ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Ukončení zimní sezóny 2018/19
Ukončení zimní sezóny 2018/19
vloženo: 3.3.2019 19:32
autor: Josef Pouk

úlovky (svět)

Raritné zlato
Raritné zlato
vloženo: 3.5.2017 08:37
autor: NH

trofeje

uloveno NP Šumava, honitba Kašperskohorské městské lesy
uloveno NP Šumava, honitba Kašperskohorské městské lesy
vloženo: 18.9.2012 10:42
autor: Ondřej Koubek

zvěř v přírodě

 studí to !
studí to !
vloženo: 26.1.2013 17:02
autor: Vít Hlavica

zbraně

PRO RADOST.
PRO RADOST.
vloženo: 3.12.2018 03:02
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

prekvapenie 4...
prekvapenie 4...
vloženo: 6.10.2020 15:19
autor: pali1

myslivecké umění

ŕŕŕŕ...
ŕŕŕŕ...
vloženo: 7.4.2013 18:11
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233353 fotek (11 dnes)
  • 7958 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8886 inzerátů (1 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749007 komentářů fotek (22 dnes)
  • 12932 komentářů videí (1 dnes)
  • 3293422 hlasování fotek (177 dnes)
  • 56450 hlasování videí (0 dnes)
  • 37651 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Diskuze

