ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Něco pod stromeček
Něco pod stromeček
vloženo: 24.12.2013 11:25
autor: Martin Saifrt

úlovky (svět)

Losy z Kamčatky
Losy z Kamčatky
vloženo: 24.3.2013 06:32
autor: mirojevo

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 13.9.2019 11:35
autor: David Zimek

zvěř v přírodě

Černá koule
Černá koule
vloženo: 7.2.2018 09:49
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 27.8.2015 07:00
autor: jirka krbeček

fotopast

a je to tu !
a je to tu !
vloženo: 23.9.2016 13:15
autor: pali1

myslivecké umění

Autor neznámý I.
Autor neznámý I.
vloženo: 14.1.2017 13:48
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 232869 fotek (7 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8866 inzerátů (5 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748177 komentářů fotek (26 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289076 hlasování fotek (64 dnes)
  • 56414 hlasování videí (0 dnes)
  • 37582 registrovaných uživatelů
    3 dnes nových, 18 online

Připomínky a názory
Diskuze

Ráž 7x64 výběr vhodné střely

MAREK KLIKAR vložil 9.10.2011 17:09
Prosím o radu,při výběru střely
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Miroslav Kandráč reaguje 15.2.2018 16:31
SaB strela PTS. Nejaké skúsenosti ?
Miloš Řeháček reaguje 2.10.2015 08:59
Kamarád a je s nimi velice spokojen, už jiné nechce. Nepoškozuje a neodchází.
Milan Dryák reaguje 16.2.2015 19:58
Lovíte někdo střelou exergy, jak se chová, zda nepoškozuje zvěř?
Pavel F. reaguje 1.1.2015 20:41
Pánové,lovíte někdo střelou Sierra GK?? Jak jste spokojení s účinky na černou,srnčí?
Arnošt Bárta reaguje 18.11.2014 06:56
Pardón teď koukám co jsem napsal za blbost, bylo to na 80 metrů a ne 8. Srnčí mám letos odstřílené, tak ty náboje vyzkouším na černou a uvidím. Dříve jsem lovil kulobrokem SB 7x57R SPCE 11,2. Je pravda, že na tom srnčeti ta kulka chytla dutou stehenní kost běhu a vyrvala ji i z masem, což by při takovém zásahu asi udělala i ta 7x57.
Jan Slavětínský reaguje 18.11.2014 06:42
A.Bárta - Na tuto vzdálenost ti to rozbije každá ráže jak píše Roman. Jinak Geco Plus je hodně podobný vulkánu.
Milan Vrána reaguje 17.11.2014 17:48
Při dopadové rychlosti, rovnající se prakticky úsťové, ti srnče po takové ráně rozbije všechno. Nezoufej a na větší dálku vyzkoušej............
Arnošt Bárta reaguje 17.11.2014 09:15
Včera jsem střelil srnče na 8 metrů. Vstřel byl na nižší komoru, srdce bylo rozstřelené, na výstřelu kule chytla kost a lopatku a byla tam díra jako dlaň. Střelivo Geco Plus. Jsem z toho nemile překvapen co to udělalo za paseku. Asi to na srnčí nebude moc ideální střela. Máte na srnčí osvědčenou munici v 7x64.
H.J. reaguje 16.12.2013 16:19
Stávalo se mi, že mi zvěř odcházela z nástřelu po dobré ráně, ať jsem ládoval co jsem chtěl, někdy zase bez problémů v ohni. Po čase jsem vypozoroval, že je to spíš o vzdálenosti, do 100 metrů je 7x64 rychlá a zvlášť na srnčí nepředá všechnu energii, tak jsem vyzkoušel dvě střely jednu měkkou jednu středně tvrdou, které létaly stejně bez potřeby přestřelování zbraně a podle místa, kde jsem seděl jsem ládoval jednu, nebo druhou. Podle mě je to důležitější než značka.
Walter reaguje 16.12.2013 11:21
pre Marka Klikara: Ak nie si ochotný investovať do streliva s monolitickými strelami(vyrába ich dnes už viac renomovaných výrobcov ako), lacnejšia voľba s dobrou účinnosťou je aj NORMA Vulcan 11g, aj tieto prebíjam do 7x64ky a mám s ňou výborné skúsenosti, taktiež šetrná k divine, pomerne dobrý stop efekt, ale jej musím vytknúť slabšie farbenie vitálnejšej zveri
Walter reaguje 16.12.2013 11:08
Pre Martina Sokola: Barnes TSX je monolitická celomedená strela s expanznou dutinou v hrote a odľahčujúcimi drážkami po obvode,vyvážená, presná.. strela po styku s tkanivom vytvára pomocou tejto dutiny štvotcípu hviezdu a zväčšuje svoj priemer na cca trojnásobok,(záleží od veľkosti dopadovej rýchlosti a odporu),..strely majú neskutočnú prieraznosť cez hrubé kosti a tkanivo,.. dokážu prestreliť 70cm-trovú hrúbku tela zveri, zver dobre vyfarbí navonok, stop efekt vynikajúci, poškodenie diviny minimálne, skoro žiadne. Strely sú stále k dispozícii na trhu, stále sa vyrábajú, majú veľkú obľubu u poľovníkov, hlavne tých, ktorí si vážia dary prírody(nevytvára hematomy na divine) a mnoho poľovníkov ich prebíja pre ich horeuvedené jedinečné vlastnosti
Jan Slavětínský reaguje 30.8.2013 06:16
U Vietnamce je seženeš. Když ne hned,tak do druhého dne. To jsou klucí šikovní.....
