ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj první doprovod
Můj první doprovod
vloženo: 20.9.2012 18:23
autor: Michal Šimončík

úlovky (svět)

Kanadský los - Britská Kolumbie
Kanadský los - Britská Kolumbie
vloženo: 26.1.2016 13:20
autor: Radek

trofeje

Včerejší srnec
Včerejší srnec
vloženo: 12.7.2019 20:01
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

kuna
kuna
vloženo: 17.11.2012 23:29
autor: Dáša Vandasová

zbraně

Přestavba jednušky ZBK 110
Přestavba jednušky ZBK 110
vloženo: 15.3.2012 13:27
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

**
**
vloženo: 30.1.2015 11:13
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

"Tužkofixoakrylová" malba na papíře
"Tužkofixoakrylová" malba na papíře
vloženo: 4.10.2012 22:15
autor: Ivo Ondráček
Statistika
  • 233448 fotek (11 dnes)
  • 7962 videí (1 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8900 inzerátů (2 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749237 komentářů fotek (13 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294553 hlasování fotek (61 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37666 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Diskuze

!!POZOR!! kam jdete ze psem do leče- VKM Vyškov (vojenský klub myslivosti)

Karel Krátký vložil 15.12.2015 19:32
13.11.2015 11:02

V pátek 13.11.2015 jme byli pozváni na naháňku do lesů VLS, kde měli naháňku VKM (Vojenský Klub Myslivosti ). Na akci nás pozval předseda ing. Karel Vejlupek s prosbou, že potřebuje co nejvíce psů, protože jich má málo. Z roku 2014 jsme věděli, že to je malá akce leč asi na 2 hodiny . Dojeli jsme tedy na akci se 4 psi . Hned na nástupu bylo řečeno, že se nebude lovit trofejová a dospělá zvěř, nebo si ji střelec zaplatí což si myslím, že je zásadní chyba. V tak zazvěřeném revíru by se mělo žádat o vyjímku a lovit vše, hlavně zvěř černou, protože za poslední roky už tolik neutíká a spíš utočí na honce a psi . Po začátku leče jsme narazili na černou zvěř asi 30 kusů, převážně zvěř dospělá 80 až 200 kg. Psi to roztrhli na 2 menší rudly a hnali je lečí na střelce, mezi tím jsme zvedli další černou a vysokou zveř. Pohyb psa jsem sledoval na GPS, hlavně při střelbě, protože jsem věděl, že už rudl nahnal až na ně . Asi v polovině leče se pes podle údajů z GPS zastavil a zůstal na místě. Oznámil jsem to vedoucímu honců, že se něco asi stalo, a že by se tam měl někdo podívat. Moc ho to nezajímalo a chtěl dokončit leč za každou cenu v plném počtu honců. Mezi tím už volal střelec ze štontu, že tam leží pes v roztržené kevlarové vestě a silně krvácí. Poprosil jsem ho, aby krvácení zastavil a okamžitě jsem opustil řadu, podle GPS se po nejbližší cestě vracel k autu. Jel na to místo, naložil psa a ujížděl na veterinu. Pes měl 2 tržné rány do hrudníku (pneumotorax ) . Po návratu a ukončení akce jsme řešili jak se to stalo. V rudlu co hnal pes na střelce byl kňour o váze asi 200 kg, pes ho hnal asi přez 3-4 střelce, kteří ze strachu, že zaplatí poplatkový odstřel ho nechali běžet a psa na něj dorážet. Pak vběhli do smrkové houštiny kde ho kňour zranil. Při prosbě na přecedu Karla Vejlupka, zda se budou finanče podílet na operaci psa ho to moc nezajímalo a bylo mi řečeno to mám řešit přez pojistku Halali, která se samozřejmě po zjištění na zraněného psa nevztahuje. Do dnešního dne 