozvěděl, že na petičních arších je necelých 20 000 podpisů. Takže zástupci petičního výboru co nevidět osloví naše politiky, jsem zvědav na jejich reakci, pokud tedy vůbec nějaká bude. Pokud těch podpisů je dost, či nikoliv se každý zamyslete sám. Pokud si uvědomíme, že je něco kolem sta tisíc myslivců a k podpisové akci se připojila i nemyslivecká veřejnost, rybáři, ochránci přírody, ormitologové, včelaři a já ještě nevím kdo ještě, myslím si, že jsme jako celek dost zklamali.
karel zvářal reaguje 31.10.2012 17:54
Obdivuju nadšence, kteří posháněli 50, či dokonce 200 podpisů. Já v pondělí poslal utraných 10, ale poslední určitě nebudu. Co jsem se tak namátkově ptal, někteří o petici vůbec nevědí (nevím, nečtu, mám jiné starosti...). Jaksi od začátku jsem se uvedl v omyl, že těch podpisů musí být sto tisíc. Má jich být jen 10 tisíc, takže to by mělo padnout levou zadní. Zatím vedou Moraváci, ale akce je prodloužena až do konce roku, čili možnost nápravy zde je, hele. A věřím, že si vláda s tím nevytře, jelikož teď jí byl vytřen zrak. V této krizi morálky a relativizace hodnot čekali, až se dočkali... Snad se chytnou za nos. Proto věřím v návrat koroptviček a lepších časů (aspoň pro přírodu).
Zdenek Š v o m a reaguje 24.10.2012 18:55
Tak zítra posílám poslední dva archy,cca 50 podpisů.Víte někdo jak to vypadá celkově?
Jaroslav Sokol reaguje 17.10.2012 19:41
Tak jsem podepsal a odeslal, ale mám obavy, že tahle vláda si s tím stejně tak maximálně vytře p**el.... :(
petr vesely reaguje 6.10.2012 15:33
Patriku přesně totéž si myslím i já.
Patrik Dvořák reaguje 5.10.2012 22:32
Tady je jasně vidět , že to nikoho moc nezajímá. Každej si hraje na vlastním písečku a i když jsou myslivci, nikdo se do toho nehrne, vím to z vlastní zkušenosti a je to špatný.No to jsme mi češi, kecat jak by se mělo ,co by se mělo, všichni by chtěli rozhodovat,ale aby někoho napadlo vzít ty papíry do ruky a pár jich podepsat , to ne. Jsem si jistej , že víte, co to čtete, jak to myslím.Bohužel.
Patrik Dvořák reaguje 25.9.2012 20:43
Slyšel jsem, že měli být dotace jen pro zemědělce do 50ha,ale dopadlo to tak,že je mají všici a ti malí jsou vprdeli, je to prostě špatně. Co pak někdo chce házet kolchozákům klacky pod nohy??? Tady jde o to, že na těch pláních nic nemůže žít a já prostě nechápu na co máme to posraný MŽP ,aby chránilo přemnožený motáky nabo na co k...a
karel zvářal reaguje 24.9.2012 18:16
Kdo hlásá, že je to proti zemědělcům, tak si nevidí na špičku nosu. Samozřejmě, že i tací jsou a budou, ale doufejme, že jich nebude většina. Nakoupili John Deery a širokozáběrovou techniku, tak zpátky k Zetorům se jim nebude chtít. Lidstvo už dospělo do stadia, kdy je schopno se uživit i bez megalomanských lánů a obřích mašin. Stačí se podívat na mapy.cz. Např. u zemědělců v Srbsku je většina polí úzkých, podobně v Polsku- a také žijí. Takže je třeba ten velikášský syndrom léčit, ale to dá samozřejmě práci. Nejlépe by bylo řešit to dotacemi na plochu MEZÍ (nikoliv biopásů!). S touto koncepcí mohli (MZe) přijít už dávno, ale aspoň bude s čím porovnávat ten dnešní tristní stav. Už jen s ohledem na povodně a půdní erozi by se to vyplatilo!!! A že to pomůže veškeré polní zvěři, o tom snad žádná. Takže kdo říká, že je to proti zemědělcům, je notorický blb. Řepka a kukuřice se dělají v celé Evropě, ale právě proto, že to jsou plodiny podporující erozi, je nejvyšší čas to začít řešit. Takže kdo může, ať shání podpisy! A kdo nepodepíše, není Čech!