Martin Znk reaguje 29.8.2013 16:40
Nevíte kde se daj koupit stěrače na ponorku?Špatně se totiž shánějí...
Dinero reaguje 14.2.2013 14:50
Je to Barnes TSX,už to nelaborujou,místo toho je eXergy.
Martin Sokol reaguje 14.2.2013 14:38
Co to je ta TSX? Nemůžu to najít, stačí jak popíšete kulku.Dík
Jan Slavětínský reaguje 14.2.2013 07:17
Vyzkoušejte od SB střelu TSX 10,5g. Já je používal v 7x57R - supr, kolega v 7x64 a také spokojenost. Šetrná k srnčímu, černou prostřeluje, zvěř dobře barví a má to ranivost. Dobrá střela, se kterou moc lidí zatím neloví a ani jí nezná. Je to monokompozitní střela.
Tomáš Machek reaguje 26.11.2012 18:49
zatím jsem s PTS lovil jelení,dančí.. ale hlavní lovenou zvěří je srnčí a prasata... střela o váze 10,5 g se mi jeví jak kdy.. asi záleží na vzdálenosti lovu a na postavení zvěře...asi tak, že trošku podlejvá ale poslední dobou jsem příjemně překvapen, vstřelové i výstřelové kanály jsou čisté a výřez je minimální.
Vojta Lorek reaguje 26.11.2012 17:44
Tomáši, a jakou zvěř lovíš s PTS ? co podlitiny dělá je ??
Tomáš Machek reaguje 26.11.2012 16:53
já používám v 7x64 střelu PTS.. jak už zaznělo jedná se o měkčí střelu totožnou s SST Hornady... ale jsem sní spokojen. zvěř po ráně dobře barví, není daleko od nástřelu. Tím že se jedná o měkčí střelu se občas u těžší zvěře stane, že neprostřelí zvěř ale i tak neodchází daleko....
Martin Sokol reaguje 20.10.2012 13:13
Jak píše pan Jirmann...To jste viděli na 2kusech.Až takhle střelíte víc, uvidíte, že na tom budete oba obdobně...prase ujde i s ustřeleným srdcem 100m...
Milan Jirmann reaguje 19.10.2012 21:09
Nemůžeš srovnávat 7x64 a 7x57. Každá rána je jiná i když je stříleno stejnou ráží, stejným střelivem a je to rána komorová. Účinek střely v těle zvěře ovlivňuje mnoho faktorů a nikdy to nebude totožné. Jinak střela PTS je střela Hornady SST a jedná se měkkou střelu. LOVU ZDAR!!!
Pavel Kučera reaguje 19.10.2012 20:04
Také jsem přemyšlel o tom že zkusím jiné střelivo,používám SB 9g 7x64 a kamarád má 7x57 PTS,ted jsme každý strelil prase kolem 30kg,stejně na komoru a stejná vzdalenost cca 80m,jeho zustalo v ohni a to moje šlo ješte 70m.Muže to byt střelou?
Vojta Lorek reaguje 22.4.2012 17:34
nikdo nic??? ani nikdo nepoužívá v této ráži brenneke TIG nebo Vulkan či Oryx ????
Vojta Lorek reaguje 10.4.2012 13:46
nepoužívá někdo z vás střely PTS,Nosler partition nebo Exergy?? Díky za postřehy chci se optat jelikož mi došly chvála bohu SPCEčka a chtěl bych změnu
Laďa Novotný reaguje 4.4.2012 18:28
Pane Perlík, píšete, že lovíte 5 let to zase není taková doba, abyste si z kurzu nepamatoval, že rána na hlavu či na krk je nemyslivecká. Nejde oto jaké máte procento úspěšnosti, ale co to může být za muka pro zvěř když mu ustřelíte čelist, já už takových pár viděl a věřte není to pěkný pohled. A kdo ví kolik takových už jste takových kusů postřelil a ani otom nevíte, protože píšete s takovou jistotou, že to vypadá když vám po ráně kus nepadne tak tam snad ani nejdete.
