ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zajímavé koruny
Zajímavé koruny
vloženo: 26.4.2017 16:12
autor: Jiří Netík

úlovky (svět)

Lov rysa v Lotyšsku
Lov rysa v Lotyšsku
vloženo: 24.1.2019 17:37
autor: Martin Saifrt

trofeje

Můj páteční.
Můj páteční.
vloženo: 5.8.2020 07:27
autor: Ladislav Bodi

zvěř v přírodě

V říji
V říji
vloženo: 4.10.2019 09:41
autor: Děda z lesa

zbraně

Moje zbraně
Moje zbraně
vloženo: 17.3.2017 06:43
autor: stalmi

fotopast

něco staršího
něco staršího
vloženo: 13.8.2014 11:27
autor: Martin Gebrt

myslivecké umění

Igor Pičulin - Slovinský malíř III.
Igor Pičulin - Slovinský malíř III.
vloženo: 23.7.2020 21:20
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 233338 fotek (26 dnes)
  • 7958 videí (2 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8884 inzerátů (5 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748985 komentářů fotek (63 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3293218 hlasování fotek (208 dnes)
  • 56450 hlasování videí (6 dnes)
  • 37649 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 19 online

Připomínky a názory
Diskuze

Tak kolik z nás od dubna přišlo o honitbu?

