ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Černý daněk
Černý daněk
vloženo: 18.4.2016 21:33
autor: Jiří Netík

úlovky (svět)

Finsko září 2012
Finsko září 2012
vloženo: 24.1.2013 10:32
autor: Marek Škráček

trofeje

***
***
vloženo: 6.4.2015 01:01
autor: Jaroslav Vlosovský

zvěř v přírodě

Zatoulané
Zatoulané
vloženo: 2.11.2017 09:01
autor: Děda z lesa

zbraně

Legenda
Legenda
vloženo: 13.6.2014 07:59
autor: Děda z lesa

fotopast

...
...
vloženo: 30.5.2014 13:12
autor: Bohumil Koláček

myslivecké umění

Můj první pokus v osmi letech
Můj první pokus v osmi letech
vloženo: 15.1.2017 18:11
autor: Matyáš Langmajer
Statistika
  • 233431 fotek (14 dnes)
  • 7961 videí (1 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8895 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749188 komentářů fotek (11 dnes)
  • 12933 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294357 hlasování fotek (100 dnes)
  • 56456 hlasování videí (1 dnes)
  • 37663 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Diskuze

Prosím o radu ve výběru puškohledu.

Jakub Stibor vložil 7.9.2013 18:10
Dobrý den. Prosím vás o radu ve výběru vhodného puškohledu jestli MEOPTA MEOSTAR R1R 3-12x56 RD, nebo DOCTER Classic 8x56 červený bod a jestli je lepší variibl, nebo pevné zvětšení děkuji za odpovědi.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jiří Janda reaguje 14.7.2019 11:16
Prosím o radu při výběru naháňkového puškohledu. Léta přibývají, zrak slábne. Když vidím mířidla, není ostrá zvěř a naopak. Na naháňku se dostanu tak 2 - 3x ročně a tak nechci do toho moc investovat.
Vladimír Krasula reaguje 20.1.2016 20:56
Zeiss Duralyt, byl ještě nedávno ve slevě a za super cenu, levnější jak Meopta. Jinak Meopta R2 nemá chybu.
Josef Vyskočil reaguje 9.1.2015 18:08
Nemohu souhlasit že docter unipoint má špatnou osnovu samozřejmě jeto individuální nicméně já ji považuji za jednu z nejlepších a to zejména na lov za zhoršených světelných podmínek nic ti nepřekáží a nůžeš se soustředit pouze na bod a cíl a velikost bodu je taky suprová a to samé na pohybující cíl zkrátka ta osnova nemá chybu za mě samozřejmě Htéčko od zeissu kouká líp.
Pavel Hruby reaguje 18.8.2014 19:42
Asi je jedno,jestli Docter,či Zeiss. Unipoint má opravdu osnovy šit.Duralyt je o něčem jiném. Mám ho zatím na kulobroku 8x57JRS a níkdy jsem neměl problém.Teď řeším Victory HT,také 50tku.Duralyta prodám.Jsem strašně zvědav,jaký to bude rozdíl,obávám se,že tak markantní rozdíl,jak někteří tvrdí to nebude.Ať už koupíš Zeiss,nebo Docter,chybu neuděláš ani z jedním.Reklamovat můžeš dnes cokoliv,i tu nejdražší věc.Takhle nemůžeš přemýšlet.To by jsi si nic nekoupil.
Ivo Kafka reaguje 18.8.2014 18:02
Děkuji za reakci, napsal jsem to špatně...průměr objektivu ne do 50ti, ale 50 rovných (suhl. montáž za 5O objektiv). Docter Unipoint 2,5-10x50 by byl fajn, ale je již dražší, navíc osnovy 0 a 4-0 se mi nelíbí. Do Duralytu jsem koukal (jen ve dne) a osnova č. 60 mi skvěle vyhovuje, bod jemný. Jen ten vzhled a zapínání bodu tlačítky mě moc neoslovilo. Zkušenosti s Duralytem jsou jako den a noc...někdo jej chválí, druhý haní, těžko se vyznat, je to velká investice nechci, za 2 roky reklamovat nebo kupovat jiný. Co Leupold, Minox nebo nějaká jiná 50tka...? Díky.
