ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Ešte iný pohľad...
Ešte iný pohľad...
vloženo: 10.7.2020 11:27
autor: Miloš Bukoven

úlovky (svět)

Dnes ráno " LOVU ZDAR "
Dnes ráno " LOVU ZDAR "
vloženo: 24.4.2019 10:42
autor: Michal / admin /

trofeje

Trofej jelena
Trofej jelena
vloženo: 1.4.2016 11:56
autor: Radek

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 9.10.2012 08:32
autor: Marek Drha

zbraně

Nůž pro sokolníka
Nůž pro sokolníka
vloženo: 28.3.2017 19:46
autor: Karel Obrtál

fotopast

Macko
Macko
vloženo: 16.11.2014 17:11
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

malba na bříze
malba na bříze
vloženo: 4.1.2018 12:22
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 233249 fotek (6 dnes)
  • 7954 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8872 inzerátů (2 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748779 komentářů fotek (24 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3292317 hlasování fotek (117 dnes)
  • 56441 hlasování videí (0 dnes)
  • 37637 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 17 online

Připomínky a názory
Diskuze

Střílení na LUP

vložil 15.3.2013 19:14
Po příjezdu z noční směny jsem se dozvěděl od syna, že nám utekli naši LUP, VMO a štajeračka. Občas se to stane každému chovateli, že pes si udělá své kolečko a vrátí se.V půl deváté se doplazila štajeračka. Rozstřílená brokem jak řešeto.Okamžitý převoz na veterinu,ošetření a čekaní. VMO se do současné doby neukázal,takže počítám s nejhorším.Nedovedu ale pochopit, kdo to mohl udělat.V okolí znají jak nás tak i naše psy.Celý den jezdíme a sháníme,ale marně.Ano neměl jsem dopustit,aby psi utekli,ale ať byli kde byli a provedli co provedli, tak chovná fena Frona ani Erik si to nezasloužili.Nedovedu pochopit,že někdo z myslivců,dá-li se mu tak říkat, vystřelí na loveckého psa.A jak říkal syn, nejhorší je to, že ten, kdo to udělal ti bude při mysliveckých akcích podávat ruku,protože to nemohl být někdo cizí.Když píšu tento příspěvek, tak bulím jak želva.Jak někdo může vystřelit na loveckého psa, nechápu a nepřeji mu, abych zjistil, kdo to byl. E.P.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Miroslav Zajíček reaguje 11.10.2015 23:30
Jak vidím,barone,je to zcela jasné!Naše šlechta je zdegenerovaná,což ty jasně dokazuješ.Nechtělo by to trochu nové krve do tvého rodu?Třeba cikánské,pardon,romské.....?
Pavel Štěrba reaguje 25.4.2013 18:43
Jinak pro Petra, s tím brokem v kloubu se nedá dělat nic?
Pavel Štěrba reaguje 25.4.2013 18:40
Pane Hudec, máte naprostou pravdu, ale vysvětlovat cokoliv kolem myslivosti, nebo kolem přírody našemu tragikomixovy, to je stejné, jako kdyby jste svoji babičku zasvěcoval do tajů jaderné fyziky.
Pavel Hudec reaguje 25.4.2013 16:11
Jane x, nemohu s Vám souhlasit. Zákon říká, kde a jak se tlumí škodná atd. Zákon zakazuje střílet na plemana psů lovecké, slepecké, služební, pastevecká ... Nemůžu s vám souhlasit, že by se neměl zastřelit pes, který byl prokazatelně přistižen při stržení a sežrání srny. I když je skutečně nejlepší zjistit majitele, ale to bývá někdy těžké. A kočka to je další věc.Je to ten největší predátor, zajíčků, bažantích kuřat a dalšího drobného ptactva. 10 koček v revíru a můžete skončit s myslivostí, poněvadž tam nebudete mít ani pírko, kromě prasete divokého. Kočka domácí má být doma a ne půl kilometru v polích.
Ellhenický Petr reaguje 25.4.2013 09:07
Tak více jak po měsíci to vypadá se psy tak, že Erik by měl být zcela v pořádku.U Frony přetrvává kulhání,protože brok zůstal u kloubu.
Mgr. Ondřej Bělka reaguje 25.3.2013 12:56
Tak to já jsem pro (dle zákonných podmínek) usmrcování zejména koček ale i psů. Kočky vůbec, to je metla pro drobnou a ptactvo...