29.11.2015 se VKM Vyškov a předseda ing. Karel Vejlupek nijak nevyjádřil, že by přispěli finančně na operaci a léčbu psa, který pro jejich klub dělal tu nejtěžší práci v leči a snaží se finančnímu příspěvku vyhnou a vůbec je to nezajímá, proto další spolupráce s VKM bude na zvážení. Léčba psa stála 11 500 Kč. Dne 15.12.2015 (měsíc po akci) jsem měl rozhovor s ing. Karlem Vejlupkem předsedou VKM , který mi oznámil že finančně na léčbu nepřispějí , prý je to můj problém a měl jsem si psa někde pojistit

Více zde: http://www.lovecka-smecka-protivanov.cz/news/vls-myslejovice-a-vkm-vojensky-klub-myslivosti-vyskov-a-patek-13/
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Pavel Marek reaguje 31.7.2018 14:24
Nerad se účastním jakýchkoliv debat na internetu, kde se spousta lidí skrývá za anonymitou, ale na tohle jsem nevydržel nereagovat. V dnešní době jde nějaká lidská slušnost úplně stranou. Lovecky upotřebitelných psů je v současné době málo v poměru s množstvím pořádaných naháněk a tak je po nich ,,hlad" ze stany organizátorů. Těm, co zde mají na Karla Krátkého řeči bych rád vzkázal. Pořiďte si psa, věnujte se mu poctivě, ať je z něho kvalitní lovecký pes, složte s ním úspěšně loveckou upotřebitelnost a pak s ním choďte do leče nahánět Nám, co takové psy vlastníme, zvěř. I my si rádi stoupneme na štont s termoskou čaje a nebudeme muset lítat v leči, brodit se maliním, trním a houštinami, být zmazaní od bláta a starat se o psy. Tuto práci odvedete vy, co stojíte celý rok na štontu a čekáte, až vám někdo něco přižene. Jsem zvědavý jak se s tím poperete. Uvědomte si, že pokud nebudete mít na naháňce dostatek kvalitních psů, tak můžete akorát střílet po šiškách, protože samotní honci vám z té leče vyženou tak akorát srnčí. Vidíte něco špatného na tom, že si majitel takového psa nechá zaplatit účast na naháňce, kde si vy platíte štont? Víte proč si ho platíte? Protože si chcete něco na té naháňce střelit. Střelíte si díky tomu, že tam ta zvěř bude a že jí ten PES vytlačí ven. Ano všude zní slovo PES. Rozumný člověk si psů a psovodů váží, protože ví, že bez nich nebude mít na výřadu nic. Takže až budete chtít zase příště rýpat do psovodů, klekněte si na čtyři a běžte si do leče sami, pokud si myslíte, že to zvládnete lépe. Myslivecké kynologii ZDAR!
Jů a Hele neděle reaguje 3.1.2016 23:26
JEŠTĚ JEDNA VĚC, PLATIT 800KČ ČMMJ? TO SNAD NEEEE, PROBOHA!!! PLATIM SI POJIŠTĚNÍ U ČPP A JSEM SPOKOJENÝ. PSA SI PAK POJISTIT KDEKOLIV JINDE, NEŽ U HALALI!!! NEVÍM, PROČ PODPOROVAT ČMMJ, KAMPAK ASI JDOU PŘÍSPĚVKY? ŽE BY PANÁČKŮM NA DOVOLENKY? PRO MĚ ČMMJ NEUDĚLALA VŮBEC NIC,KDYŽ JSEM POTŘEBOVAL A POJIŠŤOVNA HALALI? TAK TA UŽ VŮBEC NE.
Jů a Hele neděle reaguje 3.1.2016 23:11
KAŽDOPÁDNĚ JE TADY NA SNADĚ, ŽE TI, KDO POZALI LIDI SE PSAMA NA NAHÁŇKU ĚDĚLI, CO JIM TAM BĚHÁ ZA OHROMNÝ OBLUDY A MĚLI PSOVODY UPOZORNIT NA MOŽNÝ ZRANĚNÍ. TAKY MÁM PSA POJIŠTĚNÉHO, ALE CO Z TOHO? POJIŠŤOVNY NIC NEŘEŠÍ. HLAVNĚ BY SE MĚL PODÍLET TEN, KDO POZVAL NA NAHÁŇKU PSY ALESPOŇ 1/3 VÝLOH, NEBO 1/2.TO JE SLUŠNOST, NE? NO JA UZ BYCH TAM PROSTĚ NEJEL, TAK TO JE. TAKY VÁS PROSÍM, JSOU TO DISKUZE A NE NĚJAKEJ BABINEC, ABYSTE SE VYJADŘOVALI K TEMATU A NE SE TADY URÁŽELI A JÁ NEVIM, CO JEŠTĚ. TOBĚ, ČLOVĚČE PŘEJU, ABY BYL PES OK A PŘÍŠTĚ SI VŠECKO DOPŘEDU OVĚŘ. STÁT SE TO MŮŽE KAŽDÝMU. MYSLIVOSTI A LOVU ZDAR!
