ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Svatebni cesta
Svatebni cesta
vloženo: 10.10.2020 09:03
autor: Milan Dejda

úlovky (svět)

Prvý medveď sezóny
Prvý medveď sezóny
vloženo: 17.9.2018 06:58
autor: mirojevo

trofeje

Další moje práce....
Další moje práce....
vloženo: 15.2.2013 15:46
autor: Terka Apeltová

zvěř v přírodě

Říje
Říje
vloženo: 2.10.2019 09:22
autor: Děda z lesa

zbraně

Bixa Ant.Sodia Ferlach 16/9,3×72R
Bixa Ant.Sodia Ferlach 16/9,3×72R
vloženo: 23.6.2017 08:45
autor: Igor Filo

fotopast

čuník
čuník
vloženo: 8.6.2013 08:13
autor: micinka

myslivecké umění

obraz.. akryl (30x40cm)
obraz.. akryl (30x40cm)
vloženo: 9.4.2019 16:42
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233342 fotek (0 dnes)
  • 7958 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8885 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 748985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12931 komentářů videí (0 dnes)
  • 3293245 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56450 hlasování videí (0 dnes)
  • 37651 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Diskuze

Zastřelení lov.psa při společném lovu.

Zemánek Michal vložil 26.2.2012 22:07
CHtěl bych se zeptat,zda-li už někdo z vás tuto nepřijemnou situaci musel řešit jako poškozený?A jak se zachovat,aby vyník poškozenému strátu uhradil,nebo uhradil náklady na veterinární ošetření pokud by byl pes jen zraněn?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Tomáš D. reaguje 7.2.2014 13:33
Ondro a o jaké pojištění šlo v tebou uváděném případě? Nově popsáno několik příběhů v článku ve Světě myslivosti.
Ondřej Barhoň reaguje 23.2.2013 20:08
Kamarádovi pojišťovna zaplatila za křepeláka zastřeleného na naháňce 95tis.plus 15tis.soudní výlohy...dokud se nedostal k soudu nabízeli mu směšné částky
Petra Mastná reaguje 1.1.2013 22:36
Fenku mi jeden "lovec" zastřelil na naháňce, uhradil cenu štěněte. Ale kde jsou ty 2-3 roky, než uděláte nového psa?
Petra Mastná reaguje 1.1.2013 22:31
Fenku mi jeden "lovec" zastřelil na naháňce, uhradil cenu štěněte. Ale kde jsou ty 2-3 roky, než uděláte nového psa?
František Mlčoch reaguje 10.11.2012 13:51
PROSÍM ,DRŽTE SE TÉMATA DISKUZE BEZ VZÁJEMNÝCH URÁŽEK A NAPADÁNÍ.PAK JE O VŠE O NIČEM.JE TŘEBA UVĚDOMIT SI ,ŽE SEM CHODÍ I NEMYSLIVECKÁ VEŘEJNOST!JAKÝ SI ASI PAK UDĚLÁ OBRÁZEK O MYSLIVCÍCH????DĚKUJI.FM.
Andrea reaguje 2.10.2012 19:40
Ano, už jsem se s tímto setkala u nás ve sdružení. Jednalo se konkrétně o zastřelení feny NKO. Zemřela prakticky na místě...okolnosti popisovat nebudu. Nakonec se vinník dopátral. Majitel psa nebyl pojištěn u Halali, ale u komerční pojišťovny. Pojišťovna proplatila směšnou částku za chovnou fenu se zkouškami, po doložení nezbytných dokladů od MS i majitele psa.
Eva Illová reaguje 31.8.2012 08:34
Máte prosím někdo zkušenost o pojistném plnění komerčních pojišťoven při zastřelení, nebo poranění psa, při společném honu, nebo naháňce? Děkuji za odpověď
Leon Zumr reaguje 4.8.2012 13:04
tak to jsi přesně trefil Františku je to fakt zážitek potkat některé přispěvatele na nějaké společné akci jako je výstava zkoušky atd. hlavně když ležíš pod slunečníkem a oni o tobě nevědí :-)))))
František Mlčoch reaguje 4.8.2012 08:30
OPRAVDU SE NESTAČÍM DIVIT ,KAM TADY LZE AŽ DOJÍT!TO MÁTE SVÝCH STAROSTÍ MÁLO A POSILUJETE SI EGO NADÁVÁNÍM A URÁŽENÍM DRUHÝCH?!!!OSOBNĚ MUSÍM NAPSAT ZA SEBE,ŽE MÁM OBAVU A TO UŽ DOPŘEDU,ŽE NĚKTERÉ JMENOVANÉ POTKÁM NA SPOLEČNÉ AKCI....
