ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

otcův srnec
otcův srnec
vloženo: 13.3.2013 15:03
autor: Zdeněk Žák

úlovky (svět)

Sibírsky los - Rusko
Sibírsky los - Rusko
vloženo: 14.2.2017 14:36
autor: mirojevo

trofeje

Kuba a Kubula
Kuba a Kubula
vloženo: 18.6.2019 06:57
autor: Petr Hruška

zvěř v přírodě

Raději nerušit
Raději nerušit
vloženo: 13.4.2015 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

 Milenky mého mysliveckého dědu a přítele v jednom...
Milenky mého mysliveckého dědu a přítele v jednom...
vloženo: 3.4.2013 21:26
autor: František Mlčoch

fotopast

....
....
vloženo: 19.7.2016 23:14
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

JELEŇ
JELEŇ
vloženo: 29.2.2012 16:43
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233270 fotek (27 dnes)
  • 7955 videí (1 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8875 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748814 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3292464 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56441 hlasování videí (0 dnes)
  • 37640 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Diskuze

škody černé zvěře v zemědělství

Vašek Vrtělka vložil 26.2.2013 12:43
Zdravím, která organizační struktura černé zvěře způsobuje největší škody na zemědělských kulturach, zkušená tlupa, mladá odstavená selata nebosamotářské kusy? zajímá mě Váš názor.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
karel zvářal reaguje 3.9.2013 21:31
Kamarád má na pozemku zvěřní políčko, loni měl turkyň, letos směsku pšenice, oves, slunečnice. Stěžoval si (letos), že mu na to nic nechodí. Také jsem se divil, že prasata hned po žních obcházela okraje a klásky mizely na očích, ale políčko, u kterého je kazatelna, nechávala bez povšimnutí. Dnes jsem to obhlédl a situace je úplně jiná. Napadly nejen políčko, ale i nově zasetý ozim. Dotyčný farmář není dvakrát šikovný agronom, nasel to v pásech, kde má dvojnásob zrna, vedle jsou pásy prázdné... Teď po deštích to prasata přeryla a vypadá to skutečně "jak od prasat". Nedávno se kamarád rozčiloval, že za ním došel pasekář, prý si půjde stěžovat na úřad, že mu prasata rozryla zahradu a louky. Ten je z toho nepříčetný, protože sedí prakticky stále, zatímco druzí čekají na příděl doma... Až za ním přijde tento farmář (skoro soused), tak to asi nepřežije. A to je začátek září, nechci to vidět na konci zimy, co na to řekne pojišťovna...
Pavel Štěrba reaguje 5.5.2013 08:19
Jo máš pravdu X-kurvínku, mi co makáme, platíme daně, zdravotní a sociální, nestojíme společnosti ani za ten prasečí prd. Za to ty tvý cigoši kam vlezou, tam jsou VIP. Nic dělat nemusí, kromě bordelu a všechno mají za dara. Jedna černá holt škodí v zemědělství a druhá ve státní pokladně.
Radek Pintner reaguje 4.5.2013 10:39
Jen jestli mu jí v lese tu prdel někdo nevojel a teď mu to chybí.Jaro je holt jaro.
Martin Hrubý reaguje 4.5.2013 08:33
Stojí vám za to, se s tím pitomcem Janem dohadovat, je to zamindrákovanej blb, kterému někdo v lese nakopal prdel.
Pavel Štěrba reaguje 4.5.2013 07:07
hyenismus
Pavel Štěrba reaguje 4.5.2013 07:06
A dobře by jsi udělal ty černá tlamo. Zašili by tě za nedovolený ozbrojování, krádež a hienyimus možná by ti k tomu přišili neposkytnutí první pomoci a pytlačinu a šel bys bručet do báně k ostatním gumovkám.
