ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Raritný srnček
Raritný srnček
vloženo: 29.5.2016 17:27
autor: Igor Málik

úlovky (svět)

Kyrgyzstán 2018
Kyrgyzstán 2018
vloženo: 18.3.2019 22:34
autor: Petr Korbel

trofeje

Rarita k pětačtyřicatinám
Rarita k pětačtyřicatinám
vloženo: 1.10.2016 12:47
autor: Stanislav Schaffer

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 11.9.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

Nessmuk
Nessmuk
vloženo: 13.4.2016 20:07
autor: Miroslav Pixa

fotopast

...
...
vloženo: 5.3.2013 16:15
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

.S.
.S.
vloženo: 24.1.2013 18:02
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233437 fotek (0 dnes)
  • 7961 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8899 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749224 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294492 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37666 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Diskuze

Profesionální smečky honičů, profíci nebo opak?

Tomáš D. vložil 14.2.2014 08:41
Jaká je vaše zkušenost? Letos jsem moc nechodil, ale reference z okolí mi se slovem profesionální nešly moc k sobě.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jarda Labaj reaguje 17.3.2014 08:42
Je vidět, že Honza Konvička do své smečky investuje, v hračkářství museli mít radost:-))) ....na odlehčení debaty to nebylo špatné..
Karel Krátký reaguje 15.3.2014 08:16
výborná práce lovecké zmečky bylo to velice poučné a také zábavné :D
Jan Sobol reaguje 14.3.2014 12:41
Honzo v kterém cvokhauzu jsi hospitalizován? Nechávají tě hrát si aspon s plyšáčky, to je od nich pěkné, brzy se zase uzdrav.
Jan Aubus reaguje 14.3.2014 10:34
Nazdar Jendo,zamlouvam si tu tvoji smecku,ted by si mohl lovit s mym ctyrletym Jendou,ktery doma lovi divocaka od Kofoly,megaplysak :-)
Tonda Urban reaguje 14.3.2014 10:30
Práce smečky J.Konvičky je závidění hodná.Honzo nezakládáš nějak klub prof. lovců ? :-) Zá úspěšný dosled Lovu Zdar, pěkné poučné foto, tak má vypadat z pohledu tradic.(Jen není na vstřelu úlomek).
Jan Konvička reaguje 14.3.2014 10:02
Má-li některé MS nebo loecký subjekt zájem o skutečně profesionálně vedené lovecké akce, může mě kontaktovat do soukromých zpráv a rád Vám pomůžu s organizací, popřípadě celou akci profesionálně naplánuji. Jsou možné i profesionální dozory a konzultace. Doufám, že je na připojených fotografiích vidět jakých úspěchů naše profesioální smečko dosáhla. Lovu zdar
Jan Konvička reaguje 14.3.2014 09:59
A aby nebylo pochyb, že neděláme jenom krvavou práci. Tak zde je fotografie z velice náročného dosledu. Všimněte si, že dosledovaný kus je na pravém boku a dle mysliveckých tradic má také poslední hryz.
Jan Konvička reaguje 14.3.2014 09:57
A zde je detail chvatu. Slabším povahám se velice omlouvám...
Jan Konvička reaguje 14.3.2014 09:56
A tady je tolik diskutovaný lov lišek. Jinak u más máme již liščata a intenzivně používám profesionální smečku k jejich tlumení.
Jan Konvička reaguje 14.3.2014 09:55
Pro inspiraci zasílám fotografie z mé profesionální smečky v sezóně 2013. Jsou to drsné záběry, ale snažil jsem se vybrat ty nejméně rušivé. Všem příznivcům myslivosti LOvu zdar.
Leon Zumr reaguje 21.2.2014 15:31
Milane už jsem několikrát psal že chvatový pes není na to aby byl celou dobu na volno ale na řešení krizových situací a musí být zvyklý pracovat ve smečce a smečka musí být na něj zvyklá né že pes drží prase a zezadu se mu do kýty zakusuje jago osobní zkušenost.K té fence byl to stafordšírský bulteriér Rudy Sláby já jsem se ke zkouškám s mojí nedokopal díky tomu že brala děti za svoje a hlídala je i před rodiči to byl problém
Sojka reaguje 21.2.2014 15:16
Leone:-), máš pravdu, v těhle případech bývá flinta na hovno:-). Proto se taky zahazuje a zdrhá se:-). Někde jsi moc hezky psal o feně (a teď abych nekecal? amstaff??, fakt nevím) s kterou se dalo lovit na kontakt a chvatově a přitom nebyl problém s ní jít k dětem na canis terapii. Ale to jsou asi vyjímky. Já tohle prostě nemusím a výhoda smečky je v tom, že tam máš nakombinovaný čokly, co prasata rychle najdou s těma, co na ně budou tvrdě dolíhat atd., ale prostě nepotřebuješ tygra na to, abys vytlačil zvěř na střelce. Prasata lidožrouti nejsou, a i když riziko napadení samozřejmě existuje, ale to není standart. Prostě to není můj šálek kávy. M
dakslkopov reaguje 21.2.2014 15:15
Že teriér dokáže pohnout černou je jasná věc.Patří k těm ostřejším psíkům.Jsou také psi kteří to za žžádnou cenu nedokážou a proto se smečka musí dobře poskládat.Ale každý pes má ve smečce svoje opodstatnění.Co se týká dřívější práce psů.Nikdy nebylo tolik černé co dnes.A také se nikdy nekoukalo na to,zda jde o velkého kňoura či ne.Pokud se na ně narazilo,šlo se na ně.Vzpomínám na pana Jaroslava Bohdala z Otic jak předváděl lov s bulteriérem a pírkem.Jenže ouha.Tichý lov,závist a bylo mu to zakázáno.Jeho drsňáci na soutěžích a to byl ještě jezevec,no to byla nádhera. Jo,dnes je to jinak.A když si vzpomenu jak podle nového občanského zákoníku nehradí naše zatraceně předražené Halali úraz či úmrtí psa na společných lovech,zdá se mi,že by jsme se měli vykašlat na všechny blbosti,semknout se a nedat se.Jenže mladí neuznává stáří,neb oni jsou zastaralí,staří či starší nemohou kousnout jejich arogantnost a hlavně mladistvou moudrost(ač jsme asi nebyli jiní),a tak jdem vesele proti sobě a hoši v Praze si za naše peníze pořizují honosné honitby,luxusní lovy a smějou se co jsme to za blbce.Tak to jsem trochu odbočil,ale musel jsem to napsat.Většinu kouzel,fíglů a fint a vychytávek v kynologii jsem se dozvěděl od starších a zkušenějších kolegů.Ani já si to nenechávám pro sebe.Za těch 32 let jsem si vždy vážil poctivých kynologů.Obdivoval jsem je a uctíval.Škoda jich.Kynologii zdar!!
Leon Zumr reaguje 21.2.2014 15:08
Jo Milane to máš pravdu :-)) Jeden mi taky říkal že jsou na hovno a když mu sekáč porcoval bordíky v oplocence tak byl šťastnej jak blecha že se tam objevil kamaráda staford a v mžiku ho držel za ryj.Martine minout může každý stres bordel pod nohama křoví kolem sebe a flinta ti je na dvě věci ale některým lidem se to nestává
Martin Šlehofer reaguje 21.2.2014 12:04
minul sem...blbec
Jan Sobol reaguje 21.2.2014 11:52
Martine zastavila by ho asi flinta, příště to zkus.
Martin Šlehofer reaguje 21.2.2014 11:16
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že terier ho nezastaví. I když v momentě kdy si mě podával šel muj foxlík snad poprve ostře na kontakt, zastavit ho nedokázal, naštěstí po chvilce ho řekněme "odlákal" a oba zmizeli zpátky v prořezávce. Skončilo to rozdrbanejma hadrama, pár modřin a povrchovejch šrámů, jedna díra v noze, ale odešel jsem po svých. Těžko říct, jestli by mi chvatovej pes pomohl nebo ne, rozhodně kdyby ho někdo zastavil, byl bych rád.
Jan Aubus reaguje 21.2.2014 08:43
Rekl bych,ze nejvic psu to bohuzel odneslo od lovcu. I ti terieri dovedou s prasatama bez problemu hnout,ale kdyby se na me ritil poraneny divjak o vaze 120 kg,byl bych rad,kdyby ho neco zastavilo :-)
Sojka reaguje 20.2.2014 22:30
Leone, to nic nemění na tom, že ani na 150 kg prase žádnýho křížence nepotřebuješ. V tomhle se nikdy neshodnem, já prostě chvatový psy nemusím. M
Leon Zumr reaguje 20.2.2014 22:21
Milane já jsem napsal pouze co bylo nejpoužívanější k honičům.Jenom že dnes má každý patent na rozum a jak jsem už napsal několikrát myslí si že naši předkové byli hlupáci ale ty počty raněných a mrtvých psů na společných mluví za vše
Sojka reaguje 20.2.2014 22:11
Leone, žádný kříženec na prasata potřeba není. Stačí nemít z těch prasat nasráno v gatích. MS
Jan Aubus reaguje 20.2.2014 18:49
Erdel s rotvajlerem musel byt super. Toho bych si dovedl ppredstavit. Rotvajlera jsem mel na vojne a tu fenu svihnou erdelem by mohlo byt zajimave.