Patrik Dvořák reaguje 24.9.2012 16:54
Chlapi dneska jsem přeposlal žádost o podporu petice na OMS v republice a to byste se nestačili divit,co mě odepisují. Jedni ji podporují a jiní, že prý je to proti zemědělcům a to je nepřijatelné.Co si o tom máme myslet???Jedna věc ještě, byl bych rád, kdyby jste mě Vy co Vám to dojde od OMS napsali do pošty.Děkuji
Lukáš Pantlík reaguje 18.9.2012 08:35
Mi to sdělili mailem
Patrik Dvořák reaguje 17.9.2012 18:32
Já tam normálně zavolal.
Martin Vojtěch reaguje 17.9.2012 15:15
Chlapi, odkud vyčtete z těch webových stránek kolik je ke kterému datu nashromážděno hlasů? Nějak se mi to nepodařilo najít. Díky
Lukáš Pantlík reaguje 17.9.2012 08:16
Spousta podepsaných archů je zřejmě ještě mezi lidmi, takže buďme optimisti a neztrácejme víru a pokračujme dál ;-)
Tomáš Kraus reaguje 16.9.2012 13:59
Já během příštího týdne posílám téměř 200 podpisů. Je to jen o tom si ty formuláře vytisknout a oběhnout lidi. Vyjma jednoho jsem neměl s nikým problém a každý s radostí podepsal. Chce to jen chtít. Pokud je nějaká šance, tak se ji chyťme!
petr vesely reaguje 15.9.2012 17:12
Mám velké obavy, že se počet podpisů nepodaří dát do hromady. Jsme ochotní se tady přít o vhodnosti určité ráže na jakou koliv zvěř, mysliveckých tradicích a odívání, lovu se světlem atd, ale pokud dojde na opravdu vyjímečnou věc, dobrou nejenom pro myslivce ale i pro ostatní občany této země a tím tak stoupnout naše prestiž nastává problém, boho žel. Jde konečně o možnost obnovy tolik zkoušené krajiny.
Patrik Dvořák reaguje 15.9.2012 15:41
To je to o čem se bavíme, je jen hrstka myslivců, kterým jde o skutečnou myslivost a ochranu přírody, bohužel.To ,že si vemu flintu ze mě myslivce neudělá.Nejhorší ja na tom to, že je to tak jednoduchý.
Martin Vojtěch reaguje 15.9.2012 13:41
Bohužel informovanost je velmi malá. Mám doma podepsaný petiční arch z myslivosti a příští týden jej odešlu. Bohužel vzhledem k množství podpisů, které se prozatím podařilo nashromáždit pomalu ztrácím víru, že se potřebný počet hlasů podaří naplnit. Přitom každý, komu jsem petici předložil, ji bez váhání podepsal. Bohužel doba je taková a každý se stará sám o sebe. Propagace ze srany OMS by byla zapotřebí, realita je však někde jinde ....
karel zvářal reaguje 15.9.2012 10:58
Patrik zaslouží 1*, protože nechat to spát je trestuhodná hloupost. Sám na zrealizování moc nevěřím, spíše si myslím, že je to mnoho povyku a skutek utek...Ale rád se budu plést, a když se podaří jen polovina, bude to obří úspěch. Také si myslím, že zde by větší aktivita generality, včetně okresní, velmi pomohla. Přírodě zdar!
Skrofa reaguje 15.9.2012 09:55
Patriku, OMSy v tomto ohledu nikomu nic nařizovat nemohou. Ale podporovat by to mohli. Vůbec by se takovýchto příležitostí myslivci měli více chopit a i mediálně je prosazovat. Vždyť ochranáři do denního zpravodajství cpou každou lišku vypuštěnou ze záchranné stanice a dělají tak dojem na veřejnost, přitom tato koncepce za obnovu zemědělské krajiny zůstává bez povšimnutí.
Patrik Dvořák reaguje 14.9.2012 15:58
Zdravím ,volal jsem přímo tomu kdo má toto na starosti a ten mě řekl, že ještě promluví s panem Kostečkou, který by dle mě měl v této věci konat. Nerozumím kde je problém, prostě pan Kostečka, nebo Palas by měli poslat email na všechny OMS v republice a to s doporučením , lépe s nařízením tuto petici podepsat a ať se ukáže jak jsme jednotní. Vono to je tak se vším ,pokud se nedajde nějakej blbec , tak se nic neudělá že. Je pravda, že je nás 100 tisíc,ale ruku na srdce , kolik je opravdovejch myslivců na 100%. Možná je to i ještě jinak, kolik dneska myslivců, či MS má ve svých revírech drobnou, já si myslim , že většina jde po spárkatý a tam tato petice není tolik potřeba.No a nebo všechno je uplně jinak,dokonce jsem našemu veliteli na OMS napsal a ten mi zatím ještě ani neodepsal. No popravdě kdybych měl telefony na všechny OMS vrepublice klidně tam zavolám,ale myslim že by toto mohl zařídit někdo ze zhora ,aby taky pro našu myslivost něco konečně udělali.