Josef Voborník reaguje 3.5.2013 23:57
Jane x, staré české přísloví říká "podle sebe soudím tebe" - a co se týče toho, kdo tu bude chybět, tak si buď jistý, že ty jsi tady nechyběl vůbec nikomu !
Aleš Pastorek reaguje 3.5.2013 23:22
Kde jsi byl, ty přičmoudlá dylino ze Sudet......Takový tady byl od tebe klid.......
Sojka reaguje 31.3.2013 17:09
Jo,jo, ja ted vykopal z chalupy mladyho, aby sel opruzovat souseda dceru, neni nad chvili klidu :-). M
Děda z lesa reaguje 31.3.2013 16:48
Milane, díky. Před chvílí jsem "vykopal" z chalupy vnoučata, tak trochu relaxuji...
Sojka reaguje 31.3.2013 16:46
Dedo z lesa, zdravim a takove ty kecy kolem :-). MS
Děda z lesa reaguje 31.3.2013 16:39
Asi už píši dlouho... 16:37
Sojka reaguje 31.3.2013 16:33
Ale jiste, to máme kazdy postaveny jinak, nekdo se specializuje na srnci a vrcholny zazitek je pro nej srnci rije, nekdo na cernou, nekdo na drobnou. Ono taky mezi nami priznat ze nekdo chodi s oharem na nahanky na cernou se jaksi nehodi ze? Jen tak zlehka bych mohl pripomenout nejaky ten paragraf. Me to treba s nk netrapi, lovim s nim. ale verejne se chlubit tim, jak porusuji zakon me pripada docela drsny. Ale jak jsem rek, ja tomu moc nerozumim. Ms
Leon Zumr reaguje 31.3.2013 15:59
Já moc velký fanda nejsem raději mám drobnou i když mám větší lovecký zážitek když ulovím černou se psem
Sojka reaguje 31.3.2013 14:46
Pane Zumr, ale urcite, nejake urazky me ani nahodou neprisly na mysl, jen diskutujeme k tematu. Ja jsem fanda na cernou zver, tak jsem si dovolil prispet svymi komentari, ale samozrejme chapu, ze nekteri experti tomu rozumi lepe, tak to berte ciste jako muj subjektivni nazor, vite, ja tomu zas tak moc nerozumim, jenom sem obcas videl prase:-) a muj pes se prasat boji-:). M. Soukup
Leon Zumr reaguje 31.3.2013 14:26
tohle video je podle mě docela zajímavé http://www.mudramax.cz/cz/v/Ukazkyz-novych-dilu/25.aspx
Leon Zumr reaguje 31.3.2013 14:23
asi určitě pane Soukup ale aspoň dokážeme bez urážek o nich debatovat co je tady většinou rarita.Předloni jsem měl možnost několikrát pozorovat tlupu asi 8 kusů kolem 60-80kg co dokázali v pšenici to bylo jako když projede parní válec dva kusy se mi povedlo našoulat a ulovit pak zmizeli
Sojka reaguje 31.3.2013 13:59
Zumr- asi máme kazdy jine zkusenosti. Ale je to jiste velmi individuelni v zavidlosti na typu honitby, podminkach atd. V kazdem pripade bych doporucil drzet se metodiky pro vypocet skod zveri tak jak byla publikovana. Pro nektere pod jejich rozlisovaci schopnosti. Ms
Leon Zumr reaguje 31.3.2013 13:34
tenhle nedělá velký jámy nevím co mu tam chutná udělá rygól kolem panelky a jenom sebere louku povrchu ale asi ho to baví protože je schopný převrátit 20-30 áru najednou a když má náladu tak si vyžene nějakýho turistu na strom a zase zmizí jak duch :D loni jsem si ho prohlížel několikrát přes puškohled ale ta elektrika je drahá tak jsem ho pustil :-))
Sojka reaguje 31.3.2013 12:22