Leon Zumr reaguje 20.2.2014 16:24
a určitě to není jenom můj názor který bych mohl mít díky tomu že se mezi takovými psi už dvacet let pohybuji a měl jsem je i doma,tady to už věděli než přišla lidová myslivost že na čuníky je potřeba velký kontaktní pes a třeba podle vyprávění jednoho hajného ze Šumavy který už dost let loví s Hubertem byl ještě před válkou nejoblíbenější pes na prasata erdelteriér a jeho kříženci s dogou nebo rotvajlerem
Leon Zumr reaguje 20.2.2014 16:17
Ondro určitě se najdou ti co jim kontaktní psi dodávají sebevědomí ale těch moc nebude protože nikam nezapadnou.Jenom že za mě jsou takový psi potřeba pro řešení problémových situací kdy psi kteří byli po staletí šlechtěný na něco úplně jiného dostávají na frak a že to je v poslední době dost často
Ondřej Holeček reaguje 20.2.2014 13:21
Myslím že taková diskuze není na škodu, jen kdybychom byli schopni všichni táhnou jedním směrem spousta věcí by se vyřešila sama a nemuselo by se tolik fňukat jak to stojí za hovno....
Ondřej Holeček reaguje 20.2.2014 13:19
Pavel: možná sem to tak vycítil, ale v pohodě, snažím se diskutovat v klidu a slušně ačkoli mám pohled na věc lehce odlišnou. Daksl: dobře nebudu už to slovo používat. Samozřejmě budu velice rád když se budu mýlit v nájemcích.
dakslkopov reaguje 20.2.2014 13:02
Zhlédl jsem na lovectví video Foxreriér v Německu.Pánové,o čem tu píšete??Pavel nám je dával za příklad.Ano Pavle,je to jiné.:)))))))
dakslkopov reaguje 20.2.2014 12:44
Oprava - Proti sobě!!
dakslkopov reaguje 20.2.2014 12:33
Ondřej Holeček - nepište neustále o profi smečkách.Zde žádné nejsou.Snad jednu pravdu pod kterou se podepíšu máte v tom že se jedná o českou vychcanost,malost.Přidám ještě závist.Místo toho aby jsme táhli za jeden provaz,jdem při sobě.Jezdíme do jedné honitby kde se každoročně prezentujeme slušným jednáním,prací psů,psovodů.Jedna smečka měla chuť nás podrazit,ovšem majitel je s úsměvem poslal pryč.Jsem spokojený.Spokojenost je s naší prací v mnoha honitbách kam jezdíme.Tak že s větou "A co udělá nájemce si asi každý domyslí sám" jste vedle jak ta jedle!Čtyři roky jezdíme na stejná místa,někam se nevrátíme.Nenechám ponižovat ani psy a ani hlavně svoje kolegy.Nikam se necpem,vše se každoročně opakuje.Jen organizace je lepší a lepší.Psovodi znají dobře terén,vše jde jak na drátkách.Je to o přátelství,slušnosti,loajalitě. HORIDÓÓÓ
Konvalina Pavel ml. reaguje 20.2.2014 12:15
Z mého příspěvku se Vám zdá je cítit nenávist???Z Vašich příspěvků je cítit jen slušnost.Ani náznak neznalosti,závisti,arogance??Tedy pokud to tak je,omlouvám se.
Ondřej Holeček reaguje 20.2.2014 09:27
Pavel: proč taková nenávist, napsal jsem svůj názor, argumenty rozumných lidí co jsou tady beru(Daxl, M. Soukup atd). Sám taky chodím do leče. Jen s poslední dobou si všímám toho, že spousta lidí chce bulíky, ast, doga jenom proto aby si mohli v leči zalovit jako velcí bivojové a honit si ego. Taková je realita. Co se týče profesionálních smeček je to jednoduché v ČR nikdy nenajdou dle mého možnost uživení. Na vině není legislativa ale české vychcanost a malost. Jedna smečka pomlouvá druhou, že její psy dělaj na hovno, neschopnost se mezi sebou domluvit atd. Nájemci honiteb si jeden rok pozvou "profi smečku" dají ji třeba nějakou korunu, pak se to dozví někdo jinej, že se tam platí a vetře se tam třeba jenom za guláš. A co udělá nájemce si asi každý domyslí sám.
Sojka reaguje 20.2.2014 05:51
Pánové, je to sice zcela mimo původní téma, ale když už se to nakouslo.... Pokud si projdete starší diskuze, vždy se najde někdo, kdo argumentuje tím, že stavy černé zlikviduje KMP (z různých důvodů, někteří z toho mají radost), teď je v módě argumentovat novinkou z Afriky pod vlivem různých informací. Ono to zas taková novinka není. Obávám se, že většina moc netuší, že např. epidemie KMP už v minulosti proběhly, nejen v Německu ale i u nás, v zásadě to nemělo nějaký dlouhodobý dopad. Nehledě na to, že dospělé kusy většinou přežívají, KMP je letální hlavně pro selata. Africký mor prasat je jistě realitou a s velkou pravděpodobností se dostane i do ČR. Existuje Vyhl.202/2004 (povšimněte si data), která stanovuje postupy SVS pro tento případ. Současná aktivita SVS je zaměřena na monitorování situace a výsledkem bude potvrzení nebo vyvrácení přítomnosti AMP v ČR. V případě pozitivního nálezu bude další postup podle výše uvedené vyhlášky. Uvědomte si, že každá země EU bude postupovat obdobně. Pokud tedy někdo prorokuje, že AMP bude znamenat likvidaci populace černé zvěře a používání loveckých smeček ztratí smysl, tak já zase prorokuji, že vývoj situace bude analogický jako v případě KMP. Z krátkodobého pohledu to může znamenat nějaký dopad na populaci, pro myslivce to jistě bude znamenat určitá omezení a budou samozřejmě muset poskytnout součinnost, ale určitě to neznamená konec černé zvěře. Bylo by vhodnější přistupovat k této problematice věcně a bez emocí a zjistit si aspoň základní informace než produkovat panické zprávy a škodolibě předvídat konec a zánik plemen honičů:-) a jiných plemen používaných k lovu černé zvěře. Odkaz na výše uvedenou vyhlášku je zde: http://eagri.cz/public/web/mze/legislativa/pravni-predpisy-mze/tematicky-prehled/Legislativa-MZe_uplna-zneni_Vyhlaska-2004-202-veterinarnipece.html Jistě si taky budete pamatovat na různé panické zprávy o tom, že AIDS nebo ptačí chřipka znamená konec lidstva apod., a sami taky víte, jak se tyto předpovědi naplnily. Rozhodně nejsem založením optimista, naopak, a v žádném případě netvrdím, že riziko AMP je možno podceňovat nebo nebrat vážně, ale dávám přednost realistickému přístupu. Za 10 let si tady můžeme říct, jak to dopadlo. S pozdravem M.Soukup
Karel Krátký reaguje 19.2.2014 20:33
než se sem ten mor dostane tak nebude mít co napadnout protože za poslední 2 roky se do čené zvěře tak moc sáhnulo že výřady byli tuto sezónu třetinové i na čekané už tu černou tak často nevidím tedy alesoň tady u nás
Leon Zumr reaguje 19.2.2014 20:20
Pavle nezavřel i když to daxl napsal velice dobře tak tihle odborníci názor nezmění
Konvalina Pavel ml. reaguje 19.2.2014 19:59
Že by někdo těm jako je Procházka,Vyhlídal,Holeček,Mahr,Konečník,pardon,Konečný konečně někdo zavřel hubu???
Leon Zumr reaguje 19.2.2014 19:31
najde se jiné téma neboj Péťo :-)
Petr Pořádek ml. reaguje 19.2.2014 19:06
Milane uvidíme jak moc to bude horké, každopádně mapa prokázaných případů mluví jasně. Ale to by bylo aby český divočák z lesa utíkal :D
Sojka reaguje 19.2.2014 18:57
Mě se moc líbí, jak jsou najednou všichni experti na africký mor prasat:-). MS
Petr Pořádek ml. reaguje 19.2.2014 17:46
Ono asi nebude trvat dlouho a myslivecká závist se značně omezí s příchodem afrického moru, který už pomalu klepe na dveře..http://eagri.cz/public/web/svs/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2014_africky-mor-prasat-se-blizi.html
Tonda Urban reaguje 19.2.2014 16:21
Daksle napsal jsi to pěkně, palec nahorů.Radši kluky co mají zkušenosti a jdou vyhánět. Né ty co mají psa bez zkoušek a ještě jsi jdou zalovit, leč stojí ani vyvrhují.O psech rváčích by to bylo na delší diskuzi, zejména pokud jsou bez zkoušek.Nebo ti co předpokládají, že pes začne dělat díky zkušené smečce na naháňce. Během roku se psům moc nevěnují. Martin Šlehofer to napsal pěkně od srdce. To vůdce psa vždy potěší.