Ellhenický Petr reaguje 4.8.2012 05:51
Jak píše Leon,pokud někdo nemá co říci k předmětnému dotazu a začne napadat a urážet ostatní-má smůlu.To už není výměna názorů ale ubohost jednotlivce.
Leon Zumr reaguje 3.8.2012 10:54
to by mě zajímalo na co tady je admin když si nechá ničit stránku
bohuslav šeda reaguje 2.8.2012 16:32
A zapomněl jsem dodat že přijít o psa musí byt něco hrozného nedovedu si to představit co bych dělal kdyby mi někdo střelil Borču asi zatmění a zkrat no co jiného bys čekal ,když se s tím pipláš zkoušky čas ale hlavně přijdeš o kámoše nevím tady od PC můžeš napsat hrozný chujoviny ale real je jinde.Bohušu...
bohuslav šeda reaguje 2.8.2012 16:19
To čumím Jendo že se taky tady někdo někoho zastane ,já myslel že se to už nenosí a z rejpalů a pseudo myslivců si prdlačku dělám a blázny ignoruji zdar Jendo Bohušu.
karel zvářal reaguje 2.8.2012 16:19
Nechtěl jsem již reagovat, ale potěšila mě reakce posledních pisatelů. Téma není o zmrzačení kolegy na lovu za utrhlou ránu. To lze řešit mnoha kázeňskými postihy. Přijít o psa je neštěstí. Ještě větší hrůza je to "napravovat" hrubou silou. Pak už chybí jen vyzvání na souboj...
Jan Novák reaguje 2.8.2012 15:25
Zapoměl jsem dodat obarvenému skřetovi...
Jan Novák reaguje 2.8.2012 15:23
Vilšer tak ten se serve z každým, dámu nevyjímaje.Jeho projev , hrubost a vulgárnost je známa.Není po ruce Bohouš, tak to chytne paní Jezíková.Takovému skřetovi co má 50kg i z postelí, by jste se snadno ubránila.Jinak máte moji podporu, protože takovým raplům je třeba se bránit.
Jiří DOHNAL reaguje 2.8.2012 13:08
Mám k tomu jen jedno pro Pavel Vilšer: Hovoříte s ženou nebo slečnou a měl by jste se podle toho chovat alespoň jako erudovaný muž. Názor je jedna věc, ale jde podat i trochu jinak ne podle Vašeho názoru " padni komu pani". Pokud se chcete prezentovat oba dva jako myslivci, kteří opravdu MYSLÍ, tak to tak zatím nevypadá !! Jako budoucí majitel loveckého psa jsem se chtěl něco dozvědět. Dejte nám mladším šanci a své tvrzení prokládejte vtipnými a humornými prupovídky a odložte prosím Vás sarkazmus a urážky. PROSÍM Vás OBA!! děkuji
Bohumil Koláč reaguje 2.8.2012 12:28
Diskuse přerostla ve flame war, to už je o ničem!
karel zvářal reaguje 27.7.2012 21:15
Paní Jeziková to napsala velmi výstižně, nelze než souhlasit. Zastřelení psa je neštěstí, ale mělo by se řešit v rámci zákona. Když se někde sousedi nemají rádi a podřežou si navzájem posedy, je to mezi nimi. Ale "prohřešky" typu zastřelení psa nebo kolegy na honu vnímá veřejnost velmi kriticky a velmi dlouho se pamatují. Takže klidnou mysl a lovu zdar!
Ellhenický Petr reaguje 27.7.2012 17:54
Pro J.Č. na tu Vaši akci ho musel někdo pozvat, nebo přijel sám od sebe? Pro P.V. užíváš silná slova.V prvním okamžiku by reagovali všichni stejně, rudo před očima,ale pak by to bylo asi jiné. Pokud si uvědomíš, že by jsi v případě fyzického napadení a případného zranění přišel o flinty, tak bys asi nejednal jak uvádíš.Zapomeň na to, že by jsi ublížení na zdraví ustál,aniž bys přišel o zbroják. Měl by jsi pouze pocit, že jsi svého psa pomstil,ale určitě by jsi byl více postiženej- odsouzenej než ten bouchal. Zákony jsou zatím takové, že pes je věc a jedná se v tomto případě pouze o poškození cizí věci,citová újma se zatím neuplatnila,pokud já vím. Mám psa, chodím v leči, viděl jsem v několika případech, že po něm někdo z hostů táhl ,jsou to nervy, ale ustál jsem to.
PSÁŘ reaguje 19.7.2012 18:18
Jaroslave,jako vedoucí honu jste na to právo měl.Vaše právo je i omezit počet psů.Rozhodoval jste správně.Škoda jen,že není více takových hospodářů a nebo osob pověřených vedením lovu.
