ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

životní srnec
životní srnec
vloženo: 7.6.2013 22:03
autor: Milan Bandik

úlovky (svět)

Zimbabwe díl 13.
Zimbabwe díl 13.
vloženo: 4.1.2018 12:09
autor: Radek

trofeje

Rarita
Rarita
vloženo: 13.9.2016 15:14
autor: Martin Kronus

zvěř v přírodě

Kvartet
Kvartet
vloženo: 3.2.2014 21:17
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

Pro radost
Pro radost
vloženo: 20.1.2019 12:28
autor: jan koštoval

fotopast

...
...
vloženo: 6.10.2019 08:36
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Autor neznámý II.
Autor neznámý II.
vloženo: 14.1.2017 13:49
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 232869 fotek (7 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8866 inzerátů (5 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748169 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289065 hlasování fotek (53 dnes)
  • 56414 hlasování videí (0 dnes)
  • 37581 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 20 online

Připomínky a názory
Diskuze

Puškohled Odeon 8x56 se světelným bodem cena cca 5000,-kč

Patrik Dvořák vložil 18.12.2018 09:57
Zdravím ,potřebuji radu, není problém,když ho dám na kulovnici 8x57 JS.
Díky za rady
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
H.J. reaguje 4.1.2019 10:46
Jo, jasně Minox je dobrá optika, to je bez diskuze. Jen to nejspíš nepomůže někomu, kdo se, jako spousty dalších před ním ptá na kvalitu krámu za bůra :) jinak pro doplnění, mám R1 3-12x56, dal zatím přes 1000 ran a nemám co vytknout, za mne bezproblémová optika. Lovu.
Milan Vrána reaguje 31.12.2018 14:28
To je na maximum, na které to jde osvětlit. V noci to jde utlumit na nulu a utlumuje se směrem do svého středu, takže v podstatě vidíš tak maximálně 1/4 původně celoosvětlené osnovy.
Martin Sokol reaguje 30.12.2018 21:22
Jen stred?Dyt Vam to sviti cele...?
Milan Vrána reaguje 30.12.2018 16:59
Takhle vypadá osnova při pohledu na vysoké napětí 263 m daleko. Ve dne je velmi jemná a precizní pro lov třeba srnčího na velké dálky. Je tvořená optickým vláknem a je plynule nastavitelná od nuly po max. jak na fotce níže, čili v noci mi jen tak jemně žhne jen její střed, nikoli celá osnova. Opravdu promakané řešení. Jinak dělají i klasiku 4C - jen tečka a PLEX s malým osvětleným křížkem uprostřed.
František Havran reaguje 30.12.2018 05:48
Marťo v pohodě. Já ti nic nevyčítám... Já jen že někdo s tím točil jak kolotočář o pouti (furt něco šteloval) a potom to lítalo kam nemělo. Nebo nedodržel pravidlo - dojet až na konec a potom odklikávat zpátky.... Jak říkám, já se toho držím a flintu jsem nastřeloval za těch pár let asi třikrát. Vždy když jsem měnil náboje ;) A tuž z ní pár set ran vyletělo... Mám nastřeleno na ONV a vloni na silvestra jsem ulovil starou 13 kg srnu na 180 metrů z trojnožky ;) . Přeju lovu zdar a hezký nový rok........ Roman - neoslňuje to v noci, když to celé svítí ? To musí dělat v puškohledu "mlhu", ne ?
Martin Sokol reaguje 29.12.2018 22:04
Jen podotykam.Frantisku, nemyslim nic ve zlém!!Chranbuh!Jde videt, ze se Ti s Meostarem dari.Ja pisu jen sve a zkusenosti kamaradu.Ja uz bych to na flinte opravdu nechtel....
Petr Tihelka reaguje 29.12.2018 19:59