Josef Hanzlík reaguje 20.12.2015 17:47
Pane Zbožínku,Vašeho kamaráda tu nikdo nelinčuje.Jen mu tu pár lidí řeklo,nebo tedy napsalo,že pokud tuhle záležitost neměl předem ošetřenou byť jen domluvou s organizátorem od VKM,nemůže se divit jejich postoji,byť je jakkoliv arogantní a neprofesionální.Punktum!
Jan Sobol reaguje 20.12.2015 16:57
Kdo přirovnává psy k dětem neměl by je vůbec vlastnit, protože je to iqváč.
Václav Zbožínek reaguje 20.12.2015 09:20
Je smutné to co tu řeší spousta lidí. Linčovaly byste takhle Karla i kdyby profi smečku neměl? Také chodím na naháňky všude možně, když mohou inkasovat peníze za místa na štontech proč nepřispět psovodu při zranění psa ( neříkám že plnou částku léčebných nákladů). K pánovy co by raději než léčbu zraněného psa hledal nové štěně- máte dět? nejspíš ne, protože pokud by se mu něco stalo tak ho nejspíš necháte utratit protože jeho léčba stojí pojišťovnu spoustu peňez a vás si neumím představit že bude využívat peníze nás všech k léčbě dítěte když už to pro vás bude krypl, nejspíš si někde uděláte druhé. Tohle je od Karla jen gesto pro nás všechny k zamyšlení. Pro mě osobně určitě. Přeji Dragovi brzké uzdravení a přístí rok si zase i stěma mejma určitě zaběhá.
Ellhenický Petr reaguje 20.12.2015 08:26
Jsou tu někteří postižení na které nemá cenu reagovat, protože každý seriozní dotaz si přizpůsobí na své zvrhlé choutky a s myslivostí to nemá nic společného, mimo toho honění.
Zdeněk Parč reaguje 19.12.2015 09:30
Musím pouze reagovat na pana Konečného. Kde končí argumenty tam začínají urážky. U Vás to platí na 100 procent. A ten co tu vystupuje anonymně a vede diskusi tímto způsobem by měl být adminem okamžitě vymazán. Jediný, kdo si tady chce něco dokázat jste Vy.
Eduard Andrla reaguje 18.12.2015 21:17
Zajímavá diskuze,tak z toho co jsem pochopil tak je asi chyba na obou stranách,pan Krátký jelikož vlastní profesionální smečku jak uvádí tak chodí i na zpoplatněné naháňky by měl mít psi dobře pojištěné,protože riziko zranění tam prostě je,dále měl mít když uvádí že šel do VKM nahánět zadarmo udělanou smlouvu ano půjdu zadarmo ale chci mít vyřešené co když se mi zraní pes kdo mi co zaplatí,jinak si pane Vejlupek hoňte sám(a to nemyslím pohlavní úd),takže teď brečet nad rozbitým džbánem je podle mě pozdě.Na druhou stranu by se měl VKM k tomu nějak postavit a to že dělá mrtvého brouka tak je pěkná hajzlovina.A teď ohledně pojištění já mám své psy pojištěné u Koope....vy platím kolem 100 měsíčně,loni jsem měl štěně které si zlomilo přední nohu v kloubu takže operace,za 14 dní ho srazilo auto zlomená zadní noha,operace a do třetice sežral cizí těleso takže třetí operace,co to všechno stálo nebudu líčit,jisté je že mi pojišťovna proplatila bez problémů všechny náklady,a i stejně jsem neváhal psa léčit,dnes je pes O.K má složeny zkoušky i výstavy,pracovně jsem s ním nadmíru spokojen.Ještě malá poznámka pro chytráky typu Konečnýho apod. takový kreténi snad ani nemůžou být svéprávní.Proto taky od jisté doby si dělám psy pro sebe a používám pro sebe,kašlu na takový vychcánky co otravujou na honech a kachnách támhle mám postřelenýho bažanta,tam kachnu,pojď mi dohledat prase atd.A't si každý kdo chce střílet koupí svého psa nebo ať se na to s prominutím vysere.A pokud to tak bude dělat většina majitelů psů tak to tak asi dopadne.Toť můj názor.