Jaroslav Černý reaguje 19.7.2012 15:03
Promiňte nebyl jsem přihlášen.
PSÁŘ reaguje 19.7.2012 10:32
Jaroslave,napsal jsi to moc pěkně.Je to smutné.
Jaroslav Částek reaguje 19.7.2012 01:09
I já přidám dvě zkušenosti, při naháňce v kukuřici jsem přišel o 7mi letou fenu jezevčíka. Můj první pes, vždy se po leči vracela, ohledně naháňek velmi zkušený pes. Po výřadu jsem stále čekal, že se jen někde zdržela a všichni střelci odjeli "v klidu" domů. Druhý den jsem jí za pomoci kamarádů našel s prostřelenou komorou, jelikož jsem na uvedené straně zaváděl střelce, byl jsem schopen odhadnout 3-4 střelce kteří mohli uvedeným místem procházet, ale 100 procentmí jistotu ukázat kdo to byl jsem neměl. Nikdo se samozřejmě nepřiznal. Hrozný pocit sdělovat to rodině a psa posléze pohřbít! Druhá zkušenost je s mým irským teriérem, u něj jsem po několika společných lovech zjistil, že barevný obojek je nutnost, na každém mi někdo sděloval "že už šahal po flintě", později jsem se i dozvěděl, že po té mojí "lišce" jeden mladý myslivec i vystřelil, šel v trávě byl vidět jen hřbet, naštěstí netrefil. Proto bez obojku ani krok, zvažuji i vestu!!! Člověkem cloumají všechny možné emoce, je mi jasné, že užití psů v kukuřici je extrémě nebezpečné, a proto kdyby za mnou ten střelec po výřadu přišel a řekl mi to, myslím, že bych ho nemlátil, protože i přiznání takového pochybení vyžaduje odvahu a velkou míru lidské cti. Takhle s tím bude žít do smrti a pokaždé když mě uvidí, tak se mu objeví před očima, jak prošel řádkem kukuřice, mého psa překročil, šel dál a po výřadu odjel "klidně" domů!!!
chasse reaguje 18.7.2012 13:02
A proto moje fenka i když je bílá s hnědými plotnami, běhá na naháňkách už 8 let po francouzském stylu s oranžovým obojkem a rolničkou. Sice s přitroublými připomínkami zůčastněných, ale ku prospěchu bezpečnosti.
Michal Tůma reaguje 17.7.2012 20:59
P. Vilšer má jasnou pravdu a bez diskuze!!! (dnes 18.33)
Kamil Plíšek reaguje 17.7.2012 08:37
Řečí spousta, ale řešení žádné. Byl jsem účastníkem naháňky, kde 3 nezodpovědní střelci stříleli na cca 30 kg bachyni s cca 4 kg selaty, které hnal welšteriér. Samozřejmě se stalo to nejhorší a pes byl postřelen tak, že mu nemohl pomoci ani přítomný veterinář. Ačkoliv bylo jasné, že pachatelem byl jeden ze tří střelců, ani jeden se k ráně nepřiznal. Přivolaná policie sice sepsala protokol, ale pachatel zjištěn nebyl. Zákon o myslivosti na takový případ nepamatuje, z jeho hlediska je je takový "lovec" nepostižitelný, tr. stíhání k ničemu nevede, protože není pachatel, pojišťovna to nezaplatí, protože došlo k hrubému porušení bezpečnosti. Ti tři střelci se k tomu nepostavili jako chlapi a odjeli v klidu domů. Jediný, kdo se k tomu postavil čelem bylo myslivecké sdružení, které naháňku pořádalo a nešťastnému majiteli psa uhradilo aspoň částku na pořízení štěněte. Jedno se o WT s rodokmenem a byl LUP. Taková je realita, pokud věc nevyřešíte sami na místě, nikdo Vám nepomůže.
Richard Czech reaguje 16.7.2012 20:18
A ještě jeden postřeh -osobně si myslím ,že na hon nepatří osoby,které nedokážou udržet emoce na uzdě neb tito právě patří k těm nezotpovědným lovcům.Myslivosti a kynologii zvláště zdar.
Richard Czech reaguje 16.7.2012 19:56
Víte pane Vilšere ,prosím přečtěte si můj článek znovu a třeba i dvakráte.Píšu o "nezaviněném" zastřelení psa na honu,kdy viníkem může býti třeba Váš nejlepší kamarád-budete postupovat také oko za oko či zub za zub?Proboha není středověk!!! Co se týče těch majetných nezotpovědných bouchalů co si myslí ,že vše mohou zaplatit penězmi-opět se ptám proč jsou tedy na společné akce zváni?Odpovím si sám-protože sypou peníze do kas mysliveckých združení,nic víc nic mín.Vaše otázka kolik mne stojí pes času Vám nebudu odpovídat(v současnosti mám 4 a další štěně je na cestě).A několik dalších mi rukama prošlo takže asi tak.