Milan Jirmann reaguje 15.8.2014 17:11
Opravuji Docter Basic 1,5-6x42. LOVU ZDAR!!!
Milan Jirmann reaguje 15.8.2014 16:58
Meostar R1 1,5-6x42, Docter Casic 1,5-6x42, Docter Unipoint 1,5-6x42, Docter Clacic 2,5-10x48 všechno dobré puškohledy se světelným bodem, se kterými se dá lovit i za zhoršených světelných podmínek a na trojáku by vypadaly velmi dobře. LOVU ZDAR!!!
Ivo Kafka reaguje 15.8.2014 16:04
Dobrý den, prosím o radu, vybírám puškohled na troják, určitě bych rád variábl s bodem, objektiv do 50mm, cena +-25 tis., lov i za zhoršených světelných podmínek, použití celoroční zbraň, čekání den i noc, šoulačky, ne naháňky. Nejlíp se mi jeví právě Duralyt, jak jste s ním spokojeni?(kdo jej máte). Nebo nějaký jiný typ na dobrou optiku splňující výše (Leuopold VXR, ...)? Děkuji.
Jakub Stibor reaguje 7.1.2014 14:30
Děkuji za názory, nakonec jsem pořídil Zeiss Duralyt 3-12x50. Jsem plně spokojen, jak ve dne tak v noci.
Mirek Krejčí reaguje 6.1.2014 20:44
Kvalitní jsou oba. Jde o osobní preferenci. Budete-li střílet převážně v noci, pak 8x56. Variabl využijete ve dne při střelbě na velkou dálku. Mám více kulovnic, ale používám ve dne hlavně 30-06 s Meoptou 3x12x50, střílím skoro výhradně s 12x, 11,7g Nosler Accubond. V noci na černou 9,3x62, Swarovski 8x56 buď 18,5g SB Nosler Partition nebo RWS EVO 18,5 g.Při střelbě do 100m jsou plně srovnatelné.
H.J. reaguje 30.10.2013 22:14
Ale kulový Jiřiku, neplácej blbosti. Mám na Meoptě hodně přes tisíc ran a jedinný problém byl na začátku, když jsem zapomněl přetáhnout montáž.
jirka hanys reaguje 30.10.2013 17:57
Ano meoptu opraví do týdne,a za měsíc jí pošleš spět.Docter nepotřebuje servis pokud stím nehážeš.
Vladimír Krasula reaguje 29.10.2013 21:10
Jestli mohu svůj názor, tak variábl a červený bod, to určitě. Meopta je v Přerově a 30 let záruka. Případný problém osobně přímo u výrobce a do týdne. Meopta má lepší zorný úhel podle katalogů výrobců a v katalogu jasně dané parametry. Ale jedná se o můj mázor, nikomu nevnucuji.
jirka hanys reaguje 29.10.2013 20:47
Někde sem viděl 3-12x56 unipoint za 14000 bez dph.Samozřejmě nový.
Jakub Stibor reaguje 29.10.2013 17:27
Děkuji moc. Budu o tom přemýšlet. Pokusím se Filipovi ozvat a pohovořím sním o tom. díky za info.
Aleš Pastorek reaguje 29.10.2013 16:27
Je tam cenový rozdíl cca. 10.000,-Kč. Já bych si na tvém místě rozumně půjčil těch 10.000 a šel do Unipointu 3-12X56. Vím, že se to dobře říká, ale špatně dělá, ale znovu se opakuji: je to puškohled na hodně dlouhou dobu a proměnlivé zvětšení oceníš. Měl jsem ten stejný problém s financemi. Půjčil jsem si chybějící částku a udělal jsem jenom dobře. Pokud už máš 20.000,-Kč, zbytek seženeš, i když tě to bude stát nějaké odříkání......Ještě by ti o DOCTERECH mohl něco povědět Filip Pětivlas. Také loví celkem dost a úspěšně s Unipointem. Třeba zareaguje. Aleš Pastorek. PS: chladnou hlavu a šťastnou ruku při výběru optiky. Zvaž všechny varianty pro a proti.
