ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Mámy zlatý srnec
Mámy zlatý srnec
vloženo: 26.5.2015 09:14
autor: Ondřej Bakule

úlovky (svět)

Čarovné augustové ráno.Srnec 8 r.
Čarovné augustové ráno.Srnec 8 r.
vloženo: 30.8.2020 17:39
autor: hubertushk

trofeje

Lednový
Lednový
vloženo: 13.1.2018 18:43
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Zatoulané
Zatoulané
vloženo: 2.11.2017 09:01
autor: Děda z lesa

zbraně

Kulový troják Merkel
Kulový troják Merkel
vloženo: 6.1.2019 03:40
autor: jan chadt

fotopast

...
...
vloženo: 6.5.2018 07:41
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

Muflón
Muflón
vloženo: 8.2.2019 17:38
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 232880 fotek (0 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8867 inzerátů (0 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748204 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289170 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56415 hlasování videí (0 dnes)
  • 37585 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Diskuze

Srnčí rarity

Martin Hálek vložil 4.12.2013 15:20
Dnes jsem viděl pohromadě tři srnce - všichni tři byli raritní, protože měli jen po jednom parůžku. Jedná se o honitbu ve středních Čechách, jak jsou na tom ostatní honitby?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Josef Voborník reaguje 9.11.2014 09:10
Odsrřel kusů s vadným či "raritním" parožím z hlediska zkvalitnění chovu srnčí zvěře v dané oblasti skutečně nemá sebemenší význam - snad jen u paličkářů, kteří jsou zpravidla i hmotnostně podprůměrní. Podle paroží selektujeme srnce na chovatelských přehlídkách již po mnoho desetiletí, ale kritériem pravdy je praxe a ta nám ukazuje, že to žádné výsledky z hlediska zlepšení kvality genofondu v dané oblasti nepřináší. Hlavní důvod k lovu "raritních"¨srnců je ten, že taková trofej se dobře vyjímá na zdi, na CHP nesklidí v žádném případě kritiku a většina z nás při potkání takového srnce v honitbě svou pozornost zaměří na to, abychom našoulali či "vyseděli" a přelstili právě tento konkrétní kus. Tak tomu bylo, je a bude. Ovšem kritéria, podle nichž se běžně hodnotí ulovení srnci na přehlídkách jsou dle mého názoru pro zlepšení úrovně chovu srnčí zvěře až druhořadá. Daleko větší význam má důsledný průběrný lov slabé holé zvěře, udržování přiměřeného početního stavu a kvalitní přikrmování. A tam máme největší rezervy. Co nám je platné sebekvalitnější seno v krmelci, když pro výživu srnčího je daleko důležitější dostatečné množství jádra, případně speciálních granulí. To skutečně vede k celkovému zvyšování průměrné hmotnosti zvěře v dané oblasti, jak o tom psal např. Sedlář a další autoři - ale ruku na sedce, které MS má na takové ideální krmení dostatek finančních prostředků ?
Miroslav Zajíček reaguje 13.12.2013 23:08
Nebožtík Líbino děda vždy říkával:"Kde je chlup,tam je chuť!A kde je to hladký,tam je to sladký!"Tak abys nedostal cukrovku!P.S.Sice to říkával,když jsme pařili prase,ale člověk nikdy neví....
Miroslav Zajíček reaguje 13.12.2013 17:22
..latentní pedofile!
Pavel Štěrba reaguje 13.12.2013 08:05
...neandrtálec...
Miroslav Zajíček reaguje 12.12.2013 22:40
K tomu níže:jeden známý říká,že vyholená 3,14ča je jako vypíchlý voko!:-)))
Pavel Štěrba reaguje 12.12.2013 18:16
Anička si o něj řekla sama a navíc dáma má přeci přednost. Ale po něčem se Vám mrknu. Nestačil by raritní bulkař?-:)) Ubytuju vás oba na lovecké chatě. Je tam jen jedna společná ložnice. Ta místnůstka už něco zažila-:)) tak vás ta její atmosféra určitě chytne-:))
Pavel Štěrba reaguje 12.12.2013 07:31
Správně, jinde už by to bylo proti dobré morálce.
Pavel Štěrba reaguje 12.12.2013 07:16
...dneska je ta chlupatice už taky vlastně rarita-:)
Pavel Štěrba reaguje 12.12.2013 07:06
Já myslel, že v Březnu má říji jezevec...
Pavel Štěrba reaguje 12.12.2013 07:03
