ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj životní jelen
Můj životní jelen
vloženo: 25.12.2013 07:22
autor: Jiří Kopp

úlovky (svět)

zlaty jelen
zlaty jelen
vloženo: 4.3.2013 17:29
autor: Vladimir Benadik

trofeje

Pan Zub
Pan Zub
vloženo: 2.4.2018 19:13
autor: punťacák

zvěř v přírodě

Čerstvě vytlučeno
Čerstvě vytlučeno
vloženo: 10.9.2019 08:59
autor: Děda z lesa

zbraně

MAJÍ SVÉ KOUZLO.
MAJÍ SVÉ KOUZLO.
vloženo: 31.7.2014 04:09
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

Nahoře je to nejlepší.
Nahoře je to nejlepší.
vloženo: 7.3.2012 04:48
autor: Josef Vršan

myslivecké umění

farbiarka
farbiarka
vloženo: 31.3.2013 13:47
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233414 fotek (15 dnes)
  • 7960 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8896 inzerátů (12 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749158 komentářů fotek (40 dnes)
  • 12933 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294214 hlasování fotek (219 dnes)
  • 56455 hlasování videí (1 dnes)
  • 37662 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 19 online

Připomínky a názory
Diskuze

YUKON PHOTON XT 4,6X42L/ Yukon Photon XT 6,5x50 L

Petr Holman vložil 5.11.2016 17:37
dobrý den kolegové,máte prosím nějaké zkušenosti s yukonem? přemýšlím o koupi a rád si nechám poradit.předem děkuji za rady, lovu zdar.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Prajzler jaroslav reaguje 7.3.2019 15:55
Zdravim kde se da koupit ? kvalitni Osram Dik za radu.
Vaclav Rejchrt reaguje 23.2.2019 10:18
A ještě jeden poznatek kamarád používal úspěšně 850 přísvit na xtečku. Niní tu 850 používá i na novém rtéčku kde má vestavěnou 940 a je velice spokojen. Samozdřejmě každý budem chválit to své, ale je dobré porovnat si naše zkušenosti a vyměnit si názory od toho ta diskuze je.
Vaclav Rejchrt reaguje 23.2.2019 10:07
No já používám pulzar 940 na yukonu již 3 roky a nevšiml jsem si tedy že by na něj zvěř reagovala. A ta intenzita přísvitu se dá regulovat. Spíš to bude o tom dobře to seštelovat. Zvěř mi reaguje pouze na vestavěný přísvit v xtéčku, ale na přídavný v mém případě ani náhodou.
Milan Dejda reaguje 21.2.2019 17:28
Petre v Olsramu je jiny druh diody,kdyz zapnu Pulzara tak to sviti jak rybi oko ten Olsram je opravdu jen jako zamlzeny bod.Pris it sem objednal od Viti Cechovskeho inzeruje ho na hunting bazaru,ale nech si k nemu kdyztak poslat dalkovy spinac ten co je na svitilne je dost hlucny,ale resi se to s vyrobcem.
Petr reaguje 21.2.2019 13:19
Milan Dejda, čím to je , že na přísvit Pulsar 940 zvěř reaguje a na ten druhý-Orsram 940 už ne? Výkonem? Dej odkaz na ten Orsram, dík.
Milan Dejda reaguje 19.2.2019 17:57
Jardo baterie vydrzi pri stalem pozorovani v pohode 4 hodiny v kuse a hlavne dodavaji to i s nabijeckou a montazi jek na weaver tak na hlaven,ja mam pulzara na jukonu a orsrama pod hlavni,ma to zomovani,ale to se jim nepovedlo neni to moc citlive stavitelne a tak mam pulzara nastaveneho na blizko a ten druhy na dalku
Milan Jirmann reaguje 19.2.2019 17:05
Já si myslím, že to jde pouze u novějších typů RT. LOVU ZDAR!!!
Prajzler jaroslav reaguje 19.2.2019 16:41
ta to lovu! a baterie drži u Orsramu ?
Prajzler jaroslav reaguje 19.2.2019 16:20
ta to lovu!
Milan Dejda reaguje 19.2.2019 04:30
Petr Raab,Jukon a prisvit 915 si nerozumi,obraz je kostickovany a rozmazany,prisvit 940 je pro nej dobry,ale zver nanej reaguje( pulzar) poridil sem prisvit 940 od Orsramu a mohu pozorovat cernou jak dlouho chci a prasata jsou v klidu a hlavne dosviti o hodne dal,kdyz zapnu Pulzara tak okamzite zatahuji,to same lisky,jinak z Jukonem lovim dva roky a necha se s nim lovit v pohode od 50 do 150 metru,pred tydnem knour 115 kg po vyvrzeni vzdalenost 200 kroku.
Prajzler jaroslav reaguje 18.2.2019 17:46
jak zapojit k yukonu pohotonu xt powerbanku ???
Prajzler jaroslav reaguje 16.2.2019 17:18
taky mam yukon xt zatim spokojenost jen baterie !!!
Michal Bauer reaguje 15.10.2018 15:47
Zdravím.Mám Yukon 4,6/42S nemám s ním žádné potíže.Ano taky se mi při vystřelu vypne.Ale v případě že jsou baterie vybité.jinak se mi nevypíná.
Martin Sokol reaguje 7.1.2018 14:56
?
Martin Sokol reaguje 7.1.2018 11:05
4,6X42 po vystrelu vypina, dela vam to taky?Podle me to ale dela jen kdyz jsou slabe baterie....Dekuji za odpovedi
Petr Raáb reaguje 2.11.2017 07:29
Nemáte někdo zkušenost s přísvitem pulsar AL915 u yukon photon 6,5x50
Honza reaguje 12.10.2017 07:43
http://yukonopticsglobal.com/products/digital-nv-riflescopes-photon-rt/riflescope-photon-rt-6x50/
H.J. reaguje 11.10.2017 10:30
ano jedná se o verzi RT, údajně kvalitnější display, výkonnější senzor a konečně 4 AA baterie. info už je možné nalézt na stránkách prodejců. Lovu.
Jiří Létal reaguje 5.10.2017 09:51
Udájně má teďka vyjít na trh novinka PHOTON kde nebude potřeba externí přísvit. Slyšel o tom někdo????