Josef Voborník reaguje 24.3.2013 12:33
Lovecký lístek mám od r. 1969, lovím rád, ale psy, které jsem za ty roky zastřelil. bych spočítal na prstech... Vždy jsem přitom postupoval v mezích zákona, aby mi nebylo možno nic vytknout. Přesto jsem se dostal do situace, kdy mne ta rána dlouho mrzela. Sedím na kazatelně u remízu, kde se zdržuje srnčí zvěř. Od lesa po pastvině se přibližuje pes s obojkem, pán nikde. Čekám, zda pes půjde dál svou cestou směrem k nedaleké vesnici /v tom případě bych rozhodně nestřílel/, jenže milý čokl odbočil rovnou do remízu. Vyběhne první kus srnčího, druhý, třetí, za nimi pes - bác a je vymalováno... Po několika dnech jsem se setkal s majitelem toho psa, který mi mé jednání začal vyčítat. Že jeho pes se normálnš netoulá, že mu utekl zcela výjimečně /což byla asi pravda, nikdy předtím jsem ho tam revírovat neviděl/, že to byl člen rodiny a že si na mne bude stěžovat. Řekl jsem mu, že na to má plné právo, že jsem jednal v souladu s předpisy - ale že mi je opravdu líto, co se stalo, ani ne tak kvůli psovi, ale kvůli narušení vztahů, které předtím mezi námi dvěma byly víc než dobré. Kdybych věděl, že jde o jeho psa, zašel bych za ním, vynadal mu, ať ho má příště líp zabezpečeného a tím by to skončilo... Pak na mne ten chlap nějakou dobu koukal jako sýček - a paradoxně k "normalizaci" našich vztahů přispělo to, když v zimě přímo u jeho plotu strhli toulaví psi dva kusy srnčího. Pak mé jednání pochopil a už jsme zase kamarádi. Je fakt, že pes, který skutečně pytlačí, to zpravidla dělá opakovaně. Pokud vím, čí ten pes je, vždy je nejlepší nejdříve majitele upozornit a teprve nezjedná-li nápravu, řešit to flintou. Někdy to bohužel jinak nejde, ale je to opravdu ta poslední, krajní možnost. Jo, když se stane, že přes hranice z Polska přijde smečka psích zabijáků bez pána, kteří dokáží strhávat nejen jeden jeden kus srnčího za druhým, ale i sele divočáka (!), v tom případě po majiteli asi pátrat nebudu a při prvním setkání to chce okamžitě střílet, dokud náboje stačí. A co se týče loveckých psů - jejich zastřelení je neomluvitelné, i když... Vím o případě, kdy si jeden člověk pořídil irského setra. Nádherný pes, ale chyběla mu jakákoli výchova, o výcviku nemluvě, pán ho zpravidla večer vypouštěl ven k volnému probéhnutí - však on se vrátí - a hřešil na to, že na loveckého psa se nestřílí. Upozorňovat, neupozorňovat, vše bylo prd platné, milý majitel vše pouštěl jedním uchem tam a druhým ven, navíc šlo o pana doktora, s kterým si to nikdo nechtěl rozházet. Až se jednou milý irčan ze svých toulek nevrátil - a teprve o moc později jsem se dozvěděl, že jeden hajný to psychicky nezvládl a odstřelil ho přímo u strženého kusu hned u krmelce. Je jasné, že hajný porušil zákon - ale lze se mu divit ?
Martin Myslín reaguje 21.3.2013 10:10
Díky pane Nový. Nepochyboval jsem, že je zabít chtěl, jen mi přišlo divné a "nemyslivecké" střílet s rizikem, že zvíře může trpět (tj. brok a velký pes), a myslel jsem to obecně - protože tento střelec jako ovád první kategorie asi takové věci neřešil a neřeší. Trochu jsem se lekl a děkuji za vysvětlení včetně té anonymity. Jinak i jako pejskař jsem pro právo myslivecké stráže usmrcovat psy. Několikrát jsem byl v přírodě psem napaden a ačkoliv mám pochopení a pes může utéct každému (ani to napadení bych v případě omluvy dál nevyčítal), tak ve druhém případě patřil agresivní pes člověku, který na častá upozornění, že jeho pes utíká a obtěžuje lidi zvysoka kašlal a ještě to zlehčoval. Bez této možnosti by jeho častý pohyb v lese neměl žádné řešení, nemluvě o psech kteří majitele nemusí ani mít. Osobně myslím, že je lepší i v případě, že pes jde po zvěři kontaktovat majitele (když to jde) než střílet, ale ne vždy je to možné.
Jiří Pařízek reaguje 21.3.2013 07:36
Právo m.stráže střílet pytlačícího psa bych nezakazoval..Každý(myslící) myslivec pozná psa pytlačícího od náhodně zaběhlého,natož psa vyhozeného ,,odpovědným" majitelem a podle toho se zachová...Na psy pana Ellhenického v okolí jeho bydliště kde utekli ,sřílel někdo kdo moc dobře věděl na čí psy střílí(osobní msta nesváry mezi MS)Pokud jde o příspěvek p.Konečného nechápu co je přecitlivělého na tom mít rád svého lov.psa dobře se o něj starat..že jsou plné útulky není zásluha psů ale blbejch lidí a pokud jde o zmiňované bezdomovce můžou si za to sami nabo je do sraček dostal zase ,, JEN ČLOVĚK"
Jan reaguje 20.3.2013 15:08
To že by někdo střelil tak že ti psy přežijí je blbost,chtěl je zabít.Ostatní to ví, ale pro Tebe i jeden brok 4 mm dokáže usmrtit.Ale hlavně, broky jsou vždy anonymní,u "kulky" je možnost i když minimální že pokud se nalezne(nemusí být průstřel,na nástřelu v zemi a pod.)se dá někdy v budoucnu identifikovat zbraň.
Martin Myslín reaguje 20.3.2013 14:27
Zdravím pane Nový. Až příští týden, dříve to nestíhám kvůli služebkám. Přiznám, že mne nenapadl někdo mimo myslivost, ačkoliv ZP ke sportovní střelbě mají dva mí sourozenci - díky. Ale myslel jsem to tak zda je normální i při hypotetickém usmrcení toulavého psa použít broky? Jeden z těch psů v tomto případě mohl mít i třicet kilo, sice vím že legislativně tomu nic nebrání. Ale překvapilo mne, že se nad tím nikdo nepozastavil. Chápu, že vůbec střílet na loveckého psa (a že je lovecký podle typu pozná asi každý kdo se o myslivost jen otřel) je pro myslivce zhovadilost. Ale vcelku mne zděsila představa jak někdo i v oprávněném případě pálí po velkém psu z brokovnice - jedna ta lepší varianta je, že to pes kvůli tomu přežije, ale pak je tu ta druhá horší. Zastřeleného psa bych možná ještě překousl, ale pokud bych mu musel zkracovat utrpení a znal nebo dokonce přistihl střelce tak jdu asi sedět.
