ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kňour
Kňour
vloženo: 27.12.2012 15:01
autor: Jindřich Ruml

úlovky (svět)

Kanada
Kanada
vloženo: 17.5.2014 09:18
autor: Děda z lesa

trofeje

Srnec k padesátce...
Srnec k padesátce...
vloženo: 28.6.2014 00:23
autor: František Mlčoch

zvěř v přírodě

Na naháňce,netrefil...
Na naháňce,netrefil...
vloženo: 31.1.2013 12:39
autor: Pavel Morávek

zbraně

Brno Super
Brno Super
vloženo: 27.2.2012 21:59
autor: Trlifaj Vladimír

fotopast

*
*
vloženo: 31.5.2018 13:42
autor: Rostislav Jurdič

myslivecké umění

Muflón
Muflón
vloženo: 8.2.2019 17:38
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 232869 fotek (7 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8866 inzerátů (5 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748177 komentářů fotek (26 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289075 hlasování fotek (63 dnes)
  • 56414 hlasování videí (0 dnes)
  • 37581 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Diskuze

Yukon Craft

Marek vložil 28.8.2013 15:55
Dobrý den,mohu vědět zda máte někdo zkušenost s tímto puškohledem.Děkuji
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Miloš reaguje 28.9.2019 13:05
Dobrý den, Yukon Craft3-12x56 mám asi od roku 2012 a lovím s ním od lišek , srnčí, divočáky a vysokou. Za světla spiše tedy za rozbřesku a smrákání mám dost kusů zvěře uloveno od 120-220 m. Nastaveno mám zvětšení 8x s kterým tedy zatím nehýbu. Nastřeleno centr ONV 175m ráže 7x64 strelivo Geco. Při střelbě delší jak 150m pracuji s balistickou křivkou. Zvěř jsem doledával s tímto puškohledem cca 5 jelena na kopcích komorová rána 80m od nástřelu, sele v noci bez sněhu v lese 8 m od nástřelu a pod. V noci se s ním loví dobře rok tedy používám baterku a přemýšlim o NV takže světelnost už není tak podstatná, ale dříve bez problému. Nemám srovnání s drašími puškohledy, ale za mě puškohed plní to co odo dněho chci nemění nástřel akříž drží. Odhaduji že bylo vysřeleno kolem 200-250 ran od nastřelení. Letos jsem lovil se synem srnce, kterého jsme našoulali a nechal jsem se trochu vyhecovat a ulovil jsem ho cca 200 m - komorová rána zvěřina šla na výkup bez srážek. Je to přesný puškohled, který bych s vému kamarádovi doporučil. Prezentuji zde své skušenosti z praxe a nechci s nikým polemizovat. Přeji všem pevnou ruku a spousty loveckých zážitků.
Jan Brabec reaguje 30.12.2018 19:12
Yukon Craft už není k dostání .Teď je k mání Yukon Jaeger.Máte ho někdo? 3-12x56.Jak je s tím vidět za šera a při měsíčku?
Josef Vyskočil reaguje 13.4.2017 08:36
No já už nějaký ten puškohled taky držel a nevycházím z nějakých testů, ale z vlastní zkušenosti a tvrdím, že co se skel týká je meopta na úrovni toho zeissu o mechanice se nebavím yukon bushnel a ostatně i ta delta nejsou a nikdy nebudou srovnatelné se skly od meopty.
Milan Jurča reaguje 13.4.2017 08:14
Jo testy ty jsou jako statistika. Na polských stránkách, nechce se mně hledat odkaz, píšu z mobilu (ale při hledání slovního spojení "test lornetki" to najdete) mají stejný počet bodů jako Meopta např. Delta optical, dokonce víc bodů má Bushnell a jiné méně zvučné značky. To k těm testům. A co se týče Meopty, tak mám doma dva Meostary a dalekohled B1 8×56. Takže nemám velký důvod hanět. Ale toto vlákno není o Meoptě,ale o Yukonu,který jsem si dovolil pochválit.
Josef Vyskočil reaguje 10.4.2017 19:22
Taky bych to viděl na očního skla má meopta špičková s tou mechanikou to je horší, ale za ty peníze nic lepšího nekoupíte tak to prostě je.