Honza 30.30 reaguje 4.5.2017 12:43
Jinak danou technologii včetně výhod a nevýhod již popsal dost vyčerpávajícím způsobem Pavel Taska - viz níže. Nejhorší jsou ty větvičky. Na louce do cca 150m super. Je opravdu na zvážení jestli 4,6 nebo 6,5. Já mám 6,5 a na blízko (do 20ti metrů) se s tím špatně hledá zvěř, bo zorné pole je malé. Lovu!
H.J. reaguje 3.5.2017 23:27
Honzo, pokud si rozsvítíš v noci před okem třeba i telefon, pak bude chvilku trvat, než si oko znovu přivykne na tmu, to je zcela normální. Pozorovák udělá úplně to samé. Lovu.
Josef Vyskočil reaguje 3.5.2017 19:39
To Vás v tom kurzu učili pěkné věci hlavně jak měnit po slepu baterky bože bože :-)
Honza 30.30 reaguje 3.5.2017 18:50
Pane Kvasničko yukon photon mám a co jste slyšel je pravda. Je určitě lepší mít pozorovák, samozřejmě, ovšem opět s neviditelným přísvitem. Pozorovák já nemám z důvodu financí. Takže na blízko poslouchám a zapínám, až když něco slyším. Prase slyším. Nebo měním baterky, což jde i poslepu. Dobré baterky jsou Panasonic Eneloop i s tou jejich nabíječkou. Lovu zdar. PS myslím že jsme spolu dělali v zkoušky z myslivosti.
Honza 30.30 reaguje 3.5.2017 18:48
Pane Kvasničko yukon photon mám a co jste slyšel je pravda. Je určitě lepší mít pozorovák, samozřejmě, ovšem opět s neviditelným přísvitem. Pozorovák já nemám z důvodu financí. Takže na blízko poslouchám a zapínám, až když něco slyším. Prase slyším. Nebo měním baterky, což jde i poslepu. Dobré baterky jsou Panasonic Eneloop i s tou jejich nabíječkou. Lovu zdar.
Josef Vyskočil reaguje 26.4.2017 13:31
H.J. Ty pravověrní myslivci už nejsou dnes a za třicet let už nebude na co vzpomínat, protože dnes to funguje tak: MYSLIVOST = HROMADA = NOČŇÍ VIDĚNÍ = UBOHOST. Tak to vidím já, to že se dá zvěř přikrmovat i někde jinde než na vnadišti ví dnes už málokdo bohužel.
H.J. reaguje 25.4.2017 21:03
Dlouho jsem tu nebyl, ale měl jsem dojem že třeba tahle debata byla o rozdílech Yukonu 4,6 a 6,5. Tak mě jen napadlo, nebylo by bývalo lepší, pro ty kteří si chtějí poplakat nad stavem naší myslivosti, kdyby si založili nové téma a dali pro změnu prostor těm, kteří se chtějí něco dozvědět o daném tématu? Ono bude vždycky něco nového, a vždy to bude stejná ohraná písnička....... . Děda mého dědy například říkal, že puškohled používá jenom dobytek, který nedá zvěři šanci. jsem si jistý, že za nějakých 30 let, až budou současní "pravověrní" myslivci v pánu, přijde nějaká další převratná novinka o které bude naše generace "pravověrných " myslivců tvrdit, stejné nesmysly jako ta současná :) Lovu zdar!
ooo reaguje 7.3.2017 16:39
Dobry den,pokud nelovite pouze na krmelisti zbycne vyhozene penize?Male zorne pole,je to pomale,kdyz ho nechate zapnuty baterky se za cca 1,5 hotky vybiji. Na snehu horsi nez obycejny puskohled!Jak rikal muj deda kdyz nevidim jdu za holkama nebo na pivo do lesa se chodi pri mesicku neba mesickach :-)
Josef Vyskočil reaguje 25.2.2017 19:39
Paní Ježíková já nikomu svůj názor nevnucuju jen sem chtěl poukázat na fakt, že lov může být stejně efektivní i bez používání NV, ale chápu i to že ne všude lze praktikovat náš systém nu což, přeji Vám všem ať se daří a jestli jsem někoho urazil tak se Vám omlouvám nebylo to úmyslem v obci Raková bych doporučil zrušit ihrisko a vykopat tam třeba rybník.
František Havran reaguje 25.2.2017 18:42
Vojtěch Anderle - já třeba od Nového roku nic. V lednu jsem byl v práci od světla do tmy, začátkem února jsem byl marod,takže do lesa jsem se nedostal a teď se léčilo, takže můžeme až od pondělí... Ale prasata už chodí, takže začnu. A můžu si to dovolit. Zatímco někteří teď chodit do května nebudou, aby nestřelili náhodou "mámu", tak já si bliknu NV a přesně se podívám, na co střílím. A to jak při šoulání, tak na posedu... A to V LESE nedokáže ani kombinace sníh + měsíc + sebelepší puškohled...Někteří to neřeší a sundají každé prase, co vyleze. Taky řešení. A asi mnohem myslivečtější, než používat NV. Aspoň podle toho, co tady čtu ;)
Vojtěch Anderle reaguje 25.2.2017 18:20
Pane Vyskočil mám uloveny tři kusy selat za poslední tři týdny. V lednu jsem nelovil jelikož zdrevíčko nějak haprovalo . Ty kusy jsou z jedné rodiny jelikož čtyři měsíce lovim a když se ukážou letošáci tak osum měsíců tam jen krmim. Jo a krmelec je taky celo krmnou sezonu dobře zásoben. Jádra za celou sezon skrmím několik tun.
Josef Vyskočil reaguje 25.2.2017 12:56
To víte že umím anglicky ještě taky německy a trochu španělsky pocházím z lesnické rodiny třetí generace do lesa mě brával táta cca. od doby kdy jsem se udržel na nohách, trávím v lese většinu času a to i toho pracovního, jsem lesník z povolání o zvěři toho vím v celku dost a můžu Vám stoprocentně říct, že pokud má černá možnost se v klidu nažrat v lese do města nechodí. Jinak teda nevím proč se mě snažíte stále napadat, že by nějaký komplex ?
František Havran reaguje 25.2.2017 01:12
K těm tlumičům - někde je povinný. A to ani ne tak kvůli stresu nebo uloveného počtu, ale je to nutná ochrana sluchu střelce... A prasata v městech ? No samozřejmě, lidi jsou bordeláři a ve městě je velmi snadná obživa. Ale to není jen u prasat podívejte se třeba na muflony U Thomayerovy nemocnice v Praze. Ještě je tam pacienti a návštěvníci krmí...