Luděk Zubatý reaguje 15.7.2012 21:57
zastřelit mě psa na společném lovu by byla pro střelce asi sebevražda zvlašt když by se zjistilo že rana byla cílena jak se tu psalo možna bych překousl odrazem nebo tak něco ale i tak by par chytl
Richard Czech reaguje 14.7.2012 22:11
Naštěstí jsem tuto situaci nezažil,ale jedna mnou vycvičená fena později darována u kamaráda takové štěstí neměla.Reflexní obojek v tomto případě nepomohl.Jinak jak píše pan Bárta je to o ukázněnosti střelců a především způsobu vedení honu,kde se jasně říká kde psy pouštět kde střílet apod.Ovšem odražený brok či kule do jiného směru než je cíleno nikdo ovlivnit nemůže,to by nikdo lovit nemohl,a toto jsou právě ty neštastné náhody ,ke kterým může dojít u i jinak zotpovědného lovce.Takže Vaše soudy typu přerazit lovci (viníkovi) nohy,sukovicí po palici,či dělat z někoho vozíčkáře jsou trochu mimo a svědčí o soudnosti věci některých zde diskutujících.Stát se to může totiž každému a kdo tvrdí ,že ne tak asi neloví.
Josef Strejc reaguje 14.7.2012 10:11
Reflexní vesta psa neomezuje a má větší šanci mezi unáhlenými střelci na přežití.Lovu-Pepa
František Bárta reaguje 13.7.2012 22:08
To není o vestách.Je to o ukázněnosti střelců.Mnoho psů bylo střeleno a přitom střelec viděl,že jdou za zvěří.Jenže hlad po ráně některým lidem zatemňuje mozek.Já myslím,že reflexní obojek je dostačující.
karel zvářal reaguje 13.7.2012 21:55
Možná mě někdo upozorní, že "to je starý", ale vzhledem k místy hrůzostrašnému čtení se na to zeptám zde. Byli byste pro povinné používání signálních vest z důvodů zajištění bezpečnosti psa a eliminace záměny se zvěří? Ptal jsem se několika myslivců, a ti většinou odpověděli, že by to na psa nikdy nedali, že prý by se mohl někde zachytit. Jaké máte v tomto směru zkušenosti? Předpokládám, že vesty jsou šity s ohledem na pohyb psa v porostu...
Jan Aubus reaguje 24.6.2012 01:24
pane Horák, už Vám někdo zabil psa?
Květoslav Horák reaguje 16.6.2012 20:28
Pěkny večer pánove a dámo.sukovicí po palici.Nic víc nic míň.Nožná kolinko provrtat olovem.A halali je tak trošku parazit na myslivosti.
Jiří Wenzl reaguje 7.6.2012 16:41
Tak tak, milý kolego Vilšere...neexistuje horší trest pro takové "myslivce". Osobně bych zvolil zostřenou variantu Vašeho návrhu: udělat z takového sviňu chlapa vozíčkáře, a zároveň nepřiznat nárok na vozík ze strany zdravotního pojištění ( totéž opatření zajistit i u Hubertlovu) tak, aby se mohl až nadosmrti na ten správný výkon práva myslivosti jen dívat.
Ondřej Giecek reaguje 28.3.2012 11:37
Taky přidám, kapků do ohně, je doufám, že už tohle nikdy nezažiji. Stalo se to v našem sdružení při honu na drobnou, tak před pěti lety. Dělali jsme asi třetí leč. Šel jsem po pravém křídle a jak už je u nás zvykem pokud se objeví v leči škodná, vždy ji hlásime, např. Liška doprava!!!, atd. Už jsem byl skoro na konci leče, najednou bez jakéhokoli upozornění padl výstřel a zaznělo zakvílení psa, v tu ránu by se ve mě krve nedořezal a obával jsem se toho nejhoršího, bohužel se mé černé myšlenky vyplnili. Byl jsem cca asi 30m od střelce, který vystřelil na "lišku". Stále jsem nic neviděl, proto jsem se ho ptal, i když to byl podle mě starý myslivec ze sousedního sdružení, na co jsi střílel, on že na lišku jenže na místo kde ukázal ležel NKO jmenem Aran střelen plným zásahem na vzálenost tak do dvaceti metru. Můj pes to nebyl, byl kamaráda, krev ve mě vařila, ale stále jsem si říkal, že si musím zachovat chladnou hlavu. Nebudo popisovat, jak to tehdy dopadlo, to si domyslete sami. Hlad po ráně je nezkutečný problém a kdo tohle neumí ovládat, nemá mezi myslivci co dělat. Toho chlapa potkávám, ale v živoťe už mu ruku nepodám a jako myslivec u mě skončil. Uvědomit si co člověk udělá po spáchání něčeho takového už je pozdě. Jak jsem jíž psal, nikdy více to nechci zažít. Bohužel se to stává, ale všem vůdcům přeji, aby se jim takoví to rádoby myslivci obloukem vyhnuli.
