ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kamarádův daněk
Kamarádův daněk
vloženo: 1.2.2012 17:48
autor: Břetislav Halama

úlovky (svět)

Bezoar Ibex - turecký démon III.
Bezoar Ibex - turecký démon III.
vloženo: 8.3.2016 08:21
autor: Radek

trofeje

pan srnec
pan srnec
vloženo: 3.3.2012 13:53
autor: luděk skácel

zvěř v přírodě

Liška v oboře
Liška v oboře
vloženo: 2.6.2020 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 8.1.2016 11:48
autor: jirka krbeček

fotopast

..tady hlídám já..
..tady hlídám já..
vloženo: 10.8.2016 18:19
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

Dvojka ;)
Dvojka ;)
vloženo: 6.3.2015 18:47
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233402 fotek (3 dnes)
  • 7960 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8894 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749130 komentářů fotek (12 dnes)
  • 12933 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294020 hlasování fotek (25 dnes)
  • 56454 hlasování videí (0 dnes)
  • 37660 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 4 online

Připomínky a názory
Diskuze

Srnec- srnčí

Patrik Dvořák vložil 22.2.2012 19:25
Ulovili byste pravidelnýho osmeráka , stáří 3-4 roky???
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
karel zvářal reaguje 2.5.2016 12:01
V noci jsem se vracel dom na skútru a i při pomalé jízdě jsem měl problém vyhnout se srnčí. Asi na sto metrech, nejdřív jeden kus, v zápětí dva. Šli od louky, na druhé straně od lesa jsou odpuzovače. Byli jimi tak "fascinováni", že trčeli nehnutě na asfaltu a i přes zatroubení jen neochotně odskočili. Být to nějaké žihadlo, pěkně mu to pomačká předek. Nevím, nevím... jestli takto nainstalované to někde nepůsobí spíše kontraproduktivně.
karel zvářal reaguje 3.4.2016 19:43
Včera jsem bloumal kolem statku, kde jsem vyrušil srnce a ten se jal pobekávat. Za chvíli se přidal druhý a hned třetí. Komické bylo, jak ozvěna bekání vyvolávala ozvěnu, odrážející se od zdí samoty cca 300 m vzdálených, což srnce podněcovalo ještě k silnějším projevům. Takový koncert jsem ještě neslyšel.
karel zvářal reaguje 17.9.2015 16:56
Když jsem ještě chodil kolem puštíků, vždycky mě zaujalo srnčí hrabánkování pod stromy s vyvedenými (ksíkajícími) mláďaty. Jejich pískavý hlas srncům připomíná srnčí hlasy a na tento podnět vznětlivě (teritoriálně) reagují. Podobně se projevuje i u budky s mladými sýkorami, keré rovněž svým celodenním pískáním ho svým způsobem zneklidňují a nutí označovat si své stávaniště. Tady vytvořil dokonalý zahradnický záhon, kde se napršená voda může zasáknout.
Pavel Štěrba reaguje 24.5.2013 20:28
Holt jiný kraj,jiný pytláci
Jari Valasek reaguje 24.5.2013 12:49
nalez je ze skotska,kde jsem nasel na jednom miste pozustatky asi 10 kusu srnciho,vsechny nalezene lebky s vyjimkou tehle byly cele,jen tahle byla urezana napul,sam tomu nerozumim.kazdopadne nalezt lebku srnce nebo jelena je tu docela bezne,zvlaste kolem farem,kde farmari z uloveneho kusu orezou jen maso a zbytek nechaji lezet.tady je ta fotka celniho svu.
Jari Valasek reaguje 24.5.2013 12:38
nalez je ze skotska,kde jsem nasel na jednom miste pozustatky asi 10 kusu srnciho,vsechny nalezene lebky s vyjimkou tehle byly cele,jen tahle byla urezana napul,sam tomu nerozumim.kazdopadne nalezt lebku srnce nebo jelena je tu docela bezne,zvlaste kolem farem,kde farmari z uloveneho kusu orezou jen maso a zbytek nechaji lezet.tady je ta fotka celniho svu.
Jari Valasek reaguje 24.5.2013 11:51
nalez je ze skotska,kde jsem nasel na jednom miste pozustatky asi 10 kusu srnciho,vsechny nalezene lebky s vyjimkou tehle byly cele,jen tahle byla urezana napul,sam tomu nerozumim.kazdopadne nalezt lebku srnce nebo jelena je tu docela bezne,zvlaste kolem farem,kde farmari z uloveneho kusu orezou jen maso a zbytek nechaji lezet.tady je ta fotka celniho svu.