Věřte Františku že číst umím. Na jednu stranu mě nabádáte abych porovnával Delta Optical Titanium s MeoStar R2 a na druhou stranu píšete ať porovnávám stejné řady, nelze tedy porovnávat MeoStar R2 s Delta Optical Titanium, když R2 je pomalu 2x dražší než Titanium. Já psal zase schválně Delta Optical Titanium jelikož mnoho lidí u této značky nedělá rozdíl mezi puškohledem za 4 tis. a puškohledem za 20 tis. Můžu Vám také říct že když jsem tyto puškohledy porovnával tak co do optických vlastností a osvětlení bodu bych raději bral Titanium než R1 a také znám člověka, který vyměnil Zeiss Duralyt za Titanium oni ti rákosníci se za poslední roky hodně zlepšili
Martin Sokol reaguje 29.12.2018 18:33
Minox dobrej, taky jsem dal po nekolika rozsypanych Meoptach na Nemce (Steiner Nighunter).Romane ale ta osnova je dobra tak na den popř šero, ne?
Milan Vrána reaguje 28.12.2018 11:30
A kdo by měl pochybnosti o kvalitě a záruce, nemusí. Minox vyrábí optiku značky Blaser a již majetkově pod koncern i patří. Špičková kvalita a užitná hodnota je tak zajištěna.
Milan Vrána reaguje 28.12.2018 11:27
Tuhle ultra jemnou osnovu používám k lovu já.
Milan Vrána reaguje 28.12.2018 11:24
Tohle je jiná liga, než Delta z Číny a Vortex z Filipín. Čistokrevné Německo a je to hodně znát......
František Havran reaguje 28.12.2018 09:07
Petr Tihelka... Ano, to je přesně to samé... Porovnáváš Superba v plné palbě ve výbavě Laurin Klement a Passata v základu..... Pokud bys uměl číst, psal jsem tam Delta. Ne Delta optical titanium. Psal jsem to schválně, ne že bych na to zapomněl.......... Ale když už jsi to nakousnul, musíš si uvědomit, že Meostar r1r už je na trhu více jak 10 let... Porovnávej s Titaniem třeba Meostar R2, Steinera, Doctra V6 atd... Srovnávejme stejně "staré" věci. A srovnávejme stejné řady. On je taky u Doctera sakra rozdíl mezi řadou Basic a V6, že jo. Levné Meopro taky asi nebude to samé jak R2, jinak by tam nebyl 20 tisíc rozdíl. Stejně tak nebudeš porovnávat Zeisse 4x, co má polovina důchcodů na kulobroku a nového Victory HT...... A máš pravdu, nedíval jsem se do nové delty (x 56), ale ty starší (zvětšení x 50) měly opravdu mizerné zorné pole a pokud sis zapnul bod, tak sice neoslňoval, ale dělal červený kroužek kolem tubusu (odraz) a to mi třeba dost vadilo....Věřím, že za těch 5 let, je to jinde. Ale je potřeba pochopit, že stejně tak jsou jinde i jiné značky...
slavomír špánik reaguje 27.12.2018 20:31
Pán Tihelka má úplnú pravdu,kto tvrdí že cez Deltu titánium nieje nič vidieť,ten sa do nej v živote nepozeral,Meopta až po radu r1 sa na ňu nechytá,r2 jej už konkuruje,tož môj názor.
Petr Tihelka reaguje 27.12.2018 19:46
Já sice Meoptu nikdy neměl a od nákupu mě odradily negativní zkušenosti 2 kamarádu, kteří tyto puškohledy vlastnili a to mi pro rozhodování bohatě stačilo. Navíc si myslím že je dost odvážné tvrzení že někdo nedodržel návod k obsluze. Při výběru jsem měl možnost porovnat puškohledy od Meopty (MeoStar R1 1,5-6x42RD), Steinera (Ranger 2-8x42) a Delta Optical (Titanium 1,5-9x45) za srovnatelných světelných podmínek, já zvolil Steiner protože mi byl nejpříjemnější. Zajímalo by mě kde byl pan Havran na tom že přes Deltu není nic vidět, otázka je jestli se přes ni vůbec někdy koukal nebo měl možnost porovnat jí s Meoptou, zřejmě ne jinak by nemohl nic takového napsat. Podotýkám že tu uvádím vrcholovou řadu Deltat Titanium, která není o moc levnější než Meopta řady MeoStar R1 avšak optické vlastnosti bych určitě nehodnotil jako propastně rozdílné.
