ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen evropský
Jelen evropský
vloženo: 22.9.2019 21:15
autor: Tomáš Cibulka

úlovky (svět)

Jelen
Jelen
vloženo: 15.9.2015 12:34
autor: Radim Hlaváček

trofeje

najlepší tejto sezony na preparáciu
najlepší tejto sezony na preparáciu
vloženo: 1.2.2014 12:43
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Sbohem Moravo
Sbohem Moravo
vloženo: 27.4.2016 23:22
autor: Jiří Netík

zbraně

PRO RADOST.
PRO RADOST.
vloženo: 3.12.2018 03:02
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

Meďo I
Meďo I
vloženo: 10.4.2015 21:42
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

srnčie
srnčie
vloženo: 12.3.2017 19:01
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233465 fotek (29 dnes)
  • 7962 videí (1 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8900 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749280 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294789 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Diskuze

Volby do EU

Aleš Pastorek vložil 12.5.2014 13:50
Dobrý den přátelé. Příští týden mají probíhat volby do "trafiky" odpadlých a neschopných politiků do evropského parlamentu. Po tom, co EU předvádí nemám chuť na tyto volby ani pomyslet, natož tam jít a odvolit. Na druhou stranu mě to ale díky myslivosti nedá a po přečtení posledního čísla Myslivosti, kde je představen pan Straka, jako kandidát, jsem téměř rozhodnut jít volit právě tohoto člověka. Není na místě se alespoň teď semknout a držet za jeden provaz a podpořit pana Straku jako široká myslivecká veřejnost? Domnívám se, že nic horšího, než co tam je nás už snad ani nemůže potkat. Několik desítek, či stovek jedinců nic nezmůže, ale několik tisíc, či desítek tisíc by mohlo mít zásadní vliv pro další budoucnost. Pokud se to nepodaří, alespoň něco jsme pro to udělali.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Pavel Štěrba reaguje 27.9.2015 17:24
...a další perlou je, že baba z Dojčlandu prosadila 670 eur měsíčně a bydlení zdarma každému čmoudovi!!!! Takže ho.no váleční běženci, ale horda parazitů. To se sem teprve povalí, aby nás multikulturně obohatili. Jediné co nám zbude, je kalach jako nezbytná výbava každé moderní domácnosti a s tím pak uspořádat "volby do EU".
Pavel Štěrba reaguje 27.9.2015 10:00
Už jsem o tom četl.... To je ten správný pokrok, buď se podřídíte a budete uznávat naše pravidla, nebo táhněte!!!! Tady se budou všichni sluníčkáři ještě divit, až je bude v půl čtvrté ráno budit muslimská hlídka, že se mají dostavit do mešity na raní modlitbu. Fakt by mne zajímalo, proč naši předci v boji s islámem po staletí cedili krev. Třeba by mi to mohla ta krávoslepice Merklová vysvětlit....
Pavel Štěrba reaguje 23.9.2015 12:23
....zde jedna multikulturní idealistka....
Mike Hammer reaguje 10.7.2014 20:54
Jak dopadla nevim.Ale komise neubrala na tlaku,ale zmenila taktiku.Doslo ke zlepseni pro myslivce po tlaku myslivecke a lovecke lobby.Aspon ve vseobecnem pokriku o zbranich = v prohlasenich se o myslivcich a lovcicih nezminuje.Ale pripravuje jine kroky a podle lidi znalych pomeru jen EK zmenila retoriku,ale ne cil.
Aleš Pastorek reaguje 17.6.2014 10:45
Nevíte někdo, jak dopadla ve volbách paní Malstrom, která se zasazuje za odzbrojení?? oufám, že už o ní neuslyšíme.....
Jan Horáček reaguje 28.5.2014 22:59
Straku jsem zakroužkoval, i manželku jsem k tomu přemluvil, ale nepomohlo to. Málo myslivců se zajímá o svůj osud, o svoji budoucnost. Bohužel.
Mike Hammer reaguje 27.5.2014 20:38
Staci si procist diskuzi.Venoval jsem tomu spoustu hodin.Ale boj s vetrnymi mlyny je proti lidske blbosti prochazka ruzovym sadem. Napr.jak jsem zminoval,policie bude seznamovat obchodniky atd. s novym zakonem,ktery bude platit od 1.cervence.S policii u toho ma byt i LEX.Dle vyjadreni obchodniku a puskaru,ktere znam,tak tam nema LEX byt,ale ma byt s transparenty pred ministerstvem a delat ramus.Ja byl v LEXu 6 let a vloni jsem skoncil.Servilita vedeni je neunosna.
Mike Hammer reaguje 27.5.2014 17:01
Nejvetsi problem je ten,ze nekdo si mysli,ze kdyz je myslivec - nic se ho netyka a nemuze se mu nic stat.Proc tu nekteri melou stale o myslivosti?? Myslivost neni vubec podstatna.Tady je snaha pripravit cloveka o vse,cim se muze vymknout kontrole.Clovek nahnany do kouta se muze zacit branit.A je jedno,jestli je to myslivec,sportovni strelec,nozir nebo ma sekeru,sroubovak atd.Proste chteji kazdeho cloveka dostat pod totalni kontrolu.Aby kazdy jedinec byl skutecnou kontrolovanou a poslusnou figurou bez vlastniho nazoru.A dokud to myslivcum nedojde,budou se problemy cim dal vic tykat i jich.A vecne blaboly o myslivosti - kdyz to takhle bude pokracovat,tak nebude nic k jidlu,ani ty chemicke sracky a zver bude vymlacena behem par mesicu.Vcetne premnozenych prasat.Staci,kdyz sem zacnou posilat utecence z Afriky.Kdo bydlel nekdy blizko nejakeho uteceneckeho tabora,tak vi.
Josef Voborník reaguje 27.5.2014 15:36
Když už jsme u té nemyslivecké latiny, škoda, že jsme nedokázali postupovat podle starého hesla c. a k. mocnářství - viribus unitis. A to neplatí jen pro ty volby, roztříštěnost naší myslivosti nic dobrého nepřinesla a nepřinese.
