ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

životní srnec
životní srnec
vloženo: 25.3.2014 20:18
autor: Tomáš Petr

úlovky (svět)

Baikal 2019 - druhý tetřev
Baikal 2019 - druhý tetřev
vloženo: 7.5.2019 07:05
autor: Martin Mati

trofeje

Raritka
Raritka
vloženo: 29.5.2012 17:42
autor: Miroslav Horák

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 8.1.2013 08:29
autor: Marek Drha

zbraně

Stephen Grants Patent ,2
Stephen Grants Patent ,2
vloženo: 9.5.2013 21:29
autor: František Mlčoch

fotopast

...
...
vloženo: 22.10.2016 19:37
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

srnček
srnček
vloženo: 28.3.2015 19:56
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233420 fotek (3 dnes)
  • 7960 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8897 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749186 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12933 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294285 hlasování fotek (28 dnes)
  • 56455 hlasování videí (0 dnes)
  • 37663 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 5 online

Připomínky a názory
Diskuze

Vhodné střelivo pro ráži 7*65R

Martin Zádrapa vložil 17.1.2014 20:09
Prosím o Vaše rady na téma výběru střeliva v ráži 7*65R. Jedná se mi především o šetrnost ke zvěřině. dříve jsem používal SB 11,2 SPCE a nyní Geco TM. s obojím mám špatné zkušenosti, SB nepřesné, Geco podlitiny velkého rozsahu. lovím srnčí, černou, siku. Děkuji za Vaše rady. Myslivosti a lovu zdar!
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Josef Jasenský reaguje 17.12.2017 18:26
Já používám normu vulkan. minulý týden jsem ulovil čiplenku.Rána přes obě pleca.Ze zvěřiny jsem vyhodil trošku. Vlezla se do dlaně.Ale zvěř zůstává na nástřelu nebo do 10metrů.Lovu
juraj tibensky reaguje 17.12.2017 04:19
Ja som začal strieľať exergy a veľmi prekvapený, presnosť v pohode ranivost strieľam na alebo za lopatku na lopatku je to v ohni a za do tridsať metrov srncia,ale hlavne diviak.strielal som vulkán ale bol mäkký a neprestreloval,toľko moja skúsenosť lovu zdar
Jiří Běťák reaguje 10.5.2017 22:49
S touto střelou určitě neuděláte chybu za předpokladu dobrého zásahu.Mám tuto ráži jak v jednušce Merkel K1 ,tak v kulobroku Merkel SL II a vždy ji volím , pokud jde o trofejovou zvěř na poplatkovém lovu. Nikdy mne nezklamala za posledních 18 let. Jak jeleni v říji ,daňci v říji, černá, srnčí, vše do 40 m od nástřelu za silného barvení.Subtilnější zvěř v ohni.
Petr Tihelka reaguje 10.5.2017 19:59
Ještě bych se rád zeptal jestli někdo máte zkušenosti s Brenneke TIG 11,5 gr.?
Petr Tihelka reaguje 4.5.2017 09:15
Zdravím chlapi, koupil jsem si Brno Effect v ráži 7x65R a přemýšlím čím to ládovat, budu lovit především lišku, srnčí a černou, občasně mufloní nebo vysokou. Slyšel jsem poměrně dost chvály na S&B Nosler Partition. Ještě bych se chtěl zeptat jestli někdo nemá zkušenosti se střelou Exergy od S&B? Předem dík
pantomas reaguje 5.4.2016 21:31
Zdravím, používám v této ráži u mého ZH náboje S+B se střelou Nosler Partition a také spokojenost.
Petr Raáb reaguje 5.4.2016 13:27
Zdravím,používám v ráži 7x65r střelivo SB sierra game king 11,35g a jsem spokojen,černá většinou v ohni,prostřeluje,zvěřinu dle mě nerozbíjí(samozdřejmě záleží na místě umístění rány)jeví se oproti spce tvrdší.Srnčí většinou odchází cca 30m s min. poškozením