Vojta Lorek reaguje 4.4.2012 14:10
Pánové myslím že je zbytečné se tady handrkovat kdo kdy a kam střílí,ono záleží na podmínkách a na tom na co se kdo cítí.Ale téma zní výběr vhodné střely v této výše uvedené ráži,chtěl jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti v této ráži se střelou PTS,Nosler partition a Exergy ???
Martin Sokol reaguje 4.4.2012 13:26
Rána na krk (za slecho) je dobrá rána a spolehlivá pro střelce, kteří už maj něco za sebou a jsou při střílení klidní.Taky někdy takhle střílím, ale jen do cca 40m pokud vím, že když mi kus odskočí s komorovkou a musel bych ho náhodou dohledávat někde v trní atd..To je rána dobrá ve špatném terénu a podmínkách, ale střelec si musí být s tímhle sto pro jist.Sám osobně střílím přední komoru.Jinak na 120m večer na poli vidíte při dobrém měsíci někdy jen pohybující se černé koule s tím, že hlava je tím směrem kam kus jde.Myslím, že na 120m za slecho jste napsal pane Perlík asi trošku blbost.Neříkám když je plně vyjasněno s měsícem a na poli stojí 120kg kus, nebo když je den, ale s vlastní zkušenosti mám střeleno černé dost a mužu říci, že večer na 120m někdy nevíte kde maj kusy chvílema hlavu...a ještě ho trefit za slecho...no nevím..
Karel Perlík reaguje 3.4.2012 23:31
Pane Sedláček, nač si pak nastřelujete zbraň na střelnici na 100m do pětikoruny, když se pak na 50m bojíte střílet na krk nebo za slecho??!! Takové mistry znám ze společných honů, na 30m netrefí ceduli zákaz vjezdu!!! To s flintou ani nelezte do lesa!
Karel Perlík reaguje 3.4.2012 23:23
Pane Romane, zatím se mi ještě nepovedlo jakko-li zmrzačit kus! A i kdyby se mi to povedlo mou blbostí, stále mám dost vysoké % úspěšnosti! Na můj vkus jsem mockráte zažil a slyšel, že střelený kus na jakouko-li komoru nebyl ani dohledán a to i s pomocí psa!!!
Karel Perlík reaguje 3.4.2012 23:16
Vážení kolegové, je pravdou, že na 120m mám pouze jedno větší prase! Ale jsem soudný a zas na každý kus nezmačknu, mockráte jsem pustil prasata bez rány! Stejný názor co máte vy na mě, mám i já na komorové střelce, ale je to myslivecká rána a tradice! Jen jsem touto reakcí chtěl říct, že nezáleží toliko na druhu střeliva, nýbrž na rukou!!!
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 3.4.2012 14:01
...a pokud se pohne, tak o nic nejde, protože je to kus papíru. Tohle střílení na slecho se asi nikdy nevymýtí, to je strašný...už se o tom psalo tolikrát...
Jíří Sedláček reaguje 2.4.2012 22:25
Pane Perlik,takový machry jako vy já moc nemusím Na střelnici budiš,tam se vám terč na poslední chvíli asi nepohne,což u zvěře se tvrdit nedá.A navíc tato rána o použitém střelivu nic nevypovídá.Lovu
Milan Vrána reaguje 2.4.2012 12:34
Pane Perlik, vždy když se našel na nástřelu lízák, nebo fragment čelistní kosti, střelec do té doby tvrdil to samé, co vy. Jestli takhle střílíte prasata na poli na 120 m, klobouk dolů. Tohle si nedovolí ani naši reprezentanti v kulové střelbě.
Milan Jirmann reaguje 1.4.2012 21:03
Karle, ono se Ti to jednou vymstí a budeš běhat po lese a hledat a hledat. Myslím to umístění zásahu. Potom změníš názor. Komora je komora. LOVU ZDAR!!!
Karel Perlík reaguje 1.4.2012 18:27
Lovu, lesu! Jak tu tak pročítám zkušenosti kolegů, nestačím se divit! Lovím zhruba 5 let kulobrokem ZH304 v r.7x57 a střelivo SB SPCE 11,2g a mám sloveno asi 60 prasat (od 10-100kg), kolem 20ks vysoké (3x jelen), dančí i srnčí! Zatím mi odeslo jen jedno 80kg prase asi 60m při ráně na komoru (prostřeleno srdce), jinak všechny kusy zůstaly v ohni!!! Zřejmě nezálezí na střelivu a výkonu ráže, ale dle mého na umístění zásahu!! Střílím na krk a prase za slecho, jak v lese (asi do 50m), tak i na poli do 120m. Ted jsem si pořídil opak. kulovnici 7x64 abych mohl střílet i na poli na větší vzdálenost a nehodlám měnit zvyk s umístěním zásahu! Chce to trochu jistoty a cviku na střelnici a nebudete dohledávat nic! Podívejte se na spolčné hony na černou, kolik padne ran na jeden kus a jak je zdevastován, nedá se z něj nic použít!!! Já mám zvěřinu krásně čistou, při rušení se nehrabu ve všem možném!