Jakub Stibor reaguje 29.10.2013 16:03
Přemýšlel jsem nad ním, ale to samé i nad meostarem. Na ten Unipoint nemam už finance.
Aleš Pastorek reaguje 29.10.2013 15:37
Samozřejmě, že při zvětšení 8X je lepší střílet s oporou. Vždy je lepší střílet s oporou. Ovšem ne vždycky to jde. Při střelbě z "volné ruky"zaleží jen a pouze na střeleckém umění. Nikde není psáno, že při zvětšení 4X bude každá rána sedět.....Střílení z volné ruky celkem ovládám, ale např. tuto sobotu jsem celý den dost těžce pracoval (krumpáč, lopata, vybrační deska atd.). V noci jsem našoulal na cca.40-50 metrů prase na strništi. Říkám si, to bude ranka, jak vymalovaná......Při zamíření jsem nebyl schopen bod ustálit na komoře. Dal jsem si trošku menší zvětšení, asi na 5X. Už to bylo lepší, ale jistý jsem si nebyl ani omylem. Co dodat.....Prase odešlo bez rány. Raději jsem nelovil. Asi to tak mělo být......V neděli v 6:00 ráno jsem ulovil srnu na pohoštění na hon. Vše už zase bylo ve starých kolejích. Rána z volné ruky na cca.60 metrů se zvětšením 8X s výsledkem čisté komory asi 15 cm za lopatky......."I muži mají své dny", kdy to prostě nejde a je lepší raději nemačkat spoušť. Přemýšlel jsi nad DOCTER Unipoint 3-12X56 namísto pevného zvětšení?? Nevím, jaký je tam cenový rozdíl, ale optiku na kulovnici nekupuješ každý rok a ten variábl jsem už ocenil několikrát.......Aleš Pastorek
Jakub Stibor reaguje 29.10.2013 14:42
Takže myslíte Doctera? Nebude s tím velkým zvětšením pak problém střílet z volné ruky?
Jan Slavětínský reaguje 29.10.2013 10:11
Ještě k tomu Docteru.Má pravdu kolega Pastorek... Nastřeluje se přesně obráceně. Mám 2,5-10x48RD. Supr optika, osnova 60, jemný bodík, ty nitková ramena večer opravdu nevidíš a moc pěkně se s tím střílí a hlavně "kouká to". Co vidím v dalekohledu, vidím i ve flintě. Poslouchá při klikání a opravdu drží nástřel. Máš úplně jinou jistotu. S Meoptou když si 3x v roce zkusíš kontrolní ránu, vždy budeš klikat a ladit jí. A nebo Yukon,ale já už mám v hlavě "bramboračku", možná ti poradí jiní.
Jan Slavětínský reaguje 29.10.2013 08:26
Pokud kolego už vybíráš z těchto dvouch, nech si je dát na pult,podívej se přes ně a uvidíš sám. Já osobně bych bral Docter. Možná ti pan kolega Novák vše rozmluví a doporučí ti Yukona. Mám pocit,že je to bezkonkurenční optika.
Jakub Stibor reaguje 28.10.2013 21:11
Dobrý večer, tak řeším pořád stejný problém. Nemohu se rozhodnout od variablu jsem upustil. Volím pevné zvětšení tak teď buď Meopta Meostar R1 7x56 RD A nebo DOCTER Classic 8x56. Co bude podle vás lepší ve světelnosti? Předem děkuji za odpovědi.
Jakub Stibor reaguje 25.9.2013 23:27
Dobrý večer. Na naháňky mám kulobrok, takže mě to moc netíží.
Erika Doležalová reaguje 25.9.2013 20:13
Jinřichu, proč by se variabl nedal vzít na naháňku? Já mám na kulobroku 2,5-10x50 a loni na 2 naháňkách tři selata, vše s tou 2,5kou jen na cca 30m a rozhodně jsem neměla puškohled "plnej prasete" :-)