Waldmann vložil 22.3.2013 22:55
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jiří Mareš reaguje 30.9.2015 15:02
Tak to zatím nikdo neví proč ale jedno víme že náš kolega a člen co sedí na kraji a který má na starost veškerá združení tak nás odepsal a je to pan Šír
Bohumír Novák reaguje 30.9.2015 10:00
A co jste provedli za průser?
Jiří Mareš reaguje 29.9.2015 22:22
Dnes sme přisli o honitbu i mi
Jan Drill reaguje 4.1.2014 23:11
Jestli to tady ještě někdo čte, dle mého názoru, to jde s myslivostí hodně z kopce, za pár desítek let, sbude pořádnej revír jen obora, zbytek bude střelnice, na 100ha co vystrčí hlavu,.... špatný, špatný..
Lukáš Doležal reaguje 29.3.2013 17:18
V našem okolí vím o 4 honitbách(2xsoukromý zemědělec, HS a odnož MS).
Milan Jirmann reaguje 27.3.2013 20:12
Jestli máte od 1.4. kde lovit a máte honitbu, tak co tady řešíte. Buďte rádi, že vám to dopadlo. Já patřím mezi ty druhé. LOVU ZDAR!!!
Patrik Dvořák reaguje 27.3.2013 15:10
Jirko nebudou se divit , je jim to uprdele.
Jiří Balcárek reaguje 26.3.2013 23:09
Jak jsem psal - myslivost a komerce nemohou spolu vycházet, neboť z principu je to špatně. Peníze ještě nic nevyřešily, naopak, napáchaly jen zlo. Pronajmout si honitbu za předpokladu, že mi tam zaplatí 10 lovců po 50.000,- a budou si lovit a já na tom vydělám - to je primitivismus, který nemá s myslivostí nic společného. Byznys je byznys, peníze nesmrdí, špinavé peníze neexistují a spousta dalších blábolů o penězích. Myslivost v podstatě dotuje každý myslivec už jen tím, že si musí koupit zbraň, střelivo a další potřeby. Rozumím poplatkovému lovu a poplatkovému lovu v oborách. Nicméně udělat z myslivosti byznys je cesta do pekel. Stát a MZe jsou krátkozrací, tohle se vrátí brzy jako bumerang a pak se budou úředníci (kterým je to stejně u pr..le) divit.
karel zvářal reaguje 26.3.2013 21:42
Moc se mi líbila ta (smutná) poznámka o vysokém tlaku... dovolím si parafrázovat známou radu: bez peněz do honitby nelez!
Miroslav Jiráček reaguje 26.3.2013 21:28
Můj příspěvek v 21:25
Zdeněk Zapletal reaguje 26.3.2013 19:44
Četl jsem je. A ještě k původní otázce, v mém širokém okolí žádné MS o honitbu nepřichází, abych odpověděl na prvotní otázku. Možná ti co o honitbu přichází, by se měli zymyslet nad příčinou. Bohužel, mrzí mne, jak mnoho dalších, že mnoha honiteb se zmocní lovci /záměrně nepoužívám výraz myslivci/ kteří loví z principu, že vlastní pozemky, ale samotný vztah k přírodě nemají. Ale tak to bylo i u lidomyslů, kluk se stal v 18 myslivcem, protože otec a děda byl také myslivcem, ale ve dvaceti se našel, praštil flintou a zbytek života tráví jako dobrý hasič nebo fotbalový funkcionář, jak si z možností života na vsi může vybrat.
Michal Fechtner reaguje 26.3.2013 19:23
Přečtěte si komentáře pana Lengyela a zamyslete se nad nimi pane Zapletale.
Zdeněk Zapletal reaguje 26.3.2013 18:36
Od prvopočátku organizované myslivosti bylo její provozování závislé na vlastnictví pozemků s vyjímkou pana faráře, notáře a lékárníka, tak čemu se dnes kdo diví, zvláště při skutečnosti, kterou tu popsal pan Leon Zumr a se kterou musím plně souhlasit. Že komunista vytvořil zelené gardy ve stínu tzv.složek národní fronty a že se s tím přestárlá lidově myslivecká základna nedokáže je jen generační problém. Až staří brigadýři pomřou a mladá lidovomyslivecká základna pochopí, že nic není zadarmo a každý koníček, tudíž i myslivost něco stojí, bude zase úcta k vlastníkům pozemků a možná dojde i k souznění.
Arnošt Pyrhula reaguje 25.3.2013 19:05