Sojka reaguje 27.5.2014 13:45
Ano Rone, to pro tebe platí bez vyjímky taky. MS
Ron Gordon reaguje 27.5.2014 12:52
Díky za poklonu Sojko, mohl jsi mi to klidně napsát jak ti zobák narostl, ale ja vím, ono to tak zní vznešeněji, na úrovni. Já ti mohu jen opáčit : "Mít ve všem pravdu je spolehlivý znak hlouposti."
Sojka reaguje 27.5.2014 08:05
Rone, v tvém případě bez vyjímky platí "Stultitia excusationem non habet". MS
Ron Gordon reaguje 26.5.2014 22:57
Petře pozor, aby jsi se nedověděl, že si se měl lépe učit, aby jsi mohl kadnidovat do EP a nemusel závidět.Zde se to bere - podle sebe soudím tebe.
Ellhenický Petr reaguje 26.5.2014 22:44
Pánové pokud možno slušně.Jen to jinak dopadnout nemohlo.Kdo si myslel, že svým hlasem něco změní byl bláhový. Tak nějak jsem to předpovídal.Ať tam bude, kdo tam bude, po první "výplatě" bude dělat vše pro to, aby tam vydržel po celou dobu. Ideály a sliby půjdou bokem,ale nikdo neřekne, že to "bere" pro peníze. Myslíte že ne?
Mike Hammer reaguje 26.5.2014 21:26
Proti tobe jsem ale uplny zazrak mechaniky.Je sila,kdyz se nekdo projevuje jako hlupak a jeste se s tim chlubi.Zacatkem cervna probehne skoleni policie pro obchodniky,zbrojire atp. o zmenach v novem ZZ.Ale uz ted je jasne,ze se zmena dotkne kazdeho majitele zbrani.I prez ujistovani,ze se zmena dotkne jen obchodniku.Bohuzel cipum jako Climber a spol to dojde teprve ve chvili,kdy budou vyzvani k odevzdani zbrane.
Rainer reaguje 26.5.2014 20:01
Hammer, sám si cip.
Ron Gordon reaguje 26.5.2014 17:41
A co jste pánové čekali jiného, z takovým chováním a titulováním co se zde předvádí by jste chtěli prosadit nějakou jednotu ? Jsem rád, že tak jako já - korunovaný vůl a blb se na slavné eurovolby vyprdly i čtyři pětiny voličů. Ale nevěšejte hlavu, za pár lét se bude opět opakovat divadlo pro občany s názvem Eurovolby a neb jak umístit zasloužilé trafikanty.
Pavel Štěrba reaguje 26.5.2014 12:30
Přesně tak Aleši, patří nám to!!! Každý národ má to, co si zaslouží.....
Aleš Pastorek reaguje 26.5.2014 12:02
Patří nám to!! Promiňte mi ten výraz, ale jsme národem "vymrdaných trampů"!!! Pořád nad sebou musíme mít karabáč. Nejdříve to byly 400 let Habsburkové, potom Hitler, potom 40 let komunisti se slavným Sovětským Svazem a teď EU. Jsme jak tupé a blbé ovečky, kterým musí někdo pořád diktovat, kam se mají jít napást a na tu pastvu je ještě musí dovézt ovčák s hlídacím ovčáckým psem.......Ach jo. Do jaké prdele jsme se to dostali. Všechno je v lidech.
Mike Hammer reaguje 26.5.2014 07:45
Tak nam to dopadlo tvrde.Az na Macha vsichni eurohujeri a diky cipum (jako Climber)tam je odpad,viz zastance lidskych prav Stetinac.
Rainer reaguje 24.5.2014 08:01
Možná to bude k ničemu, ale Straku jsem zakroužkouval, tak uvidíme.
Sojka reaguje 21.5.2014 17:21
Pane Ellhenický, to můžete mít klidně pravdu. V ČR je cca 300 000 držitelů ZP, z toho myslivci cca 100 000, což zas tak málo není. Pro Ing.Straku je 9.místo značný handicap, politiku ČMMJ nechápu, resp. chápu to jako jedno v řadě z dalších špatných rozhodnutí, jen další plácnutí do vody. Uvidíme. Určitě ale lepší udělat aspoň něco, než si za 1-2 roky drbat hlavu. Josef Voborník - paušalizace neboli zprůměrování je zcela na místě, protože odpovídá realitě. Vyjímky samozřejmě existují. Jinak naprosto souhlasím, vidím to úplně stejně. MS
Ellhenický Petr reaguje 21.5.2014 14:19
Spočítejte si, kolik hlasů by oba jmenovaní museli dostat, aby se do Bruselu dostali? Ing.Straka na 9. místě TOP a Mgr.Černý sice 1. za Občanskou konzervativní stranu, ale kdo ji zná? Europoslanci jsou prakticky zvolení a ostatní jim dělají pouze křoví.Jdu k volbám, ale při minimální účasti,nepočítám, že bude více jak 25%,jsou články dole bouřkou ve sklenici vody.
Josef Voborník reaguje 21.5.2014 11:23
Sojko, vcelku s Tebou souhlasím - ale nepaušalizuj ! Já jsem sice dnes taky jen taková holá lidovomyslivecká prdel, rudou knížku v kapse sice nemám, ale politicky vzato jsem hodně nalevo. Žádné volby jsem nikdy nevynechal, ale teď je to poprvé, kdy chci dát svůj hlas konkrétnímu člověku, kterému věřím bez ohledu na jeho str. příslušnost, protože jsem přesvědčen, že je nejen ochoten, ale i schopen pro nači, respektive moji věc něco udělat.