Martin Šlehofer reaguje 18.2.2014 22:42
Smekám předevšemi psovody, kteří se lopotí v tlaku, celý rok se starají o své čtyřnohé přátele, cvičí je, udržují je v kondici ... Je pravda, že nás k tomu nikdo nenutí a děláme to rádi i za toho buřta. Jen mě dostávají do kolen názory některých lovců, kteří o tom co se dějě v leči a jak pracují psi nemají potuchu, ale přesto dokážou odsoudit práci nás všech.
dakslkopov reaguje 18.2.2014 22:06
Nechtěl jsem vůbec reagovat na toto téma.Ovšem nedá se to.Jsem také jedním zakladatelem smečky, která má rádius po celé republice.Jezdíme kolem čtyřiceti akcí,stavím psy od deseti až po třicet na naháňku většinou se slíděním.Nechci tím ale napsat,že nezvládnem psy na menších lečích,ovšem to musím psíky pečlivě poskládat.Ošem žádný problém to není.Smečka je poskládaná ze všech plemen.Agresivní pes nemá ve smečce co dělat,vyhýbám se křížencům.Preferuji psi s PP a u starších psů i LUP.Mladí psi ve výcviku jsou samozřejmostí.Jak jinak psa naučit držet stopu,vytrvalost,preferovat černou,vracet se .Nikoho, kdo má zájem jezdit lovit aktivněji než ostatní a do dobře zazvěřených revírů nevyhazuji.Skladba smečky je veliká.Jsou tam psi na krátko,psi co loví na větší vzdálenost,psi ostří na doléhání –zkrátka je to alchymie.Jezevčík nám při absenci hlubokého sněhu udělá nemalou službu i při dosledech.Jeho důkladné nahanění při jeho kratkých bězích je až neuvěřitelné.Ovšem musí chodit a mít kondičku.Další jsou křepeláci.Pes dnes již, řekl bych universální.Volný hlas,temperament,ostrost na černou,hlasité dosledy a řekl bych, že jich hodně oznamuje.Jen vůdce to nedokáže rozpoznat. Velšterier,drsnosrstý Foxl,Wendézák jsou také psi v naší smečce.Drsná povaha a chuť jít do všeho na plno je jejich doména.Několik Bordíků, kteří aktivně čistí houštinky na kratší vzdálenost v situacích kdy jejich kolegové ženou rozraženou černou na střelce, jsou nepostradatelní.Hlavní jsou při naháňkách se slíděním honiči.Slovenský kopov,alpská braka.Musím napsat že oni udávají tempo naháňky.Ovšem správný výběr štěněte je také důležitý.Dnes není sranda dobré štěně sehnat.Ale to jsem trochu odbočil. Co se týká kolegů ze smečky.Jsou to chlapi ale i děvčata dá se říct z celé republiky.Ano,základ je z okolí,ale jezdí k nám vůdci od 150 až do 260 km.Někteří i z větší vzdálenosti.Šance nechat pracovat psy na černou je pro každého příležitost. V leči preferuji nelovit.Pokud nám to majitel nebo vedoucí lovu přímo neřekne,jsem nesvůj pokud rána v leči padne.Ovšem nejsme tam sami.Proti používání pírka a nebo řezáku nic nemám,ovšem pokud je to v rukou člověka, co má mozek na svém místě.Většinou se ale používá řezák.Nečekejte, že každý si v leči uloví postřelenou černou, kterou drží psi.Je to také kus umění,znalost černé a hlavně odvahy.O vyloučení dostřelu černé u psů zde psát nebudu.To by bylo dlouhé. Teď to Vaše pojmenování Profesionální.Nikdo z nás se tak nepojmenoval.Je nás v republice kolem šesti.Ale profi nikdo.I přesto, že zájem začíná již v srpnu a koncem září mám kalendář plný,nejsme opravdu bohatí.Za čtyři roky ježdění, ročně tak kolem čtyřiceti naháněk s výřadem jen černé kolem 800kusů je to pro nás jen a jen koníček.Když spočítám letošní sezonu ,tak náš výdělek je 12 000 Kč.Na zakončení lovecké sezony jsem zakoupil reflexní obojky,speciální ledviňáky za dobrou cenu pro vůdce a bola s logem smečky.Zbyde 5000Kč a těmi zaplatím občerstvení .Nikdo z nás si nestěžuje,je to náš koníček.To jen zde z nás dělají něco co nejsme.A podle jedné smečky nesuďte ostatní. Pokud je naháňka dvoudenní,máme zajištěné ubytování.Někdy je luxusní,někdy je to horší.Snídaně,svačina a pozdní večeře je samozřejmostí.Pokud nám dá někdo peníze,jdou do kasy.Někde dají na naftu či benzin,ovšem sesednem se do aut.Nikdo nejede sám.Někde dostaneme zvěř.Jeden kus černé z výřadu.Vždy ho dostane ten,co to má nejdál.Střádá se to. O tom, že by někdo něco neprohnal,nebo že by pes nebyl tam kde si ho střelec přál mít,to je naše věc.Doložit se to dá právě na GPS a můžu přidat mapku, kde je jasně vidět jak pes pracuje v leči.Nepleťte si prosím honce s vůdcem honiče.To je prosím markantní rozdíl. Poslední co mám na srdci je to,že vás irituje používání pírka a nebo řezáku.Pokud vám nic název řezák neříká,je to něco jako tesák oboustranně nebo jednostranně broušený.Sahněte si do svědomí.Na loveckých místech máte opravdu zbraně o třech nábojích??? Nevím co víc napsat.Neobhajuji lidi, kteří loví se psy víc než ostatní před těmi, co nás zde urážejí.Spíš mám na srdci ostatní co to čtou a mysliveckou veřejnost.Pokud bude nějaká otázka podaná slušně a bez arogance,pokusím se odpovědět.A dost možná ,že ne jen já. Slušné české poctivé kynologii zdar!! HORIDÓÓÓ
Karel Krátký reaguje 18.2.2014 19:01
nevím proč bych nemohl používat chvatového psa ???? a bojové plemeno není pokaždé to byl terier původem vyšlechtěn k lovu a když už používáte název bojové plemeno tak je vidět že o té rase víte hovno maximálně tak někde ze zpráv na nově ale o jejich práci nevíte nic
Radek Vyhlídal reaguje 18.2.2014 15:26
Primitivní úroveň diskuze zcela přesně odráží úroveň myslivosti v ČR :D:D:D
Zemánek Michal reaguje 18.2.2014 10:27
To video ukazuje jací hladovci na ránu se ho účastní.Přímá střelba proti sousedovi,to by si v leči psovod nikdy nedovolil,takhle hazardovat!Taky pořád nechápu,včem tak zásadním se tedy lišíme od našich zahraničních sousedů?Vyháněli jsme pro němce i rakušáky a přesto se k nám pořád vrací.Vím,že výsledek naháňky je závislý na kvalitě psů,kteří se jí účastní,takže tady bych snad viděl jen změnu v tom,kdyby třeba klub daného plemene vystavil certifikát při prokázání pracovních vloh v obůrce z ochoty na černou,pro nájemce smečky by to byla garance toho,že platí za psy,kteří opravdu prokázali chuť do práce a nájemce by eventuelně neplatil za psy,kteří jsou procovně méně výrazní.Samozřejmě by se to týkalo jen těch co to nabízejí jako formu služby.
Sojka reaguje 18.2.2014 08:27
Pavel Kratochvíl - dobře, můžete být tedy konkrétní v tom, co a proč vám to vadí? Zatím je to od vás spíš jen takový Tuzexový efekt, v Německu je to skvělý, v ČR hrůza. Dost dobře nechápu, proč např. používání chladné zbraně k zárazu v Německu vám nevadí, v ČR vadí. V Německu je podle vás dostřelení prasete psovodem v leči v pořádku, v ČR nikoliv. V Německu nemáte problém respektovat pravidlo, že problém v leči řeší vůdce psa, v ČR toto pravidlo zřejmě respektovat nehodláte. V Německu obdivujete, že honci nejdou kolem vašeho střeleckého stanoviště, v ČR byste to kritizoval, protože budete názoru, že zrovna tam byla zvěř v houštině a honci tam nešli. Tak co je tedy podle vás ta dobrá práce? MS
Ing. Karel Třetina reaguje 18.2.2014 08:12
Michale, tak jako muže byt idiot na stontu, muže byt idiot i v leci. To asi nemá cenu řešit! A jinak s tvým laskavým svolením si budu chodit kam budu chtít, kdy budu chtít a za kolik budu chtít! Mojim cilem v teto diskuzi je poukázat na aktualni stav, a pokusit se přinutit lidi co se praci v leci zabývají za peníze, aby s sebou uz konečně začali něco delat a nevypadalo to tak jak vypadá! To je jednoducha a srozumitelná věc. Dostali jste zaplaceno, tak od vědet dobrou práci!!! Pavel Kratochvíl
Jan Aubus reaguje 18.2.2014 07:50
Ale je mi jasne,ze kdo jezdi dalky,takze je rad za proplaceni alespon cestaku. Vse je to o lidech jak na stontech i v leci,lide na stontech si musi uvedomit,ze pro ne ti psi odmakaji opravdu hodne a pak kazdeho vudce po celodenim chozeni obcasna kritika otravi. A my si musime uvedomit,ze i na stontech stoji take jenom lidi a obcas take minou i kdyz to pak ve me vsechno bubla :-)
Konvalina Pavel ml. reaguje 18.2.2014 07:40
Pořádnou naháňku jsem asi neviděl.Ale pořádného vola mám na monitoru.Konečný Marek.Nechte se léčit.