Jindřich reaguje 23.9.2013 17:19
Podívej Jakube, neřekl jsi důležitou věc, co od toho očekáváš?! A kam s tím budeš chodit lovit. To je důležité. Pokud Ti mohu skromě poradit tak jestli čekáš, že ten variábl bude univerzální, tak se zklameš. Na naháňku do lesa to vzít nemůžeš, i zvětšení 3x je moc velké a zorné pole malé. Raději bych volil pevné zvětšení, které je levnější a za ušetřené peníze bych přikoupil na výměnu kolimátor. Já osobně mám sice Doctra, ale myslím že mezi doctrem a meoptou není znatelný rozdíl, v tom bych zakopanýho psa nehledal. J
Radek Vyhlídal reaguje 23.9.2013 14:16
Ještě doplním, že ideální je možnost si vše omrknout v praxi a kouknout se přes ta skla. Já jsem tak kdysi kupoval dalekohled a udělal jsem dobře, že jsem si zapůjčil dva a šli jsme večer s kamarádem a jeho Meoptou koukat.
Radek Vyhlídal reaguje 23.9.2013 14:13
Na večerní a noční čekané bych se nebál toho DOCTERU s pevným zvětšením. A spíš bych sáhnul po pevné Meoptě 7x56RD. Večer a v noci je stejně střelba limitovaná vzdáleností. Kolega loví i večer s naháňkovým puškohledem s červeným bodem. Za úplňku a +6 a -6 dní nemá žádný problém, do 50m vystačí se zvětšením 2-3 a nic mu neodchází, střílí a trefuje naprosto přesně. Na delší vzdálenost neloví, protože je puntičkář a neriskuje. Žádná volba z těchto není vyloženě špatná. Je to podobné jako s koupi auta. Nejtěžší je se rozhodnout, pak už to člověk užívá a neřeší případné opravy. :-) Snad jsem moc nepopletl hlavu :-).
Jan Slavětínský reaguje 23.9.2013 10:16
Těžká volba. Mě variabl R1r přijde víc universalní proti pevnému 8x56. U variablu je výhoda,že si tam dáš zvětšení podle situace, místa lovu,střelby. S pevným nic neuděláš,8x už je na ránu s oporou a vždy. To už v ruce neudržíš. Já R1r mám a spokojenost.
jirka hanys reaguje 23.9.2013 02:10
3006 springfild je běžná ráže.A pod ní bych nešel.Když menší tak 243W.
Jakub Stibor reaguje 22.9.2013 22:40
Dobrý večer pane Vyhlídal ráže 30.-O6.SPR a spíše na večerní a noční čekané, jen občas na šoulačku při říji.
Lukáš Jandík reaguje 11.9.2013 13:37
Vlastním Docter 3-12x56 čb, Meostar R1 a R1r 3-12x56 čb.Všechny zmiňované variably jsou ideální jak na naháňky tak na noční čekanou, Meostar R1r jak bylo řečeno níže má výhodu, že při změně zvětšení zústáva velikost kříže stejná.Ale stejně nejlepší mi(pocitově) vychází Docter.To nic nemění na tom, že včechny puškohledy,které jsem zmiňoval mi fungují bez nejmenších problémů(Doctera jsem za dobu 7 let co ho mám nastřeloval pouze jednou se změnou střeliva a totéž u Meostarů, ty mám 2 a 3 roky).
Ondřej Procházka reaguje 11.9.2013 11:23
Nevím z čeho soudíte, že kvalita Duralytu by měla být lepší než u Meopty, ale radši bych si vybral nejvyšší řadu Meopty než nejnižší řadu Zeissu. A to nemluvím o té podivné šedé barvě a ovládání osvětlení na levé straně. Nevím, no.
Arnošt Bárta reaguje 11.9.2013 07:23
Já už jsem se rozhodl pro starší Meoptu Meostar, buď 7x56RD, nebo R1 3-12x56RD. Pokud bych kupoval nový, tak bych vážně uvažoval o zeissu duralit. Včera jsem ho viděl v prodejně asi 1000 kč dražší než meostar, vzhledově se mi líbil více a kvlita si myslí by měla být ještě lepší než Meopta.