Juras reaguje 27.12.2018 12:27
Zdravím učastníky diskuze,8x57 to už je slušná prda,o nějakém Odeonu bych ani nepřemýšlel.Volil bych přinejmenším Meoptu nebo toho Doctera,hlavně s tím je vidět za snížených světelných podmínek,ty levný kukátka jsou tak na malorážku za světla,ale jak píšou kolegové je to věčné téma pro ty kteří si nedají říct a objevují dávno objevené,budiž jejich věc jen to stojí spoustu peněz zbytečně jinak Patriku Lovu
František Havran reaguje 26.12.2018 20:50
A je sice fajn, že Delta drží nástřel, ale co je to platné, když v tom není nic vidět.... Aneb možná je to jak jeden známý - s Meostarem nemohl trefit, tak koupil Hakko....... Nechá vysvítit baterku, aby ho to neoslňovalo a je to mnohem lepší............. :D No jasně, tak já nechám vysvítit baterku,aby to bylo OK :D
František Havran reaguje 26.12.2018 20:46
Nene Martine. Já mám r1r RGD a udělal jsem s ním několik set ran a v pořádku. Letos jsem spadl na flintu plno vahou, když jsme tahali jelena... A nástřel se nepohl... Tahal jsem daňka, kamarádovi bouchla flinta o zem - nástřel v pořádku... Tou optikou to nebude... Stačí dodržet "návod k použítí" ...
Martin Sokol reaguje 20.12.2018 12:37
Jak piše pan Španik.Frantisek misto Delty mel napsat Meostar.Mel jsem 3 puskohledy, naposled Meostar R1r a vsechny na h.vno!!Nejdyl vydrzel R1r ale cca po 400 ranach to zaclo...Meostar uz nikdy!!!To radej Delta optical titanium...
Patrik Dvořák reaguje 19.12.2018 18:14
Ne, mají to chlapi na prodejně, jak to bude doma ozvu se ti do pošty.
Petr Tihelka reaguje 19.12.2018 17:13
Nemůžeš sem dát nějaký fotky toho kulobroku?
Patrik Dvořák reaguje 19.12.2018 17:04
To je taky záhada, v papírech a ani na zbrani nic dalšího není, volal jsem do prodejny ohledně dalších informací a snad jen, že zbraň je z roku 1967, tak nevím, prostě je tam jen Vore.
Petr Tihelka reaguje 19.12.2018 14:50
Předpokládám správně že se bavíme o kulobroku Voere BBF nebo Voere 2121?
Patrik Dvořák reaguje 19.12.2018 12:10
No, po mě ho chtěl kamrád, řek jsem mu ať mi nabídne cenu, no a pak volal, že si ho mám nechat, že má cenu cca 40tis. , že do toho nepůjde. Tak nevím.
Petr Tihelka reaguje 19.12.2018 10:43
Podivej, když už ho tam máš a nic tě nestál tak to zkus. Tyto puškohledy někdy vydrží a někdy se vážně rozsypou po pár ranách, je to sázka do loterie ale třeba budeš mít štěstí a bude to fungovat, zvláště pokud z té flinty střílíš vyjímečně. Hodnota těch kulobročků Voere se pohybuje tak mezi 8-18 tisíci, záleží na stavu a vzhledu. Lovu a lesu zdar!
Petr Tihelka reaguje 19.12.2018 10:36
Podivej, když už ho tam máš a nic tě nestál tak to zkus. Tyto puškohledy někdy vydrží a někdy se vážně rozsypou po pár ranách, je to sázka do loterie ale třeba budeš mít štěstí a bude to fungovat, zvláště pokud z té flinty střílíš vyjímečně. Hodnota těch kulobročků Voere se pohybuje tak mezi 8-18 tisíci, záleží na stavu a vzhledu. Lovu a lesu zdar!