Arnošt Pyrhula. Dovolím si připojit několik svých poznatků. Komunikace s vlastníky je nutná, nevím kolik je tzv. lidových myslivců také vlastníky pozemků a kolika je byť jen ze slušnosti nabídnuto aspoň hostování,byť nežijí v místě, ve většině se tomu tak nestalo a dnes z toho jde strach. Úvahy mnoha z nich se proto udebírají snahou alespoň získat finance. Osobní zkušenost je taková to.Zemědělsky hospodařící subjekt se rozhodl, že chce vlastní honitbu, získal dostatečné množství pozemků a dlouhodobých pronájmů. Současnému MS dal na vybranou buď ustoupíte nebo plaťte škody. A je to vyřešené. A najednou se našla cesta jak tzv. lidovou myslivost současného MS zachránit. Nabídka se objevila. Do současnosti vlastník pozemků byl nežádoucí. Nyní se však takto chová zemědělec (sedlák), který chce vlastní honitbu. Počkáme a uvidí se. Bez několika z nás honitbu nikdy nebude mít.
R V reaguje 25.3.2013 16:46
Já to chlapi vidím ještě trochu jinak. Ono komunikovat s majiteli pozemků je v naprostém pořádku. Jenže jsou taky mezi nimi tací, co ani myslivost dělat nechtějí a jen škodí protože by svůj pozemek nejraději pronajali za co nejvyší nesmyslnou cenu!!! A tady nastoupí někteří vychytrálci a na tu nabídku skočí. Přátelé a tím je dílo spečetěno. Čili zvěř ať jde do řiti, hlavně, že jsem vydělal. Je to bludný kruh a najít z něj cestu ven je nemožné. Už jen z toho důvodu, že dokážeme špinit sami sebe a vůbec se neumíme sjednotit.
R V reaguje 25.3.2013 16:24
Pan Fechtner: na vás ne!!! Jen jsem dal příklad a nebudu a ani nechci jmenovat.
Jiří Balcárek reaguje 25.3.2013 15:48
Leon Zumr - souhlas. Nejsou všichni stejní, ale mám pocit, že nyní myslivci sklízejí to, co v uplynulých letech zaseli. Kdo totiž nekomunikoval s vlastníky pozemků či HS po celou dobu nájmu či dokonce jednal povýšeně (a tak to bylo v mnoha případech), na poslední chvíli to již nezachrání. Ten lobing za zmenšení výměry honiteb vzešel dílem od vlastníků, kterým se myslivci smáli do obličeje, dílem od novodobých zlatokopů a lovců masa a dílem od myslivců, kteří nebyli spokojeni s dosavadním stavem. Procenticky to nedokážu vyčíslit, to si každý doplní podle vlastních zkušeností. A odmítání přijetí do MS je jen špička ledovce. Mnohem horší a destruktivnější pro myslivce bylo neřešení škod zvěří a neochota vůbec s vlastníky o tom jednat. Znovu budu opakovat omílanou větu, že normované stavy zvěře spárkaté jsou u nás na mnoha místech pouze na papíře, ve skutečnosti jsou dvojnásobné. Stačí se podívat na statistiky odlovu. Neřeším černou, to je samostatná kapitola a zde myslivci selhávají totálně. Vysoká a srnčí - jakožto hlavní původci škod na lesních porostech, to je další hřebíček do rakvičky. Peníze vládnou, ale myslivost nemůže sklouznout k podnikání. Hlavním důvodem je absence výrobního prostředku - půdy a lesa, neboť tyto jsou většinou pronajaty. Z toho důvodu MUSÍ MS respektovat zájmy a připomínky vlastníků a takto to měl na mysli i zákonodárce při konstrukci zákona o myslivosti. Nelze myslivost povýšit na výdělečnou činnost, neboť jejím HLAVNÍM posláním je (vzhledem k absenci predátorů) udržovat stavy zvěře v souladu s ekosystémem, pečovat o krajinu a její úživnost v zájmu zvěře. Zvěř je ve přírodní bohatství vlastnictví státu. Státní úředníci na to bohužel zapomínají a i proto LČR se chovají nesmyslně výdělečně v oblasti pronájmu honiteb. Ten chaos pak postupuje dolů a současná situace je toho výsledkem.
Leon Zumr reaguje 25.3.2013 12:43
já se vlastníkům vůbec nedivím stačí se rozhlédnout jak se k nim chovají MS při žádosti o členství v MS.Když tě pořád bude někdo kopat řiti tak se určitě jednou otočíš a kopneš ho pořádně do koulí
Martin Vojtěch reaguje 25.3.2013 12:32
