ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
12 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

dobrý vietor
dobrý vietor
vloženo: 11.9.2019 09:25
autor: Miroslav Haško

úlovky (svět)

Prvý medveď sezóny
Prvý medveď sezóny
vloženo: 17.9.2018 06:58
autor: mirojevo

trofeje

Na vždy spolu III.
Na vždy spolu III.
vloženo: 22.2.2020 09:00
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Raději nerušit
Raději nerušit
vloženo: 13.4.2015 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

Nové zapažbení lankasterové jednušky Nowotný,moje práce.
Nové zapažbení lankasterové jednušky Nowotný,moje práce.
vloženo: 27.9.2019 20:25
autor: Stanislav Satoria

fotopast

...
...
vloženo: 23.1.2012 15:53
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

.S.
.S.
vloženo: 24.1.2013 18:02
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 191773 fotek (54 dnes)
  • 6798 videí (0 dnes)
  • 328 odkazů (0 dnes)
  • 5079 inzerátů (2 dnes)
  • 316 diskuzí (0 dnes)
  • 616050 komentářů fotek (249 dnes)
  • 12584 komentářů videí (0 dnes)
  • 2706845 hlasování fotek (840 dnes)
  • 52669 hlasování videí (0 dnes)
  • 33299 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 24 online

Připomínky a názory
Diskuze

Spoléčné naháňky a pojištění

Vlasta Hadr vložil 8.6.2020 19:32
Na poslední schůzi MS nám bylo oznámeno že pro letošní rok budou veškeré naháňky zrušeny z důvodu že valná většina MS členů není pojištěna u poj. HALALI tudíž nejsou pojištěny ani naháňky Je zřejmé že členové výboru MS profitují z pojišťovny HALALI a tím nás chtějí donutit přejít do této pojišťovny - tak se táži zda toto tvrzení se zakládá na pravdě a má právní opodstatnění a jak se proti tomu bránit vždyť jsme již pojištění ze zákonné povinnost pro výkon práva myslivosti V.H.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Vlasta Hadr reaguje 12.6.2020 09:28
Pánové a kolegové děkuji za ve slušnosti vedenou rozpravu bez urážek a emoci----- Ono v globále se nejedna jen o naháňky ale o všechny společné akce kde jsou používány zbraně. Řešení je jak bylo předesláno připojistit se a peníze vybírat při nástupu od těch co nejsou o HALALI--- U nás toto rozhodnutí vyvolalo dost emocí sdružení se snaží ovládnout rodinný klan který si prosadil do sdružení nového člena a zároveň do vedoucí funkce ve spolku zřejmě s tím že bude skákat jak budou pískat. Je fakt že mnohým z nás naháňky vadí s tím že černá není v klidu a honí se jen kde oni dovolí.
Sojka reaguje 11.6.2020 05:25
Pokud tomu tedy dobře rozumím, tak ti, co se důvěřivě spoléhají na 80% členů pojištěných u Halali, aniž by se seznámili s podmínkami a nenahlásí počet účastníků, psů atd., tak stejně nedostanou nic :-).
miloš matras reaguje 11.6.2020 00:01
Dá se pojistit u ČMMJ samostatně hon, takhle jsem to udělal předloni, bez ohledu kolik je členů u ČMMJ. ( u nás já +3) Aby nedošlo k podvodům nahlásí se ráno tel. počet účastníků. Informace by určitě věděli na vedení Halali. Pokud nedošlo během roku a půl ke změně.
Jan Nový reaguje 10.6.2020 19:14
jak psáno níže, pokud je 80 % v Halali, pak všichni (i honci a pod.) zapsaní jako účastníci spol.lovu jsou pojištěni. Dá se smaostatně pojistit spol.lov, má to podmínky v zaslání seznamů a pod. Pokud není počet 80% v Halali, tak každý je pojištěn ze své pojistky(při spol.lovu-akci), nevztahuje se na honce a psi
Víta Čechovský reaguje 10.6.2020 16:27
Princip všech pojistek je takový, že pokud nic neporušíte tak se nikdy nic nestane. Pokud něco porušíte tak se něco stane a pojišťovna nic nevyplatí protože jste něco porušili, nebo vyplatí a bude to tvrdě vymáhat potom kdo něco způsobil. Mluvil jsem s jedním klukem, který spadl z posedu, a zlomil si klíční kost, ruka v gipsu 6týdnů, neschopnost v práci 2 měsíce a plnění od pojištovny Halali 2000kč takže výše plnění je vždy otázka jestli má vůbec nějaké pojištení smysl - skoro bych řekl že by to měla být základní otázka.
Bernard reaguje 10.6.2020 13:55
Jejich požadavek pravděpodobně vychází z toho, že pokud je pojištěno minimálně 80% členů spolku u Halali, pak jsou pojištěni i účastníci na společných akcích spolkem pořádaných. Pojistku na společné akce lze uzavřít i bez členství v ČMMJ. Jako u každé pojistky, je v případě pojistné události samozřejmě otázkou výše plnění.
Sojka reaguje 10.6.2020 11:40
Jistě, každý držitel LL musí být pojištěn ze zákona. Taky bych doporučoval, v případě že budete uvažovat o tzv. pojištění naháňky, se seznámit s podmínkami tzv. pojištění naháňky (zasílání seznamu účastníků, psů atd.) a dále pak zejména s výší reálného pojistného plnění (pes,úraz, úmrtí) :-). Ale třeba se ozve někdo, kdo udělal praktickou zkušenost s pojistným plněním v případě nastalé pojistné události při tomto pojištění :-).
Vlasta Hadr reaguje 10.6.2020 11:06
Nežli jen s vámi souhlasit pokud jsem již ze zákona pojištěn nevidím důvod proč naháňky znovu pojistit je fakt že HALALI a ČMMS jsou provázány proto ne ní divu že opět rostou tlaky na znovu zavedení povinného členství v ČMMS z odkazem na jakousi stavovskou čest a povinnost..
Lukáš Havlíček reaguje 9.6.2020 19:48
No já myslím, že je to nějaké celé pomotane. Pojišťovna Halali vám společný lov pojistí za litr na den a je jí úplně jedno jestli někdo členem ČMMJ je nebo není. Takže pánové vám asi trochu lžou.
Sojka reaguje 9.6.2020 12:18
Ne, žádné právní opodstatnění to nemá. Je to jen obvyklá snaha ČMMJ jak prostřednictvím hloupých docílit zvýšení příjmů z pojištění.
Vlasta Hadr reaguje 8.6.2020 19:35
Čekám slušnou a konstruktivní diskusi V.H