Eduard Andrla reaguje 18.12.2015 21:17
Zajímavá diskuze,tak z toho co jsem pochopil tak je asi chyba na obou stranách,pan Krátký jelikož vlastní profesionální smečku jak uvádí tak chodí i na zpoplatněné naháňky by měl mít psi dobře pojištěné,protože riziko zranění tam prostě je,dále měl mít když uvádí že šel do VKM nahánět zadarmo udělanou smlouvu ano půjdu zadarmo ale chci mít vyřešené co když se mi zraní pes kdo mi co zaplatí,jinak si pane Vejlupek hoňte sám(a to nemyslím pohlavní úd),takže teď brečet nad rozbitým džbánem je podle mě pozdě.Na druhou stranu by se měl VKM k tomu nějak postavit a to že dělá mrtvého brouka tak je pěkná hajzlovina.A teď ohledně pojištění já mám své psy pojištěné u Koope....vy platím kolem 100 měsíčně,loni jsem měl štěně které si zlomilo přední nohu v kloubu takže operace,za 14 dní ho srazilo auto zlomená zadní noha,operace a do třetice sežral cizí těleso takže třetí operace,co to všechno stálo nebudu líčit,jisté je že mi pojišťovna proplatila bez problémů všechny náklady,a i stejně jsem neváhal psa léčit,dnes je pes O.K má složeny zkoušky i výstavy,pracovně jsem s ním nadmíru spokojen.Ještě malá poznámka pro chytráky typu Konečnýho apod. takový kreténi snad ani nemůžou být svéprávní.Proto taky od jisté doby si dělám psy pro sebe a používám pro sebe,kašlu na takový vychcánky co otravujou na honech a kachnách támhle mám postřelenýho bažanta,tam kachnu,pojď mi dohledat prase atd.A't si každý kdo chce střílet koupí svého psa nebo ať se na to s prominutím vysere.A pokud to tak bude dělat většina majitelů psů tak to tak asi dopadne.Toť můj názor.
Radim Šíma reaguje 18.12.2015 15:11
Majčo jsem Tvůj silný obdivovatel,rád bych tě vykouřil.
Erika Doležalová reaguje 18.12.2015 12:27
oprava - místo IKDYŽ jste tam byli zadarmo má být OBZVLÁŠTĚ když jste tam byli zadarmo...
Erika Doležalová reaguje 18.12.2015 10:42
Tak ona bude chyba tak trochu na obou stranách.. Pustit chvatového psa (pochybuju, že pan majitel nevěděl, jakým stylem jeho pes pracuje..) honit do leče je jako nechat sednout za volant děcko.. Může to být v pohodě, ale taky to může skončit hodně velkým prů*erem.. A pokud s loveckou smečkou jezdíte na akce pravidelně a tudíž běžně podepisujete smlouvu, tak ikdyž jste tam byli zadara, měla ta smlouva být podepsána a hned by bylo jasné, kdo je za co odpovědný.. Nic to ale nemění na tom, že pan Vejlupek je opravdu pořádný vejlupek, ikdyby dal stovku, udělal by aspoň gesto, ale postavit se k tomu zády a "nezajímá mě to" je opravdu z jeho strany ubohost. Ještě by mě zajímalo, jaká všechna zranění psík měl - v článku píšete o dvou tržných ranách a za to se mi zdá skoro 12tisíc fakt hodně, to máte buď nenažraného veterináře, nebo tam byla ještě další poranění? Ať se psík brzy uzdraví!
Leon Zumr reaguje 18.12.2015 10:03
Karle tomu se koule neměli kam vrazit protože je ten anonymní srab nemá :-))))))
karel zvářal reaguje 18.12.2015 09:29
Když se koule vrazí úplně všude, vytlačí rozum a cit, tak to dopadá právě takto...
František Havran reaguje 17.12.2015 22:25
V tom má Honza pravdu. Kdyby pes visel na praseti, tak bych nestřílel, ani kdyby to prase bylo celé ze zlata...
Jan Sobol reaguje 17.12.2015 22:03
Tak to by ta práce opravdu skončila buchli by ti ty osle čokla i s tím kancem, Karle prosím tě začni Myslet!