Jan Aubus reaguje 18.2.2014 07:25
Co si predstavit pod pojmem "profi smecka"? Ja jsem se nikdy s zadnou nesetkal. Se psama jezdim na nahanky jenom po okoli ke kamaradum za gulas :-).prevazne zastoupeni ple2men terieri,jezevcici. Tak a hlavnim ukolem je vyhnat zver na lovce na stontech,coz je priorita. V leci lovit pouze v nutnych pripadech a to drzenou zver postrelenou a nebo sebeobrana. Takze potom ulovene kusy na stontech prevysuji ulovene kusy v leci a je spokojenost. Vse je vec organizatora,ktery musi jednoznacne rict,ze v leci se lovi pouze za urcitych podminek a presto nejede vlak. S zadnou "profi smeckou",ale rekl bych,ze i jejich prioritama by melo byt zver vyhnat na lovce na stontech a v leci lovit minimalne. Pak asi neni dobre,kdyz pocet ulovenych kusu v leci prevysuje pocet ulovenych kusu na stontech. Bohuzel,jak to tak vypada,tak hodne smecek zacalo pouzivat prevazne chvatove psy,jejich prace se mi libi,u postrelenych kusu,ale asi neni prilis dobre,kdyz se s nimi odlovi prevazna cast zvere:-). Jinak takove reci,ze je nekdo zvedavy,jak budou lovci na stontech lovit,az se na to chlapi se psama vyserou,tak si myslim,ze lovit budou dal,protoze tech nadsencu se psama bude porad dost :-). Neni nic lepsiho nez se setkat s kamarady a jejich psy na spolecne akci a pak vecer u gulase a harmoniky pokecat a nejake zeny provest v kole. Kynologii zdar.
Zemánek Michal reaguje 18.2.2014 07:14
Podívej te se do sekce videa na naháňku 167 jací idioti si kupují štont.Je jasné,že s takovýma a jim podobným opravdu némá cenu cokoli zdělovat a vůbec s nimi diskutovat.Pavel pokud nejsi spokojený se službou placených naháněk v ČR,tak na ně prostě nejezdi a zůčasňuj se jich jenom v Německu a Rakousku,když to všechno vidíš tak černě.
Sojka reaguje 18.2.2014 06:05
Pane kolego, pokud by ty kritické poznámky byly věcné a vycházely ze znalosti věci, je pak jistě možno i věcně diskutovat. Na pitomosti věcně reagovat však nelze. Asi jediné, v čem se s vámi shodnu je kritika používání chvatových psů, neLUP, bez PP či bojových plemen. Ale k tomu jsem opakovaně vyjadřoval v negativním smyslu i v jiných diskuzích. MS PS - nejsem placený psovod a nikdy jsem si za to nevzal ani korunu
Ing. Karel Třetina reaguje 17.2.2014 23:35
No pane Sojko. Moc pěkný pokus o to celou situaci bagatelizovat! I jsem se docela pobavil, nicméně to nic nemění na tom ze placené skupinky psovodu ( abychom tedy neříkali profici) stojí v ČR za nic a mají se od svých kolegu z Rakouska a nebo Německa stále co učit. Myslím ze kdyby se toho uz někdo poradně chopil, byla by i úroveň nejenom placených nahanek v ČR daleko vyšší. Ale tak do příští sezóny daleko, třeba se to konečně posune i někam dal... Ale když tak na to koukám, pokud vzorek placenych psovodu reprezentují prispivatele do teto diskuze, na lepší zítřky se na stontech asi moc těšit moc nemůžeme...
Sojka reaguje 17.2.2014 23:04
Klasická situace podle Mistra Konečného, tak jak by to mělo být VŽDY :-)!!!!! V leči se na postřeleného lončáka o váze cca 60 kg pověsí 3 ABJ, 1NK a 1BRT. Mistr Konečný je okamžitě povolán mobilním telefonem a je mu zajištěna doprava. Rozvážně opouští lovecké místo a se svou zbraní nasedá do teréního automobilu, kterým je dovezen cca do vzdálenosti 100m od místa děje. Poněkud rozladěn namáhavou chůzí (protože námitky řidiče offroadu, že přes tu paseku s kulturou a tyčovinu Mistra přímo až k lončákovi nedoveze, není schopen pochopit. Na nějaký přirozený zmlazení buku nebo vysázený smrčky se přece Mistr může vysrat, zaplatil si za lov.) tam vyčkává příchodu psovodů. Nadává, proč to těm chlapům tak trvá. Honci či psovodi se mezitím v mezičase seběhli na místo děje (tu jeden z 50m, ten poslední blbec musel běžet asi 400m a přes 2 potoky) a jsou připraveni, aby na povel Mistra si posbírali ty svoje smradlavý zablešený čokly. Prase řve celou dobu, což v Mistrovi vyvolává nelibé pocity. Jeden ze psů je poraněn, což ještě zvyšuje Mistrovo rozladění nad amatérismem celé akce, nechápe, jak je možné používat tak neschopný personál a blbý psy. Na jeho povel psovodi "posbírají" psy. Prase nehnutě očekává věcí příštích. Mistr přikládá k líci svou zbraň a dlouho nehnutě míří. Rána musí sedět, aby mohl příště vykládat, že přesnou střelou zasáhl divočáka přesně tam, kam měl být střelen, tedy na kýty podruhé:-). Prase stále nehnutě stojí a je mu jasné, že jeho osud je zpečetěn. Mistr Konečný, jsa rozhodnut a odhodlán konečně střílet, aktivuje napínáček, dříve nazývaný též rychlík. Buuuuum! Vedle. Nevadí, i Mistr se někdy může utnout. Všichni okolostojící kývají souhlasně hlavami, mají pochopení pro Mistrovo dílo. Inu co, není ještě všem nábojům konec. Prase stále nehnutě stojí. Psi kolem šílí (protže je to takto VŽDY, jsou sice téměř hluší, ale prase mají přeci jen na viděnou), ale jen Mistr zachovává chladnou hlavu a kamenou tvář. Rozvážně přebíjí. Míří, míří, míří....Buuuum! Hurá, povedlo se, prase leží. Teď už je možno vypustit psy. Mistr odchází telefonovat mobilem všem známým, aby jim důležitě mohl oznámit, že právě střelil prase. Už podruhý v životě:-). To první bylo namalovaný na papíru jako terč. Nonšalantně odchází k jeepu a je odvezen řidičem. Na výřadu je mu pak slavnostně předán úlomek a na poslední leči je Mistr středem pozornosti celé společnosti. Nenápadně naznačuje, že nebýt jeho střeleckého umu, výsledek naháňky by byl nejistý. Ty promáčení blbci, jinak též neschopný personál zvaný, ještě shání dohromady ty čokly, dělaj dosledy, jezdí na veterinu a guláš nezbyl. TAK SI TO VY VOLOVÉ S TĚMA PSAMA PAMATUJTE, TAKHLE TO MÁ VŽDY!!!!! VYPADAT!!!!!!!!!!!!!!! MS
Sojka reaguje 17.2.2014 22:18
Pane Konečný, a umíte ještě další pohádky? Viděl jste aspoň někdy psa? Na prase se neptám, protože z Vašeho příspěvku je poznat, že ne. M.Soukup
Jindřich Šolta reaguje 17.2.2014 19:38
Zdravím všechny příznivce myslivecké kynologie , tak jsem si dnes pročetl celou tuto diskusi , a některým názorům se nestačím divit.Jsem jeden ze zakládajících členů takové smečky , máme v ní 6 brakýřů , 4 border teriéry a 2 jezevčíky. Rozhodně se nepovažujeme za profesionály, děláme to z lásky ke psům a kynologii.Když někam jedeme poprvé , tak nechceme za nahánění nic , pokud je s naší prací spokojenost a pozvou nás znovu tak chceme 300 kč za psa. Ano , používáme kopí , ale má ho jen jeden z nás , protože jak chcete vyřešit situaci kdy vám postřelený kus drží 5 psů. Takové ty řeči „ odvolejte si psy ať to můžu dostřelit“ vypustí s pusy jen člověk , který nikdy neměl psa a nemá tušení o čem to je. A tady bych chtěl zdůraznit , že tuto situaci musí řešit vůdce psů a nikdo jiný!!! Dále ke vztahu psovod-honec-střelec. Tento vztah je o respektování jeden druhého a vzájemné úctě k práci toho druhého.Základem každé naháňky je to , aby leč řídil závodčí , který má dokonalou znalost terénu a honitby.Každý psovod nebo honec pak musí přesně plnit jejich pokyny. V právě skončené sezoně mám za sebou se svými fenami 29 naháněk po celé ČR , a to s výřady od 0 do 70 kusů. Z vlastní zkušenosti vím , že mnohdy vedou leč lidé , kteří terén neznají a podle toho to pak vypadá. Většinou jsou pak z výsledku takové naháňky obviněni psovodi a jejich psy , protože nepřihnali střelcům to za co si zaplatili. Na závěr mi dovolte ještě podotknout , že mi připadá nevhodné , když přijedete na naháňku , honíte celý den a pak po vás chtějí zaplatit 150 kč za oběd. Nejde o těch 150 kč , ale o princip. Nemusíte se mnou souhlasit , ale zkuste můj názor respektovat. S pozdravem Myslivecké kynologii ZDAR. Jindra
Ing. Karel Třetina reaguje 17.2.2014 14:21
Rád bych pouze podotknul že příspěvek Pavel reaguje 17.2.2014 13:58 jsem nepsal já... Děkuji
whitehunter reaguje 17.2.2014 14:16
Dle Vaší odpovědi je mi jasné, že Vy určitě víte co se děje uvnitř leče.Ale ptal jsem se na něco jiného a ne na to, kdo je a není pitomec a idiot.Ale radši neodpovídejte....to mi už stačí...