Jan reaguje 20.3.2013 10:17
Martine už jsi byl na tom OMSu,brokovnici jako zbraň nemusí mít jen držitel lov.lístku ale také ten kdo ji dle ZP má k ochraně zdraví, života, nebo majetku nebo sportovní střelbě.Takže střelec může být kdokoliv.Odstřel zvěře řeší zákon ,je možné použít jen:dlouhou loveckou palnou zbraň,dál se řeší zvěř drobná,spárkatá.Zvěř drobná se může lovit jen brokovnicí viz.zákon.Při lovu zvěře dravé,škodící myslivosti a vše ostatní, může se ten kdo má oprávnění dle zákona(povolenka k lovu)a nebo zvláštní případ oprávnění M.stráže a M.hospodáře použít dle zákona o myslivosti zbraň a střelu dle uvážení.
H.J. reaguje 20.3.2013 07:56
Martine, na psa nestřílela stráž, ale hovado, které by ty broky mělo dostat samo. 99% slušných myslivců, na psa nikdy nezmáčkne.
Martin Myslín reaguje 20.3.2013 00:27
Nejsem myslivec. Sleduji to nějakou dobu a nyní když je jasné, že jsou oba pejsci živí tak držím pěsti ať i brzo zdraví. Chci se jen zeptat - jak moc je prosím běžné střílet na psa brokovnicí?? Trochu mne to totiž vyděsilo, psi mi sice neutíkají, ale stát se to může. Pan Ellhenický měl štěstí v neštěstí- ale já si hned představil jak řeším ošklivě postřeleného psa bez naděje na vyléčení. Doposud jsem žil v tom, že na psa jako na poměrně velké zvíře by stráž střílela tak, aby netrpěl.
Michal Ukropec reaguje 19.3.2013 08:27
Nebyl jsem tady několik dní, tak se mi tomu nechtělo ani věřit. Hlavně že jsou doma a ať se uzdraví. Michal.
R V reaguje 18.3.2013 22:38
Taky přeju úplné uzdravení. Já osobně neměl rád i ty řeči, jako například "co žé, ty jsi s ní spal v posteli"??? Ano, je to člen rodiny a když jí bylo smutno a přišla si pro lidské pohlazení a potřebu cítit lásku, že tam páníček je a, že jí má rád!!! Co bych se s ní nepodělil o svoji postel?! Vždyť si toho pejska člověk vymodlil a vyprosil, tak teď je třeba pejskovi ukázat, že o něj někdo stojí a má ho rád. To jen, že to tak spousta lidí cítí stejně a obzvlášť já.
Petr Kubíček reaguje 18.3.2013 18:32
Sleduji pozorně tenhle příběh a jsem moc rád,že jsou psi doma.Přeji psům brzké uzdravení bez následků.Pro mne je také pes člen rodiny a proto toto jednání naprosto odsuzuji.Jsme v Čechách a tak to může být i ze závisti.Ani bych se nedivil kdyby ti psi dotyčného někde poznali a vrátili mu to i s úroky.
Jiří Lengyel,starší reaguje 18.3.2013 11:59
Děkuji Romanu Trojkovi,mluví nám všem, co si bez psa život nedovedeme představit ze srdce,ale vidíme zde i slova Pana Konečného,jemuž jsou naše city cizí...Neviděl a neslyšel jsem takovou snůšku cynizmu,co zde předvedl,smutné .....
karel zvářal reaguje 17.3.2013 18:55
Z hovoru z bývalé práce: Tak už na mňa nebľafká, už ňa nebudí. Co, Fraňo? Susedůj pes. Tys ho zabil? No a co? Víš jak byl dobrý!? Houby, ty žereš psy? No a co? Kolik jsi jich tak sežral? Nevím. No kolik? Nevím, asi sedmdesát...Takže hlídejte si své miláčky, protože takovým individuím je celkem jedno, jestli je to VMO, NKO, nebo PS. V uvedeném případě to byl "kolega" ze sdružení, v jiných to často bývá někdo z blízkého okolí...A víte, co to bylo? Srnec, ne? To byste neuhodli, pes! Načež polovina osazenstva letí zvracet, přičemž někteří to na záchod nebo před hodpodu nestihli. A je u nás jedna partička lidí, kteří se pravidelně, ca jednou za měsíc scházejí. Náplň je daná: gulášek. O jedné slečně se říká, že je proto tak hezká, že ž..e psy. Takže to jen tak pro zasmání k jinak neveselým věcem. Přeji pejskům brzké uzdravení a pejskařům dobrý plot.