Josef Vyskočil reaguje 24.2.2017 19:42
Ještě jedna věc prasata chodí také do měst proto, protože v lese když někde přijde k žrádlu tak přisviští kulka prasata jsou chytrá zvěř, určitě chytřejší než si myslíte.
Josef Vyskočil reaguje 24.2.2017 18:48
Pane Anderle nikde jsem nepsal, že je třeba černou hájit naopak, ale už toho nechám fakt mě to nebaví, hlavně, že máme stejný cíl jen se zeptám kolikpak máte uloveno černé letos ?
Josef Vyskočil reaguje 24.2.2017 18:31
Páni Ježíková je vidno že vy viete o zveri všetko a nielen o zveri. Já byl přítomen lovu s tlumičem ve Skotsku a tam mě místní průvodce sdělil jako jeden z důvodů právě rušení ostatní zvěře.
Vojtěch Anderle reaguje 24.2.2017 16:59
Už jsem nechtěl přispívat do této diskuze ala musím. Tlumič se používá jen proto aby v danou chvíli mohli lovit víc dotčené zvěrě a ne aby se nerušila pane Vyskočil. Máte jako se vším pomýlenou přdstavu o pužívání této hračky. podívejte se na zprávy na seznamu o přemnožení prasat a pak někomu povídejte jak se dá černá tlumit šouláním.Toto je výsledek neustálého hájení. Pak si najděte pár suchých dat ze statistiky a vysvětlete my jak je možné že z pár kusů po válce jejich najednou 500 000.To není problém jen česka ale i okolních států.Tento vývoj totiž dal zelenou NV optikám.Rád Vám přispěji na podážky při tom šoulání. Když je někdo dub tak dubem zůstane.LOVU pánové myslivci.
Josef Vyskočil reaguje 24.2.2017 15:39
Mimochodem proč si myslíte, že v civilizovaných zemích mají profilovci povoleno používat tlumič, aby nerušili a nestresovali jinou zvěř to že nemá rána vystřelená v noci na ostatní zvěř může napsat jen negramotný diletant, ale nikdy člověk, kterému záleží zvěři.
Josef Vyskočil reaguje 24.2.2017 15:33
Vy chytrá a když něco v noci ulovíte tak si to hodíte na hrb jako bivoj a mažete ku domovu ? To co dole píšu je dávno dokázáno, proč si myslíte, že divočáci chodí k lidským obydlím do měst parků atd. protože tam má větší klid jako v tom lese bohužel. Proč si myslíte, že majitelé obor lpí na jejich uzavření bez přístupu veřejnosti, protože to zkrátka je nutné, každý se dnes pohoršuje nad tím že jim prasata ryjou v zahradě, ale to že jim jejich čtyřnohý miláček každý den na procházce prožene půl lesa jim přijde normální.
Josef Vyskočil reaguje 24.2.2017 13:25
Lov při měsíčku nebo na sněhu je samozřejmě v pořádku jde o to že s nočním viděním lze lovit prakticky pořád a taky se ta děje což má za následek fatální změny chování zvěře, což má následek její daleko větší obezřetnost zkrátka nepřetržitý stres my jsme myslivci a jako takový bychom měli o zvěř předně pečovat a starat se oni a ne ji jen střílet a neustále stresovat, dnešní myslivost se ubírá jednoduchým a sobeckým směrem, málo kdo si uvědomuje, že zvěř do lesa patří je tam doma a my jsme na návštěvě a co se týče toho klidu tak ten důležitý hlavně v noci protože většina druhů zvěře je nejaktivnější právě v tuto dobu a to že ji neustále rušíme nepřispívá opravdu ničemu navíc v době nouze. Už to nebudu řešit, nechť každý činí jak uzná, co se týče mne budu to dělat nadále jak píšu mám to ověřeno a jsem o tom přesvědčen.
Honza 7x64 reaguje 24.2.2017 06:50
Ještě dodám že těch 80%je myšleno z individuálního lovu. S tím rušením klidu bych si také nebyl tak jistý. pokud vystřelím večer z posedu nebo ráno lítam po lese (my večer ani v noci nešouláme) tak tu zvěř jako neruším? Neměla by mít právě přes den nejvíce klidu?
Honza 7x64 reaguje 24.2.2017 06:44
Pane Vyskočile ale vždyť lov v noci při měsíčku je zcela běžný i zákonem podpořený. To zavrhujete i ten? U nás v převážně polní honitbě je to nejefektivnější způsob lovu, uloví se tak 80% černé zvěře a rozhodně u nás nejsou kluci líní chodit ráno jak na čekanou tak na šoulačku.NV.nepoužíváme ale já osobně bych to viděl jako přínos. Prostě vím presně na co střílím. Občas se tu ta bachyně střelí presně jak popisují kluci níže. Ta doba kdy jsme si mohli říct nestřelím to prase teď, střelím ho jindy už je dávno pryč, to by nás tu už sežrali a zemědělci s nima za škody. Je jich prostě moc a mít i při tom měsíčku možnost rozeznat mezi selaty či lončáky bachyňku od kňourka je prostě jedno velké plus. Zdá se mi že podle Vás nechápe nikdo kdo nemá stejný názor jako právě Vy.
Josef Vyskočil reaguje 23.2.2017 19:52
Honzo na digitál vyjímku nepotřebuješ bohužel. Paní Ježíková nejde o to jestli považuji YUKON za vhodnou noční optiku, ale o samotný noční lov, nevím co na tom nechápete uvědomte si, že nerušíte jen zvěř lovenou nicméně zvěř všechnu přítomnou v dané lokalitě a to má následek zbytečný stres, který negativně podepisuje ať už na škodách, nebo na celkovém vývoji zvěře (trofej atd.) v neposlední řadě to má vliv na zvýšenou reprodukci u černé zvěře. Na hlavu jste padlá asi Vy paní Ježíková, když to nechápete.
Honza 7x64 reaguje 23.2.2017 19:34
Bere zákon digitální NV. jako optiku? To by mě docela zajímalo.Není pro jeho používání třeba výjimky?
Pavel Taska reaguje 23.2.2017 17:40
Jak je vidět, ženské mají více rozumu než někteří chlapi. Díky Aničko :)
Josef Vyskočil reaguje 23.2.2017 15:01
Mimochodem není zvláštní, že vy do nich pořád "bušíte" a pořád chodí další, tímto jste jen potvrdil moje slova :-) Už toho nechme Lovu zdar
Josef Vyskočil reaguje 23.2.2017 14:58
Psal jsem že to dělají sousedi já se s tím určitě neztotožňuji v tom to s Vámi naprosto souhlasím, jen jsem to uvedl jako příklad, jak s zvěř chová pokud má klid a není v prnamentním stresu.