Tomáš Kučera reaguje 4.4.2014 19:10
Zdravím je někdo kdo používal SAKO HAMMERHEAD v ráži 7x65R?Na Normu čekám již dva měsíce a je v nedohlednu.
Tomáš Kučera reaguje 4.3.2014 19:52
U toho Oryxe používáte v 7x65R střelu s váhou 10,1 gr. nebo spíše 11 gr.?
Sojka reaguje 10.2.2014 14:07
Měl jste se pana prodavače zeptat, kolik toho má střelenýho jednak Oryxem, a druhak Vulkánem :-). MS
Jan Slavětínský reaguje 10.2.2014 07:05
Prodavač byl opravdu odborník. Bohužel jsou takoví...Obě střely ať Oryx nebo Vulkan jsou dobré.Pokud bych to chtěl hlavně na srnčí a sem tam nějaké čuně, tak Oryx. Pokud hlavně na černou, tak Vulkan. Já Ty střely vyzkoušel obě, sice v ráži osm a ten Vulkan mi přišel hodně podobný jako SPCE, střelný kanál i výstřelová strana, proti SPCE ale střela drží pohromadě a nelítají z ní plechy. Oryx je tvrdší a srnčí nerozbijí. Všechna zvěř (černá i dančí)byla prostřelená.
František Hodina reaguje 9.2.2014 23:41
Dobrý den, vlastním tuto ráži asi 15 let a mám s ní nastříleno určitě více než 100 kusů spárkaté zvěře. Začínal jsem s SB 11,2g a musel jsem přestat. To byl masakr hlavně co se týče rozbíjení zvěřiny. Od té doby jsem vyzkoušel několik výrobců (Norma oryx, Geco, SB Barnes, RWS). Nejlepší z těchto podle mého byla Norma oryx ať už se týče ranivosti i šetrnosti ke zvěřině. Geco mě vůbec neoslovilo to už nekoupím, SB Barnes nebyl špatný náboj co se týče šetrnosti ke zvěřině, ale zvěř odcházela dále a někdy se choval spíše jako celoplášť, RWS dobrý náboj, ale já jsem byl o něco více spokojen s Normou. To je moje zkušenost se střelivem v této ráži.
Tomáš Kučera reaguje 9.2.2014 17:06
Pro p.Hanyse smějte se čemu chcete a lovte si taky čím chcete,Já se zase budu ptát na pí...y které mě zajímají, ostatním zatím děkuji za rady.
Sojka reaguje 9.2.2014 15:05
Tak nejvíc se doporučuje to, co je zrovna skladem :-). MS
jirka hanys reaguje 9.2.2014 00:05
Tomu nejde nezasmát,oryxem loví v africe tunové zvířata a ty řešíš takové pí...y.To co chceš ulovit,ulovíš i SBčkem.
Tomáš Kučera reaguje 8.2.2014 12:54
Poptával jsem v obchodě střelivo morma Oryx a byl mi doporučen na srnčí , dančí , mufloní a černou do 70 kg, jednoznačne Vulcán tak jsem na vážkách?
Tomáš Kučera reaguje 8.2.2014 12:49
Ted mi bylo doporučeno SAKO HAMMERHEAD jako velmi dobré střelivo poměr cena kvalita má někdo zkušenosti v 7x65 R?
Sojka reaguje 5.2.2014 14:15
Obávám se, že přestřelení se nevyhnete. 8mička je trošku jednodušší, protože obě střely mají 12,7 gr a rozdíl při nástřelu mezi SB SPCE a Oryxem je výškově cca 2 cm/100m, což v praxi člověk neřeší, ale co mám zkušenost, tak žádný rozdíl mezi šaržemi není. Začínal jsem s 5 krabicema, dokupuju a nástřel je stejný. U 7x65R je SPCE 11,2g, Norma v 7x65R Oryx nabízí buď 10,1g nebo 11g (http://www.norma.cc/en/Products/Hunting/7x65-R/). Takže v každém případě nastřelit, ale mezi šaržemi by se to nijak výrazně měnit nemělo. alespoň moje zkušenost s Normou v 8mičce. MS
Tomáš Kučera reaguje 5.2.2014 12:06
Zeptám se u Normy stačí kupovat po krabičce u stejného druhu náboje s tím že další krabička nábojů bude chodit stejně nebo jako u SB po serijích a více kusů abych nespotřeboval 5 nábojů na přestřelení mezi sériemi?
Sojka reaguje 5.2.2014 10:19