Sojka reaguje 21.5.2014 09:46
http://www.gunlex.cz/wp-content/uploads/2014/05/informacni_buletin_04_05_2014.pdf
Sojka reaguje 21.5.2014 05:10
Vidíš Rone, kdyby ses ve škole líp učil, mohls tam dneska do to EP kandidovat ty a měl by ses královsky:-) anemusel nic závidět. Stačilo jen v pátý třídě trochu víc zabrat. MS
Mike Hammer reaguje 20.5.2014 23:11
Pro Gordona - ty jsi opravdu mimo.I nejvetsi blb by si dokazal precist,co jsem tady psal.Ze Mgr.Cerny neni politik,ale ze situace ho donutila k tomu,aby kandidoval a jelikoz veskere moznosti beznho obcana jiz vycerpal.Mimo posledni - ozbrojit se a udelat prevrat.Ale to udelat nemuze,protoze by na to bylo malo lidi.Protoze ty a tobe podobni by nekam zalezli a rozumovali by. Za tu dobu, co se zde snazim objasnit situaci a skutecny stav veci,mi bylo psano,ze nekdo ma jednusku,kterou mu nikdo nesebere,jelikoz jednuska nemuze nikoho zajimat,dale ze je dobre,ze chteji odzbrojit sportovni strelce nebo lidi,kteri maji zbran na ochranu,za dalsi ze jsem si to vse vymyslel atd atd tad.Takze pro tyto chytroliny - mudrujte v kruhu rodinnem,jelikoz tady ze sebe delate totalni blbce.Nikdo po vas nic nechce a veskerou praci za vas delaji jini.Ale v te vasi omezenosti vam to ani nedochazi. Jsem velmi potesen,ze z ostatnich prispevku je videt,ze ma snaha a hlavne snaha p.Cerneho neni zbytecna. :)
Ron Gordon reaguje 20.5.2014 22:14
Nazdar Sojko, chce to mokrý hadr na hlavu, nijak jsi nepřekvapil, již jsem ti jednou psál, že mně může urazit jen inteligent, ale ty máš k tomu daleko. Podle tvého výlevu je zřejmé - podle sebe soudím tebe. Pro Mike Hammer- prosím Tě, najdi mi v politice jediného zazobance, který má vše zajištěno a žije v jiné dimenzi, který ve své volební kampani předvádí jak je mu zájem voličů prvořadý a prohlásí, že jestli bude zvolen, bude to vykonávat pro dobro národa zadarmo. Ja to vidím tak, že kdo ma moc, má pořád málo, to spíše chudák se s tebou rozdělí o kůrku chleba.
Sojka reaguje 20.5.2014 17:33
Vyjádření jednotlivých stran najdete zde, některé strany (jako třeba zelení:-)) rozhodně nepřekvapí :-). Ms http://www.gunlex.cz/volby-do-evropskeho-parlamentu-2014/
Sojka reaguje 20.5.2014 17:19
Nazdar Rone. Že seš vůl, to vím dávno. Že seš korunovaný, to jsem si celou dobu myslel, teď už to vím taky :-). Hlavně že tě trápí, co tam bude za prachy, všechno ostatní jde stranou :-). Holt lidový myslivci se nezapřou. Ale nejsi sám :-). Pánové, mě je úplně u prdele, jestli tam bude sedět Petr nebo Pavel, mě jde o to, aby tam seděl někdo, kdo bude schopen erudovaně tý evropský fialový milce oponovat, a že to je 3,14ča na druhou, to je prostě fakt. Co za to dotyčný bude mít, to mě vůbec nezajímá, vydělávám dost na to, aby mě to netrápilo. Samozřejmě holé lidovomyslivecké prdele s rudou knížkou v kapse tohle budou řešit až do alelujá, koneckonců závist těmhle vždy kapala z vočí, držky i nosu. Jak napsal Pepa Voborník, ty místa tam prostě jsou, lepší je obsadit někým, kdo se aspoň nějak bude schopen postavit týhle EU kravině. Osobně nejsem přítel EU, považuji to za nesmysl, ale žijeme v reálné době a já bych se nerad sám nad sebou poblil, až se ráno uvidím v zrcadle, když se budu holit. Takže pro to udělám, co se dá, poslal jsem stížnost evropskému ombudsmanovi na postup s manipulací dat ze strany evropské milky Cecilia Malmstr¨om, podepsal jsem petici a budu volit někoho, o kom si myslím, že se za to bude aspoň nějak brát. Možná to k ničemu nebude. Ale aspoň se nad sebou nepobliju, na rozdíl od chytrolínů lidovomysliveckejch, co budou jen blbě kafrat u piva a vykládat o tom, jak je to všechno na hovno. To je totiž jediný, co se za tu svoji lidovomysliveckou kariéru naučili, závist a kecy v hospodě. M.Soukup
Mike Hammer reaguje 20.5.2014 14:53
Takze pro vseznalky.Jak jsem zde jiz psal,pravu na zbran,pravu se branit,pravu jist nezavadne potraviny,nenechat si na hlavu sypat ruzne sajrajty se venuji dobrovolne asi 20 let.Jsem slusne jazykove vybaven a uz pred r.89 jsm zil v nekolika zapadnich zemich.A zazil tak upadek svobod v dobe,kdy v CSR o tom nemel nikdo paru a zilo se tu na vlne cinkani klici.Nejsem liny psat politikum a overovat si jejich ciny.Diky temto aktivitam jsem navazal kontakty se spoustou lidi,kteri maji spolecny zajem - ochranit aspon to,co uz mame.A pres jednoho znameho jsem se dozvedel i o verejnem prohlaseni pana Cerneho,s kterym jsem plne souhlasil.Potom nasledovala jeho petice a pri te prilezitosti mne kontaktoval,jelikoz o me cinnosti mel informace.Pozadal mne o malou pomoc s petici.Pri spolupraci s nim jsem prisel na to,ze ac mame i rozdilne nazory,v klidu se s nim da komunikovat a vzdy komunikace speje k zdarnemu konci.On se citi byt politickou situci donucen ke kandidature,jelikoz vidi,ze moznosti bezneho obcana konci.Dokonce zjistil,ze vsechny internetove petice nikdo nebere vazne.Proto ta agenda.A jeste to dobre placene misto.Mozna pro Gordona nebo Cedidla by misto v EP bylo terno a byli by za vodou.Ale ne tak pro Cerneho.Ten se pohybuje v upne jinych dimenzich nez obycejny clen EP.Ted je zrovna nekolik dni na (defacto vladni) pozvani v jedne z nejmocnejsich zemi.Takze napr.tam,kam leze Zaoralek & spol s ohnutym hrbetem,tak tam je on zvan a respektovan. Jeste bych chtel napsat,ze jsem se s nim bavil i o ostatnich vecech - skolstvi,zdravotnictvi atd.On je na vse pripraven a ma prehled.Ale nechce toto pouzit v kampani,aby nevypadal jako ostatni,kteri slibuji svetle zitrky a jak ze vsim zatoci az budou v EP. Napriklad Okamura si stoji za svym a stale se drzi sve parkety.Ale 5x jsem se ho zeptal (i na verejnych forech),jak se stavi k pravu obcana se branit,k vlastnictvi zbrani sporadanymi obcany atd.A ani jednou mi neodpovedel.Prestoze jsem s nim byl v kontaktu kvuli jinym vecem,tak tema obrany a zbrani uplne ignoruje. Takze zaverem - nikdo nemuze znat vsechny,spousta politiku uz ukazala,ze maji jen velkou drzku a pokriveny charakter.Pokud bude kazdy hledat "sveho" kandidata,nenajde nic nebo dojde k roztristeni hlasu a nakonec nase zajmy nebude hajit nikdo.Pokud se pan Cerny dostane do EP,budu vas tu informovat,co a jak se deje.Aby byla i zpetna vazba.