Pavel Štěrba reaguje 24.5.2013 11:01
Souhlas s panem Voborníkem, jen my trochu uniká logika, proč pytlák řeže v lese srnci lebku na půl.
Josef Voborník reaguje 24.5.2013 10:17
K těm fotkám - mladíček to /podle krátkých pučnic/ asi nebude. Víc se z toho zjistit nedá. Možná, že by ještě maličko napověděl čelní šev.
Jari Valasek reaguje 24.5.2013 00:50
Zdravim pratele,Tohle jsem nasel pri sve pochuzce lesem,pytlaci nechali jen lebku,kterou urezali na pul,takze zadne zuby,co myslite,jak mohl byt srnec stary?delka parohu je 23cm,prava 23,5cmmoc dekuji
Jari Valasek reaguje 24.5.2013 00:49
Zdravim pratele,Tohle jsem nasel pri sve pochuzce lesem,pytlaci nechali jen lebku,kterou urezali na pul,takze zadne zuby,co myslite,jak mohl byt srnec stary?moc dekuji
Zdeněk Zapletal reaguje 8.4.2013 19:48
I u nás na úrodné Hané srnci kulminují v 5. max 6. roce. S druhou mízou po 7.roce se nesetkáváme:-))
Josef Voborník reaguje 6.4.2013 16:34
Tím ovšem nechci říci, že by se 3 - 4 letý osmerák měl ulovit. I když třeba příští rok nasadí slabší trofej, jeho genetický potenciál zůstává a bude dobře, umožníme-li mu předávat své geny potomstvu ještě pár let. Tím spíš, že kolem 7. roku zpravidla nastává, co se trofeje týče, druhý kulminační vrchol.
Josef Voborník reaguje 6.4.2013 12:55
Jenže tady je jeden problém a ten je vidět i na fotkách páně Shererových srnců : Nevím o jediném případu ve volnosti, kdy by srnec nasadil pravidelného osmeráka dva roky po sobě ! Naopak srnší paroží je na rozdíl od jelena natolik variabilní, že poznat podle parůžků a jen podle parůžků, že se jedná o stejného srnce, kterého jsme pozorovali vloni, je prakticky vyloučeno. V jedné lokalitě naší honitby jsem 3 roky sledoval srnce, bezpečně identifikovatelného podle svěšeného slechu. Nejen síla, ale i architektonika paroží byly v každém roce jiné a nebýt toho "kokršpanělského" slechu, nikoho by ani nenapadlo, že jde o téhož srnce. Letos jsme se sice zatím nepotkali, ale doufám, že přežil zimu a jsem zvědav, s čím mě překvapí.
Zdeněk Zapletal reaguje 5.4.2013 14:27
Pani Ježíková to Vám řeknu přesně.Každý jelen se chová do té doby, než je na něj připraveno místo v mrazáku:-))
Miloslav Hanzal reaguje 5.4.2013 13:29
A navíc, dle níže mnou zmiňovaného autora, druhý kulminační vrchol parožení u trofejových srnců nastává i v 6. až 7. roce života. Pan kolega Zapletal holt na to má jiný úhel pohledu, neberme mu jej... M.H.
Jiří Balcárek reaguje 5.4.2013 11:44
Dotaz přes rok starý, ale stále aktuální. Závist je jedna z nejhorších lidských vlastností. U vášnivých lovců dostává průchod v plné síle. Ulovení zmiňovaného kusu považuji za chovatelskou chybu. Argument, že "v honitbě máme spoustu kvalitních šesteráků" je zcestný. Cílem je přece vždy co nejvyšší kvalita chovu. Tak proč alibisticky tvrdit, že zmiňovaný srnec "nějaké geny již přece předal". Proč neukazovat raritního osmeráka několik let po sobě, ale živého ? Proč jej sobecky ulovit a všem dávat na odiv trofej ? Nejsem sběratel trofejí, trofejového srnce 3VT pokaždé nechávám za poplatek hostovi nebo poplatkovému zájemci. Pro mne je takový srnec výsledkem kvality chovu a nemám důvod se s ním nepochlubit a nezpeněžit právě tu trofej. O vhodnosti odlovu před říjí či po říji je myslím zbytečné polemizovat, protože podle mě těch dobrých předaných genů není nikdy dost.
Zdeněk Zapletal reaguje 4.4.2013 23:24
Pani Ježíková vyjímečně souhlasím, srnec se chová do trofeje pravidelný šesterák. Zbytek je výplod tajných přání a zázraků.
Miloslav Hanzal reaguje 4.4.2013 10:38