Jan Aubus reaguje 19.3.2012 20:51
ztráta psa se kterým chodíte po zkouškách je prostě nevyčíslitelná, kord,když už je psík zaběhlý v praxi. Měl jsem fxh, byli mu dva roky, krom podzimek v VZ měl všechny zkoušky. Jednoho dne jsem s ním šel projít, za paseky vyhnal srnčí, bohuže to bylo u hranic s vedlejším sdružením, psík se bez problémů vracel, ale tohoto dne a už nikdy po té se nevrátil. Cca tři minuty od toho co vyrazil za srnčím se ozval výstřel, bohužel se to tak odráželo, že jsem nebyl schopný určitě směr. Ale musím se přiznat, že kdybych tam toho dotyčného u toho chytil, tak bych mu asi ty nohy a ruce přerazil a mobíl do bahna zašlapal. Teď vlastním sedmiměsíčního foxík a od května náš opět čekají všechny zkoušky, tak doufám, že vydrží déle. už mockrát jsem potkal pséke z jiného sdružení, co hnali zvěř, ale nikdy by mě nenapadlo na něj jenom zamířit, natož vystřelit. Všem vůdcům psům přeji, aby se jim nic takového nestalo, je to hrozná beznaděj.
Karel Bublák reaguje 11.3.2012 20:28
Pro Jitku. Udělejte maximum pro to, aby Váš pejsek byl vidět a slyšet. Netačí obojek, ale pořídil bych i vestu a rolničky. Možná se Vám bude pro taková opatření někdo smát, ale bude to člověk, který ztrátu tvorečka, kterému věnoval maximum a bere ho i jako člena své rodiny, nikdy nezažil a nemůže ji tím pádem ani pochopit. Karel
Jitka Vrzáčková reaguje 11.3.2012 11:05
Chodila jsem s fenkou Fouska na hony,zatím jako honec,teď už mám lovecký lístek a to,co tady čtu je šílený,chudáčci pejsci a kreténi lovci.Zaplať pán bůh,že jsem se dostala vždycky do party dobrých lidí.Kdyby se mi přihodilo něco podobného,tak bych střelci přelámala ruce,nohy,sebrala mobil a v žádném případě bych ho nenesla někam,kde mu pomůžou.Já slyšela,že jednomu myslivci zastřelili pejska na honě a on ho donesl na výřad,kde ho začal"vyvrhovat"kvůli tomu,aby zjistil čí to byla zbraň,nad tím zůstává taky rozum stát.Slyšela jsem i to,že na naháňce šel pejsek s rudlem prasat,byl od střelce v zákrytu s prasetem,takže ho vůbec neviděl,vystřelil na prase a na jednu ránu zastřelil i pejska,jak se řeší takovéto nešťastné náhody,kdy střelec fakt za nic nemohl???Nemám žádné zkušenosti,ale svého věrného přítele miluji a nikdy bych nechtěla nic takového zažít.Přeji všem pejskům mnoho štěstí při jejich práci a střelcům,aby se jim nestávalo,to,že si spletou zvěř s nějakým pejskem.
Michal Tůma reaguje 3.3.2012 19:16
Franto ja to taky zažil, pes hnal sele a kulky šli až za psa!!!! Nebyl to můj pes tak sem dotyčnému řekl co si myslím, ale byt to můj cirda tak pár facek by dostal a tak si to měl řešit i ty.!! Bohužel to nejde jinak a přesně jak píše krakonoš se psem se 2-3 roky děláš z výcvikem a pak ti jej nějakej ocas odstřelí a v mnoha případech z toho má srandu.!!!
Krakonoš reaguje 3.3.2012 19:02
Co tady pořád řešíte peníze, ty byly jsou a budou, o ty prachy za psa tak nejde jako o to že člověk ztratí věrného přítele a pamocníka.