Erika Doležalová reaguje 17.3.2013 16:29
Smutné. Přeju brzké uzdravení oběma psíkům, snad si následky neponesou po zbytek života, ať už fyzické, nebo psychické. Dovolím si ale nesouhlasit s názorem, že by se mělo zakázat "veškeré střílení na psy.." protože "dá se dohledat majitel(každý pes majitele má,divocí psi u nás nejsou).." či "zjistěme majitele,nahlásme to, trvejme na pokutě.." - není to tak jednoduché. Kdyby se dal dohledat majitel u každého psa, nebyly by jich plné útulky. Dnes není nic zvláštního, že majitel z města X psa naloží a odveze klidně přes půl republiky, kde ho ve vesnici Y vyhodí a pokud není pes tetovaný nebo čipovaný, nedohledáte nic. Stejně tak smečky psů, které vlastní naši snědí spoluobčané - nikdo jim nic nedokáže, kdo to zkusí, koleduje si v lepším případě o zapálení baráku, popřou, že psi jsou jejich apod. Takže než něco striktně zakazovat, spíš velmi pečlivě vybírat opravdu zodpovědné myslivce do funkce mysliveckých stráží a ne vzít kohokoli ze sdružení, kdo je ochotný se naučit na zkoušky a už už se těší, až si vystřelí na psa, který má hned za zatáčkou v lese..
miloš matras reaguje 17.3.2013 16:04
Ten pocit znám v září jsem přišel o barvářku (rakovina) a dodnes ,když se kouknu na fotky z lovu mám stažený hrdlo. V Čechách se nic neutají, já si myslím,že to na sebe pachatel časem "vyblije".
Pavel Štěrba reaguje 17.3.2013 13:31
Pane Ellhenický, jak vám je, si umim představit a vůbec se vám nedivim, že jste to sem napsal . Něco podobného jsem zažil na vlastní kůži. Sousedka mi kdysi otrávila psa za to, že na mém dvoře zadávil její kočku. To ale neznamená, že když jsem sám přišel takhle hnusně o psa, tak hned otočím a budu strkat do jednoho pytle ty co v psovy vidí jen psa s těmi co je mají jako spotřební materiál. Podle mého je v tom pořád veliký rozdíl
Ellhenický Petr reaguje 17.3.2013 12:57
Je taky pravda, že jsem se potřeboval vykecat,aby to tolik nebolelo, ale většina to tak vzala.Na druhou stranu, když se člověk podívá na příspěvky, které vybočují a podívají se na autory, tak se jedná o měsíc či dva měsíce zaregistrované.Ti starší sice v některých případech nemusí se vším souhlasit, ale málokdy to dojde na ostří nože.Už se známe.
PSÁŘ reaguje 17.3.2013 12:20
Pane Konečný,pokud se Vám zdá že příspěvek od pana Trojky je jen snůška keců a trapného vylévání srdíčka,tak to jednoduše nečtěte a nekomentujte.
Leon Zumr reaguje 17.3.2013 10:21
pane Štěrba ono stačí si přečíst příspěvky od určitých lidí zde na fóru a hned ví člověk s kým má tu čest a pak se nedivím že je myslivost tam kde je
Pavel Štěrba reaguje 17.3.2013 10:10
PRO HANTING, to Vaše přirovnání je trochu mimo. Nevim jakou mezi těmi dvěma vidíte rovinu. Ten Váš idiot v psovy viděl jen nástroj k lovu a potřeboval by, aby jednou prasata potrhala jeho pr..l. Kdežto pan Konečný vidí v psovy psa a neřadí ho na úroveň člověka. Přesto si nemyslim, že by se na místě toho idiota zachoval stejně
PRO HUNTING, s.r.o reaguje 17.3.2013 08:59
Jednou jsem byl na naháňce, kde měl chlap od prasat rozervaného psa - jagoše, který byl ovázaný vším co se dalo a na seřadišti jsme čekali až dojde majitel, protože vedoucí honu jej zakázal vézt na veterinu bez majitele. Všichni jsme se slzama v očích čekali na majitele. Ten došel, podíval se na ní a řekl ,,ty svině ty zas vypadáš, no co čumíte, na to jí mám" Na toho idiota do smrti nezapomenu... Nyní vidím, že byl asi podobného ražení jako pan Konečný, ale jeho názor nikomu neberu.
Richard Czech reaguje 17.3.2013 06:58
Krakonoši,jek poznáš že pes je LUP,a zrovna se neztratil od kolegy např. z okolního združení či z naháňky?Opravdu duchaplný příspěvek.
Krakonoš reaguje 17.3.2013 06:44
Já vám něco řeknu, za mě bych psa který není lovecky upotřebitelný (i lovecké plemeno bez z zkoušek nebo pp), je to tak rok z5 bylo to v lednu a my jsme šli krmit, a co nevidíme pobíhá pes po lese a někde daleko v závěsu jeho majitelka, tak jsme jí slušnou formou poprosili, aby si psa uvázala že pes volně po lese pobíhat nesmí, a šli jsme asi o 3/4 kilometru dál jsme sedli na lavičku a najednou ten samý pes že srnu jak nevím co za chvíli nebylo vidět ani srny ani psa, a majitelka v nedohlednu, protože šla opačným směrem než my. Dále příběh šli jsme do lesa a o5 nějací nezodpovědní lidé šli na vycházku a pes velký gordon setr také nějakých 200 - 300 m před nimi tentokrát to ale ondesl srnec který po štvanici skočil do oplocenky a už to nerozdýchal, aniž by majitelé o nečem vůbec věděli, takže za mě bych byl klidně pro zákon, který by lov psů, kteří viditelně štvali zvěř umožňoval, pak by si lidé možná uvědomili že les není jen pro ně, ale že v nich žije také zvěř.