Josef Voborník reaguje 20.5.2014 13:45
Rone, ale uvědom si, že a/Česká republika v tom EP vyhrazená místa obsadí tak jako tak a vůbec na to nemá vliv, kolik lidí půjde k volbám a kolik jich zůstane doma, na tom se nic změnit nedá - ale za b/každý, kdo k těm volbám půjde, spolurozhoduje o tom, kdo u těch koryt bude sedět. Takže proč se nesnažit protlačit tam aspoň někoho, komu věřím, když mě to nestojí nic víc, než hodit lístek do urny. Pro mě za mě by taky žádný evropský parlament nemusel existovat - jenže bohužel existuje, zrušit ho nemůžu a jediná možnost, jak něco udělat pro to, aby fungoval aspoň trochu podle mých představ, je ta, že k těm "evrovolbám" půjdu a budu volit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Volby jsou sice tajné, ale pro mě za mě by mohly být klidně veřejné, já se za svůj názor nestydím, když dám někomu svůj hlas, tak vím proč.
Ron Gordon reaguje 20.5.2014 13:14
Pánové, pro každého kanditáta je až na prvním místě vidina královského platu a prebend poslance EU, každý se snaží zapůsobit na určitou část voličstva, ale když se tam dostane, tak mu nezbude nic jiného než stará pravda - kdo chce s vlky býti, musí s nima výti. Já ke svému životu žádnou EU nepotřebuji a při představě, co tento moloch sežere se mi tmí před očima. Takže jen dál v lobování, možná zde někdo dohodí nějakého dalšího kandidáta,kterého zná, jeho úmysly budou křišťálově čisté, který opět bude ten nej, nej, nej ! Předvolební kampani zdar !
Sojka reaguje 20.5.2014 12:22
Pane Cedidla, a jaký je tedy ten váš názor, co se ho po těch 34 letech tak nebojíte vyjádřit? Nevolit nikoho? Volit jiného kandidáta? Kecat u piva nebo na webu? MS
Josef Voborník reaguje 20.5.2014 10:29
Opravuji - "ušili"
Josef Voborník reaguje 20.5.2014 10:28
Pane Cedidla, na svůj názor a jeho vyjádření máte samozřejmě právo jako každý druhý. Stejně jako Vy Pavla Černého osobně neznám, koneckonců osobně neznám z celé té přehršle kandidátů ze všech stran vůbec nikoho. Ale myšlenka, kterou prosazuje a způsob, jakým ji prosazuje, se mi líbí - vždyť každý přeci volí toho, jehož program schvaluje a s jehož názorem se ztotožňuje. A myslivost, včetně práva na držení zbraní, patří k mým životním prioritám. Zda hlas p. Černého v EP něco zmůže, to ukáže čas - ale aby za mě a za všechny myslivce a majitele zbraní vůbec mohl v tom EP promluvit, to záleží na tom, kolik lidí mu bude věřit a dá mu svůj hlas. Je-li toto z mé strany lobbování, tak se za to nestydím. A co se týče těch nesmyslů, které k nám z EP přišly a které naši zákonodárci ještě iniciativně dokázali "vylepšit" ad absurdum, bylo jich skutečně víc než dost - a právě proto volím takového člověka, o kterém jsem přesvědčen, že se pokusí svými argumenty té babě její nesmysly zatrhnout. A jak jsem již napsal, nejhorší je nedělat nic a pak nadávat, co to na nás zase "učili" za 3,14čovinu, která z mého hlediska, na rozdíl od pomazánkového másla, tuzemského rumu a zakřivených okurek, může být extrémně nebezpečná.
Zdeněk Cedidla reaguje 20.5.2014 08:08
Mike Hammer - nevím jestly je to vaše pravé jméno,já se za své nestydím. Pane Voborník za 34 let provozu myslivosti se nebojím vyjádřit svůj názor.Pan Elhenický to vyjádřil přesně.Jste zřejmě s Hammerem lobisti jednotlivých kandidátů. Proto si myslím,že vámi prosazovaní kandidáti zmůžou tak akorát kulový.
Josef Voborník reaguje 20.5.2014 08:03
Kéž bys neměl pravdu ! Já jen doufám, že lidí s rozumným názorem se tam sejde víc, z různých států Naši poslanci jsou skutečně malí páni - ale pořád je lepší rozsvítit maličkou svíčku, než proklínat tmu.
Ellhenický Petr reaguje 20.5.2014 07:08
Připadá mi to , že se zde hádají,"manageři" jednotlivých kandidátů. Jen to je věc každého, koho bude volit.Nejsem skeptik, ale naši poslanci jsou malí páni, aby něco rozhodli či změnili.Jen se podívejte, kolik blbostí z EU přišlo jako hotová věc,kterou normální selský rozum nebere.