František Havran reaguje 1.3.2012 01:36
Pánové, to je jedna věc. Druhá věc je Ohař versus drobná. Mám NKO a letos jsem myslel několikrát, že ho nemám... Letos na vodě tak vehementně dostřelovali pánové kachny, že jednu dostřelil 2 metry od mojeho psa. Ku... a Pi.. lítaly vzduchem na všechny světové strany... V další leči pes vystavil zajíce těsně před sebou, zajíc se bohužel zvedl a to víte, jak se zvedne zajíc psovi těsně pod nosem, to můžu řvát jak chcu a pes ho stejně prožene.Už se dotláčela leč, byli jsme střelci cca 5 metrů od sebe..Normální lidi ani nedávali flintu z ramena, tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Najednou bác,bác,bác... Hoši beze srandy, ti blbci stříleli ikdyž pes byl 2 metry za zajícem. Ostrostřelci jak prase, ale když se nejdřív mezi zajícem a psem a pak dokonce až ZA PSEM !!! začaly objevovat výstřely,jak broky bušily do země, tak se mi v hlavě motaly myšlenky hodné sériového vraha. Lidi jsou nenažraní na toho jednoho zajíce - a co, jejich pes o není a oni zaručeně trefí toho zajíce. Sebrat lovecké lístky a poslat na léčení takové idioty...
Zdeněk Doskočil reaguje 29.2.2012 19:52
Dle mého názoru by to mělo probýhat jako pojištění u aut. Pojištovna zaplatí majiteli škodu a pak to muže vymáhat na střelci(sdružení). Každy musí byt ze zákona pojišťěn tak by to ne měl být tako vý problem. Horší asi bude, že pojišťovny nechťěj platit, ale jenom brát
Petr Samek reaguje 29.2.2012 16:11
Bohužel i já mohu se svou troškou do mlejna, v prvním případě mi kolega z práce zastřelil bulteriera, byl to 2x klubový vítěz, šampion ČR a nejpoužívanější pes v chovu. Dostalo se to tehdy až na OMS, kde u disciplinární komise na otázku jak se se mnou vyrovnal odpověděl, " já mu nabízel peníze a on mě poslal do pr..." Tím to považoval za vyřízené. Je pravda, že mi když jsem stál nad mrtvým psem řikal, že mi psa zaplatí a já ho do tý pr... poslal. V druhém případě mi pán zastřelil borderterierku, měla šestery zkoušky a shodou okolností to byl první BTR s tytulem Diviačiar v ČR. Když přišlo na řešení situace, tak mu jeden okolo stojící myslivec řekl že můžu chtít třeba 40 000,- a on na to odpověděl, tak já vám je v pondělí přivezu. K jeho cti musím dodat, že přivezl. A porvaný psy na naháňce, jsem měl v době kdy jsem lovil s bulteriery mockrát, bordíky několikrát, ale nikdy mi nikdo nenabídl ani groš. Za poslední, nikomu nic podobného zažít nepřeji !
Josef Študlar reaguje 29.2.2012 12:40
Já jí slyšel s kunami...možná že jí už někdo použil v latině tak tam už se změnila zvěř.
Martin Sokol reaguje 28.2.2012 19:17
Pane Študlar:Tuto historku jsem taky někde slyšel, ale nedovedu si už vybavit kde....
Pavel Sedlický reaguje 28.2.2012 16:22
Ten kdo vystřelí na psa,by měl jít sedět min na dva roky. Nechápu,jak si někdo může splést psa se zvěří. Pokud si nejsem jistý,nelovím!Pojištění je sice pěkná věc,ale psa Vám to nikdy nevrátí.Střílení na zvěř,kdy pes je 2m za zvěří,jsem už viděl,naštěstí se nic nestalo.Pokud ano,i když to nebyl můj pes,střelce bych na místě zašlapal do země. Bohužel mi psa zastřelili,viník se nenašel. Nikomu bych to nepřál. Hladovců je stále více a jsem už hodně opatrný,zda pustit psa na společném lovu,kde neznám místní poměry.
Zemánek Michal reaguje 28.2.2012 13:30
No právě,znamí tak přišel o kopova.Lovilo se v horské honitbě,takže střelci od sebe byli rozmístěni s většími rozestupy a když se zvěř dala do pohybu začali prý padat rány z více směrů.Dobrej kopov vám neběhá 100m před vámi a když je na teplé stopě tak jde za černou a vysokou do velkých vzdáleností.Někdo mu ho prostě zastřelil,psa našel zhaslého a nikdo se k tomu nepřiznal.A co teď,kdo za to ponese odpovědnost,pořadatel naháňky?Nejhorší je hlad po ráně a příležitostní myslivec!