Bohužel v dnešní době je realita tvrdá. Kdo si myslí, že podpisem nové nájemní smlouvy vyhrál, plete se. Česká myslivost, jak ji známe, jak nás ji naučili vnímat naši otcové, dědové a kamarádi je rychle přetvářena. Vzpomněl si někdo z Vás na to, co se může stát, pokud bude otevřen zákon o myslivosti? Minimální výměry 250 Ha, doby lovu spárkaté celoroční a mohl bych pokračovat dále. Tlaky a loby vlastníků pozemků jsou stále silnější a asi je jen otázkou času, kdy dosáhnou svého. Co nastane v tomto případě!? Dokáže si to někdo z Vás představit? Co můžeme a chceme udělat pro to, abychom těmto silným lobby odolali a naše krásná česká myslivost zůstala zachována!? Bohužel dnes jsou peníze až na prvním místě. Bohužel to odnese spousta dobrých ,,obyčejných" myslivců.
Michal Fechtner reaguje 25.3.2013 12:17
Plně souhlasím!
Radek Chadim reaguje 25.3.2013 11:01
reaguje 25.3.2013 08:45: "Je to rub mince zvané demokracie" - to teda není :-), demokracie je forma vlády, případně státu, ve které je zdrojem moci lid. Tohle je rub kapitalismu, tedy ani né tak rub jako líc :-), tedy ekonomického systému, v němž jsou výrobní prostředky v soukromém vlastnictví a jsou provozovány za účelem dosažení zisku. A to se právě děje, jedinou správnou a spravedlivou formou provozování myslivosti je v rámci HS, tedy vlastníky, bohužel pro hodně z nás. Jenže málokdo si to chce připustit a nebyli by jsme v Česku, kdyby tady i po 20 letech nefungoval nějakej podivnej systém.
Ellhenický Petr reaguje 25.3.2013 10:02
V 10.00 to je moje.
Michal Fechtner reaguje 24.3.2013 22:31
To, ze mi nerozumíte, je vcelku jasné, ani nemůžete, když podle vasich slov nevíte, jaká byla myslivost pred dvaceti lety, to já jaksi nedovedu dát do souvislosti vaše poslední slova, třeba na koho je směřujete.
R V reaguje 24.3.2013 21:42
Michal Fechtner: Nějak nemůžu pobrat běh Vašich myšlenek??? Neshledal jsem na diskuzi co zapříčinilo, že myslivost je na samém dnu. Na smé dno se skutečně dostala kvůli (nééé všem) některým zbohatlíkům!!!Např. lidé co zastřelí pejska na společném lovu a klidně si s Vámi ťuknou na lovu zdar a přitom Vám to odpoledne zapřeli do očí!!! Nebo mám pokračovat??? Radši bych to nerozváděl, ale ruku na srdce. Opravdu lidé takového ražení nedělali ostudu ČESKÉ myslivosti??? Jinak dobře vím, že je to mimo téma...
Jiří Lengyel,starší reaguje 24.3.2013 20:45
Čekal jsem až sem vstoupí opět pan Vilšer,tak nyní vidíte proč nemáte již na nájmy a honitby budou mít jen ti movití.Nevím,ale ještě v loňském roce mluvil dotyčný jinak,ale vše se mění i lidé....Ještě štěstí,že jsou mezi námi lidé,kteří mají odlišné názory a také pamatují i víc.....
Pavel Oršulík reaguje 24.3.2013 18:42
Přijde Kalousek na zasedání vlády a v každé ruce drží jeden list papíru. Co to máš Kalousku, ptá se Nečas. Kalousek zvedne levou ruku a říká: Tady jsou opatření, která když vláda přijme nám zajistí, že se budeme mít jak prasata v žitě. Sem s tím, říká Nečas. Ptá se dále: A co je Kalousku na tom druhém papíru. To je seznam těch, kterých se to bude týkat. No a tak nějak to bude chlapi i v té myslivosti.
Libor Ludík reaguje 24.3.2013 10:19
Romane pod to co jsi napsal o havíři nebo řediteli firmy bych se podepsal.Leone tobě dík za radu jedu objet krmeliště seno a senáž z nich seberu odvezu kravám a cestou zabiju pár srnců.Srnčí sice nejím,ale at má pan Novák dobrý pocit,že měl pravdu.To zabiju sem napsal úmyslně abych tomu absurdnu co se odehrává v něčích hlavách dodal štávu.
Richard Czech reaguje 24.3.2013 08:42
Romane to je nekonečná debata,jen dodám jedno trefné rčení-VŠE JE V LIDECH!
Roman Trojka reaguje 24.3.2013 08:35
A ještě si neodpustím jednu poznámku, kolikrát se tady řešilo, nebo byly inzeráty. Mladý myslivec hledá uplatnění v MS, mam psíka, mohu nabídnout i menší finanční obnos a nářky jak mají všude stop stav, jak nepřijímají.. Kde jsou v těch MS ti lidé, kteří hlásají, každý slušný myslivec by měl mít možnost vykonávat myslivost? Proč ty nové zájemce nevzali, alespoň jako hosty? Klasické česká malost, my máme a co nám je po druhých, my se dělit nebudem. A najednou je zle, přišel zlý strejda a bere nám to "naše"....