Jan Slavětínský reaguje 15.3.2012 06:25
KS 10,5 g od RWS
Mojmír Pretsch reaguje 14.3.2012 17:03
Vyzkoušel jsem v této ráži mnoho střel od různých výrobců a každá ma svoje pro i proti.Taktéž každý bude mít jiné zkušenosti s jedným druhem střeliva než ten druhý.Ja jsem svoji volbu založil na metodě pokus-omyl.A na delší dobu jsem skončil u Hornady SST.Byl jsem spokojený až do té doby,kdy přišlo CD s velkou reklamou na eXergy a já se nechal zlomit a přešel na tyto náboje.V ráži7x64 to pro mě byla další zkušenost,ale tyto střely mě nepřesvědčily abych si je kupoval dále.Převážně lovím černou z deseti kusu zůstali v ohni pouze tři ato jen proto,že jsem je střelil vysoko na páteř.Ostatní mi poskytli dostatek prace pro mojí bavorskou fenu.Nejdále mi odběhli dva kusy selat s váhou do 40kg na vzdálenost okolo 120m s přesnou ránou na komoru.Ostatní do sta metrů.Není to mnoho,ale pořad čtu jak to všechno zůstava v ohni atd.Asi někde dělám chybu.I proto se vracím k Hornady,kde jsem chtěl tvrdší střelu než je SST a tou je Interbond,ale sehnat je v naší republice je nemožné.Proto si je chci začít přebíjet.Až budou zkušenosti napíšu.
Milan Stýblo reaguje 13.2.2012 14:21
Zkoušel někdo z vás v této řáži PTS a Nosler Partition od SB?? Jaké s nimi máte zkušenosti?
Martin Znk reaguje 9.2.2012 18:37
Prominte,omlouvám se,to mělo být na pana Stárka...........
Martin Sokol reaguje 9.2.2012 10:31
Pane Skubal,ja o Geco vubec nic nepsal ani o tom,ze necemu nerozumim
Martin Znk reaguje 8.2.2012 17:48
Lovu,lesu pane Sokol.Já se těm Geco nábojům vůbec nedivim ,jak říkáte ,že tomu nerozumíte.V dnešní době se šetří už na všem a tak je to se všim.Jeden den si koupíte chleba a moc vám chutná .Koupíte ho druhej den na stejnym místě a už tak dobrej neni.Já mám jednoho kamaráda,především dobrého a chytrýho myslivce a ten by na lov (a na jakejkoliv) nepoužil nikdy náboje SaB.Má k nim určité výhrady.
Václav Stárek reaguje 7.2.2012 22:18
Pane Sokol, omlouvám se, ale psal jsem příspěvek pozdě večer a nevšiml jsem si, že jsem odhlášen :o). Ten příspěvek ze 6.2. 22:46 byl můj. Vzhledem k tomu, že střílím v honitbě, kde se vše odevzdává majiteli honitby, musím střílet bez poškození zvěřiny. Proto stále ta zadní komora. Snažím se střílet těsně za plece, ale někdy je prase z úhlu, tak ránu musím posadit více dozadu. Jsou vždy zasaženy játra, minulý rok jsem se střelivem Geco měl 7 kusů černé a všechny v ohni, ale letos ta druhá krabička najednou neplatila. Nechápu to!!! Ta 9g SaB mě láká, ale bojím se, že to budu opět hledat. Při posledním úlovkum kde sele odběhlo 100 m do lesa, raději musel přijet kamarád, protože bachyně u zhaslého kusu hrozila snad 15 minut. Není nad to, když to zůstane v ohni a pěkně na kus vidím :o)
Martin Sokol reaguje 7.2.2012 19:16
Nevím, kdo to tam reagoval, ale SaB 9g slabé na prasata??střižná hrana je střižná hrana, ale SP 9g má možná lepší stop efekt jako ta 11,2 co používám..Nedivte se, že Vám černá utíká 100m když to vše jak čtu střílíte na zadní komoru.Na zadní komoru Vám budou utíkat i po silnější ráži pokud nechytnete plíce..Pokud chytnete plíce tak max do 60m, vyjímky dále.Já osobně střílím prasata na lopatku, protože je u nás těžký terén na dohledávku a mužu říci, že desítky kusů většinou v ohni.Ale divočák je rytíř a i s dobrou ranou dokáže jít daleko až se člověk někdy diví.Používám 7x65R a 270Win.A k těm SaB 9g - Vemte, nastřelte a střílejte těsně za plece, když nechcete rozbít přední plecka a uvidíte co 9g dokáže..za plece Vám to prostřelí tak i barvení je dobré..