Karel Krátký reaguje 17.12.2015 21:36
pane Novák co nepobíráte??? to že pes visí na velkém praseti a střelci na to čumí ze štontů a nepomůžou mu tak to nepobírám taky ten pes nedělá rodíl mezi lončákem sekáčem nebo kňourem ten pes dělal tu svou práci která měla u těch štontů skončit
Zdeněk Parč reaguje 17.12.2015 21:31
Dobrý den. Já se do těchto diskusí moc nezapojuji, jelikož vždy se najde nějaký primitiv typu pana Marka Konečného, jehož příspěvek do diskuse je taková nehoráznost, že musím přemýšlet, jestli je to takový tupec a ignorant od narození nebo se mu v životě něco špatného přihodilo. Ostatně tomu napovídá i způsob jeho vyjadřování, urážení a používání invektiv. U něj plně platí, kde nejsou argumenty začínají urážky. Co se týká psů tak ty chovám již 27 let. Pro mě to jsou neocenitelní pomocníci, ale hlavně kamarádi. V současné době mám štýrského brakýře. Ten si v 8 měsících zlomil nohu. Následovala operace, ošetřování a rekonvalescence. Za peníze, které to vše stálo, bych si mohl koupit tři nové psy. Ale ani na chvíli mě nenapadlo, že bych se psa zbavil jako nepotřebného zboží. Proto mě reakce pana Konečného dost zvedla ze židle.Pane Krátký, co se stalo Vašemu psovi je mi upřímně líto. Postoj VKM je obrazem dnešní doby. Všichni jen chtějí co nejlepší odvedenou práci, ale pokud se něco stane, tak otáčejí hlavy a dávají od toho ruce pryč. Ale jak píší někteří pánové ve svých příspěvcích, dnešní myslivost se bez dobrých psů neobejde. Pokud nejsou na naháňce dobří psi, kteří perfektně odvádějí svou práci, tak ve většině případů tomu odpovídá i výřad.
Jan Novák reaguje 17.12.2015 21:02
V tak zazvěřeném revíru by se mělo žádat o vyjímku a lovit vše, hlavně zvěř černou, protože za poslední roky už tolik neutíká a spíš utočí na honce a psi ............ V rudlu co hnal pes na střelce byl kňour o váze asi 200 kg, pes ho hnal asi přez 3-4 střelce, kteří ze strachu, že zaplatí poplatkový odstřel ho nechali běžet Taky toho moc nenapíšu,ale to co píše pan Krátký mi taky zvedlo. Chcete střílet dospělé kusy a hlavně aby netrhaly psi.Chcete aby střelci na štontech stříleli přednostně 200 kilového knoura, který běží s rudlem, no moc vás nepobírám...
Radek Vyhlídal reaguje 16.12.2015 21:16
Pěkná diskuze. Téměř polovina primitivů. Přesně tak dnes vypadá myslivost. Konečník - Tebe bych s chutí nechal vběhnout do té leče a pak Tě ještě trefil mezi oči. Další pitomec, co bere psa jako spotřební zboží. Předpokládám, že Tě matka vrhla do kopřiv. Jinak naháňka jako každá jiná, hlavně nám kurva nelovte dospělou zvěř, ať je co lovit příště. Ještě štěstí, že máme ta prasata. Problém s černou ? Ne, u nás v lese ne. Primitivismus ala made in czech hunting. Střelci blbě střílejí - no a co, hlavně, že si chlapi prásknou. A přijeďte zase příště pobejt. :D:D:D
karel zvářal reaguje 16.12.2015 19:22
Pane Krátký, je dobré, že jste svůj příběh popsal, poslouží to jako poučení pro ostatní, a snad i Vy si spoustu věcí přehodnotíte. Osobně bych staforda nechtěl, raději dva norníky nebo slídiče s přirozenou inteligencí. Jít s kolosálním kňourem do chvatu, to je opravdu na Darwinovu cenu... Tato zvěř ustojí atak hladné vlčí smečky! A jak vidíte, i ty ochranné vesty mají své limity. Dnes je drahé všechno: veterina, pojištění, vesty... proto těch pejskařů není nijak moc. Naháňky na černou jsou rizikový podnik, lidi jsou dnešní, a s tím je třeba počítat.
Karel Krátký reaguje 16.12.2015 19:14
vy řešíte pojištění ale žádná pojištovna vám 100% neproplatí halali vám dá prd česká třeba jen 70% a ten rozdí zaplatí kdo zase jen majitel psa který tam byl na pozvání a zadarmo tuto seónu jsem viděl hodně rozbytých psů i nekontaktních ale žádné ms se k takové situaci nestavělo zády vždy se dalo něco do klobouku pro vůdce psa nebo to ms proplácelo při dodání dokladu z veteriny ale VKM vám řekne je to váš problém
Zdeněk Cedidla reaguje 16.12.2015 17:53
Pane poraněného psa mi je upřimě líto.Sám mám lovecké psi přes 30 let.Ale jestliže máte profesionální smečku jak je zřejmé z níže uvedeného , máte mít psi pojištěné.Pozdější hledání viníků není dobré.Musel jste přece počítat s tím,že k této situaci může dojít.