Vyhřávání na kazatelny

David Rek vložil 1.11.2012 13:20
Buďte pozdraveni, protože se zima kvapem blíží, ptám se kdo a co používáte na vyhřívání "vytápění" kazatelen?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jiří Radocha reaguje 29.11.2022 14:22
Myslím, že jsem to vyřešil. Šlo mi hlavně o bezpečnost.
Simon Lukáš reaguje 14.2.2021 08:22
Jednoduše se dá koupit toto: https://www.postovni-schranky-simon.cz/index.php?clanek=topeni_pro_myslivce_do_kazatelny_na_posed - vyzkoušené a osvědčené!
Juras reaguje 2.12.2016 16:57
Zdravím kolegové,toto téma je zajímavé mám i své poznatky dlouhodobým výzkumem jsem zjistil následovné,používám plechovku od masa 1kg vyvrtám do ní 30-40děr vrtákem 8mm libovolně kde po celém plášti plechovky kuli přístupu vzduchu navrch položím hliníkový plech cca.15x15cm do kterýho vyříznu flexou díru asi 6x6cm na tu díru přišroubuju hlavu z pincka nabo jiný mašiny jsou hliníkový a vedou teplo 1básen přez ty žebra co maj.A ted to hlavní svíčky jsou drahý daj málo tepla učinnost nic moc,na internetu před sezonou objednám karton -hořlavá pasta-maj to tam kde se prodávaj věci pro gastronomii je tam24ks plechovek s víčkem každá vydrží hořet cca3h jedna stojí 20kč,dá se kdykoli sundaným víčkem zhasnout a poté znovu zapálit-nesmrdí nevyleje se je to gel není jedovatý hoří modrým plamenem a dává fakt teplo,mám udělaný kamínka od plechovky ředidla na 3takový kahany v zateplené kazatelně je jen problém se zamhlivání oken řeším to sprejem na okna do auta proti zamlžení,kolegové jestli máte někdo nějaký lepší poradte ostatním mladí řeknou že jsme zmrzliny,ale až zestárnou budou vědět že je to prostě nutnost LOVU ZDAR
embrus video reaguje 1.11.2016 18:34
https://www.youtube.com/watch?v=KSV-XpQzryE Jednoduché topení na posed si zvládne udělat snad každý,ale NIKDY PŘI JEHO POUŽÍVÁNÍ NENECHÁVEJTE NATVRDO ZAVŘENÝ POSED !!! stačí trošku pootevřené okýnko a teplo vám bude stejně až,až. Jsou to sice jen malé svíčky,ale kyslík potřebují k hoření stejně jako vy k dýchání. ps.Výko je vhodné vyrobit z hliníku(např.hliník.profil)krásně vede teplo .
Jakub Klečacký reaguje 26.10.2016 09:21
Jak jsem si uvědomil, nedal jsem odkaz na ty votky z vyhříváním. Tajk tady to je:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1231314523556225&set=ms.c.eJxFzMENACAIBMGODHd4BPpvzAcq38lmQYdjiy4FqYULiMySaqCLeBBmJDP3BzT4FP2wAwP2FC4~-.bps.a.1231314460222898.1073741853.100000330678140&type=3&theater
Jakub Klečacký reaguje 25.10.2016 20:44
Zdravím. Jelikož se zima opět blíží a také jsem řešil topení na kazatelnu, chtěl bych poradit a přispět všem, kteří také hledají radu. to co je k mání na trhu, je buď drahé a nevýkonné, nebo jen nevýkonné. Nakones jsem si vyvinul vlastní zařízení a pořizovací náklady cca 350,- Kč. z fotek je vše patrné Průměr roury je 105 mm, délka rovné části 280 mm(na 10 svíček. Topí to parádně. Z fotek je snad vše patrné ;-)
Kamil Novák reaguje 4.5.2015 21:16
A co třeba tohle? http://postovni-schranky-simon.cz/index.php?clanek=topeni_pro_myslivce_do_kazatelny_na_posed
Ron Gordon reaguje 26.1.2015 21:03
Nepoučitelní, spíše by se slušilo vyhřívaná převozná rakev. http://www.myslivost-lovectvi.cz/inzerce/myslivecke-zarizeni:5/22922/
jirka hanys reaguje 5.2.2014 22:08
Radek,to všechno Tě přejde,příjdou roky fizických sil bude ubývat.Teplo je teplo.
Radek Vyhlídal reaguje 3.2.2014 23:03