Ing. Karel Třetina reaguje 17.2.2014 14:09
Jsem rád, že jsem tu potkal i své dvojče! :-) Takže pánové ještě jednou. Pokusím se to napsat jednoduše aby to pochopil i můj níže uvedený "inteligentní" jmenovec! Nic proti pejskařům - pokud to je koníček a psi dělají pak je vše OK. V momentě kdy si někdo říká profesionál a bere za to peníze, měl by odvést tomu odpovídající práci!A tu jsem zatím neviděl! Bohužel..
Konvalina Pavel ml. reaguje 17.2.2014 13:58
Zde píšou o smečkách které si sami pojmenovali PROFESIONÁLNÍ idio.i kteří jsou z kynologova hov.a pára.Tím že jedna smečka dělá ostudu nebudu posuzovat ostatní.Primitivové kteří zde píšou neví a ani netuší co je uvnitř leče .Whitehuntr,Sojka,Zemánek,Elhenický,nereagujte.Inteligence těchto pitomců je pod Vaši úroveň.Hlavně že RABUJOU nory,chovají plemena která nejsou lovecká ale nádherně dáví.Ubožáci .
whitehunter reaguje 17.2.2014 13:44
reakce na Pavel reaguje 15.2.2014 16:47.Ukojování ega kopím??Mohl by jste mi prosím poradit, jak dostřelit prase bez rizika zranění psa, když ho drží několik psů?Rád si nechám poradit, jak vypadá dle příspěvku od zkušeného honce a majitele psů.Děkuji
whitehunter reaguje 17.2.2014 13:42
reakce na Pavel reaguje 15.2.2014 16:47.Ukojování ega kopím??Mohl by jste mi prosím poradit, jak dostřelit prase bez rizika zranění psa, když ho drží několik psů?Rád si nechám poradit, jak vypadá dle příspěvku od zkušeného honce a majitele psů.Děkuji
Ondřej Holeček reaguje 17.2.2014 10:50
Zemánek Michal: Ano někteří jsou lide s velkým srdcem, ale dost jich je s malým egem. Čím víc psů a velké kopí tím větší psovod. Význam psů, kteří mají chvatovat je jasný, jen bych řekl, že spousta vůdců má ty psy kvůli něčemu jinému než je zadržení postřeleného kusu.
Karel Krátký reaguje 17.2.2014 10:28
původně jsem nic psát nechtěl ale musí mám taky kontaktního psa chodím na reprezentační naháňky kde se loví 20 až 30 kusů černé za naháňku (jen za ten guláš jak se tady zmiňuje) a jezdí tam spousty těchto smeček někdy i 3 různé smečky a není problém pokud pořadatel honu řekne v leči se loví jen v sebeobraně při útoku prasete na vás nebo na psa bez problémů se to všichni snaží dodržet když už ten pes v leči to prase drží tak je jasný že mu ten záraz dám nebo ho střelím a ukončím to trápení navíc vedoucí honců má v leči po řadě další svoje lidi kteří znají terén a dokáží držet řadu a pokud tyto věci pořadatel nedokáže zařídit tak se nedivte že si pak tyto profesionální smečky dělají co chtějí protože všichni mají gps a vidí kde jim pes honí nebo hlásí prasata a jdou tam proto bych v první řadě hledal problém v tom jak si to dovede pořadatel nachystat
Zemánek Michal reaguje 17.2.2014 09:50
Jak by se z toho mohl někdo uživit,když sezona trvá 4 měsíce.Slovo profesionální mi taky nevyhovuje.Jsou to lidé s velkým srdcem pro kynologii.A víznam lovecké smečky není jen o chvatových psech,ti jsou tam pouze jako doplněk pro krizové situace.
Ondřej Holeček reaguje 17.2.2014 09:21
Zajímavá diskuze. Zajímalo by mě kolik je v ČR profismeček? Profesionální - by mělo znamenat že se tím někdo uživí což si myslím že v české kotlině není nikdo. Proto bych to spíš pojmenoval na smečky nadšenců, kteří investují svoje peníze do jejích koníčku. Bohužel mě to připadá, že poslední dobou to spíš vypadá že posláním smečky je mít ve skupině co nejvíce chvatových psů aby si mohli vůdci honit ego kolik "udělali" v leči prasat. Chápu, že chvatovej pes není na škodu, ale poslední dobou se zdá že začínají převažovat. To samé je to s kopím - s čím víc kopí tím víc "profismečka" :-)
Ellhenický Petr reaguje 16.2.2014 09:24
Málokteré MS si pozve profi smečku,ale poplatkové střelce ano.Kde to šlape a nastřílí se,tak nejsou problémy.Jiná je když si někdo zaplatí a nevystřelí si,to se pak hledá kde co. Jsem jedním z těch, kdo chodí léta v tlaku,ne jako profík.Vím co to obnáší a nikdo mne k tomu nenutí.Dělám to pro psy.při naší organizaci můžeme v některých lečích i střílet, ale s rozumem. Kdo má honitbu a nemá psy, tak to musí řešit profi smečkama. Kdyby to bylo tak strašné, tak si je nezvou. Vše je o lidech a psi zde hrají až druhé housle. Pravda je i taky, že málokdo ocení práci psovodů. Když celý den se honíte, natlačíte zvěř na střelce a oni ji na pár metrů minou a když se ozvete, tak Vám řeknou, aby jste nekecal a honil dál,tak si připadáte jako obyčejný pohůnek.
Martin Šlehofer reaguje 15.2.2014 23:49
prochodím toho v lečích hodně, nikdy jsem nespolupracoval s profesionální smečkou, ale rozhodně si myslím,že jim patří místo v této době. Jsem jeden z těch troubů co chodí za buřta, ale pokud nájemce honitby prodává naháňky a sám ve skutečnosti (ne papírově) nemá žádneho psa v honitbě, tak by měl také platit za prácí psů a psovodů. Boužel právě od těchto lidí jsem zažil čsto ty největší dávky arogance.
Josef Hanzlík reaguje 15.2.2014 21:58
A to já do ostružin rád,tam je děsná prča! Měl jsem možnost zúčastnit se akcí se dvěma smečkama a ani v jednom případě se do leče nešlo lovit.Zato na malých místních naháňkách je spousta borců,co se do leče hrnou jen proto,aby tam lovit mohli.Když prolézáte houští s kolegovo laufem proti obličeji,to je adrenalin!