Pro vetsiho knoura je typicke ze udela vetsi jamy :-), pokud nekde ryje bachna se selaty, loncaci atd., je to obvykle jen strzene od povrchu. Vetsi knour si da v takovem pripade zalezet :-). Tento druh poskozeni zem kultur ma vetsinou vyznam u TTP, nekdy je to skoro na zapadnuti traktoru :-). V kukuricich se obvykle starsi kusy pohybuji s eleganci jim vlastni, sem tam si polozi stonek a oberou klasy. Selata naproti tomu, kdyz jim bachna polozi stonek, tak diky hastereni a kompetici o prijem potravy toho vic znici nez ve skutecnosti spotrebuji. Ty tzv. tankodromy jsou mozna markantne viditelne pobytove znaky pro laiky co mají strach o elektromer, ale z hlediska skutecne realnych skod na zem plodinach (coz byl puvodni dotaz) nejsou vyznamne. Ms
Ivoš Pařil reaguje 31.3.2013 11:39
Podle mých pozorování jsou škody od dospělých kňourů něco mezi tím co píše pan Soukup a pan Zumr. Někdy o nich ani nevíte že je v revíru máte a jindy když najdou něco atraktivního tak si dají hodně záležet, abyste o nich věděli. Když jsem chodili hlídat zasetou pšenici po kukuřici tak jsem se nestačil divit co dospělý kňour dokáže za noc udělat za škody. Pásl jsem ho celou noc a podle poučky že dospělé prase škodu neudělá jsem ho nechal odejít a ráno jsem se doslova zhrozil. Jen tak mezi řečí, sousedi prohráli soud se soukromým zemědělcem vyšlo je to na 130 000 + soudní náklady + musejí doplatit vrácené dotace. A už se začínají ozývat další zemědělci v okolí. Tak uvidíme jak to vůbec všechno dopadne......
Leon Zumr reaguje 31.3.2013 11:18
škoda že jsem nenafotil ten tankodrom co v lednu dokázal za noc jeden kňour 150-200kg stopa větší jak moje dlaň když mu něco zachutnalo na louce
Radek Vyhlídal reaguje 31.3.2013 09:29
S těmi velkými kňoury je to pravda. U nás procházejí pravidelně dva roky dva kusy, jeden 160-180, druhý 130-150. Sem tam rýpnuté v louce. Ti kňouři jsou více v pohybu. Podobné to bude na poli. Pokud tam přijde kavalerie - rudl 15 a více kusů, bachna selata občas umravní, ale škody budou vzhledem k počtu. Samostatná selata bez bachny - to je partička puberťáků bez zábran, něco na tom asi bude.
Sojka reaguje 31.3.2013 08:07
I po tech letech me odbornost nekterych takydrzitelu LL porad prekvapuje :-):-). MS
Leon Zumr reaguje 31.3.2013 01:54
víš co projede elektriky v mrazáku než se sežere :-)))
Jiří Wenzl reaguje 31.3.2013 01:24
Souhlasím - pokud nimrod po spatření metrákového kňoura v oblilí okamžitě udělá "bum", tak ten už žádnou škodu neudělá.
Sojka reaguje 30.3.2013 13:39
Budete se asi divit, ale slusny knour(100+) neudela skodu temer zadnou. Zkuste je nekdy pozorovat a ne hned udelat bum. M.Soukup
Jiří Wenzl reaguje 30.3.2013 13:06
Můj názor je, že největší škody nadělá nejobjemnější organizační struktura. Například 3 dvoumetrákoví samotáři určitě nadělají více škody, než 3 osamocená selata. Je rozdíl, jestliže je obilí sklízeno kombajnem, anebo srpem. Jsem si ovšem vědom, že s tímto názorem kulovnici nevyhraju.
Sojka reaguje 30.3.2013 12:31
Mám vypozorovane, ze nejvetsi skody nadelaji selata bez bachny. M.Soukup
karel zvářal reaguje 30.3.2013 12:19
Asi tam funguje přímá úměra, samotářský kus toho moc nezmůže.
Radek Vyhlídal reaguje 30.3.2013 10:40
Jak je hlad, chuť a potravní nabídka, tak jí každý, kdo může.
Jiří Hubka reaguje 29.3.2013 22:18
Taky se mi zdá
Petr Pořádek ml. reaguje 29.3.2013 17:50
Za názor pak vyhraješ kulovnici a s tou si to pak vyzkoušíš v praxi :D
Erika Doležalová reaguje 29.3.2013 17:31
Do soutěže? :-)