Kalhoty s ovčím rounem uvnitř, bunda to samé a nemusím řešit přiblblé vytápění pro slečinky. Přes bundu ještě hubertus a není problém sedět v -15 a v teple a na žebříku! Pochopitelně základ jsou pořádné boty a hlavně ponožky.
Josef Voborník reaguje 3.2.2014 21:54
Paní Aničko, máte - bohužel - ve všem pravdu. Čím je člověk starší, tím je jeho tepelný metabolismus horší a když tu zimu vydrží do té chvíle, než se začne klepat, není schopen zamířit a to ho konečně přinutí to definitivně vzdát a jít domů, tak druhý den zjistí, že ho bolí všechny klouby a je "celej chcíplej". Jojo, už mi není 20,30 ani 40, i po té padesátce to ještě šlo. Ale když jsem ani dnes nezmoudřel a ještě pořád lezu v zimě na otevřené posedy, snad mi to i patří...
Petr Janský reaguje 3.2.2014 20:14
Na kazatelnu nosím takové ty televizní papuče z rouna a vlněné ponožky přez nohu přehodím deku a na vrch nosím dvě termotrika dvě flísovky a 3/4 huberťák. Vydržím takto na kazatelně když je -6 stopňů i 8hodin. dúležité je aby do té kazatelny netáhlo, tak mám na horách na kazatelně natlučený koberec na stěnách otočených na severozápad. Jinak okno mám otevřené celou dobu. Chci dobře slyšet. Neříkám, že je mi nějak teplo, že bych se potil, ale zima mi také není. Jen když třeba na chvíli usnu tak je mi po probuzení chviličku chladno. Pokud jsem u nás v honitbě a mám to kousek domů, tak to moc neřeším a chodím normálně oblečený a když je mi zima jdu domů. Jinak tu deku nosím sebou neustále i v létě. Mám ji přivázanou na batohu.
Michal Baručák reaguje 3.2.2014 19:58
Paní Jeziková,děkuju a máte pravdu,za pár let budu možná uvažovat taky jinak.
Mikulanda jiří reaguje 3.2.2014 14:58
Zdravím všechny.Pořídil jsem si vyhřívanou vestu"Warm"Cena cca.3000,-Kč.Má tři desky,jednu větší přes ledviny a dvě na prsou.Zde jsem provedl malou úpravu a nechal jsem si jednu(levou)přemístit mezi lopatky.Nemá to chybu 5 poloh na vyhřívání a na 2 polohu to vydrží 10 hodin. Oblíkám ji na košili pod svetr. Nemá to chybu mám jí pátou zimu. Na nohy používám ušitý malý posedový vak jen do pasu.
Michal Baručák reaguje 2.2.2014 22:28
Já osobně teda nic z toho nepoužívám,podle mě je lepší pořádně se obléct,mít na kazatelně 2-3 deky,kterýma se zakryju a hlavně si umýt nohy a vzít si suché ponožky a boty.Když jdu na divočáky tak takhle v pohodě vydržím sedět 4-5 hodin,když je moc velký mráz tak posedím tak 2 hoďky,škodná stejně vylézá poměrně brzy kor,když je tam újeď,stačí posedě ty 2 hoďky a jít dom a co mám zkušenost,tak ve velkých mrazech stejně zvěř nechodí.
david bohuslav reaguje 2.2.2014 13:26
Zdravim vsechny neco podobneho na ty svicky mam i ja nekde to i prodavaji cena je asi 2000 kc ale me ruce to zvladly taky nic sloziteho a hreje to bezvadne
Juras reaguje 2.2.2014 08:07
Zdravím všechny,co řešíte? jedna 4litrová plechová pixla od ředidla teda plechová do ní 9hřbitovních svíček nahoru kus plechu 2cm nad pixlu a větší než je ta nádoba to kuli světlu co svíčky vydávaj a svítí to jen dolu a je jak v lázních,jo zaponěl jsem okoko tý plechový krabice je potřeba při spodním okraji udelat tak 2cm nadednem vyvrtat10otvoru dokola kuli přístupu vzduchu funguje to supr kamna sez starostí udušení z plynu atd.A kupte si olejové svíčky vydrží dlouho a nejsou cítit Zdravím a Lovu zdar
Milan Jirmann reaguje 1.2.2014 09:36
Když je mně zima, tak slezu a jdu domů, to bývá tak po dvou hodinách sezení. Žádné topení nepožívám. Ve velkých mrazech na kazatelnu vůbec nelezu, natož abych tam proseděl celou noc. To jsem nedělal ani za mlada. Vždyť na tu zvěř máme celý rok. Lišky v zimě lovím přes den nebo z večera na šoulačce. LOVU ZDAR!!!