Martin Znk reaguje 7.2.2012 15:24
Ahoj Milane,v tom máš zase pravdu, já teda nepatřim mezi teoretiky protože je teorie dycky jiná než praxe ale pro běžného myslivce(nikoliv lovce) je nejlepší univerzální ráže.Přece nebudeš mít deset flint a každá s jinou ráží.Jde jen o to,co lovíš nejvíc.Na těžkou zvěř,na střední a na lehkou jsou velké rozdíly deformace střely,co prostřelí a co ne.Muj strejda jednou střelil srnce kulovnicí 7x57 a nejednou vidí,jak se vedle něco zhaslého těla hýbe.Po příchodu k zhaslé zvěři přišel a zjistil že ten tlak ,vyhodil srnci z těla ven srdce.Nevim teda jaké používal střelivo ale je vidět že i ta 7x57 není v hodná k lovu této zvěře.Dále také záleží jak se uvedená střela po zásahu deformuje a jestli se z ní neodštipují kousíčky střely.A omlouvám se za ty výhrady ,každej víme něco.........lovu lesu
Milan Jirmann reaguje 7.2.2012 09:36
Příteli Škubale, vhodnou střelu nikdy nenajdeš podle toho co je o ní napsáno, papír snese všechno, když výrobce nebo prodejce nabízí. Je to o praxi. A RWS taky nemá jenom střely, kde je spojeno jádro s pláštěm. Já nemám výhrady k lidem, kteří píší z praxe, ti vědí o čem píší, ale k teoretikům. LOVU ZDAR!!!
Martin Znk reaguje 6.2.2012 15:10
Každej použije střelivo dle sebe a dozví se o nich jen čtením ,tak nevim, co má pan Jirmann za výhrady.
Martin Sokol reaguje 2.2.2012 10:53
Myslivci na lov vysoké používají aj SaB a jsou spokojeni..:-)To vypadá, že to je někde z nějakého článku :-)
Milan Jirmann reaguje 1.2.2012 20:32
Martine, to jsi někde četl nebo to máš z vlatní zkušenosti? LOVU ZDAR!!!
Martin Znk reaguje 1.2.2012 19:08
Nejlepšími jsou německé RWS mají spojení jádra s pláštěm a myslivci je používají na lov vysoké.
Vít Kovář reaguje 30.1.2012 22:05
prostřelí,neprostřelí,o to si myslím ani nešlo,ale o to, co teď dělá se zvěřinou SPCE.. na to,abych vyhazoval a vyškraboval takový kusy,jsem zvyklý nebyl..
Martin Sokol reaguje 30.1.2012 15:45
Přesně jak píše pan Jirmann...80kg prasata a větší Vám tato ráže neprostřelí přes plecka, málo případu co prostřelí, ale většinou je kulka schovaná v druhé straně pod škárou.Kulka předá svou max.energii tak nevím co chcete.Sice kus tak nebarví, ale rána přes plecka je většinou v ohni max.30m..a stačí vám bohatě SPCE.Pokud chcete prostřelovat tak miřte jak píše kolega kouse dozadu, ale kus bude o polovinu dál zhaslý s dobrým barvením.Píšu o ráži 7X65R, uplně to samé.Je to tady furt dokola
Milan Jirmann reaguje 30.1.2012 12:18
Chlapi, já už teda nevím co se tady pořád řeší. Mně učili, že když střela neprostřelý kus, tak předá veškerou energii. A o to přece jde. Jinak vím ze zkušeností, že když se používají hodně výkonné ráže, tak na střílení okolo těch 50m, co jsou běžně kupy to není. Kus je sice prostřelen, ale stejně po ráně jde a musí se hledat. Střílejte o kousek dál a budete prostřelovat i s náboji SB. Mluvím o ráži 7x64. LOVU ZDAR!!!
Zdenek Kubal reaguje 29.1.2012 17:50
Zdravím. Používám tuto ráži 33let, jsem s ní spokojený. ted něco o střelivu.Plně souhlasí s názory p, Víta a p. Miroslava. Taky jsem používal SB 11,2 9 , i 11,35. Dříve 11.2 žádný problém, asi před 5-7 lety to začalo.Řekl bych že Siery byli nejlepší. ted používám Geca, jsou přesná, levná , ale na těžší zvěř si myslím, nestačí. Dle mého názoru by měla kule zvěř vždy prostřelit.Chci zkusit Saka, nebo RWS KS, ID, nebo EVO. Ještě ke zbrani. Každá je jiná,ve stejné ráži.Já i syn máme 7x64, když jsme nastřelovli ještě na SB tak jsme se divili tomu jak každá kulovnice střílí jinak.Nastřelení obou na 11,2.Z mé kul. 9 g byla 7 cm pod, a Siera 8cm nad zám. Synovo kul.9g byla 6cm nad ,a Siera 5cm pod.Každá hlavenˇje jiná.Jinak o Gecách píšu jinde. Myslivosti zdar.
jura z reaguje 28.1.2012 09:38
5 let používám 7x64 od SaB 11,2g SPCE k naprosté spokojenosti, černá i třeba liška na 120m.