František Havran reaguje 23.2.2017 12:10
Pavel Procházka - tato debata nemá cenu. Josef je zarputilý odpůrce něčeho, co nikdy nevyzkoušel. A bude na to plivat a přitom ani neví o čem mluví....Teď si vezmi, že tady dává za příklad honitbu, kde rok krmí, neloví a pak udělají dvě poplatkové... My máme taky 1500, do prasat se buší pořád a všude a pořád chodí další a další. Jen letos je to pro dostatek bukvic z podzimu horší, ale to přijde... Pro pana Josefa je lepší, když se udělá naháňka a pár postřelených kusů se nenajde nebo se střelí metrákový kňour či bachyně, než aby uznal, že je lepší se v klidu v noci podívat, na co vlastně střílím, v klidu si vybrat "správné" prase a v klidu zamířít a vystřelit... No ne, to je přece myslivečtější, lítat den za postřeleným seletem a pak ho nenajít, to dá rozum...
Josef Vyskočil reaguje 22.2.2017 13:20
Chci jen říct že ne vždy, vlastně nikdy neznamená čím víc odstřílím tím míň bude prasat.
Josef Vyskočil reaguje 22.2.2017 13:17
No ono jde hlavně o to, že pokud zvěř ruší přes den turisté, i když na ty si zvěř dokáže zvyknout a posléze v noci (ne večer) prakticky celou noc kdy je ten klid opravdu důležitý ji ruší lovci s nočním vidění to je důsledkem zvýšené opatrnosti a obezřetnosti má to logiku naše honitba má cca 1500ha a je velmi znát střídání jednotlivých lokalit příkladně měsíc lovíme na půlce honitby a měsíc na druhé plus klidová část kde nelovíme vůbec. Sousedi neloví během roku černou vůbec pouze přikrmují na podzim udělají dvě velké poplatkové naháňky a u nich je naprosto běžné vidět prasata třeba v poledne.
Pavel Procházka reaguje 22.2.2017 06:20
Pane Vyskočil, noční vidění nemám, ale Vaše filozofie je velice zajímavá. Když budu lovit večer, tak začnou chodit houštinami, ale když budu lovit ráno, tak budou zase chodit ráno. Jinak, u nás prase za světla neuvidíte a to nočním viděním nelovíme, ale uvažujeme o tom..
Josef Vyskočil reaguje 21.2.2017 19:32
Pane Havran já tu nehájím sebe, ale českou myslivost s úctou ke zvěři a snažím s Vám a ostatním naznačit jak nato bez NV, ale to zase nechcete slyšet vy, věřte, že turisti zvěři nevadí ty ji totiž nestřílí. Proč nepotkáte prase ráno za světla je důsledek Vašich nočních lovů černá je velmi chytrá zvěř troufnu si říct, že nejchytřejší u nás žijící a pokud ji nedáte chvilku klidu nebude chodit jinudy než pouze houštinami a ani se ji nedivím.
Ondra Hájek reaguje 21.2.2017 18:26
Dobu prostě nezastavíte. Yukon je dobrá věc na noční lov a určitě lepší než blik a pal. Já už lovím s termovizí. Přes den jsem v práci a v noci vyskočím:) a jdu lovit. Zcela chápu, že někteří se tmy bojí.
František Havran reaguje 20.2.2017 20:40
Tak určitě, chce to jen trochu štěstíčka... Trávím v lese 8- 12 hodin denně už několik let a prase jsem viděl za světla pouze když jsem je zvednul při procházení houštiny. Už Vám podruhé píšu, že je tady všude v okolí obrovský turistický ruch a prase tu přes den nepotkáte.. Ale to Vy slyšet nechcete, protože Vám to nepasuje do pohádky o denním lovu prasat... Melte si svoji řeči dál. A ujišťujte se, jak jste skvělý a ostatní jsou pitomci :-) Tuhle debatu končím, Petrovi se omlouvám za offtopic, ale aspoň ví, co ho čeká od takových zarytých pokrytců....
Josef Vyskočil reaguje 20.2.2017 20:15
Tohoto cíleného lovu prostě nejste bez NV schopný. A to Vás štve. To si vážně myslíte ??? Vážený pane už jsem zde několikrát psal, že lovím prasátka téměř ve dne právě nejlepší doba je březen duben kdy se potloukají skupinky lončáků a slunce už dávno visí na obloze, ale to vy nemůžete znát. Jen si klidně lovte s NV a odůvodňujte si to čím chcete, ale hlavně před sebou.
František Havran reaguje 20.2.2017 18:45
Děkuji Vám Josefe za psychoanalýzu majitelů Photonů. Vy prostě NECHCETE pochopit jednu věc. Dneska mají bachyně mladé celoročně. Úmyslně nestřelím kojící bachyni. Proto když mi v srpnu přijde lončačka s malinkými selátky, tak ji prostě nestřelím. Naopak, pokud přijde tlupa lončáků + lončaček, tak vždy díky NV vybírám cíleně samičí pohlaví. To bez NV nedokážete. Vy střelíte první prase, které si stoupne bokem. Když přijde tlupa 4 a více bachyní se selaty, které už přijímají potravu samostatně, lovím nejmenší bachyni.... Tohoto cíleného lovu prostě nejste bez NV schopný. A to Vás štve. Proto NV haníte a plivete na všechny majitele... Lubomíre -máme taky "jen" lesy. Loni v srpnu mi přišly 3 lončačky, kterým byly v NV vidět nápadně visící zvětšené struky. Mám je na fotkách z fotopasti - selata jsou úplně malinkatá -pár dní stará. Třikrát přišly lončačky samy, pak až začaly brávat selata. Bez NV by jedna nebyla, protože bych nepočítal s tím, že budou mít selata v srpnu... Bachyně lovím přednostně, ale abych úmyslně střelil bachyni, na které jsou plně závislá selata, to ne. Právě proto jsem NV koupil, abych měl jistotu, na co střílím...