Pavel Štěrba reaguje 31.1.2014 20:31
Tak to je smutné. Taky tohle nějak nemůžu pochopit. Není lepší vrazit nějakou pětku do pořádného oblečení?Kvalitní zimní oblečení stojí 5 - 10 tisíc, není to nic levného, ale máte ho na spoustu let, to se jen tak nezničí a zkrátka když už je taková zima, kterou nemůžu vydržet, tak jdu domu. Stejně ze zateplené kazatelny není nic slyšet, takže co to může být za čekanou. Ona i zvěř při třeskutých mrazech šetří kroky. Nevím, toho mrtvého i jeho rodiny je mi líto, ale tohle nějak nedokážu pochopit. Přestaňte chlapi blbnout, za tohle vám prase přeci nestojí.
pavel reaguje 28.1.2014 20:20
ja mam nevyhodu v posedovem vaku tu, ze vetsinou usnu :D :D :D a jinak mam tu zkusenost, ze vetsinou k nam do poli vytahnou prasata za deste a oblevy a za velkych mrazu neprijde ani chloupek.... PS:ja bych taky nechtel rejt v totalne promrzlej zemi :D :D :D
Jan Drill reaguje 27.1.2014 21:29
Jednoduché řešení, používám posedový vak, výhody- poměrně hřeje, dobře se přenáší, nebojím se, že se někde udusím nevýhody- cena, teplo z krbu je teplo z krbu :)) ale do -10 se dá sedět poměrně v pohodě.
Josef Voborník reaguje 26.1.2014 17:23
Vzhledem k tomu, že zásadně sedím s otevřenými okny, o nějakém topidle jsem nikdy ani neuvažoval, jediné, co používám a doporučuji, je kapesní benzínový ohříváček na ruce, protože s promrzlými a zkřehlými prsty je daleko větší šance prase či lišku chybit nebo -ještě hůř - zmrzačit.
Jiří Létal reaguje 26.1.2014 13:28
když je vám zima, tak lapte doma u kamen a nelezte na posed!!! Nechápu jak někdo sebou tahá plynový ohřivač a td.
Michal Emil Miklovič reaguje 24.1.2014 07:48
Pán Skrofa, thermofor využívam i ja..., dva tri kusy a malá rada na použitie teplej vody..., ja si vriacu vodu doma nalejem do dvoch termosiek a tie si potom postupne nalievam a vymieňam na posede podľa potreby do spomínaných gumových fliaš, na jednej sedím, druhú medzi kolená a pri veľkých mrazoch tretiu pod nohami v starom spacáku.
Skrofa reaguje 23.1.2014 19:24
Jé, koukám, že už jsem před rokem reagoval. ;-)
Skrofa reaguje 23.1.2014 19:18
Na kazatelně mám starý spacák místo posedového vaku. Když hodně mrzne, tak si doma naplním PET flašku horkou vodou. (Je potřeba počítat, že se flaška zdeformuje a zmenší se její objem. Možná, že by byla lepší ta gumová, dřív se tomu říkalo Vašek, dnes moderně - thermofor.) Flašku zabalím do ručníku, aby se po cestě tolik neochladila a pak jí dám k nohám do spacáku. Vydrží to krásně hřát 3 hodiny. O žádném vytápění kazatelny neuvažuji, protože mám stejně vždycky minimálně dvě okna otevřená. A každé okno mám široké téměř přes celou šířku kazatelny (aby byl co největší rozhled). Takže by teplo stejně rychle unikalo.
Pavel Oršulík reaguje 23.1.2014 18:19
V Jindřichově ve Slezsku před 3 roky si jeden myslivec přitápěl v kazatelně PB vařičem, na hořák si dal šamotovou cihlu. Teploučko měl, usnul a za týden byl pohřeb. Nepřežil ani jeho pejsek.
Igor Hnízdo reaguje 23.1.2014 15:04
Mám vyhřívané boty columbia a nemá to chybu. Pokud je do 0C velmi rád hřaduji na stohu. Pokud trochu navlhne tak krásně hřeje.
Marek Šimšálek reaguje 28.11.2013 11:09
Tady je něco z dneška :-( http://www.novinky.cz/krimi/320552-myslivec-uhorel-na-posedu-topil-si-plynovym-zaricem.html
Antonín Pospíchal reaguje 20.11.2013 21:37