Fary reaguje 10.4.2017 10:17
Ehm, no, asi máte s kolegy jiné oko... https://www.all4shooters.com/de/Zeitsch ... fernrohre/ tady nechává R2 za sebou jiná esa, než je jukon..
Fary reaguje 10.4.2017 10:08
https://www.all4shooters.com/de/Zeitschriften/VISIER-im-Web/Tests/Ranglisten/Rangliste-Zielfernrohre/ Tady je ten odkaz správně:)
Fary reaguje 10.4.2017 10:05
Ehm, no, asi máte s kolegy jiné oko... https://www.all4shooters.com/de/Zeitsch ... fernrohre/ tady nechává R2 za sebou jiná esa, než je jukon..
Milan Jurča reaguje 9.4.2017 23:54
Měl jsem možnost najedou srovnat tři puškohledy. Zeiss Clasic, Meopta R1 a Yukon Jaeger. Všechny 3 -12 × 56. Tři lidé nezávisle na sobě došli k výsledku, na prvním místě Zeiss, pak Yukon a poslední Meopta. Rozdíl mezi Zeissem a Yukonem byl znatelnější, než mezi Yukonem a Meoptou. Výsledky byly,ale i tak jednoznačné, k mé lítosti, jelikož jsem ortodoxní Meoptář. Jaký by byl výsledek po třeba pěti letech užívání, si netroufám hodnotit, to prokáže až čas. Nicméně by Meopta měla něco dělat, nebo jí ujede vlak. A poslední jejich počin - R2 jsem měl možnost před koupí otestovat a nesmí mně to do baráku. Takový tunel jsem neviděl, snad jen Blanku.
¨Fanas reaguje 12.4.2015 19:14
Zdravím pánové, já ho mam a jsem max .spokojen male zorné pole. ale na čekanou super
Jakub Fic reaguje 3.3.2015 14:46
Velmi zajímavá diskuze.. je vážně zajímavé, že majitelé ho chválí a ,,návštěvníci,, ho haní... já ho nevlastním.. V prodejně je mám, prodávají se, lidi si je chváli a jako nestranný uživatel (prodavač) vám mohu říct, že hodně lidí, co vlastní meoptu, mi řeklo, že to kouká lépe než meopta! Důležité je, odkud puškohled máte. Ono věrné napodobeniny se sem vozí z polska. To jsou ale kvalitativně srovnatelné s Tascem ;) ... Originál Bělorus nemá chyby jako špatná osnova mimo střed atd atd, které tady někdo popisoval. Otec si jej taky koupil. Má to na kulobroku na .22hornet na predátory. Nadmíru spokojen. Předtím měl Hakko 3-12x50 a neviděl s ním tak pěkně. Je sice pravda, že má malé zorné pole, ale naháňkový puškohled vypadá jinak na hromadu na prasata, nebo na srnce, kterého mám obeznaného je to jedno ;) Osobně, zvažuji i já jeho koupi ;)
Jaroslav Šťastný reaguje 12.1.2015 16:33
Dobrý den páni myslivci.Já jsem si pořídil Yukon Craft 3-12*56.Jsem sním plně spokojen,za dobrou cenu slušná kvalita.osazen na 30-06.
Jan Slavětínský reaguje 21.11.2013 08:27
Kolego Findro,já us se docela bojím něco napsat, aby to nevyznělo jako nějaká reklama nebo propagace. Tenhle naháňkový Pentaflex 1,5-6x44 dostal kamarád k Pentaflexu 3-12x56 jako bonus při koupi puškohledu. Byla to časově omezená akce, kdy za cenu jednoho nového k němu přidali ten naháňkový. Co dodat, kolega ho má na ZH 309 - 8x57 JRS/12, nastřeleno, funguje, poslouchá to. Dokonce s tím za úplňku chodí na čekanou a vidí. Má to klasickou osnovu tří silnějších ramen s bodem, stejnou jako Meostar. Nechci se opakovat, ale pro mě osobně je tato optika v této cenové relaci těch levnějších dalekohledů, solidní.
Michal Findra reaguje 21.11.2013 07:39
To vážne nikto nemá skúsenosti s týmito puškohľadmi???
Michal Findra reaguje 17.11.2013 20:51
Alebo radšej PENTAFLEX 1,5-6 x 44 ?
Michal Findra reaguje 17.11.2013 20:27
Zdravím Vás,páni!Čítam tu rôzne názory.Tiež uvažujem nad puškohľadom Yukon 1,5-6 x 42.Chcem ho výhradne na denné použitie,prípadne na štand.Stojí podľa vás za tie peniaze na spomenutý účel? (Podotýkam,len na denné použitie) Prosím o skúsenosti,nie názory,či dohady. Ďakujem.