No jo, sotva přijde řeč ne válení se na mezích, tak se objeví Zajíček a Jezíková-:)) Hele Míro, v sobotu u tebe budu raritní (střízlivý) myslivec-:)) Jo a k té muflonce, mohl jsem střelit berana, ale já mam raději holou...-:)))
Miroslav Zajíček reaguje 11.12.2013 21:45
PéŠko,neválej se po zemi,šetři se na sobotu,čuníci se namnožili tak,že už hnízdí i na smrkách,nejen na dubech,jako dřív!V sobotu jim vyprášíme kožichy,možno i nějaká srnčí rarita padne!To ale svedeme na naše teriérské bestie,neboj.Koukej se dát do soboty do cajku,já už se rozchlastávám...
Pavel Štěrba reaguje 11.12.2013 17:55
...pravda, včera jsem ležel na mezi, když jsem lovil muflonku. Kde jsou ty časy, kdy jsem na mezích .... (četl poezii)..-:))))
Pavel Štěrba reaguje 11.12.2013 12:19
...ten asfalt bych si dneska snad dal i s chutí. Od rána piju zázvorový čaj na rýmu a nikomu ten driják nepřeju-:))
Pavel Štěrba reaguje 11.12.2013 07:00
Taky jsme měli takovou ještěrku v láhvi a musím říci, že po vypití tekutého obsahu došlo i na konzumaci té ještěrky-:))
Josef Voborník reaguje 11.12.2013 00:07
Do lihu, do lihu - ale kdo by to potom pil ? Mohu ubezpečit, že kořalka, obsahující naloženou ještěrku, byla velice chutná, rozhodně lepší, než Jelcin a Stalinovy slzy i když na těchto nápojích také neshledávám nic špatného, neb po jejich vypití byl smutný pohled na prázdné lahve bezprostřední příčinou toho, že v poslední lahvi, kterou jsme měli, nakonec zůstala ještěrka nasucho.
Pavel Štěrba reaguje 9.12.2013 17:18
Nebo by na těch Galapágách zůstal na věky.
Josef Voborník reaguje 9.12.2013 10:17
Aničko, nemyslím, že jde o různé druhy - jde pouze o subspecie druhu jediného, jehož spolehlivým, i když ne vždy na první pohled patrným znakem, je syndrom tzv. tulení nemoci.
Pavel Štěrba reaguje 9.12.2013 07:18
Váš slovenský darmolez hnízdí pouze ve výškách? Divné! Náš český darmošlap zahnízdí kde ho napadne....
Martin Hálek reaguje 8.12.2013 20:00
U Vás možná, u nás samičky línají a samečci přepeřují, takže darmolez zatím nehnízdí.
Jiří Novák reaguje 7.12.2013 19:37
Jestli ti ten superparoh roste odspodu,budeš vyhlášenej rariták romulus kanis penis.
Jiří Novák reaguje 7.12.2013 19:24
To víš že je to rarita Hurvínku,když ti Aranka nasadila superparoh...))))
Josef Voborník reaguje 7.12.2013 12:31
Ale občas v období, kdy má shozeno, mu hrozí nebezpečí, že si ho Surio Mario a jeho spoluobčané popletou s kůrovcem, kterého běžně loví pro přípravu speciálního guláše.
Miroslav Zajíček reaguje 6.12.2013 19:14
Pavle,Martin má pravdu!Ještě bys ho pak musel uměle odchovávat a vypouštět(což by ti jako lesákovi jistě nedělalo problém:-)),ale třeba by tě pak honili eko,protože by možná ztratil hnízdní pud atd.|Tak raději neriskuj,vesele krm hnačkoviny,ať má ten brouk s klikou roh jak narval.
Miroslav Zajíček reaguje 6.12.2013 18:30
Štěrbý,nediv se !Klikoroh se odstěhoval na Moravu,neb je tam žaludový žír.On se totiž jmenuje borový jen proto,abychom na něj z EU dostali dotace.Ona totiž EUnda na naše žaludy prdí...
Martin Hálek reaguje 6.12.2013 18:26
Jiří, něco podobného, co se tady teď odehrává, byl můj původní záměr:))
Martin Hálek reaguje 6.12.2013 18:25
Pavle, nech prozatím lov klikoroha jen na MS a MH, čas ukáže. Aby jsi se nedostal pod minimální stavy a do maléru.
Martin Hálek reaguje 6.12.2013 18:22
No a už se tady ta "sebranka" opravdu kompletuje, ahoj hopodáři Míro:)), už chybí opravdu jen ten nejzasvěcenější:))
Miroslav Zajíček reaguje 6.12.2013 18:04
Martine,zdravím tě,jen ty jsi tu chyběl!Srnce je opravdu lepší střílet v zimě,zvěřina se nekazí a ostatní ti nezávidí trofej(byť by zlatá byla)!
Jiří Lengyel,starší reaguje 6.12.2013 18:03
To se pan Hálek diví,takovou diskuzi jistě nečekal,ale bavím se......
Pavel Štěrba reaguje 6.12.2013 16:51