Lubomír Černý reaguje 20.2.2017 18:12
Máte pravdu,tolik jich cca za rok ulovím,někdy o něco více.Ale spíše proto,že nemáme ani jedno pole,jen samé lesy a pastviny a prasata prostě nejsou.Když chodí,je to jen otázka času a nemám problém si jej vyhradit.Ve spolku se za rok uloví vždy kolem 10ks,někdy více,někdy méně.Někdo se tomu počtu pousměje,ale takových honiteb je hodně.S divočáky začínám většinou na konci srpna,selata jsou již dost velká na to,abych je přehlédl,pokud střelím v tuto dobu nevodící lončačku,nebo lončáka je úplně jedno a např.teď bych smáčkl jen na sele,vlastně jsem celá léta praktikoval,že v únoru jsem s kulovnicí do revíru nevyšel,až na srnce.Jinak co jsme si chtěli říci jsme si řekli,kvituji zklidnění diskuse a ještě jednou se omlouvám kol.Holmanovi.
Josef Vyskočil reaguje 20.2.2017 17:53
No a vy si myslíte, že bachyně se lovit nemají ?? Pak se nedivte že máte tolik prasat, samozřejmě záleží na vhodné době. Každopádně by mě zajímalo jak jste lovil v době kdy bylo tohle zakázaný, protože mě to opravdu připadá, že to jinak neumíte. Ono možná bude problém, že jak píšete lovíte pouze na vnadištích, neboli u žrádla úplně vidím ty vášnivé "myslivce" co místo toho aby dali v době nouze do krmelce tak radši sypou na vnadiště aby mohli po pípnutí sms z jejich nejnovější fotopasti jít střelit toho vhodného lončáka s jejich Yukonem opravdu je mě těchto lidí líto.
František Havran reaguje 20.2.2017 14:38
Tady Vám Lubomíre budu oponovat. Při měsíčku i se sebelepší optikou nerozeznáte lončáka od lončačky. V lese už vůbec ne, tambudete rád za obrys prasete. Několikrát se mi stalo, že přišli tři - čtyři "lončáci" a až v NV jsem poznal, že to jsou lončačky - z toho dvě měly jistě selata. Na vnadišti se postrkovaly, přesně jak to dělají lončáci... Kolik z majitelů puškohledů by lovilo ??? Téměř všichni pane. Potom byste se škrábali nad plnou lončačkou a nebo hledali odložená selata... A pokud byste čekal na kombinaci měsíček a sníh - tak Vám z celého srdce přeji ty dvě nebo tři ulovená prasata za rok...
Lubomír Černý reaguje 20.2.2017 08:51
No neulovit a umět si odpustit ránu není jen výsada majitelů NV.To by mělo být samozřejmostí pro každého dobrého myslivce.Kdo byl mysl.hovado bez NV,ten se nezmění a bude hovadem dál,nebo ještě větším.Ony současné stavy jsou známým odrazem velkoplošného zemědělství se svými lány řepek a kukuřice spíše než slabým odlovem.Jen v podobných podmínkách,kde spolky platí vysoké částky za škodu zvěří a mají odlov černé v desítkách či stovkách kusů,má NV opodstatnění,jinak ne.S puškohledem máte pravdu,ve své době si prožil své,ale jen čas ukáže,jak moc nám NV pomohlo.S Vaším pozdravem zkušenost nemám,tak se nezlobte,že nevím jak odpovědět.
František Havran reaguje 19.2.2017 21:54
:-D A to je přesně ono. Nejde o to, kolik člověk ulovil, ale kolik NEULOVIL, protože bezpečně obeznal a ránu si odpustil.A takových prasat bylo více než dost... Nikdo konkrétně VÁS neosočuje. Osočuji lidi s Vaším myšlením... Čest soudruzi, doporučuji návrta k luku a kuši, protože puškohled je také stejně nemyslivecký a netradiční, jako noční vidění....
Josef Vyskočil reaguje 19.2.2017 19:21
Lubomíre přesně tak jak píšete, to je ta myslivost o které mluvím. Pane Havran je mě Vás líto být takto omezen, nicméně přísvity máte naštudovaný na výbornou a jakým právem mě tady osočujete, že Vás k vůli mě málem sežrala prasata, když to neumíte jinak než s tím co bylo považováno za zakázaný způsob lovu tak jste chudák zajímalo by mne kolik černé jste za život ulovil že mě zde soudíte vy chytrolíne.
Lubomír Černý reaguje 19.2.2017 16:23
To je zase debata..Teď bych si málem myslel,že lovci s NV a baterkáři nám vytrhnou trn z paty.Budou lovit,ze začátku více, pak stejně jako druhá skupina s puškohledy,pak možná nikdo z nás.Jen co prasata prostě přestanou navštěvovat vnadiště,protože je jedno jestli bude jasná noc,nebo litá tma.Prostě pokaždé padne rána.Na "stará"kolena již nic měnit nebudu a ani nechci.Své prase si střelím i "postaru" s puškohledem a své kouzlo pro mne má i vyhlížení srpku měsíce,nebo sledování předpovědi a těšení se na sníh.Zároveň se chci omluvit kol.Holmanovi,že jsem odběhl mimo téma.
František Havran reaguje 19.2.2017 09:02
Tady je takový turistický ruch a tolik pracovníků v lese, že prase ve dne nevyleze, jen když ho těžař vyžene z prořezávky... To by mě zajímalo, jak by tady pan Vyskočil chtěl lovit prasata ve dne. Občas vyjde v létě dříve nějaká otahaná lončačka. Nebo právě ta pruhovaná pětikilová selata od té lončačky... Hájíme právě myslivost, protože pak se člověk podívá v noci do NV a nedělá prasečiny. To je umění, jebnout první prase, co vyleze z lesa. Nezkoušejte mi namluvit, že v noci poznáte pohlaví (i kdybyste měl Swarováka), na to prostě denní optika nestačí... Za mě je to přínos k tomu, aby pak po lese neběhala samotná selata, když se jim v červenci střelí matka - lončačka a nebo jsem se nemusel v březnu přehrabovat ve vývrhu mezi selaty...... S NV je to rozhodně větší myslivost, než čumět do nějakého divadelního kukátka s oslňujícím bodem a mířit na černý flek, který má hlavu asi někde tam... K photonu - Na takové to normální střílení plně dostačující. Mám 4,6 do lesa a na +- 50 metrů poznáš lončáka od lončačky. Takže za mě za ty prachy paráda! Každopádně potebuješ neviditelný přísvit, tak je lepší kupovat verzi s diodou ("S") než s laserem ("L") , který stejně nevyužiješ a je o tisícku dražší. Pokud máš smíšenou nebo lesní, ber neviditelný přísvit IR 940, pokud spíše polní nebo čistě polní, připlatil bych za IR 915... S takových jako je pan Vyskočil si hlavu nedělej, takoví nás dovedli do toho stavu, že nás prasata málem sežrala. "Nelovte v noci, nelovte s NV, ideálně nelovte vůbec aby tu toho bylo hodně". TO je smýšlení takových lidí...