Sojka reaguje 15.2.2014 19:33
Když jsem před lety napsal na jiném webu, že v posledních letech si vybírám a účastním se jen dobře zorganizovaných naháněk, byl jsem za to napadán. Sice občas s jednou profismečkou jezdím (zadarmo, peníze mě nezajímají, živím se trochu líp něčím jiným), na běžné naháňky už víceméně nechodím. Zažil jsem i řadu loveckých skupin z Rakouska nebo Německa. Nemají problém na závěr poděkovat za práci psovodů a psů v leči, celkem jsem od nich nezažil to, co od českých kolegů, co zřejmě žijí v názoru, že když si zaplatili 5000,- za štont, tak musí nastřílet za každou cenu a bez ohledu na cokoliv, případné vlastní neúspěchy svádět na všechno možné atd. Těm bych doporučoval, aby svou nespokojenost řešili s uživatelem honitby, kterému platí, pokud je to tedy pro ně byznys a ne lov. Taky jsem zažil, že za to, že celý den lítám se psem, zaplatím si ze svýho dopravu 300 km, tak ještě chtěli, abych si koupil buřta:-), asi aby o něco nepřišli:-). Asi někde u patrolů :-). Pro Patrola - to je přece váš problém, jak si to zorganizujete, pokud si nechcete platit profismečku, tak si do toho tlaku jděte sami, protože psa má přece kde kdo, každýho přece strašně baví lézt přes bordel a ostružiny a lidi se vám tam jen pohrnou, možná už stojí ve frontě, aby do toho tlaku mohli jít a ty kalhoty roztrhat, riskovat psa atd., tak v čem máte problém? Nebo že by to bylo trošku jinak? MS
Zemánek Michal reaguje 15.2.2014 19:01
Plný souhlas s p.Soukupem.Beru na vědomí,že každý má nějakou zkušenost,ale co mi stále není jasné jak se tu pořád poukazuje na aroganci vůdců smeček,mohl by někdo uvést příklad?Protože častěji jsou arogantní ti co si za lov zaplatili.Jinak podle web.stránek mám celkem přehled kolik jich je v ČR a kančí pírko používá jen lovecká smečka.Pavel,synku měl by sis uvědomit,že pokud si majitel honitby pozve organizovanou smečku,tak ti hoši jsou v té oblasti třeba poprvé a proto jde s nimi do tlaku osoba,která zná dobře terén a směr kudy se leč tlačí,takže pokud ti vadí,že ti projdou borci 50m kolem stanoviště tak to není vina vůdců smečky,ale vina organizátorů lovu,kteří lov připravovali,protože ti kluci se řídí pokyny veducích honců.Pokud se jedná o naháňku se slíděním,tak to vůbec nemá stejně vliv na tvůj střelecký výsledek,protože se zvěř pohybuje všemi směry.Tvrdím jedno,vždycky se řídíme pokyny,které dostaneme,pokud můžeme lovit v tlaku lovíme,pokud né,tak jen vyřešíme situaci s postřelenými kusy,takže není smečka jako smečka,protože je to jen o disciplinovanosti.
Leon Zumr reaguje 15.2.2014 18:03
a nebudeš Milane jediný už dost kamarádů a známých se na to vykašlalo chování těch odborníků na štondech je čím dál horší a nejlepší já platím tak ať póvl maká a drží hubu
patrol reaguje 15.2.2014 17:59
Sojka: On asi nikdo podle Vás nikdy neměl psa, nikdy nebyl v leči, nikdy ho nepusti do nory, nikdy nerostrhal xtery kalhoty atd. Budete se divit ale tohle všechno dost lidí, kteří jsou proti tzv arogantním profismečkám podstupuje, jen s tím rotdílem, že to dělají ZDARMA a proto, že je to baví. Pořád plácáte o placených štontech, nevíte o čem mluvíte, tyhle "profismečky" jezdí často na naháňky, kde se zaplatí pouze na svačinu a žádné peníze navíc, takže tahle "profismečka" sežere veškeré peníze, které se svačiny zůstanou navíc a ještě nadělá škodu poničením zvěřiny a znechutí arogancí zábavu ostatním. Jen šíří mezi slušnými myslivci právo porušovat zákony a myslivecké tradice.
fogl reaguje 15.2.2014 17:57
Kolego Sojko celkem s tebou souhlasím, asi budeme jedna krevní skupina, ale nezoufej. Polož si otázkou, s kým vydupeš, když skončíš. No sám ze sebou. Já prostě na naháňku, kde se mi to nelíbí, příště nejdu ať si tam honí profík nebo jiný šílenec. Lovu.
fogl reaguje 15.2.2014 17:45
Setkal jsem se na naháňce s tzv. "profismečkou". Majitel psů mi sdělil, že ve smečce používá psy s PP, kteří mají předepsané zkoušky(psi pracovali celkem slušně). Pracuje na smlouvu, kde účtuje za jednoho psa 3000,-kč plus výlohy v případě zranění psa. Psi byli vybaveni navigací. Práce byla stejná jako u psovodů a psů amatérů. Konečně někdo(možná) ocení práci v tlaku psovodů, kteří to dělají rádi a pouze za ten "guláš". Jinak ten profík snědl možná víc guláše než já :-o, já si ještě na poslední leči koupil tombolu a on po guláši jel domů...(to aby jsem podpořil pořadatele akce).Já proti profíkům nic nemám, když to bude na úrovni tj. práce s LUP při dodržení mysliveckých předpisů a tradic. Jinak vše je jen o lidech. Pokud majitelům, uživatelům a odpovědným lidem za loveckou akci nevadí, že v leči běhají psi z "ulice" a "zabíjí" se vše a "všemi "prostředky jen proto, aby se co nejvíc ulovilo, tak nemá cenu se bavit o myslivosti. Myslivosti zdar.
Sojka reaguje 15.2.2014 17:03
Pavel - co je špatného na tom, že psovod projde 50 m od loveckého místa? Zvěř jde před tlakem nebo prorazí zpět. Vůbec o nic nejde, nosíme vesty, aby nás bylo vidět. Na co bych lezl do kdejakýho bordelu? Od toho mám psa, když tam zvěř je, tak jí hlásí, staví, tlačí ven a když to nejde, tak tam vlezu a jdu mu pomoct. A bez flinty. Schopnost udržet řadu? Záleží na terénu. S těmi bojovými psy apod. lze jedině souhlasit. A zkuste si něco udělat s 50 kg prasetem, které předtím postřelil hrdina z posedu na kýty a drží ho psi:-), co budete dělat? Střelíte do psů? Poškodíte jim sluch? Zavoláte experta z posedu aby vám zabil nebo zmrzačil psa, jen proto, aby si dotyčný ukojil svoje ego, za což si zaplatil? A když v tlaku se kolem vás rozmázne esball nebo vám kule hvízdaj nad hlavou? Myslíte si, že to je příjemný? Budete rád? MS
Sojka reaguje 15.2.2014 16:49
Ondřeji, je to snadné, kupte si psa, zkuste si to. To nejsou zdaleka jen ty kalhoty, byť podle vás je to postavený na hlavu. Tato diskuze je pro mě další kapkou, kdy se přesvědčuji, že bude opravdu lepší se na to vysrat. Až čuba doslouží, dostane zasloužený důchod a nazdar hodiny. MS
Ing. Karel Třetina reaguje 15.2.2014 16:47
Pánové! Ale vždyt Vám nikdo nevyčítá at nechodíte se psy do leče! Naopak to je chválihodné, a videt dobrou práci psů je zážitek! Bavíme se tu přece o profesionalitě loveckých smeček! A ta je bonužel u nás tristní! Z mých zkušeností - nekoordinovanost, bloudící skupinky vůdců po leči, neprofesionalita v zahraničí se například nestane, že by se někdo z honců přiblížil na 50m k loveckému místu nebo chodil po průsecích určených k lovu jen aby nemusel prolézat houští. Neschopnost udržet řadu. Lov v leci. Když se rozmázne sług 20 m od Vašeho štontu prokazetelně vystřelený v leci taky nebudete rádi!!! Arogance vůdců. O bojových plemenech psů již reč była. Viděl jsem dokonce i používání jakých si kříženců, barvářů k nahánění apod… Hlavně co nejvíc psů, at je co nejvíc peněz. Že jich polovina nic nedělá stejně nikdo nedokáže! O ukojování ega kopím a podobnymi zbraněmi tu již řeč była! Pokud si někdo zaplatí 3-5 tisíc za lovecký štont, holt už za svoje peníze tedy očekává i profesionalitu v té práci smečky. At chcete nebo ne. Placené nahánky jsou dnes business jako każdy jiný a když smečky dostávají zaplaceno tak at to podle toho i vypadá! Bohužel v CR jsou to pořád jen skupinky amatérů…
Jan Sobol reaguje 15.2.2014 16:44
To po jedné nahance kdy jsme se psama honili celej den neskutečný kopce za sněhu a náledí přišel za námi organizátor nahanky, mysleli jsme si, že nám jde poděkovat, ale hovno, chtěl po nás 200 Kč, že jsme měli v leči flinty, od té doby na nahánky seru, je to snobárna.
Ondřej Procházka reaguje 15.2.2014 16:40
Sojka: "Až my blbce s těma čoklama...". To je nesporný fakt. Aby to někdo špatně nepochopil. Já si schopných vůdců a jejich schopných psů moc vážím. Protože bez nich bychom měli opravdu problém. Ale vynucovat si respekt argumentem, kolik že peněz do toho dáte za x-tery kalhoty je postavený na hlavu. Respekt si vynucujte bezchybnou prací (to platí samozřejmě pro všechny, neméně pro střelce), protože, jak je vidět, do ní máme (opět všichni), daleko. Však to není povinný.