Pavel Ernyes reaguje 14.11.2013 23:38
Ahoj koupil jsem si Yukon 3-12*56 a v pohodě jsem spokojený.Mám ho na cz 550 ráže 30-06.
Jan Slavětínský reaguje 13.11.2013 08:54
V sobotu na naháňce jsem měl další možnost držet v ruce ČZ 550 FS 308W s optikou Ykon craft. Kvuli tomu dlouhému přednímu kuželu optiky muselo být vyraženo hledí protože tam vadilo. Celkově těžké, flintě to nesedí. Jinak stále trvám co jsem psal níže. Malé zorné pole,opět osnova mimo osu středu, kříž totožný s Fomei. U mě je to "bratr" k puškohledu Fomei Beater.
Laďa Novotný reaguje 29.10.2013 09:41
Pane Hanzlík, dle mého názoru, kdo si koupí yukon tak nemá moc času psát nějaké recenze, protože buď stále dosleduje a nebo stále jetdí po reklamacích.
jan hanzlik reaguje 28.10.2013 22:23
pane Prochazko, vy mi nerozumite a to je mi lito. Ja vam samozrejme vaseho Zeisse preju. Nicmene vubec nechapu, proc se zapojujete do diskuze, jejimz cilem je zjistit, kdo ma jake zkusenosti s Yukonem Craft. Vy jste sem zadnou zkusenost s nim nepridal, nebot ji evidentne nemate, protoze pouzivat puskohled znatelne vyssi tridy. Ja ji take nemam, ale prave proto tady hledam nazory tech, kteri ji maji, protoze o Yukonu uvazuji. Jiz na vice forech jsem cetl o nespolehlivost Meopty, castych reklamacich a dlouhych reklamacnich dobach, zatimco na Yukon jsem mnoho stiznosti neslysel, pokud vubec nejakou. Neoznacujte tedy prosim nazor p. Novaka za blekotani nebo dokonce debilitu, krome toho, ze ten nazor je zcela na miste, nemate pravo ani duvod nekoho temito slovy urazet. Proc to delate? Nota bene, pokud jste Yukon nikdy nemel. To, ze je pres nej videt hur, nez pres Zeisse, vime i bez vas. Zalozte si prosim vlakno "Yukon versus Zeiss" a tam se vypiste, co hrdlo raci. Lesu zdar
Miroslav Novak reaguje 27.10.2013 18:58
Jedinej kdo tady blekota blbě jste vy Prochazko.
Laďa Novotný reaguje 27.10.2013 10:04
Levné věci bývají drahé, pane Hanzlík, to už říkával můj děda a v tomto případě to platí dvojnásob, ale ať si nato přijde každý sám, ale opravdu to tak je.
jirka hanys reaguje 27.10.2013 02:43
zeiss.
Ondřej Procházka reaguje 26.10.2013 21:47
No, považoval jsem tuhle diskuzi ze svojí strany za uzavřenou, ale když už mě tu oslovujete... . jan hanzlik: Milý pane Hanzlíku, věřte mi, že mi je úplně jedno, jakým puškohledem si svoje kulovnice osadíte. Dejte si na ně třeba ruličku od hajzlpapíru, jestli vás to potěší. Ušetříte ještě trochu víc. Možná jste si všiml, že jsem se do diskuze zapojil ve chvíli, kdy tu pan Novak začal blekotat něco o tom, že by Yukon měl snad dokonce být lepší než Meopta. Je celkem jedno, jestli to tvrdí sám nebo to někde slyšel, protože takovou debilitu soudný člověk nevypustí. Reakcí na jeho další výplody byl celkem logicky můj ironický příspěvek a ironický příspěvek pana Pastorka. Opravdu nepotřebujeme vaše vysvětlení toho, že si někdo nějaký puškohled může/nemůže-nechce dovolit. To už je holt otázka priorit a solventnosti a víme to i bez vás. Navíc o to vůbec nešlo, ikdyž asi dovedu pochopit potřeby, které vás pudí k psaní takových příspěvků. Omlouvám se vám, že jsem si toho Zeisse koupil a neprodleně ho vyměním za model, který vás bude méně dráždit. To je z mojí strany opravdu vše. PS: Napříště ocením, když si svoje kecy o sebevědomí mojí osoby necháte na koledu. Znáte to s tím "kdo nejvíc křičí...". Díky. 