Josef Vyskočil reaguje 17.2.2017 20:50
No a na co tedy máte to noční vidění, když nekoukáte tupě do tmy ??? To si trošku protiřečíte nemyslíte a naopak to vy tady do roztrhání těla hájíte něco co bylo ještě nedávno natvrdo zakázané, já se prostě držím toho co sem se ve své lesnické rodině naučil, a i když bych chtěl nikdo mě zatím nepřesvědčil v čem to NV v myslivosti dobré, podotýkám že se pořád bavím o myslivosti né o nějakých profilovcích tam to i chápu ale dělat bych to nemohl, protože je zkrátka proti mému přesvědčení.
Vojtěch Anderle reaguje 17.2.2017 18:08
Poslední příspěvek, u nás úlovků s NV je podstatně méně než s klasickou optikou. Je to jenom tím že klasici jak jsem již napsal pálí na vše co vystrčí ryj z lesa.Opravdu pane Vyskopčil nekoukáme tupě do tmy, často dlouho pozoruji a pak se v tichosti vytratím aniž bych něco vyrušil, opravdu nemusím pálit za každou cenu.ono lidé jako vy dokáží kolem sebe šířit neustále blbou náledu a prudit.Jak napsal Pavel je jenom váš názor a nic jiného neuznáváte.Ať máte vždy ostrý pazourek když vše co má původ ve vojenství zavrhujete. Napřed se muselo postřílet hodně lidí a pak se teprve začeli používat na lov ty naše údajně lovecké kulovnice. Ono je také otázka jestli to vaše šoulání ne ní kolem zavedeného krmeliště, takové zbojníky také znám. Končím a všem poctivím myslivcům přeji LOVU ZDAR.
Josef Vyskočil reaguje 17.2.2017 15:34
Nikde jsem nepsal že jste pytláci ! Naopak psal jsem, že to zákon povoluje a že je to Vaše věc, to že mám jiný názor na to, jak se má chovat myslivec podložený dlouholetou praxí, je druhá věc. Asi máte pravdu nemá to cenu, jen jsem chtěl upozornit nato, že lov se dá mnohem více prožít a užít než jenom tupě čumět do tmy pak rožnout NV a bum přijde mě to takové zvláštní nicméně když Vás to baví, podotýkám že v konečné efektivitě co se týče ulovených kusů s NV a bez něj, alespoň u nás kde to mohu objektivně srovnat, jeto 5:3 pro mě.
Pavel Taska reaguje 17.2.2017 13:58
Vojto, obdivuji tvoji trpělivost. Ono problém je v tom, že existuje jen „jedna pravda“ – ta Josefova. My ostatní jsme jen krvelační vrahouni a pytláci, kterým jde jenom o střílení… Nějaké argumenty a vysvětlování? Na co? Když pravda je jen jedna… No Coment!
Vojtěch Anderle reaguje 16.2.2017 21:56
Všechny palné zbraně jsou původem vojenské tak opravdu Vám zbývá na to šoulání jen ten pazouren. Tak vojenské střelbě ZDAR pane Vyskočil.
Josef Vyskočil reaguje 16.2.2017 17:33
Je to Vaše věc Vaše svědomí zákon to povoluje tak asi tak ať se daří a vojenské střelbě zdar.
Vojtěch Anderle reaguje 16.2.2017 16:17
Pane Vyskočil já mám úplně jiné zkušenosti my co to máme se dokážeme kochat pohledem aniž by jsme museli vystřelit. Je mezi námi jeden který byl jako vy neustále proti, teď by bez toho na čekanou vůbec nešel a loví tak 2-3 selata do roka jinak jen pozoruje.Ale ti co to nemají tak loví vždy a cokoliv, jelikož mají čárku. Je to prostě v lidech ne v druhu používané optiky.
Josef Vyskočil reaguje 15.2.2017 19:16
Věřte, že ten klid funguje všude, jestli to dobře chápu u Vás v lese klid nemá zvěř nikdy. Tak aspoň že máte ty pole tam Vám nepomůže ani to NV. Mimochodem u nás zkušenost s lidmi s NV a právě tito mají potřebu lovit při každé návštěvě lesa, a věřte, že já nestřílím na nepřečtenou zvěř vy to to vykládáte tak, že bez NV snad zvěř obeznat nejde. Říkávalo se že při větru dešti a když je tma má myslivec sedět doma.
Vojtěch Anderle reaguje 13.2.2017 18:07
Pane Vyskočile, opravdu si važte vašeho revírru. U nás to začíná řepkou pak je hned vedle pšenice a další kolchozník dá vedle pořádný lán kukuřice a máte po žížalkách. A ještě když najdou vodu v těchto lánech tak můžete šolat že prodřete boty a nic stím neuděláte. proto je musíme troch tlumit na lese a NV nám pomáhá odebírat jen co je třeba s perfektním obeznáním.U nás se dělíme na ty co to mají a na ty co to nemají. Ty co to nemají tak prostě pálí na vše ať je den nebo noc a vždy se jim podaří ulovit to největší.Z toho vyplívá část chová a ti druzí co nás pomlouvají za používání NV poze loví co našoulají a to doslova. Krásný den pane Vyskočile.
Petr Janský reaguje 13.2.2017 12:36
Pane Vyskočile, každá honitba je svým způsobem specifická, to co platí a funguje u Vás, nemusí pltit a fungovat jinde.
Josef Vyskočil reaguje 12.2.2017 19:15
Jinak dokážu pochopit užití tohoto zařízení při dozrávání obilí kdy můžou prasata za krátkou dobu napáchat opravdu velké škody, i když i zde se dají uplatnit jiné efektivní metody ovšem né vždy je majitel pole vstřícný.
Josef Vyskočil reaguje 12.2.2017 19:07
Pane Anderle lidi chodí dnes všude a nejen vhodí různí cyklisté s čelovkami je možné u nás potkat i o půlnoci a to místech kde bych na kole nejel ani ve dne jde mě o to, je to můj názor podložený zkušenostmi, že zvěř potřebuje klid a to zejména v zimním období a to že ji neustále někdo ruší(ve dne turisté a v noci vy s nočním viděním) určitě nepřispívá ničemu jen tomu, že zvěř je v neustálém stresu a i když si to mnozí neuvědomují tak tím, že střílí sice na zvěř černou ruší tím všechnu zvěř, která se v dané lokalitě nachází. U nás máme část honitby ponechánu opravdu v klidu že se tam opravdu neloví (tyto lokality střídáme) a věřte, že zde i přes hojný pohyb turistů, lze běžně potkávat zvěř ve dne a ještě jedna podstatná věc v těchto lokalitách jsou nejmenší škody na lesních kulturách.