Masaj reaguje 17.3.2013 00:16
Pod slova pana Trojky bych se hned podepsal, za to slova M. Konečného radši komentovat nebudu. Tento příběh je nepochopitelný, zejména v tom ohledu, že člověk co střílel, pravděpodobně tušil, o čí psy jde. Nejhorší na tom je, že se mu pravděpodobně nic nestane. Vždycky jsem byl zastáncem toho, aby tento „lov“ byl zakázán, příp. v určitých případech řešen jako u jiných zdivočelých domácích zvířat. Tento a jemu podobné problémy by to ale stejně neřešilo. To, že většina myslivců nepozná ani základní plemena snad ani nikoho nepřekvapí. Otázka zní, kde je chyba? Snad nízká laťka znalostí v kurzech, zkoušky mysliveckých stráží … Řekl bych, že pověsti myslivců, mnohem více než jarní norování liščat apod., škodí právě toto. Ať se psíci, pokud možno rychle a bez následků uzdraví.
Jana Řehořová reaguje 16.3.2013 23:32
To mi spadl kámen ze srdce. Celý den sleduji toto vlákno a jsem moc ráda, že se i druhý pes našel. Přeji pejskům ať se brzo zotaví a budou bez následků (jak na těle tak i na duši)
Ondřej Procházka reaguje 16.3.2013 23:31
No tak zaplať Pánbůh. Teď ještě zahojit a doléčit a všechno bude dobrý.
Leon Zumr reaguje 16.3.2013 23:10
Petře tak hlavně že se našel a hlavně aby se daly dohromady a nenechalo to na nich žádné následky a k tomu že nikoho kdo bere psi jako spotřební materiál neznáš buď rád
Ellhenický Petr reaguje 16.3.2013 22:37
Asi začnu věřit na zázraky.Erik se našel, ale taky postřelený.To samé jak s Fronou, na veterinu ,rentgen a ten ukázal proč nepřišel dřív,nemohl.10 broků v těle,7 v zadní části, kdy jeden zasáhl sedací nerv,takže levý běh táhl za sebou, jeden brok zůstal v prsní kosti,jeden v páteři a poslední někde u plic.Na to, že jsem ho viděl někde pohozeného nebo zahrabaného to dopadlo až až.Hlavně že je a snad i léčba se zdaří. Ten kdo střílel věděl na co střílí,ale neprokážu mu to. Chtěl bych poděkovat všem, kteří reagovali na můj příspěvek,protože se dovedli vcítit do toho, co jsem prožíval a nikomu z Vás bych to nepřál.Děkuji. Neznám nikoho z majitelů LUP, že by je bral jako spotřební materiál.Když si ho vypipláte od štěněte a prožijete s ním kus života,tak tu citové pouto je a stává se členem rodiny,to můžete potvrdit všichni pejskaři a co si o tom myslí ti ostatní mi nevadí.
R V reaguje 16.3.2013 21:35
Romane, klobouk dolů!!!!!!!!!!!!! /plně jsem viděl tu mojí holku, jak mě vítá, jak si chce hrát, jak jí dám povel, že může běžet atd.
Leon Zumr reaguje 16.3.2013 21:07
Romane perfektní ale ten co nemá psa nebo ho má jako nástroj k lovu tohle nikdy nepochopí ten bude vždy říkat je to jenom pes
PSÁŘ reaguje 16.3.2013 20:23
Roman Trojka.Hezky napsáno.Jsem rád že jsme přátelé.
Pavel Štěrba reaguje 16.3.2013 20:13
Plně souhlasim s panem Myslivcem. Je vidět že děláte čest svému jménu. Žádný normální myslivec nevystřelí na loveckého psa. To je jasné. Taky je jasné, že na Petrovy psy střílel nějakej zmetek. Ale nepište tu sentimentální bláboly o tom, že ŽÁDNÝ pes by se neměl zastřelit. Už jen proto, že jste MYSLIVCI. Když někdo odbouchne psa, který pobíhá kousek za vsí, nebo kolem cesty, na které je zrovna rodinka na nedělní procházce, tak to udělá jen hovado. Ale když narazíte na notorického tuláka, nebo skupinku ratlíků zrovna štvoucí kus srnčího, tak si určitě budete říkat: někomu ten chlupáček patří a má ho od štěnátka jako další dítě!!! Myslíte si, že ten kdo "vyřeší" takovýhle pytláky nemá cit a lásku ke zvířatum?
karel zvářal reaguje 16.3.2013 20:09
Neslyšel jsem nikdy, že by někdo za psa bez vodítka dostal nějakou pálku, natož 50 tisíc. Proto jich je k vidění tolik, proto zvěř kolem tradičních procházkových cest absentuje.
karel zvářal reaguje 16.3.2013 20:01
Kdyby si někdy MS spolu s policií stoupli k (vyasfaltované) polní či lesní cestě, a kdyby tyto věci byly řádně postižitelné (nejen domluvou), nestávalo by se, aby po honitbě volně běhal pes. Bez náhubku- tisícovka, žene zvěř- pět tisíc. Nemá vestu se zátěží (aby se rychleji "vyvenčil" (unavil) a nemohl štvát zvěř), ještě větší pokuta... Střílením na pobíhající miláčky se jen přilévá olej do ohně. Dnes se událost nekomentuje jen v rámci obce, ale díky nažhaveným redaktorům to ví večer celé Česko.