Bohumil Koláč reaguje 14.9.2012 14:48
Informace o petici je i v časopisu svět myslivosti
Lukáš Pantlík reaguje 14.9.2012 13:32
Tak doručených podpisů je 3860 právě teď :-)
Lukáš Pantlík reaguje 14.9.2012 12:53
Právě jsem odeslal první várku podpisů, dle informace přímo od zdroje mají k dnešnímu dni 3500 podpisů... Docela málo na to, že jen myslivců je 100 000 + rodinní příslušníci. Je to spíše asi o pohodlnosti, protože vytisknout papír, podepsat a poslat dopis za 10,- Kč to je asi moc :-( Je čas do konce října, zkusme každý z nás sehnat ještě pár podpisů pro dobrou věc!
Skrofa reaguje 6.9.2012 21:06
ČMMJ o této petici informuje (pouze) prostřednictvím časopisu Myslivost a webu Myslivost.cz. Možná je to dost, možná je to málo. Je pravda, že z OMSu žádné informace nepřišly a ani na stránkách cmmj.cz jsem o petici nic nenašel. No škoda, přitom skvělá příležitost jak zlepšit životní podmínky pro zvěř a jako vedlejší produkt (ne však méně důležitý) veřejnosti ukázat, že i myslivcům jde o ochranu přírody.
Patrik Dvořák reaguje 6.9.2012 09:01
Zdravím páni myslivci, tak najde se OMS v naší republice, který tuto petici rozeslal na MS ????
Skrofa reaguje 2.9.2012 10:09
Také jsem pár podpisů sehnal v okruhu mých známých a přátel. Tak snad to k něčemu bude.
Patrik Dvořák reaguje 31.8.2012 21:02
Tak je to tak jak jsem si myslel, nikoho to nezajímá, já jsem myslel, že OMS a podobní co nám velí , udělají nějakou propagaci a ono ticho po pěšině.
Michal Tříletý reaguje 30.8.2012 17:27
pr ty které zajíma jak se situace vyvíjí bych doporučil se mrknout na http://www.zemedelska-krajina.cz/aktuality/..nic méně j zaregistrováno více než 2000 podpisu ;)
Patrik Dvořák reaguje 28.8.2012 21:24
Byl jsem zvědavej jestli se dozvím něco důležitýho a tady jen prachy a lov,ale aby bylo taky na čem a co to nic, tak dík
Patrik Dvořák reaguje 27.8.2012 21:58
Má někdo možnost říct kolik těch hlasůje již registrovanejch a máte někde u vás OMS ,který takovou petici podporuje a poslal třeba informace o této věci. Děkuj
tomas baca reaguje 7.8.2012 16:22
také pošlu jednu co jsem měl v myslivosti , je to dobrá myšlenka no snad se to povede
Michal Tříletý reaguje 7.8.2012 12:51
doufám že se do konce října podaří sehnat aspon tech 10 000 hlasu aby to klaplo.
Martin Myslín reaguje 7.8.2012 10:09
Nejsem myslivec, ale toto se týká každého kdo má vztah ke krajině, takže se zapojím.
Michal Tříletý reaguje 6.8.2012 16:16
já už sem si ji taky stáhl, skočím za pár lidma a co nejdřív pošlu. Nejpozději to má byt posláno do konce října kdyby to někdo nevěděl ;)
Zdenek Š v o m a reaguje 3.8.2012 19:59
Pár podpisů už mám,zítra to zkompletuju a v pondělí posílám !
Petr Pořádek ml. reaguje 3.8.2012 16:47
V novém čísle Myslivosti i Světa myslivosti jsou k tomu průvodní články, doporučuji přečíst.
Ondřej Procházka reaguje 3.8.2012 15:27
Zajímavé. Vytisknu několikrát a pokusím se sehnat několik dalších. Mohu to poslat v jedné obálce, nebo musí mít každý petiční arch svoji vlastní?
Tomáš D. reaguje 3.8.2012 14:03
Osobně vidím pár v uvedené petici několik nedostatků,ale v podstatě se jedná o velmi přínosnou věc, kterou by měl podepsat každý myslivec.