Leta používám Oryx v 8x57 JS, i na srnčí a zkušenost velmi dobrá. Vulkan je měkčí, asi by dělal větší poškození na výstřelové straně, ale nikdy jsem ho nezkoušel. Oryx je tvrdá střela, která se sice deformuje ale nefragmentuje. Za mě bych doporučil zvolit Oryx. U těch monokompozitních střel, o kterých píše Honza, bych se obával zvýšeného rizika odrazu, i když jinak asi budou fungovat dobře. MS
Milan Vrána reaguje 5.2.2014 09:48
Pokud hlavně na srnčí, raději Oryx.
Tomáš Kučera reaguje 4.2.2014 22:25
Jsem defakto pro Normu rozhodnut zajímalo by mě porovnáví u této ráže Oryx vs. Vulkán hlavně na srnčí?
Jan Slavětínský reaguje 29.1.2014 09:10
Otestujte si monokompozitní střely, fungují, nerozbijí, prostřelují a jsou i přesnější na dálky. Hodně myslivců se drží klasiky a nedůvěřují.. Ale vyzkoušej to. Pokud ještě seženeš vlašimskou laboraci TSX nebo i současné eXnergy.
Jindřich reaguje 29.1.2014 07:31
Tomáši zkus tu Normu. Na mé fotce jsou vlevo Norma Orix, má nejlepší deformaci. Spousta lidí chválí Nosler Partition od SB, že drží pohromadě a dobře se deformuje a bla bla... To jsou ty kule uprostřed. Ve vstřelovém kanálu jsem po nich nacházel střípky olova a jak je na fotce vidět, první jádro úplně chybí. A co hůř, nejsou po něm ne plášti ani stopy, vůbec to nedrží pohromadě. Vpravo je Geco Tm, někomu se to deformuje super a ke zvěřině dobré a mě to dělalo tohle. Jak vypadalo srnčí když jím prolítl takovýto rozplesknutec ani nebudu popisovat. J
Tomáš Kučera reaguje 27.1.2014 16:43
Zdravím, já jsem chtěl u kulobroku UB 7x65R přejít z SB SPCE na Geco Plus a problém jsem měl v tom že u Geco soustřel cca 10 ran asi 10 cm na 50 m. a u SB SPCE asi 3 cm takže jsem to na zvěř neměl možnost ani zkusit protože to z toho laufu nejde a hlaven je defakto nová cca 50 ran.Tak mám docela obavy aby z toho chodilo střelivo s tvarem klasické SP? Zvažuji odzkoušet Normu.
Sojka reaguje 27.1.2014 10:57
To je samozřejmě nesmysl. Tvrdá např. bondovaná střela se bude vždy deformovat jinak než měkký poloplášť a je úplně jedno, jestli to v ráži 7x65R vystřelíte ze Super Brno nebo Brno 800/500 nebo Merkla. MS
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 27.1.2014 08:11
...a konečně Jindřich pojmenoval podstatu věci. Netřeba to dále rozebírat...je to prostě tak.
Jindřich reaguje 26.1.2014 22:20
Dobrý den, už se to tu probíralo asi desetkrát. Výsledek je, že stejná ráže a stejné střelivo se chová v každé flintě jinak. Je to divný, ale je to tak. Na fotce v příloze jsou tři druhy střel 7x65R. Je tam Nosler Partition, Geco TM a Orix. Jindra
Vojta Lorek reaguje 26.1.2014 19:44
No já bych v žádném případě nesrovnával účinek žádné střely v ráži 300WM s ráži 7x65R, jiné rychlosti jiné dopadovky. Ale zajímalo by mě i jiné střely v této ráži, co třeba Vulkan, Orix nebo Plasticpoint od Normy ?? Loví s těmito střelami někdo ???
František Fišer reaguje 26.1.2014 17:23
To je mi divný, já střílím EVO 300WM a nikdy se mi u srnčího nestalo že by bylo vyvržené nebo nějak podlité. A to si myslím že se to nemůže chovat až tak rozdílně ve srovnání s 30-06... Ale je pravda že jsem už dvakrát našel v praseti plášť a durch šlo jen jádro. Takže to zas tak pohromadě nedrží, ale obě rány byli ze předu na hlavu tak na takové kosti se hold asi rozbije...
Jiří Marčonek reaguje 26.1.2014 16:21