Miroslav Klon reaguje 27.1.2012 22:02
jestli se můžu přidat tak jsem spokojen se střelou 11,2 spce ,ale můj kolega se stejným nábojem a stejnou ráží naprostřeluje prasata nad 50kg. já zase až nad vyjímky většinu prostřelím a jsem spokojen. toto se mi honí v hlavě,protože se amatérsky zajímám o balistiku, myslím si , že výkon této střely je podmíněn kvalitou hlavně. je to jen můj názor,ale při porovnávání mi to jinak nehraje.
Vít Kovář reaguje 24.1.2012 20:31
lovu lesu,nedávno jsem v jedné diskuzi hájil SB SPCE, Koupil jsem kulovnici od souseda a ten mi k ni nechal cca 100 těchto nábojů,které zakoupil k nové zbrani,stáří skoro 40let. Výborná přesnost,žádná fragmentace,podlitiny,oddělení jádra od pláště,prostě nic negativního,jak jsem z mnohých příspěvků četl. Velké překvapení nastalo,když jsem teď na podzim koupil nové náboje a ulovil s tím pár kusů. Přesné to je pořád,ale ostatní je "prasečina" vše rozbité,podlité,kule úplně roztrhaná,tak nevim..měl jsem smůlu na sérii,nebo to je normální jev? to byla tak razantní změna,že mě přišlo,že olovo není úplně z olova..:-) ,ale musí tam být nějaká příměs a plášť to samé.. Zkusím dle doporučení Geco,tak jsem zvědav.
Ludis reaguje 10.1.2012 09:23
Zdravím, v této táži používám střelu PTS od SB. Dříve jsem také lovil s SPCE, ale nebylo to ono. Lovím zvěř černou a siku. Sika, která je dle mého názoru a srovnání s černou zvěří tvrdší na ránu odchází do 60m po komorové ráně. Černá zůstane buď v ohni nebo do 20m. Barvení je mnohem lepší než u SPCE, kusy jsou prostřeleny. U SPCE tomu tak nebylo.
Petr Kubíček reaguje 10.1.2012 09:03
Moc to rozbité není,záleží na jakou dálku střílím.Na 100m už chytím třeba lopatku a díra tam je na blíže při zadní komoře je výstřel cca 3cm.Samozřejmě záleží jak liška stojí,většinou střílím lišku v mírném pohybu.Když větřila v klidu tak mám ulovené jen 2 ks.
Martin Sokol reaguje 8.1.2012 20:41
Siera je dobra strela.Spce je na srnci drsnejsi to mate pravdu.Muzu se zeptat jaka je siera na lisku oproti spce?Dekuju
Petr Kubíček reaguje 8.1.2012 19:24
Už jsem to jednou psal já jedině Sierru 11,3g.Měl jsem SPCE 11,2g a srnčí to hrozně rozbíjelo.Teď lovím Sierrou a naprostá spokojenost.Lovím vysokou,černou a na srnčí střílím vysokou komoru ale tak abych nechytil hřbet,je na srnčí tvrdší a moc se nerozkládá.Ale není to rozbité a podlité.Myslím že mohu říci že od roku 1978 co lovím už nějaký kus ulovený mám.Lovu zdar.
Martin Sokol reaguje 8.1.2012 18:20
Ja taky nemam uloveny 1kus sparkate jak vy..Ale to ze na plecka pri 8kg srnceti mate vulkanem vystrel jako 5o korunu se stava hodne malo a malokomu.Omlouvam se za chyby pisu to z mobilu.Lovu
Miloš Nejezchleb reaguje 8.1.2012 12:10
Martine výstřel jako padesátikoruna. A hlavně já si myslím, že k lovu srnčat je 7x64 strašně nadupaná no, ale co naplat taky mám zatím jenom jednu kulovnici. A co se týká toho VULKÁNU ZATÍM NEMÁM VELKÉ ZKUŠENOSTI, ZATÍM JSEM S TOUTO STŘELOU ULOVIL NĚCO KOLEM 120KUSŮ ZVĚŘE(SRNČI, ČERNÁ, VYSOKÁ A LIŠKY).A měnit nebudu mě to plně vyhovuje.Lovu zdar
Martin Sokol reaguje 8.1.2012 11:59
Používám střelu SPCE v ráži 7x65R a mám s ní uloveno mnoho kusů černé a srnčí, na tuto střelu nedám dopustit!!
Martin Sokol reaguje 8.1.2012 11:58
Pro pana Nejezchleb: Pane, jak píšete...chtěl bych vidět kdyby jste Vy zasáhnul 8kg srnče tím Vaším Vulkanem přes lopatky co by to udělalo...myslím, že ještě větší maras než se SPCE, já používal Vulkány v 270W a musel jsem je dat pryč.