Karel Krátký reaguje 16.12.2015 17:32
pánové dal jsem to sem a by jste viděli jak se dokáže VKM zachovat když tam půjdete a něco se stane vašim psům a na jejich akci jsem byl zadarmo jen díky tomu že pan Vejlupek prosil mého známého že potřebuje co nejvíce pejsků na placené akce mám smlouvu kde to je jasně dané ty podmínky ty prachy mě taky tak moc neserou ale to jednání nechuť a nezájem vůbec něco řešit když už se něco stane
reaguje 16.12.2015 13:58
Marek Konečný- :D tak to jsi zabil
František Havran reaguje 16.12.2015 13:26
Leone já to tady občas projedu, hlavně fotky posedů a podobných věcí, inspirace je tu dost. Ale kvůli takovým Konečníkům už to neřeším. Ale napsat, že za 11500 si můžu pořídit nového a na starého se vykašlat...
Ellhenický Petr reaguje 16.12.2015 13:23
Františku poslední dvě věty jsem dosud neslyšel, jsou dobré a pravdivé. V podstatě jako Hlava 22,Žádný blázen nedozná že je blázen aby byl uznán za blázna:-)
František Havran reaguje 16.12.2015 13:21
Ještě pane Bárto záměrně píšu, jak tomu BYLO vloni. Letos nevím, protože nám pojistku platí zaměstnavatel a s ohařem na naháňky nechodím, takže pojištění neřeším...A když si domrzačil před čtyřmi lety na honě přední loket, tak jsem vyvalil celoroční prospěchové stípko a řešil jsem, jestli léčba bude fungovat a nebo ne. Neřešil jsem, kolik by se dalo kde vytřískat, i když jsem pak byl prakticky bez peněz... Ve výsledku jsem dal rentgeny a všechny kraviny více než 10 000 a nelituju jediné koruny, která na to šla...
František Havran reaguje 16.12.2015 13:12
Pane Bárto, u ČPP pokud máte pojistku, tak normálně je za 300 (možná už 350), s připojištěním psa to bylo 400, nebo 450, teď nevím. Byla možnost připojistit si dva psy. Hezký den... A Marek Konečný - je dobře že se podíváš na cizí fotky, ale jde vidět, že víš hovno, jen se mě snažíš vytočit. Tvoje přiblblé kecy mě rozhodně nerozhodí, To tě můžu ujistit, naopak, jsem se docela pobavil.... Víš, když člověk umře, pro ostatní je to těžké, ale on to neví. Stejné je to, když jsi debil...
Arnošt Bárta reaguje 16.12.2015 12:25
V sobotu na naháňce jsem mluvil se známým co má smečku ABJ a ten má přímo ve smlouvě dané, že na akci bude přítomný veterinář a nebo pořadatel zajistí a zaplatí případné ošetření. Tak by se to dalo také řešit. S tím odchodem od ČMMJ a pojištěním u ČPP si pan Havran asi dělá prdel. Pojištění u Halali + členství v ČMMJ stojí 800 a pojistka u slavné ČPP pro (lovce) asi 300. To je rozdíl 500 a za to si pan Havran pojistí několik psů? Tak to běžte někam. Normální pojištění psa min. 3000,- za rok, je to podle výše hodnoty psa. A neošetřit psa, který pro vás pracuje, to snad nemůže nikdo myslet vážně. To si říkáte myslivci ?