Přešel jsem ze SB SPCE v r.7x65R na RWS-EVO.Podlitiny dosti velké,do výstřelu jsem někdy strčil pěst.Přešel jsem na GECO PLUS a spokojenost.Kule drží pohromadě(dělá pěkný hříbek).
Zdeněk Cedidla reaguje 26.1.2014 14:04
Pro pana Fišera:V loni jsem si koupil novou kulovnici 557 v ráži 30 06 Sprg.Náboje jsem si koupil RWS - EVO 11,9gr.Srnčí to vyvrhuje střeleny 4 kusy.Na prasata to nemá chybu střeleny 3 kusy všechny v ohni na místě.
František Fišer reaguje 26.1.2014 11:08
Osobně nevlastním, ale loni jsem to nastřeloval kamarádovi na RWS EVO. Osobně jsem viděl jak slovil srnce a nestačil jsem se divit. Střílel tak cca na 200 m. vstřel dirka, výstřel asi jak desetikoruna, kus v ohni. Podlitiny takřka žádné. Asi bych teda doporučil tohle...
Vojta Lorek reaguje 26.1.2014 08:43
Zdar pánové, taky přidám pár zkušeností. V této ráži jsem používal také SPCE 11,2 přesnost dobrá, na srnčí to fungovalo v pohodě sice někdy byl větší výstřel ale marne. SPCE na vysokou do cca 60ti metrů jsem vesměs neprostřelil když jo tak to špatně barvilo protože někdy kus střely zůstal ve zvěři a vyletěla jen její část. Předloni jsem zkusil Nosler partition, srnčí s lepším výsledkem jelikož to nedělá takové díry ven, a divočák do 50ti kg střeleno za plecko do 20 m od nástřelu. Každopádně Nosler určitě palec nahoru.
Martin Vodička reaguje 21.1.2014 20:02
Zdravím vás pánové! Lovíval jsem také S&B SPCE 11,2 g. Tečku za tímto střelivem udělaly poslední 3 kusy černé, které jsem dohledával se svým jezevčíkem 100 - 400 m od nástřelu po komorové ráně. Zakoupil jsem krabičku RWS ID 11,5 a docela jsem se divil. Srnčí po komorové ráně v ohni, jen jeden kus mi po ráně na játra odběhl 20 m od nástřelu. Zvěřina je čistá, vstřel ve velikosti ráže, výstřel ohraničený o velikosti cca 3 - 4 cm, bez podlitin. U černé se mi to rozdělilo na dvě kategorie. Kusy tak do 50 kg zůstavájí po ráně za plec v ohni. A kusy nad 50 kg byly do 50 m od nástřelu. Barvy bylo vždy dostatek po dobu celé únikové dráhy. Stalo se mi, že se po ráně za jítra vtáhla pohrudnice do výstřelu - barva byla na nástřeu a pak až 20 m od nástřelu, divočáka jsme našli po 50 m ... ta situace může stát i sebelepším střelivem, to nikdo neovlivníme. Vstřely byly čisté v průměru ráže, výstřely o velikosti cca 5 cm, po obvodu zanedbatelná podlitina. Dančí zůstávalo v ohni nebo do 10 m od nástřelu, nikdy jsem nemusel nasazovat psa. Siku jsem po komorové ráně našel 40 m od nástřelu, barvy bylo dostatek, vstřel o něco málo větší než průměr střely, výstřel kolem 4 cm v průměru. Abych to tošku shrnul: pokud zvěř po ráně na komoru nezůstala v ohni, tak značila zásah a odcházela za dobrého barvrní, všechny kusy byly prostřeleny. Já jsem do svého kulobroku nalezl optimum co mi vyhovuje. Přeji i vám šťastný výběr. Lovu lesu! M.V.
Zdeněk Urban reaguje 20.1.2014 18:09
Taky používám střelivo zn. Hirtenberger se střelou Nosler Partition o váze 11,3g(175grains) s maximální spokojeností na veškerou zvěř, od lišky po jelena.
petr jordán reaguje 20.1.2014 12:59
Zkuste střelivo se střelou nosler partition 11,35g od sellieru nebo hirtenbergeru. Na srnčí a divočáky jsem spokojený. Dříve jsem měl taky SPCE 11,2, ta byla hodně měkká, rozbíjela se na střepinky, lončáka neprobíjela. Rychlost v laboraci s Noslerem je dobrá V0 - 768m/s, proti GECU je pomalejší a proto tolik nepodlívá. Střela drží pohromadě, lončáka probíjí.