Arnošt Bárta reaguje 28.2.2012 13:13
Když je na naháňce 80% členů v ČMMJ tak je to OK, ale jak to chcete hlídat. V našem MS už je to méně než 80, k tomu pár hostů, kteří taky možná nejsou členy a je to. To bych se pak musel raději sbalit po nástupu a psy zavést domů. Člověk na takovou situaci raději nemyslí, ale stát se může cokoli. Když se ten střelec přizná a člověk se s ním domluví, tak je to v pořádku. Horší je, když se nikdo nepřizná, co pak? Nebo se domluvíte, že vám uhradí léčení, pak pes uhyne, znalec ho odhadne ma hodně peněz a dotyčný se začne kroutit. Kamarádovi před dvěma lety postřelil chlap křepeláka, který měl všechny zkoušky a od Halali dostal zaplaceno za oštření a operace. Ostatní náklady jako jízdné a újmu, protože pes neohne zadní běh, musí řešit se střlcem, který se k tomu moc nemá. Má štěstí, že se k tomu aspoň přiznal.
vlastimil koňařík reaguje 27.2.2012 23:36
podotýkám třeba do osbní zprávy, díky
vlastimil koňařík reaguje 27.2.2012 23:35
Rád bych se na této straně zeptal jakou jinou zkušenost máte s pojištěním u jiných pojišťoven a za kolik, jde mi o to co máte pokud budete ochotni napsat, děkuji
Filip Pětivlas reaguje 27.2.2012 23:07
Nechtěl bych být v kůži majitele bordíků. To musí být hrozný pocit. Stát se to může a je to smutné, ale takhle je přinést, to musí být opravdu hnus..
Michal Šimončík reaguje 27.2.2012 18:18
Tak to doufám, že ten debil, co střelil ty 2mývalovce/bordíky přišel o loveckej lístek a s myslivostí zkončil. Takovej člověk má k myslivosti asi tak blízko jako lední medvěd k jižnímu pólu. Kdyby mi s takovou slávou přinesl mojeho psa, tak nevím jak bych se držel. Nebo se dá omluvit, že myslivec nepozná loveckého psa borderteriera a vydává ho za psíka mývalovitého?? Co to bylo za člověka??
Eduard Andrla reaguje 27.2.2012 18:15
Samozřejmě každá taková událost je velmi smutná,ovšem přikláním se k tomu za jaké situace se tato věc stane zda li cíleně nebo nešťastnou náhodou jak popisuje třeba pan Till,s těma bordíkama mám podobnou zkušenost kdy známý posadil na posed loveckého hosta a šel se projít zpátky pustil bordíka a za chvilku rána,když přišel k posedu tak mu host hlásí že střelil prase,co leželo na výřadu si lze snadno domyslit,toto je opravdu o dání přes hubu,jinak s tím křepelákem pana Šilhana to je opravdu smůla a pro něj ne zrovna první,ten memoriál Štěrbové je pro něj asi zakletý že se ho žádný pes nedožije,nevím co by měl udělat snad nainstalovat na své psy houkačku a oblíct je do neprůstřelné vesty,a ani to by asi nepomohlo,divím se že ještě psi na takové akce bere,snad si té smůly už vybral a bude líp,držím palce.
Martin Till reaguje 27.2.2012 17:42
Michale tak v tom s tebou souhlasím,jen jsem chtěl poukázat na to aby se neházely všichni do jednoho pytle,bohužel jsou mezy námi i tací které bychom mezi sebou raději neměly.Patrole-myslel jsem si že tohle snad ani možné není,ale teď vidím že je smutné že mezi námi někdo takový vůbec je a je více než politováníhodné že takový člověk vůbec udělal zkoušku z myslivosti!!Když jsem si to představoval tak jak si to popsal tak jsem se dosti zasmál ale nechtěl bych být v jeho kůži!!:-)))))
Michal Tůma reaguje 27.2.2012 17:22
Martine je jasný že když se stane tak jak píšeš, je to jiný jako když se to stane tak jak popisuju já.Ono je to jak je debata o naháňkách: všechno je to jenom o nás, naší disciplíně a rozumu.!!!!
patrol reaguje 27.2.2012 15:52
Pane Till, ten případ se zastřelením 2 bordíků se opravdu stal, jenom musím pana Študlara opravit. dotyčný střelec přišel z velkou slávou na výřad a hodil na něj 2 bordíky s komentářem, že takovej tuplík a na takovou zvěř se mu ještě nepovedl a nese 2 mývalovce.