Leon Zumr reaguje 16.12.2015 10:16
Franto tady se nemůžeš divit ničemu při těch počtech debilů co mají několik profilů aby si mohli dopisovat sami se sebou.K příspěvku,pořádný pojištění aby člověk nemusel žebrat u Vejlupků a hlavně pro chvatového psa vestu pro chvatového psa
František Havran reaguje 16.12.2015 09:20
Když tady pročítám komentáře, dalo by se to komentovat slovy "odborník žasne a laik se diví"... V první řadě pane Krátký, je to nepříjemné, pokud má pejsek úraz a mrzí mě, že to dopadlo takhle špatně.Je dobře, že pes má GPS. Takhle po leči, až by pes "nebyl" na místě setkání, mohlo by už být pozdě. Ale nezlobte se, pokud mám loveckou smečku, kterou využívám a nemám ty psy jako spotřební zboží, tak bych si je připojistil. Nebo se vysral na celou ČMMJ a šel k ČPP, protože tam si za ty prachy, které valíte do ČMMJ na členství atd, připojistíte psů několik..... Za druhé, ten názor, který tu uvedlo to hovado mistr Konečný, to se jen tak nevidí . Takové "lidi" by měli kastrovat, ať se dále nemnoží. Ten pes za to mnohdy nemůže. Černá je čím dál chytřejší a naučila se "přečkat" pod smrčkem a na psa vběhnout zezadu, dopadá to příšerně, často tragicky. Jsou psi pitomci, co se pověsí na kňoura, jedou s ním přes půl honitby a vrátí se roztrhaní, nebo se nevrátí vůbec. Ale tyto věcí se nemůžou srovnávat. A nechat utratit psího kamaráda, který tam je kvůli mně, kterého jsem tam poslal já ??? A kterého můžu zachránit za cenu páru tisíc ??? To je snad samozřejmé, ne ? A pro koho ně, psa ať si radši nebere a nespokojeně mrmlá na štontu.... Až těch psů nebude, tak si na naháňkách můžete honit ty svoje malé kašpárky, protože černou z mlazin nedostanete.... A co se týká VKM - vcelku jejich postoj chápu. Na druhou stranu, jestli je tam dvacet chlapů a každý by dal 200 - 300 kč z vlastní kapsy, asi by je neubylo a zaplatilo by to část léčebných výloh, ale mají pravdu v tom, že pokud máte loveckou smečku, nechápu, že je nemáte pojištěné...
Michal Hlaváček reaguje 16.12.2015 08:58
Pánové já narozdíl od vás viděl psy pana Konečného pracovat v leč(nahánka 5,12.Křištanovice),a mužu potvrdit, že bez takovych psu a psovodu by to na nahaňce opravdu nešlo,a nazory typu Konečný a spol.(evidentně prudič)si strčte za klobouk a běžte komentovat na novinky.cz tam to lidi zajímá .Timto zdravim p. Konečneho a cítím snim a jeho psem,zranění to bylo nepěkný ani vesta za 7 táců nepomohla.
Ellhenický Petr reaguje 16.12.2015 08:41
Měl jsem rozepsaný příspěvek, ale vzhledem k tomu, že byl totožná s tím, co uvádí Michal Šimončík, tak jsem ho zrušil. Pouze bych dodal, že střelci možná ani neví, co se děje v leči. Kde jsou ty doby, kdy prasata hned z leče utíkala. Nyní se stává, že čekají do poslední doby a vyrukujou na psy. Kdyby byl na místě dříve honec, tak i na něho.
Miloš Kvasnička reaguje 16.12.2015 08:34
Všichni mají trochu pravdu a řešení je velice jednoduché,NEDĚLAT NAHAŇKY,a když tak s vlastními psi.
Milan Vrána reaguje 16.12.2015 06:39
Zajímavá myslivecká omezenost některých korespondentů těchto stránek. KK zde popsal, co se mu přihodilo a zřejmě to uvedl proto, aby se vůdci psů takových akcí vyvarovali. VP jsou líhní prasat za účelem exklusivních naháněk na úkor chudáků, kterým zbyly honitby převážně polní v okolí VP. Když si VLS nedá říct a hodlá provozovat takové chovy, nezbude často uživatelům okolních honiteb nic jiného, než zastřelit doslova vše, aby uchránili svoje majetky, protože ruka zemědělcova je pravidelně k nim se žádostí o náhradu škod natažena. Naštěstí (pro některé) je otázkou času, kdy tyto revíry skončí v privátních rukách. Zbytek docela trefně níže popsal kolega Balcárek. Nebo jste snad přesvědčení, že do budoucna za vámi budou prasata chodit z leče sama? Bez zkušených psovodů a dobrých psů budou za nedlouho naháňky neúčelnou zábavou. Takže si těchto lidí a psů raději važte, protože v poměru k dychtivým střelcům je to mnohde 1:30.
Michal Šimončík reaguje 15.12.2015 23:33
už sem téměř nic nepíšu, ale na tohle reagovat musím, vy, co píšete že si za to pes a pán může sáma z toho důvodu si to má sám vyřešit jste jen banda chorej necitů, kteří zřejmě stojí jen na štontech a buzerujou že jim byla zvěř naháněná moc rychle, moc daleko a podobně ... v dobrým spolku by se k tomu postavili jako kolegové a kamarádi a snažili by se dotyčnýmu pomoct třeba i finančně... a živit zvěrolékaře tím, že chci, aby muj pes byl zase v pořádku??? to by snad udělal každej rozumnej člověk, který má sého psa rád... člověka s takovým myšlením by měli po prvním infarktu raději utratit, na co do něj investovat, když stojí za .....