Souhlas s Milanem Kalenským z 26.2.2012. Pravidelný osmerák ve stáří 3-4 roků? Další 3-4 roky bych si ho "hýčkal" a chránil! Anžto pokud má na hlavě víc než šesteráka a není to v důsledku nějakého poranění které má vliv na parožení, bývá to projevem vynikající kondice, minerální výživy, klidu v honitbě v době parožení a dobré úživnosti honitby. Alespoň to říká znalec srnčí zvěře p. Scherer v knize Srnčí zvěř I. Všem pochybovačům a lovcům rarit a anomálií doporučuju k nahlédnutí. M.H.
Jiří Wenzl reaguje 11.1.2013 23:18
Břetislave, pokud máš na mysli srnce čerstvě uloveného (nikoli do ledna skladovaného v mrazáku), pak ten rozdíl spočívá v tom, že v lednu má srnec pachuť pytlačiny.
karel zvářal reaguje 1.8.2012 15:43
Ten lovec zážitků su já, K. Zvářal.
Vaclav Rejchrt reaguje 5.5.2012 13:42
Pane Vilšnere nikdo se nechce vyřádit, ja jen píšu holá fakta jak to někdy spíše většinou bývá, protože hladovost a závist některých myslivců nezná mezí. Já také začínal s myslivostí s nějakou představou co jak má být či nebýt, ale po těch skoro deseti letech zjišťuji že ve většině případech ať už se to týká čehokoliv tak to je většinou jinak než to má být a můžem si za to sami ,protože neumíme držet za jeden provaz. Jinak ten nepravydelný osmerák byl pětiletý a já zatim všechny srnce které sem ulovil, nechci se chvástat,ale měl se zeleným puntikem na výstavě a doufám že tomu tak bude i nadále. Nejsem žádnej hamťák a hladovec po ráně a radši když si nejsem jist věkem nechám srnce chodit dál. Je fakt že nejsme neomilní a ustřelit se může každý.Lovu zdar!
Patrik Dvořák reaguje 5.5.2012 09:43
Dement, co dodat,že.
Patrik Dvořák reaguje 2.5.2012 22:05
Pavle tady žádný bukvice nemáme, jinak souhlasím, že takto se to nedá dělat, bohužel situace je taková jaká je, já mám obeznáno x srnců a je mi jedno kdo co uloví.Tady to funguje jinak, mám na jednoho políčeno a toho mi nikdo neustřelí, jestli od sousedů jo neva, spolu s ním v jeho okolí jsou dva knoiflí , pak máme x dalších srnců tak o nic nejde, mě jde o to aby si zalovil každej,ale do hospody to nedojde, že???
Vaclav Rejchrt reaguje 1.5.2012 10:04
Záleží kde se ten tvůj srnec nachází, pokud je to někde na hranici tak bych moc neváhal, protože ať nedopadneš jak já předloni taky sem nechával nepravydelného osmeráka do říje že ho střelim až po říji, mohl sem na něj střílet několikrát moc krásný srnec to byl a to bys nevěřil najedno nepřišel a časem sem zjistil že ho stělili sousedi a to ještě v květnu jen tak mezi námi takže je to na tobě, ale moc nerozmýšlej ať není někdo rychlejší, protože se určitě někdo takový najde.
Patrik Dvořák reaguje 1.3.2012 11:48
3ak Pavle , na konci mojeho příspěvku jsem napsal, že jsem to čekal. Podívejte já jsem v pohodě, mě zajímá drobná, zrovna včera jsem potkal jedno škodnou na hřadu a dobrý,ale dneska mi zdrhl kocour,málem mě ztrefil šlak jak jsem se mu snažil nadběhnout, snad příště.
Patrik Dvořák reaguje 29.2.2012 09:17
Díky za Vaše názory od toho to tady je, jen mě dokáže na...t. když někdo kafrá jak by se měli střílet trofejoví srnci po říji a pak se zjistí, že na začátku května se na tyto srnce pozvou rakušáci.Jednou jsem tady psal o tom kdy a jak odlovit sanitárku, co jsem se tady dozvěděl je asi pravda,ale blbost největšího zrna. Co se týká mojí otázky, aji jsem to čekal a nedivím se , tak se mějte fajn já budu lovit ,,škodnou"
Milan Kalenský reaguje 28.2.2012 17:57
Odemě.
Patrik Dvořák reaguje 27.2.2012 23:20
Kurňa Pavle , šak za osmeráka se stydět nemusím, ne ???Dopřejte mi tu radost ne.
Patrik Dvořák reaguje 27.2.2012 20:34
To ne ,ale lovím a hledm rarity, kdybych chtěl šestráka´, není problém. Jinak dneska jsem měl ve sklopci kocoura a to je úplně o něčem jným. Já pokud bych měl na čekaný střelit srnce nebo škodnou , je to jasný škodná.Já jen že pokud srnce tak ,abych měl z něho radost i za deset let.