Martin Sokol reaguje 8.1.2012 11:56
Používám střelu SPCE v ráži 7x65R a mám s ní uloveno mnoho kusů černé a srnčí, na tuto střelu nedám dopustit!!
Jakub Kodeš reaguje 8.1.2012 10:56
Reklamní video na xergy může být klidně pravdivé, ono těch výsledků při střílení na plec a páteř dosáhnete asi s každým střelivem :)
František Bárta reaguje 7.1.2012 21:16
Já teda nevím.Mám uloveno několik desítek srnčí i černé zvěře střelou SPCE 11,2g v ráži 7x57.Většinou selata,lončáky kolem 70ti kg,ale i kňoura a vše bez větších problémů.Teď zkouším eXergy.Chci zkusit jestli je reklamní video pravdivé.
Ladislav Janíček reaguje 7.1.2012 16:34
ja si myslim je SPCE 11,2 není vhodná na těžší zvěř.Ulovil jsem s ní 30 prasat a nebyl jsem vůbec spokojen.Je dobrá tak akorát na srnčí...
kopřiva jaroslav reaguje 7.1.2012 15:55
Naprosto souhlasím s názorem Když je zvíře proti díře... Používám střelu SPCE 11,2 a nedám na ni dopustit.Měl jsem možnost vyzkoušet střelu RWS 10,3 EVOLUTION a ať si ji klidně nechají.Ulovil jsem 11 ks.zvěře srnčí i dančí můžu říci jenom to že nejvíce zážitků měl můj barvář. Lovu zdar.
Jiří Čech reaguje 7.1.2012 15:16
Dovolte mi abych se i já přidal k této diskuzi měl jsem možnost vyskoušet snad všechny evropské značky a to díky tomu že mám přítele který pracoval v koncernu Dinamit Nobel.mám spoustu projektilů vyndaných ze zvěře.Všeobecně naše SB se dost často dělí na fragmenty A i po dobré ráně na komoru SPCE 11,2 černá zvěř odcházela U firmi SB jsem já nejraději poučíval 9 gr poloplášť ulovil jsem stím i všeobecně tvrdší zvěř na ránu jako je muflon,sika,dokonce i svého prvního jelena.Normi mě způsobovali vekou devastaci zvěřiny.U ostatních značek jsem nepozorval větší rozdíli Geko a RWS je asi i zde na světové úrovni a střeli typu TUG,TIG.Jsou sice mimořádně účiné ale dost dělají podlitiny a devastují právo a pokud je jen trochu zasažen žaludek je to srašný.Je to asi 5let neměli u nás jiné střelivo nežli výrobce PMC tak jsem si jednu krabičku koupil účínky asi jako Geko měká střela která se nedělí. Váha kolem 10gr střela breneke ale ta cena mi vyrazila dech koupil jsem si proto ještě sto nábojů této značky a momentálně nejsou nikde k sehnání náboj stál kolem 16 korun ano je to tak.Na veletrhu IWA jsem navštívil stánek této firmi a zjistil jsem že americké komponety se plní v Koreji.Jinak pokod bych měl já nějakým spůsobem určit řebříček Tak šetrná ke zvěřině a mimořádně účina by byla RWS H-mantl.Ono také hodně záleží na Hlavni a zde já mám asi mimořádné štěstí proto že u mojí ZKK je zapotřebí jen výšková korekce.A proto jak říkával náš místní nestor KDYŽ JE ZVÍŘE PROTI DÍŘE JE KÁŽDÁ RÁNA ÚČINÁ.
Petr Pořádek ml. reaguje 7.1.2012 08:06
Jenže Geco je ještě levnější než SB 11,2 :-) Teď jsem na ně přestřelil flintu, ale ještě jsem neměl tu čest je vyzkoušet. Jinak s nábojem 11,2 SB jsem byl spokojenej, co jsem trefil to zůstalo, co jsem trefil blbě mi fena dohledala. Jednu dobu jsem měl půjčenou od kamaráda devítku a ten střílel normu za skoro 100Kč náboj, to jsem si panečku rychle rozmýšlel na co máčknu.
Honza 7x64 reaguje 6.1.2012 23:23
Se střelou SPCE 11,2 mám uloveno celkem dost kusů zvěře,a musím konstatovat,že do sta metrů je to dost účinná střela při dobrém zásahu.Ovšem každý by si měl uvědomit,že někdy se ten dobrý zásah prostě nepovede,i když zvěř stojí třeba krásně na široko na 50metrů.Každý zkušený myslivec mi dá určitě za pravdu.no a v tom případě hraje důležitou roli právě kvalitní střelivo!Osobně střílím Brenneke Tog a jsem nadmíru spokojen.Pravda,co rána to 70kč fuč,ale co jsou peníze v porovnání s co nejkratší dobou trápení zvěře???Na Geco jsem slyšel také chválu.Prý zvěř zůstává většinou v ohni.