Vojtěch Anderle reaguje 8.2.2017 16:45
Dovětek.. Neustále ve všech diskuzích jen prudíte pane Vyskočil, vše je špatně je vy to děláte nejlépe, ale my jsme také dobří lidé pro to nás nezatracujte za to že používáme NV. PÁNOVÁ LESU A LOVU ZDAR
Vojtěch Anderle reaguje 8.2.2017 16:38
Pane Vyskočil, hrozně Vám závidím váš revír že tam máte takoví klid na raní šoulání. U nás ráno potkán samí důchodce se psema kteří nemohou spát.Proto musím lovit v noci na čekané kdy je relativní klid v lese.Také bych rád šoulal jako vy ale bohužel za světla do lesa se zbraní ani neodvážím natož abych tam vystřelil.Jedině tak ten oštěp z toho pazourku jak tady pán radí
Josef Vyskočil reaguje 8.2.2017 16:27
A ano máte pravdu dělíme se na dvě skupiny jedna jsou myslivci kteří ctí tradice a váží si zvěře a starají se o ní v době nouze a ti druzí.
Josef Vyskočil reaguje 8.2.2017 10:29
No tak ono je hlavně potřeba za světla jít do lesa, možná byste potom nějaké za světla ulovil.
Pavel Taska reaguje 7.2.2017 20:29
Zdravím Josefe. Jelikož jsem léta členem MS včetně předsedování. Na takové křiklouny jako jste vy jsem zvyklý. Většinou se z nich vyklubají skvělí kamarádi. Kdybyste si pozorně přečetl můj příspěvek, věděl byste, že na stíny zásadně nestřílím, protože mi Yukon umožní si černou perfektně prohlídnout a přečíst. Ono myslivci (hlavně ti dříve narození) se většinou dělí na dvě skupiny. Na ty co zásadně odmítají jakýkoli pokrok ve způsobu lovu a na ty co se novinkám nevyhýbají včetně zmíněných nočních přístrojů. Pamatuji si časy, kdy se tradovalo, že moderní variabilní puškohled je neetický, protože nedává šanci zvěři. To, že se poraněná zvěř nedohledala a dlouhé hodiny zhasínala už „etika“ vůbec nezajímalo. V podstatě lovectví, či myslivost pořád prochází jakýmsi vývojem a je to jen dobře. Zvyšuje se bezpečnost nejen lovce, ale i lovné zvěře. Kdybychom měli jít do důsledku tak ta první skupina myslivců by si měla nabrousit pazourek a jít lovit pomocí oštěpů „aby to bylo etické“. Do lesa chodím hodinu přes setměním a vracím se v 8 hodin ráno. Za světla jsem u nás ještě prasátko neulovil. Asi ty vaše se tmy bojí a tak chodí raději za světla :)
Vladimir Burian reaguje 7.2.2017 13:13
Zdravím,mám Ykona dva roky a velká spokojenost.Perfektně obeznáte na jaké pohlaví střílíte.Mohu jen doporučit. Pane Vyskočil,myslím si,že Vy máte problém s etikou. Jen se podívejte,jak sprostě píšete!!!
Josef Vyskočil reaguje 6.2.2017 20:09
Pane Taska sice nevím kolik Vám je, ale já už vyčůral do sněhu tunel co to tady melete za h..na. Vás povinně poslal znovu do kurzu ETIKA Vám totiž nic neříká noční lovci ať jdou do prdele i s Yukonem když je tma seďte doma dyť ta zvěř potřebuje taky chvilku klidu raději si ráno přivstaňte a obejděte ochozy zjistěte si spády zvěře kaliště apod. a můžu Vás ujistit, že nalovíte víc než s tím rusem a ani nebudete muset střílet na stíny. Povinná výbava já bych Vás hnal.
Pavel Taska reaguje 15.1.2017 18:42
Taky jsem si pořídil Yukona 4,6x42. Přísvit, jak už to tady někdo psal, integrovaný je nepoužitelný a tak jedený použitelný za přijatelnou cenu na našem trhu je Pulzar 940nm. Ten jsem si pořídil také. Co se týče Photonu. Oba modely jsou prakticky, co se týče elektroniky, totožné. Liší se výstupní čočkou. Ta je buď se zvětšením 4,6, nebo 6,5. Přičemž zorné pole u té s větším zvětšením je podstatně menší. Použitelnost: Jelikož lovím v lesní honitbě, která je silně zarostlá buřeni, šoulačka v noci v lesním porostu je problematická. Pokud je zbytkového světla dost – za svitu měsíce, snímač Photonu je dostatečně citlivý a viditelnost i bez přísvitu je dostačující. Obraz v tomto případě je určitě lepší než u nejdražších klasických puškohledů věhlasných značek. Diametrálně odlišná situace nastane po zapnutí přísvitu. Přístroj se mnohdy stává nepoužitelným. Pokud totiž v blízkosti zorného pole se naskytne nějaká vizuální překážka v podobě byť malé větvičky, světlo přísvitu se odrazí, automatická expozice se vyreguluje a vy nevidíte nic, než silně přesvětlenou větvičku a dál už jen nefalšovanou tmu. Pokud ale ve vzdálenosti 10 až 15m nemáte žádnou vizuální překážku, naskytne se vám obraz, o kterém se vám v minulosti mohlo zdát jen ve snech. Jste schopen se 100% jistotou přečíst pozorovanou zvěř, stáří, pohlaví atd.. Ideální pozorovací podmínky pak jsou na posedech ve volném prostoru. Výhody oproti klasickým puškohledům: Jak už jsem psal, naše honitba vlivem změny hospodaření LČR se změnila v jednu velkou džungli. Doby kdy jsme viděli v lesním prostoru na 200m jsou ta tam. Tento stav ale velmi vyhovuje zvěři hlavně vysoké a také černé. Což se projevuje v jejím přemnožení a následných škodách. Používám k pozorování zvěře několik foto pastí a dle materiálů získaných z nich jednoznačně můžu konstatovat. Největší návštěvnost černé zvěře na krmelištích je doba kdy je největší tma (bez svitu měsíce) a místa kde neproniká ani zbytkové světlo – tedy v zarostlém prostoru. Jinými slovy místa a čas, kdy klasický lov je nereálný. Lov v takových podmínkách