František Bárta reaguje 27.2.2012 12:09
Pro maso? když už tak pro zvěřinu.Já nevím jak u Vás,ale tady jaksi plníme plán lovu.Pokud mám povolenku na srnce,ulovím srnce.Pokud na holou,ulovím holou.Trofej chovných srnců mě nebere.Já si vážím každého dobrého lovu,při kterém si dokážu,že to umím a je mi v podstatě jedno o jaký druh zvěře se jedná.Takže více než trofej mě bere ten prožitek.Také dotaz.Vy lovíte jen pro trofej?
Patrik Dvořák reaguje 26.2.2012 19:22
No neřkl bych ýe máme, tak kvalitní lokalitu, máme 6 sousedů a někteří se stím nepářou, takže mi spíš lovíme jen ayb se neřeklo a vůbec si nedělám iluze, že v revíru, kde se vše pěstuje jak se pěstuje, loví se co je hezký ,aby mi to někdo nodstřelil, že má cenu se hádat. Lovíme srnce a myslím , že rozumě, jen prostě osmerák je pro mě nenormální nebo chceteli ne běžný a jak jsem již uvedl šesteráky mám jen dva a pane Bárto proč lovíte srnčí, pro maso???? Jen otázka, tak v klidu.
Milan Kalenský reaguje 26.2.2012 18:31
Omlouvám se vypadlo mě přihlášení.toje odemne.
František Bárta reaguje 26.2.2012 17:00
Věřte si čemu chcete Patriku,ale doma mi nevisí jediná trofej.Buď jsou složené v krabici a nebo rozdané.Tak na co osmeráka.Anomálie to rozhodně není.Je to jen záležitost genetikz s vhodnou úživností,jak psal pan Vilšer.Anomálie jsou třeba dvě hlavy.
Patrik Dvořák reaguje 26.2.2012 11:09
No nějak se mi nechce věřit, že pokud potkáte osmeráka, či desateráka, že se podíváte a pudete dál. Toto je nějaký divný, ne??? Jako podle mě je to rarita a hotovo.Další věc je , že takoví srnci 4-5let již nějaký potomky mají.
jirka hanys reaguje 26.2.2012 08:33
Chovného osmeráka?Já sem myslel že osmerák je anomálie.
František Bárta reaguje 25.2.2012 21:58
Myslím,že lovit záměrně chovné kusy je lumpárna.Možná jsem divný,ale radši ulovím raritního nechovného ročka,než chovného osmeráka.
Libor Čížek reaguje 24.2.2012 22:08
Souhlasím s p.Vilšerem , jen letošní mrazy se určitě na parožení podepsaly .
Michal Tůma reaguje 24.2.2012 15:55
Pokud by to byl srnec jak M. Šimončíka tak bych neváhal ani chvilu.!!! Osmerák v bodech....dost dobrá trofej!!! P. Vilšer promine :))))
Filip Pětivlas reaguje 24.2.2012 09:36
Minulý rok jsem jednoho měl v ovsu asi na 30 metrů. Protože jsem asi 4 dny předtím ulovil dobrého zahnutého šesteráka, nechal jsem ho jít, i přesto, že bych ho klidně ulovit mohl. Chtěl jsem ho nechat bratrovi, ale ten se na něj vůbec nedostal, oves posíkli a srnec zmizel u sousedů. Někdy bych ho třeba ulovil, ale záleží na momentální náladě. Někdy mi stačí jen koukat :-)
Patrik Dvořák reaguje 23.2.2012 22:37
No já to řeknu takto,šesterák je šesterák a mám jen dva ,ale osmerák je rarita, nebo ne.
František Bárta reaguje 23.2.2012 22:26
Vzhledem k tomu,že mě trofeje moc neberou,tak bych ho nechal žít.
Patrik Dvořák reaguje 23.2.2012 18:47
Chlapi já jsem se neptal jestli je červenej, to je mi docela jedno, já se ptal jestli byste ho ulovili? Dneska jsem viděl dalšího nepravidelnýho, osmeráka, nemůžu tomu pomalu uvěřit, srnec jak bejk, vysokej šesterák a na pravým parůžku nad růží asi pět čísel výsada v líčí dopředu, prostě paráda.
Michal Šimončík reaguje 23.2.2012 11:49
MOJE RARITA : Taky jsem ho bral jako raritu, protože to nebyl šesterák, ale je pravda, že nadbytečné výsady, kdy je kostrou silný šesterák srnce nezařazují do průběrných, ... Jestli má ten tvůj 3-4 roky a kolem 90CIC a víc (šesterák) a má navíc nějaké výsady tak bude určitě červený,,, ...
Petr Samek reaguje 22.2.2012 20:29
Nevím již kde jsem to četl ale byly to nějaké směrnice pro posuzování chovnosti srnčí zvěře a tam stálo " u srnce staršího 3. let je jakákoliv trofej, jiná než oboustranný šesterák považována za nechovného " !
Patrik Dvořák reaguje 22.2.2012 19:26
Já jen že to beru jako raritu.