Josef Voborník reaguje 19.5.2014 14:28
Pane Cedidla, v profilu máte zapsáno, že jste lovec. Vy se opravdu domníváte, že tlak na omezení držitelů střelných zbraní se Vás netýká ? Já vím, sliby se slibují, blázni se radují - ale v tomto případě opravdu věřím tomu, že pan Černý, který svou volební kampaň založil na této jediné konkrétní věci - bojl za práva držitelů zbraní - a to napříč politickým spektrem. Navíc je to jeden z mála kandidátů, který skutečně ví, co chce a obrací se na specifickou skupinu voličů, jimž konkrétně chce pomoci. Není samozřejmě sám, takovému p. Strakovi také věřím - ale přece jen volím ze dříve uvedených důvodů p. Černého a to, na které je kandidátce mne až tak dalece nezajímá. A pokud Vy víte o dalších kandidátech z jiných politických stran, kteří se nás zastanou, uveďte je, prosím Vás ! Nebo snad patříte mezi ovčany, kteří zastávají názor, že chodit k volbám je zbytečné, protože stejně nic nezměníme ? V tom případě je mi Vás pouze upřímně líto...
Mike Hammer reaguje 19.5.2014 08:51
Zdenek Cedidla: Vase odpoved je rovna odpovedi hlupaka.Uz jen ja jsem sem dal spoustu odkazu a i hmatatelnych veci,ktere on udelal,aniz by jeste vedel,ze nekam bude kandidovat.Jeho cinnost obhajuje kazdeho bez vyjimky.A to vcetne myslivcu,noziru,ale i obycejnych lidi.Nikdo nevi,zda se bude muset nekdy nekomu branit.Velmi trefne to napsal pan Vobornik.Nehlede k tomu,ze pan Cerny byl take myslivec,ale proste mu na tuto zabavu nezbyva cas.Je velmi smutne,ze se nekteri myslivci povysuji nad ostatni majitele ZP.Odpurci zbrani argumentuji tim,ze myslivost muze kazdy vykonavat i bez toho,aby mel zbrane doma s mnozstvim streliva.Je to demagogie,ale stejna demagogie je rikat - ja jsem myslivec,omezeni se mne netyka a ostatni mne nezajima.Ja mohu s klidnym svedomim rict,ze odpurcum zbrani je srdecne jedno,jestli v CR budou nebo nebudou myslivci.
Zdeněk Cedidla reaguje 19.5.2014 08:12
Mike Hamer-nepřesvědčujte mě o tom co poslanci pro nás po volbách udělají.Pana Černého neznám,nikdy jsem ho neviděl a proto ho volit nebudu.I kdyby byl zvolen ,tak v evropském parlamentu pro myslivost udělá leda tak víte co....!
Sojka reaguje 19.5.2014 06:22
Osobně se přikláním k volbě Mgr.Černého, nejen z důvodů, které uvedl J.Voborník, ale i proto, že jeho odborná erudice je v této oblasti víc než dostatečná. MS
Josef Voborník reaguje 18.5.2014 19:52
Tak mám před sebou hlasovací lístky pro volby do ER a vidím to asi takhle : Pan Straka je člověk, kterého si velice vážím, je pro naši věc vybaven jak odborně, tak jazykově a má i dosti silnou mezinárodní podporu. Ovšem kandiduje za stranu, která moji důvěru ani v nejmenším nemá, navíc je až na 9. místě kandidátky a obávám se, že i kdybych ho "zakroužkoval", nakonec se do EP nedostane a já bych svým hlasem jen podpořil lidi, ke kterým nemám sebemenší důvěru. Naproti tomu p. Černý je na prvním místě kandidátky Občanské konzervativní strany a pokud tuto stranu podpoří dostatečné množství myslivců a sport. střelců a získá třeba jen jedno jediné místo v Evropském parlamentu, bude to právě on, kdo tam zasedne. Proto budu volit OKS, respektive Pavla Černého.
Mike Hammer reaguje 17.5.2014 08:50
http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/rozhovor-s-kandidatem-do-ep-na-cro-plus-pavel-cerny-obcanska-konzervativni-strana--1351328
Ellhenický Petr reaguje 16.5.2014 13:42
Ukažte mi jednoho politika, který po volbách splnil to, co před nimi sliboval. Co se týče Evropského parlamentu, tak naši zástupci se moc neprojevují a nevím o ničem, co by zatím prosadili.Když koukám na jména současných našich europoslanců, tak "trafikanti" jak vyšití.
Mike Hammer reaguje 14.5.2014 21:02
Ja nikoho nenapadam,ale konstatuji skutecnost.Mgr.CERNY byl prvni a ostatni se snazi svest na vlne zajmu,kterou Cerny vyvolal.Mozna bude pan Straka take prekvapeny,ale postoj TOPky je znam.Ja se tematu zbrani venuji aktivne nekolik let a postoj TOPky je,ze plebs(normalni obcan CR)nema narok na zbrane.A pan Straka se vyjadril spise k myslivosti,ale Cerny se zastava vsech.A dulezite je i renome,ktere ma ve svete.Samozrejme by bylo nejlepsi mit tam nekolik lidi,kteri by hajili pravo na zbran a obranu.Ale obavam se,ze dojde jen k roztristeni hlasu a nebude v EP nakonec nikdo.Pan Cerny vidi spolupraci s panem Strakou pozitivne,ale hlasu bude bohuzel malo.:-(
Josef Voborník reaguje 14.5.2014 14:55
To Mike Hammer - nic proti Pavlovi Černému nemám, naopak, jeho iniciativy si vážím. Ale krajně se mi nelíbí, že ve svém příspěvku z 12.5. ve 20.38 napadáš člověka, který svým celoživotním postojem dokazuje, že pro myslivost pracovat umí ! Já osobně TOP 09 vůbec nemusím, ale tohle není o stranách, ale o osobnostech ! A u všech voličů TOP 09, kteří jsou zároveň myslivci, se přimlouvám za to, aby pomocí kroužkování dostali p. Straku na přední místo kandidátky. Koneckonců u p. Černého se přimlouvám za totéž - bylo by ideální, kdyby se do Evropského parlamentu dostali oba. Takže kolegové myslivci a přátelé zbraní vůbec, běžte k volbám a pokuste se tam prosadit své vlastní zájmy - situace je sice vážná, nikoli však zoufalá.