Richard Czech reaguje 24.3.2013 08:27
Jenže problém je tam Romane ,že spousta těch poctivých myslivecky vzdělaných a slušných myslivců o možnost svého koníčka provozovat přišlo.Vlivem peněz.Ale to je již jiná písnička.
Richard Czech reaguje 24.3.2013 08:07
Ale alespoň je pro zábavu postaráno:-).Lovu lesu
Roman Trojka reaguje 24.3.2013 08:04
Rišo, ono to fakt není o tom kdo na to má... Znám spoustu myslivců co na to nemají ani tak, ani naopak:-)Staří chlapi co nepoznají Dalmatina od Pointa... Rozlišuji lidi podle toho jek se chovají a je mi úpně jedno jestli to je havíř, nebo ředitel firmy.. Oba můžou být dobří myslivci a správní chlapi, ale taky křiví a tupí dobytci :-)
Richard Czech reaguje 24.3.2013 07:49
Jinak kde dospěla myslivost asi vidíme.Pokud se dozvím od majitele loveckého lístku že koroptev je slepice od bažanta....A to je zase příklad toho že kdo na to má....
Richard Czech reaguje 24.3.2013 07:40
Vše se časem mění,jak stavy a rozložení zvěře tak provozování myslivosti.Toho jsme svědky za posledních 20 let kolik věcí v životě se změnilo.Je bláhové si myslet že v myslivosti tomu bude jinak,a pravidla za posledních 70 let budou stejné.Důležitější je zdali se dokážeme změnám přizpůsobit nic víc nic míň.
Roman Trojka reaguje 24.3.2013 07:03
Podívejme se na to nestranně... Přece nelze hodit všechny do jednoho pytle.. Není řečeno, že MS je vždy dobrý hospodář a obráceně, soukromý vlastník či pronajimatel, že je lump. Myslivost tzv. "lidová" tady byla pouze 50 let.. Posledních 20 už to byl nějaký hybrid... Jaká je situace nyní, myslím si že se nejvíce blíží k spravedlivosti.. Podívejme se tedy na to z obou stran. MS mají ve většině případů pocit, že se jim děje křivda, že jim někdo bere jejich honitbu. Na druhou stranu by si bylo dobré uvědomit, že do dnešní doby tady slušný člověk, který si třeba peníze poctivě vydělal a ušetřil, neměl možnost pronajmout revír. MS platily za nájmy dumpingové ceny a ještě tzv. "zbohatlíkům" prodávaly lovy, případně povolenky.. To jim ty peníze byly dobré. Prostě alespoň s části bude nastaveny systém, že každý má možnost.. Pokud mám MS o 20 lidech, tak se poskládám na nájem třeba, každý člen 20 tis. a je to. Je To hodně? Tak přiberu dalších 10 členů a Už dám jenom třeba 15 tis. a tak bych mohl pokračovat.. A kdo prostě nechce dát za svůj životní koníček ani 1000 kč měsíčně, tak to nejspíš dělat nemůže... Ale to je ze vším. Pokud budu milovat koupání a moře a nemám na to tak mi musí postačit rybník. Prostě myslivost je činnost jako každá jiná a něco to stojí..
Michal Fechtner reaguje 24.3.2013 00:47
Když čtu vaše názory a myšlenky, tak se nedivím, ze se myslivost dostala na samé dno.
Ondřej Procházka reaguje 23.3.2013 22:20
Ok Roberte, já mluvil o vlastnickém právu k pozemkům. Lido-mysl jako činnost nedovedu posoudit. Předposlední větu jsem nepochopil, jak to myslíš?
Ondřej Procházka reaguje 23.3.2013 22:16
Je iluze toho skanzenu, co tu prý do roku 89' byl, že je myslivost "zábava obyčejných lidí". To se jen věci vrací do normálu. No, dost off topiců z mojí strany:).
R V reaguje 23.3.2013 22:15
Ondro,jsem Robert, bereš? Jsem více německá krev než česká krev. Dost lidiček z mého příbuzenstva zažilo na vlastní kůži co jsou sudety. Ale mě zajímá spíše ta myslivost. Ono se mě někdy zdá, že v těch soukromých revírech, někdy nemůžeš zrovna tak nic, jako za lidové myslivosti. Nevim, fakt jen pocit.
Zdeněk Novák reaguje 23.3.2013 22:11