zdenek.myslivec reaguje 16.3.2013 19:42
Ahoj přátelé ,tato událost je smutná věc.Myslivec by měl poznat že se jedná o loveckého psa.Na druhou stranu at si dají ti všichni pejskaři jestli dodržují to co jim ukládá zákon každý si dělá co chce a ještě vás v nejlepším případě pošle někam.Jak si pak mají připadat myslyvci kteří se snaží vrátit do přírody koroptve ,bažanty ,zajíce a jejich práce je ničena rádobyy milovníky zvířat,nezodpovědných pejskařů kteří mechávají sve miláčky lítat po honidbě bez dozoru aniž by byly psaa ovládat,příklad 200mod hrani se nesmí lovit ,ve zbytku vám projde deně 50 pejskařů se svými neposlušnými psy kteří proženou zbytek honitby,nájem a péči musíte zaplatit at každý z nich dodržuje zákon a tyto situace se nebudou dít,a to by se dalo psát o konařích,motorkářích ,čtyř kolkářích,ať dodržují zákony všichni kohoo se to týká a takovéto konflikty se nebudou dít,takhle to odnášejí jenom myslivci.Když vám bude něěkdo ničit vaší práci tak se také naštvete.
Lukáš Šedivý reaguje 16.3.2013 19:39
Přesně souhlasím s komentářem pana Trojky, když čtu příspěvek p. Konečného je mi velice smutno. Takovýto člověk se stal ,,myslivcem" jen aby si mohl prásknou legálně na něco živého a pak to sežrat. Nesmíme zapomenou že myslivec by měl mít cit. Myslivec nechová proto aby lovil, ale loví proto aby choval a když jsem s nějakým zvířetem dnes a denně, tak je to člen rodiny.
karel zvářal reaguje 16.3.2013 19:35
Moc hezky napsáno! Marku, lidé nejsou přecitlivělí, naopak- jsou velmi zlí a cyničtí. Normální člověk (myslivec) by to neudělal.
Roman Trojka reaguje 16.3.2013 19:15
Když jsem si přečetl komentář Marka Konečného... "ale byli to jenom psi" tak mi přišel na mysl jeden citat-JEN PES ... Čas od času mi lidé říkají: " halooo, je to JEN PES", nebo "je to hodně peněz JEN za PSA". Nechápou ujeté kilometry, strávený čas, výdaje vynaložené na "JEN PSA". Některé z mých nejpyšnejších okamžiků patřily "JEN PSŮM". Kolikrát byla moje jediná společnost "JEN PES", ale ani jednou jsem se necítila bezvýznamná. Některé z mých nejsmutnějších okamžiků přinesl "JEN PES" a v té době tmy a smutku, jemný dotyk "JEN PSA" mě uklidnil a dal mi důvod zdolat tento den. Pokud si i ty myslíš, že je to "JEN PES", pak budeš pravděpodobně rozumět i frázím "JEN PŘÍTEL", "JEN VÝCHOD SLUNCE" nebo "JEN SLIB". "JEN PES" přináší do mého života skutečnou podstatu přátelství, důvěry a čisté nespoutané radosti. "JEN PES" přináší soucit a trpělivost, které mě dělají lepším člověkem. Proto kvůli "JEN PSŮM" budu spíše vstávat, dlouho se procházet a toužebně hledět do budoucnosti. Pro mě a lidi, jako jsem já , to není "JEN PES", ale ztělesnění nadějí a snů o budoucnosti, něžných vzpomínek na minulost, a čisté radosti okamžiku. "JEN PES" odhaluje to, co je dobré ve mně a odhání moje špatné myšlenky a starosti dne. Doufám, že jednoho dne lidé pochopí, že to není "JEN PES", ale to, co mi dává lidskost a nedovolí mi být "JEN ČLOVĚK". Tak když příště uslyšíš frázi "JEN PES", jen se usměj, protože oni prostě "JEN nechápou"!
Jiří Wenzl reaguje 16.3.2013 18:37
Bohužel se na tomto smutném případu opět prokazuje, že největší nebezpečí pro myslivce nepředstavuje zanícený ochránce zvířat, ale jeho ozbrojený kolega.
Jaromír Švorc reaguje 16.3.2013 17:47
Samo sebou střílení na LUP je porušení Zákona a je v zásadě odsouzení hodné.Když si však přečtete také nějaké názory na tomto webu v oblasti "lovecký pes" a zde si najdete odkaz "ideální pes na lov srnčí zvěře štvanicí " tak vám jako myslivci nad zde uveřejněnými příspěvky zůstane taky rozum stát........když jsme na stránkách myslivosti......Jo to je t doba,kdy si zde každý můžek kázat co chce a nikomu to v celku nevadí..Podle mého názoru by si měl administrátor některé tyto příspěvky redigovat,chápu,že pro množství a rozsáhlost by to asi ani nebylo v praxi reáloně proveditelné.........
Roman Trojka reaguje 16.3.2013 17:11
Naprosto souhlasím s příspěvkem níže. Žijeme ve 21.st. jestli je to pes lovecký, služební, společenský, nebo "jen vořech" pořád je to pes a ve většině případu někomu patří. Vspomínám jak jako málý kluk jsem měl rád punťu mého dědy a bylo mi šum a fuk, že to je kříženec. Byl to hlavně kamarád, který se mnou "blbnul" a zůstal mi ve vspomínkách na dětství... Pokud pes pronásleduje, štve zvěř, zjistěme majitele,nahlásme to, trvejme na pokutě, řešme to cestou člověka žijícího ve vyspělém světě, nebo jak se rádi nazýváme... Ten pes může utéci komukoli z nás a pokud se mi samotnému něco takového stane, tak bez řečí zaplatím pokutu a příště se budu snažit tomu zabránit. Nedivím se, že se takové excesy dějí.. Stačí vidět přístup mnoha lidí nazývajících se myslivci ke psům na společných lovech. Kopání do psů u ulovené zvěře, člověk tam se psama nahání a když se stane úraz, tak vás odmítnou zavést k vlasnímu autu, že si přece od čokla nezasviní svoje... Ale je to vše o lidech, znám na druhou stranu vlivné majitelé revíru, kteří si psů váží a opravdu mají psy rádi. Ne nadarmo se říká, že člověk který nemá rád zvířata, se neumí chovat ani k lidem.