Petr Tihelka reaguje 19.12.2018 10:35
Podivej, když už ho tam máš a nic tě nestál tak to zkus. Tyto puškohledy někdy vydrží a někdy se vážně rozsypou po pár ranách, je to sázka do loterie ale třeba budeš mít štěstí a bude to fungovat, zvláště pokud z té flinty střílíš vyjímečně. Hodnota těch kulobročků Voere se pohybuje tak mezi 8-18 tisíci, záleží na stavu a vzhledu. Lovu a lesu zdar!
Patrik Dvořák reaguje 19.12.2018 10:21
No ten Odeon, včera jsem ho tam dal a nastřelil, je to kulovnice ke které je vázána nejen moje historie a člověk se jí nechce zbavit, prakticky se s ní neloví, ale stalo se, že jsem se rozhodl koupit termovizní zaměřovač na můj kolubrok 5,6r mag./20 značky Vore(mimochodem tušíte jakou může mít cenu ???)na škodnou. No a neměl bych nic, pokud bych šel normálně lovit spárkatou, tak jsem jen chtěl vědět, jestli se mi to nerozsype po pár ranách.
Petr Tihelka reaguje 19.12.2018 09:43
Jaký puškohled na té flintě máš teď?
Patrik Dvořák reaguje 19.12.2018 09:15
Zdravím,abych to uvedl na pravou míru, ten puskohled jsem vyhrál a jen jsem chtěl vědět, jestli vydrží spětný ráz na této kulovnici. Teď to vypadá, že všechny optiky stojí za nic, ale díky za názory.
slavomír špánik reaguje 19.12.2018 08:54
Nesúhlasím z pánom Havranom,že medzi tie šmejdové optiky zahrnul aj Deltu,ja som mal viacero Meopt a z každou boli problémy, napríklad aj pri malom buchnutí, alebo spadnutí zbrane sa zmenil nástrel,kúpil som Deltu a mám pokoj.
tomáš holíček reaguje 19.12.2018 08:01
Franta to napsal přesně!Nemá smysl kupovat tyhle kukátka.To je dobrý tak do divadla.Hele nestojí to za to.Pak se budeš mlátit do hlavy,žes minul, nedejBože postřelil.Budeš věčně štelovat,nastřelovat a stejně své zbrani nebudeš moct věřit.A to je důležité.Starší meoptou nic nepokazíš,ale pokud můžeš ušetřit alespoň malou kačku navíc,kup Meostar 3-12x56RD.Dobré sklo je základ. Mám stejnou ráži jako Ty.
František Havran reaguje 18.12.2018 21:29
Moudrý člověk se poučí z chyb druhých, debil se nepoučí ani z vlastních....Nejvíce mě pobavil komentář, že problém nastane, když ho dáš na jakoukoliv kulovnici :D Svatá pravda a ještě vtipně glosovaná....... Patriku, prosím tě, nekupuj si puškohledy Odeon, Delta, Fomei, Bresser, Edenberg a podobné krámy. Opravdu to nemá smysl. Radši si pošetři a kup si aspoň Meostar nebo Docter. Nic levnějšího opravdu nemá smysl. Mám stejnou zkušenost jak kluci. Koupíš krám za 5000, prodáš za dva. Koupíš druhý krám za sedm tisíc a podáš za 3.... A pak stejně u té Meopty skončíš a zjistíš, že jsi vyhodil za ty "pokusy" dvakrát tolik...
Milan Jirmann reaguje 18.12.2018 19:33
Také pravím, škoda peněz. To je věčné téma a každý si tím musí projít, než trochu zmoudří. LOVU ZDAR!!!
kunst libor reaguje 18.12.2018 18:38
Souhlasím s Josefem,v začátcích mého působení v myslivosti jsem si dvakrát naběhl s puškohledy této kvalitativní a cenové kategorie,stejně nakonec dojde na něco kvalitnějšího...,škoda peněz.
Patrik Dvořák reaguje 18.12.2018 16:38
Proč ?
Josef Vyskočil reaguje 18.12.2018 14:24
Problém zřejmě časem nastane když ho dáte na jakoukoli kulovnici. Osobně radím raději bazarovou meoptu předejdete zklamání a něco i ušetříte.
Patrik Dvořák reaguje 18.12.2018 09:57
?????