Jiří Pařízek reaguje 15.2.2014 16:29
Až budou na štontech stát profesionálove co umí střílet, poznaj chovnost zvěře a plemena lov.psů,pak můžem začít hodnotit psy a psovody v leči...mnoho současných střelců může být rádo že jim do leče někdo vůbec se psem jde.
Sojka reaguje 15.2.2014 16:07
Milý Ondřeji Procházko, až my blbci s těma čoklama se na to vyserem:-), tak vy na těch štontech budete úplně v prdeli:-), protože si nevystřelíte na prase ani náhodou. Časy, kdy stačio u paseky zacinkat patronama v kapse a černá šla, ty už jsou dávno pryč. Dneska je to o něčem jiném. A až my ty prasata na střelce nenatlačíme, to pak bude kvíkot expertů, jak to stojí za hovno, neni zvěř, bla,bla,blabla,bla. To zas bude zasvěcených komentářů. MS
Sojka reaguje 15.2.2014 16:01
Leone, jako bys je neznal:-), zaplatil sem za štont, jak něco vystrčí hlavu, to je jedno co, pes, velkej kňour, bachna, dyk sem si přece zaplatil :-). M
Ondřej Procházka reaguje 15.2.2014 14:56
Chlapi a že se na to nevyserete, když je to tak příšernej a drahej opruz.
Leon Zumr reaguje 15.2.2014 14:47
ještě bych tam připsal prachy na psa kterého černá zabije a nebo ti ho odstřelí odborník ze štondu kterému vadilo že psi drží kus
Sojka reaguje 15.2.2014 13:49
Musím říct, že jsem se neuvěřitelně pobavil při čtení příspěvků expertů z těch placených štontů, co evidentně vůbec nemají představu, jak to uvnitř vypadá :-). Se psem chodím do tlaku mnoho let, na štontu stojím vyjímečně, za posledních 10 let asi tak 2x. Pánové, já bych Vám všem expertům doporučoval, kupte si psa, udělejte si s ním zkoušky a choďte, choďte co to jde. Nakupte si x-tery kalhoty do rezervy, protože jedny odděláte na ostružinách raz dva, dejte si prachy bokem na veterinu kdyby něco atd. atd. To bude nejlepší. A až si to pár let vyzkoušíte, tak pak můžete začít něco vyprávět. S pozdravem Ing. M.Soukup
Zemánek Michal reaguje 15.2.2014 12:53
To mě zase příjde úsměvné jak někdo může věřit na přátelství s kým se vidí jednou ročně.
Karel Bublák reaguje 15.2.2014 10:48
Pánové, do tlaku se psem chodím dobrých deset let, proto že mě to baví. Předtím jsem minimálně deset let strávil postáváním a mrznutím na štontu. Přijde mi úsměvné, jak se někdo odvolává na to, že to nelze dělat za „suché z nosu“, nebo pouze za guláš. Během naháňky a poté i na poslední leči se sejdu s kamarádama, které mnohdy vidím po roce a máme si co povykládat a pobavit se. Proto tam jdu. V leči se vždycky najdou psi, kteří dělají dobře a psi, kteří jsou tam víceméně navíc :). Těch tam nebývá mnoho. Nikoho to ale nepohoršuje. Loni jsem byl na jedné naháňce, kde byli dva „profesionální“ psovodi vybavení navigací (mimochodem, ta se mi líbí), ale že bych měl pocit, že to klape líp, než jinde bez nich, to určitě ne. Lesu zdar Karel B.
Jan Sobol reaguje 15.2.2014 09:21
Nejlepší na tom je, že se vždycky najde někdo kdo to vyžene rád za ten guláš a vo tom to je.
Zemánek Michal reaguje 14.2.2014 21:56
Ne,nikdo mě nenutí,dělám to dobrovolně,protože mě to baví a někdo to dělat musí.Taky jsme schopni na postřely nasadit barváře,i zvěř vyvrhnout a odvést k výřadu,ale nelze to dělat za suché z nosu.Tady by nejraději chtěli přijeď te,vyžeň te nám to,my vám pak dáme guláš.Sám si psal,že ta služba v zahraničí něco stojí.Co si nedovedu představit je jen jeden člověk v tlaku se zbraní,protože ten nemůže byt všude a jak tady někdo napsal situaci,že psy kus trhali na kusy je trochu střed zájmu.Vidím to pouze tak,že naše země na tento druh služby zatím není připravena a spíš to vnímám tak,že ať se člověk snaží sebe víc,vždycky se najde někdo,kdo zapalení pro danou věc jen dokáže shatit jen vlivem své vlastní neschopnosti.
Ing. Karel Třetina reaguje 14.2.2014 18:34
Michale, myslím že to že chodíš se psy do leče je jen tvoje volba. Stejně tak ta moje je být na štontu! Nebo tě k tomu snad někdo nutí??? A ty trny a jehličí k tomu prostě asi patří. Myslím, že pokud si někdo říká "profesionální smečka" tak by se tak měl chovat a při tom respektovat zákony tak jako všichni ostatní slušní lidé! To si myslím je celkem legitimní požadavek! To co jsem zažíval několik posledních sezon v CR mě o tom moc nepřesvědčilo. Nema cenu nikoho zminovat nebo pomlouvat to asi není účelem tohoto tematu. Na několika nahánkách v Bavorsku jsme byl svědkem profesionální práce lovecké smečky a bylo to uplně o něčem jiném!Organizace přesně dle časového plánu. Členové tlaku přesně obeznámeni s terénem podle map a organizováni vysílačkami. Nikdo se mi nemotal zmateně kolem štontu... Smečka složena efektivně z teriérů a honičů. K případnému dosledu připraveni dva HB. Čtyřkolka s vlekem k zajištění svozu zvěře apod.. vše v režiji a organizaci smečky! Vůdci beze zbraně, pouze vedoucí tlaku měl právo dostřelit poraněnou zvěř... Takže žádný lov v tlaku, ohrozování nebezpečnou střelbou apod... Vše šlapalo jak na drátkách... Ano budete jistě namítat že to něco stálo... Ale pokud chce být někdo profíkem at se tak chová. Zatím je to u nás bohužel pouze o špatně organizovaných nekoordinovaných a mnohdy až nebezpečných skupinkách amatérů...
Jiří Balcárek reaguje 14.2.2014 18:03
Masaj - v klidu, mám BT. Mně stačí, když mi na šoulačce zvěř vystaví. Dost černé jsem takto ulovil. Ale to je podružné. Nehodlám diskutovat o stresu, kterému je zvěř vystavena smečkou a nakonec na několikrát "eticky" zapíchnuta chladnou zbraní. Zcela jistě v souladu se zákonem o myslivosti. Jděte kurva s tím pokrytectvím do hajzlu. Jste ve válce nebo co ? Nebo si kompenzujete malé pinďoury ? Pavel - naprostý souhlas.
Zemánek Michal reaguje 14.2.2014 17:06
Pavel,asi by ti taky vadilo,kdyby si celý den překonával těžký terén,měl v těle zabodané trny,jehličí za krkem a potom někdo kdo je v klidu na naháňkovém posedu tě záporně hodnotil.Pokud je dobrá organizace v leči,tak už má na výsledek vliv jen kvalita psů a střelecká dovednost lidí na štontech.Pokud si myslíte,že se dá nabízením loveckých smeček zbohatnout,tak se mýlíte,protože né každá akce je placená a roční náklady za psy jsou vysoké počínaje stravou,náklady za veterináře a případné pojištění.Lidi co se tím zabívají jsou obyčejní myslivci,kteří mají vztah ke kynologii a lov se psy je prostě baví.Mnohokrát v roce trénují psy v obůrkách a snaží se je utvrdit jen pro lov černé.Netvrdím,že každé ms musí využít služby takových to subjektů,ale je spousta soukromých honiteb,kde prostě psy nedrží a je pro ně jednoduchší pozvat si někoho,kdo má prověřené psy.
Ing. Karel Třetina reaguje 14.2.2014 16:13
Pane Zemánku.. Proč by střelci na štontech nemohli hodnotit práci kolegů v leči??? Vždyt kvuli střelcům se právě takové akce konají a práce v leči má vliv na výsledek celé lovecké akce! Naopak co se týká arogantního chování některých představitelů bohužel i já musím dát za pravdu.. Chodím po spoustě naháněk a i placených jako střelec, takže můžu porovnávat! Neberte to jako kritiku spíše několik postřehů.Dokud si však členové některých smeček neuvědomí, že jejich posláním není si v leči dobře zalovit, ale zvěř vyhnat na střelce, lze jen těžko očekávat nejeké zlepšení. Vadí mi take porušování zákona ohledně zakázaných způsobů lovu, a používání plemen psů bez PP, LU… což je u nás u podobných skupin ted celkem fenoménem. Argentinské dogy, alanové, mastifové apod prostě podle mě do české myslivosti nepatří! A argumentace že černé je moc, a že je to kvůli bezpečnosti vudců mi přijde nemístná! Spíš se jedná o ukájení osobního ega a důložitosti majitelů... To je však odpovědností mysliveckých hospodářů, že k porušování zákona ve svěřených honitbách tolerují….