PSÁŘ reaguje 16.3.2013 16:27
Mě nezajímá zda pozná Štajeráka a nebo ne.Sakra,kde to jsme??Splete si chlapa s černou,Štajerák je bouďák.Spíš si myslím že šlo o pomstu.Lidi jsou hovada.Také jsem pro aby stráž a ani nikdo neměl možnost střelit psa.Jsou případy že si myslivecká stráž doslova vylévá na nemyslivcích v honitbě vztek.Jednají jak smyslu zbaveni.Musíme si uvědomit že houbař chce být také v lese,kolisté pokud jedou po cestě také mají rádi les,majitelé psů mají dle zákona také možnost chodit do lesa.Musíme se naučit žít všichni pohromadě.A tak si myslím že by neměl být nikdo, kdo rozhodne o tom zda psa střelí a nebo ne.Že mnoho myslivců neví a nezná plemena psů,to je holt chyba ČMMJ,OMS a docela bych řekl že i v MS by se mělo dbát na to aby byla dělaná nějaká osvěta.Lidi co drží psy jsou nadšenci.Málokdo však ocení že to že je drží, je také nutné pro chod MS.Ovšem spousta myslivců když mají odsouhlasit nějakou tu odměnu pro ty makovce - hlasují záporně.A to by se měli naučit znát plemena psů???Také pevně věřím že se na každou svini vaří voda.Jen mám trochu obavu zda už roste dřevo co má tu vodu ohřát....... Leon Zumr má dobré příspěvky.Dík za ně.
Jirka Mareš reaguje 16.3.2013 15:36
Zažil jsem to taky pes foxterier šel po stopě hlásil a už se nikdy nevrátil jsem soused Petra Veselýho.Foxterier je lovecké plemeno ale někteří myslivci o něm mluví jako o bílém jagterierovy ,nevím jak někdo muže tvrdit že zná všechny plemena psu když nepozná foxla.
petr vesely reaguje 16.3.2013 07:25
Na konci ledna mi byl otráven v honitbě kolem mého bydliště šestiletý Labrador. Pes měl podzimky a často mě brali na hony okolní MS právě kvůli psovi. Na místě otravy jsem našel na fleku ještě čtyři káňata. Jedno zůstalo přímo na padlině zajíce kde byla dle mého mínění návnada. Dle příznaků se domnívám, že jed byl na bázi Forudanu. Pes jevil otravu okamžitě. Došel jsem s ním ještě domů, jako by chtěl skončit tam kde to měl nejraději, hned za plotem se složil a v neskutečných křečích do hodiny skončil. Přivolaný veterinář řekl, že něco takového nikdy neviděl. I jeho to dost sebralo a při odjezdu nechtěl ani nic zaplatit. Policie se při nahlášení otravy kroutila jako had. Obec chtěla zavolat televizi. S tím jsem zase nesouhlasil já. Stejně jako já všichni výše jmenovaní tuší kdo za tím stojí ale nic se proti tomu dost dobře nedá dělat. Na každou svini se vaří voda ale někdy to dost dlouho trvá.
Libor Ludík reaguje 16.3.2013 00:20
Je to hrozné takto nesmyslně díky nějakému idiotovi přijít o psa,který je pro každého z nás člen rodiny,ale k některým příspěvkům.V naší honitbě máme lidi,kteří chovají i několik nekontrolovatelně se rozmnožujících psů o které se prakticky nestarají a na jakýkoliv pokus o domluvu nereagují,a když vidíte několik voříšků jak si zkušeně nahánějí zvěř je rozhodnutí jednoduché.
Jana Řehořová reaguje 15.3.2013 23:43
Toto vháním slzy do očí i mě. Taky máme čtyřnohého přítele a je to člen naší rodiny. A když s ním není něco v pořádku, máme o něj starost. Nebo když se občas zaběhne (a to se opravdu může stát každému), tak jsme neklidní… Nepochopím, jak toto může někdo udělat, nemám slov… Taky bych to zakázala, všichni víme, že rádoby „myslivců“ je, bohužel, mezi námi dost… Držím pěsti ať všechno dobře dopadne a držte se!
Leon Zumr reaguje 15.3.2013 23:21
přesně zakázat to všem a byl by klid vystřelíš na psa a jseš bez papíru ale před dementy to stejně psi neochrání pes se může stratit při dosledu nebo se stane to co mě že mi sešlapali plot na zahradě když vykrádali baráky a já to neviděl protože tam mám les tak jsem pustil psi klidně na zahradu a psi zdrhli naštěstí je odchytil chlapík naložil do auta a ani odměnu nechtěl a to mu 4 pointři pořádně zadělali kufr
Roman Dostál reaguje 15.3.2013 22:14
Když řeknu,že to mohlo udělat jen hovado,tak urážím to nebohý zvíře.Nejhorší je,že to pravděpodobně opravdu byl někdo,kdo ty pejsky dobře zná.Držte se.