Bohužel toto je konec myslivosti v čechách pro obyčejné myslivce tak pane patrol počkat do 15.5 a hurá na ně, ale proč se zdržovat, když mám chechtáky tak co bych si nevystřelil mě se přece nic nemůže stát. Přeji mnoho krásných loveckých zážitků.
R V reaguje 23.3.2013 22:06
Fery, nerozčiluj se!!! Víš kam to pak spěje a myslím, že na světě jsou důležitější věci. Co si budem povídat. Pan Novák napsal svuj názor a to mu nemůžeme upírat, byť se někomu nelíbí, či snad dokonce někoho dotknul. Je jen na nás všech Fery, mu dokázat, že se mýlí.
Ondřej Procházka reaguje 23.3.2013 22:03
PS: Já tu dobu taky nepamatuju, ale z rodinného vyprávění vím, jak byly naší rodině v roce 48' ukradeny 2 továrny a do vily mojí prababičky a pradědy, kteří ještě rok před tim platili milionářskou daň, byl nastěhován dělný lid. Jim nechali 2 místnosti a praděda mohl dělat mistra ve vlastní továrně. To je jako s tím revírem. To je zvrácený dost, ne?
R V reaguje 23.3.2013 22:00
Tak to zajisté, co se pozemků týče. Jen jsem chtěl nějaké informace. No Nekolu radši né!!! S tím budem sto pro za jedno.
Ondřej Procházka reaguje 23.3.2013 21:56
Robert Voith: Nerad bych tu byl za pana Nekolu, ale přijde mi zvrácené užívat něčeho, co mi nepatří bez ohledu na majitele pozemku a ještě se rozčilovat, když je mi to pak znemožněno. Vám ne?
R V reaguje 23.3.2013 21:52
Ondřeji, já tu dobu z pohledu myslivce nepamatuju(s přihlédnutím na fotku Vašeho profilu) si myslím, že Vy také ne,tak mě jen zajímá, co konkrétně bylo na lidové myslivosti zvrácené??? Rád si přečtu o tom něco, ať také vím co a jak. Děkuji
Ondřej Procházka reaguje 23.3.2013 21:22
Asi bych to nepsal tak ostře, ale jinak se pod "patrolův" příspěvek podepisuju. Je to trošku jak s těmi kyselými hrozny-přišly jsme o 600 hektarů, ale stejně jsou to prochcané pastviny:). A konec lidové myslivosti? Jasně, taky to byla pěkná zvrácenost.
Leon Zumr reaguje 23.3.2013 20:56
ty to nevíš Libore? Protože má velký prázdný mrazák :-))))))))))))))
Libor Ludík reaguje 23.3.2013 20:07
Pane Novák proč si myslíte,že majitel pozemků má zájem ve své honitbě vybít srnce a zbylou zvěř nekrmit?
Tomáš Volf reaguje 23.3.2013 19:08
Nic si z toho nedělej Patrole, takových lidí, jako je pan Zdeněk Novák bude více a nejhorší je, že si myslí, že mají nárok a pravdu.
patrol reaguje 23.3.2013 18:53
Vážený pane Novák. Nebuďte laskavě rozzloben nad tím, že majitel pozemků, chce využívat pozemek dle vlastního práva a jestliže mu to na výměru honitby stačí tak ať si ji udělá a jestli se Vám to nelíbí, tak si uvědomte, že je to asi stejné,jako bych se vám nastěhoval do baráku, vyhnal Vás a znemožnil Vám užívat Vaše bydlení. Taktéž si neberte do své držky jak Vy nazíváte pracháče. Znám spoustu dle Vás tzv. pracháčů a ti z nich, kteří mají honitby krmí víc a kvalitnějším krmivem zvěř, než takové tlamy jako jste Vy, protože na to ty prachy mají a tudíž kupují kvalitu a nehážou nebo nesypou po lese hromady plesnivého jádra a různého odpadu, který dostanou zdarma. A když jsou to vlastně jenom prochcaný pastviny od dobytka, tak buďte rád, že máte o tyto pastviny míň, dle Vás tam nic není, tudíž tam vlastně myslivost nemá smysl z hlediska lovu provozovat a ušetříte za nájemné za 600 hektarů
Zdeněk Novák reaguje 23.3.2013 11:56
Tak mi sme spuchli o 600 ha z 1400 ha, prostě pan majitel pozemků si chce utvořit svojí, stejně jedna sezóna vymydlej srnce a budou tam mít h...., už vidím jak tam pracháči choděj v zimě přikrmovat, černá jenom přechází žádné obdělávané pole jenom prochcaný pastviny od dobytka, je to konec lidové myslivosti v čechách. tak se drště kluci a lovu zdar.
Waldmann reaguje 23.3.2013 10:33
Je tu období podepisování nových smluv a u nás mnoho honebních společenstev již neobnovilo nájemní vztah s předchozími nájemci, převážně MS. Jaká je situlace ve vašem okolí?