René Vrbický reaguje 13.5.2014 23:19
Všecny Vás zdravím a jen přidávám svůj názor. Bohumila Straku alias " ajbyho" znám osobně více jak 15 let. Je to férový a rovný chlap a člověk, který si ze svých úst nedělá větrný mlýn. Pokud jste dobře obeznámeni s jeho osobou, tak mu nejde jen o sokolnictví a myslivost, ale i o zemědělství, krajinu a jiné oblasti, které se týkají nás všech. Je mi v současné době jedno v jaké je straně (i když jsem volil stranu jinou). Tady jde o daleko rozsáhlejší a vyšší politiku než je v ČR. A sami určitě víte, kolik nesmyslů už EU nařídila a tím i zničila (potraviny, zemědělství, aj. paskvily). Držme všichni společně a za jeden provaz. Jen něco úsměvného: Krakonoš má sojku, EU má drůbež a my mějme STRAKU. Hodně zdaru a snad to vše dobře (pardon to je za tři), dopadne na výbornou.
Václav Cibulka reaguje 13.5.2014 15:53
Pana Straku znám osobně a je to poctivý chlap, na kterého je spolehnutí.
Mike Hammer reaguje 13.5.2014 12:04
Zdeněk Cedidla - a odkud jinud byste se chtel toto dozvedet? Vzdyt se jedna i o Vas.Nebo patrite k tem "vyvolenym",kteri si mysli,ze se jich to netyka?Od pana Pastorka je to dobre.Jen kandidat Straka nebude hajit zadne zbrane,jelikoz by sel proti TOPce.Ale to vse se uvidi az po volbach.Prozatim vsichni,kteri tam sli stim - zvolte mne a ja udelam,neudelali nic a stali se slouhy EK.To plati i o poslancich z jinych zemi.Uz pred peti lety byl porad na RTL,kde se podivovali nad tim (u konkretnich pripadu),ze vsichni zvoleni za Nemecko,kde chteli v predvolebni kampani hajit zajmy Nemecka,se stali okamzite velmi loajalni k EU.A to maji o hodne snazsi nez lidi z CR.A presto jsou uplaceni.Ale o tom se psalo jinde.
Aleš Pastorek reaguje 13.5.2014 11:15
V žádném případě jsem nechtěl Zdeňku tyto stránky k politickým účelům díky založení tématu voleb do EU. Chtěl jsem jenom vědět něco více o panu Strakovi, o kterém se psalo i v Myslivosti. Víte sami, jak na tom ta naše "krásná" myslivost je. Připadá mě, že se situace zhoršuje a vyhrocuje ne z roku na rok, ale z měsíce na měsíc. No a když už budou ty voby, tak jsem chtěl pokecat o tomto jediném kandidátovi, který za tu myslivost má "kopat". Toť vše.............
Zdeněk Cedidla reaguje 13.5.2014 10:03
Jak je vidno i tyto stránky se dají využít k politickým ůčelům a cílům.Nestačí,že jsme 24 hodin deně masírováni sdělovacími prostředky tak to zavádíte někteří i zde.Kam až klesne tato společnost.
Mike Hammer reaguje 12.5.2014 20:38
Kandidat TOPky se o petici a zbranich dozvedel az na vystave v Brne,kde delal agitku.A kdyz videl zajem o petici,hned nasel "sve" tema.
Mike Hammer reaguje 12.5.2014 20:36
Nedávno jsem takhle seděl a koukal se na jednu ze svých nových zbraní – a v tu chvíli jsem si představil, že by mi je jednou měli sebrat. Ale ne, že bych něco provedl, ale jen tak, z politické zvůle „pánů shora“ či ve jménu jakési módní politické korektnosti, ženoucí se jako velká vlna v rozličných souvislostech celou sjednocenou Evropou. Já o své zbraně rozhodně přijít nechci. Ale proti tomu jednou (a to že to přijde, je jisté a nemá nic společného s nějakými apokalyptickými vizemi, spíše jen selským zdravým rozumem…) sám zhola nic nesvedu. Stejně tak, bude-li nás deset, nebo i sto či tisíc. Srnu to: potřebuji k tomu VÁS VŠECHNY. Musí nás být jednou statisíce – taková síla lidí a i politický tlak se počítá. Nejen v nějakých Čechách, ale už má pořádnou váhu i v takové organizaci, jako je Evropská unie. Až se zas najde populistický politik, co se namísto zákazu bojových psů či omezení násilných počítačových her začne zajímat o vždy vděčné téma zákazu soukromých zbraní (zvláště, přijde-li nějaký nešťastný masakr, jako na Slovensku v Devínské) buďme prosím nachystaní – mějme už v té době nejlépe již několik set tisíc podpisů. To je už řádná ukázka vůle obrovské masy lidí, se kterou se musí už opravdu počítat. A o tom je přeci demokracie, i když s námi politici často tuto hru vedou všelijak… Nejméně jim to pak vezme chuť politicky se dotýkat „ožehavého“ tématu, které u velké části společnosti může ověřeně vzbudit odpor. A o to vlastně jde… Máme toho zkrátka dost a zkusili jsme konečně prostě NĚCO DĚLAT. A vytvořili jsme petici, která vyjadřuje, co chceme a o co tedy rozhodně nestojíme. A která také má potřebné regule a kterou pak budou muset brát v úvahu a věnovat (možná řádně skřípějíc zuby…) patřičnou pozornost… Posuďte sami, zda ji má smysl podepisovat, posílat, dále šířit, atd. My jsme přesvědčeni, že ano. A proto apelujeme na Vás: nedovolte, aby lenost, pohodlnost či prostě jen jakýsi pocit: „to zařídí doufám někdo jiný“. Anebo: „mě se to netýká“, či „snad nejhorší nenastane“… Nikdo jiný