Martin Till reaguje 27.2.2012 15:26
Zdravím,znám jeden případ kdy Myslivec střílel na prasata na naháňce a žádný pes v dohledu nebyl,nicméně se kule trhla a střepina zasáhla psa vzdáleného x-desítek metrů od nástřelu a to ještě uplně jiným směrem,no myslivci to bylo přičteno a musel uhradit nemalou částku za léčení.To je všechno v pořádku(asi)ale P.Tuma rozhodně si nemyslím že by zato měl dotyčný dostat přes držku.Ono asi trožku záleží v jaké situaci byl pes postřelen a pak to řešit třeba dáním přez držku.Pánové ono se to může stát každému znás a jistě to nikdo nechce udělat a už vůbec né naschvál!!P.Študlar-to bude trošku latina né??:-)))
Michal Tůma reaguje 27.2.2012 13:41
Patrole a co z toho plyne?? Na celé halali se z vysoka V....t.!!! Jinak jak sem psal, dát v první řadě tomu střelci po tlamě, protože už tolikrát sem viděl jak se střílí na zvěř a pes byl třeba dva metry za kusem a kulky lítaly až za psa!!! Jinak co napsal p. Slavětinský tak, tak nějak by to mělo byt.
Josef Študlar reaguje 27.2.2012 12:51
Mimo téma.Slyšel jsem příběh od kamaráda,který byl na společném lovu a tam byl chlap který přinesl na výřad dva borderteriéry a povídal,a prej tu nemáte kuny???
patrol reaguje 27.2.2012 08:48
No tak s tou pojišťovnou opatrně,něco podobného se řešilo u našich sousedů, jenže celá HALALI nedá nic, jejich vyjádřením bylo, že lovec který zastřelil loveckého psa hrubě porušil bezpečnost, protože střílel na něco co neměl obeznané a na tyto případy se pojistka nevztahuje. Snažili se i zjistit, jak by to bylo v případě, kdyby došlo k nešťastné události při stavěni zvěře psem nebo pronásledování kořisti, bohužel by to dopadlo taktéž, hrubé porušení bezpečnosti, na které se pojistka nevztahuje. A teď trošku odbočím....u mého kamaráda postřelili mladého myslivce, který má dosmrti zdravotní obtíže, dotyčný střelec byl pojištěn u HALALI a pojišťovna odmítla hradit, jelikož se jednalo o hrubé porušení bezpečnosti. Asi takto, jestliže dojde k jakékoli události ze zbraní, tak vám asi pojišťovna HALALI nasere, protože se jedná o hrubé porušení bezpečnosti.
Petr Pořádek ml. reaguje 27.2.2012 08:44
Jenže jedna věc je soukromé pojištění psa a druhé je pojištění od halali z příspěvku čmmmj. V druhém případě ti pokryjí 15 tisíc a končíš. V prvním případě skutečnou hodnotu psa.
Standa Samek reaguje 27.2.2012 08:27
Souhlasim s panem Slavěnským a jen dodám,pokud se ti bude zdát odškodnění od pojioštovny malé tak si nech psa ohodnotit odhadcem.Mému známému zastřelili na nahánce křepeláka po absolvování všech zkoušek a vyhrál memoriál. Pojištovna mu dávala uhruba 40000 sčímž nesouhlasil. U soudu nařídili udělat odborný odhad a ten byl 96000. A to si představte,že mu na další nahánce zastřelili druhého. Když si představim toho času a práce. Kolikrát je lepší si tu ránu radši odpustit.
Jan Slavětínský reaguje 27.2.2012 08:08
Pokud se ti tahle věc stane na honu (naháňce), vztahuje se na akci pojištění, to určitě znáš. 80% místních členů musí být pojištěno u Halali a potom je pojištěná celá akce. Nepříjemnost budeš řešit jako pojistnou událost s vedoucím honu (hospodářem) a s OMSem, který ti to pomůže s pojišťovnou vyřešit. Co ti dá za psa viník, to záleží na vás, jak se domluvíte . Jinak se na naháňkách při úrazu psa při střetu s černou a následném nutném veter.ošetření , vybírá od střelců do klobouku pro vůdce psa taková renta. Je to slušnost od ostatních účastníků honu a v dobré partě se běžně dělá.
Zemánek Michal reaguje 26.2.2012 23:01
No nejhorší je,že když pes nemá JPS obojek,tak o té skutečnosti ani nemusíš vědět a dotyčný se k tomu to skutku nepřizná a ty pak stojíš a čekáš v domění,že je pes třeba u ulovené zvěře a proto nejde a nejde.Když jsou menší leče je to ok,ale co ty několika hektarové?
Michal Tůma reaguje 26.2.2012 22:48
V první ředě dát dotyčnému řádně po hubě a potom bych vše nechal nahlásit policajtům a to zdůvodu ne nějakého udávání, ale proto že to bude nějakej rakušák nebo tak a nikdy ho už nenajdeš. A platit v tomto případě veterinu je šílená suma a to nepočítám nějakou chovnost atd..
Zemánek Michal reaguje 26.2.2012 22:09
Děkuji za odpovědi a doufám,že se s touto situací nikdy nebudu muset potýkat.