Vážení, dovolte mi se zapojit do debaty"topní v kazatelně". Po operaci ledviny moje zimní lovy zaznamenaly značnou újmu, nesmím nastydnout.V časopise Myslivost č12/1991 je článek pana Kopa od Klatov o ústředním topení na posedu.Při výrobě jsem z tohoto návrhu vycházel.Pod podlahou kazatelny je skřínka s 2kg pb bombou a jednoplotýnkovým vařičem, který ohřívá vodu-fridex v nádobě s dvěma vývody. Vršek nád.vývod teplé, spodek nád.studená spátečka.Tyto trubičky směřují nahoru a jsou prostrčeny podlahou.Gumovou hadicí(topeni škoda 120) Jsou propojeny s deskovým radiatorem 50x50cm teplá nahoře,studená dole.Expanzku mam z venku přidelanou na stěně kaz.Vařič nastavuji na min.výkon a mam u něho menší trysku č.18. Má to celé jednu nevýhodu, v malém prostoru bedýnky se bomba časem ohřeje a přidá na planeni a voda by se začala vařit. Musim vylézt a stlumit plamen. Takto funguje už 20 let.Za zimu spotřebuji dvě dvoukylové bomby. Stěny kaz. jsou izolované 2cm polyst. a kobercem. Okna jsou plexi. Pří -20 mam uvnitř plus 18. Bez topení bych namohl v zimě chodit na čekanou. Tolik moje zkušenosti. Lovu Lesu. Fotky kaz. s top. jse před lety dal na portál Mys. stavby. AP
karel zvářal reaguje 8.11.2012 14:02
Pánové, vedle úcty ke zvěři je potřebná také úcta k sobě samému, resp. zdravý rozum. U nás je prasat jak nasetých, ale posedy a kazatelny zejí prázdnotou. Teď, v době, kdy se vedle selat a lončáků hodí naředit i bašky. Takže zatímco jedni "nasazují život", druzí kliďánko na čekané v obyváku...Já funguji tak do -5, kamarád vydrží do půl noci i v -15. Kdyby se konalo mistroství ve zmrzání, byl by asi bezkonkurenční kamarád, dnes již bohužel zesnulý. Už tváře prozrazovaly jeho životní styl, to Marfa je vedle něho úplná bledule. Lišek moc nestřelil, ale uměl o tom pěkně pohovořit. Oblíbené místo měl na stohu- prý tam chodí na myši: došla, ale jak jsem se pohnul... Takže teple se obléct, a když už je vám zima, běžte domů. Zítra je taky den. Raději dvakrát za hezkého počasí, než se nazmrzat. Zdraví je nejcennější deviza a je dobré zavčasu myslet na zadní kolečka. S revmatismem ani kolem nuly se vám nebude chtít...
Petr Knobloch reaguje 8.11.2012 12:59
Samozřejmě při jakémkoli vytápění ,,otevřeným" ohněm je potřeba mít na kazatelnách otevřené alespoň jedno okno..Ale předpokládejme, že myslivci jsou od slova myslet a tudíž je toto samozřejmost:)
Petr Knobloch reaguje 8.11.2012 09:21
http://www.zbozi.cz/vyrobek/campingaz-bluecat/ Většinou postačí posedový vak, nějaké ty teplé boty a nejdůležitější věc: PŘED ČEKANOU OMÝT NOHY A ČISTÉ PONOŽKY. Je to rada od známého hajného, nevěřil jsem tomu a na zeboucí nohy jsem dost trpěl. Ale to omytí funguje 100%. Ono se to nezdá, ale i minimálně zpocené nohy rychle zebou. A pokud ani toto nebude fungovat zkuste ohřívač viz. odkaz výše. Funguje perfektně. Je to lehké a skladné např. do batohu.
Petr Knobloch reaguje 8.11.2012 09:20
http://www.zbozi.cz/vyrobek/campingaz-bluecat/ Většinou postačí posedový vak, nějaké ty teplé boty a nejdůležitější věc: PŘED ČEKANOU OMÝT NOHY A ČISTÉ PONOŽKY. Je to rada od známého hajného, nevěřil jsem tomu a na zeboucí nohy jsem dost trpěl. Ale to omytí funguje 100%. Ono se to nezdá, ale i minimálně zpocené nohy rychle zebou. A pokud ani toto nebude fungovat zkuste ohřívač viz. odkaz výše. Funguje perfektně. Je to lehké a skladné např. do batohu.
Filip Pětivlas reaguje 7.11.2012 22:45