to, jak se zdá, nějak zázračně nezařídí. Nepřijde nějaký mesiáš (a tím spíše nějaký „osvětový politik“). A týká se to opravdu všech, co mají zbraň, nejen lidí, co jí mají pro účely sebeobrany, ale i sportovních střelců, myslivců, atd. Nebo i takových skupin, jako jsou vyznavači airsoftu - i oni totiž mají totiž zbraně – i když kategorie D, tedy prozatím (nebo dokud někdo s puškou, naprosto podobnou reálné, udělá banku či unese autobus…). Bude to ale mazané, na to se připravme. Dle systémuu „postupné okrajování koláče“ zpočátku okleští jen jednu skupinu z právě jmenovaných, ale na ostatní pochopitelně dojde časem zákonitě též. Je to jak již s těmi pašíky, co prostě čekají, který půjde dříve a který o něco později… Na jatkách skončí tak jako tak. Stačí přeci jen trochu zdravého rozumu: není přeci donekonečna možné, abychom měli lepší „zákon o zbraních“, než například v New Yorku či Kalifornii – a i tito jsou zaštítěni tzv. 2. dodatkem ústavy o právu občana USA na zbraň. O to pak více, že jsme stále více pod vlivem zemí, ve kterých se kriminalizují i nože, nebo ženské nemohou nosit ani pepřové spreje, když jsou večer temným parkem domů. Možná proto vysvětlujte ve vlastním zájmu důležitost takové petice pro všechny „ty ostatní“ – tedy míněno ty, kteří zbraně nemají, o ně nestojí, či se jich bojí či je přímo odsuzují – i oni po určité osvětě zajisté mohou pochopit, že se jich to také týká. „Oni“ si totiž ve své bláhovosti myslí, že se jich prostě nějaký „zákon o zbraních“ netýká… Omyl. Jde jen o to, co se tam pak napíše, že je zbraní – v Holandsku například do něj zapracovali předměty, které by do té doby jen sotva mohlo někoho napadnout, že se někdy budou zakazovat – nejen zmíněné spreje či nože, ale i dokonce termíny jako „hole“ a to už zavání, uznejte řádnými nesmysly – přesto za klacek v ruce tam občan může být perzekuován asi dodnes. Racionalita vlád jde pak v takových případech stranou – oni jednak možná budou mít zbraň vždy v rámci svého vlivu a peněz (jako nyní např. v Rusku) a také oni, případně i jejich rodiny mají zpravidla ochranky a bydlí v dobře hlídaných, nanejvýš bezpečných obydlích a čtvrtích… Zkusme to prosím… Možná to nevyjde, ani přes největší snahu a úsilí. Ale jednou si můžeme říci: alespoň jsme to zkusili… A nečekali jen pasivně, „jak to dopadne“, nebo se nevysilovali v nekonečných vzájemných diskuzích na stejné téma, co stejně nemají větší význam – jednak se obvykle vedou jen mezi těmi přesvědčenými a pak také k žádnému výsledku prostě nevedou… A nakvašené projevy z hospody (či v lepším případě střelnice) směrem k vládě, parlamentu či dokonce Bruselu, jsou jen k smíchu… Zkrátka pro ně jsme jen nějaká lůza, co se nikdy nespojí… Zmínění vepříci, kteří v ohradě jen trpělivě čekají, co se s nimi stane – a takové nás, pochopte, chtějí také mít… Oblblé, a bezradné… Pro mě osobně zbraně v životě znamenaly moc – po dlouhá léta jsem učil tisíce policistů a příslušníků rozličných bezpečnostních složek užívat zbraň, aby v kritické chvíli mohla chránit jejich život. Coby zkušební komisař jsem stál u cesty dalších tisícovek těch, co si opatřovali zbraně pro soukromé účely a skutečně se podle svého nejlepšího vědomí s vědomí snažil posuzovat, kdo má a nemá skutečně mít nárok mít u nás zbraň. A psal i knížky o tom, jak se zbraněmi trénovat a co nejefektivněji a zároveň nejbezpečněji je používat... Někdo by tak mohl říci, že vše výše dělám jen ve znamení své obživy. Není tomu tak. Dokázal bych se, pevně věřím, živit i bezpočtem jiných věcí. Zbraně jsou ale pro mě nejen srdeční záležitostí, ale také jakýmsi symbolem svobody. A i pro to by nám měly zůstat. Podumejte a případně konejte – nyní je to už jen na Vás. Tedy jen na každém z Vás… Není přeci problémem oslovit, vysvětlovat. Motivovat ty, kteří navštěvují Vaše střelnice, kluby, prodejny, aby si výše napsané uvědomili a tak je "probrat" a dostat z letargie. Anebo dát případně i petici na Vaše stránky, přeposílat mailem, sdílet na Facebooku... Uvažte. Děláte to koneckonců sami pro sebe... Mgr. Pavel Černý A nakonec Pavlův "živočichopis", ať víte o koho jde... http://www.tacticaltraining.cz/cz/?p=nas_tym%2Fpavel_cerny.html •Evropské volby 2014 – Studio ČT24 — iVysílání — Česká televize www.ceskatelevize.cz
Mike Hammer reaguje 12.5.2014 20:10
A jeste neco,on nerika ZVOLTE MNE A JA SE POTOM BUDU STARAT.ON SE NEJDRIVE ZACAL STARAT a DELAT A TEPRVE POTOM ZACAL KANDIDOVAT DO EU. Omlouvam se za preklepy,ale blne mi PC.Preskakuji radky,maze se text atd.
Mike Hammer reaguje 12.5.2014 20:06
A jeste neco,o nerika ZVOLTE MNE A JA SE POTOM BUDU STARAT.ON SE NEJDRIVE ZACAL STARAT A POTOM NEJPRVE ZACAL KANDIDOVAT DO EU.