Ondřej Zahradník reaguje 14.2.2014 15:56
Pánové urážíme a pomlouváme tady lovecké smečky,ale uvědomme si že takových loveckých smeček je v ČR víc než dost a není smečka jako smečka možná by bylo dobré kdyby dole pode mnou kolegové co píší že je to špatně řekli název smečky.
Petr Janský reaguje 14.2.2014 15:53
patrol: kde je psáno, že se nesmí použít pro naháňku pes bez PP?
Jan Sobol reaguje 14.2.2014 15:05
Ta naše česká myslivost se ubírá tím nejhorším směrem, za chvíli tu nebude zhola nic. Trofejová zvěř je zdecimována tak se zaměřujeme na vybíjení černé a holé vysoké na megalomanských nahánkách pro zbohatlíky,
Masaj reaguje 14.2.2014 13:50
Pan Balcárek pravděpodobně psa nemá...
Radek Vyhlídal reaguje 14.2.2014 13:31
Co budou honit, až se přežene africký mor prasat ? Prodají psy ?
Jiří Balcárek reaguje 14.2.2014 13:27
Já jsem našel tohle: http://www.myslivost.cz/Poradny/Pravni-poradna/Lov-cerne-loveckym-ostepem.aspx a stejný dotaz jen na jiných stránkách: http://www.cmmj.cz/Poradny/Pravni-poradna/Lov-cerne-loveckym-ostepem.aspx O stresu a etice nehodlám spekulovat. Jsem jednoznačně proti.
patrol reaguje 14.2.2014 12:46
Můj názor, po zkušenostech nebude znít lichotivě.Profesionál by měl pracovat profesionálně, ale bohužel to tak ve většině případů není, používají plemena neschválená zákonem o myslivosti pro použití na společném lovu, většina psů bez jakýchkoli zkoušek upotřebytelnosti,ohaři na nátlačkách na černou, viděl jsem i dokonce psi bez PP a nečistokrevné. Chtějí pouze nahrabat peníze za počet psů a mnohdy bez jakéhokoli užitku na naháňce. Porušování mysliveckých tradic a etiky co se týče chování ke zvěři a nelegální používání chladné zbraně, bohužel často v neopodstaněných případech. Byl jsem svědkem toho a ne jednou, kdy pomocí kančího pera rozbodali divočáka i přesto, že byl již dávno zhaslí (viděl jsem na vlastní oči)pravděpodobně si tak někteří jedinci kompenzují svou slabost.Ve výkupu nám za takto poškozenou zvěřinu strhával výkupce ne málo kg za poškození. Nikomu nedoporučuji brát na své lovecké akce lovecké smečky za peníze, nadělají víc škody než užitku. Bohužel takovéto lovecké smečce velí i myslivec, o kterém jsem si do nedávna myslel, že myslivosti a lovu opravdu rozumí, bohužel názor jsem změnil.
Michal Mahr reaguje 14.2.2014 12:20
Je to jako u každé lidské činnosti.Setkal jsem se jak s profíky,skutečnými pejskaři,které není třeba propagovat,tak i s naprostými arogantními rádobi myslivci.Příklad:Dokonalý vůdce smečky ozdobil své svěřence rolničkami,no chudák pes,v hlavě mu zvoní dodnes.Po obou lečích musel vůdce objíždět revír,aby své dokonalé honiče,kteří honí cokoli veverkou počínaje našel,pokud se nechali chytit.Když honci požádali vůdce smečky,aby šli i do skal a hůře schůdného terénu,poslal je někam,a bachyně se selaty se v těch místech nechala přejít,což jsem na vlastní oči viděl.Hold za hodně peněz málo muziky,pak si takového profíka najměte.A bude hůř,protožě je to IN.Toť mé zkušenosti z lednové naháňky.
Leon Zumr reaguje 14.2.2014 12:20
Michale to nemá cenu vůbec na takový příspěvek reagovat hlavně když s tím začne odborník na kynologii co nezná své jméno nebo ho bojí napsat nevím :-)))
Zemánek Michal reaguje 14.2.2014 11:30
Srnčí kus vám strhne téměř každé plemeno,pokud vycítí,že kus je slabý nebo prostě podcení situaci,to nemá nic společného se zmiňovanými profesionálními vůdci smeček.Dostřelné rány na poraněné kusy si vůdci nepřejí z důvodu obavy,aby jejich psy nepřišli k zdravotní újmě.Na těchto stránkách v sekci videa už jsem mnohokrát spatřil jak nedisciplinovaně se chovají střelci na štontech a střílí nebezpečné dostřelné rány na stavějící zvěř,kdy lze psa ohrozit už je fragmentami střel.Dnes už téměř každý vůdce,který se účastní mnoha naháněk za sezonu používá gps navici,takže má o svých psech přehled a pozná,když psy na místě neco drží a tak to nikdy netrvá zas tak dlouho,aby poraněnému kusu nebylo včas zmírněno trápení.Téměř vždy pokud se střelí velké kusy černé,tak je to práce střelců na štontech,poraněné kusy pak zůstanou v leči,kde na ně narazí psy a potom vznikají nesmyslné výroky,že kus byl uloven v leči.Vůdci smeček s kterými jsem se účastnil lovu se vždy chovali disciplinovaně,dodržovali etiku lovu a nikdy jsem nezažil,že by se musel řešit nějaký problém.A tu povýšenost lze vysvětlit tím,že se často stává,že organízátor doplní personál v tlaku honcema,kteří nejsou zkušení a ti pak neznají zvyklosti v leči,neudržují řadu a jsou s nimi jen problémy a když jim pak dáte najevo vítku,hned řeknou,že jste arogantní a nadnesený.Rozhodně střelcům na štontech nepřísluší,aby hodnotili práci psovodů v leči,protože o jejich úsilí ví jen minimum.
Radek Vyhlídal reaguje 14.2.2014 09:57
Kamarád, který jezdí hodně na naháňky mi v podstatě řekl něco podobného, co zde píše Miloš. Dokonce stržený kus srnčího řešili v tichosti a v tajnosti s hospodářem. Na dvou akcích si připadal jako na válečné výpravě, jejímž cílem bylo vyhladit černou zvěř. O nějaké etice se nikdo neodvážil spekulovat. zazněl jeden kritický hlas od staršího účastníka, byl hlasitě překřičen s tím, ať si jde "to svinstvo" do leče honit sám. Tak nevím...
Pavel Hudec reaguje 14.2.2014 09:21
Zdravím, osobně jsem se ještě nesetkal s " profíky", ale co píše Miloš je na zváženou. Tady by se měli zamyslet pořadatelé, jakou nastaví laťku. A ti psi, kteří jdou do kontaktů a trhají, až i kus roztrhají / jak jsem již slyšel/ asi dlouho nevydrží a nakazí se. Osobně bych se takového lovu asi neúčastnil, i když jsem vůdce a naháňky mám rád. Miloši,to že ubylo prasat se Ti nezdá nyní jsou cca třetinové stavy podle roku 2012, podle naháněk, kde jsem byl.
Jan Sobol reaguje 14.2.2014 09:14
žoldáci, když to dělají rozumní lidi, tak proč ne.
Miloš Kvasnička reaguje 14.2.2014 09:11
Zdravím Tome,mohu jenom potvrdit že profesionál je dle mě něco jiného.V této sezoně jsem je zažil několikrát,jediný klad byl že v leči nezůstal ani chlup.Vše ostatní jenom zápory,pominu arogantní a povýšenecké chování některých vůdců to je o lidech.První leč, zavádím jedno křídlo na něm uloveno 5 ks z toho pouze 2 střelnou ranou ostatní uštváno a dopícháno.Jedna myslivkyně na štontu se mi rozplakala když před ní v houštině naříkalo 20 minut sele okolo 30 kg na kterém viseli tři psi a trhali z něj co šlo,dle pokynů vůdce smečky bylo zakázáno dostřelovat kusy zadržované psy.Na výřadu kňour o váze okolo 100kg s velice dobrýma zbraněma přesto že střílení takových prasat bylo zakázáno nikdo se k němu nepřiznal víme jen že byl střelen v leči.A to jsou jen některé postřehy o rozpíchaných kusech bez střelné rány nebo naopak se smrtelnou střelou a přesto rozpíchané většinou oštěpem radši ani nemluvit takový kus je opravdu radost si koupit.Na závěr jednu poznámku nevím jak u vás ale tady,kutnohorsko,prasat výrazně ubylo.
Tomáš D. reaguje 14.2.2014 08:42
?