Emil Vogel reaguje 15.3.2013 22:06
Bohužel mám podobnou zkušenost, při dohledávce jsem vypustil psa a našel jsem ho po 4 dnech a nachozených x km zastřeleného. Jednalo se o ABJ. Holt měl chudák smůlu že zaběhl k sousedům. Honitba pronajatá za velké peníze od LČR plná lidí kteří si to mohou dovolit(rychlo myslivců) jež horko těžko rozpoznají LUP ale vidí že pes žene ,,jejich,, zvěř. A když došlo na lámání chleba tak prý tam mohl dojít od nás. Jednalo se o dvouletého psa který byl sočástí rodiny a těžko jsem vysvětloval své 3 a 4 leté dceři že Dago už není.
Jiří Lengyel,starší reaguje 15.3.2013 21:44
Nestyďte se za slzy,pejsek je pro nás všechny člen rodiny,přeji aby to dobře dopadlo,hlava nebere,jak někdo vystřelí na loveckého psa(já bych nevystřelil na žádného)
k reaguje 15.3.2013 21:25
Co na tohle říct, nebo napsat. Prasárna první velikosti, hlad po ráně na cokoli, závist, nebo vztek, kdo ví. Všichni víme, kdo a v jakých případech smí vystřelit na psa, který štve zvěř. Taky mám čtyřnohého kamaráda, i když není lovecky upotřebitelný, zbyl mi po rodičích a protože bydlíme v centru města, na dalšího pejska už není místo. Tak jsem poloviční myslivec. Přesně vím, jak se cítíte a přeji vám, aby se pejsek uzdravil a druhý se vrátil, nebo našel. Martin Houška
Ellhenický Petr reaguje 15.3.2013 20:46
To je právě to, že chodili spolu po cestách.Celý večer bylo u nás zataženo a padal sníh, proto ani nešlo zjistit odkud přišla.Taky připouštím, že si Fronu mohl spést, ale Erika?
Dalibor Leher reaguje 15.3.2013 20:35
Je mi líto,ale je to jen opět důkaz profesionální způsobilosti české lidové myslivosti.V rámci osobní závisti,čí msty,to odnese pes nebo zvěř. A k tomu ty kecy o štváčích a úhradě strhlé zvěře. Vážně je na blití,co se v té republice děje. Pokud ten lidobouchal čte tyto řádky,může si gratulovat k ubohosti,nicméně bohužel není první a zřejmě ani poslední.
Pavel Štěrba reaguje 15.3.2013 20:30
Já mam NKO a taky jsem byl jednou tázán "myslivcem", co to je za plemeno. To mne ůplně odrovnal. Ještě smutnější je, že jsou ty znalosti katastrofální nejen u těch psů. Ale jak už jsem psal, tohle nebyl ten důvod. Když uteče lovecký pes, tak jde tam kde běžně se svým pánem loví, to jest do vlastního revíru. Protože to tam zná a táhne ho to tam. A ten kdo mu tam nasype broky, tak ho taky musí znát.
Richard Czech reaguje 15.3.2013 20:16
Pokud je to prokazatelný štváč,dá se dohledat majitel(každý pes majitele má,divocí psi u nás nejsou) případ zdokumentovat,včetně stržených kusů,předat ůřadu a věřte že to jde.Majitel zaplatí škodu a pokutu a všichni se vyhneme excesům.Věřte že to jde ,v bývalé honitbě tak majitel takových psů zaplatil poměrně velkou částku a od té doby je pokoj.
Rostislav Kejdana reaguje 15.3.2013 19:57
Máme psy také, ale dovolím si nesouhlasit s panem Czechem a jeho názorem, aby ani myslivecká stráž nemohla odstřelit psa. pokud se totiž jedná o prokazatelného tuláka ořecha který se týdny či měsíce baví tím, že štve po lese zvěř tak nemám nad čím váhat a to jsem psa ještě nikdy nikomu neodstřelil ač jsem již několikrát tuto možnost měl. Velice správně jste poznamenal, že znalost loveckých plemen mezi myslivci je katastrofální.
Pavel Štěrba reaguje 15.3.2013 19:52
Štajeráků tu moc není, to je pravda. Ale nepoznat VMO!?!? I kdyby někdo nevěděl jak se to jmenuje, tak už na první pohled je z něj cítit lovecké plemeno. A když jsou ty psy na sebe zvyklí, tak určitě běhali spolu. Neznalost loveckých pemen tu asi nabyl důvod těh broků
Richard Czech reaguje 15.3.2013 19:32
Jako kynolog s Vámi soucítím.Na to se nedá snad ani nic jiného říci.Jen ať se ten druhý vrátí ,nelze než čekat a pevné nervy a psíkovi rychlé uzdravení.Jinak můj názor je ten že bych osobně zakázal a to i myslivecké stráži odlov jakéhokoli psa.Těch loveckých plemen je v poslední době tolik a znalosti velké většiny myslivců takové ,že pochybuji že ví jak vypadá např. štajerák.Když jsem si dovezl prvního bretaně tak snad nikdo nepoznal co to je.S tím se setkávám dosud na honech.Takže když někdo tvrdí že zná všechna lovecká plemena jen se pousměji.Ani já je všechny neznám,takže na psa bych si nikdy vystřelit nedovolil.
Ellhenický Petr reaguje 15.3.2013 19:19
To je můj příspěvek.