Laďa Novotný reaguje 11.9.2013 06:59
Doporučuji vyzkoušet v obchodě a toho doctra bych tak nehanil s tím servisem je natom líp než meopta (vlastní zkušenost, možná zkus mrknout ještě zeis duralit
Radek Vyhlídal reaguje 10.9.2013 23:22
Ještě otázka - na jakou flintu to potřebuješ (ráže) a další - jak lovíš ? Večerní a noční čekané či spíše šoulačky přes den a maximálně soumrak ?
Ondřej Procházka reaguje 10.9.2013 22:48
Kubo a co Meopta ZD 3-12x56? Lehká slitina, lepší mechanika, každý kus odzkoušený, MilDot rytý do skla... .
Jakub Stibor reaguje 10.9.2013 22:07
Děkuji zatím za odpovědi. Tak myslíte, že nejlepší volba bude ten Meostar?
lanus reaguje 10.9.2013 15:54
U puškohľadov s krížom v druhej optickej rovine sa síce jeho veľkosť zdanlivo nemení,ale vzdialenosť medzi ramenami T-čka sa pri náraste zväčšenia zmenšuje čo obmedzuje ich použitie pri odhade vzdialeností ,ktorý "predpokladá" rozteč ramien 70cm/100m ,len na jedno zväčšenie .
lanus reaguje 10.9.2013 15:47
U puškohľadov s krížom v druhej optickej rovine sa síce jeho veľkosť zdanlivo nemení,ale vzdialenosť medzi ramenami T-čka sa pri náraste zväčšenia zmenšuje čo obmedzuje ich použitie pri odhade vzdialeností ,ktorý "predpokladá" rozteč ramien 70cm/100m ,len na jedno zväčšenie .
Erika Doležalová reaguje 10.9.2013 15:37
Z těchto dvou variant bych osobně zvolila Meostar. Rozdíl mezi R1 a R1r dostatečně vysvětlil kolega Jirmann, já jen dodám, že určitě doporučuji právě zadní ohniskovou rovinu, obzvláště, pokud občas střílíte na větší vzdálenost a potřebuje nastavit větší zvětšení - budete mít na zvěři stále jemnou tečku a ne -jak já říkám :-) tenisák :-) Sice jsem slyšela, že u takových puškohledů dochází k posunu záměrného bodu, ale u optiky alespoň střední třídy to údajně není pro běžnou loveckou střelbu tak zásadní, aby to mělo vliv na spolehlivý zásah.
Milan Jirmann reaguje 10.9.2013 15:19
Meostar R1 má záměrný kříž umístěný v přední ohniskové rovině. To znamená, že se při změně zvětšení se mění i velikost kříže. Meostar R1r má kříž v zadní ohniskové rovině a při změně zvětšení se jeho velikost nemění. LOVU ZDAR!!!
Luboš Čanda reaguje 10.9.2013 14:26
Zdravím, nevím jestli jo v tomto vláknu vhodné, ale řeším stejný problém, respektive jsem již rozhodnut pro tuto MEOPTU (na nového ZEISSE asi nemám a ojetý se mi nechce kupovat), ale prosím o vysvětlení rozdílu R1 a R1r - v čem spočívá? Nekamenujte mne, ale k DOCTERU v případě potřeby prý není tak jistý servis jako k MEOPTĚ. A variábl je jasná volba, jak píše kolega přede mnou.
Ondřej Procházka reaguje 10.9.2013 01:39
Já si myslím, že je variábl o něco univerzálnější. Na naháňce 3, když se jdeš projít tak 6 a na lišku v dálce 10, 11 nebo 12. Je to sice na úkor světelnosti, ale těch pár minut... . Já mám na "velké" kulovnici variábl a na malorážce, kterou střílím výhradně na střelnici pevný.
Jakub Stibor reaguje 10.9.2013 00:53
Nikdo nic?