Mike Hammer reaguje 12.5.2014 20:03
Volte Mgr.PAVLA CERNEHO.Neni politik.A veci rozumi,je jazykove vybaven a ma i renome.On to byl,kdo dal vzniknout PETICI a z ni vznikleho hnuti.Ti ostatni se zacali pridavat az kdyz videli,ze se na tom da vydelat.Kandidati z TOPky zacali obchazet strelnice snazili se pohnout spravce k tomu,aby jim sehnali hlasy.Pred tim si jich nikdo nevsiml.Mgr.Cerneho znam osobne.Neni politik a stranu,za kterou kandiduje primel k tomu,aby akceptovala jeho zajem - obranu prav majitelu zbrani a z toho vznikle hnuti NEBAT SE BRANIT.Dnes to je uz mezinarodni zalezitost,jelikoz jeho petici maji i ruzne strelecke a myslivecke svazy v zemich EU.I vyzva z Mysliveckeho svazu,kterou jste dostali na vase sdruzeni,je jeho prace.Z vlastni iniciativy a na vlastni naklady celou vec dal do pohybu a aktivne dela besedy po republice.Kouknete na FB nebo jeho stranky. http://www.tacticaltraining.cz/cz/?p=nas_tym/pavel_cerny.html https://www.facebook.com/peticeoks?fref=ts Jeho slova vsoukr.hovoru: Ja si ziju dobre a na jejich penize z EU kaslu.Ale 20 let nervovani a ted jeste snaha CM mne donutila neco udelat.
karel zvářal reaguje 12.5.2014 17:10
Je třeba si vážit každého, kdo chce prosazovat změnu, resp. lobovat za zájmová uskupení. Santa K. je znám jako popírač GO a nepřítel ekologie (...je to pavěda). Když nic jiného, tak toto mi stačí... Češi byli odjakživa švejci a hledí všechno přeonačovat a kritizovat. Co mě ere, že vinou našich úředníků máme nejhorší čerpání fondů. I ten po*raný Balkán nás v tomto předběhl. Ta unie má spoustu nesmyslných zákazů a omezení, na druhé straně poskytuje řadu výhod. Že to bude chomout, bylo snad každému realistovi jasné. Svobodu ano, ale se spoustou omezení. Absolutní svobodu neznám. Také nečekám, že noví poslanci způsobí revoluci. Změny budou postupné, ale je nutné o nich mluvit.
Aleš Pastorek reaguje 12.5.2014 16:44
Těch volebních stran, co lezou do řiti EU jsou 2/3 a navíc jsme už v EU 10 roků, takže zde už asi nějaké tvrdé bojkoty neprojdou. Upřímně řečeno, nikdy jsem si před 10-ti léty nemyslel, jak to dopadne. Kdyby mě to tenkrát někdo řekl, nevěřil bych mu. Jediný, kdo tenkrát tvrdil, že z toho nebude nic dobrého byl Václav Klaus. Jenomže toho jsem zrovna nemusel já kvůli jiným věcem. Bohužel měl pravdu. Je mě jasné, že jsou mnohem důležitější věci, než je myslivost, kterou by měl pan Straka hájit. Musí se samořejmě zasazovat i o jiné věci v zájmu ČR. Z tohoto hlediska ho ale neznám.....V článku v poslední Myslivosti hovořil o problémech myslivosti, ale třeba nemusí být vyhovující z jiného hlediska. Nevím, proto se ptám.
karel zvářal reaguje 12.5.2014 16:26
Rošťáku, pro normální lidi (nekuřáky) je normální nekouřit. Stejně tak se dívají na držitele zbraní ("psychicky narušení"). Takže demokraticky rozhodne většina (???)... je jen na držitelích zbraní, aby většinu přesvědčili, že ta paní se mýlí...
karel zvářal reaguje 12.5.2014 16:20
Aleši, poklona za aktuální téma, už jsem myslel, že zde přebývají apolitičtí diletanti. Pana Straku znám od vidění jako sokolníka, nepůsobí na mě negativně, spíše ale neutrálně, než pozitivně. Přesto si myslím, že je potřeba podpořit iniciativní jedince, protože s kariérními partajními aparátčíky máme své zkušenosti, že jo. Stejně ta změna musí přijít zevnitř stávajících uskupení, nevěřím na úspěch nespočetných pidistran. Hlavní proudy určitě vnímají a reflektují remcání občanů a jsou schopny patřičně reagovat. Demokracie je drahá, často otravná až protivná, ale od toho jsme tady, abychom to měnili. Myslivci bez flint jsou jako řidiči bez aut. Také by to mnohé potěšilo, a té zvěře, co by běhalo kolem umlklých autostrád! Teď ještě najít domácího sjednocujícího odvážlivce...
Aleš Pastorek reaguje 12.5.2014 16:17
O to mě právě jde. Rozebrat to ze všech možných úhlů pohledu, jak jen to půjde. Víte, jak to je....Jeden myslí a myslet znamená h....o vědět..... Teď se s tím dá něco dělat. Potom už bude pozdě plakat.
Aleš Pastorek reaguje 12.5.2014 15:46
Omluva. "Misky vah". Nějak jsem se překlepl....
Aleš Pastorek reaguje 12.5.2014 15:44
Pokud má strana Svobodných občanů ve svém volebním programu obranný postoj vůči té "poturčené Švédce" a dalším nesmyslům z EU, tak proč ne. Když se ale znovu podívám do Myslivosti, tak pomyslné mysky vah jsou spíše nakloněny panu Strakovi. Třeba se mu skutečně podaří prosadit českou myslivost do dědictví UNESCO, tak jako sokolnictví a to by potom o nějakém odzbrojování myslivců nemohla být ani řeč + ještě další klady, které by to mohlo přinést. V každém případě tak, či tak bychom alespoň teď měli držet při sobě jako českomoravští myslivci. Vykašleme se na dohadování nad fotkami vynorovaných liščat a když můžeme konat, tak konejme.
Zdeněk Šváb reaguje 12.5.2014 15:18
Kolega z MS ho zná přes sokolnictví. Dle něho je pan Straka slušný člověk, schopen hájit zájmy myslivců a plit své sliby. Má jeho plnou podporu
Martin Teplý reaguje 12.5.2014 14:03
Popravdě řečeno, nebýt té masáže ohledně zákazu zbraní a podobných, tak bych ani nevěděl, že nějaké volby do evropského parlamentu jsou. A jelikož je to jediný kandidát, na kterého jsem narazil a ještě k tomu hlásá, že bude obhajovat zrovna zájmy, které se mě týkají, tak jsem se rozhodl, že mu hlas dám. Ale zkušenosti s tímto pánem nemám žádné.
Aleš Pastorek reaguje 12.5.2014 13:53
Prvním příspěvkem alespoň nastartuji tuto diskuzi. Pokud pana Straku znáte osobně, vyjádřete se prosím, ať víme na čem jsme. Myslím si, že to není špatný člověk......