Miroslav Novak reaguje 26.10.2013 19:40
Pro pana Hanzlíka 1***,a pane Slavětínský opravdu mate v hlavě bramboračku.
Jan Slavětínský reaguje 25.10.2013 07:20
Chlapi přeju vám, ať vám to kouká, ať vám po třetí ráně neudělá kříž kotrmelec a nemusíte rozbijet prasátko, jít a řešit něco jiného....v myslivosti je člověk věčnej adijunt. Lovu
jan hanzlik reaguje 24.10.2013 22:44
pro p. Pastorka a p. Prochazku: uvedomte si, vy dva chytraci, ze jsou proste myslivci, kteri si bud nemohou dovolit drazsi puskohled, nebo proste nechteji do puskohledu investovat nekolik desitek tisic korun. Je tak obtizne to pochopit?? Dekujeme, ze jste se pochlubili svym Docterem a Zeissem, ale tahle debata je o Yukonu a zkusenostech s nim, ktere vy evidentne nemate, takze si bezte svoje pentle cintat na jine diskuzni vlakno. To, ze jsou lepsi znacky nez Yukon, vsichni vime, nicmene ne vsichni si je proste chceme/muzeme koupit, proto diskutujeme a srovnavame Yukon s Pentaflexem nebo Hakkem. Vase blaboly o vymenach Doctera za Yukon jsou znamkou vaseho nizkeho sebevedomi a potreby jeho zvyseni touto cestou. Lovu lesu
Aleš Pastorek reaguje 24.10.2013 16:20
Přesně tak, chlapi. Pořiďte si Jukony a můžete "jukat".....Nebo kukat?? Ono to vyjde nastejno. Včera jsem se přes to díval a jsou to opravdu vyhozené peníze, tak, jak píše pan Slavětínský. Je to dobré do té doby, než se podíváte přes něco lepšího. Stačí o jednu třídu. Potom to rovnou hodíte do popelnice. Každý svého štěstí strůjcem...........
Miroslav Novak reaguje 23.10.2013 20:13
Přesně tak pane Salak,jeto dobrej puškohled.
Miroslav Salak reaguje 10.10.2013 12:55
Kdo ho ma tak tu kladně hodnotí kdo jej nema naopak zatracuje...nechť si tazatel vybere :)
Miroslav Novak reaguje 9.10.2013 16:13
Pane Slavětinský v něčem mate pravdu,ale znam hodně myslivcu co maj Yukona a hodně siho chvalí.
Jan Slavětínský reaguje 9.10.2013 14:03
Za tu dobu se v praxi objevily nedostatky těchto značek a psalo se o nich ,diskutovalo ,aby to vyšlo do podvědomí myslivecké veřejnosti. Sice ohraná písnička,ale přesto jsou někteří nedůvěřiví a nepoučitelní. A reklamu vám dnes za prachy udělají na cokoliv. Je to kšeft
Tomáš D. reaguje 9.10.2013 12:55
Ono je to vše stále ohraná písnička, jeden čas byl boom hakko, teď je to pentaxlex a za rok za dva to bude zase něco jiného. Kdo chce, ten si i v levnější řadě puškohledů své najde. Byla doba, kdy se např. Tasco inzerovalo na celé zadní straně časopisu Myslivost za 15000Kč a kde kdo z toho byl paf a kupoval, kdes by si to nikdo nedal ani na malorážku...
Jan Slavětínský reaguje 9.10.2013 07:31
Včera jsem náhodou potkal kolegu myslivce,který si tento zázrak jménem Yukon přivezl přímo z Ruska,když tam byl pracovně.Požádal jsem ho,zda by mi ho mohl ještě ukázat. Má to na ZH. Nechtěl jsem mu kazit náladu, ale opravdu to jsou vyhozené peníze. On ho v Rusku koupil za polovic nemo možná vyšmelil, tak že dejme tomu, ale 7 tis. jsou jinak opravdu vyhozené peníze. Je to robusnější - jako všechno ruské, malé zorné pole - jako když se díváte skrze trubku, osnova hozená mimo střed - to vnímáte už při pohledu pouhým okem a při změně zvětšení na 12x je to nepoužitelné. Obraz je na 12 ku rozmazaný a je nutné ho na zadním okuláru doostřit.Osobně nevěřím,že při vekslování se zvětšením a zpět bude držet nástřel, nevěřím. osobně bych ho přirovnal k Fomei. To už Edenberg nebo Odeon má lepší osnovu i zorné pole a designem vypadají lépe. Několik Pentaflexů jsem měl možnost nastřelovat,tak si dovoluji tvrdit to, že jsou mezi těmito levnějšími puškohledy dobré možná nejlepší. I jejich majitelé jsou spokojeni. Nemusel jsem napsat nic, ale jsme myslivci a diskutovat mi nevadí. Lovu