Karel Krátký reaguje 15.12.2015 21:20
jo myslíte to spotřební zboží na jednu sezónu jak je jagoš děkuji ale já mám psa jako parťáka do leče ne jako spotřební zboží kterému když se něco stane tak ho zastřelím
reaguje 15.12.2015 21:17
Jeden horší než druhý. Jeden týrá psa tím, že ho nechá nahánět prasata a druhý tím, že nestřelí dorážející prase. A třetí krypl nastaví debilní pravidla na honě. Nojo....to jsou ty vaše slavné naháňky
Josef Hanzlík reaguje 15.12.2015 21:13
pro vače info také jsou štěňata za pět až šest tisíc
Karel Krátký reaguje 15.12.2015 21:10
pro vaše info štěně stojí 16 až 17 tisíc
Jiří Lotrinský reaguje 15.12.2015 21:07
Souhlas s Markem Konečným, realita je realiota.
Karel Krátký reaguje 15.12.2015 20:51
pane Turek ne všude se jezdí za peníze když už za ně jedu mám podepsanou smlouvu o pronájmu kde to je jasně daný tady to bylo zadarmo a ještě se zachovali jako svině
Karel Krátký reaguje 15.12.2015 20:42
v příspěvku čas 20:07 první slovo má být Myslel
Josef Hanzlík reaguje 15.12.2015 20:40
Černá tlačí na pilu a tyhle věci se čím dál častěji stávaj.Když tam jdu a nestarám se,musím s tímto počítat.Pokud trochu přemýšlím,ošetřím si s organizátorem takovou situaci předem,pokud nesouhlasí,jsem doma.
josef turek reaguje 15.12.2015 20:35
Ovlivnit se dá to, že nepouštím do leče na volno staforda k vyhledávání a štvaní, toho použiji až při dosledu postřeleného kusu o kterém mám nějaké informace.
josef turek reaguje 15.12.2015 20:27
Když se podívám na vaše internetové stránky pane Krátký tak nabízíte svou loveckou smečku za ůplatu.
Karel Krátký reaguje 15.12.2015 20:24
pane Turek a jak to uděláte že v té leči to 200kg prase nebude????? já myslím že to asi neovlivníte
Libor Knap reaguje 15.12.2015 20:22
Pane Turek přestaňte mi tykat,husy jsme spolu nepásli.
josef turek reaguje 15.12.2015 20:20
Knape do huby si nevidíš sám, prostě si musíš uvědomit když pošleš stafa na 200 kg kanca tak asi dostane těžce na prdel, kdy vám konečně dojde že i štvaná zvěř může vyhrát v souboji s vašimi psy?
Karel Krátký reaguje 15.12.2015 20:17
to mi chcete říct že dojedete na loveckou akci někomu zadarmo prase vám přizabije psa vy jim poděkujete za pozvání a pojedete domů to jste asi v balíku protože ta veterina je dost drahá
Libor Knap reaguje 15.12.2015 20:13
Pánové Dvořák a Turek si nevidí do huby.A hlavně pan Turek asi vůbec neví o čem mluví. A příště ať si to jde pan Vejlupek vyhnat sám.
Karel Krátký reaguje 15.12.2015 20:07
nemyslel jsem tím jako zvěř černou veškerou ne vysokou a hlaně když na ní doráží pes
Karel Dvořák reaguje 15.12.2015 19:56
No upřímně se moc nedivím že to platit nechtějí.psy nabizite pro využití na soolecnych lovech a kdyz se stane neco takoveho, chcete penize???psa mi je moc líto, mám psy take, ale lov vseho na nahankach? To si snad delate legraci???
josef turek reaguje 15.12.2015 19:54
Pane Krátký také si myslím, že je to jen Váš problém když Vašeho psa zraní štvaná zvěř, máte prostě příliš kontaktního psa, který doplatil na svou přílišnou agresi, to je prostě ůděl takových psů a jejich majitelů.
Karel Krátký reaguje 15.12.2015 19:40
když nebyl pes do leče tak prosil dovezte jich co nejvíce a při prvním problému to předsedu a výbor nezajímá