Pane Kouba, já nosím spodky taky pořád a to nejsem nijak náchylný na zimu. Jsou kvalitní a odvádějí mi vlhko od těla rychleji, než samotné kalhoty. Takže i v teple je mi to příjemnější. V zimě chodím na dlouhé čekané i v největších mrazech. Sice trošku trpím, ale nechá se to zvládnout (mám problém akorát s rukama, nemůžu sehnat hodně teplé rukavice). Časem uvažuji i o posedovém vaku, zdá se mi to lepší, než si uměle topit..
Josef Kouba reaguje 7.11.2012 20:07
Jeden můj kolega si nosí na zateplený posed vak i v létě. Je ale taky pravda, že tam velmi často usne. Jiný bývalý kolega zase sundal spodky pouze během dvou nejteplejších, letních měsíců. To ale ne na čekanou, ale v běžném provozu...:) Každý jsme prostě jiný...
Miroslav Novak reaguje 7.11.2012 20:05
Jak píše pan Cedidla,ma pravdu bylo -18,a seděl jsem v klidu celou noc,posedový vak trochu jsem se oblekl ne moc a pohoda.
Zdeněk Cedidla reaguje 7.11.2012 17:20
Kvalitní obuv,kvalitní oděv a zcela nezbytný posedový vak.Potom se dá vydržet i ve velkých mrazech opravdu hodně.Vlastní skušenost.
Pavel Oršulík reaguje 7.11.2012 17:10
V sousedním sdružení jeden kolega používal propan-butanový turistický vařič a na něj dával šamatovou cihlu. Ale už to nepoužívá, otrávil se v kazatelně a i svého nevinného pejska vzal s sebou. Já osobně používám posedový vak z dutých vláken ve formě kabátu s kapucí. Koupil jsem ho před 15 lety za cca 4 tis. Kč. Když ho mám, tak mi stačí pod ním košile a tenký svetr a termoprádlo. Slouží i jako kabát a váží cca 1,5 kg.
Pavel Oršulík reaguje 7.11.2012 17:09
V sousedním sdružení jeden kolega používal propan-butanový turistický vařič a na něj dával šamatovou cihlu. Ale už to nepoužívá, otrávil se v kazatelně a i svého nevinného pejska vzal s sebou. Já osobně používám posedový vak z dutých vláken ve formě kabátu s kapucí. Koupil jsem ho před 15 lety za cca 4 tis. Kč. Když ho mám, tak mi stačí pod ním košile a tenký svetr a termoprádlo. Slouží i jako kabát a váží cca 1,5 kg.
Aleš Pastorek reaguje 7.11.2012 12:03
Dobrý den. Jeden můj myslivecký kamarád používá dvě obyčejné okapové kolena 45° o průměru 70-80mm, která jdou nasunout do sebe. Po příchodu na kazatelnu kolena spojí do sebe a postupně do nich vkládá zapálené hřbitovní svíčky cca.5-8ks. Musí to být ty, s tím bakelitovým kalíškem. Obyčejné čajové svíčky jsou slabé a nehoří tak dlouho. Po této aplikaci položí tyto "kamínka" pod lavici, na které sedí.Můj kolega tvrdí, že v -10°C i na kazatelně bez oken je příjemné teplo po dobu 4-5 hodin. S okny je to ještě lepší. Vůbec nemáte pocit zimy od nohou a to je velice důležité. Horní část okapových kolen se dokáže rozpálit na takovou teplotu, že při položení prstů ruky to jenom zasičí. Zde se musí dávat pozor. Spodní část, která leží na dřevěné podlaze kazatelny je studená. Nic od toho nechytí. Já jsem to ale nezkoušel, pouze předávám poznatky kamaráda, který by nekecal.......Aleš Pastorek.
michal klimas reaguje 6.11.2012 20:44
..jo a stěma komančema...test kdo se chytí :-))))
michal klimas reaguje 6.11.2012 20:40
..Vilšere Vilšere Vilšere. Náhodou jsem četl před chvílí články o postřelení psa na honu. Tak to byly články nářez :-) Kritika se snesla obrovská, ale stojím za tebou....a s tím vožením, tak kde chodíme v zimě, jedině traktor a ten nemám a v batohu jsem to nosil, ale v mrazu než tam dojdu je to zase ledárna, ale to už je teď fuk......tak lovu
michal klimas reaguje 6.11.2012 17:54