Ondřej Procházka reaguje 8.10.2013 17:29
PS: *panem Novakem, panu Novakovi PPS: Aleši pozdě, už jsem ho vyměnil za svýho Zeisse;). Musím říct, že fakt kouká líp jak Meopta.
Jan Slavětínský reaguje 8.10.2013 08:18
Pro mě za mě si pořiďte co chcete,Vy s tím budete chodit...a neptejte se tedy na názory druhých. A jak říká kolega Procházka "ano je dobrý, ale nesmíte se podívat do Meopty.."
Aleš Pastorek reaguje 7.10.2013 21:01
Chlapi, asi prodám DOCTERA a koupím YUKON, když je tak vychvalovaný. Nebo, že bych ho s Mirkem Novákem vyměnil???
Ondřej Procházka reaguje 7.10.2013 20:34
Jo pane Slavětínský (snad si všimnete ironie, máte samozřejmě pravdu) nekecejte tady bludy. Všichni víme, že puškohledy Yukon spousta lidí chválí (sice v životě do ničeho lepšího nekoukali, ale to nevadí) a taky jsme slyšeli (to teda nevíme, jen jsme to slyšeli, jak jsem byl panem Novotným v soukromé poště upozorněn), že jsou lepší než Meopta. Za sebe bych téma "Yukon" ukončil tím, že bych panu Novotnému popřál mnoho zdaru s optikou v ceně 4 krabiček nábojů a dovětkem, aby s jeho sháněním neotálel. Vánoční svátky se kvapem blíží a není vyloučeno, že si místní hračkářství nevytvoří dostatečnou zásobu tohoto zázraku. Zdar!
Miroslav Novak reaguje 7.10.2013 17:16
Pane Slavětinský nekecejte tady bludy,mluvil jsem s hodně lidma a chvalej ho.
Jan Slavětínský reaguje 7.10.2013 13:26
Nekupuj to, budou tě mrzet vyhozené peníze. Když puškohled s bodem za podobné peníze, tak jedině Pentaflex. Má zorné pole i kříž téměř shodný s Meoptou a je v něm vidět. Než Yukon,to raději HAKKO. U Hakka je celkem spolehlivá mechanika a funguje. Tento Bělorus - Yukon, to je od pohledu puškohled "hasičům do tomboly" v preciznosti 2B. To si raději v komisi pořiď Meoptu s T 7x56 za 5-6 tis.
Jaroslav Nováček reaguje 7.10.2013 06:20
Mám variábl 3-12x56 na kulovnici a jsem spokojený. Osobně mě hodně přesvědčila recenze a test od Jiřího Stodoly, na kterou jsem narazil tady http://www.dalekohledy-puskohledy.cz/puskohled-yukon-craft-312x56-p1138 Zorné pole je asi užší, lepší provedením jak Meopta nebude. Ovšem cena okolo 7,5 tis. Kč je pro mě přijatelná, výš bych už nešel.
Tomáš Kučera reaguje 21.9.2013 20:16
Zdravím, kamarád ho má na 308 W ve zvětšení 3-12x56 já jsem přez něj taky pár ran dal , mě vadí hodně malé zorné pole,bod taky není nejmenší, jinak světelnost není špatná je dost bytelný ale Delta Titanium je o dve třídy výš a lepší jak Meopta rozhodně není je to neporovnatelné!
Ondřej Procházka reaguje 21.9.2013 19:32
Jj, za ty prachy bude o hodně lepší než Meopta. Kup si dva.
Miroslav Novak reaguje 21.9.2013 15:10
Ma někdo zkušenost stímto puškohledem
Miroslav Novak reaguje 16.9.2013 10:07
Taky bych se chtěl zeptat na tento puškohled jestli ma víc lidí zkušenost,slyšel jsem žeje lepší jak meopta.
Jan Kitzberger reaguje 12.9.2013 15:17
Petře i v zimně na sněhu, nebo když je měsíček?
Petr Janecký reaguje 11.9.2013 18:01
Jo 1.5-6X42 mám ho na308W a dobrý. Jenom na noční lov si musíš přisvítit.Pokud máte povoleno.
Jiří Dufek reaguje 11.9.2013 17:05
Zdravím mám tento puškohled 3-12x56 a jsem plně spokojený.
Miroslav Salak reaguje 11.9.2013 10:17
Zdravím mám jej chvilku první dojem - super jen menší zorné pole mam jej v 8x56