Jakub Kodeš reaguje 6.1.2012 18:50
Dobrý den, také jsem používal v 7x64 SPCE 11,2g a zkušenost asi taková, že lovit prakem je účinnější. Zvěř pokaždé odbíhala, dokonce i když jsem ulovil srnce ročka, kdy mu střela prošla přes aortu a vyšla pleckem, přímo přes kloub u lopatky, srnec dokázal odběhnout okolo 60m. A také pokaždé ve zvěřině olověné fragmenty. Kdysi jsem četl , že problém u SB je, že není spojené jádro střely s pláštěm, proto může dojít k ,,rozprsknutí,, střely. A pak ještě jedna informace ale nevím zda je to pravda, že jsou kule magnetické, což poškozuje hlaveň. Nyní používám Geco a jsem spokojený. Samozřejmě jsem amatér a v myslivosti ještě mladé ucho :) takže mé názory neberte smrtelně vážně
Pavel Žalman reaguje 6.1.2012 17:58
Touto ráží,střelou SPCE 11,2 mám naloveno stovky kusů spárkaté zvěře. Srnčí,vysoké,mufloní,černé. S výbornými výsledky. U těžších kusů prostřeluje většinou až od cca 80m. Lovím v horách,proto obzvláště u trofejové zvěře mířím na lopatku. Zvěř zůstává do 50 m. Střílím do 200 m. Na jelení říji používám RWS ID ,tím mohu ulovit těžší zvěř na 300m.
Pepin z Hané reaguje 6.1.2012 12:12
vlastnim ROSLER TITAN 6 v ráži 7x64 používal sem SB se střelou SPCE11.2 tato střela se mi trhala na malé fragmenty a neprostřelovala !!! nyní používám střelivo GECO 10,7 a jsem navýsost spokojen -zvěřina bez podlitin a pokud se stane že neprostřelí tak nalezená střela ma okolo78% zbytkové hmotnosti tudíš ja osobne doporučuji
Miloš Nejezchleb reaguje 6.1.2012 10:44
Já osobně používán Norma vulkán nic jiného jsem nezkusil, ale viděl jsem devastaci zvěřiny po 11,2SPCE a ani mě nenapadlo někdy testovat něco jiného.Nikdo nejsme tak dokonalí, že se vždy zasáhnem mezi žebra a po zásahu lotatky u 8kg srnčete SPCE je to hrůza, tak akorád vhodná pro výkup a né nějakému členu MS jako podíj za odvedenou práci. LOVU ZDAR
Vojta Lorek reaguje 6.1.2012 05:57
Kubo stejný problém jsem měl já se 7x65r neprostřelovalo mi a když jo tak mi zvěř stejně hodně daleko odcházela a když se loví v horách a kus ti po rádě odběhně někde do grapy tak je radost to pak vytahovat,v 7če s tím sice nemám zkušenosti ale skus Norma vulkan používám ho v 8x57 js a jsem s ním dosti spokojen nebo skus blaser cdp nebo rws id clasic geco nebrat dělá to dost velké podlitiny
Jakub Hrobár reaguje 5.1.2012 23:50
Nevím já mám s SB 11,2 SPCE v 7x64 celkem problém u černé větší kus neprostřelila,u dalšího 30kg prase s ránou přes plíce a játra uběhlo skoro 400m a málo barvilo a docela velké znehodnocení zvěřiny, ale na druhou stranu nemám s tímto střelivem nastříleno moc kusů ale i tak budu měnit za jiné :)
Martin Sokol reaguje 29.12.2011 17:51
Přesně tak!Záleží kam namíříš, jak Ti kus stojí a jak daleko střílíš.Mám vyzkoušeno, že čím dál tím lépe.Ale jak říkám 11,2SPCE plně dostačující..Lovu lesu
Miroslav Klon reaguje 28.12.2011 22:56
Uplný souhlas. Reklama dělá hodně. SPCE 11,2g mi dělá službu jako ty nejdražší náboje. Chce to jen mít v hlavě a střílet rozumně. jinak nepomůže ani ta nejlepší značka.
Martin Sokol reaguje 18.11.2011 21:33
Ahoj, vůbec nad tím nešpekuluj.Máš parádní ráži na všechu sparkatu zvěř.Plně dostačující a hodně používaná, klasická od SaB SPCE 11,2g.Používám v 7x65R a naprostá paráda..Pokud nehlediš na korunky tak jsou dobré a mám vyzkoušené Norma Vulkan, RWS Tig,Tug,KS.Ale po mojím špekulování se teď tluču do hlavy kolik peněz jsem za takové střelivo nechal...Zjistil jsem, že SPCE od SaB mi udělá to samé jako zahraniční střelivo.Střílím z 95proc.černou.