....já to nikomu neberu....ale jak jsem psal. Chodím na čekanou pěšky, tunu hadrů na sobě mít nemůžu. Jojo u Brna to se to špacíruje, než u nás v kopcích a po kolena ve sněhu.....já mám na kazetelně vařič a nemusím se potit jak trotl. Už aby byli u vlády komanči, pobrali zase kulovnice a nechali jich pár na hektary honitby jak dřív......stejně je to samej bouchal a MYSLIVCŮ je už jen pár.....kdyby tohle viděl děda (táta už s hospodářem raději zkončil), tak by se do hrobu zase vrátil. Já nevím jak kde, ale když to vidím u nás a v okolí, kdo a jakým způsobem mají lovecké lístky......NO HRŮZA...čest práci
J. Král reaguje 6.11.2012 14:04
Lovcem v tajze. Jistě to byl nevšední zážitek.
J. Král reaguje 6.11.2012 08:58
Pane Vilšer prosím pro zajímanost.V čem jste seděli a čekali na ty vlky?Nějaké domácí svršky? Nebo naše standartní oblečení, samozřejmě té doby?
michal klimas reaguje 5.11.2012 22:09
..o hajfeca se přišel před 14 dny.......no myslím, že od radiátoru se rozumy píší dobře..... :-)) ale skutečnost.....????? Nehrajte si na hrdiny, neříkám, že se to nedá, ale dokazovat si jaký jsem rek, to jsem dělal, když mi bylo dvacet........čest soudruzi
michal klimas reaguje 5.11.2012 14:24
..zatím lhářem si stojím. Když se mám někam plahočit 2 kilometry a navleču se, že to tak tak unesu, těžko budu sedět v propocených věcech v -20 až do rána. To si pan vlkobijec zřejmě neuvědomuje (nikoho jsem nechtěl urazit). Ale je to věc názoru. Jen se mi nechce umrznout někde na kazetelně, nebo ležet v betli se zápalem plic. Nic víc nic míň. Domluvil jsem hovgh
David Rek reaguje 5.11.2012 11:27
Nehodlal jsem tady rozpoutívat nějaké osobní útoky, k tomu stránky nejsou vytvořeny. Sám nic takového nepoužívám, ale občas se někdo zmíní, že něco podobného používá, a tak mě zajímalo co. Netvrdím, že to někdy třeba nepoužiji, ale nikoho nesoudím, někdo vydrží víc, někdo míň.
michal klimas reaguje 4.11.2012 21:00
Všem kritikům topení na kazatelně. Nejsem zastánce radiátorů ani kamen, ale mám sebou malý plynový vařič. Kdo tvrdí, že v -20 vydrží celou noc čekat, tak je lhář. Zima mi nevadí, ale někdy je to až příliš drsné.
Jaroslav Janečka reaguje 4.11.2012 18:49
Muj kolega má na kazatelně ustřední topení. Nádobu s nemrznoucí směsí má zvenku pod podlahou a ohřívá jí plynovým hořákem.Uvnitř má pouze radiátor a expanzní nádobu.Cirkulace probíhá samospádem.Přez zimu běžně 15 stupnu nad nulou.Osobně dávám přednost pořádnému vymrznutí,ale jemu je dvaašedesát a má chut lovit.Tak to chápu.
Skrofa reaguje 4.11.2012 17:21
Já kamínka v kazatelně nemám, protože nechávám otevřená minimálně 2 okna (okna mám skoro přes celou šířku kazatelny), takže si myslím, že to nemá ani cenu topit. V zimě si zalezu do starého spacáku a pár hodin to taky vydržím.
Erika Doležalová reaguje 4.11.2012 09:37
Kamile - ano, otvory jsou tam schválně, navíc i "větrací mřížka" pod stropem. SanctusHubertus - vítě o tom, že existuje něco jako otevřené okno? :-D
Leon Zumr reaguje 3.11.2012 22:39
aspoň pak nejsou z mrazu malý a věčne nas......
Kamil Kovářík reaguje 3.11.2012 13:45
Pro Eriku, ty otvory v podlaze u kamen jsou přívody vzduchu z vnějšku, nebo je to tam jen náhodou? Děkuji, Kamil
Michal Fechtner reaguje 3.11.2012 10:44
Chcete-li být v teple, seďte doma.
Ondřej Procházka reaguje 2.11.2012 20:46
Na vyhřívání používám "jägerovy drtiče mrazu", pozapínat všechny zipy a pořádný fusekle a jde to. Z kamínek mám trošku strach, nechtěl bych vzplanout jak fagule.
Miroslav Novak reaguje 2.11.2012 20:26
Posedový Vak.
Erika Doležalová reaguje 2.11.2012 19:57
Kamínka :-) Roura je zvenku, stačí jedna dvě brikety a je to na tričko i v zimě :-) Zvěři to nijak nevadí.