Je to nějak divný, u nás zase uschly verpány. Všechny. Jak jste na tom u vás s lovem klikoroha borového? Já jsem rozdal povolenky už před měsícem, ale ještě se neulovil ani kus. Dokonce ho ani nikdo neviděl.
Martin Hálek reaguje 6.12.2013 13:31
Tak, srnčí rarity jsme vyřešili, vystačili jsme si i bez odborníka na slovovzatého. A co modříny, taky u vás uschnuli? U nás všechny, do jednoho. Dneska jsem tři sundal, co s nima bez jehličí...
Jiří Lengyel,starší reaguje 6.12.2013 10:50
Vy jste volové-?.))))
Pavel Štěrba reaguje 6.12.2013 07:45
No víš Martine, zkusím mu dát ještě šanci. Myslím že když ho přestanu přikrmovat, tak bude mít za rok o 5 kg víc a minimálně bronz osmeráka. A kdybych si to rozmyslel, tak lov srnců je stejně nejlépe provádět v zimních měsících, tak mám ještě času dost. A když ho ulovím až v březnu, tak bude mít čistou zvěřinu bez běle-:))
Martin Hálek reaguje 5.12.2013 22:19
Tos ho nechal odejít? Bez paroží, říje není, nemá tam co dělat:))
Pavel Štěrba reaguje 5.12.2013 22:07
To nic není, srnec s jedním parůžkem, já dneska viděl srnce co neměl žádný. Zřejmě bude příčina v přikrmování, bylo to totiž u krmelce kde byl v korýtku oves a sůl. Zítra to dojdu zlikvidovat!!
Žaloudek Josef reaguje 5.12.2013 19:05
Pro eurohorn: Asi máte pravdu dohledal jsem to ve starých knížkách po pradědovi.Capreolus unicornis zvláště jeho poddruh Rhinoceros,byl významným především pro velké množství zvěřiny po ulovení.Ovšem ve své době byl problém s výkonností lov.zbraní,takže ho nebylo jednoduché ulovit,neboť nedocházelo k prostřelení těla.Bylo to tak né?
Žaloudek Josef reaguje 5.12.2013 16:11
Tož chlapy,to bude asi nějaká nová choroba a šíří se to velmi rychle.Já dneska taky viděl srnce jen s jedním parůžkem.Takže to je jasný u nás na Vysočině je to taky.Hlavně aby to nebylo přenosné na lidi,abychom někteří z nás neměli hlavu k jedné straně.Jinak pro kolegu M.Hálka.posílám bodík
Martin Hálek reaguje 5.12.2013 12:05
Kolegové, cílová skupiny tohoto vlákna byl někdo úplně jiný, kdybych hned napsal, že jeden kus měl zrkadlo biele, druhý žlté a třetí čierne, bylo by to hned jasné. Omlouvám se všem slušným. Jinak uvádím, že nejsem lovec - možná se mýlím, ale nějak se jako myslivec neztotožňuji s názvem lovec. LL mám třicet let...:))), v pátek jsem našel srnčí shoz s pořadovým číslem 290..., čekal jsem spíš nějaké zaručené vysvětlení od Joža::)), přeji všem slušným myslivcům pěkný den:))
Děda z lesa reaguje 5.12.2013 11:41
Martin Hálek uvádí, že není myslivec, je třeba trochu shovívavosti... Ale znám "myslivce", který neví o vývoji parožení vůbec nic (koupený lístek).
Jiří Wenzl reaguje 5.12.2013 10:57
Kdeže srnci v období shazování parůžků - raritní je pouze tento dotaz;-).
Martin Keller reaguje 5.12.2013 06:54
Martine ono to bude tak jak píší kolegové u nás se tedkom vyskytují taky raritní srnci :-) Srnci v tuto dobu shazuji parůžky. Ale asi nejsi myslivec. Tak se ptáž z nenznalosti :-)
Lubomír Černý reaguje 4.12.2013 22:49
Martine,jak píší kolegové,v tuto dobu na tom budou všechny honitby obdobně.Dnes mi také přišel ke krmelci srnec,nechal mi tam jeden shoz a odběhl jako raritní))
Jiří Lengyel,starší reaguje 4.12.2013 20:37
Martine,kdy a kde jsi viděl ty "raritní" srnce?
Jiří Novák reaguje 4.12.2013 19:58
Martine.......jako for je to dobrý....
Děda z lesa reaguje 4.12.2013 16:21
Je tak, také vídávám na jaře dost jelenů s jedním parohem a nejsou to rarity. Silný jelen po shození jednoho se snaží okamžitě zbavit druhého, neboť jej tíží k jedné straně. Slabým jelínkům tento akt až tak nevadí a shodí druhý paroh třeba až za pár dní... - Stejné je to u srnců, dokáží nosit jen jeden parůžek několik dní ( a teď je ta doba) - nejedná se o raritu. Uvidíte, že v létě už to neuvidíte...
Jan Mikyska reaguje 4.12.2013 15:58
Obávám se, že to byli srnci se shozeným parůžkem, jinak běžní srnci. Najdi jejich shozy a uvidíš.
Martin Hálek reaguje 4.12.2013 15:41
Nikdo?