ale perfektně umožňuje zmíněný Photon a to je jeho největší přednosti. Výhody: 1. Perfektní obeznání zvěře i za úplné tmy a tím i možnost lovu 2. Nemožnost se splést - bezpečnost 3. Zcela neviditelný přísvit pro zvěř 4. Přijatelná cena Nevýhody: 1. Nepoužitelný přísvit za velmi špatných povětrnostních podmínek. Husté sněžení, déšť, mlha. 2. Nepoužitelný přísvit v zarostlém prostoru 3. Robustní konstrukce a větší hmotnost 4. Nutnost použití elektrického zdroje – baterky 5. Trochu problematická – dražší montáž na zbraň Jaký koupit: Pokud hodláte přístroj používat na krmelištích s předpokládanou vzdáleností lovu do 50m stačí jednoznačně zvětšení 4,6. V opačném případě zvolte zvětšení 6,5, nebo si kupte násobič zvětšení, kterým získáte možnost volby. Nakonec. Nepatřím k začátečníkům. Už jsem zkrátka nějakou tu dírku do sněhu vyčůral. Naše zákony umožňuji lov černé i v noci, což v minulosti ne vždy bylo. Lovit v noci na nejisté pohybující se stíny je nejen nehumánní, ale hlavně hazard. Přístroj tohoto typu by mněl každý noční lovec považovat jako základ a povinnou výbavu. Pavel - Beskydy
Petr Janský reaguje 25.11.2016 12:33
Taky jsem si pořídil a vydržel pouze jednu ránu 9,3x62. :-(
Mila Šebela reaguje 25.11.2016 09:53
Mám na svém ZH lištu Kozap, Yukon 4,6x42+přísvit 940 a Meoptu Meostar. Přehazuji to "na den a na noc" celkem často a nástřel drží úplně bez problémů. Jednou za rok (jen tak pro jistotu) u obou optik ověřím nástřel, ale nic jiného se s tím dělat nemusí.
H.J. reaguje 24.11.2016 22:39
No spíš Recknagel........
Radek reaguje 24.11.2016 18:26
Kvalitní to je co třeba Kozap?
Leon Zumr reaguje 24.11.2016 10:44
Kvalitní weaver lištu jenom pak dokoupíš kroužky na puškohled a můžeš to prohazovat jak se ti hodí
Jiří Ondraček reaguje 23.11.2016 17:32
zdravím, taky o něm uvažuji , kdo ho má , tak většinou spokojenost. Já teď řeším spíš to , jakou montáž použít atd , abych ho mohl přehazovat s normálním puškohledem a drželo to nástřel , mám kb Brno 500 a optiku jsem z toho nikdy sundanou neměl. Nemá s tím někdo zkušenost ?
Martin Medek reaguje 18.11.2016 16:39
Ja letos koupil 4,6. Jsem s tím velice spokojen. Na noční lovy do lesa ideální. Mám uloveno již několik prasat a taky mi "pomohl" pár ran si odpustit. S obyč optikou by ty samotné bašky s malými selaty nejspíš ležely:-(
H.J. reaguje 16.11.2016 21:21
Jen ze zvědavosti - pane Stara, na vašem profilu je fotografie (patrně vaše) v maskovacím oblečení na čtyřkole. No tam bych také mohl použít to vaše - tomu se říká myslivost, ale neudělám to:) Lovu zdar.
H.J. reaguje 16.11.2016 21:15
zkoušel jsem 6,5x50, na 70, 80 metrů jsem bezpečně rozlišil lončáka od lončačky , za mne jednoznačně přínos k zodpovědnému a cílenému lovu.
Juras reaguje 16.11.2016 21:01
Zdravím pane STARA,tohle je diskuze ne hádací centrum vím o čem mluvíte,myslivost a naše starodávné tradice ctím,jenže pokrok jde stále dopředu není díky naaší učasti v EU daleko doba kdy bez nočního vidění nevylezete za barák do revíru bude to trestné...stačí to co vymejšlej poslanci v Bruselu.Pokud vidím na co střílím je pro mně stále PLUS.Jsou myslivci co jen kritizují,ale ven nejdou těch máme va združení mraky a když jdou střelej 80sáti kilovou bachnu protože přišla první a v tom divadelním kukátku co maj na flintě selata navideli,dělám myslivost mnoho desítek let noční vidění at se zdá komo chce co chce je přínos k lovu obzvláště prasat-Je to jen muj názor na věc
František Havran reaguje 16.11.2016 19:29
A nebo debata pro ty, kteří chtějí zodpovědně lovit černou a nestřílet jen na černý flek.... Já jsem letos několikrát díky NV mohl z lončáků vybrat cíleně lončačku a ne jenom střelit na první prase, které se oddělí z černého chumlu a postaví se na široko...
Petr Stara reaguje 16.11.2016 18:58
Zase debata pro ty ,kteří neumí lovit ,vlastně umí jen u hromad - tomu se říká myslivost.
Vaclav Rejchrt reaguje 16.11.2016 18:06
Zdar jak píše kolega níže pokud na hromadu stačí ta 4,6. Já jsem si nakonec pořídil tu 6,5x50S a k tomu 940 přísvit a jsem nadmíru spokojen. Je zbytečné vyhazovat peníze za integrovaný lejzroví přísvit prasata to vidí a hned berou kramle.
Juras reaguje 16.11.2016 16:46
Zdravím,Yukona jsem si objednal čekám ho každým dnem také jsem scháněl pul roku informace než jsem se rozhodl,radili kolegové co ho vlastní i odborníci na netu at.-došel jsem k závěru tomuto jestli budete střílet na hromadě na nějakých 60-80m pak stačí 4,6x42,pokud pujdete do větších vdáleností na poli jednoznačně 6,5x50,hodně se dá ještě ušetřit jestli s označením "L" nebo "S" S je přísvit diodový L Laserový,ale je to vše jedno stejně jsou pro zvěř oba viditelné takže k lovu prý nic moc doporučují všichni neviditelný přísvitvlnové délky940nm který se dá namontovat na Photona na weaver lištu kterou má již na pravé straně přidělanou,alespon já jsem si tento set objednal uvidím praxí,nevím jestli vám muj laický názor pomohl,ale lidi si maj pomáhat.Zkuste na netu Pumakniwes tam maj zajimavé celé sety v akci Yukon plus přísvit Lovu zdar